PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما بهترین لیگ جهان کدام لیگ است؟معیارهاتون برای این نظرتون چیه؟

sinath
22-05-2009, 14:02
سلام,به نظر شما بهترین لیگ فوتبال جهان کدوم لیگه؟
خوب معیار های زیادی وجود داره از جمله کیفیت بازیهای ,ورزشگاهها,سرعت بازیها,نظم برگزاری ,سطح بازیکنان تیمها,شیوه بازیها,رقابت بین تیمها و خیلی چیزای دیگه که خیلی هاش هم سلیقه ای هست.حالا شما کدوم لیگ رو انتخاب می کنید.
من خودم بوندسلیگای آلمان رو انتخاب می کنم ممکنه بعضی ها مخالف نظر من رو داشته باشن اما دیدن بازی های بوندسلیگا برای من جذاب تر از لیگ های دیگست در ضمن لیگ آلمان منظم ترین لیگ هست و شیوه بازی تیمها هم بیشتر تاکتیکی هست و کمتر تیمها به تک ستاره ها و حرکات انفرادی بازی کنان وابسته هستن یا به عبارتی تیمها در آلمان تیمتر از سایر لیگ ها هستن,و آلمان مدرن ترین و زیبا ترین ورزشگاهها رو هم داره و کمترین حاشیه و فساد رو هم در میان لیگ های برتر جهان در این لیگ می بینیم و همینطور رقابت برای کسب قهرمانی هم در آلمان فشردست و درسته بایرن بهترین تیم آلمانه ولی میبینیم امسال تیمی مثل ولفسبورگ میاد و در صدر جدول قرار می گیره همین طور سایر تیمها مثل هامبورگ,دورتموند ,شالکه,هرتابرلین,وردربرمن,ل وروکوزن ویا حتی امسال تیمی مثل هوفن هایم که یک تیم روستایی هست و تازه امسال اومده به دسته یک میاد و در بوندسلیگا مدعی نشون میده و این هم یکی دیگر از جذابیت ها ی بوندسلیگاست که غیر قابل پیشبینی بودنشه و باعث هیجان انگیزتر شدن میشه.در حالی که در لیگهای دیگه می بینیم مثلا در ایتالیا همیشه رقابت بین اینتر,میلان و یوونتوس هست یا در اسپانیا بین رئال,بارسلونا و گاهی هم والنسیا و یا در انگلیس بین منچستر,آرسنال,لیورپول و چلسی و دیگه هیچ تیم دیگری رو غیر از اینها نمیتونید ببینید که قهرمان این لیگ ها بشن یا حتی صدرنشین بشن یا رده های دوم و سوم رو بدست بیارن.
ممکنه بوندسلیگا به علت داشتن توان مالی کمتر یا قوانین کار که در این کشور وجود داره کمتر بتونه در رقابت با سه لیگ دیگه در جذب ستاره های بزرگ موفق عمل کنه و باعث بشه که موفقیت های این تیمها در اروپا کمتر باشه منتها در مجموع جهات من این لیگ رو بیشتر می پسندم.

M . Sayid
22-05-2009, 15:15
من که مطمئنم اینجا دعوا میشه بین کسایی که طرفدارلیگ آلمان هستن و اونایی که از لیگ آلمان بدشون میاد حالا م گفتم.

bleu2u4u
22-05-2009, 15:48
بنده با اینکه تیفوسی میلان و طرفدار بارسا هستم ولی به انگلیس رای دادم (مخصوصا در حال حاضر)

ali_ranger22
22-05-2009, 16:13
اصلا خود فیفا بود نمی دونم کی بود اعلام کرد که اول انگلیسه بعد اسپانیا بعد ایتالیا

B3HZ@D
22-05-2009, 16:20
الان دوباره کل کل شروع میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masoudtr
22-05-2009, 16:22
انگلیس و اسپانیا

SAMCRO
22-05-2009, 16:25
یه بازیکن هست اسمش ممد رضاهه توی دست 2 ایران بازی می کنه ! الان خیلی جوونه ولی اینده داره !!! توی تیم محلات محمود آباد بازی می کنه توی خشت سر !!!
بدون شک یکی از بهترین بازیکنا می شه ! یکی از القابش جان تری هست !

B3HZ@D
22-05-2009, 16:27
خوب این چه ربطی داشت؟

SAMCRO
22-05-2009, 16:31
ربطش اینه که قرار اون لیگ بهترین بشه دیگه !! : دی

ولی فقط لیگ اسبانیا !

B L A S T E R
22-05-2009, 16:42
یه بازیکن هست اسمش ممد رضاهه توی دست 2 ایران بازی می کنه ! الان خیلی جوونه ولی اینده داره !!! توی تیم محلات محمود آباد بازی می کنه توی خشت سر !!!
:18::18::18:
----------------
اسپانـــــــــیا فک میکنم!

ارمغان جنون
22-05-2009, 16:57
من به همون دلایلی که سینا گفت به بوندسلیگا رای میدم.در ضمن اگه این سرمایه دار ها و مربیا و بازیکنان خارجی نبودن الان لیگ انگلیس هزارمم نبود.

امير موسر
22-05-2009, 17:01
ليگ انگليس ! دليلش رو هم هر سال تو ليگ قهرمانان ميبينيد !

----
ولي بيشتر تيماي محبوب من تو ايتاليا هستن ! اينو همجوري گفتم !

