PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مردم‌آزاری مقدس در رسانه ملی!

gmuosavi
18-05-2009, 11:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سیر اتفاقاتی که از سال 84 در پی تغییرات مدیریتی در شبکه تلویزیونی استان ‏تهران رخ داده، به حدی عجیب است که می‌تواند رکورد گاف چندین شبکه سراسری و ملی را ‏به تنهایی برای این شبکه محلی رقم بزند.‏

به گزارش سرویس فرهنگی هنری «آینده»، با درز کردن تصاویر راش گزارش‌های «در استان» این شبکه که بیشتر به نیت تحقیر، ‏توهین و تمسخر اقشار سطح پایین و حاشیه‌نشین تهران به بلوتوث‌ها و پخش‌کننده‌‏های اینترنتی، یکی از بی‌سابقه‌ترین رویدادهای حرفه‌ای در طول 60 سال ‏فعالیت رسانه‌ای صداوسیما بود.

گرچه مسئولان صداوسیما علاقه شدیدی به لفظ رسانه ملی دارند، ولی روش برخورد با ‏خاطیان این ماجرا که تنها با برکناری مدیر گروه اجتماعی این شبکه و تغییر تهیه‌کننده ‏صورت گرفت، نشان داد تنها لفظ رسانه ملی برای آن مهم است و روح این موضوع ‏ارزش چندانی ندارد.‏

چون با برکناری مدیر گروه اجتماعی و تهیه‌کننده نمی‌توان از گناه نابخشودنی عوامل ‏برنامه‌ساز به راحتی گذشت و همان طور که شبکه تولید و پخش‌کننده صاحب مادی و ‏معنوی تصاویر است، جرم کسی که به این تصاویر دستبرد زده، در ردیف خیانت در امانت بوده ‏و انتشار آن در ردیف تجاوز به حریم خصوصی افراد است که باید به صورت علنی به محاکم ‏قضایی معرفی شوند.‏

اما چنین اتفاقی نمی‌افتد تا مقدمه یک توهین بزرگ‌تر و بی‌احترامی بزرگ‌تر به مردم و ‏فرهنگ عمومی کشور پدید بیاید.‏

برنامه بی‌مایه و سطحی «دوربین مخفی» شبکه تهران که به بهانه ‏نوروز تولید شده و به مانند دیگر برنامه‌های سفارشی نورچشمی شبکه‌های تلویزیونی ‏روند پخش آن ادامه پیدا کرده، مجله‌ای از روش‌های توهین علنی و آشکار به شخصیت ‏و شعور اجتماعی مردم است.‏

این برنامه توسط کسی ساخته و طراحی می‌شود که 5 سال پیش به واسطه اذیت و آزار ‏مردم در برنامه مشابهی با محرومیتی از سوی رئیس وقت سازمان صداوسیما مواجه ‏شد.‏

ولی حضور دوباره وی در برنامه‌ای تامینی و کاملا بهره گرفته از تصاویر برنامه‌های ‏مشهور ماهواره‌ای، مقدمه‌ای است بر سوءاستفاده‌های جدید.‏

این برنامه در دو قسمتی که روز پنج‌شنبه 2/2/88 و پنج‌شنبه 24/2/88 پخش کرد، ‏آیتمی داخلی داشت که به صورت رسمی به بهانه دوربین مخفی به آزار و اذیت آشکار ‏مردم پرداخته تا به اصطلاح شوخی کرده باشد!‏

در برنامه روز 2/2/88 در اقدامی عجیب یک تاکسی توسط این گروه در خیابان ولی‌‏عصر تهران بین پارک وی تا چهارراه نیایش اقدام به سوار کردن مسافران عبوری کرده ‏و بعد واکنش‌های عصبی و تحریک شده مردم را که از مغز متفکر ‏تولید این برنامه متجلی شده، به تصویر می‌کشد.‏

صحنه‌های ترس، دلهره و وحشت مردم آن‌قدر دردآور بود که جای هیچ توجیه و ‏توضیحی باقی نمی‌گذاشت، اما مجری و تهیه‌کننده از ترس پیگیری‌های قضایی چنان با ‏آب و تاب به توجیه موضوع می‌پردازد که گویی اتفاق خاصی رخ نداده است.‏

بدترین صحنه این آیتم زمانی بود که دو خانم در صندلی عقب تاکسی در حالی که به این ‏سو و آن سو برخورد می‌کردند، دچار وحشت شده و کارشان به جیغ کشیدن رسیده ‏بود و وقتی تاکسی ایستاد و از ماشین پیاده شدند، صورت وحشت‌زده و رنگ‌پریده آن‌ها ‏در حالی که دستشان از شدت ترس می‌لرزید، نشان می‌داد چقدر راحت می‌توان به اسم ‏رسانه ملی، مردم را به استهزاء و تمسخر کشید.‏

