PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجربه ي شما از رانندگي با ماشين هايي که داشتين

merikh_merikh
22-05-2009, 07:14
سلام.
دوستان در اين تاپيک بر اساس تجربه اي که با رانندگي با ماشين به دست اوردين اون ماشين مورد نظر را توصيف کنيد و بعد مزايا و معايب.......اون ماشين را بگين.
فکر کنم اين تاپيک بتونه کمکي باشه براي کساني که قصد خريد ماشين دارن

بی باک بی بال
22-05-2009, 16:25
من از بین ماشینهای سواری فقط با پیکان ولی با کامینونها زیادی کار کردم

B L A S T E R
22-05-2009, 20:46
به ترتیب از 12 سالگی:31:
پیکان(که داغونش کردم)-رنو(عجب ماشینی بود) :31: پراید...405
اینا ماشینای خودمون بود!
از بین ماشینای دیگه با پرشیا و زانتیا و 206 و ریو رانندگی کردم!
سطح بالا سابقه نداشته:31:

merikh_merikh
22-05-2009, 22:38
از توجه دوستان ممنون.
اگه میشه تجربه ی خودتون هم بگین که ماشین هایی را که داشتین چه طور بودن؟خوب یا بد؟...........

Hani 2008
08-06-2009, 10:56
من تا الان با 405 و پرشیا و لوگان و سمند رانندگی کردم .هرکدوم از اینا ویژگی خاص خودشو داره ولی درکل لوگان از همش با توجه به قیمتی هم که داره بهتره .:31::31::31::31:

davidjoker
08-06-2009, 12:22
سلام من با سمند lx ،پارس، پیکان، پراید، رانندگی کردم که اون سمند lx خیلی به من حال داد چون یه جریانی داشت که خیلی با حال بود....

mshiraz.2009
08-06-2009, 15:10
من از مسافت 10 متر تا خدا داند به اين ماشين ها روندم:
پيكان ، پژو206 ، پژو405 ، پژو پارس ، پرايد ، پيكاپ ، سمند ، بنز

اولي كه ماشين خودمونه.
دومي و سومي و چهارمي هم كه زياد نروندم.
با پرايد زياد روندم ولي پيكان رو بيشتر ترجيح مي دادم.
با پيكاپ و سمند و بنز هم زمان خدمت تو پليس راه رانندگي كردم.

ولي فقط پيكان.

mahdi_joker
24-06-2009, 15:47
فکر کنم منظور دوست عزیزی که تاپیک رو زده شناساییه خودروها به صورت تجربی بوده!!!
نه اینکه چه ماشینی داشتیم یا داریم!!!

پیکان انژکتوری 1384 که گاز سوز شده:
اون پیکانی که من سوار شدم و روندم بد آب بندی شده بود و دنده 4 حداکثر 110 تا پر میکرد!!شتاب خوبی نداره و از ایمنی کمربند ایمنیش اطمینان نداشتم!!فرمان سفت بود و عکس العمل پدال خیلی فراتر از اونی بود که فکر میکردم!!!ترمزها ضعیف بودن!لاستیک چسبندگی لازم رو نداشت و ماشین از عقب گیج بود!!!در حالت گاز سوز شتاب هیچ معنایی نداشت و خیلی خیلی کند بود!!!صندلی های جلو ارتفاع زیادی دارن و اگه مثل من قد بلند باشین با مشکل بر میخورین!!فکر نکنم میتونست استانداردی رو پاس کنه!!!

پراید کاربراتوری مدل 1382:
سیستم تعلیق ضعیفه و شما نمیتونین دستی بکشی یا تند بپیچی و یا مانور بدین!!!به خاطر اینکه با 2 تا چپ و راست شدن کنترل از دست میره!!!
شتاب متوسط و رضایت رو برای داخل شهر فراهم میکنه!!!
موتور و قدرت برای وزن بدنه عالیه!!ترمزها با لنت مناسب خوب هستن ولی کمبود abs همیشه محسوس هستش!!!برای مسافرت تا یه خانواده 3 و حداکثر 4 نفره رو ساپورت میکنه!!تو سینه کشی مشکل خاتصی به چشم نمیخوره!!البته نیاز به معکوس دادن میخواد اما این که بگیم کم بیاره نه!
در ابتدا clc بود که با باز کردن این مجموعه تونستیم به سرعت بالای 120 هم دست پیدا کنیم!!!
این سیستم clc افتضاح بود!!!
فکر کنم با مبلغ 7 میلیون در سال 84 ماشین بدی نبود برای داخل شهر اما ایمنی رو به شما هدیه نمیده!!!