4870x2
22-05-2009, 17:08
چرا ليگ خليج فارس نيست من به ايران راي ميدم

ghermezeteh
22-05-2009, 17:13
چرا ليگ خليج فارس نيست من به ايران راي ميدم

میخوای لیگ کوروش و ذوالقرنین و پاسارگاد و تخت جمشید هم بود؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali_BlueBoy
22-05-2009, 17:18
در حال حاضر لیگ انگلیس بهتره ولی من سری آ رو ترجیح میدم...!!!!!

corey
22-05-2009, 17:24
نمیدونم چرا برای موضوعات بدیهی هم نظر سنجی میزارید
لیگ انگلیس از نظر امار فیفا و یوفا و... در حال حاضر قویترین و بهترین لیگ هست هر کسی هم نظر دیگه ای داشته باشه خب مشخصه که...

mohamad23
22-05-2009, 20:35
فقط بوندسلیگا

hoomaan
22-05-2009, 20:35
من طرفدار بایرنم و کلا تیمای آلمانی تو مسابقات اروپا ولی لیگ اسپانیا رو زدم بدون تعصب .
در مورد لیگ جزیره هم بگم که واقعا بی مزه ترین لیگ اروپاییه !! ( حمله نکنین !)
وایسین دلیلشو بگم بعد شروع به اعتراض کنید .
این لیگ کلا 4 تا تیم داره . 4030 - منچستر - آرسنال - لیورپول . که خیلی جالبه که هر فصل 2 تا از این 4 تا میلنگن .
یعنی رقابت بین دو تیم بیشتر نیست . بعدش به 10-12 هفته آخر هم که میرسه مثلا منچستر و لیورپول و چلسی امتیازاشون اینجوریه : 55 - 52 - 50 بعد آرسنال 44 - تیم پنجم 33 . ششم 30 و تیم آخر 12 !!!
آخر فصل میشه 92 - 88 - 82- 75 --------------------- چهارم به بعد میشه 44 - 42 و الی آخر .
یعنی یه لیگ بیمزه و واقعا تکراری تکراری .
اگه دوستان تو رییس روسای لیگ برتر آشنا دارین پیشنهاد بدید این 4 تا با سه چهار تا تیم دیگه یه لیگ 8 تایی بذارن بعد یه سه چهار باری رفت و برگشتی بازی کنن. ( این طنز نیستا .اسکاتلند سالهاست داره این کارو میکنه ) .
این حرف خیلی از کارشناساست که بازیهای رو درروی این 4 تا هرسال قهرمان رو معلوم میکنه و تیمای دیگه ببو گلابی هم نیستن . یعنی تو زمینشونم 3-4 تا از اینا میخورن تازه حالم میکنن. و همین یکی از دلایل اینه که تیمای انگلیسی با انرژی کمتری که تو لیگ خودشون میذارن دارن تو اروپا نتیجه میگیرن .

vahid_civil
22-05-2009, 20:50
من طرفدار بایرنم و کلا تیمای آلمانی تو مسابقات اروپا ولی لیگ اسپانیا رو زدم بدون تعصب .
در مورد لیگ جزیره هم بگم که واقعا بی مزه ترین لیگ اروپاییه !! ( حمله نکنین !)
وایسین دلیلشو بگم بعد شروع به اعتراض کنید .
این لیگ کلا 4 تا تیم داره . 4030 - منچستر - آرسنال - لیورپول . که خیلی جالبه که هر فصل 2 تا از این 4 تا میلنگن .
یعنی رقابت بین دو تیم بیشتر نیست . بعدش به 10-12 هفته آخر هم که میرسه مثلا منچستر و لیورپول و چلسی امتیازاشون اینجوریه : 55 - 52 - 50 بعد آرسنال 44 - تیم پنجم 33 . ششم 30 و تیم آخر 12 !!!
آخر فصل میشه 92 - 88 - 82- 75 --------------------- چهارم به بعد میشه 44 - 42 و الی آخر .
یعنی یه لیگ بیمزه و واقعا تکراری تکراری .
اگه دوستان تو رییس روسای لیگ برتر آشنا دارین پیشنهاد بدید این 4 تا با سه چهار تا تیم دیگه یه لیگ 8 تایی بذارن بعد یه سه چهار باری رفت و برگشتی بازی کنن. ( این طنز نیستا .اسکاتلند سالهاست داره این کارو میکنه ) .
این حرف خیلی از کارشناساست که بازیهای رو درروی این 4 تا هرسال قهرمان رو معلوم میکنه و تیمای دیگه ببو گلابی هم نیستن . یعنی تو زمینشونم 3-4 تا از اینا میخورن تازه حالم میکنن. و همین یکی از دلایل اینه که تیمای انگلیسی با انرژی کمتری که تو لیگ خودشون میذارن دارن تو اروپا نتیجه میگیرن .

امسال منچستر جز چلسی بین این 4 تا تیم تقریبا به همشون باخت ولی زودتر از پایان فصل قهرمان شد. این مثال نقض.

ارمغان جنون
22-05-2009, 21:30
امسال منچستر جز چلسی بین این 4 تا تیم تقریبا به همشون باخت ولی زودتر از پایان فصل قهرمان شد. این مثال نقض.

میگه فقط اون 4 تا تیم مدعی قهرمانی و مقام اول تا چهارمن و بقیه تیما باید برن سماق بمکن.
ولی تو آلمان تا الان که هفته آخره معلوم نیست بایرن قهرمان میشه یا چهارم!انقدر رقابت تنگاتنگه!!

vahid_civil
22-05-2009, 21:44
میگه فقط اون 4 تا تیم مدعی قهرمانی و مقام اول تا چهارمن و بقیه تیما باید برن سماق بمکن.
ولی تو آلمان تا الان که هفته آخره معلوم نیست بایرن قهرمان میشه یا چهارم!انقدر رقابت تنگاتنگه!!

اون دوستمون گفتن قهرمانی تو انگلیس توی بازیای رو در رو معلوم میشه که منم گفتم اگه اینجور بود الان منچستر قهرمان نشده بود.

در اینکه لیگ آلمان شما برای خودش خیلی شاخه ! که درش حرفی نیست !

Majid_17_206
23-05-2009, 11:04
به نظر من بهترین لیگ دنیا لیگ انگلیسه و چند تا دلیل دارم...اولیش اینه که تو لیگ انگلیس هیچ تیمی به جز اون تیهمایی که از دسته پایین تر میان ضعیف نیستن و هر تیمی میتونه جلوی تیمای بزرگ شاخ بشه....دومین دلیل سرعت بالای بازیهای این لیگ و قدرت بدنی بالای بازیکناست که همه اینو میدونن نمونش هم بازی بارسا با چلسی بود که دو سه تا از بازیکنای بارسا مصدوم ومحروم شدن...سومین دلیل اینه که توی لیگهای دیگه تیمای بالای جدول اون اقتدار لازم رو ندارد مثلا رئال که تو لالیگا دومه آمار گل خورده اش حدود 45 تا ست ولی چلسی که تو لیگ انگلیس در حال حاضر سومه 22 تا گل خورده و این که میبینید اتوو با 28 گل آقای گله ولی آنلکا و رونالدو با 18 گل دلیلش خط دفاع ضعیفه تیمای لیگ اسپانیاست و تیمای بالای جدول لیگ انگلیس به تیمای پایین جدول باخت نمیدن ولی همین بارسا با این همه ادعاش تو این فصل به نومانسیا و اسپانیول باخته ...و مهمترین دلیل هم بازی های لیگ قهرمانانه که فصل پیش فینالش تمام انگلیسی بود و این فصل هم باید همون فینال تکرار میشد که مسئولان یوفا حق چلسی رو خوردن و نذاشتن بیاد فینال...دلایل کافی بود؟

vahid_civil
23-05-2009, 11:13
این که میبینید اتوو با 28 گل آقای گله ولی آنلکا و رونالدو با 18 گل دلیلش خط دفاع ضعیفه تیمای لیگ اسپانیاست

