PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بيت تورنت چيست و بهترين برنامه براي دريافت فايلهاي تورنت چيه؟

Aram25
22-05-2009, 21:04
سلام ، من خيلي سوال دارم لطفا با حوصله جواب بديد تا شيرفهم بشم..

سوال 1- چرا ما براي دريافت فايلهاي تورنت به نرم افزار احتياج داريم ( يعني بدون نرم افزار ممكن نيست)؟

سوال 2- اصلا اين فايلهاي تورنت كجا هستن (رو اينترنت يا روي رايانه ي كاربراست )؟

سوال 3- وقتي ما ميخوايم يه فايل تورنتو بگيريم بايد كامپيوتر اونيكه داريم فايلو ازش ميگيريم آنلاين باشه؟

سوال 4- اين برنامه بيت تورنت دقيقا كارش چيه؟

و بالاخره 5- و بهترين نرم افزار براي داونلود فايل هاي تورنت كدومه؟
متشكرم:11:

Mohammad King
23-05-2009, 18:36
BitTorrent چیست؟
Torrent در لغت به معنی سیلاب و جریان شدید آب است، دلیل انتخاب این لغت آن است که بوسیله بیت تورنت می‌توانید کامپیوتر خود را در معرض سیلی از اطلاعات قرار دهید!
بیت تورنت یک برنامه کامپیوتری نیست. بیت تورنت متدی برای دانلود کردن فایلها با استفاده از یک سیستم توزیع گسترده‌ی به اشتراک گذاری فایلها به روشPeer-to-Peer است.برنامه‌هایی که برای دانلود کردن فایل با BitTorrent مورد استفاده قرار می‌گیرند ترمینالهای بیت تورنت یا BitTorrent Clients نامیده می‌شوند. بیت تورنت مانند برنامه‌های P2P نظیر Limewire/Kazaa/Napster/ … که قبلا برای دانلود کردن استفاده می‌کردید نیست. این نکته مهمترین عامل سردرگمی برای کسانی است که برای اولین بار با بیت تورنت آشنا می‌شوند. به محض اینکه دانلودرهای قدیمیتان را کنار بگذارید متوجه می‌شوید استفاده از بیت تورنت چقدر ساده و مفید است!
BitTorrent چگونه کار می کند؟
عاملی که بیت تورنت را منحصر به فرد می‌سازد این است که فایلها را میان همه کاربرانی که فایل را دانلود کرده‌اند یا در حال دانلود کردن هستند به اشتراک می‌گذارد. از آنجا که بیت تورنت فایلها را به صدها بسته‌ی کوچک تکه تکه می‌کند برای به اشتراک گذاشتن یک فایل لازم نیست قبلا کل آن را دانلود کرده باشید. به محض اینکه بسته‌ی کوچکی از فایل را دانلود کردید می‌توانید آنرا میان همه کاربران به اشتراک بگذارید. این عاملی است که باعث سرعت شگفت انگیز دانلود کردن با بیت تورنت میشود. برای دانلود کردن فایلی نظیر یک ویدیوی آموزشی، لازم است که شما ابتدا فایل تورنت آن را که دارای پسوند (torrent.) را یافته و دانلود نمایید و سپس آنرا با کلاینت بیت تورنت خود باز کنید.فایل تورنت حاوی فایلهایی که میخواهید دانلود کنید نیست، بلکه این فایل به کلاینت بیت تورنت شما می‌گوید که فایل مورد نظرتان روی کامپیوتر چه کاربرانی وجود دارد و چه کاربرانی در حال دانلود کردن آن هستند تا دانلود شما شروع گردد.

