PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Linux و Windows کنار هم روی یک سیستم !!

edris60
11-02-2006, 19:04
با سلام
میخواستم بدونم میشه رو یه سیستم هم ویندوز نصب کرد و هم لینوکس؟
من میخوام رو سیستمم که الان ویندوز نصبه روش و باهاش کار میکنم لینوکس هم نصب کنم برای یادگیری!!
یه چیزی شبیه وقتی هم ویندوز xp داریم هم 98
امکانش هست؟ فکر میکنم بشه رو یه درایو دیگه نصبش کرد ، حداقل چه حجمی لازم داره
ممنون میشم راهنمایی کنین.

arman_rad
11-02-2006, 22:24
سلام ، آره شدنش ميشه ولي از من ميشنوي اين كارو نكن چون لينوكس يكمي (يكم كه چه عرض كنم خيلي) حساسه ، يه كم ور بري داغون ميشه چون تمام كنترل سخت افزار رو ميگيره دستش ، سكتوراي هاردو ميريزه به هم

بهتره يه هارد جدا واسه لينوكس تهيه كني

لينوكس فقط گرافيك باحالي داره و الا در مقابل قدرت ويندوز چيزي نيست و اصلا از ساپورت خوبي برخوردار نيست

ALIAK28
11-02-2006, 22:34
arman_rad جان!
کشتی لینوکس رو که !!
جناب edris60
به نظرم اول لیندوز lindows نصب کن. اگر خوشت اومد بعد لینوکس رو ( همونطور که دوستمون گفتن اگر دو تا هارد داری روی هارد دوم) نصب کن.

m a j r i x
11-02-2006, 23:31
با سلام
من میخوام رو سیستمم که الان ویندوز نصبه روش و باهاش کار میکنم لینوکس هم نصب کنم برای یادگیری!!
سلام
بله امکان اینکه روی سیستم هم از لینوکس و ویندوز استفاده کنید هست
ولی برای یاد گیری و شروع با دیسک زنده (live CD) اول آغاز کنیداینطوری لینوکس از روی CD-Rom بوت میشه و احتیاج به نصب روی هارد ندارید بعد از اینکه چند وقتی با دیسک زنده کار کردید اونوقت روی هارد نصب کنید
موفق باشید

ALIAK28
11-02-2006, 23:42
سلام
بله امکان اینکه روی سیستم هم از لینوکس و ویندوز استفاده کنید هست
ولی برای یاد گیری و شروع با دیسک زنده (live CD) اول آغاز کنیداینطوری لینوکس از روی CD-Rom بوت میشه و احتیاج به نصب روی هارد ندارید بعد از اینکه چند وقتی با دیسک زنده کار کردید اونوقت روی هارد نصب کنید
موفق باشید
m a j r i x جان
من تا حالا 3 تا دیسک زنده گرفتم ولی با هیچ کدوم سیستم لینوکس بالا نیومد. سیستم باید ویژگی خاصی داشته باشه یا کار دیگه ای لازمه . اگر توضیح بدید ممنون می شم.

m a j r i x
12-02-2006, 00:05
سلام ، آره شدنش ميشه ولي از من ميشنوي اين كارو نكن چون لينوكس يكمي (يكم كه چه عرض كنم خيلي) حساسه
میشه لطف کنید در این مورد توضییح جامع بدین

يه كم ور بري داغون میشه
آخه نوع ور رفتن مهمه اول با موضوعی که میخواهید در مورد اون کنجکاوی کنید اطلاعات جمع کنید بعد به مشکل برنخوربد

چون تمام كنترل سخت افزار رو ميگيره دستش
اگر امکان داره میشه سیستم عامل کامپیوتر تعریف کنید؟ وظیفه‌ش چیه ؟ آیا اصلا سخت افزار بدون نرم افزار معنی میده ؟ آیا نرم افزار بدون سخت افزار میتونه کار کنه ؟

سكتوراي هاردو ميريزه به هم
احتمالا هارد دیسک اشکال داشته یا بدسکتور داره

به چه علتی ؟برای اولین باره این همچین چیزی میخونم !

لينوكس فقط گرافيك باحالي داره
چقدر متناقض و ضدونقیض داره جواب میدید از یک طرف حساسه ؛ از یک طرف دیگه هارد خراب میکنه پس چه جوری گرافیک خوبی داره!

