PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 4 ترابایت هارد اکسترنال و یک لپ تاپ (لطفا راهنمایی کنید!)

hamedchtsz
13-05-2009, 19:23
سلام.
سوال من اینه:

2- انواع هارد ها تفاوت قیمت زیادی دارن. با توجه به شرایط من چه نوع هاردی رو پیشنهاد می کنید؟ آیا دو هارد 2T بگیرم یا چهار هارد 1T؟ ضمنا سرعت هارد برام مهم نیست چون هارد ها یک بار برای همیشه پر می شه. ضمنا محدودیت بودجه هم دارم و میخوام با حداقل هزینه این هارد هارو تهیه کنم.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

vioman
14-05-2009, 01:38
سلام.
من 1000 تا دی وی دی فیلم دانلودی دارم، معادل حجم 4000 هزار گیگابایت که شامل 6000 هزار فایل 700 مگابایتی هست و کنار هر پارت 700 مگابایتی 4 فایل کوچک قرار داره که شامل عکس و زیرنویس فیلم هست.
من می خوام این 4 ترابایت اطلاعات رو روی هارد اکسترنال بریزم. بعد از اینکه هارد ها رو پر کردم دیگه محتویات هارد ها خذف، جابجا یا جایگزین نمی شن. تنها فعالیت هارد ها اینه که هر روز حدود 100 گیگابایت ازین اطلاعات روی DVD رایت می شن و غیر از رایت هیچ کار دیگه ای ندارم. به علاوه چون این فایل ها رو روی DVD هم دارم هر وقت به هر دلیلی بخشی از محتویات هارد از بین بره می تونم دوباره برشون گردونم. در واقع اطلاعات حیاتی و مهم روی این هارد ها قرار نمی گیرن.
نهایتا می خوام این هارد های اکسترنال رو به لپ تاپ وصل کنم که مسلما جا به جا هم می شن و مکانشون ثابت نیست.
سیستم عامل مورد استفاده هم روی هارد لپ تاپ نصب می شه بنابراین از هارد های اکسترنال فقط برای ذخیره دیتا های مذکور استفاده می کنم.

حالا سوال من اینه:

1- اصلا آیا امکان همچین کاری هست؟ که 4 ترا بایت هارد به لپ تاپ وصل بشه؟ آیا لپ تاپ قوی لازم هست یا با یه لپ تاپ ارزون قیمت هم جواب گو هست؟ آیا باید دائم به برق وصل باشه؟

2- انواع هارد ها تفاوت قیمت زیادی دارن. با توجه به شرایط من چه نوع هاردی رو پیشنهاد می کنید؟ آیا دو هارد 2T بگیرم یا چهار هارد 1T؟ ضمنا سرعت هارد برام مهم نیست چون هارد ها یک بار برای همیشه پر می شه. ضمنا محدودیت بودجه هم دارم و میخوام با حداقل هزینه این هارد هارو تهیه کنم.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

دوست عزیز

راهکار مورد نظر شما عملیه اما راهکار های دیگه ای هم هست که میتونه کار شما رو به سرانجام برسونه.

استفاده از 4 هارد اکسترنال 1ترابایت حدودا 500 هزار تومان هزینه بر میداره

استفاده از استوریج های ذخیره سازی با حجم بالای 1 ترابایت هم خیلی هزینه ی بالاتری داره

شما اگر تصمیم داشته باشید که از هر 4 هارد بصورت همزمان استفاده کنید مطمئنن با مشکلاتی مواجه خواهید شد که مهمترین اونها پهنای باند و پایین اومدن سرعت کار شماست.

به نظر من شما بهتره 4 هارد اینترنال تهیه کنید و اونهارو در یک جعبه ی محافظ هارد یا HDD Enclosure قرار بدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g

این روش هم ارزان تر در میاد
هم اینکه سرعت کاری شما خیلی بالاتر میره

شما چه میزان هزینه رو برای این کار در نظر دارید؟

m654
14-05-2009, 07:11
اگه قراره رایت بشه سرعت مهمه؛ واسه هارد به هارد بیشتر.

تو کیس بذاری راحت تری؛ اگر همراه بودن واجبه دو تا دو ترا.

hamedchtsz
14-05-2009, 08:20
دوست عزیز

راهکار مورد نظر شما عملیه اما راهکار های دیگه ای هم هست که میتونه کار شما رو به سرانجام برسونه.

استفاده از 4 هارد اکسترنال 1ترابایت حدودا 500 هزار تومان هزینه بر میداره

استفاده از استوریج های ذخیره سازی با حجم بالای 1 ترابایت هم خیلی هزینه ی بالاتری داره

شما اگر تصمیم داشته باشید که از هر 4 هارد بصورت همزمان استفاده کنید مطمئنن با مشکلاتی مواجه خواهید شد که مهمترین اونها پهنای باند و پایین اومدن سرعت کار شماست.

به نظر من شما بهتره 4 هارد اینترنال تهیه کنید و اونهارو در یک جعبه ی محافظ هارد یا HDD Enclosure قرار بدید

این روش هم ارزان تر در میاد
هم اینکه سرعت کاری شما خیلی بالاتر میره

شما چه میزان هزینه رو برای این کار در نظر دارید؟

سلام دوست گرامی. ممنون از راهنماییتون.
تا حدود 600 هزار تومان مشکلی نیست. کمتر هم شد چه بهتر. به این دلیل گفتم محدودیت بودجه دارم که دیدم در فروشگاه ها قیمت هارد 2ترا اکسترنال حداقل 400 هزار تومان هست. همونطور که شما هم گفتید "استفاده از استوریج های ذخیره سازی با حجم بالای 1 ترابایت هم خیلی هزینه ی بالاتری داره". بنابراین باید از چهار هارد 1 ترا استفاده کنم.اما به هر حال حداقل هزینه دو هارد 2 ترا اکسترنال چقدره؟

