PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن كردن كولردرحالت ايست

selejwest
17-05-2009, 09:52
ميخواستم ببينم آيا روشن كردن كولر ماشين اونم در حالت توقف كامل برا چندساعت ضرري واسه ماشين نداره؟ماشين هم تندر هستش

MoHaMaD ZaNd
17-05-2009, 10:09
فكر نميكنم ضرري به اون صورت داشته باشه !!!
ولي خوب كولر در حال ايست ماشين خيلي خنك نميكنه !!!

2299
17-05-2009, 13:00
اول بنزین :31:
دوم نه به اون صورت ضرری نداره

reza_118
21-05-2009, 20:18
اگر دمای آب بالا نره فکر نکنم مشکل ساز باشه ولی همانطور که دوست خوبم گفتن ممکنه خنکی اندکی کم باشه حدود 20% افت در بازده

blackhero
24-05-2009, 23:11
حالا که بحث کولر شد، چند سال یه بار یا بهتره بگم چندهزار تا یه بار باید گاز کولر رو شارژ کنیم؟!

nima912
24-05-2009, 23:58
ميخواستم ببينم آيا روشن كردن كولر ماشين اونم در حالت توقف كامل برا چندساعت ضرري واسه ماشين نداره؟ماشين هم تندر هستش

بنظرم توصیه شده کلا ماشین درجا بیشتر از چند دقیقه روشن نباشه چون به سیستم اگزوز به علت دفع نشدن حرارت تولیدی آسیب میرسونه!شرمنده به کولر ربطی نداشت:10:

reza_118
25-05-2009, 13:00
حالا که بحث کولر شد، چند سال یه بار یا بهتره بگم چندهزار تا یه بار باید گاز کولر رو شارژ کنیم؟!

راستش بستگی به کارکرد و زمان نداره حداقلش من خودم الان تیپ 5 دارم با 160-150 کارکرد و 4 سال هم میگذزه با گاز فابریک کارخانه کولر هم عالی جواب میده.
اولاً گاز باید نوع و مقدارش خوب و کافی باشه سیستم کولر ضربه نخورده باشه
نشتی نداشته باشه
در این صورت تا زمانی که گاز خنک میکند نیازی به تعویض گاز نیست. اگر دقت کنید سیستم کولر ماشین بی شباهت به کار یخچال منزل نیست چه بسا یخچال 30-20 سال هم بدون نیاز به تعویض گاز کار میکند پس کولر ماشین هم بی جهت نیاز به تعویض گاز ندارد مگر اینگه به یکی از دلایل فوق خنک نکند

sise
28-05-2009, 17:08
بنظرم توصیه شده کلا ماشین درجا بیشتر از چند دقیقه روشن نباشه چون به سیستم اگزوز به علت دفع نشدن حرارت تولیدی آسیب میرسونه!شرمنده به کولر ربطی نداشت:10:

در راستای ربط نداشتن به کولر : دی اینهم اضاف بشه که ماشینو با سرعت ساعتها بتارونید بهتر از اونیه که درجا کار کنه. بخصوص این تصور اشتباه در فصل زمستان که ماشین گرم بشه. :41:

یه جواب ساده در مورد کولر:
تا وثتی خنک میکنه نیاز به شارژ نداره!!

Farshadd
29-05-2009, 00:58
پیشنهاد میکنم این کارو نکنید.

ولی اگه هوا بادی و طوفانی بود میتونید اونو روشن کنید. با این حالت هم روی درجه بالا نذارید.

blackhero
29-05-2009, 14:40
راستش بستگی به کارکرد و زمان نداره حداقلش من خودم الان تیپ 5 دارم با 160-150 کارکرد و 4 سال هم میگذزه با گاز فابریک کارخانه کولر هم عالی جواب میده.
اولاً گاز باید نوع و مقدارش خوب و کافی باشه سیستم کولر ضربه نخورده باشه
نشتی نداشته باشه
در این صورت تا زمانی که گاز خنک میکند نیازی به تعویض گاز نیست. اگر دقت کنید سیستم کولر ماشین بی شباهت به کار یخچال منزل نیست چه بسا یخچال 30-20 سال هم بدون نیاز به تعویض گاز کار میکند پس کولر ماشین هم بی جهت نیاز به تعویض گاز ندارد مگر اینگه به یکی از دلایل فوق خنک نکند

یه جواب ساده در مورد کولر:
تا وثتی خنک میکنه نیاز به شارژ نداره!!