پژو405:فکر کنم توضیح خاصی نخواد!!!
همه میشناسیم و میدونیم که اواخر دهه 80 میلادی خودروی برتر اروپا بود!!!
یکی از عمده اشکالاتش کم کردن روغن به ازای هر 2000 کیلومتر 5/0 لیتر بود که بر میگرده به طراحیه رینگهاش!
مزیت این ماشین اینه که لزومی به فیلر گیری های تابستون و زمستون نداره و به جاش از شیم گذاری استفاده شده که مزایای بیشتری نسبت به میل سوپاپ و تایپت و ...داره!!!
موتور برای بدنه کمی ضعیفه!!

سمند:
شتاب بهتری نسبت به 405 داشت!!!البته به مقدار خیلی کم!!
برای یه خانواده و مسافرت عالیه و نیازهاشون رو برآورده میکنه!!
مصرف سوختش کمی بالاست و ترمز ها هم شدیدا ضعیفه!!!
سامانه هوشمند و سیستم مرکزی چیز جالبی بود و جدید بود!!
abs و تقویت ترمز الزامیه که هنوز اقدام اساسی براش نشده!!!
روغن موتور shell helix بهترین گزینه برای این ماشینه!!!
طراحیه داشبورد زیباست اما دیگه داره قدیمی میشه!!!
ماشین سنگینه و موتور به صورت مشهودی برای این ماشین ضعیفه!!!

زانتیا:
زانتیایی که من سوار شدم تصادف کرده بود قبلا و موتورش هم نیاز به تعمیرات اساسی داشت و صدای ناجوری میداد!!!
ترمزهای عقب هم دیسکیه که این خیلی خوبه!
لوازم یدکی گرونه و برای تعمیر کمکها ممکنه هزینتون به بالای میلیون برسه!!
در کل زیاد باهاش نروندم ولی با توجه به اینکه موتور نیاز به تعمیر داشت از خیلی از ماشینهای دیگه بهتر بود!!
طراحیش قدیمی شده به نظرم!!خیلی قدیمی!
البته شکل سر نیزه ایش جذابه!

206 سری 5:
شتاب عالی بود!
ترمزها عملکرد خوبی داشتن!
ترمزهای عقب دیسکی شده بود!
110 اسب قدرت برای این ماشین عالیه!!
سیستم صوتیش باید عوض بشه!به باندهای اضافی نیاز داره!
شیشه های عقب کامل پایین نمیره!
باید مواظب تعلیق جلو باشین وگرنه هزینه زیادی رو دستتون میگذاره!!
لنتهای valeo که اصلی هستن خیلی گرون هستن اما ضامن ترمزهای ایمن!
فضای پای عقب خیلی کمه!

هیوندا سوناتا و مزدا 3 و سانتافه رنو و پارس و چندتا ماشین دیگه هم سوار شدم و راندم که شاید بعدا اومدم و ادامش رو براتون نوشتم انشاالله!

شاد و موفق باشی

نیسان مورانو
28-06-2009, 13:37
من ماشین های توپی سوار شدم
رنو 1364 بود که حدودا 1 میلیون خرجش کردم تا درست شد بعدش هم 5/1 فروختمش
پراید مدل 1378 که 5/3 فروختمش
جدیدا پژو 405 خریدم 5/1 خرجش کردم خدارا شکر هنوز سالم است

