PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : NOKIA N97 يا SAMSUNG OMNIA HD ??

cuteetuc
24-05-2009, 07:24
با سلام

اين دو محصول كه متعلق به غولهاي نوكيا و سامسونگ هستند رو براي مقايسه در نزديكترين تاپيك كه اينجاست گذاشتم.لطفا دوستان نظرات خودشون رو با ذكر دليل مطرح كنند تا افراد براي خريد در آينده نزديك با آگاهي بيشتر انتخاب كنند.ممنون از توجهتون :10:

P A R S A
25-05-2009, 10:50
من نظرم روی SAMSUNG Omnia HD هست چون این امکانات رو داره ولی ان.97 نداره!

1. صفحه نمایش 3.7 اینچ از نوع AMOLED با وضوح QHD و رزولوشن 640×360 پیکسل و
2. دوربین دیجیتال 8.0 مگاپیکسل با قابلیت اتوفوکس و فلاش LLED و قابلیت تشخیص چهره ، لبخند ، چشمک ، اتوپانوروما و Geo-tagging و قابلیت ضبط ویدیو با وضوح HD یا رزلوشون 720×1280 پیکسل در 24 فریم در ثانیه و دوربین دوم از نوع CIF برای مکالمه تصویری
3. پورت HDMI برای اتصال به LCD های HDTV
4. تکنولوژی صدای DNSe 2.0 در انحصار سامسونگ
5.اینترفیس 3D تاچ ویز
6. Xtragps with Navigation
7. سنسور Light Sensor
8. سنسور Compass
9. سنسور Accelerometer
10. بازیهای 3D Games
11. باتری 1500 میلی آمپر با تاک تایم 13 ساعت 30 دقیقه و آماده به کار 600 ساعت ( 25 روز )
12. CPU با توان 600 مگاهرتز از نوع OMAP3430 - 600 MHz ARM Cortex A8 + PowerVR SGX 530 GPU + 430MHz C64x DSP + ISP 13. استفاده از چیپ ست گرافیکی 2D و 3D
32. صدای Virtual 5.1 channel Dolby surround
البته موارد خیلی ناچیزی مشترکه ها!

kalepoook
25-05-2009, 11:15
سلام
منم پست بالا رو تایید میکنم از آقای P A R S A هم ممنون بابت اطلاعات منم به سامسونگ 8910 اچ دی رای دادم.

Vamp!r3
25-05-2009, 11:33
آقا پارسا توضيحات خوبي دادند...تاييد براي 8910

hasanmotori
25-05-2009, 11:34
i8910 is the best all in one phone
i8910 یه گوشی همه کارست و از نظر مالتی مدیا حرف اولو میزنه.
n97 بیشتر برای استفاده اینترنت ساخته شده و از نظر مالتی مدیا به i8910 نمیرسه

حالا مقایسشون:
ال سی دی i8910 بزرگتره و oled هست یعنی کیفیت بالاتری داره خازنیم هست یعنی مثل آیفون نیازی به فشار نداره
i8910 سیستم صوتی dnse2 و sorund 5.1 داره که صداش تو هندزفیری عالیه
i8910 مموری داخلیش 16 گیگه و تا 32 گیگ مموری ساپورت میکنه و n97 مموریش 32 گیگه و احتمالاً تا 32 گیگ مموری ساپورت میکنه
i8910 پردازنده 600 مگاهرتزی داره+ iva2 + isp + 3d grafic accelaretor در حالی که n97 یه پردازنده ساده 434 مگاهرتزی داره. i8910 میتونه بازیهای خیلی سنگین و با گرافیک بالارو اجرا کنه و احتمالاً براش بازیهای خیلی خوبی ساخته میشه و 256 مگ رم داره که برای این پردازنده لازمه ولی 128 مگ رم n97 براش کم نیست
از نظر امکانات ارتباطی هر دو کامل هستن
دوربین i8910 به گفته سایتها بهترین دوربینی هست که روی موبایل گزاشته شده در مورد فیلم برداریشم من چیزی نمیگم خودتون فیلم d1 رو از gsmarena دانلود کنید و مقایسه کنید. n97 یه دوربین 5 مگاپیکسلی داره که کیفیتشو رو گوشیهای دیگه نوکیا دیدیم. فیلم برداریشم vga 30 فریمه که رو گوشیهای دیگه دیدیم
n97 فرستنده اف ام داره و i8910 اولش داشت ولی الان نداره که حالمونو اساسی گرفت
i8910 فیلمای divx رو بدون نیاز به برنامه اجرا میکنه و به خاطر پردازنده فوق العاده قوی خودش هیچ مشکلی تو پخش فیلمای با کیفیت بسیار بالا نداره
اینترفیس i8910 سه بعدیه و یکم جذاب تره