و الا در مقابل قدرت ويندوز چيزي نيست
اگر ویندوز قدرت داشت جلوی ویروس - کرم - تروجان - اسپم - اسپای وار - پیشینگ جلوی باگ هاشو میگرفت از کی تا حالا پنیر سویسی قدرتمند شده

اصلا از ساپورت خوبي برخوردار نيست
اوه خدای من کی داره از پشتیبانی صحبت میکنه ویندوز کرک شده ۱۰۰۰ تومنی از هر جایی میخرید همراهش یک از کارکنان نمایندگی ماکروسافت به شما زنگ میزنه و از اینکه ویندوز غیرقانونی نصب کردید به شما تبریک میگه

m a j r i x
12-02-2006, 00:14
arman_rad جان!
کشتی لینوکس رو که !!
ماکروسافتش به اون عظمتش نتوست اونوقت . . .

به نظرم اول لیندوز lindows نصب کن
دیگه همچین سیستم عاملی دیگه وجود نداره لطفا اطلاعات خودتون آپدیت کنید

m a j r i x
12-02-2006, 00:19
من تا حالا 3 تا دیسک زنده گرفتم ولی با هیچ کدوم سیستم لینوکس بالا نیومد. سیستم باید ویژگی خاصی داشته باشه یا کار دیگه ای لازمه . اگر توضیح بدید ممنون می شم.
از چه دیسک زنده‌ای استفاده کردید مشخصات سخت افزارتون میگید
کار خاصی نمی‌خواد انجام بدید فقط شما setup سیستم رو برای بوت شدن از روی هارد دیسک به CD-Rom تغییر بدید

ALIAK28
12-02-2006, 00:19
ماکروسافتش به اون عظمتش نتوست اونوقت . . .

دیگه همچین سیستم عاملی دیگه وجود نداره لطفا اطلاعات خودتون آپدیت کنید
عزیز جان!
منظورم همون لینسپایره دیگه! بعد از دعوای با ویندوز و حکم دادگاه اینطوری اسمش عوض شد. فکر کنم نسخه
جدید 4.6هم اومده باشه.
منظورم هم از ( کشتی دیگه) این بود که زیاد تند رفتن این دوستمون. وگر نه معلومه که لینوکس ( با اینکه یه کم سخت تره ) بهتره!

ALIAK28
12-02-2006, 00:21
از چه دیسک زنده‌ای استفاده کردید مشخصات سخت افزارتون میگید
کار خاصی نمی‌خواد انجام بدید فقط شما setup سیستم رو برای بوت شدن از روی هارد دیسک به CD-Rom تغییر بدید
این موضوع مال یک سال پیش بود. حالا فردا شب باز امتحان می کنم.
ممنون از پاسخ شما.

magic1362
12-02-2006, 00:50
با سلام

سلام دوست عزيز
برخي از دوستان راهنمايي هايي در مورد Live CD هاي لينوکس کردند اما جهت تکميل عرض مي کنم که Live CD مربوط به لينوکس Ubuntu 5.10 واقعا عاليه. من بعد از راه اندازي سيستم با اين سي دي که همه سخت افزارها رو تونست شناسايي بکنه، بدون انجام تنظيمات خاصي تونستم از اينترنت ADSL استفاده کنم. امتحانش ضرري نداره.

موفق باشيد

edris60
12-02-2006, 08:11
سلام
از همه دوستان بابت راهنمائیهاشون ممنونم
LiveCD رو از کجا تهیه کنم؟
منظورم اینه که میشه از اینترنت دانلودش کرد ؟ مثلا فایل Iso شو؟

magic1362
12-02-2006, 09:40
دوست عزيز مي تونيد Live CD لينوكس Ubuntu رو از لينك زير با حجم 627 مگابايت دانلود كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

m a j r i x
13-02-2006, 07:24
سلام
بنظر من برای شروع بهترین فقط ناپیکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست در ضمن تاپیک مخصوص ناپیکس هم داریم برای دانلود هم چون mirror زیاد داره خودت انتخاب کن
Download KNOPPIX from Mirrors ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مورد بعدی یک دیسک زنده ایرانی هست که با استقبال خوبی توی دیسترواچ مواجه شده پارسیکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هس باید استفاده کنی ببینی تا چی هست
Parsix GNU/Linux 0.76 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
MD5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشی

ALIAK28
13-02-2006, 08:49
سلام
بنظر من برای شروع بهترین فقط ناپیکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست در ضمن تاپیک مخصوص ناپیکس هم داریم برای دانلود هم چون mirror زیاد داره خودت انتخاب کن
m a j r i x جان
دیروز نسخه 4.0.2 ناپیسک ر و گرفتم . خیلی عالی بود. فکر کنم مشکل از سی دی های قبلی بوده. ممنون از راهنمائی شما.

m a j r i x
13-02-2006, 19:38
پارسیکس هم بگیر ببینی تا چی هست . . .

