PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بین Touch 3G ، Touch Diamond2 ، Omnia کدوم رو انتخاب کنم؟

sarmast65_ata
15-05-2009, 01:31
سلام به بچه های گل پی سی
همونطوری که همتون می دونید من یه چند ماهی هست که می خوام گوشیمو عوض کنم:31: ولی هنوز اندرخم یک کوچم!!
اول اینکه می خوام گوشیم سیستم عاملش ویندوز موبایل باشه روی امنیا ، Touch Diamond2 ، Touch 3G نظر دارم ولی نمی دونم چکا کنم!!
از امنیا خیلی خوشم میاد هم طراحیش هم نام سازندش ( سامسونگ ) :46: ولی دقیق نمی دونم کارکردش در چه حدیه!! چون اولآ که جای قلم ثابت نداره که این خودش یک دردسره دومآ نمی دونم دقیق می تونم با انگشتام باهاش کار کنم یا نه چون انگار صفحه تایپش کوچیکه.ولی کلآ شنیدم گوشیه بدی نیست قیمتشم دیشب پرسیدم 495 با حافظه 16 گیگ.
در مورد Touch Diamond2 نظرم خیلی مساعده فقط مبلغش خیلی بالاست اونم دیشب پرسیدم 655 با گارانتی یاس که اگه بخوام اینو بگیرم یه چندماهی یعنی شاید تا آخر تابستان باید واستم تا پول جمع کنم!!
در مورد Touch 3G هم بدم نمیاد ازش هم اینکه سرعت پردازندش خوبه هم 3G داره که گوشیه آیندم حتمآ باید اینو داشته باشه دوربینش 3.2 هستش ( که نمی دونم آیا واقعآ بین 3.2 این با 5 اون 2 تا اینقدر اختلاف هست یا نه ) درثانی کیفیت صدای پخش موزیک این گوشی در چه حدیه و کلآ در مورد کارایی این گوشی با 2 تا گوشیه دیگه چقدر اختلاف وجود داره چون این گوشی دوروبره 400 هستش آیا 250 هزار تومان اختلاف هست یا نه؟
راستی Touch 3G کیفیت گرافیکیش در چه حدیه؟TouchFLO 3D داره؟توی gsm دیدم زده داره خوب عمل میکنه؟کلآ کیفیت گرافیکی گوشی برام مهمه می خوایین اصلآ پولارو جمع کنم آیفون بگیرم؟:31:یا اینکه Diamond ساده رو بگیرم آخه قبلآ خوندم که این گوشی یه ضعفایی داره درسته؟الان هم این ضعف ها وجود داره؟کلآ راهنمایی کنید دیگه:19:
ممنون میشم از همتون

meghdaad
15-05-2009, 14:22
شکی نیست که امنیا از Touch 3G بهتره حداقل از لحاظ دوربین عکاسی و فیلمبرداری و حافظه داخلی.
ولی بین آمنیا و Touch Diamond2 انتخاب سخت میشه ولی باید بین حافظه داخلی 8و16 گیگ آمنیا و صفحه کلید QWERTY و رزولیشن بیشتر دیاموند2 یکی انتخاب کنی هر کدوم مهمتر بود اونو بگیر.
ویرایش:
ممنون از vroom اشتباه شد دیاموند2 QWERTY نداره.
در این صورت برتری آمنیا چشمگیر تره.

hatef_motahhary
15-05-2009, 15:08
دیاموند از لحاظ صفحه نمایش برتری داره و امنیا کیفیت دوربینش بهتره و فرکانس پردازنده اش بالاتره

vroom
15-05-2009, 15:18
شکی نیست که امنیا از Touch 3G بهتره حداقل از لحاظ دوربین عکاسی و فیلمبرداری و حافظه داخلی.
ولی بین آمنیا و Touch Diamond2 انتخاب سخت میشه ولی باید بین حافظه داخلی 8و16 گیگ آمنیا و صفحه کلید QWERTY و رزولیشن بیشتر دیاموند2 یکی انتخاب کنی هر کدوم مهمتر بود اونو بگیر.

Diamond2 صفحه کلید QWERTY نداره!!

sarmast65_ata
15-05-2009, 19:57
ویرایش:
ممنون از vroom اشتباه شد دیاموند2 QWERTY نداره.
در این صورت برتری آمنیا چشمگیر تره.

