PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اوپیروس $ آزرا $ کمری $ 407

rambo_1386
12-05-2009, 11:33
سلام دوستان میخوام با دلیل و سند بدونم کدوم یکی از این خودروها ارزش خرید داره؟؟؟ و در این محدوده خودروی بهتری هم هست؟؟
در آخر نظرتون نسب به هایلوکس چیه؟(دو کابین 2700 cc) اصلا قابل مقایسه با خودروهای بالا هست؟ من نظرم رو یکی از خودروهای بالاست ولی بابام گیر داده به هایلوکس

corey
12-05-2009, 12:37
هایلوکس کلا بیخیال شو سواری خشکی داره و این هم برمیگرده به ماهیتش

بین اینها آزرا از همه بهتره و چندین بار هم در موردش بحث شده برتری هاش هم کاملا مشخصه
موتور قوی تر امکانات بهتر و قیمت مناسب

البته به این لیستت میتونی c5 جدید هم اضافه کنی که از نظر کیفیت سواری و طراحی داخلی و خارجی از تمامی اینها بهتره ولی متاسفانه فقط نمونه 4 سیلندرش عرضه میشه

rambo_1386
12-05-2009, 13:21
هایلوکس کلا بیخیال شو سواری خشکی داره و این هم برمیگرده به ماهیتش

بین اینها آزرا از همه بهتره و چندین بار هم در موردش بحث شده برتری هاش هم کاملا مشخصه
موتور قوی تر امکانات بهتر و قیمت مناسب

البته به این لیستت میتونی c5 جدید هم اضافه کنی که از نظر کیفیت سواری و طراحی داخلی و خارجی از تمامی اینها بهتره ولی متاسفانه فقط نمونه 4 سیلندرش عرضه میشه
درسته قبلا خیلی در این مورد بحث شده و همه آزرا تایید کردن ولی یه سوال در مورد اوپیروس به نظر با توجه به امکانات اوپیروس فکر کنم اوپیروس از آزرا بهتر باشه چون موتور اوپیروس 3800CC ولی آزرا 3300CC و امکانات رفاهیش هم بهتره پس برای چی آزرا بهتره؟؟؟

corey
12-05-2009, 16:09
خب ارزش برندی هیوندای تو ایران بیشتره
حجم موتور هم زیاد مهم نیست مهم اینه که عملکرد موتور 2 تا اتومبیل نزدیک به هم هستش
در کل آزرا و اپیروس توی یک سطح قرار میگیرن و انتخاب بیشتر به سلیقه برمیگرده

MoHaMaD ZaNd
12-05-2009, 18:11
درسته الان حجم مثلا سمند 1800 CC هست ولي مال ال 90 1600 CC هست ( فكر كنم ) ولي توان ال 90 بيشتره !!! پس نميشه به حجم موتور خيلي اطمينان كرد !!!
منم با دوستمون موافقم . به نظر من كيفيت هيونداي بيشتر از كيا هست !!!

IMPost
16-05-2009, 21:36
درسته الان حجم مثلا سمند 1800 CC هست ولي مال ال 90 1600 CC هست ( فكر كنم ) ولي توان ال 90 بيشتره !!! پس نميشه به حجم موتور خيلي اطمينان كرد !!!
منم با دوستمون موافقم . به نظر من كيفيت هيونداي بيشتر از كيا هست !!!

آقا میشه یه خواهشی از شما بکنم دیگه این ال90 بدبخت رو انقدر ازش تعریف نکن واقعا ببخشیدا حالمون دگرگون شد انقدر از ال90 تعریف کردی

YOUCOM
19-05-2009, 23:02
چرا جلوی اپیروس رو کپ مرسدس ساختن؟

MoHaMaD ZaNd
20-05-2009, 05:22
آقا میشه یه خواهشی از شما بکنم دیگه این ال90 بدبخت رو انقدر ازش تعریف نکن واقعا ببخشیدا حالمون دگرگون شد انقدر از ال90 تعریف کردی
عزيزم تعريف نيست . من فقط خواستم بگم كه به حجم موتور در مورد قدرت نبايد اطمينان كرد !! وگرنه من خودم هم زياد از ال 90 خوشم نمياد !!!