منظور شما از استفاده همزمان از چهار هارد چیه؟ ببینید مثلا می خوام یک DVD شامل 6 فایل 700 مگابایتی رایت کنم و این فایل ها در هاردها پراکنده هستن (یکی تو این هارد یکی تو اون هارد). بنابراین هر چهار هارد باید به طور همزمان به لپ تاپ وصل باشه و آماده استفاده. اما به طور همزمان فعالیت ندارن، چون فایل ها یکی یکی روی DVD رایت می شن و رایت یک فایل که تمام شد به سراغ فایل بعدی میره. یعنی مثلا دو عملیات رایت همزمان انجام نمی شه. آیا با این وجود باز هم مشکل پهنای باند به وجود میاد؟ غیر ازین چه مشکلاتی در این روش هست؟

اما در مورد روشی که شما پیشنهاد دادید چند سوال برام پیش اومده؛ این HDD Enclosure اندازه اش چقدره؟ قابل حمل هست؟ آیا با این روش هاردها در جابجایی آسیب پذیر نیستن؟ چون به هر حال هارد اینترنال برای جابجایی ساخته نشده.

vioman
15-05-2009, 02:03
سلام دوست گرامی. ممنون از راهنماییتون.
تا حدود 600 هزار تومان مشکلی نیست. کمتر هم شد چه بهتر. به این دلیل گفتم محدودیت بودجه دارم که دیدم در فروشگاه ها قیمت هارد 2ترا اکسترنال حداقل 400 هزار تومان هست. همونطور که شما هم گفتید "استفاده از استوریج های ذخیره سازی با حجم بالای 1 ترابایت هم خیلی هزینه ی بالاتری داره". بنابراین باید از چهار هارد 1 ترا استفاده کنم.اما به هر حال حداقل هزینه دو هارد 2 ترا اکسترنال چقدره؟

منظور شما از استفاده همزمان از چهار هارد چیه؟ ببینید مثلا می خوام یک DVD شامل 6 فایل 700 مگابایتی رایت کنم و این فایل ها در هاردها پراکنده هستن (یکی تو این هارد یکی تو اون هارد). بنابراین هر چهار هارد باید به طور همزمان به لپ تاپ وصل باشه و آماده استفاده. اما به طور همزمان فعالیت ندارن، چون فایل ها یکی یکی روی DVD رایت می شن و رایت یک فایل که تمام شد به سراغ فایل بعدی میره. یعنی مثلا دو عملیات رایت همزمان انجام نمی شه. آیا با این وجود باز هم مشکل پهنای باند به وجود میاد؟ غیر ازین چه مشکلاتی در این روش هست؟

اما در مورد روشی که شما پیشنهاد دادید چند سوال برام پیش اومده؛ این HDD Enclosure اندازه اش چقدره؟ قابل حمل هست؟ آیا با این روش هاردها در جابجایی آسیب پذیر نیستن؟ چون به هر حال هارد اینترنال برای جابجایی ساخته نشده.

دوست عزیز

کاری شما قصد انجام اون رو دارید به سرعت بالایی احتیاج داره
اللخصوص سرعت Read بالا (چون رایت شما روی هارد یک باره اما خواندن اطلاعات هزاران بار)

این رو اضافه کنم که استفاده از 4 هارد 1 ترابایت به جای 2 هارد 2 ترا چند مزیت داره:

اول اینکه سرعت کارتون بالا میره
یعنی از 4 بافر بهره میبرید

دوم اینکه ریداندنسی کار شما بالا میره
ریداندنسی یعنی راهکاری برای جلوگیری از خطرات احتمالی
اگر یکی از هارد های 2 ترابایت خراب بشه شما نیمی از اطلاعات رو از دست میدهید اما اگر یک از 1 ترابایت ها مشکلی پیدا کنه یک چهارم اطاعات دچار نقص میشه

سوم اینکه اصتحلاک هارد ها پایین میاد

و چهارم
فرض کنید 4 فیلم به اتفاق روی یک هارد 2 ترابایته که داره رایت میشه
سرعت کار در اینجا خیلی پایین میاد

حالا فرض کنید این 4 فیلم روی هر 4 هارد 1 ترابایت باشه
اینطوری شما هیچ خللی در سرعت احساس نمیکنید.:46:

این مزیت ها به ذهن من رسید که کفه ی ترازو رو به سمت 4 هارد 1 ترا برد:20:

در مورد هزینه ی بالا که خدمتون عرض کردم باید این توضیح رو اضافه کنم که اکثر اکسترنال های بالای 1.5 ترابایت ، 2 هارد 1 ترابایت هستند که در یک قالب عرضه میشن
قیمت این دستگاه ها بالاست و تهیه ی 2 عدد از اونها بیش از قمیت مد نظر شما هزینه بر میداره

اما در مورد محفظه های هارد

این مدلی که عکسش رو براتون گذاشتم رو میشه بجای 3 سی دی رام کیس جاسازی کرد
اما شاید به راحتی در ایران پیدا نشه:41:

البته منظور من این مدل بود
کلا قاب های هارد قطعات مناسبی هستند ، البته زمانی که به درد کار بخورند.
هارد های در این محفظه ها کاملا مستقل هستند ، از طریق سیستم خنک کننده دماشون تنظیم میشه و ...

برای آشنایی بیشتر میتونید این مدل رو مشاهده کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کلا هارد اینترنال رو میشه جابجا کرد اما به خاطر ساختارش یک کمی خطر ناکه
اگر داخل یک هارد اکسترنال رو نگاه کنید میبینید که یک هارد اینترنال پک شده ، تبدیل شده به یک هارد اکسترنال:46:

اگر بتونید هزینه کنید و از ساختار ترکیب هارد ها در حالت Raid 5 استفاده کنید میتونید به سرعت بالاتر دست پیدا کنید.
در این حالت اطلاعات شما امنیت بسیار بالایی پیدا میکنه و سرعت کارتون بالا میره
البته این در حد یک پیشنهاده:46:

موفق باشید
یا علی:11:

hamedchtsz
15-05-2009, 10:44
دوست عزیز

اللخصوص سرعت Read بالا (چون رایت شما روی هارد یک باره اما خواندن اطلاعات هزاران بار)

این رو اضافه کنم که استفاده از 4 هارد 1 ترابایت به جای 2 هارد 2 ترا چند مزیت داره:

اول اینکه سرعت کارتون بالا میره
یعنی از 4 بافر بهره میبرید

دوم اینکه ریداندنسی کار شما بالا میره
ریداندنسی یعنی راهکاری برای جلوگیری از خطرات احتمالی
اگر یکی از هارد های 2 ترابایت خراب بشه شما نیمی از اطلاعات رو از دست میدهید اما اگر یک از 1 ترابایت ها مشکلی پیدا کنه یک چهارم اطاعات دچار نقص میشه

سوم اینکه اصتحلاک هارد ها پایین میاد

و چهارم

اینطوری شما هیچ خللی در سرعت احساس نمیکنید.:46:

این مزیت ها به ذهن من رسید که کفه ی ترازو رو به سمت 4 هارد 1 ترا برد:20:

در مورد هزینه ی بالا که خدمتون عرض کردم باید این توضیح رو اضافه کنم که اکثر اکسترنال های بالای 1.5 ترابایت ، 2 هارد 1 ترابایت هستند که در یک قالب عرضه میشن
قیمت این دستگاه ها بالاست و تهیه ی 2 عدد از اونها بیش از قمیت مد نظر شما هزینه بر میداره

اما در مورد محفظه های هارد

این مدلی که عکسش رو براتون گذاشتم رو میشه بجای 3 سی دی رام کیس جاسازی کرد
اما شاید به راحتی در ایران پیدا نشه:41:

البته منظور من این مدل بود
کلا قاب های هارد قطعات مناسبی هستند ، البته زمانی که به درد کار بخورند.
هارد های در این محفظه ها کاملا مستقل هستند ، از طریق سیستم خنک کننده دماشون تنظیم میشه و ...

برای آشنایی بیشتر میتونید این مدل رو مشاهده کنید

کلا هارد اینترنال رو میشه جابجا کرد اما به خاطر ساختارش یک کمی خطر ناکه
اگر داخل یک هارد اکسترنال رو نگاه کنید میبینید که یک هارد اینترنال پک شده ، تبدیل شده به یک هارد اکسترنال:46:

اگر بتونید هزینه کنید و از ساختار ترکیب هارد ها در حالت Raid 5 استفاده کنید میتونید به سرعت بالاتر دست پیدا کنید.
در این حالت اطلاعات شما امنیت بسیار بالایی پیدا میکنه و سرعت کارتون بالا میره
البته این در حد یک پیشنهاده:46:

موفق باشید

سلام دوست گرامی. بسیار ممنون از راهنماییتون.
باز هم سوالاتی برام پیش اومده که بسیار ممنون می شم اگه چند دقیقه از وقت گرانبهاتون رو اختصاص بدید شاید راهگشای دیگر دوستان هم باشه.

در مورد HDD Enclosure ؛ وقتی از لینکی که گذاشتید بازدید کردم متوجه شدم که HDD Enclosure باید داخل کیس وصل بشه و کابل پاور هم بهش وصل بشه و از طریق کابل ساتا با مادربورد ارتباط برقرار کنه. اما مسئله اینه که من می خوام هارد ها همراه یک لپ تاپ به طور مستقل عمل کنن. و منظورم این نیست که بتونم هاردها رو از کیس بیرون بیارم و بذارم تو یه کیس دیگه، منظورم اینه که کلا هارد ها در کنار لپ تاپ به صورت مستقل عمل کنن و احتیاجی به کیس نداشته باشن. حالا اگر HDD Enclosure حتما باید همراه کیس باشه که نمی تونم ازش استفاده کنم.
آیا راهی هست که HDD Enclosure خارج از کیس به طور مستقل با لپ تاپ کار کنه؟ آیا با Raid کردن این وبژگی به دست میاد؟

نهایتا اگر استفاده از HDD Enclosure یا Raid احتیاج به همراهی کیس داره یا هزینه بالایی می خواد باید برم سراغ همون هارد های اکسترنال.

که در این صورت باز یه مسئله هست.

اینطوری شما هیچ خللی در سرعت احساس نمیکنید.

یه توضیح در مورد نحوه رایت بدم؛ ببینید مثلا شما می خواید 4 فایل a,b,c,d که هر کدوم 1 گیگ حجم دارن رو باهم روی یه DVD با برنامه Nero رایت کنید. در ابتدای رایت که فایل a داره روی DVD رایت می شه، شما می تونید فایل های b,c,d رو حذف کنید بدون اینکه عملیات رایت متوقف بشه. و فقط فایل a رو نمی تونید حذف کنید.
در واقع در هر مرحله از رایت یکی از چهار فایل رو که در حال رایت شدن هست نمی تونید حذف کنید.
در واقع هارد، یکی یکی فایل هارو Read می کنه. و اینطور نیست که هر چهار فایل a,b,c,d همزمان در حال Read شدن باشن.
مثل اینه که چهار فیلم رو در یک پلیر اجرا می کنید و نمایش یکی که تمام شد نمایش بعدی آغاز می شه و مثل این نیست که چهار فیلم رو در چهار پلیر مختلف به طور همزمان اجرا کنید.
با این توضیحات آیا باز هم با افت سرعت و کمبود پهنای باند (برای استفاده از چهار هارد اکسترنال 1ترا) مواجه می شم؟
البته معذرت می خوام من اگه توضیحی می دم به خاطر روشن شدن مسئله هست نه اینکه بخوام حرف شما رو تکذیب کنم.

vioman
16-05-2009, 02:09
سلام دوست گرامی. بسیار ممنون از راهنماییتون.
باز هم سوالاتی برام پیش اومده که بسیار ممنون می شم اگه چند دقیقه از وقت گرانبهاتون رو اختصاص بدید شاید راهگشای دیگر دوستان هم باشه.

در مورد HDD Enclosure ؛ وقتی از لینکی که گذاشتید بازدید کردم متوجه شدم که HDD Enclosure باید داخل کیس وصل بشه و کابل پاور هم بهش وصل بشه و از طریق کابل ساتا با مادربورد ارتباط برقرار کنه. اما مسئله اینه که من می خوام هارد ها همراه یک لپ تاپ به طور مستقل عمل کنن. و منظورم این نیست که بتونم هاردها رو از کیس بیرون بیارم و بذارم تو یه کیس دیگه، منظورم اینه که کلا هارد ها در کنار لپ تاپ به صورت مستقل عمل کنن و احتیاجی به کیس نداشته باشن. حالا اگر HDD Enclosure حتما باید همراه کیس باشه که نمی تونم ازش استفاده کنم.
آیا راهی هست که HDD Enclosure خارج از کیس به طور مستقل با لپ تاپ کار کنه؟ آیا با Raid کردن این وبژگی به دست میاد؟
نهایتا اگر استفاده از HDD Enclosure یا Raid احتیاج به همراهی کیس داره یا هزینه بالایی می خواد باید برم سراغ همون هارد های اکسترنال.
که در این صورت باز یه مسئله هست.
یه توضیح در مورد نحوه رایت بدم؛ ببینید مثلا شما می خواید 4 فایل a,b,c,d که هر کدوم 1 گیگ حجم دارن رو باهم روی یه DVD با برنامه Nero رایت کنید. در ابتدای رایت که فایل a داره روی DVD رایت می شه، شما می تونید فایل های b,c,d رو حذف کنید بدون اینکه عملیات رایت متوقف بشه. و فقط فایل a رو نمی تونید حذف کنید.
در واقع در هر مرحله از رایت یکی از چهار فایل رو که در حال رایت شدن هست نمی تونید حذف کنید.
در واقع هارد، یکی یکی فایل هارو Read می کنه. و اینطور نیست که هر چهار فایل a,b,c,d همزمان در حال Read شدن باشن.
مثل اینه که چهار فیلم رو در یک پلیر اجرا می کنید و نمایش یکی که تمام شد نمایش بعدی آغاز می شه و مثل این نیست که چهار فیلم رو در چهار پلیر مختلف به طور همزمان اجرا کنید.
با این توضیحات آیا باز هم با افت سرعت و کمبود پهنای باند (برای استفاده از چهار هارد اکسترنال 1ترا) مواجه می شم؟
البته معذرت می خوام من اگه توضیحی می دم به خاطر روشن شدن مسئله هست نه اینکه بخوام حرف شما رو تکذیب کنم.

دوست من سلام

اول این توضیح رو بدم که قاب های هارد همیشه در کیس استفاده نمیشن
نیم بیشتری از کاربرد این قطعات برای خارج از کیس هستش اما انتخاب شما به شدت محدود میشه ، چون قصد استفاده از لپتاپ رو دارید.

در مورد رید 5 هم به اختصار توضیح بدم که این روش نوعی ترکیب هارد هاست با هم بطوری که سرعت و امنیت کار بالا بره
این روش برای شما که قصد استفاده از لپتاپ رو دارید عملی نیست ، این رو هم اضافه کنم که رید 5 برای کار شما حداقل نیاز به 6 یا 7 هارد داره تا 4 گیگابایت فضا رو به شما تحویل بده:13:

مشکل ناشی از استفاده از هارد های اکسترنال بصورت جداگانه اینه که شما به خاطر نیاز به سرعت باید از پورت E-Sata استفاده کنید .
E-sata روی لپتاپ های جدید وجود داره اما نه 4 تا:46:
حداکثر 2 پورت ای ساتا روی لپ تاپ ها وجود داره ، حالتی هم نداره که بشه از طریق هاب اون رو تقسیم کرد.

استفاده از USB چاره ی کاره اما به نظر من 4 هارد 1 ترابایت که با پورت USB به لپتاپ بصورت همزمان وصل بشن آنچان کارآمد نیست.
باز نظر اساتید رو در این مورد بپرسید:46:

HDD Enlcosure هایی هم وجود دارند که مستقل عمل میکنند و منبع تغذیه ی جداگانه دارند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باز هم اگر مطمئن هستید که در آن واحد هر هارد بیش از یک عملیات انجام نمیده به خرید 4 هارد اکسترنال فکر کنید.
فقط هارد هایی تهیه کنید که از هر 3 پورت E-Sata ، USB و Firewire A پشتیبانی کنن.
اینطوری حداقل 2 هارد با E-Sata وصل میشن و 2 هارد با 1394 ورژن A یا USB.
تاکید میکنم که Firewire 800 رو انتخاب کنید چون فایروایر 400 سرعتش از USB 2.0 روی کاغذ کمتره:20:

موفق باشید

hamedchtsz
16-05-2009, 07:12
دوست من سلام

اول این توضیح رو بدم که قاب های هارد همیشه در کیس استفاده نمیشن
نیم بیشتری از کاربرد این قطعات برای خارج از کیس هستش اما انتخاب شما به شدت محدود میشه ، چون قصد استفاده از لپتاپ رو دارید.

در مورد رید 5 هم به اختصار توضیح بدم که این روش نوعی ترکیب هارد هاست با هم بطوری که سرعت و امنیت کار بالا بره
این روش برای شما که قصد استفاده از لپتاپ رو دارید عملی نیست ، این رو هم اضافه کنم که رید 5 برای کار شما حداقل نیاز به 6 یا 7 هارد داره تا 4 گیگابایت فضا رو به شما تحویل بده:13:

مشکل ناشی از استفاده از هارد های اکسترنال بصورت جداگانه اینه که شما به خاطر نیاز به سرعت باید از پورت E-Sata استفاده کنید .
E-sata روی لپتاپ های جدید وجود داره اما نه 4 تا:46:
حداکثر 2 پورت ای ساتا روی لپ تاپ ها وجود داره ، حالتی هم نداره که بشه از طریق هاب اون رو تقسیم کرد.

