PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بلند شدن و سوختن چیبست گرافیک در xps m1530 به علت بازی کردن زیاد

jjdownload
14-05-2009, 00:27
سلام

امروز با یکی از دوستام رفتیم تا براش یه 1530 بگیرم چون خودمم دارم ازش راضیم

اما فروشنده حسابی زد تو حالمون :41::41:

می گفت xps ها خوب در نیومدن و وقتی باشون بازی می کنین

در اثر گرمای زیاد چیپست و gpu کارت گرافیک از روی برد بلند میشه

و بعد یه مدت لپ تاپ شروع می کنه به هنگ کردن

و با 70 تومن می شه لحیمشو خوابوند و اگه درست نشه باید

450 تومن برای چیپست گرافیکش بدی

از اساتید فن به خصوص جناب REGISTERED USER عاجزانه می خوام که بنده رو از این

ناراحتی در بیارن و بگن که چنین چیزی نیست

چون من تو پست های این فروم اصلا چنین چیزی ندیدم

راستی می گفت اکثرا در 1330 دیده شده این مشکل

بازم ممنونم که کمک می کنین :11:

ir_elf
18-05-2009, 01:53
چه چیزا که آدم نمی شنوه، بلند شدن از رو برد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مگه الکیه؟؟؟؟ زیاد به حرف فروشنده ها اطمینان نکن. منتظر جواب دوستای دیگه هم باش. به هر حال من که حرفی ندارم جز تعجب!

en-com
18-05-2009, 14:16
ا ـــــــــــــــــــــــــ ــه!!!!!:18:
جل الخالق
یعنی الان تا حالا کسایی که m1530 داشتن کلی خرج رو دستشون مونده.

بازم وایسا تا بقیه جوابها . شاید هم اینطوری نباشه.
یه سر هم اینجا بزن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

beautifulmind_i
18-05-2009, 16:54
البته تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
دوست عزیز منم ابتدا قصد خرید xps1530 رو داشتم ولی وقتی از فروشندگان سوال می کردم یک سری همین نطر مشکل در کارت گرافیک رو داشتن و از بعضی دیگه که سوال می کردم می گفتن تا حالا اصلا این مشکل به گوششون نخورده و یک سری عقیده داشتن که این مشکل در سری های جدید xps رفع شده است و گروهی دیگر بر این عقیده بودند که مدل XPS مثل تخم مرغ شانسی میمونه و اگه اصلا نگیری بهتره ، منم فکر کردم بهتره از خیر xps بگذرم و بالاخره هم وایو گرفتم .

beautifulmind_i
18-05-2009, 17:04
الان که سرچ کردم دیدم این مشکل کارت گرافیک واقعا برای برخی از دارندگان این مدل پیش اومده .
مثلا این تاپیک رو ملاحظه کن :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lindows
18-05-2009, 17:51
اين حرف درسته و اين مشكل وجود داره بيشتر هم براي سري هاي xps

en-com
18-05-2009, 23:07
راست گففتیا....
یادم باشه به کسی دیگه توصیه خرید xps رو نکنم.

jjdownload
31-05-2009, 02:33
سلام

کسی نمی دونه چطوری می شه فهمید که این اتفاق برا سیستم افتاده یا نه

یا اصلا سیستمش جز اون دسته که آسیب می بینن هست یا نه آخه شنیدم شانسیه

راستی این موضوع تو 1330 ها خیلی دیده شده اما تو 1530 خیلی خیلی کم بوه

بازم اگر اساتید فن تجربیاتشنو بدن ممنون میشیم ها ..........

DaneshD
31-05-2009, 03:30
منم فکر میکنم این حرف از اون چرت و پرتایی هست که فروشنده های بازار رضا در میارن. وگرنه مگه میشه اون بوردهای میکروسکوپی نوت بوک رو لحیمشو خوابوند؟ مگه سماره؟ اینا تو کارخونه با ربات سرهم میشه، حالا یه فروشنده دیپلمه بیاد راه حل براش ارائه بده! یه search هم تو گوگل کردم چیزی راجع به این موضوع ندیدم. البته زیاد سوال کرده بودن راجع به upgrade کردن کارت گرافیک این سیستمها ولی نگفته بود کسی که مشکل اینجوری داشته.

REGISTERED USER
01-06-2009, 11:42
یا خدا .... کی اینو گفته ؟ اگر این رو گفته لپ تاپ هم مفت بهت بده ، ازش نخر !

این قضیه صحت نداره ... XPS ها بهترین لپ تاپ های دل از لحاز مقاومت و سخت کاری هستند و خود دل این ها رو به هدف مولتی مدیا و بازی ریلیز کرده .... در ضمن مگر دمای کاری GPU چقدر میره بالا که چیپست در بیاد ؟!!!

این قضیه رو هم توی نوت بوک ریوو مطرح شده و به این نتیجه رسیدند که فقط 1330 ها آن هم بدلیل مشکل در طراحی سخت افزاری ، مشگل گرافیکی دارند و نه اینکه بسوزه ، خوب جوابگو نیست و باگ داره

بهتره وقتی خریدی آورکلاک نکنی ... چون در اون صورت چیست احتمال سوختن داره و یا به سایر قطعات آسیب میزنه !