فصل پیش رونالدو 41 گل زد !! که 31 تاش مال انگلیس بود

Retired User
23-05-2009, 12:06
به ترتيب:
1- اسپانيا
2-انگليس
3-ايتاليا

H a m e e d
23-05-2009, 17:45
به نظرم بهترین لیگ لیگیه که بالاترین کیفیت داوری رو داشته باشه.

pandemonium
23-05-2009, 18:15
لالیگای اسپانیا ...

فوتبال زیبا و روان ...چیزی که آدم ازش لذت میبره...

amir_rahmani
23-05-2009, 18:27
انگلستان بدون دلیل

ارمغان جنون
23-05-2009, 19:58
بازی امروز بایرن که از بکه سه پخش شد به همه نشون داد که بوندسلیگا چقدر سطحش بالاست.

vahid_civil
23-05-2009, 20:35
بازی امروز بایرن که از بکه سه پخش شد به همه نشون داد که بوندسلیگا چقدر سطحش بالاست.

پس شما بازیای لیگ های دیگه رو ندیدین :27:

ارمغان جنون
23-05-2009, 20:44
پس شما بازیای لیگ های دیگه رو ندیدین :27:

چرا دیدم ولی دیدید که بوندسلیگا هم خیلی با کیفیت هست.

ADEL_r
23-05-2009, 21:50

من هم تيم هاي محلات زياد بازي كردم ولي رفتم سراغ درس و استعداد هام هرگز شكوفا نشدن و هميشه غنچه خواهند ماند.

D r i v e r
23-05-2009, 22:05
به قول دوستمون بدون هیچ دلیلی لیگ انگلیس!!!!
فقط هم 4 تا تیم آرسنال و لیورپول و منچستر و چلسی نیستن که خوب بازی میکنن
تیم های انگلیسی سرعت بالا به همراه قدرت بدنی زیادی رو دارن
اینم نشون دادن که توی لیگ قهرمانان مگه اینکه خودشون خودشون رو حذف کنن در غیر این صورت همه پای ثابت فینال هستن
اون بارسلون هم که دیدین چلسی رو برد با هزار بد بختی و کمک داور بود و اینکه گل زده در خانه حریف وگرنه بارسلون حرفی برای گفتن در مقابل دفاع محکم چلسی نداشت (نریزین سرم من طرفدار چلسی نیستم)

ADEL_r
23-05-2009, 22:08
براي انتخاب بهترين ليگ بايد به اروپا حركت كنيم ؛ جايي كه آرزوي مربيان و بازيكنان و فوتبالي هاي همه نقاط دنيا ( حتي برزيل و آرژانتين و . . . ) هست

در مورد نظرسنجي هم عرض كنم كه باتوجه طرفداران لاليگا در بين مردم و مسئولان نهادها و وبسايت هاي ايران ( مخصوصا هواداران تيم بارسلونا:27: ) بعيده كه ليگ برتر انگليس به عنوان بهترين ليگ انتخاب بشه

ولي شك نكنيد از سال 2005 ليگ جزيره حرف اول رو زده و حداقل تا سال 2015 هم برترين ليگ خواهد بود

* * * * * * * * * * * * *

بازيكنان ليگ برتر انگليس بيار سرعتي تر جوانتر فيزيكي تر و دونده تر از همه ليگ ها هستند ( درست بر خلاف لاليگا و سري.آ. كه بازيكنانشون اسمي هستند )‌

سرمربي هاي ليگ برتر انگليس كه همواره به عنان فوق العاده ها در دنيا مطرح هستند و كمتر باشگاه ها را وادار به خريد بازيكنان اسمي ميكنند

مديريت خارق العده باشگاه هاي انگليس ! به طوري كه بسيار كمتر از ساير نقاط دنيا مربي اخراج ميكنند و مربي عوض ميكنند و . . . تيم هايي مثل منچستر و آرسنال و ليورپول و ساير تيم ها فرصت زيادي به كادر فني خودشون ميدن .

اقتصاد ،‌ كه دليل اصلي اون سرمايه گذاري كلان در فوتبال اين كشور هست و ثروتمندان غرب و عرب رو به خودش جذب ميكنه و با توجه به نتايج عالي تيم هاي اين كشور تا مدت هاي زيادي ادامه خواهد داشت

و ده ها دليل ديگه كه ليگ برتر رو متمايز ميكنه و باعث شده در سال هاي اخير بهترين نتيجه ها رو در جام هاي اروپايي كسب كنند .

Mokafating
23-05-2009, 22:12
لالیگا اینو همه میدونند :28:

sina1100
23-05-2009, 23:18
به نظر من فقط اشخاصی که از سابقه ی فوتبال هیچی نمیدوننو و تازه 3 و 4 ساله فهمیدن فوتبال چیه و از همون موقع هم دیدن بارسلونا یکم خوب بازی میکنه میگن لالیگا !
بالفرض که بارسلونا رویای ترین تیم جهانه ! رئال مادرید مخزن ستاره هاست ! خوب ؟ کو بقیه تیم ها ؟ نکنه میخواین لیگ انگلیس رو با سویا و اتلتیکو مقایسه کنین ؟!!!!
اگه هم حرف شما درست باشه و رقابت تو پریمیر لیگ انگلیس فقط بین 4 تا تیمه ، تو لالیگا که 2 تا تیمن هر سال رو کورسن!! برین جدول امسال و سال های گذشته لالیگای رویاییتون رو نیگا کنید! همین امسال... فاصله ی تیم سوم (سویا) با رئال 14 امتیازه !! پس خواهشا تو کل کل این یه موردو فاکتور بگیرین که بیشتر آبروی لالیگا میره!
مورد دیگه Champions League اروپا هستش ! هر سال تو 1/4 و نیمه نهایی و اکثرا فینال 50 % انگلیسی بودن! Champions که دیگه اعتبارش بر کسی پوشیده نیست، رقابت بهترین تیم های دنیاست!
مورد بعدی هم مخصوص فوتبال دوست های نوپاییه که اول پست هم بهشون اشاره کردم! برتری فوتبال یه کشور رو به تعداد تیم های لیگ و ورزشگاه و جوونی بازیکنا میبینین ؟! یا به 104 گل زده به مزخرف ترین خط دفاع حرفه ای اروپا ؟ یا شایدم به تبانی UEFA و گل دقیقه 93 تو نیمه نهایی با فقط 1 شوت تو چارچوب تو 90 دقیقه ؟
اینا رو چشم ، بیخیال! تا حالا به تعداد لیگ های انگیس نگاه کردین ؟!
مختصر میگم، فوتبال اسپانیا در مجموع 5 لیگ داره :
La Liga
División
División B
Tercera
Regionales de Fútbol
یعنی چی؟ یعنی یه تیم که تو اسپانیا تأسیس میشه بعد از 5 سال در صورت فتح این 4 لیگ میتونه بیاد La Liga !

حالا میریم سراغ انگلیس! :
Premier League
Football League Championship
League One
League Two
Conference National
Conference North
Conference South
و از هر کدوم از این 2 لیگ آخری که بیایم پایین تر باز به 2 لیگ مجزا میرسیم و باز از هر کدوم.... و قصه ادامه دارد! که اینجا نمیشد بنویسم باید نمودارشو بکشم! اما جمع که زدم هر شاخه نمودار 13 تا لیگ میشد!
خوب! دیگه مقایسه اش فکر نمیکنم کاری داشته باشه ! یه تیم تازه تأسیس انگلیسی در بهترین شرایط و با فرض اینکه هر سال بتونه بیاد یه دسته بالاتر!! بعد از 13 سال میتونه حضور تو Primier League رو تجربه کنه!
از خودم در نیاوردم برین تو ویکیپدیا ببینین! اینه تفاوت فوتبال... اینه برتری!

Mokafating
24-05-2009, 01:00
مورد دیگه Champions League اروپا هستش ! هر سال تو 1/4 و نیمه نهایی و اکثرا فینال 50 % انگلیسی بودن! Champions که دیگه اعتبارش بر کسی پوشیده نیست، رقابت بهترین تیم های دنیاست!

تو به من بگو کدوم یک از تیمهای لیگ انگلیس بیشتر از 5 بار قهرمان لیگ قهرمانان شدند :31: در صورتی که رئال 9 بار این عنوان رو کسب کرده :27:

Mokafating
24-05-2009, 01:13
تکراری شد ... لطفا حذف شود ...

sina1100
24-05-2009, 10:43
تو به من بگو کدوم یک از تیمهای لیگ انگلیس بیشتر از 5 بار قهرمان لیگ قهرمانان شدند :31: در صورتی که رئال 9 بار این عنوان رو کسب کرده :27:
بحث حضور تو Champions league هست ! این که چند تا تیم انگلیسین چند تا اسپانیایی! بحث قهرمانی که خوب شاید اون موقع 9 بار رئال قهرمان شده تیم قوی دیگه ای نبوده ! حداقل از باخت شیرین 4 - 0 امسال به یه لیورپول معلومه!

ADEL_r
24-05-2009, 10:49

اون موقع ليگ برتر شايد ضعيفتر از لاليگا بوده ! ( البته اگه اين دوتا وجود داشته باشن )‌ ضمنا رئال هم در اون 5 سالي كه همراه با دي استفانو پي در پي قهرمان اروپا مي شد تيمش رويايي بود !

اين بحث ربطي به حال حاظر نداره از نظر من

ADEL_r
24-05-2009, 10:52
چرا دیدم ولی دیدید که بوندسلیگا هم خیلی با کیفیت هست.

شكي نيست كه بوندسليگا سطحش بالاست ! ولي بازيكنان و مربيانش آرزوي رسيدن به سري آ يا لاليگا رو دارن :31:

ghermezeteh
24-05-2009, 11:59
البته از نظر من لالیگا بهتره ولی چهارشنبه شب معلوم میشه لالیگا سطحش بالاتره یا لیگ برتر و اونایی که ادعا می کردن بارسلونا حقش نبوده و با کمک داور اومده فینال درست می گفتن یا غلط.

rezazzzjjj
24-05-2009, 11:59
لالیگای اسپانیا ...

فوتبال زیبا و روان ...چیزی که آدم ازش لذت میبره...
تائيد ميشه

Masоud
24-05-2009, 12:12
لیگ انگلیس

محیط زیبا و برنامه های مرتب.

Retired User
24-05-2009, 13:20
لیگ انگلیس

محیط زیبا و برنامه های مرتب.
شما به محيط و برنامه راي ميدي يا تيمهاي قوي و رقابتهاي پرهيجان و تاكتيكهاي منسجم؟

ADEL_r
24-05-2009, 13:22
البته از نظر من لالیگا بهتره ولی چهارشنبه شب معلوم میشه لالیگا سطحش بالاتره یا لیگ برتر و اونایی که ادعا می کردن بارسلونا حقش نبوده و با کمک داور اومده فینال درست می گفتن یا غلط.

بازي فينال چيزي رو معلوم نميكنه (‌چه منچستر ببره چه بارسلونا )‌ چون يه تك بازي اون هم در ايتاليا برگزار ميشه . مراحل قبل ثابت كردند چه ليگي سطح بالاتري داره .