این دو خانم وقتی از خودرو پیاده شدند با لفظ { . . . } دیوانه است! از مردم کمک می‌‏خواستند که مجری و تهیه‌کننده در حالی که طلبکار هم بود، توضیح می‌داد که این ‏دوربین مخفی بوده و این دیوانه نیست، راننده ماست! ‏

جالب بود که خانم‌ها به خاطر دوربین حیا کرده بودند، وگرنه مشخص نبود از نوع نگاه و ‏غضب ظاهر شده در صورتشان چه بلایی به سر این فرد می‌آورند.‏

اما در قسمتی دیگر از این برنامه که پنج‌شنبه 24/2/88 پخش شد، نمونه جدیدی از ‏مردم‌آزاری و خشونت در برنامه‌سازی تلویزیونی ثبت شد.‏

در این آیتم نیز طراح خلاق و متفکر رسانه ملی، با گذاشتن یک ماکت پای انسان در میان ‏یک قالی لوله شده، شرایط را طوری تنظیم کرد که یک فرد عادی و به خصوص از قشر ‏ساده جامعه را گرفتار بازی مسخره‌ای کند که به اصطلاح لای قالی لوله شده یک انسان ‏کشته شده است.‏

در بخشی از این آیتم، پسر جوانی که به نظر می‌رسید جزو قشر زحمت‌کش کارگران ‏ساختمانی است، طعمه این گروه شد و پس از این که متوجه ماجرا شده بود در حالی که از ‏شدت ترس و وحشت دستانش می‌لرزید و نمی‌توانست به مامور قلابی نیروی انتظامی ‏که توسط این گروه ساخته شده بود، توضیح بدهد که قاتل نیست، دچار رعشه‌های ‏عصبی شده و زبانش بند آمده بود.‏

جالب است که مجری و تهیه‌کننده این برنامه مردم‌آزاری در پایان با افتخار گفت، مامور ‏حاضر در برنامه بازیگر آن‌ها بوده است!‏

این بازیگر که نقش مامور نیروی انتظامی را بازی می‌کرد، لباس فرم نیروی انتظامی، بی‌‏سیم و آرم رسمی لباس‌های نیروی انتظامی داشت که در جای خود تعجب‌انگیز بود و ‏البته عجیب‌تر این که سلاح کمری نیز داشت!‏

با وجود سلاح، لباس فرم و آرم رسمی آیا نیروی انتظامی در جریان چنین سوءاستفاده ‏توهین‌آمیز از لباس مقدس پلیس بوده یا خیر؟

اگر اطلاع داشته که باید برای تفکر هنری حاکم بر بخش‌های نظارتی پلیس کشور تاسف ‏خورد که این‌گونه ارزش‌ها و قداست پلیس را فدای جاه‌طلبی و شهرت‌طلبی یک دلال ‏تیزرهای تبلیغاتی می‌کند!‏

ولی اگر بخش‌های نظارتی نیروی انتظامی و حفاظت پلیس کشور بی‌خبر است، آیا نمی‌‏توان براساس تصاویر پخش شده روی آنتن بزرگ‌ترین شبکه استانی کشور به بررسی ‏چنین سوءاستفاده‌ای از لباس پلیس و اعتماد مردم به نیروی انتظامی پرداخت؟

در آیتم دیگری از این برنامه گروه برنامه‌ساز با استقرار در مسیر خیابان ولی‌عصر، ‏بازهم نوعی مردم‌آزاری سخیف را اجرا می‌کنند تا به اصطلاح مردم را شاد کنند! ‏

در این آیتم نیز در حالی که مجری برنامه به سبک خوانندگان رپ آمریکایی لباس‌های ‏سخیفی به تن دارد، با مردم وارد مصاحبه می‌شود و همان زمان چند نفر از پشت، ‏ماشین وی را حرکت داده و با یک سری وسایل خاص مثل شیشه و زنجیر صدای ‏وحشتناک برخورد و تصادف ایجاد می‌کنند!‏

واکنش‌های طبیعی و تحریک شده کسانی که طعمه این گروه شده و به عمد از بین ‏دارندگان ماشین‌های آخرین مدل انتخاب شده بودند، فضای تاسف‌آوری را به همراه ‏داشت. ‏

وقتی ببینیم در رسانه به اصطلاح ملی به خاطر نور چشمی بودن برخی و رفاقت‌های ‏تبلیغاتی، مردم‌آزاری مقدس شده و ضدارزش‌ها به هر بهانه‌ای روی آنتن می‌آید، ‏توهین‌ها، استهزاها و مردم‌آزاری‌های رسمی در این برنامه از دو منظر حقوقی و حرفه‌ای قابل بررسی است.‏