راستی به اون فروشنده بگو که به نظرت توی کیس لپ تاپ هیچ سنسوری برای حرارت بالا نگذاشتند ؟!!!

Pami
01-06-2009, 14:31
سلام

برخي ورژن هاي ايرلندي XPS 1530 مشكل نقص تصويري داشتند كه مربوط به ساختار خود چيپست ميشد كه به زودي دل اون رو تو سري هاي بعدي رفع كرد و من نشنيدم چيپست بسوزه و از جا در بياد !! مگه به نخ بنده كه از جا در بياد ! مشكلي كه پيش مي اومد اين بود كه تصوير لپ تاپ پرش داشت و مشكل تو رنگ بندي پيش ميومد به خاطر حرارت بالا وگرنه سوختني در كار نيست ... تازه من تو 1530 ديدم نه 1330 ...
البته اين رو بگم اگه احيانا بسوزه طبق حرف فروشنده 400-500 هزار تومن براتون خرج بر ميداره تازه بايد بريد تو صف تا اين قطعه موجود باشه براتون استفاده كنن وگرنه بايد وارد بشه و كلي مكافات ...

mh.attari
01-06-2009, 19:27
سلام

اگه کسی روزی به من بگه تو ایران فروشنده ها معتقدا لپ تاپ ها پرواز می کنن باور می کنم

mh.attari
01-06-2009, 19:29
اصلا اگر دمای سیستم بالاتر از حد مجاز باشه خودش خاموش می شه

eftekhary
22-06-2009, 10:56
مدل xps بیش از 30 کانفیگوریشن مختلف داره.که بهترینشون برای کارهای گرافیکی اونهایی هست که کارت گرافیگیشون geforce 8600 DDR3 هست.و خیلی هم به قول برو بچ خر کاره.

omidnamitabar
25-07-2009, 08:35
در مورد XPS فروشنده به من هم گفت با اینکه خودشم داشت می فروخت پرس و جو کردم دیدم زیاد میگن

1199ee اچ پی گرفتم

این مشکل روی یه توشیبا برام پیش اومده بود
طرف محکم جایی که GPU بود فشار داد تصویر اومد
بعد همون جریان که به اون دوستمون گفته بودن گفت

shadli_m7
26-07-2009, 11:09
من 1330 دارم. چند وقت پیش همین مشکل گرافیک رو داشت و دو سه باری خاموش شد. از کول پد هم زیاد استفاده نمی کردم.بعد خاموش شدنا همیشه رو کول پد بود . تا اینکه دو هفته بعدش سوخت ! چون گارانتی داشت ، برام مادر بردش رو عوض کردن و اینبار اینتل شد.
1330 ها از نظر گرافیگ این مشکل رو دارن . به هر حال اگه گارانتی داشته باشه جای نگرانی نیست. من فقط دو روز از لپ تاپ دور بودم :دی

jjdownload
26-07-2009, 16:41
من 1330 دارم. چند وقت پیش همین مشکل گرافیک رو داشت و دو سه باری خاموش شد. از کول پد هم زیاد استفاده نمی کردم.بعد خاموش شدنا همیشه رو کول پد بود . تا اینکه دو هفته بعدش سوخت ! چون گارانتی داشت ، برام مادر بردش رو عوض کردن و اینبار اینتل شد.
1330 ها از نظر گرافیگ این مشکل رو دارن . به هر حال اگه گارانتی داشته باشه جای نگرانی نیست. من فقط دو روز از لپ تاپ دور بودم :دی

سلام خوی گرافیک اینتل خیلی ضعیفه و اصلا قابل مقایسه با جیقورس نیست

چرا همون جیفورسو ننداختین ؟

راستی گارانتیتون چی بود؟

=============

کسی نیست هم چین تجربه ای رو تو 1530 داشته باشه

راستی 1530 دیگه تولید نمی شه ؟

shadli_m7
01-08-2009, 14:29
برای اینکه گفتن باز ممکنه همین مشکل پیش بیاد و اینتل مقاومتره.
اسپیناس/تبریز

jjdownload
02-08-2009, 02:43
برای اینکه گفتن باز ممکنه همین مشکل پیش بیاد و اینتل مقاومتره.
اسپیناس/تبریز

پس با این حساب باید دور بازی کردن با پ تاپتو خط بکشی راستی

اینتوری تفاوت قیمتی پیش نمی آد؟ چون فکر کنم جی فورس چند صد هزار تومنی گرونتر باشه ها ؟؟؟؟؟؟؟

shadli_m7
07-08-2009, 10:48
پس با این حساب باید دور بازی کردن با پ تاپتو خط بکشی راستی

اینتوری تفاوت قیمتی پیش نمی آد؟ چون فکر کنم جی فورس چند صد هزار تومنی گرونتر باشه ها ؟؟؟؟؟؟؟