استفاده از USB چاره ی کاره اما به نظر من 4 هارد 1 ترابایت که با پورت USB به لپتاپ بصورت همزمان وصل بشن آنچان کارآمد نیست.
باز نظر اساتید رو در این مورد بپرسید:46:

HDD Enlcosure هایی هم وجود دارند که مستقل عمل میکنند و منبع تغذیه ی جداگانه دارند

باز هم اگر مطمئن هستید که در آن واحد هر هارد بیش از یک عملیات انجام نمیده به خرید 4 هارد اکسترنال فکر کنید.
اینطوری حداقل 2 هارد با E-Sata وصل میشن و 2 هارد با 1394 ورژن A یا USB.
تاکید میکنم که Firewire 800 رو انتخاب کنید چون فایروایر 400 سرعتش از USB 2.0 روی کاغذ کمتره:20:

موفق باشید

سلام

رایت 4 گیگابایت حدود 6 دقیقه با سرعت 16 طول می کشه. یعنی وقتی هارد از طریق USB وصل بشه نمی تونه 4 گیگ رو در 6 دقیقه بخونه و انتقال بده؟

چرا؟ مگه وقتی چهار هارد وصل کنم پهنای باند تقسیم می شه؟ هر هارد مگه بافر جداگانه نداره؟

شما این HDD Enlcosure مستقل رو توصیه می کنید یا 4 هارد اکسترنال؟ کدوم مقام ترن؟

این طوری فکر کنم هزینه بالا می ره. درسته؟

حالا اگر 4 هارد 1 ترا اکسترنال رو به لپ تاپ بخوام وصل کنم چند سوال پیش میاد. اگه ممکنه شما یا دیگر دوستان لطف کنید راهنمایی کنید. ممنون.

1-آیا 4 ترا بایت فضا پیش نیاز سخت افزاری خاصی داره؟ مثلا CPU و RAM و ... خیلی قوی یا قابلیت خاصی برای مادر بورد می خواد؟ یا نه با یه سیستم معمولی و ساده هم جواب می ده؟

2-وقتی 4 هارد 1 ترا به طور همزمان به لپ تاپ وصل هستن حتما انرژی زیادی مصرف می کنن. در این مورد باید از پاور با چه توانی استفاده کنم که جوابگو باشه؟ یعنی اگر توان بالا مورد نیاز هست باید پاور رو ارتقاء بدم یا که نه توان زیادی مصرف نمی کنن.(اصلا پاور لپ تاپ رو می شه ارتقاء داد؟)

3- آیا می شه وقتی سیستم روشنه این هارد هارو از USB جدا کرد یا وصل کرد طوری که بدون نیاز به راه اندازی مجدد سیستم فعال بشن و قابل استفاده باشن؟ اگر اینطور باشه لازم نیست هر چهار هارد همزمان وصل باشه یعنی هرکدوم رو نیاز بود وصل می کنم و بعد جدا می کنم یکی دیگه رو وصل می کنم.

4-نحوه پارتیشن بندی این این هارد ها به چه صورت باید باشه؟ آیا می تونم هر هارد رو به یک پارتیشن 1 ترابایتی تبدیل کنم؟چون شنیدم اینطوری برای هارد مشکل به وجود میاد و باید پارتیشن های کوچک تر مثلا 200 گیگابایتی ایجاد کنم.

5- چه برندی و چه مدلی بگیرم؟ فقط خروجی یو اس بی نیاز هست. سرعت و سر صدا هم زیاد مهم نیست. فقط مقاوم باشه و گارانتی تعویض داشته باشه.

sepehr52
16-05-2009, 08:15
اول توضیح بدم من یک کاری شبیه کار شما رو انجام میدم البته با 2 هارد و با این فرق که من با convertxtodvd فیلم قابل پخش بر روی پلیر خانگی میسازم و کانورت کردن زمان بیشتر و بار بیشتری برای سیستم دارد.

1-آیا 4 ترا بایت فضا پیش نیاز سخت افزاری خاصی داره؟ مثلا CPU و RAM و ... خیلی قوی یا قابلیت خاصی برای مادر بورد می خواد؟ یا نه با یه سیستم معمولی و ساده هم جواب می ده؟

نه نیاز به سیستم بخصوصی ندارد

2-وقتی 4 هارد 1 ترا به طور همزمان به لپ تاپ وصل هستن حتما انرژی زیادی مصرف می کنن. در این مورد باید از پاور با چه توانی استفاده کنم که جوابگو باشه؟ یعنی اگر توان بالا مورد نیاز هست باید پاور رو ارتقاء بدم یا که نه توان زیادی مصرف نمی کنن.(اصلا پاور لپ تاپ رو می شه ارتقاء داد؟)

هاردهای 1ترا آداپتور خارجی دارند و 3.5 اینچی هستند و برقی از سیستم نمیگیرند واین بحث منتفی است البته برای جابجایی توجه داشته باش که حجمشون زیاد و جابجایی سخت است.

3- آیا می شه وقتی سیستم روشنه این هارد هارو از USB جدا کرد یا وصل کرد طوری که بدون نیاز به راه اندازی مجدد سیستم فعال بشن و قابل استفاده باشن؟ اگر اینطور باشه لازم نیست هر چهار هارد همزمان وصل باشه یعنی هرکدوم رو نیاز بود وصل می کنم و بعد جدا می کنم یکی دیگه رو وصل می کنم.

بله میشه کافیه یک نرم افزار usb safty remove روی سیستمتون نصب کنید.

4-نحوه پارتیشن بندی این این هارد ها به چه صورت باید باشه؟ آیا می تونم هر هارد رو به یک پارتیشن 1 ترابایتی تبدیل کنم؟چون شنیدم اینطوری برای هارد مشکل به وجود میاد و باید پارتیشن های کوچک تر مثلا 200 گیگابایتی ایجاد کنم.

هیچ مشکلی ندارند ولی به این توجه کن که هر هارد 1ترابایتی فقط حدود 950گیگابایت فضا داره.