در بحث حقوقی قانون به هیچ فردی اعم از حقیقی و حقوقی اجازه توهین، ‏استهزاء، اذیت و آزار هیچ شهروندی را نمی‌دهد و کسانی که به هر نوعی مادی یا ‏معنوی چنین رفتاری با مردم داشته باشند و حقوق شهروندی آن‌ها را سلب کنند، متهم ‏شناخته شده و باید توسط مراجع قضایی مورد بازخواست قرار گیرند.‏

یکی از نکات خوب در قانون قضایی کشور، امکان بررسی این جرایم عمومی توسط ‏مدعی‌العموم به عنوان شاکی قضایی است، تا حقوق شهروندی مردم و حق‌الناس در ‏حکومت اسلامی مورد حمایت و پیگیری جدی قرار گیرد.‏

دوم، از حیث حرفه‌ای هیچ اثر هنری و رسانه‌ای که در قوانین موجود جمهوری اسلامی ‏تولید می‌شود، حق توهین، استهزاء و آزار روحی و جسمی مردم را نداشته و در صورت ‏بروز چنین اتفاقی در قالب حرفه‌ای باید مورد بررسی کمیته‌های نظارتی و انضباطی ‏داخلی آن مجموعه قرار بگیرد.‏

با این دو تحلیل مستند و قانونی در حوزه مسایل حقوقی و حرفه‌ای ساخت اثر رسانه‌‏ای، آیا می‌توان به استناد تصاویر موجود و پخش شده از روی آنتن تلویزیون، مردم را ‏به هر روش ممکن آزار و اذیت کرد؟

جالب این است که نابودی اعتماد مردم نسبت به دوربین تلویزیون، گزارشگران رسانه، ‏لباس پلیس و حوادث جالب دوربین مخفی که فکری سالم و متعهد پشت آن باشد، از ‏کم‌ترین عوارض عمومی این برنامه است.‏

چه ضمانتی وجود دارد که از فردا بیماران اجتماعی و افراد شرور با درست کردن یک ‏گروه قلابی تصویربرداری، با چنین روش‌هایی به اخاذی از مردم نپردازند و یا با همین ‏روش تاکسی در این برنامه به جان، مال و ناموس تعدی نکنند!‏

نگاهی به روند ساخت برنامه‌های دوربین مخفی و قوانین سخت قضایی ساخت چنین ‏محصولات تلویزیونی که در آمریکا و اروپا وجود دارد، نشان می‌دهد ناظران قضایی و امنیت اجتماعی در این کشورها به حدی بر چنین محصولاتی نظارت ‏دارند که اگر کوچک‌ترین توهین و مردم‌آزاری از یک برنامه تولید شده، تصور شود، صاحب اثر و کارگردان باید در محاکم قضایی جوابگو باشند.‏

اما متاسفانه در کشور ما به خاطر نجابت و حیای ذاتی مردم این موارد به شکایت نمی‌‌رسد و تازه اگر هم وارد مجرای قضایی شود، با مقاومت صداوسیما برای حفظ ‏نورچشمی‌های خود مواجه می‌شود.‏

بد نیست بدانید، در سال 1996 یک گروه سازنده محصولات دوربین مخفی در یکی از ‏پارک‌های نیویورک که در مقابل هتل پلازای این شهر قرار دارد، با قرار دادن پمپ فشار ‏قوی باد زیر یک پل فلزی به تهیه صحنه‌های غیراخلاقی از بالا رفتن لباس زنان و ‏دختران عابر پرداخته بود که پس از اطلاع اف‌بی‌آی که به واسطه شکایت یک خانم ‏صورت گرفت، تهیه‌کننده و کارگردان به خاطر تعدی به حریم خصوصی شهروندان به 10 سال زندان ‏محکوم شدند و شرکت برنامه‌ساز به 15 میلیون دلار جریمه و سلب امتیاز شرکت تولید ‏محصول تلویزیونی محکوم شد. این واکنش دستگاه قضایی آمریکا به این روند برنامه‌سازی چنان شوکی بر سازندگان تلویزیونی وارد کرد که رویه ساخت برنامه‌های ‏دوربین مخفی در آمریکا دچار انقلابی عظیم شد.‏

اما جالب است در کشور ما به رغم قوانین اسلام در حمایت از حقوق شهروندان و بحث ‏حق‌الناس در حقوق قضایی، بازهم فضای خصوص زندگی مردم و حریم شهروندی آن‌ها ‏مورد تهاجم، تمسخر و استهزای یک برنامه بی‌مایه تلویزیونی قرار می‌گیرد.