پس از نظر مالتی مدیا i8910 یه سرو کله بالا تره فقط متاسفانه فرستنده اف ام نداره
n97 کیبرد داره و بیشتر یه بیزینس فون هست
البته i8910 از نظر بیزینس هم چیزی کم نداره همین طور n97 از نظر مالتی مدیا جزو بهترین هاست
کیبرد مجازی i8910 که با توجه به ال سی دی بزرگ و خارنی تایپ رو خیلی راحت میکنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس هر کسی با توجه به نیازهاش میتونه انتخاب کنه

cuteetuc
25-05-2009, 14:06
Design 7.5

Build Quality 7
Look 7.5

Display 9

Quality 8.5
Resolution 10
Size 10

Camera 8.5

Resolution 10
Quality 7
Features, Comfort 9

Sound Quality 6.5

Incoming 6
Outgoing 6.5
Ringing 10

Battery 10

Talk time 10
Stand-by time 10

Connectivity 10

Local 10
Internet 10
Data 10

Multimedia 9.5

Interface Comfort, Options 9
Quality 9
Supported formats 10
Connectors (3.5/A2DP) 10

Organizer 10

PIM 10
Phonebook 10
Messaging 10

رتبه هاي بالا برگرفته از ريويو سايت phonearena هستش ولي چيزي كه نظرم رو جلب كرد نمره پايين كيفيت صدا هستش .به نظرتون اين نمره براي اين سوپر محصول پايين نيست؟!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Michael Ropy
25-05-2009, 14:12
رتبه هاي بالا برگرفته از ريويو سايت phonearena هستش ولي چيزي كه نظرم رو جلب كرد نمره پايين كيفيت صدا هستش .به نظرتون اين نمره براي اين سوپر محصول پايين نيست؟!!!

این سایت اصلا قابل اعتماد نیست. قبلا هم ریویو های بدی ازش دیده بودیم.

hasanmotori
25-05-2009, 15:20
Sound Quality 6.5

Incoming 6
Outgoing 6.5
Ringing 10

هاي بالا برگرفته از ريويو سايت phonearena هستش ولي چيزي كه نظرم رو جلب كرد نمره پايين كيفيت صدا هستش .به نظرتون اين نمره براي اين سوپر محصول پايين نيست؟!!!

منظورش از incoming و outgoing صدای تماسه نه صدای اسپیکر. به صدای زنگش که به اسپیکر مربوط میشه نمره 10 داده

pulp_152
25-05-2009, 15:57
نمره ای که برای صدا به 8510 داده رو ببینید !!!!

Design 6

Keyboard 6
Build Quality 6
Look 8

Display 8.5

Quality 8
Resolution 8
Size 10

Camera 8

Resolution 10
Quality 7
Features, Comfort 7
Sound Quality 7

Incoming 6

Outgoing 7.5
Ringing 8
<LI class="">Battery 9

Talk time 10
Stand-by time 8
<LI class="">Connectivity 9.5

Local 10
Internet 9
Data 9
Multimedia 9

Interface Comfort, Options 9
Quality 9
Supported formats 8.5
Connectors (3.5/A2DP) 10
<LI class="">Organizer 9

PIM 9
Phonebook 9
Messaging 9
--------------------------------------------------
اینم 8300

خنده داره !!!

Design 8

Build Quality 7.5
Look 8.5
<LI class="">Display 8

Quality 7.5
Resolution 6
Size 8
<LI class="">Camera 8.5

Resolution 10
Quality 7
Features, Comfort 9
<LI class="">Sound Quality 5 <LI class="">چه جوری جمع و بعد تقسیم کرده؟این که میشه 7.5 ! <LI class="">

Incoming 4
Outgoing 6
Ringing 9
<LI class="">Battery 6

Talk time 5
Stand-by time 7
<LI class="">Connectivity 7

Local 6
Internet 7
Data 9
<LI class=" onhover">Multimedia 8

Interface Comfort, Options 8
Quality 7.5
Supported formats 9
Connectors (3.5/A2DP) 7
<LI class="">Organizer 8

PIM 8
Phonebook 6
Messaging 7.5

pulp_152
25-05-2009, 16:23
اصلا معلوم نیست این سایت چطوری داره نمره ... میده !!! ..