5- چه برندی و چه مدلی بگیرم؟ فقط خروجی یو اس بی نیاز هست. سرعت و سر صدا هم زیاد مهم نیست. فقط مقاوم باشه و گارانتی تعویض داشته باشه.[/quote]

وسترن دیجیتال بگیر با گارانتی سازگار کم صدا و خوبه من 2 مورد خرابی سیگیت داشتم ولی این یکی رو نه.
در ضمن برای کار شما فقط usb کافیه و e-sata و IEEE به اون صورت تغییری در رایت نداره توجه داشته باش که سرعت رایت خیلی کمتر از read از روی هارد هست من گاهی 3فیلم همزمان از روی یه هارد رایت میکنم و فرق چندانی در سرعت نمی کنه

hamedchtsz
16-05-2009, 12:48
اول توضیح بدم من یک کاری شبیه کار شما رو انجام میدم البته با 2 هارد و با این فرق که من با convertxtodvd فیلم قابل پخش بر روی پلیر خانگی میسازم و کانورت کردن زمان بیشتر و بار بیشتری برای سیستم دارد.

نه نیاز به سیستم بخصوصی ندارد

هاردهای 1ترا آداپتور خارجی دارند و 3.5 اینچی هستند و برقی از سیستم نمیگیرند واین بحث منتفی است البته برای جابجایی توجه داشته باش که حجمشون زیاد و جابجایی سخت است.

بله میشه کافیه یک نرم افزار usb safty remove روی سیستمتون نصب کنید.

هیچ مشکلی ندارند ولی به این توجه کن که هر هارد 1ترابایتی فقط حدود 950گیگابایت فضا داره.

5- چه برندی و چه مدلی بگیرم؟ فقط خروجی یو اس بی نیاز هست. سرعت و سر صدا هم زیاد مهم نیست. فقط مقاوم باشه و گارانتی تعویض داشته باشه.

وسترن دیجیتال بگیر با گارانتی سازگار کم صدا و خوبه من 2 مورد خرابی سیگیت داشتم ولی این یکی رو نه.
در ضمن برای کار شما فقط usb کافیه و e-sata و IEEE به اون صورت تغییری در رایت نداره توجه داشته باش که سرعت رایت خیلی کمتر از read از روی هارد هست من گاهی 3فیلم همزمان از روی یه هارد رایت میکنم و فرق چندانی در سرعت نمی کنه

سلام. بسیار ممنونم از راهنماییتون.
اگه ممکنه بگید چه مدلی از وسترن دیجیتال بگیرم. چون هارد های 1 ترا این برند هم مدل های مختلف داره.و اینکه گارانتی تعویض هست؟

sepehr52
16-05-2009, 12:52
my book essintial edition کار شما را راه می اندازد من 116 خریدم نمیدونم الان قیمتش چند هست. کلا سازگار گارانتی تعویض نداره اگر مشکلش قابل رفع نباشه تعویض می کنن من در مورد هارد اینترنال سابقه تعویض دارم

hamedchtsz
16-05-2009, 16:20
my book essintial edition کار شما را راه می اندازد من 116 خریدم نمیدونم الان قیمتش چند هست. کلا سازگار گارانتی تعویض نداره اگر مشکلش قابل رفع نباشه تعویض می کنن من در مورد هارد اینترنال سابقه تعویض دارم

شما ازین مدل راضی هستین؟
این چطوره: Seagate FreeAgent
5 سال گارانتی ویستا

avecina.ir
16-05-2009, 16:55
سلامم..
شما ازین مدل راضی هستین؟
این چطوره: Seagate FreeAgent
5 سال گارانتی ویستا
دو جای دیگه هم بحث هارد اکسترنال وسترن را داشتیم.. اونا را هم پیدا کن و ببین.وسترن فعلن بهترینه
سیگیت را بنداز دور حداقل Reviewهای خوبی ازش وجود ندارن..... یه چیز دیگه.. اگه هاردهای اکسترنالت همگی Firewire داشته باشن میتونی از طریق کابل بهم وصلشون کنی و آخر سر هم وصل کنی به فایروایر لپتاپت.....دیگه USB نیازی نیستش.... البته اولش یه تحقیق کن ببین بعدن به مشکل برنخوری ولی این نظر منه که باید جواب بده
حالا چی شد که رفتی روی اکسترنال؟؟ همون بحث اول تاپیک را دنبال ن و یه راهی پیدا کن چن تا اینترنال را داخل یه مجموعه بتونی پک کنی که بهتره

avecina.ir
16-05-2009, 16:58
ضمنن سری essential فقط USB داره و واسه FireWire دارش باید بری روی سری وسترن استودیو

hamedchtsz
16-05-2009, 22:18
دوستان دو مدل معرفی کردم هر دو در رنج حدود 120 تومن.
Western Digital My Book Essential
و
Seagate 1TB FreeAgent Desk
که هر دو فقط رابط USB دارن. یه سرچ مختصر کردم دیدم هر دو مورد شاکی زیاد داره اما نهایتا از اولی رضایت بیشتری دارن. البته دومی 5 سال گارانتی داره که به خاطر همین می خواستم دومی رو بگیرم اما این کامنت رو تو یه سایتی دیدم جالبه:
Dies after a few months
We bought 4 of these to use for backups
They run each night. Within 6 months 3 of the 4 died, lost the hard drives.
We have a number of older drives that we have used for a few years connected to desktops and laptops with no issue, but it seems these are not designed for continuous daily use.
60 of 60 people found this review helpful.
جالب تر اینکه از 60 نفر که در مورد این کامنت نظر دادن همشون تایید کردن. شما هم که می گی دو مورد خرابی داشتی ازین مدل.
همونطور که دوستمون گفت "حداقل Reviewهای خوبی ازش وجود ندارن"

حالا می خواستم ببینم برندهای دیگه ای همچین چیزی در این رنج قیمت ندارن که از WD سرتر باشن؟ مثلا مکستور و هیتاچی و...