:.:.: Hamid :.:.:
18-05-2009, 17:11
من خودم این برنامه رو میدیدم و هیچکدوم از قسمتهاش هم برای من خنده دار نبود و وقتی میدیدم مردم رو دارن اینطوری به مضحکه میکشن روحم آزرده میشد (توی خیلی از قسمتهاش هم بی جنبه بازی زیاد بود)
اتفاقا من هم به افراد خانواده خودمون میگفتم که اینا با اینکارا فقط دارن مردم رو اذیت می کنن

آخه واقعا دوربین مخفی خارجی ها رو ببینید واز طرفی هم دوربین مخفی ما رو !!! اگه با هم مقایسه کنی میبینی که هیچکسی توش اذیت نمیشه(تو دوربین مخفی خارجیها) و آخرش خود یارو هم که باهاش شوخی کردن به خنده می افته:20: واقعا برای این صدا وسیما با این برنامه هاش متاسفم:13:(یعنی واقعا خیلی متاسفم:13::13::13:)

piishii
18-05-2009, 20:58
اگه با هم مقایسه کنی میبینی که هیچکسی توش اذیت نمیشه(تو دوربین مخفی خارجیها)
سلام
طبق کدوم اصل شما این رو میگی ؟!
با توجه به همین کلیپ هایی که تلویزیون ازشون پخش میکنه ؟!
من دوربین مخفی دیدم پلیس ( که از کادر تیم دوربین مخفی ست ) میاد توش موبایل طرف رو میگیره نیم ساعت باهاش حرف میزنه و کر کر هم میخنده و دراز هم میکشه رویعلف ها تازه ! طرف هیچ کاری نمیکنه حتی پیاده نمیشه دعوا کنه یا ....
و خیلی چیزهای دیگه .
من دوربین مخفی دیدم زنه میاد جلو یک زن دیگه که با شوهرش حرکت میکنه شوهرش رو میبوسه ! این مردم آزاری نیست ؟ یعنی برای این دو بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟!
و خیلی موارد دیگه....
نه عزیز جان این جوریا هم نیست و این به فرهنگ ملت برمیگرده
اتفاقا من زمانی که تهران بودم این دوربین مخفی که آیتم پای مصنوعی داشت و تو پتو پیچیده بودن رو دیدم
خیلی هم خوب بود با اونکه حالا میتونست بهتر باشه
مهم اینه که ملت ما جنبه ندارن وگرنه همون یکی بالایی که گفتم - یعنی موبایل - شما تصور کن در ایران بود ! نه تنها پیاده میشد بلکه با پلیس هم دعواش میشد

Luxe
18-05-2009, 21:47
نمیدونم اون قسمت رو دیدین که همین پلیس به یه بابایی که از شهرستان اومده بود دنبال معافی پسرش اومده بود گیر داده بود
، یه آدم شهرستانی بی سواد از دنیا بی خبر تاحالا دوربین ندیده تو عمرش با یه لحن تند خشن اون پلیس مواجه شده داشت سکته میکرد
آیا اون آدم که ترسیده پس بی فرهنگه؟؟؟

تو جامعه ما دزد قاتل خفاش شب گرفتاری بدبختی زیاده دیگه اعصابی برامون نمیمونه که بخوایم تحمل همچین شوخی رو داشته باشیم.

:.:.: Hamid :.:.:
19-05-2009, 04:12
سلام
طبق کدوم اصل شما این رو میگی ؟!
با توجه به همین کلیپ هایی که تلویزیون ازشون پخش میکنه ؟!
من دوربین مخفی دیدم پلیس ( که از کادر تیم دوربین مخفی ست ) میاد توش موبایل طرف رو میگیره نیم ساعت باهاش حرف میزنه و کر کر هم میخنده و دراز هم میکشه رویعلف ها تازه ! طرف هیچ کاری نمیکنه حتی پیاده نمیشه دعوا کنه یا ....
و خیلی چیزهای دیگه .
من دوربین مخفی دیدم زنه میاد جلو یک زن دیگه که با شوهرش حرکت میکنه شوهرش رو میبوسه ! این مردم آزاری نیست ؟ یعنی برای این دو بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟!
و خیلی موارد دیگه....
نه عزیز جان این جوریا هم نیست و این به فرهنگ ملت برمیگرده
اتفاقا من زمانی که تهران بودم این دوربین مخفی که آیتم پای مصنوعی داشت و تو پتو پیچیده بودن رو دیدم
خیلی هم خوب بود با اونکه حالا میتونست بهتر باشه
مهم اینه که ملت ما جنبه ندارن وگرنه همون یکی بالایی که گفتم - یعنی موبایل - شما تصور کن در ایران بود ! نه تنها پیاده میشد بلکه با پلیس هم دعواش میشد

