PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازسازی خودرو

Master.Pooriya
12-05-2009, 11:43
سلام
میخواستم بدونم کسی مقاله ای درمورد بازسازی خودرو ها (ترجیحا امریکایی) داره؟
فورد موستانک 71

D r i v e r
12-05-2009, 16:53
سلام
میخواستم بدونم کسی مقاله ای درمورد بازسازی خودرو ها (ترجیحا امریکایی) داره؟
فورد موستانک 71

مقاله که نمیشه گفت
ولی یکی از دوستان دارن یه دونه کامارو 70 رو بازسازی میکنن
که عکس ها و اطلاعات مفیدی توش پیدا میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
راستی باز سازی کار 1 - 2 هفته نیست
خیلی وقت میبره و آدم خودش رو میخواد که عاشق اینطور کارا باشه:11:

Master.Pooriya
10-06-2009, 12:02
دست شما درد نکنه و متاسفم از این که دیر به دیر میام آخه خیر سرم کنکوریم.

پدرم 20 سال پیش زیاد از این کارا کرده اما از ماشین آمریکایی زیاد خوشش نمیاد و میگه موقعی ای که نو بودن کسی نمی خرید حالا تو میخای بخری درستش کنی؟؟؟! خودش قبلا همه کار آلمانی می کرده و تا 5 سال پیش هم مغازه جلوبندی سازی داشت(شغل دومش)

خودم یه موستانگ 71 زرد پیدا کردم (انگلیسیه چون زیر آرمش پرچم داشت) تا چند وقت پیش سالم بود اما به سرنوشت بقیه دچار شده!!! احتمالا تو تیر آمارشو بگیرم... (کرج-گوهردشت)

بابام میگه راهنمای بازسازی که معمولا چاپ میشه سوسول بازیه باید ماشینو برداری هرجا مشکل داره درست کنی... مثلا کفو قیر بزنی، موتورو باز و بسته کنی و سیم کشی برق از نو بکنی و...

راستش بیشتر دنبال یه برق کار ماشین درست و حسابی تو کرجم... که هم اگه اونو خریدم ببرم پیشش و هم ماشین الانمونو!!! اگه کسی یتونه راهنمایی درست و حسابی برای برق بکنه خیلی عالیه

tehran11
12-06-2009, 19:02
دست شما درد نکنه و متاسفم از این که دیر به دیر میام آخه خیر سرم کنکوریم.

پدرم 20 سال پیش زیاد از این کارا کرده اما از ماشین آمریکایی زیاد خوشش نمیاد و میگه موقعی ای که نو بودن کسی نمی خرید حالا تو میخای بخری درستش کنی؟؟؟! خودش قبلا همه کار آلمانی می کرده و تا 5 سال پیش هم مغازه جلوبندی سازی داشت(شغل دومش)

خودم یه موستانگ 71 زرد پیدا کردم (انگلیسیه چون زیر آرمش پرچم داشت) تا چند وقت پیش سالم بود اما به سرنوشت بقیه دچار شده!!! احتمالا تو تیر آمارشو بگیرم... (کرج-گوهردشت)

بابام میگه راهنمای بازسازی که معمولا چاپ میشه سوسول بازیه باید ماشینو برداری هرجا مشکل داره درست کنی... مثلا کفو قیر بزنی، موتورو باز و بسته کنی و سیم کشی برق از نو بکنی و...

راستش بیشتر دنبال یه برق کار ماشین درست و حسابی تو کرجم... که هم اگه اونو خریدم ببرم پیشش و هم ماشین الانمونو!!! اگه کسی یتونه راهنمایی درست و حسابی برای برق بکنه خیلی عالیه
age donbale ye sim kesh khob megarde beya tehron faghat to majedeyeh anja ye behtarinha hastand salha pish ke to iran bodam har vaght bara mashinam moshkele pish meyomad meraftam to majedeyeh ye armani peyda mekardam mashino medadam dastesh ba kheyale rahat,armaniha to kare fane be nazerand,movafagh bashe

rami_hemi
15-06-2009, 08:04
دوست من اول بهتره ماشین رو ببینی و بخری .
ماستنگ تولید انگلیس که نداریم ولی خوشحالم که شما هم به فکر این کارای خوب افتادین
خیلی ها به خود منم گفتن که ارزش نداره .
با کاتالوگ که نمیشه کاری کرد چون معلوم نیست ماشین چی نداره تو چه وضعیتی هستش .اول از همه باید فهمید ماشین چی میخواد بعد کل لوازم رو باز کرد لازم باشه باید موتور هم بیاد پایین .حوصله زیادی هم میخواد و وقتئو سرمایه کافی بخصوص فور ماستنگ که واقعا از نظر لوازم گرون هستش و کمیاب.