شما چند وقته این Western Digital My Book Essential رو تهیه کردی؟ چقدر ازش استفاده می کنی؟ نسبت به اولش سر و صداش زیاد نشده؟ گارانتیش چند ساله؟ قیمت مدل های دیگه که رابط FireWire یا E-sata دارن رو نداری؟مدل استدیو و پرو و اینها منظورم هست.
ممنون.

vioman

سلام.
آیا HDD Enclosure هست که ظرفیت چهار هارد اینترنال رو داشته باشه و کلا اکسترنال باشه؟یعنی از طریق USB و ... به سیستم وصل بشه و برقش هم جداگانه تامین بشه؟
اگه هست چند مزیت داره نسبت به استفاده از چهار هارد اکسترنال. جا به جاییش راحت تره. آداپتورش هم یکی می شه به جای چهار تا. و سرعتش بالاتر میره و ...
البته اگر هم باشه مهم اینه که در ایران گیر بیاد.

vioman
17-05-2009, 01:23
دوستان دو مدل معرفی کردم هر دو در رنج حدود 120 تومن.
Western Digital My Book Essential
و
Seagate 1TB FreeAgent Desk
که هر دو فقط رابط USB دارن. یه سرچ مختصر کردم دیدم هر دو مورد شاکی زیاد داره اما نهایتا از اولی رضایت بیشتری دارن. البته دومی 5 سال گارانتی داره که به خاطر همین می خواستم دومی رو بگیرم اما این کامنت رو تو یه سایتی دیدم جالبه:
Dies after a few months
We bought 4 of these to use for backups
They run each night. Within 6 months 3 of the 4 died, lost the hard drives.
We have a number of older drives that we have used for a few years connected to desktops and laptops with no issue, but it seems these are not designed for continuous daily use.
60 of 60 people found this review helpful.
جالب تر اینکه از 60 نفر که در مورد این کامنت نظر دادن همشون تایید کردن. شما هم که می گی دو مورد خرابی داشتی ازین مدل.
همونطور که دوستمون گفت "حداقل Reviewهای خوبی ازش وجود ندارن"

حالا می خواستم ببینم برندهای دیگه ای همچین چیزی در این رنج قیمت ندارن که از WD سرتر باشن؟ مثلا مکستور و هیتاچی و...

شما چند وقته این Western Digital My Book Essential رو تهیه کردی؟ چقدر ازش استفاده می کنی؟ نسبت به اولش سر و صداش زیاد نشده؟ گارانتیش چند ساله؟ قیمت مدل های دیگه که رابط FireWire یا E-sata دارن رو نداری؟مدل استدیو و پرو و اینها منظورم هست.
ممنون.

سلام.
آیا HDD Enclosure هست که ظرفیت چهار هارد اینترنال رو داشته باشه و کلا اکسترنال باشه؟یعنی از طریق USB و ... به سیستم وصل بشه و برقش هم جداگانه تامین بشه؟
اگه هست چند مزیت داره نسبت به استفاده از چهار هارد اکسترنال. جا به جاییش راحت تره. آداپتورش هم یکی می شه به جای چهار تا. و سرعتش بالاتر میره و ...
البته اگر هم باشه مهم اینه که در ایران گیر بیاد.

دوست عزیز
من خودم از مدل WD استفاده میکنم و توی این 1 سال مشکلی باهاش نداشتم
من به عنوان هارد بک آپ ازش استفاده میکنم.

یکی از خاصیت های جالبی که سری My Book وسترن داره اینه که طراحی خوبی داره و کنار هم خوب جا میشه

اما در مورد Enclosure ها

من وقتی سرچ کردم مدل های زیادی رو دیدم
احتمال اینکه هر یک از اینها در ایران موجود باشه زیاده

یک سری از این دستگاه ها بصورت رید بسته شدن
یک سری دیگه بصورت ساده
اما اکثر قریب به اتفاق اونها دارای پورت Lan هستند که بصورت NAS در شبکه ها هم قابل استفاده اند.

این مدل آخر محصول WD هستش
احتمال اینکه در ایران پیدا بشه خیلی زیاده
میتونید از سازگار ارقام ورودش رو سوال کنید.:46:

موفق باشید:11:

hamedchtsz
17-05-2009, 10:31
دوست عزیز
من خودم از مدل WD استفاده میکنم و توی این 1 سال مشکلی باهاش نداشتم
من به عنوان هارد بک آپ ازش استفاده میکنم.

یکی از خاصیت های جالبی که سری My Book وسترن داره اینه که طراحی خوبی داره و کنار هم خوب جا میشه

اما در مورد Enclosure ها

من وقتی سرچ کردم مدل های زیادی رو دیدم
احتمال اینکه هر یک از اینها در ایران موجود باشه زیاده

یک سری از این دستگاه ها بصورت رید بسته شدن
یک سری دیگه بصورت ساده
اما اکثر قریب به اتفاق اونها دارای پورت Lan هستند که بصورت NAS در شبکه ها هم قابل استفاده اند.

این مدل آخر محصول WD هستش
احتمال اینکه در ایران پیدا بشه خیلی زیاده
میتونید از سازگار ارقام ورودش رو سوال کنید.:46:

سلام برادر.من تماس گرفتم با سازگار نداشتن. با اینکه عکسشو تو سایتشون گذاشتن.

خودتون بهتر می دونید که این مدل HDD Enlcosure که من می خوام زیاد کاربرد نداره. و توی بازار فکر نکنم به این راحتی گیر بیاد. اصلا نمی دونن چیه. به نظر شما چطور می تونم یکی ازینا تهیه کنم؟
به علاوه قیمتش هم مهمه مثلا اگه 400 هزار تومن باشه که اصلا نمی صرفه.
راستی به HDD Enlcosure تو بازار چی می گن؟

sepehr52
17-05-2009, 15:18
من همونطور که گفتم از روش رایت میکنم گاهی حتی چند مورد را با هم مشکلی نداشتم تا حالا با اون 6-7 ماه دارمش و ازش راضیم
مکستور و سیگیت هر دو از یک کارخانه هستند و مشخصات اونها را ببینی هیچ اختلافی ندارند.برای FireWire یا E-sata باید حداقل 170 هزینه کنید و اگر سرعت براتون ملاک نیست پس نیازی هم به این هزینه ندارید

hamedchtsz
18-05-2009, 01:45

آقا شما از کجا خریدی ؟ این قیمت؟
اصلا انگار این قطعه تو بازار نیست
اگر هم پیدا بشه حدود 140. ستاره سهیل شده

sepehr52
18-05-2009, 08:03
من از بازار رضا خریدم البته از دوستام ولی توی پاساژ ایران بیشتر بود این هفته هم میخوام برم 2تا دیگه (یکی برای خودم و یکی هم برای دوستم) بگیرم