علیکم سلام
اولا در مورد دوربین مخفی اولی که مثال زدی(همونی که گوشی طرفو میگیره) باید بگم که توی تلوزیون خودم دیدم که یارو (پلیسه) منتظر میشد ببینه کی طرف میاد بهش بگه لطفا گوشی منو بده و آخرش هم نشون میداد که هر دو تا(پلیسه و اون یارو) دارن با هم می خندند:10:
از اینا گذشته خوب این هم یک شوخی جالب هست و مثل مثالی که در پست اول نوشته شده (همونی که نشون میداد یه آدم که کشته شده ودر درون یه قالی پیچیده شده رو بذارن یه جایی بعد هم توسط یک پلیس(حالا الکی -حالا واقعی) به یک آدم کارگر(که شخصیت مهمی در جامعه نیست و یا در واقع کاره ای نیست) اتهام قتل بزنن تا یارو از ترس زانو هاش بلرزه بعد هم انتظار داشته باشن ما (مردم) بخندیم:41:
خوب خودت این دو تا رو مقایسه کن بعد متوجه میشی که کدومش جنبه خنده داره و کدومش جنبه آزار
و اذیت(گرفتی؟)
ولی در مورد یه مثال دیگت (همون زن وشوهره) حقیقتا حرفی که زدی کاملا درسته و جوابی ندارم که بدم(حرف حساب جواب نداره:46:)و فقط در این مورد باید بگم که خوب خارجیها اینقدر منحرف هستند که از این کار زشت تر هم می کنن(اینم ضعف و بدی و بی غیرتی اونهاست که خودشون از این کار **لذت** میبرن:41: (یعنی دارم میگم که اونا این چیزا رو آزار واذیت حساب* نمی کنن*-متوجه که هستی؟))

و در مورد حرف آخرت (همونی که گفتی ایرانی جماعت با پلیس دعواش میشه ) بهت میگم که نه خیر عزیزم ملت ما خیلی هم جنبه دارن (:21::21:از خارجیها خیلی بیشتر:21::21:) ودر چنین مواقعی نهایتا فقط با پلیس صحبت می کنن (جدای این حرفا توی ایران کسی جرات بد حرف زدن با پلیس رو نداره اگر هم جایی شنیدی یکی تو فلان جا هال پلیسا رو میگیره و هیچکسی هم جرات حرف زدن بهش رو نداره مطمئن باش دروغه:27:)
ولی با تمام این وجود در کل ببخشید که سرتو به درد آوردم:11:

piremard
19-05-2009, 09:49
یادمه تو یوتوب هم نوشته بودن زیر یکی از فیلمهای مربوط به "گاف در حال تهیه گزارش شهری " که زشته و بده و ... مردمو مسخره نکنید .
البته اونجا با فحشهای رکیک نوشته بودند . انی هاو :
بنده هم نوشتم که کسی دیگری رو تمسخر نمی کنه . هر انسانی ممکنه گافی بده در موقع استرس ، سردرگمی ، حواس پرتی و... ما به موقعیت ایجاد شده می خندیدم . نه به علی و تقی و حسین و ژاله و مژگان و ثریا !
در ثانی اگر مخاطب راضی نباشه همونجا اعلام می کنه و تصویرش رو پخش نمی کنند یا مات می کنند . چه در ایران و چه در غیر اون . در ایران هم راهزنی حریم شخصی جرم محسوب می شه .
دوربین مخفی یه "موقعیت غیر منتظره" است و تمام ! اینکه مردم ایران کمتر موقعیت غیر قابل انتظار می بینند و حتی یه تصادف به سپر یه اتومبیل براشون فرح بخشه (!) مشکل سازنده برنامه نیست . ضمن اینکه مردم ایران بنا بر همین رویه عموما بعد از نیم ساعت تازه مطلب رو می گیرند - که البته ربطی به کم هوشی نداره . مثل جک های ایرانی می مونه که نباید زیاد نیاز به تعقل داشته باشه وگرنه خنده دار نیست - .
از سوی دیگه اینکه ما در ایران محدودیت های مذهبی ، سیاسی ، عرفی ، شرعی ، قانونی ، انسانی ، فرهنگی ، تاریخی ، نژادی ، سلیقه ای ، استراتژیکی ، فرامنطقه ای ، جنسیتی و............... داریم .
یکی می گه آقا چرا با "ناموس مردم" شوخی می کنید . مگه خوار مادر لاموجود ؟!
یکی می گه آقا چرا مردم رو با هزار بدبختی و مشکل تو خیابون سرکار می ذارید . مگه مردم الاف اند ؟!
اونیکی می گه چرا از حسن نیت مردم سو استفاده می کنید که دفعه بعدم اگر خواست کاری بکنه بر فرض دوربین مخفی انجام نده ؟!
بازم می گن اینقدر اعصابمون خرده کافی نیست ؟ باید جلوی دوربین رئیس جمهور هم براتون برقصیم ؟!
و....