ممنونم ازت.
آره قبول دارم بین امنیا و تاچ امنیا برندست ولی حداقل 100 تومان قیمتی کمتره همین برام مهمه ببینم اختلاف دوربین بین این 2 تا گوشی اینقدر فاحش هست یا نه؟
اگه بخوام بین امنیا و دیاموند یکی رو انتخاب کنم خوب هرکسی باشه دیاموند رو انتخاب میکنه ولی اینم حدود 250 تا گرون تره درصورتی که شاید بشه گفت همه چیزش با آیفون یکیه.
من با هیچکدوم کار نکردم ( چند دقیقه با امنیا کار کردم ) برای من حافظه 4 گیگ و یا 8 گیگ کافیه اولین چیزی که برام مهمه اینه که سیستم عامل ویندوز باشه که هر 3 تاشون داره دومین چیز سرعت پردازندست که دیگه حوصله ندارم بخوام وارد منو برنامه یا مسیجا شم 20 ثانیه صبر کنم!! کیفیت پخش موزیک ، پخش فیلم چه تصویری چه صدا برای من مهمه و اینکه اینترفس یا بهتره بگم از نظر گرافیکی بالا باشه.
می تونم صبر کنم تا چند ماهه دیگه که دیاموند 2 رو یا کلآ یه چیز بهتر شاید در حد HD بگیرم ولی کلآ دوست دارم بدونم اگه اینقدرها باهم اختلاف ندارن یک ماهه دیگه یا امنیا یا تاچ بگیرم.
اگه کمکم کنید ممنون میشم.

meghdaad
16-05-2009, 00:12
دوربین تاچ 3 و بدون اتوفوکوس پس مطمئنا دوربین کاملا معمولی داره ولی آمنیا به دلیل داشتن اتوفوکوس دوربین بهتری داره تو 5 مگاپیکسلیها بهترین نیست ولی دوربین قابل قبولی داره.
یه تقسیم بندی هم وجود داره تو رده بندی دوربین های عکاسی موبایل اینه که کیفیت عکس دوربین فلاش زنون بهتر از LED و LED بهتر بدون فلش البته به صورت کلی. ولی نمیشه گفت 2 تا زنون دقیقا یه کیفیت دارند.
پس 5 مگاپیکسل با فلاش خیلی بهتر از بدون فلاش 3 مگاپیکسله.
اچ تی سی هم اونقدر خفن نیست که بگیم چون مارک اچ تی سی روش خورده عالیه نمیگم گوشی بدیه. هم رده آمنیاست ولی آمنیا ارزونتره به عنوان دلیل انتخاب.
قیمت هم که مهمه پس آمنیا 8 گیگ قیمت مناسبتری داره که ارزونتر از دیامند2 هم هست انتخاب بهتریه.

sarmast65_ata
16-05-2009, 21:17
دوربین تاچ 3 و بدون اتوفوکوس پس مطمئنا دوربین کاملا معمولی داره ولی آمنیا به دلیل داشتن اتوفوکوس دوربین بهتری داره تو 5 مگاپیکسلیها بهترین نیست ولی دوربین قابل قبولی داره.
یه تقسیم بندی هم وجود داره تو رده بندی دوربین های عکاسی موبایل اینه که کیفیت عکس دوربین فلاش زنون بهتر از LED و LED بهتر بدون فلش البته به صورت کلی. ولی نمیشه گفت 2 تا زنون دقیقا یه کیفیت دارند.
پس 5 مگاپیکسل با فلاش خیلی بهتر از بدون فلاش 3 مگاپیکسله.
اچ تی سی هم اونقدر خفن نیست که بگیم چون مارک اچ تی سی روش خورده عالیه نمیگم گوشی بدیه. هم رده آمنیاست ولی آمنیا ارزونتره به عنوان دلیل انتخاب.
قیمت هم که مهمه پس آمنیا 8 گیگ قیمت مناسبتری داره که ارزونتر از دیامند2 هم هست انتخاب بهتریه.