avecina.ir
29-06-2009, 12:18
کل پستهای این تاپیک جز پست شماره 8 بیخودن و باید پاکشون کنن.. فقط mahdi_joker فهمید که هدف این تاپیک چیه..
منم یه تجربه با زانتیا داشتم گفتم بگم>> ترمزهای ABS با کارکرد خوب.. فنربندی بسیار عالی.. این سرعت گیرهای تپه ای که وسط خیابونا میذارن را با سرعت 80-100 رد میکردم یه ذره هم حس نمیکردم از روی چیزی رد شدم!!! ولی در عوضش هر چی دست انداز ریزتر و جزئیتر باشه بیشتر حس میشه.. یعنی هر چی دست اندازها بزرگتر باشه کمتر حس میکنیش..!! کیفیت مواد داخل کابین در حد ضعیف.. ایمنیش هم که تعطیله هر چند یه دونه کیسه ی هوای زپرتی داره که اونم تفریحیه و توی بعضی تصادفا دیده شده عمل نکرده.. صدای موتورش هم بنظر من بیش از حد هستش.. ماشینهای روز دنیا خیلی ساکت ترن

Sorosh MAX
29-06-2009, 14:30
سلام ...

من زمانی که در دبی بودم Honda Accord 2006 داشتم ، واقعآ معرکه بود .
موتور 2400
شتابی داشت که وقتی پدال گازو فشار میدادم خودم و سرنیشینا تو صندلی پرس میشدیم ...
تودوزی کرم و قهوه ای رنگ با جنس مخمل عالی ...
ترمز ها ABS ، اربگ SRS ، نمای داخلی بسیار زیبا فزمان خوشدست ، تعلیق عالی ...
بدون صدا ، یعنی اصلا صدا نداشت !!
اونم با چه فیمتی ؟؟ به پول ایران 20 تومن میشد !

واقعآ عالی بود ، هیچوقت فراموش نمیکنم ...

الان هم که زانتیا دارم ، مفت گرونه !!! مواد بکار رفته افتضاح ، صدای موتور زیاد ، با دنده 4 ، 100 تا رو به زور میره و بهش فشار میاد ، وسایل گرون ، چند روز پیشم در صندوق عقبش زمانی که داشتم میرفتم تو پارکینگ ( پارکینگم یه حالت سراشیبی داره )
باز شد و رفت بالا خورد به سقف !!! ، ماشاا... جنسش هم از کائوچو هست و الان ترک برداشته و داره روز به روز بیشتر میشه ... !!!!!!!!
2 تا آینه بغل برای خریدم 300 هزار تومن !!! ( آخه یه الاغی کنده بودشون)
27 میلیون تومن بنداز سطل آشغال !

D r i v e r
29-06-2009, 14:36
سلام ...

من زمانی که در دبی بودم Honda Accord 2006 داشتم ، واقعآ معرکه بود .
موتور 2400
شتابی داشت که وقتی پدال گازو فشار میدادم خودم و سرنیشینا تو صندلی پرس میشدیم ...
تودوزی کرم و قهوه ای رنگ با جنس مخمل عالی ...
ترمز ها ABS ، اربگ SRS ، نمای داخلی بسیار زیبا فزمان خوشدست ، تعلیق عالی ...
بدون صدا ، یعنی اصلا صدا نداشت !!
اونم با چه فیمتی ؟؟ به پول ایران 20 تومن میشد !

واقعآ عالی بود ، هیچوقت فراموش نمیکنم ...

الان هم که زانتیا دارم ، مفت گرونه !!! مواد بکار رفته افتضاح ، صدای موتور زیاد ، با دنده 4 ، 100 تا رو به زور میره و بهش فشار میاد ، وسایل گرون ، چند روز پیشم در صندوق عقبش زمانی که داشتم میرفتم تو پارکینگ ( پارکینگم یه حالت سراشیبی داره )
باز شد و رفت بالا خورد به سقف !!! ، ماشاا... جنسش هم از کائوچو هست و الان ترک برداشته و داره روز به روز بیشتر میشه ... !!!!!!!!
27 میلیون تومن بنداز سطل آشغال !