من بیشتر کارای برنامه نویسی و طراحی می کنم باهاش .
خب بله تفاوت قیمت رو که داره . اما اسپیناس لپ تاپ ها رو از مشتریاش با کسر درصدی واسه هر ماه ، بر می داره.واسه همین اگه من بخوام این رو از خود اسپیناس تعویض کنم فرقی نمی کنه جی فورس باشه یا اینتل.
اسپیناس به خاطر همین مشکل دیگه xps وارد نمی کنه .:13:

hossputer7
07-08-2009, 20:48
دوستان من ووستور دارم با چیپ ست 8600 اون موقعا که من خریدمش مد بود همه میگفتن که توی بازی سازگتر نیست منم ایی یک کالاف دیو تی بیتشتر ازش نمیخواستم خریدمش و واقعا توی بازی که گرم گرم میشه چیپست هنگ میکنه و 15 ثانیه صفحه سیاه میشه و بعدش اوکی میشه توی بازی گرافیکی اینطوره اما مشکلش با نصب اخرین درایور گررافیک حل شد الانم یک مدتیه که درایور اصلی روش بود همش هنگ میکرد الان دارم دانلودش میکنم اینو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعدشم خوب یک تغیر توش باید بدیم که باسه لب تاب اجرا بشه آخه الان دارم کالافو آنلاین زیاد بازی میکنم لازمم شدش وستور هم این مشکلو داشته منم دارم اما مشکل نیست راحت حل میشه(:

تاپیک تغیرشم اینه

اما نمیدونستم با این هنگ کردنا ممکنه بسوزه والا خوب نسخته تا حالا یک ساله دارمش 3 ماهه که کشف (: کردم با عوض کردن دارور جدیده جدید اوکی میشه

Diego
07-08-2009, 21:04
من خودم کلی باهاش بازی کردم (به مدت های طولانی و چندین ساعته) ولی نه هنگ کرده نه مشکلی پیدا کرده.

hossputer7
07-08-2009, 21:23
خیلی خوبه حتما درایورتو ن آپدیت تره بقیقه بچها یا بنده بوده دوستان اگه روش بالا کار نداد اینو بگیرید ویستا 32 بیت

110 مگ

jjdownload
08-08-2009, 02:48
مرسی از همه که دارن تجربه هاشونو می زارن

اما این که می سوزه من از فروشنده شندیم

فروشنده هم که نمی گه ماست من ترشه؟ می گه ؟

Diego
08-08-2009, 11:06

نه تنها در زمینه لپ تاپ, در هیچ زمینه ای با فروشنده مشورت نکن.به هیچ وجه.

shadli_m7
08-08-2009, 12:48

چیزی که اون فروشنده از این کار بدست می آره اعتماد شماست! و بعد ...

hossputer7
10-08-2009, 09:36
بعدشو من میگم قالب کردن اجناسه مبارک به شما مثله من که میخواستم گرفافیکه لبتابم 8600 باشه طرف میگفت خندم میگیره به من حرفه ای میگه 8600 فرقی با 8400 نداره ببر بازی نیومد روش با من با تووووووووو با تو چی آدم بعضی وقتا که میفهمه چه حرفه بی خودی میزنن میخواد خفشون کنه بعد ...(:

alborz.elhamian
14-08-2009, 13:22
سلام
من فکر می کنم الان دیگه شما هر نوت بوکی بخواهید تهیه کنید Review های اون تو اینترنت هست و اصلا احتیاجی به مشورت با فروشنده نیست ، در زیر چند سایتی که Review های نوت بوک ها رو می گذارند رو معرفی می کنم

BBNHFAK
14-08-2009, 20:17
سلام
من فکر می کنم الان دیگه شما هر نوت بوکی بخواهید تهیه کنید Review های اون تو اینترنت هست و اصلا احتیاجی به مشورت با فروشنده نیست ، در زیر چند سایتی که Review های نوت بوک ها رو می گذارند رو معرفی می کنم

خب مشکل اینه که توreview چیزی در مورد مشکلاتی که ممکنه بعد از مدتی کار پیش بیاد رو نمی نویسن

alborz.elhamian
14-08-2009, 22:05
خب مشکل اینه که توreview چیزی در مورد مشکلاتی که ممکنه بعد از مدتی کار پیش بیاد رو نمی نویسن

خب پای اکثر Review ها مردم اومدن و نظر دادن ، مشکلات دستگاه رو عنوان کردند ، همیشه بهترین Report ها را میشه از اونایی که اون دستگاه خاص رو داشتن گرفت ، که من خودم همیشه از Notebookreview این ریپورت های ارزشمند رو می گیرم

Phenomenon
22-08-2009, 21:36
xps ها گرم می کنن ولی نه اینقدر.اصلا چیپست گرافیک و سی پی یو با یه بست محکم به برد و سگه به سیستم خنک کننده چسبیده.اگه جدا بشه یعنی باید اون بست فلزی رو ذوب کنه.کسی می دونه دمای آلمینیوم و آهن چنده؟

دوست من xps داره و تو مالزی و تو گرمای استوایی اونجا خرکی بازی می کنه وتا حالا مشکلی نداشته.درضمن اونجا کولر گازی نداره و فقط پنکه دارن.