اگر از لحاظ سایز ال سی دی 8300 با 8510 مقایسه کنی هر 2 تا 1 سایز هستند ...

ولی به 8510 10 داده !! به 8300 8 داده ...

رزولوشن 8300 400*240 ولی 8510 ... 320*240 به 8510 8 داده ... به 8300 6 داده .. باید 10 میداده بخاطر کیفیت ال سی دیش ..

بقیشو خودت تا اخر برو ....

merikh_merikh
25-05-2009, 20:51
در خوب بودن 8910 شکي نيست و يکي از بهتريناست ولي اين دوستمون بهتره اول انتظاراشونو بگن تا دوستان بهتر بتونن راهنمايي کنن.
من خودم با اين که به کيبرد علاقه دارمو از کيبرد استفاده ي زيادي ميبرم ولي با اين حال به 8910 راي دادم چون گوشي کامل وبي نقصيه.
البته هنوز در مورد انتخابم که 8910 ميباشد مطمعن نيستم چون هنوز تحقيقاتم در مورد اين دو گوشي به پايان نرسيده.

hasanmotori
25-05-2009, 21:13
در خوب بودن 8910 شکي نيست و يکي از بهتريناست ولي اين دوستمون بهتره اول انتظاراشونو بگن تا دوستان بهتر بتونن راهنمايي کنن.
من خودم با اين که به کيبرد علاقه دارمو از کيبرد استفاده ي زيادي ميبرم ولي با اين حال به 8910 راي دادم چون گوشي کامل وبي نقصيه.
البته هنوز در مورد انتخابم که 8910 ميباشد مطمعن نيستم چون هنوز تحقيقاتم در مورد اين دو گوشي به پايان نرسيده.

حرف شما درسته منم در مورد هر دوتاشون توضیح دادم و گفتم که هر کدوم چه نیاز هایی رو جواب میدن. i8910 بهترین گوشی از نظر مولتی مدیاست و تنها کمبودش فرستنده اف امه. n97 هم جزو بهترین گوشیهای بیزینس و اینترنته

merikh_merikh
25-05-2009, 23:16
سلام.
دوستان خيلي ببخشيد.
من نظرم عوض شد و الان تقريبن تحقيقاتم به پايان رسيد و من با توجه به انتظارات خودم (که بيشتر موارد مد نظرم ميباشد)ان97 را انتخاب ميکنم.
البته 8910 را به عنوان يک گوشي خوب قبول دارم ولي با توجه به اينکه 8910 از لحاظ امکانات فرق چنداني با ان97 نداره به نظرم ان97 با وجود تاچ بودن و کيبرد بهتر ميباشد.

pulp_152
26-05-2009, 00:22
سلام.
دوستان خيلي ببخشيد.
من نظرم عوض شد و الان تقريبن تحقيقاتم به پايان رسيد و من با توجه به انتظارات خودم (که بيشتر موارد مد نظرم ميباشد)ان97 را انتخاب ميکنم.
البته 8910 را به عنوان يک گوشي خوب قبول دارم ولي با توجه به اينکه 8910 از لحاظ امکانات فرق چنداني با ان97 نداره به نظرم ان97 با وجود تاچ بودن و کيبرد بهتر ميباشد.

ممنون میشم یکم از تحقیقاتت اینجا بگی شاید نظر منم عوض شد... به نظر من داشتن کیبورد واقعی بعضی وقتا برتری محسوب نمیشه و حتی یک ضعف حساب میشه ... باید ببینی یک گوشی در چه رده ای قرار داره ...

اگر 8910 میخواست کیبورد داشته باشه باید ضخامت و هزینش بیشتر میشد ...که برای کابر هم گرونتر و هم دست و پا گیزتر میبود ...

همینجوری نمیشه این گوشی هارو با 3.7 اینچ ال سی دی تو جیب گذاشت .. یا تو کت .. چه برسه که بخواد یک کیبورد یوقورم داشته باشه ...

به نظر من سامسونگ تا زمانی که نتونه یک کیبورد باریک مثل کشویی هاش طراحی کنه نباید کیبورد واقعی بزنه ...