شزمنده اینو میگم
گفتیم زانتیا به درد نمیخوره
ولی دیگه نه اینطوری ماشینو بکوبیم و لهش کنیم :13:
یعنی چی دنده 4 به زور 100 میره و بهش فشار میاد
بدون کوچکترین فشار دنده 4 این ماشین 160 تا میره
میشه یکم بیشتر در مورد صندوق عقبش توضیح بدین؟؟؟
عکسی چیزی ندارین ازش؟
بیچاره زانتیا :27: اینجا نیست یکم از خودش دفاع کنه :31:

Sorosh MAX
29-06-2009, 14:43
شزمنده اینو میگم
گفتیم زانتیا به درد نمیخوره
ولی دیگه نه اینطوری ماشینو بکوبیم و لهش کنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif
میشه یکم بیشتر در مورد صندوق عقبش توضیح بدین؟؟؟
عکسی چیزی ندارین ازش؟
بیچاره زانتیا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif اینجا نیست یکم از خودش دفاع کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

دوست من دارم واقعیت رو میگم ...
شاید برای من مشکل داره اما واقعآ با دنده 4 به زور 100 تا میره !!

در مورد صندوق عقبش هم الان عکس ندارم ولی اگه وقت بشه میندازم میذارم اینجا ... !

MOHAMMAD2010
29-06-2009, 14:56
سمند:
شتاب بهتری نسبت به 405 داشت!!!البته به مقدار خیلی کم!!
برای یه خانواده و مسافرت عالیه و نیازهاشون رو برآورده میکنه!!
مصرف سوختش کمی بالاست و ترمز ها هم شدیدا ضعیفه!!!
سامانه هوشمند و سیستم مرکزی چیز جالبی بود و جدید بود!!
abs و تقویت ترمز الزامیه که هنوز اقدام اساسی براش نشده!!!
روغن موتور shell helix بهترین گزینه برای این ماشینه!!!
طراحیه داشبورد زیباست اما دیگه داره قدیمی میشه!!!
ماشین سنگینه و موتور به صورت مشهودی برای این ماشین ضعیفه!!!

میتونم بپرسم چه جوری به این نتیجه رسیدی ؟
و کدوم نوع این روغن موتور ؟
مرسی

Boy Ka
29-06-2009, 15:02
ما دو سال پیش 405 داشتیم. الان پرشیا داریم. 405 بهتر بود به نظر من.

Sorosh MAX
29-06-2009, 15:10
سلام دوستان ، الان رفتم و ازش عکس انداختم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nima912
29-06-2009, 15:55
1- پراید glxi مدل 1383 :
این مدلی که داشتیم جزو اولین سریهایی بود که درجه هاش رو عوض کرده بودند و به اصطلاح اون موقع انژکتوری جدید بود.ماشین رو صفر از کارخونه تحویل گرفتیم فنر بندی لنت ترمز و روغن موتور تعطیل بود همه رو عوض کردیم که ماشین روبراه شد.از لحاظ موتور به نسبت خودش خوب بود چون تو مدتی که دستمون بود من که خیلی بهش فشار میاوردم بهش چیزیش نشد:20: اما معایب پرایدمون بسیار خطرناک بود!! ترمزها بگیر نگیر داشت!تا یه ذره فشار میدادی قفل میکرد!(البته نه در شرایط عادی رانندگی در شرایط کمی تحت فشار) تابستون کولر بی معنی بود!چون نمیشد با کولر روشن درست رانندگی کرد! و از همه خطرناکتر تو مسیر شمال داشتم سبقت میگرفتم تو لاین مخالف بودم که پدال گاز زیر پام خالی شد (سیم گاز از بست پلاستیکیش کنده شد و تو هوا معلق بود گاز نمیخورد ماشین)
خلاصه با داشتن پراید امید به زندگیتون کمی کاهش پیدا میکنه:27:
2-206 تیپ 3 مدل 1385:
هنوزم داریمش ماشین خوبیه!فنر بندی سفتی داره در مقابل دست اندازهای کوچیک مخصوصا اگه ماشین خالی باشه!ارگونومی داخلش خوبه مخصوصا تهویه مطبوع دیجیتالی و اتوماتیک البته موارد ضعفی مثل دکمه های شیشه بالابرها که وسط هست و سفتی اهرم بوق کمی آزاردهندست.از نظر الکتریکی عالیه!خیلی امکانات ریز داره که به آدم حال میده!(مثل قفل شدن خودکار درها با شروع حرکت - برف پاک کن جلو حساس به سرعت و توقف کردن و برف پاک کن عقب حساس به دنده عقب رفتن - چراغ جلو با تاخیر زمانی و ...)
از لحاظ موتور نسبتا راضی کنندست (قطعا تیپ 5 یه چیز دیگست) شتاب اولیه پایینه اما شتاب ثانویه بین 40 تا 80 و 80 تا 110 کیلومتر بالاست.دور موتور علاقه شدیدی به بالا بودن داره من تو رانندگی زیر 3500 4000 نمیام و صدای موتور هم برای من جذابه.هندلیگ (قابلیت مانور پذیری یا همون لایی بازی:21:) تو 206 بالاست.
ترمزها "عالی" هستن مخصوصا سیستم abs که داره به خوبی به کمک میاد (وقتی این سیستم وارد عمل میشه یکم ترسناکه پدال زیر پای شما به شدت میکوبه!)اما واقعا abs جون آدم رو نجات میده!در ترمزهای شدید فلاشر روشن میشه (این فقط یکبار وقتی تو اوتوبان با 110تا کوبیدم رو ترمز برای من اتفاق افتاده مطمئن نیستم همیشه اینجوری بشه) و آخرین نکته درباره ترمز: همیشه وقتی میخوام ترمز کنم به پشت سرم نگاه میکنم چون از ترمز خودم همیشه مطمئن بودم!!:27:
خوب این ماشینهایی که به مدت طولانی باهاشون بودم اما : پیکان-405-میتسوبیشی پاجرو-پرشیا - وانت پیکان - 206 تیپ 6 اتوماتیک رو پشتشون نشستم.