در مورد داوري بازي قبل هم ميتونين به اين تاپيك مراجعه كنين :‌

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ADEL_r
24-05-2009, 13:24
شما به محيط و برنامه راي ميدي يا تيمهاي قوي و رقابتهاي پرهيجان و تاكتيكهاي منسجم؟

قصد جسارت يا دخالت ندارم ولي ليگ برتر انگليس ميتنوه مصداق بارزي از اين مواردي كه اشاره كرديد باشه :46:

Masоud
24-05-2009, 21:18
خداییش همینایی رو که گفتی لیگ انگلیس نداره ؟

panther99
24-05-2009, 21:42
ليگ اسپانيا بعد هم ايتاليا .
اسپانيا چون تيمي مثل بارسلونا رو داره كه رقيبهاش هم همه سابقه هاي خفن تو اروپا دارن ( مثل رئال)
و ايتاليا هم چون يه جور جاه طلبي خاصي داره و البته تيمي مثل اينتر رو داره !!

pedramch
24-05-2009, 21:49
طبق آخرین آمار لیگ انگلیس بهترین لیگ شد!
ولی من خودم به لالیگا رای دادم!
به نظرم از همه بهتره..
این زمانی مشخص میشه که مثلا بارسلونا 4 تا میزنه به بایرن مونیخ
بعد بایرن مونیخ 4 تا میزنه به فلان تیم آلمانی!
یعنی تفاوت لیگ های دیگه با اسپانیا مشخص میشه!

h_starboy
24-05-2009, 22:03
من خودم لیگ اسپانیا رو بیشتر دوست دارم ولی فکر میکنم سطح لیگ انگلیس یه کم بالاتره

hiwas
24-05-2009, 22:33
لیگ اسپانیا

البته زمانی که هانری تو انگلیس بود ، لیگ انگلیس بهتر بود.

ADEL_r
24-05-2009, 22:46
لیگ اسپانیا

البته زمانی که هانری تو انگلیس بود ، لیگ انگلیس بهتر بود.

پس اميدوارم هانري اين فصل بياد به ليگ ايران :27:

ADEL_r
24-05-2009, 22:55
ليگ اسپانيا بعد هم ايتاليا .
اسپانيا چون تيمي مثل بارسلونا رو داره كه رقيبهاش هم همه سابقه هاي خفن تو اروپا دارن ( مثل رئال)
و ايتاليا هم چون يه جور جاه طلبي خاصي داره و البته تيمي مثل اينتر رو داره !!

خب اگه اسپانيا يه بارسلونا داره ؛ انگليس 4 تا از بارسلونا بهتر رو داره كه فقط خودشون و داورها ميتونن شكستشون بدن :46:

طبق آخرین آمار لیگ انگلیس بهترین لیگ شد!
ولی من خودم به لالیگا رای دادم!
به نظرم از همه بهتره..
این زمانی مشخص میشه که مثلا بارسلونا 4 تا میزنه به بایرن مونیخ
بعد بایرن مونیخ 4 تا میزنه به فلان تیم آلمانی!
یعنی تفاوت لیگ های دیگه با اسپانیا مشخص میشه!

خب تفاوت ليگ انگليس هم با ليگ هاي ديگه چندسالي هست كه در جام باشگاه هاي اروپا داره مشخص ميشه

EASPORTS-FIFA
24-05-2009, 23:02
لیگ انگلیس فقط همون big four داره.بقیشون اصلا چیز خاصی نیستن.مثلا پاییت تر از 4 تو جام یوفا از اینگیلیس چیکار کردن؟؟؟؟هیچ کاری نکردن والا.انگلیس فقط 4 تا تیم بزرگ داره.ولی اسپانیا داره بارسا رئال و تیمای دیگه که تقریبا در یک حد و بالا هستن.

ADEL_r
24-05-2009, 23:13
لیگ انگلیس فقط همون big four داره.بقیشون اصلا چیز خاصی نیستن.مثلا پاییت تر از 4 تو جام یوفا از اینگیلیس چیکار کردن؟؟؟؟هیچ کاری نکردن والا.انگلیس فقط 4 تا تیم بزرگ داره.ولی اسپانیا داره بارسا رئال و تیمای دیگه که تقریبا در یک حد و بالا هستن.

درسته كه در انگليس اين چهارتا تيم هاي درجه يك و تيم هاي ديگه تيم هاي سطح پايين تري دارن ولي فراموش نكنيم كه هيچ ليگي وجود نداره كه چهارتا تيم براي مقابله با چلسي و منچستر و ليورپول و آرسنال داشته باشه .

در سال هاي اخير ثابت شده كه اين چهارتا تيم برتري چشم گيري در بسياري از نقاط نسبت به تيم هاي ديگه اروپا دارن

vahid_civil
25-05-2009, 01:39
از بنیتس پرسیدن لیگ اسپانیا بهتره یا انگلیس ؟

گفت 4 تا تیم اول انگلیس قویتر از 4 تا تیم اول اسپانیا هستن . (در مجموع )
ولی کلا بقیه تیمها در مجموع در اسپانیا قویتر از انگلیس هستن .
این عین حرفش بود چند سال پیش .
نتیجه میگیریم اصلا مقایسه این دو تا لیگ درست نیست . ولی بهتر از لیگ آلمانه ! دی:

====
بعد هم بارسلونا قشنگ پوز چلسی رو زد !

Kianoosh
25-05-2009, 02:28
لیگ ایران!چون واقعا پاکه...

Golbarg01
25-05-2009, 12:21
کاملا درسته , به غیر از اون big four تاحالا شده تیمی بتونه در پایان جزو 4 تیم پایانی جدول لیگ برتر باشه؟درسته در بازی های رودررو گاهی این تیمها رو شکست بدن ولی در نهایت در جدول جای اونها رو نمیتونن بگیرن.

نتیجه میگیریم اصلا مقایسه این دو تا لیگ درست نیست . ولی بهتر از لیگ آلمانه ! دی:

عجب!!از اینکه این دو تا لیگو نمیشه با هم مقایسه کرد به این نتیجه رسیدی که از آلمان بهتره؟!از کالچو پولیه مافیایی چی از اون بهتر نیستن؟با اون سبک دفاعی و کسل کنندشون.
در ضمن اگر اون دو سه تا تیم تاپ این لیگ ها رو برداریم و ما بقی تیم ها بمونن این لیگ آلمانه که اول میشه و بعد اسپانیا و ایتالیا و انگلیس و میبینیم که تیم های انگلیسی چقدر در جام یوفا ضعیف عمل می کنن و هر چی دارن از همون 4 تا تیمه.
اصلا عیار یک لیگ رو جام یوفا تعیین می کنه نه لیگ قهرمانان که فقط چند تا تیم تاپ توش حضور دارن.
در ضمن بوندسلیگای 2 هم بهترین لیگ دسته دو جهانه!