البته چون صدا و سیمای ایران خودش رو همانند همه دستگاههای دولتی طلبکار مردم می دونه و نه همراه و خادم ! در نتیجه این رفتار بشدت آزار دهنده می شه . ما به یک شخصیت مجازی طرفیم که هر وقت می خواد مارش عزا برامون می زنه و می گه خفه شید و گریه کنید . بعد تو خیابون گیرمون می آره و در حالیکه تو بدبختیهامون داریم سیر می کنیم می گه بیا یکم سر به سرش بذاریم بخندیم ! خب هر کی باشه عصبانی می شه دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](38).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](7).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](21).gif

gmuosavi
19-05-2009, 17:50
دوستان شما پاراگراف آخر رو خونديد؟!

بد نیست بدانید، در سال 1996 یک گروه سازنده محصولات دوربین مخفی در یکی از ‏پارک‌های نیویورک که در مقابل هتل پلازای این شهر قرار دارد، با قرار دادن پمپ فشار ‏قوی باد زیر یک پل فلزی به تهیه صحنه‌های غیراخلاقی از بالا رفتن لباس زنان و ‏دختران عابر پرداخته بود که پس از اطلاع اف‌بی‌آی که به واسطه شکایت یک خانم ‏صورت گرفت، تهیه‌کننده و کارگردان به خاطر تعدی به حریم خصوصی شهروندان به 10 سال زندان ‏محکوم شدند و شرکت برنامه‌ساز به 15 میلیون دلار جریمه و سلب امتیاز شرکت تولید ‏محصول تلویزیونی محکوم شد. این واکنش دستگاه قضایی آمریکا به این روند برنامه‌سازی چنان شوکی بر سازندگان تلویزیونی وارد کرد که رویه ساخت برنامه‌های ‏دوربین مخفی در آمریکا دچار انقلابی عظیم شد.‏

شیدا
19-05-2009, 19:36
به نظر من چون دوربین مخفیه نباید زیاد سخت گیری کرد.
اگه دقت کرده باشید در جامعه ما با هیچ یک از قشر جامعه ( پزشکان، معلمین، نظامی ها، و ...) نمیشه شوخی کرد چون سریع معترض میشن.
حالا اینا اومدن و دوربین مخفی ساختن فک نکن به کسی توهین شده باشه، من کل قسمتهای این برنامه رو دیدم شماهم به بزرگی خودتو ببخشید.

piishii
19-05-2009, 19:49
دوستان شما پاراگراف آخر رو خونديد؟!
سلام
اگه مخاطبت من بودم عزیز بله خوندم
شما داری الان مثال مع الفارق میکنی ؟ خوب شما هم یک نمونه اینجوری تو ایران پیدا کن بعد حرف شما قبول
من خطاب به اون دوستمون گفتم این چیزی که ایراد گرفته میشه توی خارج به مراتب شدیدتر اعمال میشه و مردم جنبه دارن
اما اینجا به دلایلی که یکی فرهنگمون هست و کمتر برخورد داشتیم به این موارد اصلا نمیتونیم تحمل کنیم
من شوخی های جنسی در اون حد که در خارج میشه رو مهر تایید نزدم که
وگرنه من هم دوربین مخفی در اون زمینه زیاد دیدم اما باز هم واکنش شدیدی از طرف مقابل دیده نشده .
در نتیجه این به فرهنگ مردم برمیگرده و لاغیر .
اینجا شما اصلا نمیتونی با یکی هیچ رقمه شوخی کنی !
شوخی کنی یا به خودش بر میخوره یا خانواده اش یا خواهر و مادرش و ناموسش !
همینه که ملتمون همین جوری شده و هیچ روحی نداریم

gmuosavi
19-05-2009, 20:28
سلام
اگه مخاطبت من بودم عزیز بله خوندم
شما داری الان مثال مع الفارق میکنی ؟ خوب شما هم یک نمونه اینجوری تو ایران پیدا کن بعد حرف شما قبول
من خطاب به اون دوستمون گفتم این چیزی که ایراد گرفته میشه توی خارج به مراتب شدیدتر اعمال میشه و مردم جنبه دارن
اما اینجا به دلایلی که یکی فرهنگمون هست و کمتر برخورد داشتیم به این موارد اصلا نمیتونیم تحمل کنیم
من شوخی های جنسی در اون حد که در خارج میشه رو مهر تایید نزدم که
وگرنه من هم دوربین مخفی در اون زمینه زیاد دیدم اما باز هم واکنش شدیدی از طرف مقابل دیده نشده .
در نتیجه این به فرهنگ مردم برمیگرده و لاغیر .
اینجا شما اصلا نمیتونی با یکی هیچ رقمه شوخی کنی !
شوخی کنی یا به خودش بر میخوره یا خانواده اش یا خواهر و مادرش و ناموسش !
همینه که ملتمون همین جوری شده و هیچ روحی نداریم