Ship Storm
01-06-2009, 05:28
خواستم تاپیک جدید ایجاد کنم دیدم تاپیکش هست
دوستان ما آزرا داریم قصد کردیم بفروشیم اپیروس بگیریم ولی مثل اینکه اینطور که معلومه همین بهتره
خواستم بدونم امکانات اپیروس برتری نسبت به آزرا داره(امکانات اضافه نسبت به آزرا چی داره)؟توش نشستم ببینم چطوریه ولی از بیرون که دیدم Navigation داخلش خیلی بزرگ و خوبه حالا به غیر از این چه امکاناتی بیشتر و یا کمتر از آزرا داره
آخه شنیدم که میگن 5 سال گارانتی بدون احتساب کارکرد کیلومتر داره آیا صحت داره؟؟؟ اگه اینطور باشه واقعا عالیه چون ما با ماشین زیاد اینور اونور میریم و در عرض 3 ماه که همین آزرا 12 هزار تا رفته

davidjoker
01-06-2009, 06:24
چرا جلوی اپیروس رو کپ مرسدس ساختن؟

من فکر کنم اوپیروس بیشتر شبیه جگوار هستش تا مرسدس.

corey
01-06-2009, 19:43
خواستم تاپیک جدید ایجاد کنم دیدم تاپیکش هست
دوستان ما آزرا داریم قصد کردیم بفروشیم اپیروس بگیریم ولی مثل اینکه اینطور که معلومه همین بهتره
خواستم بدونم امکانات اپیروس برتری نسبت به آزرا داره(امکانات اضافه نسبت به آزرا چی داره)؟توش نشستم ببینم چطوریه ولی از بیرون که دیدم Navigation داخلش خیلی بزرگ و خوبه حالا به غیر از این چه امکاناتی بیشتر و یا کمتر از آزرا داره
آخه شنیدم که میگن 5 سال گارانتی بدون احتساب کارکرد کیلومتر داره آیا صحت داره؟؟؟ اگه اینطور باشه واقعا عالیه چون ما با ماشین زیاد اینور اونور میریم و در عرض 3 ماه که همین آزرا 12 هزار تا رفته

شرمنده ندیده بودم
امکانات این 2 تا خیلی بهم نزدیکن و جفتشون نسبت به قیمتشون امکاناتشون عالیه
ولی در کل آزرا یه ذره قابلیت های حرکتی و اسپرتیش بهتره

Navigation هم که الان بهترین های دنیا میه برای هر ماشینی نصب کرد
کلا کیا و هیوندای و البته لکسس تو بازار آمریکای شمالی بهترین خدمات پس از فروش دارن ولی از اینجا زیاد خبر ندارم
در کل خودروهای کره ای به کم خرج بودن و کم اصطحلاک بودن معروفن و بعید میدونم آزرا مثلا تو 5 سال کارکرد به خرج افتادن و استفاده مکرر از گارانتی بیفته

به نظر من عوض کردن آزرا با اپیروس زیاد عاقلانه نیست مگه اینکه عاشق طراحیش باشی

Ship Storm
01-06-2009, 19:51
شرمنده ندیده بودم
امکانات این 2 تا خیلی بهم نزدیکن و جفتشون نسبت به قیمتشون امکاناتشون عالیه
ولی در کل آزرا یه ذره قابلیت های حرکتی و اسپرتیش بهتره

Navigation هم که الان بهترین های دنیا میه برای هر ماشینی نصب کرد
کلا کیا و هیوندای و البته لکسس تو بازار آمریکای شمالی بهترین خدمات پس از فروش دارن ولی از اینجا زیاد خبر ندارم
در کل خودروهای کره ای به کم خرج بودن و کم اصطحلاک بودن معروفن و بعید میدونم آزرا مثلا تو 5 سال کارکرد به خرج افتادن و استفاده مکرر از گارانتی بیفته

به نظر من عوض کردن آزرا با اپیروس زیاد عاقلانه نیست مگه اینکه عاشق طراحیش باشی

سعید جان ما پریروز بردیم گارانتی لنت جلو رو عوض کردیم 140 تومن گرفت + یک تعویض روغن و ف ی ل ت ر هوا و از این چیزها 264 تومن فاکتور کرد مخمون سوت کشید دفعه اول که بردیم رایگان بود همه اینا ایندفعه پولش رو گرفتن :31:
نمیدونم چرا انقدر زود لنتش تموم شد 12 هزار تا رفته بود صدای لنت بلند شده بود و خش و خش میکرد و این اواخر بیشتر هم شده بود دیگه پریروز بردیم عوضش کردیم نباید انقدر زود تموم بشه درسته؟
تیپ اسپورتی بودن آزرا رو خیلی خوشم میاد و اپیروس یک ماشینی هست که به درد افرا مسن فکر کنم بیشتر میخوره ولی گفتم شاید امکانات داخلی بهتری داشته باشه میگفتن صندلیعقب هاش هم برقی هستش و گرمکن داره و سیستم تهویه کولر برای سرنشینان عقب مجزا تدارک دیده شده
تو راه رفتن و شتاب نسب به آزرا چطوره؟وزن ماشین و قدرت موتور و حداکثر سرعت اونها چقدره؟

amir_rahmani
01-06-2009, 19:54
چرا سانتافه نمی خرید؟؟؟؟؟

corey
01-06-2009, 19:58
سعید جان ما پریروز بردیم گارانتی لنت جلو رو عوض کردیم 140 تومن گرفت + یک تعویض روغن و ف ی ل ت ر هوا و از این چیزها 264 تومن فاکتور کرد مخمون سوت کشید دفعه اول که بردیم رایگان بود همه اینا ایندفعه پولش رو گرفتن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

اپیروس هم بعید میدونم همه چیزش رایگان باشه
کلا تو ایران گارانتی زیاد معنا نداره

نمیدونم چرا انقدر زود لنتش تموم شد 12 هزار تا رفته بود صدای لنت بلند شده بود و خش و خش میکرد و این اواخر بیشتر هم شده بود دیگه پریروز بردیم عوضش کردیم نباید انقدر زود تموم بشه درسته؟

آره یه ذره زود تموم شده ولی تا اونجا که من میدونم آزرا تو خودروهای وارداتی یکی از کم خرج تریناست

میگفتن صندلیعقب هاش هم برقی هستش و گرمکن داره و سیستم تهویه کولر برای سرنشینان عقب مجزا تدارک دیده شده
تو راه رفتن و شتاب نسب به آزرا چطوره؟وزن ماشین و قدرت موتور و حداکثر سرعت اونها چقدره؟

منم دقیق نمیدونم ولی از تو مجله ها و سایت ها آمارش میگیرم
ددر شتابب و عملکرد اتفاقا خیلی به هم نزدیکن و تا حدودی هم آزرا برتره

Ship Storm
01-06-2009, 20:06
چرا سانتافه نمی خرید؟؟؟؟؟

حقیقتا ماشین های شاسی بلند رو دوست نداریم و شاسی کوتاه رو ترجیح میدیم
سانتافه ماشین خیلی خوبیه ولی جز شاسی بلند ها هست و موردپسند ما نیست
تو راه رفتن و شتاب هم که بعید میدونم به پای آزرا برسه
هرکسی سلیقه ای داره یکی شاسی بلند رو میپسنده ویکی شاسی کوتاه که ما تمایلمون به شاسی کوتاه ها بیشتره:11:

اپیروس هم بعید میدونم همه چیزش رایگان باشه
کلا تو ایران گارانتی زیاد معنا نداره

آره یه ذره زود تموم شده ولی تا اونجا که من میدونم آزرا تو خودروهای وارداتی یکی از کم خرج تریناست

منم دقیق نمیدونم ولی از تو مجله ها و سایت ها آمارش میگیرم
ددر شتابب و عملکرد اتفاقا خیلی به هم نزدیکن و تا حدودی هم آزرا برتره

ممنون سعید جان لطف کردید:11:

D r i v e r
01-06-2009, 23:04
سلام به همه ی دوستان مخصوصاship storm جان:10:
من داشتم میگشتم اینو در مورد اپیروس و آزرا پیدا کردم
با اجازتون قرارش میدم که کسانی که نخوندن و علاقه دارن بخوننش :31: :
ببخشید که عکس ها زیاد هستن و حجیم :11:
اگه اجازه بدین توی 2 پست قرارش بدم:27:

چند تا عکس از کیا اپیروس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند تا عکس هم از آزرا :

ببخشید دیگه یکم صفحه حجیم شد :31:

D r i v e r
01-06-2009, 23:07
و این هم اون مقایسه که گفتم
منبع سایت carx1 هست

فنی :
حضور دو محصول هم کلاس کیا و هیوندای در بازار ایران رقابتی سخت برای این دو محصول و انتخابی سخت تر برای متقاضیان خرید این دو خودرو به وجود آورده است .
اپیروس سهمیه بنزین ندارد ولی به عنوان یک خودرو قدرتمند و حجیم ، مصرف بسیار متعادلی دارد . به گفته ی اطلس خودرویی ها چیزی نزدیک مصرف سمند ایران خودرو !
موتور شش سیلندر خورجینی 3800 سی سی با 24 سوپاپ که توانایی تولید 266 اسب بخار قدرت در دور 6000 و حداکثر 360 نیوتون متر گشتاور در دور 4500 را داراست . اپیروس از گیربکس 5 دنده ی تیپ ترونیک بهره می برد که در دو نوع اسپرت و نرمال در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت . مصرف 10.9 لیتری در سیکل ترکیبی نیز از اپیروس عظیم الجثه خودرویی به نسبت کم مصرف ساخته اند اما همچنان این خودرو ، لوکس می سوزاند .فرمان هیدورلیک با قابلیت تنظیم الکترونیکی ، سیستم کنترل کششTCS و کنترل پایداری به همراه کمک فنر های گازی ، سیستم ترمز ABS و ترمز های دیسکی چرخ های عقب از دیگر مشخصات فنی اپیروس هستند .
آزرا نیز از قاعده بی بنزینی مستثنی نیست اما هیوندای امروز دو رقیب را برای اپیروس به صورت آماده باش نگه داشته . مدل های 2006 و تازه وارد 2009 آزرا .
آزرا در مدل 2006 به نظر یک پله پایین تر از اپیروس ایستاده است . آزرا 2006 از موتور 3.3 لیتری DOHC استفاده می کند که در دور 6000 حداکثر قدرت 235 اسب بخار را در اختیار شما می گذارد . آزرا از گیربکس 5 دنده اتوماتیک شیفت ترونیک بهره می برد و مصرفی حدود 10.2 لیتری در 100 کیلومتر برای سیکل ترکیبی را به همراه می آورد .
سیستم کنترل پایداری ( ESP ) و سیستم کنترل کشش ( TCS ) به همراه ترمز های ضد قفل ( ABS ) از آپشن های مشترک دو خودرو می باشند که لذت رانندگی را هر چه بیش تر در این دو خودرو به نمایش می گذارند . در زمینه مسائل فنی اپیروس قدرتمند تر نشان می دهد اما آسان موتور با وارد کردن مدل 2009 آزرا به ایران قصد دارد رقابت را قدرتمندانه تر پیگیری کند .