mehran_286
29-06-2009, 16:19
سلام با اجازه
اولین ماشین پیکان سپر پهن(جوشن) مدل 1376 خیلی ماشین خوبی بود توی اون 2 سالی که داشتیم جز روغن هیچ چیزی عوض نکردیم
خوب راه مر فت 120 تا میرفت
ماشین بعدی پراید هاچبک
صفر خریدیم اون موقع عشق جون ها اول اوپل کورسا بعد پراید هاچبک بود راه خوب می رفت ولی زود به زود تسمه میبرید

ماشین بعدی سمند باabs
آخر ماشین بود مرد بود بابام خیلی جرات داشت اتوبان قم تهران من کنارش بودم 215 تا پر کرده بود از اون موقع من باهاش حداکثر 160 می رفتم چون می ترسیدم
یه خاطره
6 تا جوون بودیم تویه یک سمند میخواستیم بریم رشت کارداشتیم 20 مرداد 83 بود 6 تا ادم با وزن حد اقل 80 کیلو تا خود رشت کولر گرفتیم حتی سربالای ها ولی امپرش از 80 بالاتر نیومد
مرد بود مرگ نداشت فقط لش شد فروختیمش !
ماشین بعدی
پژو بود ولی با همه ی پژو ها فرق داشت
سفارشی نبود ولی کیلومترش رو رویه هیچ پژویی ندیده بودم این اواخر رویه یک پرشیا دیدم فابریکی بود ولی هرکی میدید می گفت مال پژو نیست
اونم ماشین مردی هستش هنوز داریمش رنگ مشکی خوش تیپ
ولی بابام داغونش کرده
یه پراید هم داریم endکم مصرفه (رای مصهرف خونگی) یه باک که پر می کنیم ماشالله تا 3 هفته دیگه بنزین نمیخاد ولی این هم هی تسمه میبره نمیدونم برای چی شاید من بهش بد گاز میدم
سوار 206 سوناتا و زانتیا و ...شدم
توی اینا اگر از نظر ارزونی بخوای سمند ماشین کم خرج و برو و خوبیه فقط بدیش این هستش که بعد یه مدت میخوابه یا به قول بروبچ لش میشه
ولی زانتیا بهترین گزینه هست با این که خیلی ماشین بهتر از اون هم هست ولی بازم سره مخصوصا ائن تنظیم کمک هاش منو کشته هم میتونی بخوابونیش هم جاای سنگلاخی و شیب دار یا با اساس میدی بالا!!!!!!!!!
سوناتا ماشین خراجی هستش هر جا میری میبینن با سوناتا اومدی دوبله سوبله حساب می کنند بنزین هم که ازاد
پژو تنها ماشینی مه دسته موتور زود به زود میشکونه نمیدوم چرا مصرفش هم با کولر زیاده
پیکان بیچاره ماشین کم خرج و همه کاره ولی مصرف بنزین
زاستی دوستان یه پراید 4 سال پیش سوار شدم طرف می گفت یه قطعه که برای الایندگی هستش رو به صورت یواشکی برداشتیم ماشین میرفت شتابی داشت نگفتنی