1- من شخص خاصي نظرم نبود . كلي گفتم

2- شما داريد فرهنگ اونجا رو با ايران مقايسه ميكنيد؟
مردم ايران اكثرشون مسلمون هستند ( در رابطه با شوخي هاي جنسيتي )، اعصابشون از همه چيز خورده و جنبه اينجور شوخي ها رو ندارند

من هم وقتي بعضي از اين دوربين مخفي هاي خارجي رو ميبينم پيش خودم ميگفتم چرا ما اين تفكر رو نداريم؟
بعضي از دوربين مخفي ها درسته و خيلي هم خنده داره
ولي بعضيهاش اصلا جالب نيست

خارجي ها رو با مردمي كه اكثرشون كم جنبه هستند ( ايراني ها ) مقايسه نكنيد

ممنون

بی باک بی بال
21-05-2009, 07:35
من اصلا اینو رو ندیدم ولی یک بار خودتون جایه اون بزارید ببیند چه حسی دارد

شیدا
21-05-2009, 23:07
من اصلا اینو رو ندیدم ولی یک بار خودتون جایه اون بزارید ببیند چه حسی دارد
مطمئنن حسی نداشتند که اجازه دادن تصویرشون پخش بشه، اگه از این شوخی ها ناراحت میشدند مطمئن باشید نمیذاشتن تصویری ازشون پخش بشه.

در ضمن اون دوتا مصاحبه ی ( درشهر) که اول گذاشتید اونا دوربین مخفی نیست عزیزم، تصاویر لو رفته از درشهر بوده:5:

hosseinmusicmaster
22-05-2009, 15:45
مشکل اینجا بود که اصلا هیچکدومشون جالب نبود !
سوژه درست حسابی نداشتند ،

RoYaYeEe_NiIiLi
05-06-2009, 17:40
آره...اصن همشون مسخره بودن....شاید کسی بعد اون که فهمیده دوربین مخفیه دیگه اجازه بده فیلمش پخش بشه ولی تو اون لحظه تا مرز سکته میره طرف....بعدش جالب اینه که یه قسمتش رفته بودن تو سلمونی نمیدونم موهای مردم رو چی کار میکردنووویکی از مشتریا حسابی عصبانی شد....بعد مجریه نشسته بود هی بدیه مشتری رو میگفت...که چرا شما اعصاب خودتونو کنترل نمیکنید؟؟چرا زود عصبانی میشید..چرا فلان؟از این حرفا...خب مگه دست خود آدمه...این چه کاریه که مجری بشینه مردم رو مسخره کنه و بگه که این عکس العملتون اشتباه بود و اون یکی درست؟

Bs_panzer
09-07-2009, 00:41
خیلی اون یارو باحال بود که می گفت آشغالشونو جمع کنن بندازن تو یه مشمبه !!!:39:
یا اون که می گفت ابش دیرپزه ؟ آره دیر پزه :34:
یا اون که می گفت جنگ الان از پشته و اینا .... :devil:

اونی که می گی پمپ گذاشته بودن اون زیر لینکشو داره کسی ؟ :21:

Asalbanoo
09-07-2009, 11:04
سلام
ضمن تشکر
من این برنامه های دوربین مخفی وطنی را ندیدم....
اما اینجور نیست که ایرانی ها جنبه نداشته باشند و خارجی ها داشته باشند..در هر حال به طور اتفاقی هر دو تاشون بشر هستند و احساساتی شبی به هم دارند..همانطور که دوستان اشاره کردند موضوع در فرهنگ هست اون هم نه از بعد جنبه داشتن یا نداشتن..در هر صورت مردم هر ملتی روی برخی موضوعات حساسیت داند مثلا توی ایران با قشر بانوان و روحانیون نمی شه شوخی کرد..شوخی که سهله هر حرکتی که خارج از معنای عمومی ادب باشه نمی شه انجام داد.
من باب مثال یا یادآوری
در برنامه های اشتون کوچر هم(که الان پی ام سی نشون می ده)چندین بار نشون داده که کسی که سوژه دوربین مخفی می شه مخصوصا خانومها،شروع به گریه می کنند..یا حتی اقایون تا مرز انفجار از عصبانیت پیش می روند...