2299
15-06-2009, 13:56
سلام
اول آفرین برای این کار:11:
من معتقد هستم یک باز سازی اصولی اینجوریه
کل قطعات داخل را باز میکنی سیم کشی رو میکنی میندازی دور رنگ ماشین رو میریزی از اول یک رنگ کامل ( با لایه هایی که کار خونه میزنه نه فقط رنگ خالی )
موتور و گیر بکس و... را پیاده میکنی از اول اصولی میبندی
و ماشین رو از اول با سیم های نو سیم کشی میکنی
درسته خرجت خیلی میره بالا ولی الان چقدر کار کرده همون قدر دیگه هم کار میکنی
و بقل یکی از بچها
این نظر منه . حالا:10:

Master.Pooriya
15-06-2009, 15:04
با تشکر از شما.
اینکه ماشینو کامل باز کنیم ایده خوبیه اما من که تنهایی نمی تونم، بابام هم حالشو نداره در ضمن یه مکان بزرگی به اسم پارکینگ لازمه!

فکر کنم همون مدل ماسمالیزاسون! یعنی هرجا ایراد کرد درست کنیم بهتره!

کار اون گروهم که رنگ رو از بین می بردند و دوباره بتونه و رنگ می زدند رو دیدم... بابام میگه که بعد از یکسال به اولین بارون و برف کرج کل ش ترک برمیداره! (بتونه ها می ترکه)

نظرتون چیه؟

rami_hemi
26-06-2009, 17:36
پوریا جان داداش گلم اگه حوصله نداری بی خیال شو ماسمالی به درد نمیخوره همین آقا محمد ما رو میبینی میگه پو.ل ندارم ماشین رو نزدیک 6 ماهه خوابونده من خودم واسه همین وقت نداشتن از معامله یه کامارو 75 برگشتم چون وقت واسه دویدن دنبال کاراش میخواست .دیدمم نه من ماسل سوار تنبل هستم بهرته پولام رو جم کنم یه پونتایک تقربیا سر پا بگیرم سواری هم بده (البته بعد از یه گلف یا میتسو-گالانت یا لنسر -و تیون شده)
خلاصه منظور ما هم این نیست که خودت همه کار رو بکنی اول که ماشین رو آوردی باید خودت بیا افتی به جون توش صندلیاش رو باز کنی داشبرد باز بشه بعد ببری یه تعمیر کار اون برات موتور رو پیاده کنه(حد الامکان یه جایی باشه که دو رو برش صافکاری و نقاشی باشه )بعد اتاق بی موتور رو با ماشین بر ببری صافکاری نقاشی
اونجا هم همه تزئینات روی ماشین (چراغها و زه و آرمها و نوشته ها و هر چی که کنده بشه باز بشه بازشون کنی
بدی کل رنگ ماشین رو واست سند بلاست کنن و اتاق ماشین به اهن برسه
بعد اون هر چی میتونی بدی پوسیدگی بدنه و شاسی رو برات بگیرن بعد یه سری لوازم میخواد هزار تا خرت و پرت لازم میشه باید بخری بیار ی بدی واست ببندن .
بعد اون که همه چیز در حد نو شد رنگش کنن و عایق کاری و از این چیزا میاری میدی موتور رو روش میندازن(خود پوسته موتور و گیربکس رو هم بدی رنگ خوبه )
بعد اون حالا میرسه به کارای خودت
صندلی ها و داشبورد باید برن تو دوزی و فیبر سازی احتمالا یه سری تزئینلت بدنه لازم باشه میگردی پیدا میکنی
بعد میری پیش عمو باطری ساز میگی بیا اینو سیمکشی رو نو کن اونم یه کم ناز میکنه ولی پول حلال همه مشکلاته .
بعد اون حتما یه چراغی مارکی کم میاری می افتی شب و روز تو اوراقچی ها و لاوزم فروشی ها دنبالش آخرش هم با هزار مکافات یا پیدا میکنی (گاهی باید نصف ایران رو بگردی)شاید هم مجبور بشی بگی یکی برات از اونور دریاها پیدا کنه بفرسته .
خلاصه میدی تو دوز هم قشنگ با چرم اصلی صندلی هار و درست میکنه بعد یه عایق با پشم شیشه و نمد کف ماشین میکنی کنسول و صندلی ها هم که الان از روز اولشون بهترن رو تحویل میگیری میاری خودت میبندی روش(یه کم باید دست به آچار بشی)داشبوردم که تقریبا مثل روز اولش شده میاری میبندی و عمو باطری ساز هم همه سیمها و آمپرا رو باید درست کرده باشه خب چراغ و تزئینات داخلی رو هم میبندی شیشه و از این چیزا یادت نره و تزئینات وقتی میگم کلی میگم .
خب الان مشا بعد صرف نزدیک به 6 ماه وقت و 4-10 میلیون پول بی زبون نسبت به ماشینی که دارین صاحب یه آمریکن کار بسیار تمیز در حد صفر کیلومتر هستید که از 6 تا 30 میلیون قیمت داره .و صد البته افتخار ثبت یک باز سازی بسیار دقیق و حساب شده و کلی تجربه که با میلیاردها دلار نمیشه عوضش کرد .
البته این راه اصلی و پر خرج آمریکن باز بودنه .
یه راه دیگه هم هست اونم اینه که بشینی بیخ گوش بابا جون و هی تو مخش بکنب که ماشین آمریکایی این عشق و داره خوبه قشنگه بعد تهدید به خود کشی و فرار از خانه یه 6-8 میلیون پول از ایشون استرداد کرده و در به در دنبال یک فروند کامارو بسی تمیز یا یک پونتیاک فایربرد فرمولای تا حدی تمیز بگردی و بخری.
البته موستانگهای نا میزون ولی راه برو هم میشه پیدا کرد