ممنونم ازت که میای و راهنمایی میکنی.
در مورد امنیا اگه بگیرم 16 گیگ می گیرم یک کارتم میندازم روش توپ بشه.
خودم بیشتر روی امنیا نظر دارم در حال حاضر ولی اگه بخوام صبر کنم حتمآ یه چیز جدیدتر و بهتر مثل دیاموند 2 و HD می گیرم
راستی الان قیمت خود diamond رو داری؟همه چیزش به درد من می خوره دوربینش 3.15 هستش پردازندش اونطوری که دیده میشه نباید بد باشه حافظه هم که 4 داره و رادیو!! هم داره ( چون رادیو حتمآ باید باشه ) ولی قبلآ خوندم که این گوشی یه سری مشکلات داره الان هم این مشکلات هست؟میگی بگیرم یا امنیا بهتره؟

hasanmotori
16-05-2009, 22:36
ممنونم ازت که میای و راهنمایی میکنی.
در مورد امنیا اگه بگیرم 16 گیگ می گیرم یک کارتم میندازم روش توپ بشه.
خودم بیشتر روی امنیا نظر دارم در حال حاضر ولی اگه بخوام صبر کنم حتمآ یه چیز جدیدتر و بهتر مثل دیاموند 2 و HD می گیرم
راستی الان قیمت خود diamond رو داری؟همه چیزش به درد من می خوره دوربینش 3.15 هستش پردازندش اونطوری که دیده میشه نباید بد باشه حافظه هم که 4 داره و رادیو!! هم داره ( چون رادیو حتمآ باید باشه ) ولی قبلآ خوندم که این گوشی یه سری مشکلات داره الان هم این مشکلات هست؟میگی بگیرم یا امنیا بهتره؟

بین دایموند و امنیا امنیا بهتره ولی دایموند2 و امنیا تقریباً در یه سطحن. دایموند 2 از نظر گرافیکی بالاتره و امنیا از نظر کارایی باید ببینی کدومش برات مهمتره.به نظرم دایموندو کلن بیخیال شو خیلی خوب نیست بین امنیا و دایموند2 یکیرو انتخاب کن

meghdaad
17-05-2009, 10:27
خواهش میکنم
خودم قیمت ندارم ولی تو سرچ دیماموند گارانتی یاس حدود 550 بود.
طرح دیاموند و تاچ پرو معمولی به نظر میان ولی تو عکس بهتر دیده میشن در عوض یاموند2 و تاچ پرو2 تو عکسها قشنگتر شدن حتما از نزدیک هم خوش نما تر هم شده باشند. البته طراحی ظاهری سلیقه ای یه، هیچ گوشی بدون مشکل و کامل نیست. دیاموند فیلمبرداریش CIf که ابعادش کوچکتر VGA دیاموند2 و آمنیاست. به نظرم آمنیا یا داموند2 .ممکن هم هست دیاموند2 حساسیت تاچش بیشتر از آمنیا باشه اگه اینو بیخیال شیم نظرم بیشتر آمنیاست.

s-a-l-i-m
18-05-2009, 13:28
touch diamond از رم بیشتری بر خوردار هست و شما هم نباید به الان نگاه کنید وقتی ویندوز 7 بیاد اگر امنیا داشته باشی به مشکل بر می خوری بخاطر رم پایین و اینکه دایمون یک گوشی خوب و با سرعت عالی هست { هر چند امنیا سرعتش بالاست اما دایموند کم نیست سرعتش } و اینکه از زیبایی بیشتری نسبت به امنیا بر خوردار هست { حداقل نظر شخصی من اینه }
دوربین این گوشی و امنیا هر دو 5 مگا هست اما کلا این سری گوشی ها برای عکس بر داری اصلا مناسب نیستند.
کیفیت هدست دایموند 2 خیلی بالا تر از امنیا هست و فکر کنم رتبه 4 الی 5 رو داره چون همانطور که میدونید x1 و hd و iphone و pro در این رتبه ها قرار داشتند و چون این گوشی جدیدتر هست امکان داره جای پرو رو گرفته باشه که با امدن پرو 2 دوباره به مکان قبلیش بر می گرده.
کلا من میگم دایموند 2 یک تجربه عالی واسه استفاده از ویندوز برای شما { بخصوص برای اولین بار } هست.