لیگ ایران!چون واقعا پاکه...
شوخی می کنی دیگه؟:27:

H a m e e d
25-05-2009, 12:36
از بنیتس پرسیدن لیگ اسپانیا بهتره یا انگلیس ؟

گفت 4 تا تیم اول انگلیس قویتر از 4 تا تیم اول اسپانیا هستن . (در مجموع )
ولی کلا بقیه تیمها در مجموع در اسپانیا قویتر از انگلیس هستن .
این عین حرفش بود چند سال پیش .
این حرفو من به نقل از فرناندو تورس هم شنیده بودم حدود یک سال و خرده ای پیش.

vahid_civil
25-05-2009, 13:06
کاملا درسته , به غیر از اون big four تاحالا شده تیمی بتونه در پایان جزو 4 تیم پایانی جدول لیگ برتر باشه؟درسته در بازی های رودررو گاهی این تیمها رو شکست بدن ولی در نهایت در جدول جای اونها رو نمیتونن بگیرن.

عجب!!از اینکه این دو تا لیگو نمیشه با هم مقایسه کرد به این نتیجه رسیدی که از آلمان بهتره؟!از کالچو پولیه مافیایی چی از اون بهتر نیستن؟با اون سبک دفاعی و کسل کنندشون.
در ضمن اگر اون دو سه تا تیم تاپ این لیگ ها رو برداریم و ما بقی تیم ها بمونن این لیگ آلمانه که اول میشه و بعد اسپانیا و ایتالیا و انگلیس و میبینیم که تیم های انگلیسی چقدر در جام یوفا ضعیف عمل می کنن و هر چی دارن از همون 4 تا تیمه.
اصلا عیار یک لیگ رو جام یوفا تعیین می کنه نه لیگ قهرمانان که فقط چند تا تیم تاپ توش حضور دارن.
در ضمن بوندسلیگای 2 هم بهترین لیگ دسته دو جهانه!

بله میبینم که چقدر هر سال تیمهای آلمانی دارن قهرمان جام یوفا میشن !

این حرفو من به نقل از فرناندو تورس هم شنیده بودم حدود یک سال و خرده ای پیش.

درسته . فکر میکنم اصلا همین تورس گفته بود . ممنون:11:

Golbarg01
25-05-2009, 13:43
بله میبینم که چقدر هر سال تیمهای آلمانی دارن قهرمان جام یوفا میشن !

:11:

هر چی باشه تیمامون با کمک داور نمیرن فینال مث اون بارسلونای مرده خور.
برعکس تیم های آلمانی همیشه تو مراحل بالا با محرومیت و مصدومیت بازیکنان و ناداوری و بدشانسی های بزرگ مواجه میشن.
در ضمن به قهرمانی امید نداشته باشین چون منچستر خرشانس تر از شماست.

vahid_civil
25-05-2009, 13:58
هر چی باشه تیمامون با کمک داور نمیرن فینال مث اون بارسلونای مرده خور.
برعکس تیم های آلمانی همیشه تو مراحل بالا با محرومیت و مصدومیت بازیکنان و ناداوری و بدشانسی های بزرگ مواجه میشن.
در ضمن به قهرمانی امید نداشته باشین چون منچستر خرشانس تر از شماست.

بارسا حقش بود بره فینال و رفت . 180 دقیقه هم حمله میکرد
مراحل بالاتون هم دیدیم !
موقعیتهای گل زیادتون هم جلوی بارسا دیدیم !
4 تایی ها !:27:
====
شما فعلا حذف شدین . منچستر هم مثل بارسا فوتبال بازی میکنه . هیچ کدوم شانسی نمیبرن
====
از آخرین افتخار یه تیم آلمانی چند ساله که میگذره ؟:27:

Actros
25-05-2009, 15:32
به توجه به گردش سرمایه ی کمی که تو بوندس لیگا هست ( نسبت به سایر لیگها) ولی بازم خیلی داغ و مهیج .
دیگه از اون یه قطبی بودن در اومده که هر سال بایرن قهرمان بشه . مثلا امسال هفته آخر همه چیز مشخص شد.
3 تیم شانس قهرمانی داشتن . هفته آخر مشخص شد که تیمایی میرن لیگ قهرمانان . و و و و و

H a m e e d
25-05-2009, 15:58
به توجه به گردش سرمایه ی کمی که تو بوندس لیگا هست ( نسبت به سایر لیگها) ولی بازم خیلی داغ و مهیج .
دیگه از اون یه قطبی بودن در اومده که هر سال بایرن قهرمان بشه . مثلا امسال هفته آخر همه چیز مشخص شد.
3 تیم شانس قهرمانی داشتن . هفته آخر مشخص شد که تیمایی میرن لیگ قهرمانان . و و و و و
علت اینکه این فصل، بوندس لیگا جذاب و مهیج شد، غیر قابل پیش بینی بودن لیگ و کم آوردن بایرن مونیخ جلوی بقیه رقبا بود، وگرنه فصل قبل و فصولی مثل اون که بایرن از هفته ها قبل از پایان فصل و با چندین امتیاز اختلاف نسبت به سایر مدعیان قهرمان میشد، فصلهای خیلی بی مزه و خسته کننده ای بودن.:2:فصلهایی که بایرن هیچ رقیبی رو سد راه خودش نمی دید.
فصلهای 07-2006 و 09-2008 فرق داشتن و استثنا بودن، ولی دوباره همه چی همونطوری میشه که قبلا بود و بایرن دوباره مدعی شماره یک میشه، دقیقا مثل رنسانسی که در سال 2007 پس از یک فصل ناکامی رخ داد و بایرن دست به تغییر و تحولات عمده زد و به شکلی طوفانی تاخت و در پایان فصل 08-2007 قهرمان شد.
هیچ بعید نیست بایرن با فن گال همون بایرن طوفانی بشه.:21:
روال طبیعی در فوتبال آلمان اینه که بایرن حرف اولو بزنه و واسه همین فصلی که گذشت برای خود فدراسیون فوتبال آلمان هم حیرت آور بود چنانکه خودشون به این نکته اذعان داشتن که در ابتدای فصل نمیتونستن یه همچین پایانی رو پیش بینی کنن.