البته بگم که از لحاظ امکانات تفاوتشون فقط به دوبین بر نمیگرده و ال سی دی قدرتمندتر به همراه تاچ بهتر .. cpu بالاتر به همراه چیپ ست گرافیکی .. امکانات کوچیکی محسوب نمیشه.. و اینجوری که بوش میاد قیمتشم کمتر از n97 هست !!!

merikh_merikh
26-05-2009, 08:54
ممنون میشم یکم از تحقیقاتت اینجا بگی شاید نظر منم عوض شد... به نظر من داشتن کیبورد واقعی بعضی وقتا برتری محسوب نمیشه و حتی یک ضعف حساب میشه ... باید ببینی یک گوشی در چه رده ای قرار داره ...

اگر 8910 میخواست کیبورد داشته باشه باید ضخامت و هزینش بیشتر میشد ...که برای کابر هم گرونتر و هم دست و پا گیزتر میبود ...

همینجوری نمیشه این گوشی هارو با 3.7 اینچ ال سی دی تو جیب گذاشت .. یا تو کت .. چه برسه که بخواد یک کیبورد یوقورم داشته باشه ...

به نظر من سامسونگ تا زمانی که نتونه یک کیبورد باریک مثل کشویی هاش طراحی کنه نباید کیبورد واقعی بزنه ...

البته بگم که از لحاظ امکانات تفاوتشون فقط به دوبین بر نمیگرده و ال سی دی قدرتمندتر به همراه تاچ بهتر .. cpu بالاتر به همراه چیپ ست گرافیکی .. امکانات کوچیکی محسوب نمیشه.. و اینجوری که بوش میاد قیمتشم کمتر از n97 هست !!!
سلام.
دوست عزيز انتخاب گوشي تا حد بسيار زيادي به انتظاراتو سليقه ي شخص بستگي داره.

مثلن يه سري از چيزايي که باعث شده من به کيبرد اهميت دهم اينا هستن:
شما تا به حال با بازي هايي روبه رو شدين که به وسيله کيبرد انجام بشن؟به نظره من اين بازي ها بسيار جذاب هستن.
ايا شما(منظورم فقط با شما نيست کلي ميگم)با گوشي خود در اينترنت به چت و خاندن ايميل هايتان رفته ايد؟که بعد بخاهيد چت کنيد يا جواب ايميل خود را بدين.در اين جا هم کيبرد استفاده ي بيشتري داره.مثلن من بار ها شده که در مسافرت بودم و ساعت 12 شب که ماشين در حال حرکت بود با گوشيم به اينترنت وصل شدم و به چت با چند تا از دوستام پرداختم.ادم وقتي تو ماشينه به علت لرزش هاي مجود استفاده از کيبرد مجازي براش سخته براي همين کيبرد سخت افزاري استفاده ي بيشتري داره.
و خيلي چيزاي ديگه که من به اينا اشاره کردم.

در مورد اينکه ميگيد کيبرد باعث بزرگي گوشي ميشه هم من ميگم کسي که کيبرد ميخاد اين چيزا براش مهم نيست همان طوري که کسي هم که ال سي دي بزرگ ميخاد بزرگي گوشي براش مهم نيست.

در مورد کيبرد باريک هم با شماموافقم اگه بشه يه کيبرد باريک طراحي کرد که خيلي عالي ميشه..........

از لحاظ امکاناتم حرفه شما تا حدودي درسته.
ولي به نظره من دوربين دورسته که ماله 8910 بالاتره و اين يه برتري ميباشد ولي براي من و خيلي ها همين دوربين 5 هم کافيه چون تا دلت بخاد مردم از اين دوربيناي ديجيتال دارن.
در مورد ال سي دي هم که 8910 برتري داره نسبت به ان79 ولي با توجه به اينکه پيکسلاي مساوي دارن و ان79 هم از ال سي دي کوچکتري برخورداره ميشه اين مورد ان97را تحمل کرد(البته در کل بايد گفت که در اين مورد هم همانند دوربين 8910برتري داره)چون 8910 اولد هم ميباشد.
در مورد سي پيو درسته که 8910 بالاتر ميباشد ولي فکر نکنم در کار ان چنان تفاوت زيادي داشته باشن اينو من بر اساس تجربه ميگم مثلن پي1 که خودم دارم و سي پيوش 208 مگاهرتز ميباشد از لحاظ سرعت فرق چنداني با ان95 که سي پيوش اگه اشتباه نکنم 361 مگاهرتز ميباشد ندارد.به همين دليل ميگم که سي پيو 400 مگا هرتزي ان97 با سي پيو 600 مگاهرتزي 8910 فرق چنداني ندارن در کار.(اعداد به صورت تقريبي بود)راستي مگه ان97 چيپ گرافيکي نداره؟
در کل امکانات بالا برتري هستن اما اين برتري ها که در 8910 وجود داره را در ان97 ميشه تحمل کرد.