sarmast65_ata
20-05-2009, 21:31
ممنونم از همه شما که اومدید و جواب دادید.
من خودم بیشترین چیزی که برام مهمه کیفیت و گرافیک کار هستش یه چیزی مثل آیفون که وقتی آدم باهاش کار میکنه به آدم یه حال اساسی میده اینو توی امنیا ندیدم چون به نظر من امنیا کیفیت صفحه ( چه گرافیکی چه از نظر نور ) زیاد در سطح بالا نیست با دیاموند کار نکردم بدونم چجوریه ولی فکر می کنم باید بالاتر از امنیا باشه.
در درجه بعدی سرعت گوشی هستش که خیلی خیلی برام مهمه نمی خوام باز تجربه نوکیا رو داشته باشم که بخوام وارد یک منویی بشم باید چنیدن ثانیه صبر کنم دوست دارم همه کارها با یک کلیک انجام بشه و معطل نشم توی این قابلیا امنیا بهتره یا دیاموند؟
در درجه های بعدی کیفیت صدا ، دوربین و ......... مهمه البته رادیو مهمه واقعآ!! چون خودم می دونم از این گوشی ها نباید انظار یک دوربین فوق العاده رو داشته باشم ( درصورتی که عکس های گرفته شده امنیا رو دیدم و نظرم روش مثبه عکس های گرفته شده دیاموند رو ندیدم)
راستی اگه ویندوز 7 بیاد میشه آپگرید کرد؟
اگه بخوام امنیا بگیرم شاید تا ماه دیگه بتونم این کارو انجام بدم ولی اگه بخوام دیاموند رو بگیرم کم کم باید 2 ماه صبر کنم که تا اون زمان بازم معلوم نیست چیا بیان و دل آدم نبرن.
در ضمن باید بالا می گفتم اینو منم از قیافه و تیپ دیاموند بیشتر حال می کنم تا امنیا
ممنونم میشم که بیشتر راهنمایی کنید.

merikh_merikh
22-05-2009, 07:13
دوست عزيز من با اي900 زياد کار کردم و به نظرم تنها ايرادش داشتن محيط کار ساده اش ميباشد که وقتي با گوشي هايي مثل ايکس1 و تاچ پرو کار کردم خيلي بيشتر لذت بردم.
من اگه جاي شما بودم بين اي900 و دياموند اي900 را انتخاب ميکردم چون با بدنه ي اي900 بيشتر حال کردم.البته دياموند هم گرافيک بالايي داره ولي من بين اين دو با توجه به قيمت مناسبي که اي900 داره اي900 را انتخاب ميکردم.
ولي اگه دياموند2 بياد رو کار اصلن قيمت را در نظر نميگيرم و پولامو جمع ميکنم و 100 در 100 دياموند 2 را ميگرفتم چون قابش مثل دياموند زود خش نميوفته و اينکه به نظرم گوشي بسيار قدرتمندي ميباشد.
نتيجه: به نظره من اول دياموند2 و دوم اي900
به تاچ 3جي هم بين اين بزرگان اصلن فکر نکن چون گزينه هايي مثل اي900 خيلي بهتر از تاچ 3جي ميباشن.

sarmast65_ata
22-05-2009, 20:43
دوست عزيز من با اي900 زياد کار کردم و به نظرم تنها ايرادش داشتن محيط کار ساده اش ميباشد که وقتي با گوشي هايي مثل ايکس1 و تاچ پرو کار کردم خيلي بيشتر لذت بردم.
من اگه جاي شما بودم بين اي900 و دياموند اي900 را انتخاب ميکردم چون با بدنه ي اي900 بيشتر حال کردم.البته دياموند هم گرافيک بالايي داره ولي من بين اين دو با توجه به قيمت مناسبي که اي900 داره اي900 را انتخاب ميکردم.
ولي اگه دياموند2 بياد رو کار اصلن قيمت را در نظر نميگيرم و پولامو جمع ميکنم و 100 در 100 دياموند 2 را ميگرفتم چون قابش مثل دياموند زود خش نميوفته و اينکه به نظرم گوشي بسيار قدرتمندي ميباشد.
نتيجه: به نظره من اول دياموند2 و دوم اي900
به تاچ 3جي هم بين اين بزرگان اصلن فکر نکن چون گزينه هايي مثل اي900 خيلي بهتر از تاچ 3جي ميباشن.