avecina.ir
18-05-2009, 12:59
اگه ميخواي فقط USB اكسترنال essential تهيه كني چرا نري چن تا كيس هارد نگيري كه خيلي راحت توشون هارد اينترنال نذاري و از طريق USB استفاده شون نكني؟؟ اينجوري هم خيلي كم خرجه هم قابليت مانور بالايي هم داره
بهتره بازم بگردي حتي شده خريد از دبي و.... شايد از اون پكهاي بزرگ اكسترنال پيدا كردي!! اگه گير نيومد اونوقت به پيشنهاد بالايي من عمل كن:46:

vioman
19-05-2009, 01:50
سلام برادر.من تماس گرفتم با سازگار نداشتن. با اینکه عکسشو تو سایتشون گذاشتن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخودتون بهتر می دونید که این مدل HDD Enlcosure که من می خوام زیاد کاربرد نداره. و توی بازار فکر نکنم به این راحتی گیر بیاد. اصلا نمی دونن چیه. به نظر شما چطور می تونم یکی ازینا تهیه کنم؟
به علاوه قیمتش هم مهمه مثلا اگه 400 هزار تومن باشه که اصلا نمی صرفه.
راستی به HDD Enlcosure تو بازار چی می گن؟

دوست عزیز
نظر شخصی من اینه که استوریج های آماده خیلی به صرفه هستند.
چون واقعا I/O این دستگاه ها خیلی بالاتر از حد معمولیه و امنیت بالایی دارند (به خاطر ساختار رید و نوع طراحی)

این مدل هایی که براتون گذاشتم همه 4 ترابایتی هستند ، به احتمال زیاد از کشور های حاشیه ی ایران قابل تهیه هستند اما زیر بار هر قیمتی نرید:46:
اگر دوستان تجربه ی موفق در کار با USB ها در موارد رایت داشتند بهتره که از همون راهکار استفاده کنید:20:

موفق باشید

hamedchtsz
19-05-2009, 19:45
دوست عزیز
نظر شخصی من اینه که استوریج های آماده خیلی به صرفه هستند.
چون واقعا I/O این دستگاه ها خیلی بالاتر از حد معمولیه و امنیت بالایی دارند (به خاطر ساختار رید و نوع طراحی)

این مدل هایی که براتون گذاشتم همه 4 ترابایتی هستند ، به احتمال زیاد از کشور های حاشیه ی ایران قابل تهیه هستند اما زیر بار هر قیمتی نرید:46:
اگر دوستان تجربه ی موفق در کار با USB ها در موارد رایت داشتند بهتره که از همون راهکار استفاده کنید:20:

موفق باشید

قیمت این باکس های 4 ترا یه خورده گرونه. مثل این مدل:

280 دلار قیمتشه. البته انواع خروجی ها(esata و...) رو داره. اگه فقط خروجی یو اس بی داشته باشه فکر کنم کمی ارزون تر باشه.
چطور می شه از کشور های حاشیه خلیج فارس تهیه کرد؟
به علاوه برای سرور ها داخل ایران مگه این باکس ها مورد نیاز نیست؟ پس چرا تو بازار گیر نمیاد؟
فقط اون مدل گرین هست که 3 هارد رو پشتیبانی می کنه و اینترنال هم هست.قیمتشم 80 هزار تومنه.
البته اگه این باکس ها گیرم بیاد نمی خوام به صورت raid استفاده کنم چون همونطور که گفتم اطلاعات حیاتی نیستن و raid هم هزینه بالایی رو تحمیل می کنه.

vioman
20-05-2009, 17:17
قیمت این باکس های 4 ترا یه خورده گرونه. مثل این مدل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید280 دلار قیمتشه. البته انواع خروجی ها(esata و...) رو داره. اگه فقط خروجی یو اس بی داشته باشه فکر کنم کمی ارزون تر باشه.
چطور می شه از کشور های حاشیه خلیج فارس تهیه کرد؟
به علاوه برای سرور ها داخل ایران مگه این باکس ها مورد نیاز نیست؟ پس چرا تو بازار گیر نمیاد؟
فقط اون مدل گرین هست که 3 هارد رو پشتیبانی می کنه و اینترنال هم هست.قیمتشم 80 هزار تومنه.
البته اگه این باکس ها گیرم بیاد نمی خوام به صورت raid استفاده کنم چون همونطور که گفتم اطلاعات حیاتی نیستن و raid هم هزینه بالایی رو تحمیل می کنه.

دوست عزیز سلام
معمولا استوریج های نیمه حرفه ای مثل مدل هایی که مثال زده شد داری پورت USB هم هستند اما ممکن هم هست که به جای USB فایر وایر داشته باشند.

معمولا وقتی قطعه ای ایران نباشه از دوبی تهیه میکنند:46:البته یا باید آشنا داشته باشید یا بسپارید به وارد کننده ها:46:
مدل گرین فقط باکس خالی هستش اما مدل های دیگه خودشون هارد دارند و کنترلر مخصوص خودشون رو دارند ، معمولا هم ساختار رید اونها توسط سخت افزار داخلی خودشون کنترل میشه.
باکس گرین اصالا نایاب نیست ، میتونید اون رو با 3 هارد 1.5 ترابایت استفاده کنید ، البته باید فکر پاورش هم باشید:46:

((اما در مورد سرور ها
سرور های حرفه ای معمولا هاردهای ساتا استفاده نمیکنند ، از هارد های اسکازی استفاده میکنند.
هارد های اسکازی حجم های خاص و سرعت بالایی دارند ، در مقابل حجم اونها خیلی بالا نیست و ناچارن تعداد زیادی از اونهارو (حداکثر 32 هارد در حالت رید 5 یا 6 ) با هم میبندند . البته رید در استوریج های حرفه ای ترکیبی هستش.
این استرویج ها بخاطر راندمان کار بالا و فشار کاری زیاد معمولا از طریق فیبر های نوری به سرور متصل میشن .
قمیت این استوریج ها خیلی خیلی بالاتر از حد تصوره:5:))