PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلوزیون LED

karzar1
19-05-2009, 23:15
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم آیا اینجا کسی تلوزیون LED داره؟ چند روز پیش کانال 3 تبلیغ LED tv سامسونگ رو پخش کرد ولی چیزی توی سایت سام سرویس در موردش پیدا نکردم. لطفا اگر کسی در مورد قیمت ها اطلاع داره ما رو هم آگاه کنه.
ممنون

* روی سایت سامسونگ (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) قیمت 32" رو 1600$ اعلام کرده. آیا تو ایران پیدا میشه؟
واقعا ترکونده: Contrast ratio: 3,000,000:1

amipopo
20-05-2009, 00:05
سلام!
دوست من,به این لینک برو:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

samkaveh
20-05-2009, 06:00
یکم در مورد این تکنولوژی توضیح بدین و از نظر عمر مفید با بقیه مقایسش کنین ممنون میشم

DariushGreat
20-05-2009, 20:13
واقعا ترکونده: Contrast ratio: 3,000,000:1
نه...! :18::18::18::18::blink::blink::blink: بابا... ته کیفیته!!! :31:

یکم در مورد این تکنولوژی توضیح بدین و از نظر عمر مفید با بقیه مقایسش کنین ممنون میشم

منم دلم می خواد راجع بهش بیشتر بدونم

m654
20-05-2009, 22:27
قیمت ها حدود 250 و +450 سری شش هست.

منبع نور به جای فلورسنت پشت، دیودی و از بقل هست؛ با کاهش مصرف و وزن 40دص و ضخامت 3س م همراه بوده.

payam
20-05-2009, 22:44
مزیتشون نسبت به نوع فلورسنتی فقط کاهش هزینه و انرژی هست ؟

کیفیت تلویزیونی با پیکسل های نوع led باید خیلی کمتر باشه . اگر هر کدوم از پیکسل ها بسوزن ؛ تکلیف چیه . . . نوع LED هم باید خیلی خاص باشه .

منظور از تلویزیون های LED این ها هستند ؟

نمایشگر با قابلیت پخش تصویر و ویدئو با تفکیک بیش از ده میلیون رنگ

نمایشگر تمام رنگ در حال آزمایش و تنظیم

نمایشگر تمام رنگ مناسب برای استادیوم های ورزشی

Stream
20-05-2009, 23:07
مزیتشون نسبت به نوع فلورسنتی فقط کاهش هزینه و انرژی هست ؟

کیفیت تلویزیونی با پیکسل های نوع led باید خیلی کمتر باشه . اگر هر کدوم از پیکسل ها بسوزن ؛ تکلیف چیه . . . نوع LED هم باید خیلی خاص باشه .

منظور از تلویزیون های LED این ها هستند ؟

نمایشگر با قابلیت پخش تصویر و ویدئو با تفکیک بیش از ده میلیون رنگ

نمایشگر تمام رنگ در حال آزمایش و تنظیم

نمایشگر تمام رنگ مناسب برای استادیوم های ورزشی

خیر دوست عزیز!

تنها تفاوت صفحه های LED LCD با صفحه های معمولی اینه که در اونها برای Backlight از LED به جای لامپ های CCFL استفاده میشه.

از نظر کیفیت هم در حد چند درصد نسبتا بهتر هستند.

DariushGreat
21-05-2009, 00:21
خیر دوست عزیز!

تنها تفاوت صفحه های LED LCD با صفحه های معمولی اینه که در اونها برای Backlight از LED به جای لامپ های CCFL استفاده میشه.

از نظر کیفیت هم در حد چند درصد نسبتا بهتر هستند.

از نظر کیفیت و رنگ، نسبت به سری X براویای سونی چجوری هستن؟
چون انصافا سری X سونی از لحاظ کیفیت از همه سر تره اینو می پرسم. از هر زاویه که بررسی کردم، دیدم که رنگبندی عالی و کیفیتی بی مانند نسبت به دیگر برندها داره. اگه این کیفیت و رنگبندی بهتری داشته باشه، خوب مسلما آدم سه میلیون رو می ده اینو می خره! :31:

ehs_soltany
21-05-2009, 11:20
تا اونجایی که من میدونم فرق اصلیشون تو کنتراست هست که کنتراستشون با این تکنولوژی به پلاسما ها میرسه ولی با قیمتایی که دارند ارزش نداره

m654
21-05-2009, 17:37
قیمت ها حدود 250 و +450 سری شش هست.