Kianoosh
26-05-2009, 02:11

اینا درسته امیر. تایید!جذابیت بیشتر سایر لیگها به خاطر جذب کردن ستاره های دنیا ست که سرمایه زیادی رو می خواد مثلا منچستر میلان رئال و .....آلمان بازیکن بومی و ناشناس زیاد داره و تیمهاش به جز دو سه مورد ثبات لازم رو ندارن یعنی اگه مثلا وولسبورگ امسال اینطوری قهرمان میشه نه کادر مربی حفظ میشه نه بازیکنان درجه یک اروپایی بهش اضافه میشن (ستاره ها!) و طبیعاتا فصل بعد تو لیگ قهرمانان خیلی خوب عمل نخواهد کرد!بایرن هم کم و بیش!

cescjoon
26-05-2009, 08:47
دوستان سوال شما کلا سوال کاملی نیست

دقت کنید وقتی شما میپرسید کدام لیگ بهترین لیگ رو داره این سوال پیش میاد که در کل تاریخ لیگها یا امروز و چند سال اخیر

معیار های مختلفی برای انتخاب برترین لیگ هست مثل : برنامه ریزی لیگها . تیمهای بزرگ هر لیگ . مربیان . بازیکنان و ...

اگر این سوال رو از من بکنند که در حال حاظر کدوم لیگ بهتره بدون تعصب و جانبداری با یک حساب دوتاچهارتا میشه به این پی برد که لیگ انگلیس الان داره بهتر از رقبا کار میکنه که البته اشکالاتی از این لیگ گرفته میشه که باید به اونها هم دقت کرد مانند: وجود سرمایه گذاران خارجی و لژیونر های زیاد تیمها یا حتی برنامه فشرده بازیهای لیگ

کلا چند سالی هست که با وارد شدن پول این لیگ قدرت بالاتری نسبت به دیگر لیگها پیدا کرده مثلا من منچستر سیتی رو مثال میزنم که با مالک ثروتمند خود حداقل بازیکنان بزرگی رو به خدمت گرفته مثل : روبینیو و زابالتا که از بازیکنان سرشناس لیگ خودشون به حساب میومدند.

البته نمیشه گفت حرف اول رو پول و خرید بازیکن در این لیگ میزنه مثلا آرسنال تیمی هست که به اندازه نیوکاسل به دسته پائینتر سقوت کرده یا حتی تاتنهام و استون ویلا و اورتون خرج نکرده ولی میبینیم تونسته بهتر از تیمهای که نام بردم نتیجه بگیره.(البته این رو یه خورده جانبداری کردم:31:)

کیفیت بازیهای لیگ هم نباید به سادگی ازون گذشت.سرعت و قدرت این لیگ نسبت به دیگر لیگها به حد محسوسی بالاتر است این مسئله رو شاید دیگه هواداران متعصب دیگر لیگها قبول داشته باشن و به همین دلیل هست که بازیکنان تکنیکی نمیتوانند از مهارت 100% استفاده رو ببرند.(البته بازیکنهایی هستند که شیوه بازی تکنیکی در این لیگ را بلدند مانند کریستین رونالدو ولی تراکم بازیکنان و سرعت بازی 100% مهارت رو از اون میگیره)

با تشکر

H a m e e d
26-05-2009, 19:31
دوستان سوال شما کلا سوال کاملی نیست

دقت کنید وقتی شما میپرسید کدام لیگ بهترین لیگ رو داره این سوال پیش میاد که در کل تاریخ لیگها یا امروز و چند سال اخیر

معیار های مختلفی برای انتخاب برترین لیگ هست مثل : برنامه ریزی لیگها . تیمهای بزرگ هر لیگ . مربیان . بازیکنان و ...

اگه عملکرد کلی رو در طول تاریخ بخوایم بررسی کنیم میبینیم که در رده باشگاهی لیگهای پنج کشور انگلیس،اسپانیا،ایتالیا،آل مان و فرانسه بیش از بقیه کشورها تاریخ فوتبال رو تحت تاثیر خودشون قرار دادن، از هر لحاظ.
برتری این لیگها نسبت به هم در هر دهه یا هر چند سال یکبار دستخوش تغییر میشه که این تغییرات در رویارویی باشگاهها در رقابتهای اروپایی به چشم میان.

PC-0611
26-05-2009, 19:44
بابا چرا اینقدر بحث میکنین
هیچ لیگی کامل خوب نیست جز بعضی از تیمهای اون لیگها و مابقی تیم ها سیالشکری هستن
لیگ انگلیس: منچستر، چلسی ، آرسنال ، لیورپول
لیگ آلمان: بایرن مونیخ ، وردربرمن
لیگ اسپانیا: بارسلونا ، رئال مادرید
لیگ ایتالیا: میلان ، اینتر ، یوونتوس ، رم
لیگ فرانسه: ----
لیگ پرتغال: پرتو
لیگ هلند: آژاکس (خدا رحمتش کنه که یه زمانی تیم بود ولی بازم اسمش بزرگه)

ولی خداییش بوندسلیگای آلمان هر ساله پرتماشاگرترین لیگ اروپا میشه و کیفیت بازیهای معمولیش هم خیلی بالاتر از بازیهای معمولی سایر لیگهای اروپا هستن
انگلیسی ها هم اگه این سرمایه گزاریهای خارجی توش نمیشد حالا بایستی خودشون رو با لیگهای اسکاتلند و ولز مقایسه میکردن!!

ارمغان جنون
27-05-2009, 13:09
اگه عملکرد کلی رو در طول تاریخ بخوایم بررسی کنیم میبینیم که در رده باشگاهی لیگهای پنج کشور انگلیس،اسپانیا،ایتالیا،آل مان و فرانسه بیش از بقیه کشورها تاریخ فوتبال رو تحت تاثیر خودشون قرار دادن، از هر لحاظ.
برتری این لیگها نسبت به هم در هر دهه یا هر چند سال یکبار دستخوش تغییر میشه که این تغییرات در رویارویی باشگاهها در رقابتهای اروپایی به چشم میان.

