PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن فن اضافه برای کیس

741852
18-05-2009, 03:07
سلام.من میخوام یک فن به کیس اضافه کنم که کیس دارای 2 فن باشه.
همونطور که میدونید وقتی یک فن کیس رو میخریم دو تا سر داره.یک سر ماده و یک سر نر.
الان از فن اول کیسم یک سرش بدون اتصال هست.میخوام بدونم آیا این سر رو باید به سر مخالف فن جدیدی که خریدم متصل کنم؟
منظورم رو در عکس مشخص کردم.لینک عکس :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

741852
19-05-2009, 01:29
سلام.کسی راهنمایی نمیکنه؟

mohammadamin_e
19-05-2009, 12:26
سلام خسته نباشید مگه فن شما تبدیل نداره اگر نداره باید هر رنگ با همان رنگ متصل کنید دیگه مشکلی ندارید

shs8
01-07-2009, 12:54
سلام دوستان
من 4تا فن به کیسم اضافه کردم
مگه نباید مارکشون (جنروس)به سمت بیرون کیس باشه؟
من هم همین جور بستم اما فن پاور و cpuباد میزنن بیرون اما این فنا باد می زنن تو کیس یعنی هوارو به توی کیس می کشن

کسی می دونه این طریق بستن درسته یانه
و اگه غلطه من باید چی کار کنم؟
ممنون

Kianoosh
02-07-2009, 11:20
سلام فن هایی که می خوای مکش کنن و هوا رو داخل بیارن باید کنار و جلو (برخی هم بالا کیس باشن و فنهایی که هوا رو به بیرو ن از کیس هدایت کنه پشت کیس

khark11
04-07-2009, 16:37
همونطور که میدونید وقتی یک فن کیس رو میخریم دو تا سر داره.یک سر ماده و یک سر نر.
الان از فن اول کیسم یک سرش بدون اتصال هست.میخوام بدونم آیا این سر رو باید به سر مخالف فن جدیدی که خریدم متصل کنم؟

با اينكه احتمالا الان مشكلتون حل شده و به جواب رسيدين اما بايد عرض كنم بله شما ميتونين از مادگي يا نري فن اولتون كه بلا استفاده مونده استفاده كنين و فن دومتون رو راه اندازي كنيد.

ali_disslove
18-07-2009, 15:32
اين فن ها مارك دارند ؟؟اگه آره چه ماركي بگيريم كه كم صدا باشه‌؟؟؟ و قيمتش ؟؟

khark11
19-07-2009, 09:05
من مارك كولر مستر رو از همه بيشتر مي پسندم كه تو سايز بزرگ فن هاي خيلي خوبي داره، قيمت هم كه تو شهرهاي مختلف متفاوته، تهران رو نميدونم اما برازجان كه شهر خودمه 10000 تومن فن بزرگ و خوبي گير مياد.

Tom Clancy's
29-07-2009, 20:55

دوست عزیز این نکته رو هم فراموش نکن بهترین حالت حالتی است که هوا از پایین کیس وارد و از بالای کیس خارج شود.:46:
موفق باشی

khark11
30-07-2009, 06:28
دوست عزیز این نکته رو هم فراموش نکن بهترین حالت حالتی است که هوا از پایین کیس وارد و از بالای کیس خارج شود.:46:
موفق باشی

درسته، اين جوري كمك زيادي به تهويه كيس ميشه

amir200812
20-08-2009, 11:21
من تا حالا چند تا کیس خراب کردم روی نصب فن اضافی!(اینور اونورشو سوراخ میکردم فن میذاشتم!)

بهترین نتیجه رو وقتی گرفتم که بالای کیس یک فن نصب کردم!
البته بیشتر از اندازه فن قدرت فن مهم هست!
تمام فنهای 12 سانتی من 400 میلی امپر جریان میکشن!
فن بالای کیس هم یه فن 9 سانتی هست که 250 میلی آمپر جریان می کشه!(خودم اندازه گرفتم! روشون چیز دیگ های نوشته)

کلا با نصب فن بطرف داخل مخالفم! چون هم صداش یبشتره هم سیستم زودتر خاک میگیره!