منبع نور به جای فلورسنت پشت، دیودی و از بقل هست؛ با کاهش مصرف و وزن 40دص و ضخامت 3س م همراه بوده.
قیمت مربوط به چِل اینچ بود(بدون سینما حدود 2100)؛ امکان پخش فیلم وضوح بالای کامل (اِف اِچ دی) اظافه شده؛ صدا در مقایسه بهتره و نیاز به اِچ تی کمتر. در کل حالت گذار ال سی دی و اُ اِل ای دی محسوب می شه (شیمی(!).

*Alucard*
21-05-2009, 19:33
از نظر کیفیت و رنگ، نسبت به سری X براویای سونی چجوری هستن؟

سری450 X سونی فکر میکنم از مدل 46 یا 50 اینچ به بالا LED Backlight هست اونم نه یه LED Backlight معمولی RGB LED Backlight و بر عکس سامسونگ که مدلهای LEDB شون پس رفت داشته نسبت به ال سی دی های معمولی توی سونی از ال سی دی های معمولی این کمپانی بهتر بوده.
از نظر کنتراستم مدلهای سونی با پلاسماها قابل رقابت هستن ولی مشکل اصلی LEDB ها این هست که زاویه دید توشون مشکل بیشتری نسبت به ال سی دی های معمولی داره.

ُُsnake
13-11-2009, 18:21
مي خواستم بدانم كه آيا تلويزيونهاي ال اي دي سامسونگ مثل LED Serie 6 تصاوير آنالوگ (تلويزيون خودمون)رو با كيفيت خيلي بيشتري نسبت به تلويزيونهاي ال سي دي سوني نشون مي ده
چون در تلويزيون ما كه LCD Sony Z4500 است تصاوير تلويزيون بسيار بي كيفيت و افتضاح است ولي من در جمهوري يك تلويزيون ال اي دي سامسونگ كه داشت سريال دلنوازان را نشون مي داد واقعا كيفيتش عالي بود ولي در مغازه بغلي كه سوني بود كيفيت همان تصاوير پايين تر بود
آيا واقعا كيفيت تصوير LED اينقدر زياد از LCD بهتر است كه به راحتي و از راه دور مي توان تشخيص داد

Armin.ASD97
13-11-2009, 19:40
سلام
من امروز ال ای دی سری6 رو گرفتم(سامسونگ)
با یه سینما خانگی و دوربین فیلمبرداری(رو خودش باهم بود مثلا رایگان)=2800000(البته با یه میز حدود350)(40اینچ)
کیفیتش خیلی خوبه اما من تا الان نتونستم توش فیلم اچ دی ببینم(جز تو فروشگاه)
تو تصویرای آنالوگ فرق زیادی نداره
می خواستم سری هفت بگیرم موجودی نداشتن
سوالی بود در خدمتخم.

vahidpsr
15-11-2009, 08:31
مي خواستم بدانم كه آيا تلويزيونهاي ال اي دي سامسونگ مثل LED Serie 6 تصاوير آنالوگ (تلويزيون خودمون)رو با كيفيت خيلي بيشتري نسبت به تلويزيونهاي ال سي دي سوني نشون مي ده
چون در تلويزيون ما كه LCD Sony Z4500 است تصاوير تلويزيون بسيار بي كيفيت و افتضاح است ولي من در جمهوري يك تلويزيون ال اي دي سامسونگ كه داشت سريال دلنوازان را نشون مي داد واقعا كيفيتش عالي بود ولي در مغازه بغلي كه سوني بود كيفيت همان تصاوير پايين تر بود
آيا واقعا كيفيت تصوير LED اينقدر زياد از LCD بهتر است كه به راحتي و از راه دور مي توان تشخيص داد