ممنون از جوابهاتون، راستش من الان 7 سالی هست که گاز کولر شارژ نکردم، در واقع فابریک کارخونه هست. تا پارسال هم خوب بود، ولی امسال مثل قبل خنک نمیکرد. امروز پیچ کازش رو باز کردم ببینم فشارش چطوره، فشارش خوب بود اما بجای گاز خنک باد داغ داد بیرون!:16: منم تا آخر خالیش کردم که ایشالا شنبه ببرم گازش کنم. بیچاره دیگه بعد از 7 سال بجای گاز، تبدیل به باد داغ بخاری شده بود!!! گازش بکنم میام خبر میدم توپ شد یا نه.

shutdown
04-06-2009, 18:35
agha aslan hich rabti nadare
istadeo dar hale harekat farghi nadare

behnaam
05-06-2009, 02:19
اگه ماشینت اوضاعش مرتب باشه و تو توقف داغ نکنه مشکلی پیش نمیاد.
اگه داغ نمیکنه هیچ موردی نیست!
اما چون رادیاتور های کولر و آب واسه خنک شدن از جریان هوا + فن کمک می گیرن،در حالت توقف هم دمای موتور میره بالا هم کولر کمتر خنک می کنه ولی چون باری رو موتور نیست مقدار افزایش دما خیلی نیست.(به اینکه ماشینت چیه و نو و کهنگی موتورم بستگی داره)

لوگان
30-06-2009, 21:07
اگه ماشینت اوضاعش مرتب باشه و تو توقف داغ نکنه مشکلی پیش نمیاد.
اگه داغ نمیکنه هیچ موردی نیست!
اما چون رادیاتور های کولر و آب واسه خنک شدن از جریان هوا + فن کمک می گیرن،در حالت توقف هم دمای موتور میره بالا هم کولر کمتر خنک می کنه ولی چون باری رو موتور نیست مقدار افزایش دما خیلی نیست.(به اینکه ماشینت چیه و نو و کهنگی موتورم بستگی داره)
ولی خداییش لګن فنش 480 واته و وقتی کولرو روشن میکنی موتور خنک ترم میشه حالا بګو از کجا فهمیدم:5:
همیشه از سردار جنګل میاییم بالا خونه که میرسیم ماشینو خاموش میکنیم فن روشن میشه که موتور خنک شه ولی وقتی کولرو روشن میکنی دیګه اون فن روشن نمیشه خوب یعنی موتور خنک تر شده دیګه.

noisymind
30-06-2009, 22:10
ديگه چرا اينقدر خودتو اذيت ميكني؟ آمپر آب رو نگاه كن كه از چند بالاتر نمياد. منم ماشينم 405 مدل 82 هيمنطور هست.

ضمنا همونطور كه يكي از دوستان گفت در حالت ايستاده هر چند به موتور فشار كمتري مياد ولي سرماي كولر خيلي كم هست و اگه بخواي مصرف سوخت و استهلاك رو هم كنارش قرار بدي نميصرفه.

aaamirrr
13-07-2009, 15:50
با خیال راحت پول بنزینش رو بدهو نگران هیچ چیز نباش! روشن کن و هیچ مشکلی برای ماشینت پیش نمیاد. فقط اصطحلاک داره که اونم از حالت ترافیک و بزرگراه و کلا حرکت خیلی خیلی کمتره!!! فقط دقت کن که اگر زیاد این کارو میکنی باید زودتر روغنشو عوض کنی و بیشتر به شمعهای ماشینت برسی. وگرنه هیچ چیز دیگه ای نیست.