من با توجه به نياز و سليقه خودم اينا را گفتم البته نياز من تقريبن يک گوشي خوب و کامل را دارا ميشه و بيشتر جوانب را در نظر ميگيرم.

دوست عزيز از توجه شما هم ممنون و اينکه من با توجه به پست هايي که از شما ديدم به حرف هاي شما اعتماد دارم و به صحت حرف هاي شما مطمعنم.ولي هر کسي با يه ديدي به گوشي و هر چيزي نگاه ميکنه.

اينم بگم که من نه طرفدار نوکيا هستم نه سامسونگ بلکه من از گوشي هاي سوني اريکسون خوشم مياد و به همين دليل طرفداريه علکي هم نميکنم.

بی باک بی بال
26-05-2009, 09:11
حافظه: 20 گيگ
دوريبن: 5 مگاپيكسل
زوم : 20x
صفحه: 3 اينچ
رم : ميني اس دي

20 GB Internal Memory
Dedicated Music Keys
3D stereo Speaker
5 Mega Pixels camera, Flash, AF
2.4x Optical zoom
20x Digital Zoom
30 fps Video Recording
3" Screen, 16M Color
miniSD slot
400+ Hours Stand By
4+ Hour Talk Time
24+ Hour music Play Back (Ear Phone

hasanmotori
26-05-2009, 09:55
سلام.
دوست عزيز انتخاب گوشي تا حد بسيار زيادي به انتظاراتو سليقه ي شخص بستگي داره.

مثلن يه سري از چيزايي که باعث شده من به کيبرد اهميت دهم اينا هستن:
شما تا به حال با بازي هايي روبه رو شدين که به وسيله کيبرد انجام بشن؟به نظره من اين بازي ها بسيار جذاب هستن.
ايا شما(منظورم فقط با شما نيست کلي ميگم)با گوشي خود در اينترنت به چت و خاندن ايميل هايتان رفته ايد؟که بعد بخاهيد چت کنيد يا جواب ايميل خود را بدين.در اين جا هم کيبرد استفاده ي بيشتري داره.مثلن من بار ها شده که در مسافرت بودم و ساعت 12 شب که ماشين در حال حرکت بود با گوشيم به اينترنت وصل شدم و به چت با چند تا از دوستام پرداختم.ادم وقتي تو ماشينه به علت لرزش هاي مجود استفاده از کيبرد مجازي براش سخته براي همين کيبرد سخت افزاري استفاده ي بيشتري داره.
و خيلي چيزاي ديگه که من به اينا اشاره کردم.

در مورد اينکه ميگيد کيبرد باعث بزرگي گوشي ميشه هم من ميگم کسي که کيبرد ميخاد اين چيزا براش مهم نيست همان طوري که کسي هم که ال سي دي بزرگ ميخاد بزرگي گوشي براش مهم نيست.

در مورد کيبرد باريک هم با شماموافقم اگه بشه يه کيبرد باريک طراحي کرد که خيلي عالي ميشه..........

از لحاظ امکاناتم حرفه شما تا حدودي درسته.
ولي به نظره من دوربين دورسته که ماله 8910 بالاتره و اين يه برتري ميباشد ولي براي من و خيلي ها همين دوربين 5 هم کافيه چون تا دلت بخاد مردم از اين دوربيناي ديجيتال دارن.
در مورد ال سي دي هم که 8910 برتري داره نسبت به ان79 ولي با توجه به اينکه پيکسلاي مساوي دارن و ان79 هم از ال سي دي کوچکتري برخورداره ميشه اين مورد ان97را تحمل کرد(البته در کل بايد گفت که در اين مورد هم همانند دوربين 8910برتري داره)چون 8910 اولد هم ميباشد.
در مورد سي پيو درسته که 8910 بالاتر ميباشد ولي فکر نکنم در کار ان چنان تفاوت زيادي داشته باشن اينو من بر اساس تجربه ميگم مثلن پي1 که خودم دارم و سي پيوش 208 مگاهرتز ميباشد از لحاظ سرعت فرق چنداني با ان95 که سي پيوش اگه اشتباه نکنم 361 مگاهرتز ميباشد ندارد.به همين دليل ميگم که سي پيو 400 مگا هرتزي ان97 با سي پيو 600 مگاهرتزي 8910 فرق چنداني ندارن در کار.(اعداد به صورت تقريبي بود)راستي مگه ان97 چيپ گرافيکي نداره؟
در کل امکانات بالا برتري هستن اما اين برتري ها که در 8910 وجود داره را در ان97 ميشه تحمل کرد.

من با توجه به نياز و سليقه خودم اينا را گفتم البته نياز من تقريبن يک گوشي خوب و کامل را دارا ميشه و بيشتر جوانب را در نظر ميگيرم.

دوست عزيز از توجه شما هم ممنون و اينکه من با توجه به پست هايي که از شما ديدم به حرف هاي شما اعتماد دارم و به صحت حرف هاي شما مطمعنم.ولي هر کسي با يه ديدي به گوشي و هر چيزي نگاه ميکنه.

اينم بگم که من نه طرفدار نوکيا هستم نه سامسونگ بلکه من از گوشي هاي سوني اريکسون خوشم مياد و به همين دليل طرفداريه علکي هم نميکنم.

همین بازی که شما میگی i8910 یه چیپست گرافیکی فوق العاده قوی داره که بازیهای سه بعدی با گرافیک بالارو به راحتی اجرا میکنه اونایی که براش بازی میسازن حواسشون هست که این دکمه نداره و مثل پاکت پیسی دکمه مجازی براش میزارن. شما بازیهای آیفونو نگاه کن همه جور بازیی داره بدون نیاز به دکمه.
شما انقدر رو کیبرد تاکید داری ولی اگه دقت کنی الان آیفون اینهمه فروش کرده کیبردم نداره. الان گوشیهای فول تاچ فروش خیلی بالاتری دارن. آیفون با اینکه کیبردش همه جا لنداسکیپ نمیشه و کوچیکه تایپ باهاش خیلی راحته حالا i8910 با این ال سی دی بزرگو کیبرد لنداسکیپ دیگه هیچ مشکلی تو تایپ کردن نداره.
در مورد سرعت شما نباید دو تا سیستم عاملو با هم مقایسه کنی. i8910 و n97 هر دوتاشون سیستم عاملشون یکیه پس پردازنده قوی تر سرعت بالاتری داره. بعدشم فقط cpu نیست. i8910 یه iva2 داره که تو پخش و ضبط فیلم خیلی تاثیر داره. یه isp داره که تو پخش و گرفتن عکس خیلی تاثیر داره. همون سی پیوش اگه تو سایتش خونده باشی گفته که 3 برابر قویتر از arm11 هست

Michael Ropy
26-05-2009, 10:04
بروبچ مریخ جان نگفتن که n97 به i8910 برتری داره و اصلا حرف از برتری نزده، فقط گفتن که n97 نیازهاشون رو بهتر برطرق میکنه به خاطر اینکه کارشون بیشتر بیزنسی هست تا مالتی مدیا. دوربین 5 براشون بسه ولی در عوض کیبرد براشون مهمه. شاید ایشون اصلا با گوشی بازی نکنن (که نیاز به چیپ قوی داشته باشن) و...

cuteetuc
26-05-2009, 10:15
[N97 VS Omnia HD]

Apr.19, 2009,
If you don’t know which one to get, i would, without a doubt, go with the Omnia HD. The AMOLED screen is the best out there. The OMAP3 processor with a dedicated 3d accelerator means that entertainment and playback will be top notch. Also the 720p 24fps HD recording is the first ever on a mobile phone. The Li-Ion 1500 mAh battery is expected to last for 600 hours on standby compared to 408 hours on the N97. Talk time, the Omnia HD lasts twice as long
The only feature that might make people go for the N97 is for full QWERTY keyboard. Now if Samsung makes the Omnia HD multi touch like the Iphone ,then the on-screen keyboard would be a winner.

اين هم مطلب برگرفته از future-review كه بدون لحاظ كردن ذائقه و سليقه مصرف كننده برتري را به OMNIA HD داده و نقطه قابل اتكاي N97 رو كيبورد QWERTY دانسته.البته مطلب ديگري كه اشاره كرده كيفيت TOUCH SCREEN در اين دو محصول هستش كه برنده بالقوه رو محصولي دانسته كه خروجي بهتري در قياس با كيفيت بالاي IPHONE داشته باشه.

hasanmotori
26-05-2009, 10:15
بروبچ مریخ جان نگفتن که n97 به i8910 برتری داره و اصلا حرف از برتری نزده، فقط گفتن که n97 نیازهاشون رو بهتر برطرق میکنه به خاطر اینکه کارشون بیشتر بیزنسی هست تا مالتی مدیا. دوربین 5 براشون بسه ولی در عوض کیبرد براشون مهمه. شاید ایشون اصلا با گوشی بازی نکنن (که نیاز به چیپ قوی داشته باشن) و...

آخه آقای مریخ میگه بازی حتماً به کیبرد نیاز داره منم واسش آیفونو مثال زدم

S A M S U N G
26-05-2009, 11:22
سلام به همگی .

دوستان فقط توجه داشته باشن وقتی میگین CPU یعنی فقط پردازنده ولی چیپ Omnia HD نسبت N97 جدید هستش و امکانات بیشتری داره.

مخلصیم .

ali racer
26-05-2009, 11:27
ان 97 گوشی واسه بازی نیست
و قابلیت های رندر کردن خوبی در بازی های گرافیک بالا نداره

چون برای این کار ساخته نشده

merikh_merikh
26-05-2009, 16:04
همین بازی که شما میگی i8910 یه چیپست گرافیکی فوق العاده قوی داره که بازیهای سه بعدی با گرافیک بالارو به راحتی اجرا میکنه اونایی که براش بازی میسازن حواسشون هست که این دکمه نداره و مثل پاکت پیسی دکمه مجازی براش میزارن. شما بازیهای آیفونو نگاه کن همه جور بازیی داره بدون نیاز به دکمه.
شما انقدر رو کیبرد تاکید داری ولی اگه دقت کنی الان آیفون اینهمه فروش کرده کیبردم نداره. الان گوشیهای فول تاچ فروش خیلی بالاتری دارن. آیفون با اینکه کیبردش همه جا لنداسکیپ نمیشه و کوچیکه تایپ باهاش خیلی راحته حالا i8910 با این ال سی دی بزرگو کیبرد لنداسکیپ دیگه هیچ مشکلی تو تایپ کردن نداره.
در مورد سرعت شما نباید دو تا سیستم عاملو با هم مقایسه کنی. i8910 و n97 هر دوتاشون سیستم عاملشون یکیه پس پردازنده قوی تر سرعت بالاتری داره. بعدشم فقط cpu نیست. i8910 یه iva2 داره که تو پخش و ضبط فیلم خیلی تاثیر داره. یه isp داره که تو پخش و گرفتن عکس خیلی تاثیر داره. همون سی پیوش اگه تو سایتش خونده باشی گفته که 3 برابر قویتر از arm11 هست
در مورد بازي ميدونم که انواع بازي هست ولي منظورم اين بود بازي هايي که با کيبرد انجام ميشن لذت خاصي دارن البته هر کدام لذت خودشونو دارن ولي من بازي کردن با هر دو را دوست دارم و هر کدام لذته خاص خودشونو دارن.در مورد تايپ هم اينو ميدونم که هيچ وقت کيبرد مجازي نميتونه جاي کيبرد سخت افزاري را بگيره.
در مورد فروش ايفن هم درسته و همان طور که گفتم هر کسي از يه ديدگاهي به يه موضوع نگاه ميکنه براي من يه سري چيزا مهمه که ان97 را مناسب ميبينم و براي شما يه سري چيزاي ديگه.
در مورد سرعت هم من براساس تجربه ي خودم گفتم.ولي اينو ميدونم که سرعت 8910 بيشتره ولي سرعت ان97 هم عذاب اور نيست.اين مقايسه ي سرعت تقريبن مثل مقايسه ي سرت ايکس1 با اي900 ميباشد.
در کل حسن جان همان طوري که گفتم 8910 گوشيه خوبيه ولي من با توجه به انتظارات خودم و اينکه ان97 تقريبن با 8910 برابري ميکنه و يه کيبرد هم داره من ان97 را انتخاب ميکنم.

حافظه: 20 گيگ
دوريبن: 5 مگاپيكسل
زوم : 20x
صفحه: 3 اينچ
رم : ميني اس دي

20 GB Internal Memory
Dedicated Music Keys
3D stereo Speaker
5 Mega Pixels camera, Flash, AF
2.4x Optical zoom
20x Digital Zoom
30 fps Video Recording
3" Screen, 16M Color
miniSD slot
400+ Hours Stand By
4+ Hour Talk Time
24+ Hour music Play Back (Ear Phone
فکر ميکنم ان97 حافظه ي داخليش 32 گيگ باشه

شما حرفه منو خوب گرفتي.منظوره من دقيقن همين بود که ان97 براي من خوبه.
اينم قبول دارم که 8910 نسبت به ان97 برتري داره ولي من با توجه به نياز هايي که دارم و اينکه ان97 هم گوشيه خوبيه ان97 را انتخاب ميکنم.
درسته که 8910 از ان97 بالاتر ميباشد ولي ان97 هم به اندازه ي قابل قبول ميباشد.