فكر كنم شما يكبار در مورد سوني z4500 كه از بانه براتون آورده بودند سوال كرديد كه انگار مشكلاتي عجيب و غريبي داشت.
اولا كه led بودن هيچ ربطي به كيفيت پخش تصاوير sd نداره. همانطور كه بارها اشاره شد led همان lcd است كه در سامسونگ از نور پشت زمينه led در گوشه هاي تصوير استفاده مي شود. اگر تصوير كانالهاي شما كيفيت نداره مطمئن باش يا آنتن شما مشكل داره و يا خوب كانال يابي نكردي (شبكه 3 و 5 دو تا فركانس داره) . به هر حال مطمئن باش از نظر پخش تصاوير sd هيچ برندي به پاي سوني نمي رسه (البته من فقط و فقط سري xسوني را قبول دارم )
ثانيا به نظر من رنگ ها در LED بيش از حد اشباع هستند و مثلا پوست چهره انسان به قول دوستمون مثل هويج قرمز نشون داده مي شه. به اعتقاد من تصوير يك تلويزيون خوب در وهله اول بايد شفافيت عالي داشته باشه (آنقدر شفاف باشه كه مثل شيشه برق بزنه) و سپس از كيفيت رنگ طبيعي برخوردار باشه . اين دقيقا چيزي است كه در x450 سوني مي بينيم.

KAMYK
17-11-2009, 16:55
بچه ها کسی مطالب این سایتو راجع به LED های سامسونگ و ال جی دیده . به نظرتون موثقه؟
من که به جدولهای مقایسه ایش شک کردم:

*Alucard*
17-11-2009, 17:38
بچه ها کسی مطالب این سایتو راجع به LED های سامسونگ و ال جی دیده . به نظرتون موثقه؟
من که به جدولهای مقایسه ایش شک کردم:

مطالب این سایت رو خیلی از منابع دیگه معتبر نمیدونن توی خیلی از فرومهای معتبر هم هر کجا لینک این وبسایت رو به عنوان منبع اعلام کردن از داخل فروم حذف شده به خصوص اخیرا دلیلش هم عدم انطباق اعداد اعلام شده این سایت با فاصله زیاد از سایر منابع هست.
تو قسمت About خود سایت هم اعلام کردن که این سایت رو از September of 2008 شروع کردن که البته به نظر من استناد زیاد جالبی برای سنجش کارکردشون نیست.
یک مشکلی دیگه ای هم که دارن تست پنلها فقط و فقط با استفاده از نرم افزار Displaymate هست که ثابت شده علاوه بر اینکه در برخی موارد خوب عمل میکنه در خیلی موارد هم اشتباهات فاحش انجام میده.

KAMYK
17-11-2009, 18:09
مطالب این سایت رو خیلی از منابع دیگه معتبر نمیدونن توی خیلی از فرومهای معتبر هم هر کجا لینک این وبسایت رو به عنوان منبع اعلام کردن از داخل فروم حذف شده به خصوص اخیرا دلیلش هم عدم انطباق اعداد اعلام شده این سایت با فاصله زیاد از سایر منابع هست.
تو قسمت About خود سایت هم اعلام کردن که این سایت رو از September of 2008 شروع کردن که البته به نظر من استناد زیاد جالبی برای سنجش کارکردشون نیست.
یک مشکلی دیگه ای هم که دارن تست پنلها فقط و فقط با استفاده از نرم افزار Displaymate هست که ثابت شده علاوه بر اینکه در برخی موارد خوب عمل میکنه در خیلی موارد هم اشتباهات فاحش انجام میده.

ذزسته من هم حدس میزدم ولی مشکل اینه که سایت معتبری که تموم مدلهای LED موجود در بازار ایران مثلإb6000,x450,lh90 رو با هم مقایسه کنه وجود نداره

*Alucard*
17-11-2009, 18:52
ذزسته من هم حدس میزدم ولی مشکل اینه که سایت معتبری که تموم مدلهای LED موجود در بازار ایران مثلإb6000,x450,lh90 رو با هم مقایسه کنه وجود نداره

Cnet مدلX450 تست کرده دوست عزیز این مدل در آمریکا XBR8 هست.