بله تیم های اسپانیایی ایتالیایی انگلیسی و آلمانی همیشه قهرمان میشدن ولی فرانسویها فقط یه بار قهرمان شدن اونم مارسی در سال 93.اسپانیاییها,ایتالیاییها, نگلیسیها هر کدوم 11 بار قهرمان شدن و آلمانیها هم 6 بار.از نظر تعداد حضور در فینال هم ایتالییها رکورددار هستن و بعد به ترتیب ایتالیاییها انگلیسیها و آلمانیها که البته از نظر تعداد حضور در فینال آلمانیها با انگلیسیها برابرن منتها تیم های آلمانی نایب قهرمانیهاشون بیشتر از قهرمانیهاشونه.

SANR
27-05-2009, 13:20
اول انگلیسه.

s-b
28-05-2009, 10:59
همونجور که دیدیم قهرمان لیگ انگلیس جلو بارسا(البته بارسا 4 بازیکن اصلیش رو نداشت) زانو زد

Masоud
28-05-2009, 12:37
همونجور که دیدیم قهرمان لیگ انگلیس جلو بارسا(البته بارسا 4 بازیکن اصلیش رو نداشت) زانو زد

سلام

بحثتون رو اینجا ادامه بدید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :40:

H a m e e d
28-05-2009, 19:11
اگه با این تعبیر بخوایم بهترینو انتخاب کنیم، پس مثلا اینو هم میتونیم بگیم که در سال 2004 هم یونان پس از قهرمانی در یورو بهترین تیم اروپا بود، در حالی که حتی همون موقع هم بهترین نبود.
با این دلایل کسی قانع نمیشه.

p30 vahid
28-05-2009, 20:02
اگه با این تعبیر بخوایم بهترینو انتخاب کنیم، پس مثلا اینو هم میتونیم بگیم که در سال 2004 هم یونان پس از قهرمانی در یورو بهترین تیم اروپا بود، در حالی که حتی همون موقع هم بهترین نبود.
با این دلایل کسی قانع نمیشه.

همگی باهم
:16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::1 6::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16: :16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::1 6::16::16::16::16::16::16::16::16::16::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup:

H a m e e d
28-05-2009, 22:57
همگی باهم
:16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::1 6::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16: :16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::16::1 6::16::16::16::16::16::16::16::16::16::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::t humbsup:
دیگه واقعا توی این تایپیک از هواداریهای مفرط دست بردارید.اینجا قراره سطح لیگها در مجموع با هم مقایسه بشن نه سطح تیمها!
فرستادن پستی که توش شونصد تا شکلک بیمزه داره، چه ربط و چه فایده ای برای بحث این تایپیک داره؟ واقعا که!

ghermezeteh
29-05-2009, 03:15
کجا هستن اونایی که میگفتن بارسلونا اگر تو لیگ انگلیس بازی کنه پنجم یا ششم میشه؟دیدین که تیم اول انگلیس چجور جلو بارسلونا که تیم اول اسپانیاست حرفی برای گفتن نداشت.

PC-0611
29-05-2009, 05:19
تاپیک از بحث اصلی خارج شده
از دوستان بارسلونی که این روزها به شدت احساساتی شدن تقاضا دارم به بحث ها در تاپیک های مختلف رو بر اساس همون روند سابق دنبال کنن
ولی به نظر من بوندسلیگا جذابیتش از همه لیگهای اروپا بالاتر هست چون به غیر از بایرن بقیه تیمها در یه سطح هستن و همیشه پرطرفدارترین و پرتماشاگرترین لیگ اروپا میشه (بر اساس آمار یوفا)

s-b
29-05-2009, 13:19
اگه بارسا تو لیگ انگلیس بود مطمعن باشید الان با 10 امتیاز قهرمان شده بود

Retired User
29-05-2009, 13:36
با قهرماني بارسا اسپانيا 12 بار قهرمان چمپيونز ليگ شده
يعني بيشتر از همه كشورها
اين نشون ميده كه لاليگا بهتر از پريمير ليگ هست

Masоud
29-05-2009, 13:52
با قهرماني بارسا اسپانيا 12 بار قهرمان چمپيونز ليگ شده
يعني بيشتر از همه كشورها
اين نشون ميده كه لاليگا بهتر از پريمير ليگ هست
شما قهرمانی های خود بارسا رو حساب کن که سر جمع 3 تا بیشتر نیست.

اون 9 تا قهرمانی هم مال زمان اوج رئال بود.

Golbarg01
29-05-2009, 15:09
اگه بارسا تو لیگ انگلیس بود مطمعن باشید الان با 10 امتیاز قهرمان شده بود

همش با 10 امتیاز قهرمان شده بود!!؟:18:

Retired User
29-05-2009, 15:40
شما قهرمانی های خود بارسا رو حساب کن که سر جمع 3 تا بیشتر نیست.

اون 9 تا قهرمانی هم مال زمان اوج رئال بود.
رئال هميشه تو اوج بوده
5 تاي اول رو رئال گرفته
آخريش هم مال سال 2001 هست

cescjoon
29-05-2009, 17:54
دوستان عزیز برد بارسلونا در برابر منچستر و قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان اصلا دلیلی بر برتری لیگ اسپانیا بر انگلیس نیست.

مثل اینکه دوستان اطلاع ندارن منچستر این فصل کلا جلوی تیمهای بزرگ کم اورد سری به نتایج این تیم بزنید

باتشکر

ghermezeteh
29-05-2009, 17:57
رئال هميشه تو اوج بوده
5 تاي اول رو رئال گرفته
آخريش هم مال سال 2001 هست

2002 بود نه 2001.

Retired User
29-05-2009, 18:53
2002 بود نه 2001.
2001 - 2002 Real Madrid CF

Actros
29-05-2009, 22:33
2001 - 2002 Real Madrid CF

2001 که بایرن قهرمان شد . بایرن و والنسیا بودن که با درخشش الیور کان بایرن تو پنالتی برد .
رئال 2002 قهرمان شد . اگه اشتباه نکنم لورکوزن آلمان رو 2 بر 1 برد

Retired User
29-05-2009, 23:00
2001 که بایرن قهرمان شد . بایرن و والنسیا بودن که با درخشش الیور کان بایرن تو پنالتی برد .
رئال 2002 قهرمان شد . اگه اشتباه نکنم لورکوزن آلمان رو 2 بر 1 برد
معلومه ديگه 2002-2001
نصفش تو اين بوده نصفش تو اون
براي بايرن هم اين رو زده:
2001-2000