آخه آقای مریخ میگه بازی حتماً به کیبرد نیاز داره منم واسش آیفونو مثال زدم
حسن جان من نميگم که بازي حتمن به کيبرد نياز داره بلکه ميگم بازي با کيبرد هم لذت خاصي داره.
در اون جا هم که داشتم بازي با کيبرد را ميگفتم قصدم فقط اين بود که يه سري از کاربرد هاي کيبرد را بگم که از اينترنت و چت....هم نام بردم.که البته تمام اينا با صفحه تاچ هم انجام ميشه ولي کيبرد هم براي خودش لذتي داره و کار ها را سريع تر راه ميندازه.

pulp_152
26-05-2009, 16:15
مریخ جان واسه اینکه این 2 تا برند قدرتمند محصولاتشون به فروش برسه (قدرتمند ترین محصولشون رو در کلاس های متفاوت ساختن تا در فروش همدیگه تاثیر گذار نباشند)

یک جورایی بهت بگم از رقابت گریختند ... البته این سیاست رو بیشتر نوکیا در پیش گرفته چون فعلا در وضعیت خوبی نیست .. و توان رقابت با سامسونگ رو هم نداره ...همونطور که میدونید سامسونگ برای رقابت با ان 97 دست به کار شده و گوشی داره میسازه که تا 3 یا 4 ماه دیگه وارد بازار میشه !که کیبورد هم داره

این 2 تا رقیب .. برای اینکه قویترین محصولاتشون ... فروش داشته باشن ... گوشی هایی که زدن در یک کلاس نیستند تا هر 2 تا فروش داشته باشند .. مقایسه این 2 تا کار عاقلانه ای نیست .. ولی اگر در کل بخوای حساب کنی 8910 قدرتمند تر عمل کرده ...

inno3d
27-05-2009, 09:16
سلام من جزو معدود افرادیم که با n97 کار کردم باید بگم این گوشی واقعا یه هیولاست ولی اگه میتونی صبر کن تا قیمتش به ثبات برسه الان قیمتش تا حدودی کاذبه.:8:

merikh_merikh
27-05-2009, 13:43
مریخ جان واسه اینکه این 2 تا برند قدرتمند محصولاتشون به فروش برسه (قدرتمند ترین محصولشون رو در کلاس های متفاوت ساختن تا در فروش همدیگه تاثیر گذار نباشند)

یک جورایی بهت بگم از رقابت گریختند ... البته این سیاست رو بیشتر نوکیا در پیش گرفته چون فعلا در وضعیت خوبی نیست .. و توان رقابت با سامسونگ رو هم نداره ...همونطور که میدونید سامسونگ برای رقابت با ان 97 دست به کار شده و گوشی داره میسازه که تا 3 یا 4 ماه دیگه وارد بازار میشه !که کیبورد هم داره

این 2 تا رقیب .. برای اینکه قویترین محصولاتشون ... فروش داشته باشن ... گوشی هایی که زدن در یک کلاس نیستند تا هر 2 تا فروش داشته باشند .. مقایسه این 2 تا کار عاقلانه ای نیست .. ولی اگر در کل بخوای حساب کنی 8910 قدرتمند تر عمل کرده ...
منم با شما موافقم و هر کدام از اين گوشي ها براي نياز هاي خاصي ساخته شدن.
البته سامسونگ نه تنها در اين مورد بلکه در تمامي موارد داره قدرتمند کار ميکنه.
همان طور هم که گفتم 8910 به غير از کيبرد در باقيه موار نسبت به ان97 برتري داره.

meghdaad
29-05-2009, 13:03
این 2 گوشی نباید با هم مقایسه کرد.
N97 انتخاب مناسب برای یه گوشی با صفحه QWERTY
و آمنیا اچ دی هم یه گوشی کاملا متفاوت با N97 برای 2 سلیقه متفاوت
برای من که تو گوشی ها دوربین مهمه پس آمنیا اچ دی.