mehran_286
29-06-2009, 16:24
دوست من دارم واقعیت رو میگم ...
شاید برای من مشکل داره اما واقعآ با دنده 4 به زور 100 تا میره !!

در مورد صندوق عقبش هم الان عکس ندارم ولی اگه وقت بشه میندازم میذارم اینجا ... !

بابا دیگه زانتیا رو شرمنده نکن حالا شاید برای شما ایراد داره شاید هم شما قبلا ماشین خوب سوار شدی اینا به دلت نمی چسبه ولی این جا ایرانه !!!!!!!!!!!!
من با دنده 2 پراید با دور موتور 4.5 80 تا رفتم حالا موندم شما اونم با زانتیا دنده 4 100 رفتی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avecina.ir
29-06-2009, 16:49
سلام دوستان ، الان رفتم و ازش عکس انداختم :

وای وای وای..
باور کن تا حالا به این نکته توجه نکرده بودم.. این در صندوق عقبش از جنس فایبرگلاسه!! مثل بچه گلگیرهای سپندPK که تا به یجا بخوره زرتی میشکنه.. وای وای وای از این سایپا..:13:

نه ببین.. با ماشینهای روز دنیا مثلن با ماشین قبلیشون که آکورد بوده مقایسه کنن که 2.4 لیتری بوده اینجوریه.. وگرنه شما با ژیان یا پراید بخوای مقایسه کنی که معلومه خوبه..:27:

Sorosh MAX
29-06-2009, 17:36
سوناتا ماشین خراجی هستش هر جا میری میبینن با سوناتا اومدی دوبله سوبله حساب می کنند بنزین هم که ازاد

دوست عزیز البته این در تهران صادق نیست و ماشین هایی مثل سوناتا و کمری و آزرا اینطور نیستند اما بنز و بی ام دبلیو اینگونه هستند ... !

mahdi_joker
09-07-2009, 01:53
میتونم بپرسم چه جوری به این نتیجه رسیدی ؟
و کدوم نوع این روغن موتور ؟
مرسی
تجربی!
از اونجا که با این روغن میازن تمیز شدنه موتور بیشتر بود و دلیلش هم اینکه روغن سیاه میشد!!!!
بعد اینکه الان روغنهای بهتری نسبت به سال 83 که من سوار این ماشین شدم هست!
اون موقع اون روغن به نظرم مرغوبترین بود!!!!
هر روز دگرگونی اتفاق می افته!!!
شما باید پیدا کنی اونی که نیازت رو بر طرف میکنه!

