PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شــدن يكبـــاره ســـــــيســـتم

elyartab
20-05-2009, 19:35
سلام دوستان
من اين چند روزه يه مشكل اساسي با سيستمم دارم.
اول بهتره مشخصات سيستم رو بگم:

CPU :AMD Athlon 64 x2 Dual core 5000+ 2.61GHz
RAM: patriot 2 gb
VGA: XFX 8500GT 512 MB
MB: M56s-s3 Giga
Power: Green 330w
كيس هم يه فن معمولي پشتش داره.

عرض كنم خدمتتون كه مشكل از چند روز پيش شروع شد ( يعني تو اين يه سالي كه سيستم رو ارتقا دادم اصلا اتفاق نيفتاده بود) . وقتي كه بازي ميكردم يهو سيستم كلا خاموش شد.
بعد اون روز هم وقتي دو تا تبديل كوچيك و معمولي فيلم گذاشته بودم بازم خاموش شد.
وقتي از كورل و فتوشاپ هم استفاده ميكردم و سيستم پردازشش زياد ميشد بازم هي خاموش ميشه.
بالاخره با pc health گيگابايت كه دماا و فن سيستم رو چك كردم ديدم كه وقتي چند كار رو با هم انجام ميدم ( كه تو اين چند سال اين كارا روزمره بودن و مشكلي پيش نميومد، حتي سخت تر اينارو هم انجام دادم) ديدم كه دما cpu هنگام پردازش زياد به 100 ميرسه و بعد از چند لحظه سيستم خاموش ميشه. دور فن cpu هم هنگام افزايش دما افزايش ميافت مثلا اول از 2000 شروع ميشد و بعد به 4000 هم ميرسيد.
بالاخره اگه سيستم تازه بود يه چيزي، اما حالا كه خيلي وقت گذشته چرا بايد اين ادا ها رو دربياره؟!!

از دوستان خواهش دارم كه راهنمايي كنند.
بينهايت ممنونم

Persian_Gun's
20-05-2009, 21:27
منم همین مشکله دوستمونو دارم ولی در بازی!!!
لطفا" راهنمایی کنید...
مرسی.

elyartab
21-05-2009, 00:11
آقا مشكل من حل شد!
هيت سينك رو يه بار قشنگ باز كردم و گرد و خاكشو و گرد و خاك فن رو اساسي با سشوار پاك كردم.
يكمي هم خمير سيليكون رو پخش كردم بعد خوب سفت و بستش كردم و بستمش.
حالا ديگه هر بلايي سر cpu ميارم از دماش 50 بالاتر نميره!

sia1
21-05-2009, 00:41
دوستان اولا از سشوار نباید در کیس کامپیوتر استفاده کرد.. الکتریسیته ساکن میتونی شمارو واسه همیشه از سیستم bye بده.
.
دوستانی که این مشکل رو دارن قبل ور رفتن با cpu یه نگاهی به فن پاورشون هم بندازن...!!

Persian_Gun's
21-05-2009, 12:50
آقا مشكل من حل شد!
هيت سينك رو يه بار قشنگ باز كردم و گرد و خاكشو و گرد و خاك فن رو اساسي با سشوار پاك كردم.
يكمي هم خمير سيليكون رو پخش كردم بعد خوب سفت و بستش كردم و بستمش.
حالا ديگه هر بلايي سر cpu ميارم از دماش 50 بالاتر نميره!
من هم همین کارو انجام دادم ولی خمیر سیلیکون نداشتم و هنوز مشکلم حل نشده!!

Persian_Gun's
21-05-2009, 23:23
بچه ها من هم خمیر سیلکون گرفتم ومشکلم حل شد!
مرسی.

zeus7610
23-05-2009, 16:41
فقط ذکر این نکته ضروریست که فن سی پی یو عمر مفید دارند. و بهتره که بعد از 2 سال کارکرد (در صورت ارجینال بودن فن) تعویض بشن. برای بستن فن هم دقت کنید که هر چهار پایه فن به طور کامل بسته بشه و کاملا روی cpu رو بگیره.

elyartab
24-05-2009, 18:37
آقا حالا مارك خوب فن سي پي يا يا فن سيستم كودوما هستن؟