یا از اون بدتر برنامه boiling point به نظرم یکی از آزار دهنده ترین برنامه های تلویزیونی است.....که اینجوری مردم را عصبی می کنند...دیگه حتما همه دیدید که برخی ها حتی به واکنش فیزیکی یا لفظی بد هم می رسند خوب یعنی اونها هم بی جنبه اند؟
خوب البته برخی اوقات برخی این برنامه ها دیگه شور را از مزه می برندو به ورطه دلگی می افتند مثلا
یادمه یه کلیپ از دور بین مخفی برنامه رنگین کمان داریو..ش باقر..ی نشون داد ماله یکی از کشورهای اروپای شرقی....که در یک پارکینگ تاریک زیرزمینی مثلا یک روح جلوی یه خانومی می اومد.. نمی دونید خانومه چه جوری جیغ می زد و خودش را به در و دیوار می کوبید..واقعا داشت از ترس می مرد و جالب اینکه این گروه هم دست بر نیم داشتند تا خانومه یخته آروم می شد دوباره روحه خودی نشون می داد

در آخر به نظرم این که چند نفر سوژه شدن و ترسیدن(نه مثل خانوم توی پارکینگ) دلیل بر بد بودن این برنامه ها نیست...موقعی یه برنامه بد هست که ظرفیتهای فرهنگی و قوانین مربوط به آن در جامعه را در نظر نگیره

Bs_panzer
12-07-2009, 01:44
سلام
ضمن تشکر
من این برنامه های دوربین مخفی وطنی را ندیدم....

ندیدی نصف عمرت تو مشمبه است !!! :27:
سرچ کن سوتی های مردم 1
تو همین فروم هم دیدم به بچه های 3gp کلیپ ها بگو کلیپ سوتی های در استان قدیمیه که توش می گن مشمبه :8:

p30room
24-07-2009, 09:33
من خودم این فیلم ها رو دیدم به نظرم کار جالبی نمییاد . متاسفانه بیشتر این فیلم ها تو پایین شهر گرفته شدند که جای سوال داره ؟ آیا این برنامه میتونه با اشخاص معروف هم چنین شوخی هایی بکنه و فیلمشون رو تو تلویزیون نشون بده ؟ فکر نکنم !

Geronimo_AD
17-08-2009, 10:02
من بطور کلی با نظر ایجاد کننده تاپیک موافقم... تو بعضی دوربین مخفیها اون ترسیدن طرف و واکنشهای استرسیش باعث خنده میشه ( البته این نوع واکنش اصلا خنده دار نیست) ولی تو بعضیا طرف تعجب میکنه یا این تعجب به عصبانیت میرسه که تو دوربین مخفیهای خارجی بیشتر این نوعشه... ولی تو این برنامه های دوربین مخفی ایرانی یه جورایی مردم آزاری بود... بقول دوستان طرف تا مرز سکته میره بعد مطلع میشه... مهم اون حسیه که به خود شما دست میده موقع تماشای این برنامه، من خودم اعصابم خیلی داغون میشد، سر مسئله ای مثه قتل یه نفر با یکی شوخی میشه..خوب بلافاصله عواقب اون کار مثه اعدام میاد تو ذهن اون بیچاره و این ترس از مردن و خندیدن به اون اصلا سوژه ی خنده داری نیست... ولی خوب اون تاکسیه که مردم میچپیدن توش سوژه اش مناسب بود...
اما باز بقول دوستان جنبه و ظرفیت مردم ایران خیلی با جاهای دیگه ای که دوربین مخفیاشون پخش میشه فرق داره، آره همه اعصابشون خورده...مخصوصا کسیکه خسته کوفته واستاده منتظر تاکسیه تو این شهر شلوغ...

SIMON137
24-08-2009, 23:33
این دوربین مخفیه هم خیلی دیگه .....
خودشونو میکشن یک کاری بکنن ، کلی تشکیلات میارن ، ...
از طرفی مردم ما هم آنچنان روحیه و جنبه خوبی ندارن ، خب مشکل مردم نیست ، مشکل این هست که استرس زیاده مردم ما به شادابی مردم مثلا بعضی کشور های خارجی نیستن. اونها مشکلاتشون کمتره آرامش خاطر بیشتر و اعصاب قوی تری دارند خب شوخی های بهتری هم میشه باهاشون کرد ولی با مردم ما به هزار و یک دلیل نمیشه.
کلا اگر جوک های خارجی هارو با مال خودمون مقایسه کنید متوجه میشید اونا به چی می خندن ما به چی ...
من یک دوربین مخفی خارجی دیدم قدیما ، توی فرودگاه فیلم برداری شده بود . دو نفر توی بخش اطلاعات بودن . یکی میومد از اطلاعات می پرسید من می خوام برم فلان جا ، از کجا برم ، یکی دستش رو اون طرفی می کرد اون یکی اینطرفی ، مخالف هم ، خب بدون هیچ هزینه و دنگ و فنگی یک دوربین مخفی جالب ساخته شده بود ، ولی توی این دوربین مخفیه خودشونو می کشن یک حرکتی انجام بدن ، که اصلا هم خنده دار نیست. مشاهده کنید وقتی میگه شما در مقابل دوربین مخفیه ما بودید هم طرفی که اینو میگه چقدر بی روحه انگار طلبکاره ، هم مردم عکس العمل خاصی نشون نمیدن ، تهش یک کوچولو لبخند میزنن.