ALIAK28
13-02-2006, 23:11
پارسیکس هم بگیر ببینی تا چی هست . . .
ممنونم. حتما می گیرم. ناپیکس که خیلی خوب بود. اگر خبر اجباری شدن استفاه از لینوکس برای کارمندان دولت تا یک سال دیگر راست باشه ( نقل قول از یکی از مدیران شرکت داده پردازی) فکر کنم لینوکس هم در ایران فراگیر بشه و همه بتونن از قابلیتها ی بالا ی اون استفاده کنند. بازهم ممنون.!

edris60
14-02-2006, 11:26
سلام
Download KNOPPIX from Mirrors ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مورد بعدی یک دیسک زنده ایرانی هست که با استقبال خوبی توی دیسترواچ مواجه شده پارسیکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هس باید استفاده کنی ببینی تا چی هست
Parsix GNU/Linux 0.76 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
MD5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشی

سلام
خیلی ممنونم از راهنمائیتون
دارم دانلودش میکنم
سپاسگزارم.

BlackDal
15-02-2006, 01:29
لينوكس فقط گرافيك باحالي داره و الا در مقابل قدرت ويندوز چيزي نيست و اصلا از ساپورت خوبي برخوردار نيست
کافیه آمار استفاده لینوکی و ویندوز در امور شبکه، هاستینگ، ابر کامپیوتر ها و ... رو باهم مقایسه کنی و در مورد مباحث امنیتی و غیره در این مورد اطلاعاتی کسب کنی بعد اظهار نظر کنی!!!

سلام ، آره شدنش ميشه ولي از من ميشنوي اين كارو نكن چون لينوكس يكمي (يكم كه چه عرض كنم خيلي) حساسه ، يه كم ور بري داغون ميشه چون تمام كنترل سخت افزار رو ميگيره دستش ، سكتوراي هاردو ميريزه به هم
یه عمر هر بلایی سر لینوکس آوردیم و صداش در نیومده !!!

هیچ نیازی به این کار نیست

به نظرم اول لیندوز lindows نصب کن. اگر خوشت اومد بعد لینوکس رو ( همونطور که دوستمون گفتن اگر دو تا هارد داری روی هارد دوم) نصب کن.
هر کی لیندوز (Linspire) رو نصب کنه که از لینوکس می افته!!!

مشخصات سیستمتونو اعلام کنید لطفاً

برخي از دوستان راهنمايي هايي در مورد Live CD هاي لينوکس کردند اما جهت تکميل عرض مي کنم که Live CD مربوط به لينوکس Ubuntu 5.10 واقعا عاليه. من بعد از راه اندازي سيستم با اين سي دي که همه سخت افزارها رو تونست شناسايي بکنه، بدون انجام تنظيمات خاصي تونستم از اينترنت ADSL استفاده کنم. امتحانش ضرري نداره.
در تکمیل و تایید سخنان شما باید عرض کنم همون طور که فرمودید ubunutu یکی از پایدار ترین و ایمن ترین توزیع های لینوکسه

مورد بعدی یک دیسک زنده ایرانی هست که با استقبال خوبی توی دیسترواچ مواجه شده پارسیکسهست باید استفاده کنی ببینی تا چی هست
هیچ چیز به جز ترجمه ناپیکس

شما بهتره os selector رو روی سیستم نصب کنی
خود من همیشه 3 ویندوز و دو لینوکس روی کامپیوترم دارم و همیشه از os selector استفاده می کنم
نرم افزار فوق العاده قدرتمندیه و توانایی بوت کردن بیش از 35 نوع سیستم عامل مختلف رو داره

برای شروع برو سراغ suee یا fedora core وقتی یه کاربر حرفه ای لینوکس شدی دبیان انتخاب بعدی خواهد بود