طراحی :
شاید در زوایای نگاه به اپیروس ، نگاهی منتقدانه به طراحی آن کمی جای حرف داشته باشد . کیا همواره در طراحی محصولاتش از نوعی سبک "کیا گونه " پیروی می کرده ، اما در اپیروس می توان نوعی سنت شکنی مشاهده کرد که از خط قرمز طراحی های کیا رد شده ، که در طراحی جلو و عقب اپیروس این امر کاملا مشهود است . شباهت طراحی جلوی اپیروس به مرسدس E-class که توسط طراحان نیز به عنوان نوعی الهام گیری تایید شده همواره امتیاز منفی برای اپیروس در نظر گرفته می شود.جلو پنجره بزرگ جلوی خودرو زیبایی و وقار خاصی را در تناسب با ابعاد خودرو بوجود آورده ، رینگ های آلومینیومی 17 اینچی در کنار طراحی ساده کنار خودرو و در ها و نوار روی بدنه که تا جلو و عقب خودرو ادامه پیدا می کنند مانند کمربندی زیبا در میان طراحی ساده و در عین حال زیرکانه خودرو خودنمایی می کنند .چراغ های کشیده شده به سمت بالای عقب اپیروس در کنار صندوق نا هم سطح پشت خودرو در بالا بردن ابهت اپیروس نقش به سزایی داشته اند البته شباهت بی اندازه ی نمای عقب خودرو با محصولات روور و لینکلن تاون کار هم کمی جای تامل دارد !
اما آزرا که به نظر با نام هیوندای و طراحی جذاب و جوان پسندش تمامی کمبود های فنی را پوشانده از طراحی قسمت عقب با الهام گیری از سری ۷ ب ام و بهره می برد . طرح چسبیده چراغ های عقب کمی شما را به یاد الانترا های دهه نود می اندازد ، چراغ ها از ترکیب رنگ مناسبی برخوردارند و خطوط جانبی بدنه که با فرمی رو به بالا وقتی به قسمت عقب میرسند حجیم تر شده عقب این خودرو را عضلانی تر جلوه میدهد . چراغ های ساده ولی زیبا در جلوی این خودرو به همراه جلو پنجره آلومینیومی و رینگ های اسپرت نیز با طراحی زیبا ظاهری برازنده به این خودرو بخشیده اند . اما آزرا تغییرات زیباگرایانه ای را در فیس لیفت 2009 خود شاهد بوده که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد : جلوپنجره ی جدید خودرو که به نظر هماهنگی بیش تری با نمای جلوی خودرو به وجود آورده است ، رینگ های 10 پره جدید و نوپردازی آبی طراحی داخلی خودرو که در مدل 2006 به رنگ سبز بود . تغییر در نمایشگر های صوتی خودرو هم در تغییر فضای داخلی خودرو بی اثر نبوده و به نظر هیوندای در عرضه فیس لیفت های جرئی همواره بهینه سازی و ایجاد جذابیت های بیش تر را در نظر دارد .

امنیت :
اپیروس در تست های امنیت سخت گیر ترین موسسه امنیتی یعنی ، موسسه بیمه برای امنیت بزرگراه های آمریکا توانست بسیاری از رقیبانش را کنار بزند و در میان خودرو های لوکس تست شده بیش ترین امتیاز را در بین رقیبان کسب کند ، امنیتی معادل 5 ستاره ، این تست ها بسیار سخت گیرانه تر از NTHSA آمریکا انجام می شوند به گونه ای که فرضا در یکی از محصولات شورلت موسسه NTHSA چهار ستاره امنیت به خودرو مذکور داده بود ولی موسسه بیمه امنیت بزرگراه ها این خودرو را ضعیف و در حد 1 ستاره ارزیابی کرده بود . در این زمینه اپیروس علاوه بر فاکتور های امنیتی که در طراحی خودرو رعایت کرده ، 12 کیسه ی هوا ، سیستم های کمکی حرکتی همچون ESP و ABS و پشت سری هایی با قابلیت عکس العمل به ضربه را در این زمینه به حالت آماده باش دارد !
نوبت هیوندای آزرا است . 8 ايربگ شامل دو ايربگ براي سرنشينان جلو ، چهار عدد جانبي سرنشينان جلو و عقب ، دو عدد ايربگ پرده اي شيشه هاي کناري ، سيستم ترمز ضد قفل ABS ، توزيع الکترونيکي قدرت ترمز در چرخها EBD و همچنين ترمز کمکي BAS بهمراه ديسکهاي ترمز بزرگ و پشت سری های با قابلیت عکس العمل به ضربه همانند اپیروس . 5 ستاره امنیت موسسه NTHSA آمریکا نیز حاصل تست های انجام شده روی آزرا هستند .