چگونه بوسیله بیت تورنت یک فایل را یافته و دانلود کنیم؟
اکنون که تا حدودی با اصطلاحات و نحوه عملکرد بیت تورنت آشنا شدیم به چگونگی استفاده کردن از آن می پردازیم.در مرحله اول شما باید یک کلاینت بیت تورنت را دانلود کنید.( برنامه ای که دانلودهای شما را مدیریت نماید)من اینها را پیشنهاد میکنم:uTorrent برای سیستم عامل ویندوز.
Azureus یا KTorrent برای لینوکس.(Azureus پلاتفورمی است که بر روی ویندوز و Mac هم قابل نصب است ولی برای لینوکس بهینه است)
Transmissionبرای Mac (که احتمالآ برای ما ایرانیان کاربرد ندارد)
حالا باید دنبال تورنتهای خوب بگردید.سایتهای زیاد خوبی برای جستجوی تورنتها وجود دارند.
Mininova
The Pirate Bay
isoHunt
TorrentSpy
btjunkie
Demonoid (این سایت فقط مخصوص اعضاست اما اگر بتوانید به نحوی در ان عضو شوید از ان لذت خواهید برد!)
همان گونه که در گوگل جستجو می کنید کلمه مورد نظر خود را در این سایتها تایپ کنید.احتمالآ چندین نتیجه‌ی مختلف خواهید یافت اما آن یکی را انتخاب کنید که دارای رده بندی (Seeder) بالاتری است. این رده بندی در ستونی که با حرف S مشخص شده قرار دارد. این عدد معرف تعداد کاربرانی است که این فایل را دانلود کرده یا در حال دانلود کردن آن هستند. هر چقدر این عدد بالاتر باشد سرعت دانلود شما هم بیشتر خواهد بود. بعضی از سایتها میزان سلامت یک فایل را هم نشان می‌دهند که معیاریست که نسبت Seeder ها به دانلودکنندگان فعال را مشخص می‌کند.
اکنون باید فایل تورنت را دانلود کنید. هنگامی که یک تورنت خوب و سالم پیدا کردید لینک آن را یافته و دانلود کنید. مرورگرتان از شما می‌پرسد که می‌خواهید با این فایل چه کار کنید. حتمآ آنرا با کلاینت تورنتی که دانلود کرده‌اید باز کنید. کلاینت بیت تورنت شما باز خواهد شد و احتمالآ از شما می‌پرسد که فایل یا فایلها را باید کجا ذخیره کند. آدرس مورد نظرتان را انتخاب کنید و ok کنید.
کار تمام است! فایلها شروع به دانلود شدن می‌کنند. اگر در ابتدا دیدید سرعت دانلود کم است یکی دو دقیقه تحمل داشته باشید تا دانلود به سرعت نهائیش برسد. اگر باز هم از سرعتتان راضی نبودید فایلی را انتخاب کنید که دارای Seeder های بیشتری است.کار به همین سادگی بود!

این سوال جاش اینجا نبود/

Torrent ::: تاپیک مرجع در مورد تورنت
مطالب زیادی توش بحث شده بدرد می خوره. سوال هم داشتی انجا بپرسید راهنمایی می کنند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید

Aram25
26-05-2009, 20:47
سلام، از آقاي رضا به خاطر پاسخشون تشكر ميكنم و در مورد اينكه جاي سوال اينجا بود يا نه توجه تونو به detail اين انجمن جلب ميكنم: (بحث های نرم افزاری و سیستم عامل سوالات ، اشكالات و هر گونه بحث و تبادل نظر در مورد نرم افزار هاي مختلف ، سيستم عامل و آنتي ويروس را اينجا مطرح كنيد)

بله سوالات ، اشكالات و هرگونه بحث و تبادل نظر در مورد نرم افزار هاي مختلف، خوب از اونجاكه من Bittorrent رو يك نرم افزار به حساب مياوردم فكر نميكردم عنوان كردن سوالم در اينجا چندان بي مربوط باشه.
اما باز هم شما كه پروفشناليد بزرگواري كنيد، شرمنده..

Mohammad King
26-05-2009, 21:18
سلام، از آقاي رضا به خاطر پاسخشون تشكر ميكنم و در مورد اينكه جاي سوال اينجا بود يا نه توجه تونو به detail اين انجمن جلب ميكنم: (بحث های نرم افزاری و سیستم عامل سوالات ، اشكالات و هر گونه بحث و تبادل نظر در مورد نرم افزار هاي مختلف ، سيستم عامل و آنتي ويروس را اينجا مطرح كنيد)

بله سوالات ، اشكالات و هرگونه بحث و تبادل نظر در مورد نرم افزار هاي مختلف، خوب از اونجاكه من Bittorrent رو يك نرم افزار به حساب مياوردم فكر نميكردم عنوان كردن سوالم در اينجا چندان بي مربوط باشه.
اما باز هم شما كه پروفشناليد بزرگواري كنيد، شرمنده..

خواهش میکنم Aram25 جان . من از این لحاظ گفتم این سوال جاش اینجا نیست چون منظور من این بود که کسایی که با اینترنت و طراحی وب سرو کار دارند بهتر میدونن . و این برای اینترنت هست... نه بحث های نرم افزاری///

موفق باشید