قبل از نصب لینوکس هم اطلاعات کاملی در باره پارتیشن بندی در حین نصب لینوکس کسب کن

edris60
15-02-2006, 08:10
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمائیتون
چند تا سوال دارم
من الان هر دو تا LiveCD که دوستان لطف کردن پیشنهاد دادن رو دانلود کردم (ubuntu & knoppix) ، هنوز هیچکدومو امتحان نکردم چون فعلا دارم مقاله در مورد لینوکس میخونم
میشه در مورد نرم افزاری که فرمودین بیشتر توضیح بدین و اگه ممکنه لینک برای دانلود
برای یادگیری شما هم LiveCD رو برای اول کار پیشنهاد میکنین یا نصب روی هارد؟
من در زمینه های مختلف شبکه کار کردم تنظیم روتر و سوئیچ خلاصه سیسکو
ولی لینوکس اصلا کار نکردم حسابی تازه کارم ، میخوام اگه رو سیستم در کنار ویندوز نصبش میکنم به پارتیشنا و کلا هارد به خاطر تازه کاریم آسیبی نرسه ، یا حداقل قابل برگشت باشه اگه یه وقت خرابکاری شد.
از همه دوستان ممنونم.

ALIAK28
15-02-2006, 12:34
هر کی لیندوز (Linspire) رو نصب کنه که از لینوکس می افته!!!

می شه بگید چرا؟؟؟ :blink:
در ضمن همانطور که عرض کردم فکر کنم اشکال از سی دی ها بود. سی دی ناپیکس جدید این مشکل را نداشت.
ممنون از پاسخ شما
ولی در آخر یک سوال : ( امیدوارم به کسی بر نخوره!!) :devil:
احساس می کنم دوستانی که در زمینه لینوکس کاردان هستند یه کم عصبی به برخی پرسشها جواب می دهند. چرا؟
البته می دونم در حق سیستم عامل لینوکس خیلی ظلم شده و این رو هم می دونم که خیلی از ما ایرانیها فکر می کنیم همه چی بلدیم و اظهار نظر می کنیم ولی خوب اینیم دیگه!! فرهنگمون اینجوریه !!
حالا شما که در این زمینه صاحب نظر هستید لطف کنید بقیه رو آگاه کنید . و ناراحت هم نشوید لطفا!! :blush: :blush:
بازم اگر حرفها م ناراحتتون کرده معذرت می خواهم.

m a j r i x
15-02-2006, 23:00
آره بعضی موقعها من عصبانی میشم وقتی میبینم که از روی ناآگاهی بعضی صحبتها میشه و کسی که سوال کرده از سوال کردنش پشیمون میشه
درکل Aliak28جان من از همین جا و بقیه دوستانی که باهاشون تند صحبت کردم معذرت میخوام
موفق باشید

BlackDal
16-02-2006, 01:21
ببخشید شما جمله ای رو که نقل کردید به منزله پاسخ تند در نظر کرفتید؟؟؟؟؟
اگه اینطوریه من معذرت می خوام
و باید بگم که این فقط و فقط یک نظر شخصی بود! همین...

به نظر من مایکل رابرتسون در ارایه یک لینوکس جدید و متفاوت (اونطوری که میگفت) موفق نبوده. البته من به آینده این لینوکس امیدوارم

در ضمن در مورد os selector باید به عرض برسونم که این نرم افزار تحت ویندوز نصب میشه و مدیریت بوت کامپیوتر رو بر عهده می گیره

اینم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ALIAK28
16-02-2006, 01:35
خواهش می کنم. اختیار دارید.
امیدوارم بتونیم بیشتر از شما یاد بگیریم. :wub:

edris60
16-02-2006, 10:45
سلام
من هر دو Live CD که دوستان پیشنهاد داده بودن دانلود کردم ، با ubuntu راحت سیستم اومد بالا ولی با knoppix چند بار هم امتحان کردم هر دفعه یه ارور داد ، یه دفعه نوشت هنگ کرده BIOS رو چک کن ، یه دفعه هم انگار تو مسیر cd یه فایلی کم داشت ، پشت سر هم مینوشت Bad Sector داره ، جهت اطلاع باید بگم من این نسخه از knoppix رو دانلود کردم:
KNOPPIX_V4.0.2CD-2005-09-23-EN.iso
حجمش 694 مگ هست ، وقتی رایت میزدم پیغام داد فضای کافی نداره باید finaliz بشه ok کردم ، ممکنه cd مشکل داشته باشه؟ چطوری امتحان کنم ؟ رو چه نوع cd رایت بزنم این حجمو؟