AHP-P30
09-06-2013, 15:57
سلام دوستان.
دمای کارت گرافیک سیستم بنده بیش از حد بالاست.(در حالت عادی 87~ و هنگام بازی هم احتمالا 100~)
از وقتی که فن کارت گرافیک رو عوض کردم و یه فن غیرِ فابریک روش انداختم این مشکل پیش اومده.
برای رفع مشکل میخوام روی درب و پشت کِیس، یک یا دو عدد فن اضافه کنم( الان خودِ کیس فن نداره) میخواستم بدونم اضافه کردن فن بر روی درب و پشت کِیس تا چه اندازه میتونه موثر باشه؟ آیا میتونه دمای کارت Geforce 9500 رو در حالت عادی تا حدود 60 پایین بیاره؟ ایده ای دارید شما یا نه.

Ali*Reza
09-06-2013, 16:08
سلام دوستان.
دمای کارت گرافیک سیستم بنده بیش از حد بالاست.(در حالت عادی 87~ و هنگام بازی هم احتمالا 100~)
از وقتی که فن کارت گرافیک رو عوض کردم و یه فن غیرِ فابریک روش انداختم این مشکل پیش اومده.
برای رفع مشکل میخوام روی درب و پشت کِیس، یک یا دو عدد فن اضافه کنم( الان خودِ کیس فن نداره) میخواستم بدونم اضافه کردن فن بر روی درب و پشت کِیس تا چه اندازه میتونه موثر باشه؟ آیا میتونه دمای کارت Geforce 9500 رو در حالت عادی تا حدود 60 پایین بیاره؟ ایده ای دارید شما یا نه.

علاوه بر کولینگ و تهویه مناسب کیس ، تمیزکاری و گردوغبار زدایی و کاهش دمای محیط هم میتونه در کاهش دمای قطعات تاثیر داشته باشه. ولی در کل اینکه انتظار داشته داشته باشین تاثیر چشمگیر و خیلی محسوسی در کاهش دما داشته باشه به نظر من انتظار بیجایی هست.

AHP-P30
09-06-2013, 16:25
اگه فن اضافه کنم به نظرتون چند درجه دمای کارت گرافیک میاد پایین؟ پیش بینی شما چیه؟
اگه 10 تا 20 درجه بیاد پایین عالی میشه!

Ali*Reza
09-06-2013, 23:44
اگه فن اضافه کنم به نظرتون چند درجه دمای کارت گرافیک میاد پایین؟ پیش بینی شما چیه؟

يه 3,4 درجه اى احتمال داره کم بشه. همونطور که گفتم به عوامل ديگه هم بستگى داره.

AHP-P30
11-06-2013, 19:21
دوستان من یک عدد فنِ 15 سانتی روی درب کیس اضافه کردم. حدودا 15 درجه دمای کارت گرافیک اومد پایین.
میخواستم این فن رو پشت کیس بزارم. در اون صورت محل قرار گیریش کمی بالاتر از حالت فعلیش می شد، به فروشنده هم گفتم 12 سانتی بده! اما مَردَکِ بی خِرَد 15 سانتی داد :| منم خط کش همرام نبود متاسفانه:| دیگه جایی به غیر از درب کیس نمی شد نصبش کرد.

حالا یه سوال. من خودم فک میکنم هرچی فن به بالای کیس نزدیکتر باشه باید بهتر خنک کنه. اینو به این خاطر میگم که همیشه شنیدیم "هوای گرم میل به بالا رفتن داره". درسته فکرم؟ چون اگه به این نتیجه برسم که بالاتر بودن فن، تاثیر بیشتری در تهویه داره، حتما یکی دیگه اضافه میکنم.:n13: