PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم شاخه از رشته تجربی مربوط میشه به ... !؟

3ッドマクス
17-05-2009, 01:05
سلام من قصد دارم رشته ام رو عوض کنم و در رشته تجربی ادامه تحصیل بدم . قصد دارم جراج قلب بشم اما نمیدونم کدوم شاخه از رشته تجربی رو باید انتخاب کنم که در آینده بتونم جراح بشم ؟ اگر ممکنه راهنمایی کنید ...

ardavan_2008
17-05-2009, 09:10
هم هدفیم عزیز اینطور که من میدونم شما باید اول پزشکی بخونید بعد تخصص و بعد جراح
از من می شنوی اگه به زیست علاقه داری که هیچ اما اگه علاقه نداری هیچ موقع نیا تجربی چون بعدها ازار دهنده میشه...

tim20020
17-05-2009, 11:26
بايد 7 سال پزشكي بخوني بعد 2 تا 3 سال تخصص بگيري بعد اگه شد اونوقت جراح بشي...
بعد هم اگه رشته ات رياضي يا حتي انسانيه بهت پيشنهاد ميدم كه تو همون رشته خودت ادامه تحصيل بدي...
اما اگه علاقت زياده خوب بسم الله! موفق باشي.

3ッドマクス
17-05-2009, 13:01
ممنون از راهنمایی . اما من شاخه های تجربی رو که نگاه کردم پزشکی رو توش ندیدم ! فقط دندانپزشکی و یه سری از این چیزها بود ! اتفاقا من چون خیلی به زیست علاقه دارم وارد این رشته دارم میشم ...

shalineh
17-05-2009, 13:50
دوست عزیز رشته تجربی هیچ شاخه ای نداره. اول باید در یکی از رشته های ریاضی فیزیک یا تجربی، دیپلم بگیری.
بعدا باید در ازمون ورودی دانشگاه ( حتما رشته تجربی )، حائز رتبه بالا بشی تا بتونی وارد رشته پزشکی بشی.
سپس بعد از گذراندن دوره 7 ساله پزشکی، باید در آزمون پذیرش دستیار نمرات لازم را کسب کنی. برای جراح قلب شدن، باید ابتدا در رشته تخصصی جراحی عمومی پذیرفته بشی و بعد از طی موفقیت آمیز این دوره 4 ساله، باید در آزمون دوره فوق تخصصی جراحی قلب پذیرفته بشی.

3ッドマクス
17-05-2009, 15:29
دوست عزیز رشته تجربی هیچ شاخه ای نداره. اول باید در یکی از رشته های ریاضی فیزیک یا تجربی، دیپلم بگیری.
بعدا باید در ازمون ورودی دانشگاه ( حتما رشته تجربی )، حائز رتبه بالا بشی تا بتونی وارد رشته پزشکی بشی.
سپس بعد از گذراندن دوره 7 ساله پزشکی، باید در آزمون پذیرش دستیار نمرات لازم را کسب کنی. برای جراح قلب شدن، باید ابتدا در رشته تخصصی جراحی عمومی پذیرفته بشی و بعد از طی موفقیت آمیز این دوره 4 ساله، باید در آزمون دوره فوق تخصصی جراحی قلب پذیرفته بشی.

خیلی ممنون از کمک . یه سوال دیگه ای هم دارم که خیلی عصابم رو ریخته به هم اینکه قرار هست تا سال 1390 کنکور برداشته بشه ! منم برای تغییر رشته و گرفتن دیپلم تجربی مجبورم در مدرسه شبانه ادامه تحصیل بدم حالا که من سال اول و دوم رو طی کردم الان فقط میتونم نمرات درس های سوم رو بالا ببرم یعنی کنکور که حذف بشه طبق نمرات امتحان های سراسری و معدل دانشجو قبول میکنند دانشگاه ها ! حالا منکه نمرات درس های اول و دوم دبیرستانم چندان خوب نیست گناهم چیه !؟ و اینکه تا جایی میدونم در مدارس شبانه امتحان سراسری نمیگیرن !

tim20020
03-06-2009, 10:00
عزيزم! برو خارجه!!!