امکانات :
اپیروس مجموعه ای از امکانات لوکس را برای شما به همراه خواهد آورد . سیستم صوتی حرفه ای با سی دی چنجر و ساب ووفر در کنار کامپیوتر سفری ، سیستم تهویه مطبوع صندلی های جلو و خنک کننده ، لامپ های زنون ، سوئیچ کارت ، گرم کننده صندلی های عقب ، تنظیم صندلی های جلو و راننده با 2 حافظه و محفظه خنک نگه دارنده همه از جمله امکانات رفاهی اپیروس محسوب می شوند که در تناسب با معنای یک خودروی لوکس در بازار ایران به نظر مناسب می آیند .
نماینده لوکس های هیوندای ، آزرا نیز همگام با اپیروس با وجود برخی مشترکات ، آپشن های لوکسی را به همراه دارد . به نظر می آید در آزرا نیز مانند اپیروس بحث سیستم صوتی یکی از جدی ترین آپشن ها به حساب می آید ، سیستم صوتی همراه با آمپلی فایر ، ساب ووفر و 8 بلندگو infinity خدمت رسان این بخش خواهند بود . کامپیوتر سفری با تمامی امکانات ، سیستم روشن و خاموش شدن چراغ ها به صورت اتوماتیک ، سیستم ورود به کابین بدون کلید ، سانروف برقی ، لامپهای جلو زنون و حافظه جهت تنظیم اتوماتیک صندلی ، آینه بیرونی و فرمان نیز از جمله امکانات آزرا برای مدل حاضر در ایران می باشند .
در این زمینه نمی توان برتری خاصی به یکی از دو برادر داد اما لوکس بودن اپیروس در این زمینه کمی بیش تر نسبت به آزرا می چربد .

از نگاه نشریات :
سایت ادماندز که در سال 2007 با دو عنوان آزرا را به عنوان پر طرفدارترین خودرو سال انتخاب کرده است در نگاهی اجمالی آزرا را یک سدان اسپورت نمی داند ، این یعنی آزرا از جرگه خودرو های لوکس خارج است ! سایت های "کار اند درایور" و کارز نیز در مقالات متعددی بر قیمت بسیار مناسب دو تیپ آزرا که باعث فروش اعجاب انگیز این خودرو شده تاکید می کنند و آن را قابل ستایش می خوانند . ادماندز در مقایسه آزرا و مرسدس اس کلاس فضای داخلی بیش تر آزرا را عاملی مناسب برای راحتی بیش تر این خودرو نسبت به مرسدس ارزیابی می کند . کارز دات کام هم نظریه ادماندز را به کلی کنار می زند و این گونه می نویسد : به یک لوکس فکر کنید ، نه هیوندای !
مجله "ROAD AND TRACK " اپیروس را با شتاب صفر تا صد نزدیک به 9 ثانیه با وزن 1.5 تنی تحسین می کند و آن را یک لوکس 4 در با امکانات مناسب می خواند و قیمت کمتر آن را در مقابل تویوتا آوالون یکی از اصلی ترین عوامل برتری اپیروس نسبت به آوالون میداند .
شتاب جانبی 0.72 g برای اپیروس در مقایسه با شتاب جانبی 0.78g در آزرا حداقل روی کاغذ ضعف کنترل و فرمان دهی مناسب اپیروس نسبت به آزرا را نشان می دهند و در حقیقت این موضوع از زبان دارندگان دو خودرو در عمل بسیار ضعیف تر است . آزرا از شتاب به مراتب بهتر در مقابل تفاوت 74 کیلوگرمی وزن برخوردار است و در عمل لذت رانندگی بیش تری را برای خریداران فراهم خواهد کرد .شتاب منفی دو خودرو ( 100 تا صفر ) به نظر با وجود سیستم های ترمز یکسان باید عملکرد یکسانی داشته باشند اما تفاوت وزن و آیرودینامیک دو خودرو ، تفاوت 4 متری و شتاب بهتری برای آزرا را نوید می دهند . اپیروس در مقابل تنوعی دل چسب از امکانات و رفاه را در کنار موتور قدرتمند در اختیار کلاسیک سواران می گذارد . این حرف که جوانان نسبت به اپیروس علاقه کمتری نشان می دهند با توجه به نوع تقاضا در بازار ایران کاملا منتفی است ، اپیروس طراحی قدرتمندی دارد و به نظر می رسد در فیس لیفت ها و نسل های بعدی بسیار قدرتمند تر نیز ظاهر شود . این خودرو که نخستین تجربه ی کیا در طراحی خودرو های لوکس محسوب می شود مطمئنا در آینده ایده های بیش تری را از کیا پذیرا خواهد بود . در مقابل آزرا که همواره به خاطر طراحی جذاب و قیمت مناسبش ستایش می شده در مدل 2009 به اوج خود رسیده .
گارانتی 5 ساله ی کیا اپیروس در ایران بدون توجه به کارکرد خودرو و تمدید بیمه بدنه توسط شرکت در طول گارانتی از جمله نکات مثبت برای برتری خدمات اپیروس است ، این در حالی که آزرا برای مدل 2006 از گارانتی 5 ساله با محدودیت کارکرد 100 هزار کیلومتر استفاده می کند . اما در حقیقت سیاست رقابت در زمینه گارانتی همواره در ایران بر روی انتخاب مردم تاثیر گذار نیست ! اختلاف 2 میلیون تومانی دو خودرو در بازار به نظر عادلانه می آید . البته این در حالی است که تفاوت قیمت های وارداتی این دو خودرو به 4 میلیون تومان می رسد اما افزایش قیمتی را که آزرا در بازار تجربه می کند این خودرو را نسبت به جایگاه واقعی اش کمی تکان می دهد .قیمت اصلی آزرا 49 میلیون و 800 هزار تومان و کیا اپیروس 53 میلیون و 700 هزار تومان است .
نظرسنجی های اینترنتی ایران از برتری قاطع آزرا در مقابل اپیروس حکایت دارند ( 71 به 29 درصد ) اما در نظر سنجی های اروپایی به دلیل اضافه شدن تویوتا آوالون به رقابت ، کار برای خودرو ها کمی سخت تر می شود اما باز هم آزرا با وجود قیمت و مشخصات فنی مناسب نسبت به دو خودروی دیگر برتری دارد !

منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ship Storm
02-06-2009, 06:17
ممنون امیر جان واقعا توضیحات عالی و جذاب و کارشناسانه بود
با ین تفاسیر هنوز آزرا رو میشهبه اپیروس ترجیح داد
ولی تو این عکسی که گذاشتی اپیروس قسمت جلو داشبورت بخش کلیدهای ضبط و سیستم تهویه خیلی خوشگله و یه رنگ باحالی کار شده و اون نویگیشنش هم بصورت نرمال روی ماشین هست ولی برای آزرا باید جدا بری بخری نصب کنی
توضیحاتت عالی بود و قانع شدیم که آزرا به اپیروس برتری داره و فقط گارانتی 5 ساله بدون احتساب کیلومتر اپیروس هستش که یکی از مزایای اونه البته یه نکته ای هم هست الآن آزرا رو ثبت نام کنی فکر کنم 51200 در میاد و نقدبخری 53500 هستش ولی واقعا ماشین خیلی عالی و خوبی هستش
ممنون بابت اطلاعات خوبت :11:

tatu_lover1366
06-06-2009, 18:43
بنظرم فقط 407
من تو عسلویه سوار یکیش شدم هنوز سواریش رو یادمه,شاهکاره از لحاظ امکانات
یکم از امکاناتش ایناس
اين خودرو داراي شش ايربگ است و از سيستم‌هاي ترمز EBF-REF-EBF-EBA و سيستم كنترل اصطكاك ASR بهره مي‌برد . پژو 407 همچنين داراي سيستم پايدار الكتريكي، ‌كنترل كروز و ‌تنظيم سفتي فرمان براساس سرعت خودرو است. مدل اوتومات آن نيز از سانروف بهره مي‌برد.
و نیز چراغهای اتوماتیک - سنسور باران - آینه الکتروکرومیک راننده

s-a-l-i-m
07-06-2009, 00:42
یه lexus se350 اگه اشتباه نکرده باشم مدلش رو ...اون هم تو همین مایه هاست و خیلی شبیه کمری هست اون چطوری نسبت به ازرا و کمری و ... تو این رنک قیمت؟؟؟

corey
07-06-2009, 13:14
خب مشخصه که بهتره و تو یه سطح بالاتر از ماشیناست سلیم
لکسس es باید با سری 3 و سی کلاس مقایسه کرد

Ship Storm
08-06-2009, 06:00
آزرا فروش نقدیش تو نمایشگاه های تهران 53500 بود و ثبت نامیش فر کنم 51200 باشه
لکسوس همونطور که سعید جان گفتند از همه این ها سرتره خوب قیمتش هم یکم نزدیک دوبرابر ایناست :31:
حالا جنسیس هم اومده باید مقایسه اون رو با es 350 انجام داد چون فکر کنم قیمت اشون در یک سطح باشن