rootnt
16-02-2006, 19:01
edris جان معلومه که CD مشکل داره
در ضمن احتیاجی به نصب بوت لودر (اون هم closed source) نیست
لینوکس خودش یه بوت لودر قدرتمند با خاصیت مولتی بوت به نام grub داره
کافیه ابتدا ویندوز(ها) تون رو نصب کنی و بعدش لینوکس(ها)
کاری که در حال حاضر برای شما کمی سخت باشه جدا کردن و در نظر گرفتن قسمتی از فضای هارد برای لینوکسه که قبلا در همین انجمن توضیحات مختصری در این مورد داده شده که با کمی جستجو میتونید اونها رو پیدا کنید
موفق باشید

Sadjad Sharifian
17-02-2006, 01:09
دوست عزيز مي تونيد Live CD لينوكس Ubuntu رو از لينك زير با حجم 627 مگابايت دانلود كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام...آقا منم به شدت تازه کارم و دلم نمیخواد که واسه خودم دردسر درست کنم که خدایی نکرده بخوره تو ذوقم (حساس بیدم :evil: ) واسه خاطر همینم تصمیم گرفتم که از LiveCD به امید خدا استفاده کنم که وقتی این لینکرو اینجا دیدم...گفتم که بهترین موقعیت واسه شروع کردنه!! بعد حالا از اوجایی که هیچی نمیدونم میخوام بپرسم که این فایل ISO رو باید چیکارش کنم؟! مستقیم بریزم تو cd؟! همین؟! یا اینکه چیکار کنم؟!
مرسی.
یا علی.

ALIAK28
17-02-2006, 01:18
مثل سایر image ها باید باهاش رفتار بشه!
یعنی با استفاه از برنامه های رایت مثل nero و یا alchol120% این ایمج رو روی سی دی رایت کنیم.

Sadjad Sharifian
17-02-2006, 01:22
مثل سایر image ها باید باهاش رفتار بشه!
یعنی با استفاه از برنامه های رایت مثل nero و یا alchol120% این ایمج رو روی سی دی رایت کنیم.
سلام...یعنی Make Bootable CD کنم یا اینکه Make ISO CD؟!
مرسی که جواب میدین.
یا علی.

m a j r i x
17-02-2006, 01:47
سلام
خوب واضح شما باید یک سی دی راه‌ انداز بسازید (Make Bootable CD) موقع رایت سعی کنید با سرعت پائین رایت کنید به این خاطر میگم که چون قراره ازش زیاد استفاده بشه

m a j r i x
17-02-2006, 02:00
امیدوارم وقتی که از لینوکس استفاده میکنید برای رایت کردن CD از K3b ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Nautilus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید نه از نرو یا الکل

ALIAK28
17-02-2006, 03:08
امیدوارم وقتی که از لینوکس استفاده میکنید برای رایت کردن CD از K3b ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Nautilus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید نه از نرو یا الکل
دقیقا!!
اما چون فکر کردم این دوستمون هم مثل من تازه می خواد با لینوکس حسابی کار کنه و هنوز اون رو نصب نکرده این دو نرم افزار رو پیشنهاد دادم. و از اینکه این دو نرم افزار لینوکسی رو هم معرفی کردید ممنونم. حتما از اونها استفاده خواهم کرد.
راستی کار با Nautilus و K3b که سخت نیست؟

xmasih
17-02-2006, 07:47
باسلام
من چند وقتی به لینوکس علاقمند شدم ولی متاسفانه بهدلیل نبودن یک راهنمای جامع و
درک پذیر البته برای من کاربر متوسط با ان به مشکل برخوردم
اول چند سی دی اوبانتو برایم امد سیدی زنده اجرا میشد اما درایو های کامپوتر را نمی شناخت
سی دی اجرایی هم سی دی کاملی نبود و به سی دی دیگری برای تکمیل نیاز داشت که ان را هم بعد از گشتن زیاد نتوانستم پیدا کنم
رفتم با هزار زحمت زوزه 10 رو گرفتمه و بعد از چند با اشتباه در نصب زوزه با شرینگ کردن پارتیشن ویندوز حالا نصب شده اما خیلی از فایلهارا نمی شناسد یا نمی تواند باز کند و خلاصه بد جوری تو ذوقه مون خورده شاید بعد از 4تا 5 ساعت ور رفتن حتی نمیدونم چه جوری یک کانکشن بسازم و غیره
به خاطر همین دارم با خودم کنار میام که یا ما این کاره نیستیم
یا لینوکس برای از ما بهترونه
اگه میتونید ما رو هم راهنمایی کنید ممنون میشیم
)نگید مطلب نخوندی تو همین سایت من دها مقاله راجع به لینوکس خوند(
با تشکر ببخشید سرتون رو درد اوردم