شرمنده اینم یادم رفت به باباتون عرض کنید نذارید بتونه بزنند تا حد امکان باید هر جا درست نشد یه ورق سالم بندازه اونجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شما یه سر بزن اینجا ببین چطوری کار میکنن

camaro lt
05-09-2009, 21:18
سلام بر دوستان

جناب پوریا.احتمالا شما یک فورد کاپری را دیدین که ساخت فورد انگلستان است و البته تا آنجا که به یاد دارم پرچم انگلستان در آرم آن وجود ندارد (شاید صاحبش آن آرم را چسبانده) در هر صورت بازسازی هر خودرویی همانجور که دوست عزیز جناب rami_hemiتوضیح داده کار زیاد و البته حوصله و از همه مهمتر عشق زیاد نیاز دارد..برای این کار باید تخمین هزینهها و سرمایه مورد لزوم را داشته باشید و به قول معروف اول چاه بکنی و بعد منار را بدزدی!

کار آسانی نیست بخصوص در این زمانه که هیچ اعتباری به آینده این ماشینها نیست و به راستی بازسازی و نگهداری و خرج کردن برای این ماشینها دل شیر میخواهد....
من نمی خواهم شما را دلسرد کنم ولی حقایق باید گفته شود..
camaro lt
11-09-2009, 00:21
سلام..

انگار این دوست ما پوریا نیامده رفت!!
یعنی حرفهای ما اینقدر نا امید کننده بود؟؟!!
شما نباید اینقدر زود کنار بکشی..مرام آمریکایی سوار جسارت و سر سختیه..مثل خود ماشین آمریکایی..

گر مرد رهی میان خون باید رفت
از پای فتاده سرنگون باید رفت

rami_hemi
11-09-2009, 00:45
کامارو جان گاهی دوستان جو گیر میشن چون آمریکایی اغوا کننده هستش .
من همیشه این رو زمزمه میکنم
جگر شیر نداری سفر عشق مرو .....
من خودم واسه همین که دیدم چیز زیادی از فنی ماشینها هنوز سرم نمیشه به فکر ماشین سر پا تری افتادم وگر نه این بالا هم گفتم 1.5تومن یه کامارو تقربا سالم توی نمایشگاه الان خوابیده نمیرم دنبالش چون اولا در مورد پلاکش کمی مشکل دارم دوما حتما این ماشین که الان خوابیده یه آچار کشی خوب میخواد که وقت ندارم .

camaro lt
11-09-2009, 16:37
سلام !این کامارو که میگید چی مدلیه؟موتور و..چیه؟هنوز هست؟میشه ازش عکس بگذارید؟
mohamad.hejazi
11-09-2009, 16:57
آره رامین اگه بتونی این ماشین رو برای کامارو ال تی جور کنی خیلی خوبه.
راستی کامارو جان اگه مایلید اسمتون رو بگید.

rami_hemi
11-09-2009, 17:12
واقعیتش رنگش و مدلش رو میدونم میگم که رفتم بسته بود از دور یه چیزی دیدم
چشم وقت میذارم میرم ببینم از نزدیک خدا کنه مونده باشه
رنگش هم تقریبا زرشکی و قهوه ای یه چیزی تو این مایه ها مدل 75 بود موتروش رو نمیدونم دیگه.

camaro lt
11-09-2009, 22:51
سلام و تشکر از همه.

حیف که مدل 75 است..البته اگر مشکل خاصی نداشته باشه شاید برای یکی از دوستان سراغش بریم(هر چند که اون دنبال کاپریس میگرده)...اما اگر مشکل سندی و پلاک داشته باشه مفت نمی ارزه!!چون من یه بار چوب خریدن اینجور ماشینها رو که مشکل سند دارن خوردم..بد جوری زندگی را تلخ میکنه!!!):

اسم من علی و البته ترجیح میدم اینجا همون کامارو ال تی باشم!!!(:

چرا این آقا پسر 17 ساله در رفت؟کجاست؟گفتم الان یه موستانگ میگیره مشغولش میشه..اما حیف که نشد..

rami_hemi
11-09-2009, 23:20
خاهش علی آقا
اینجا ما جمعیت علی زیاد داریم دی جی تیستو و تاپ گیر هم علی هستن
ما شما رو همون کامارو جان صدا میکنیم یا علی آقا کامارو
این آقا پسر هم اولش یه چند باری پیمپ مای راید رو نگاه کردن خواستن از این کارا بکنن دیدین با توضیحات من دیگه اینطوری نمیشه.

camaro lt
12-09-2009, 12:59
سلام و ممنون

بله حق با شماست.گاها میان و میرن اما پای آمریکایی ماندن کار هرکسی نیست.
داستان آمریکایی باز شدنم و آخرین آمریکایی که داشتم(کامارو ال تی) توی تاپیک جناب حجازی مینویسم.