شاد و موفق باشی

merikh_merikh
09-07-2009, 08:55
سلام.من اول از ماشين هايي که خودمون داشتيم شروع ميکنم.
ماشين اول ما رنو بود که حدود يک سال شايدم کمتر داشتيمش.به نظره من رنو ماشين خوبي بود نسبت به زمان خودش.من حتي زماني هم که سوار پيکان شدم بازم رنو را ترجيح ميدادم.من همچنين با رنو رانندگي را ياد گرفتم.در کل ماشين خوبيه و بدنه با موتور هم خوني داره.
ماشين بعديه ما پيکان بود که به نظره من ماشين به بديه پيکان نداريم اخه پيکان هيچ چيزي براي تعريف کردن نداره.به نظره من رنو بهتر از پيکان بود.يعني به نظره من از هر جهت پيکان را در نظر بگيري کمبودي داره.
ماشين بعديه ما پرايد بود که پرايد با توجه به قيمتي که داشت خوب بود ولي وقتي ادم سوار ماشين هايي مثل پژوميشه ديگه پرايد را با اشغال يکي ميدونه.پرايد درکل ميشه گفت همه چيزش در حد متوسط شايد کمي پايينتر بود ولي يه چيزش خيلي خيلي بد بود اونم اين بود که داخلش اصلن احساس امنيت نميشه کرد و اين حس واقعيتم ميباشد چون فقط کافيه با سرت از روي يه سنگ با پرايد رد شي........ما يه بار با پرايد رفتيم مسافرت يادمه وقتي ماشينما از کنار ما رد ميشدن بادشونوحس ميکرديم.
در کل تا اين جا من رنو را با توجه به قيمت و زمان خودش ميپسندم.
ماشين بعديه ما سمند بود که من ديگه با سمند رانندگي را بيشتر از هميشه ياد گرفتم و تجربه کردم.سمند واقعن نسبت به ماشين هاي قبلي که داشتيم خيلي بهتر بود.وقتي داخلش ميشيني حس سنگينيه ماشين و ايمني به خاطره سنگينيش به ادم دست ميده البته منظورم اين نبود که ماشين ايمني هست منظورم حسي بود که به ادم دست ميده.در کل روي سمند ميشه حساب باز کرد براي مسافرت هاي راه دور چون ماشين سگ جونيه اما يه بديم داره بعد از حدود دو يا سه سال استفاده از ماشين ادم همون حس اولي را نسبت به سمند نداره ما النا بعد از حدود دو سال و خورده اي(نزديک به سه سال) احساس ميکنيم که شتاب ماشين در حال افت ميباشد البته شايد چون مردم اين طوري ميگن ما هم به خودمون تلقين ميکنيم و اين طوري ميشه.درکل من سمند را به عنوان يه ماشين که بشه تا حدودي روش حساب کرد و با خانواده باش رفت مسافرت قبول ميکنم.حالا يه خاطره از سمند يادمه که داشتيم ميرفتيم مسافرت سمت اصفهان که اخراي راه طرفا شهر کرد(اگه اشتباه نکنم)يه سنگي زيره ماشينمون بود که وقتي تاير رفت روش باعث شد پرتاب بشه محفظه ي روغن ماشين سوراخ بشه و هر چي روغن تو ماشين بود خالي شد اين ايران خودرو هم هيچ کاري برامون نکرد فقط گفت ماشين تموم کردن و نميتونن به ما برسن تا اين که يه بنده خدايي با يه مقدار پول ماشينمون تا يه جايي بردش.......البته منظورم اين نبود ماشينه بديه اين يه اتفاق بود.(الانم سمند خدا بيامرز دست يکي از فاميلامونه که اصفهانه.....)
ماشين بعديه ما 206 تيپ 3 بود که ماله خودم بود.من 206 را به عنوان يکي از بهترين ماشيناي ايران قبول دارم.ادم توش حس رانندگيه اسپرت در کنار ايمني را داره البته ايمني در حد متوسط.به نظره من 206 حتي از سمند هم بهتر بود.در کل من در 206 ايراد خاصي نديدم فقط يه مورد که اونم اينه که تيپ5 خيلي بهتر از باقيه تيپاي 206 ميباشد تيپ6 هم همين طور.يعني در واقع تيپ 5 و 6يه حس ديگه دارن و واقعن به نظره من عالي هستن.
ماشين بعديه ما مزدا3 بود که حدود يک ماه بيشتر نداشتيم و بعد توسط دوست بابام که يه ماکسيماي حدود 1 سالو نيم کار کرده داشت عوض کرديم به همين دليل من سه بار بيشتر نتونستم پشت مزدا3 بشينم.حالا از ماکسيما بگم.ماکسيما واقعن ماشين خوب و بي صرو صداييه.يه بدنه ي سنگين که حس ايمني ميده و يه موتور پر قدرت که به ادم اطمنين ميده جاده در دست خودشه.داخلش هم معرکس به خدا فاميلامون که داخلش ميشينن به من ميگن که انگار داخلش هواپيماست منم همين نظرو دارم.فضاي خاليه زيادي داره کولرش بسيار خوبه همچنين موتورشم عاليه ولي مصرف بنزينش کمر ادمو ميشکنه.ايشالا باش رفتيم مسافرت بيشتر در موردش توضي ميدم.فقط هعمينو بگم من هيچ ايرادي داخلش نديدم غير از مواردي که با بابام که ميريم شهر بابام ميترسه بش بزنن اخه ميگه نسبت به سمند حيلي بزرگتره و رانندگي تو جاهاي شلوغ باش مشکلتره.مزدا3 هم اون چند باري که پشتش نشستم حس تازگي بم داد و دوست داشتم همين طور گاز بدم و سرعت ماشينو بالاتر ببرم ولي حيف که بابام به اين مزدا3 حساس بود و نميزاشت زياد پشتش بشينم.
ماشين هاي ديگه اي هم سوار شدم که مال فاميلامون بودن که بعدن در مورد اونا هم ميگم.
ببخشيد که بحثم زياد تخصصي نبود اخه من به طور تخصصي از ماشين سر در نميارم فقط در حد يه رانندگي ازش ميدونم و خدا اون روزو نياره که خراب شه چون اساسي توش ميمونم.....