edris60
17-02-2006, 08:04
edris جان معلومه که CD مشکل داره
در ضمن احتیاجی به نصب بوت لودر (اون هم closed source) نیست
لینوکس خودش یه بوت لودر قدرتمند با خاصیت مولتی بوت به نام grub داره
کافیه ابتدا ویندوز(ها) تون رو نصب کنی و بعدش لینوکس(ها)
کاری که در حال حاضر برای شما کمی سخت باشه جدا کردن و در نظر گرفتن قسمتی از فضای هارد برای لینوکسه که قبلا در همین انجمن توضیحات مختصری در این مورد داده شده که با کمی جستجو میتونید اونها رو پیدا کنید
موفق باشید

سلام
ممنونم از پاسختون
حالا من با این 694 مگ که رو cd جا نمیشه چیکار کنم ؟؟ حیفه :sad: دانلودش کردم!
از چه نوع cd استفاده کنم؟
با Live CD دیگه نمیشه به اطلاعات رو درایوا دسترسی داشت نه؟
چطوری باید از shell استفاده کنم با این ubuntu که فعلا کار میکنه!! در مورد دستوراتش تو help خودش راهنمایی نمیکنه ؟ یه چیزی شبیه cmd ویندوز که خودش help داره برا دستوراتش؟
ببخشید که وقتتونو میگیرم
ممنون

edris60
17-02-2006, 08:09
سلام
خوب واضح شما باید یک سی دی راه‌ انداز بسازید (Make Bootable CD) موقع رایت سعی کنید با سرعت پائین رایت کنید به این خاطر میگم که چون قراره ازش زیاد استفاده بشه

سلام
من Make ISO CD زدم :blink: ، برای ubuntu درست کار میکنه cd
کاش بشه بتونم koppix رو هم رایت کنم ، طبق پیشنهاد شما و بعضی جاهای دیگه که دیدم ، برای تازه کارا پیشنهاد همینه!
ممنون

rootnt
17-02-2006, 12:09
سلام
ممنونم از پاسختون
حالا من با این 694 مگ که رو cd جا نمیشه چیکار کنم ؟؟ حیفه :sad: دانلودش کردم!
از چه نوع cd استفاده کنم؟
با Live CD دیگه نمیشه به اطلاعات رو درایوا دسترسی داشت نه؟
چطوری باید از shell استفاده کنم با این ubuntu که فعلا کار میکنه!! در مورد دستوراتش تو help خودش راهنمایی نمیکنه ؟ یه چیزی شبیه cmd ویندوز که خودش help داره برا دستوراتش؟
ببخشید که وقتتونو میگیرم
ممنون

چرا ۶۹۴ مگابایت روی CD جا نمی شه؟ CD ها معمولا ۷۰۰ مگابایته ؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟
اینجا رو ببینید:

Sadjad Sharifian
17-02-2006, 15:05
سلام
سلام...ممنونم از جوابتون...ولی وقتی Make Bootable Disk میزنم دیگه اجازه نمیده که خودم یه فایل دستی وارد کنم که!! خودش یه دیسک بود درست میکنه....فقط نوعشو از من میپرسه! حالا من این ISO رو چطوری باید تو جریان دخیل کنم؟!؟! :ohno:
مرسی.
یا علی.

edris60
18-02-2006, 08:59
چرا ۶۹۴ مگابایت روی CD جا نمی شه؟ CD ها معمولا ۷۰۰ مگابایته ؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟
اینجا رو ببینید:

سلام
تعجب من هم از همینه !!
حجمشو رو فایل نشون میده 711.124kb ولی تو Properties ، نشون میده 694 مگ !! در بقیه موارد وقتی این ارور رو موقع رایت میده و رایت میکنم مشکلی پیش نمیاد و cd درسته ، ولی این مورد ..!!

بابت لینکها هم ممنونم.