ممنونم ازت
مشگل من اینه که زیاد با گوشیه تاچ و ویندوز موبایل کار نکردم ولی فکر می کنم در حال حاضر دیاموند 2 باید خیلی سرتر از ای 900 باشه ولی باید پولامو جمع کنم که فکر کنم بشه کم کم 2 ماه دیگه.
به Touch 3g زیاد فکر نمی کنم ولی فکر می کنم با قیمتی که داره خیلی خوبه فقط دوربینش 3.2 هستش فکر می کنم بقیه چیزاش مثل بقیه باشه.
در ضمن هنوز نفهمیدم اگه ویندوز ورژن 7 بیاد میشه اینا رو ارتقاء داد؟

corey
22-05-2009, 21:06
من با دایموند 2 کار کردم واقعا خارق العادست کیفیت تصویر بی نظیر تاچ خیلی خوب ظاهر خیلی شیک و شکیل و از همه مهم تر اینترفیس خیلی جذاب که تو این زمینه از تاچ ویز سامسونگ خیلی بهتره
اما چند تا ایراد هم داره دوربینش فلش نداره - اثر انگشت زیاد روش میمونه و تو این زمینه از امنیا بدتره و البته فکر کنم با باطریش هم نتونه با امنیا رقابت کن

در رابطه با ویندوز هفت هم امنیا چون رم پایینی داره نمیتونه ویندوز7 اجرا کنه ( دقیق نمیدونم ولی فکر کنم این طور باشه)

در کل برتری های دایموند2 خیلی بیشتره و اگه پولش زیاد مهم نباشه بدون شک دایموند2

pulp_152
22-05-2009, 22:56
بهتر نیست به جای امنیا فکرت رو روی امنیا hd معطوف کنی .. مخصوصا شما که تا 2 ماهه دیگه وقت داری؟

gmt325gh
22-05-2009, 23:10
با توجه به قيمت و كارايي در حال حاظر اومنيا از بقيه سر تره.
ولي اگه بخواي چند ماهي صبر كني و دياموند 2 به قيمت معقول برسه به نظر من گزينه مناسبتريه.
اگه خيلي تعصب رو وينمو نداري به نظر من صبر كن براي اومنيا اچ دي كه سيمبين هست ، ولي امكاناتش در بالاترين حد ممكن هست.

merikh_merikh
23-05-2009, 13:06
ممنونم ازت
مشگل من اینه که زیاد با گوشیه تاچ و ویندوز موبایل کار نکردم ولی فکر می کنم در حال حاضر دیاموند 2 باید خیلی سرتر از ای 900 باشه ولی باید پولامو جمع کنم که فکر کنم بشه کم کم 2 ماه دیگه.
به Touch 3g زیاد فکر نمی کنم ولی فکر می کنم با قیمتی که داره خیلی خوبه فقط دوربینش 3.2 هستش فکر می کنم بقیه چیزاش مثل بقیه باشه.
در ضمن هنوز نفهمیدم اگه ویندوز ورژن 7 بیاد میشه اینا رو ارتقاء داد؟
دوست عزیز مطمعن باش دیانوند2 بهتر از ای900 میباشد.
در مورد ویندوز7 هم باید گوشی ای بگیری که رم بالایی داشته باشه.
الان گوشی های جدید اکثرن رم بالایی دارن(دیاموند2 یا تاچ پرو2 یا ایکس1.....)

sarmast65_ata
24-05-2009, 20:40
ممنونم از همتون
در مورد امنیا اچ دی که نه دوسش دارم ولی نمی خوام سیمبیان بگیرم می دونم بهترین هستش ولی اگه بخواد بیاد هم قیمت بالاست هم بازهم همین تجربست سیمبیان حالا با یه دوربین 8 و صفحه تاچ!!
می خوام ویندوز رو تجربه کنم برام کیفیت تصاویر خیلی خیلی مهمه بازم میگم اگه آیفون یه دوربین خوب داشت اونو بدون شک انتخاب می کردم ولی حالا که نیست خودم هم در حال حاضر بیشتر روی دیاموند 2 نظر دارم چون فکر می کنم باید از امنیا کیفیت تصاویر بهتری ، رم بالاتری ... داشته باشه حالا دارم پولارو جمع می کنم شاید تا 2 ماه دیگه گزینه های بهتری باشه و جدیدتر و یا شاید HD ارزون تر شد که حتمآ اونو می گیرم.

pulp_152
24-05-2009, 22:43
کیفیت تصاویر گوشی های htc خیلی بالا نیست ...