total_overdose
09-07-2009, 14:08
سلام
ما اولین ماشینی که بابام خرید تویوتا کارینا مدل 1978 بود که بنده هنوز بدنیا نیومده بودم.این ماشین رو تا 6 سال پیش داشتیمش.تو این 25 سال فقط یبار موتور رو کامل تعمیر کردیم .خدایی ماشین رو دسش نبود خیلی کم خرج بود.آخرشم که فروختیمش من وبابام اشکمون درومده بود.
البته کنار اون چنتا ماشین دیگه داشتیم.
دومیش پیکان پژو بود که میتونم بگم واقعا غولی بود البته زیاد خرج ور می داش ولی سرعت و قدرتش عالی بود.
شاید باورتون نشه ولی یبار برادرم باهاش تا 180 رفتیم که دیگه بدنش داشت از هم جدا میشد.
یه مدتی هم پیکان مدل77 صفر خریدم که بنظرم برایه اون موقع خوب بود.
سال 84 هم دوتا ماشین گرفتیم یه پرشیا برایه بابام و یه 206 تیپ2 هم برای خودم وبرادرم.
پرشیا واقعا از نظر خرابی مزخرف هست.
بابای من آدمیه که به ماشین فشار نمیاره ولی با اجازتون یبار سر سیلندر سوزونده یبار هم یه قطعه ای بود که باعث میشد ماشین تو شتاب هی دوک بزنه که حدود 300 تومن قیمتش بود.
ولی برای مسافرت ماشین جادار وخوبیه.
خوب در مورد 206 الان 4 ساله داریمش تاالان هیچ خرجی به غیر از روغن و لنت نداشته و بنظرم خیلی ماشینه خوبیه .در ضمن با206 هم مقداری شیطونی میکردیم:21: (فشار بیشتر منظورم هست)ولی تا به حال مشکلی نداشته.

MCI
12-07-2009, 16:32
پیکان_ پراید _206 _ پرشیا _ زانتیا _ مرسدس بنز مدل c240 مشکی که هر چی ازش بگم کم گفتم

hacker2009
21-07-2009, 12:33
پراید__ پیکان_وانت__زانتیا_______ ولی با پیکان بیشتر حال کردم :46:چون اگرم تصادف میکردم به جهنم:21::21:

merikh_merikh
26-07-2009, 21:00
سلام.
دوستانی که تجربه ی رانندگی با مزدا3 تیپ3 و ماکسیما اتوماتیک را داشتن لطفن نظرشونو بگن که کدام خودرو بهتر میباشد؟
البته خودمون قبلن مدت کوتاهی مزدا3 داشتیم ولی فرصت نشد من بتونم درست تستش کنم ماکسیما هم هنوز درست تستش نکردم ولی فردا اساسی تستش میکنم.
حالا نظره دوستان چیه؟