PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واردات خودرو ویژه جانبازان

saeedtahami
11-05-2009, 19:38
دولت تصویب کرد؛
معافیت‌هاى گمرکى براى تامین خودروهاى مورد نیازجانبازان
بر اساس مصوبه هیئت وزیران جانبازان 50 الى 69درصد تا سقف 25میلیون تومان، جانبازان 35 الى 49درصد تا سقف 20میلیون تومان، جانبازان 25 الى 34درصد تا سقف 15میلیون تومان و جانبازان داراى درصد از کارافتادگى کمتر از 25درصد تا سقف 10میلیون تومان از پرداخت سود بازرگانى به ازاى ورود فقط یک دستگاه خودرو و قطعات و تجهیزات موردنیاز براى مناسب‌سازى آن معاف شدند.
دولت شرایط معافیت گمرکى براى تامین خودرو و قطعات و تجهیزات موردنیاز براى مناسب‌سازى خودروهای ویژه جانباران انقلاب اسلامی را تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانى دولت، بر اساس مصوبه هیئت وزیران و به پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران، جانبازان 50 الى 69درصد تا سقف 25میلیون تومان، جانبازان 35 الى 49درصد تا سقف 20میلیون تومان، جانبازان 25 الى 34درصد تا سقف 15میلیون تومان و جانبازان داراى درصد از کارافتادگى کمتر از 25درصد تا سقف 10میلیون تومان از پرداخت سود بازرگانى به ازاى ورود فقط یک دستگاه خودرو و قطعات و تجهیزات موردنیاز براى مناسب‌سازى آن معاف شدند.
همچنین در واردات این خودروها الزامى به رعات آیین‌نامه ضوابط فنى واردات خودرو به غیر از داشتن نمایندگى رسمى خدمات پس از فروش خودرو در ایران نیست. سال ساخت این خودروها باید سال 2008 به بعد باشد و رعایت استانداردهاى مصرف سوخت و آلایندگی،‌ الزامى است.
بر اساس مصوبه پیشین دولت جانبازان 70 درصد (2پا یا 2 دست قطع از مچ و قطع نخاع) تا سقف 40 میلیون تومان و سایر جانبازان 70 درصد تا سقف 30میلیون تومان به ازاى هر دستگاه خودرو و قطعات و تجهیزات مربوط به آن از پرداخت سود بازرگانى معاف شده بودند.
تشخیص و معرفى جانبازان واجد شرایط، تایید نیاز به قطعات و تجهیزات لازم براى مناسب‌سازى خودرو و تعیین نوع قطعات و تجهیزات مذکور به عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است. همچنین در صورت تشخیص بنیاد شهید مبنى بر امکان تولید خودروى مناسب جانبازان توسط خودروسازان داخلى و درخواست جانبازان واجد شرایط، واردات قطعات و تجهیزات موردنیاز توسط خودروسازان داخلى پس از تایید بنیاد شهید و با استفاده از معافیت‌هاى گمرکى مذکور، مجاز است.
این مصوبه توسط معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شده است.

به همین منظور شرکت بازرگانی راهبرد پیشگامان ایرانیان (وارد کننده خودرو) شروع به ثبت نام از جانبازان کرده است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم شرایطش :

"هر چه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است" امام خمینی (ره)

شرکت بازرگانی راهبرد پیشگامان ایرانیان با هدف قدردانی و خدمتگزاری به جانبازان گرامی در نظر دارد در راستای معافیت های گمرکی برای تامین خودروهای مورد نیاز جانبازان عزیز که توسط دولت خدمتگزار تصویب گردیده، از این عزیزان ثبت نام اینترنتی به عمل آورده و پس از تکمیل مدارک به ترتیب اولویت ثبت نام، اقدام به عملیاتی کردن سفارش این عزیزان نماید. لذا با توجه به محدودیت های موجود برای تامین خودرو، خواهشمند است مدارک را هر چه سریعتر ارسال نمایید تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

لازم است جانبازان محترم جهت ثبت نام اینترنتی مراحل زیر را دنبال نمایند:

مرحله اول تکمیل فرم ثبت نام از طریق لینک (فرم ثبت نام ویژه جانبازان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
مرحله دوم ارسال مدارک مورد نیاز (فتوکپی رنگی شناسنامه + فتوکپی رنگی پشت و روی کارت ملی + فتوکپی رنگی کارت جانبازی) (در صورت ارسال کپی سیاه و سفید مدارک، ارائه اصل مدارک فوق در زمان عقد قرارداد نهایی، الزامیست.) به یکی از دو طریق زیر:
1-2) ارسال به پست الکترونیکی support@piico.ir
2-2) ارسال با پست سفارشی به آدرس شرکت (تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو غربی، شماره 193، طبقه 6، واحد 16 - کد پستی 1998714437)

مرحله سوم پس از دریافت مدارک توسط شرکت کد پیگیری از طریق سیستم پیام کوتاه SMS به شماره همراه جانباز ارسال میگردد - لطفا توجه داشته باشید که در صورت ارسال مدارک توسط ایمیل، حداکثر ظرف 4 روز از تاریخ ارسال و در صورت ارسال مدارک با پست سفارشی، حداکثر ظرف 8 روز از زمان ارسال، کد پیگیری به شما اعلام می گردد. خواهشمند زودتراز زمان های اعلام شده تحت هیچ شرایطی جهت دریافت کد پیگیری با شرکت تماس نگیرید.

مرحله چهارم جانباز محترم پس از دریافت کد پیگیری میبایست به سایت مراجعه نموده و با توجه به لیست قیمت تمام شده خودروها برای جانبازان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خودروی مورد نظر را انتخاب نماید.

مرحله پنجم جانباز محترم میبایست اطلاعات زیر را از طریق شماره پیام کوتاه 30007650001354 برای شرکت ارسال نمائید
کد پیگیری ،نام و نام خانوادگی ، کد خودرو انتخابی ، شماره فکس یا آدرس ایمیل
. بعنوان مثال برای تویوتا کمری " 1025 - آقای حسینی - CM113 - ف 22062535 - 021 "

مرحله ششم شرکت پس از دریافت پیام کوتاه جانباز، پیش نویس قرارداد را در دو نوع پیش پرداخت تنظیم و به شماره فکس و یا آدرس ایمیل جانباز ارسال خواهد کرد. پیش نویس قرارداد حداکثر 2 روز پس از اعلام کد خودرو توسط جانباز به شرکت، برای جانباز ارسال خواهد شد.

مرحله هفتم جانباز محترم پس از دریافت پیش نویس قرارداد آنها را مطالعه نموده و نوع قرارداد خود را بوسیله پیام کوتاه SMS بصورت زیر به شرکت اعلام نماید( شماره پیام کوتاه 30007650001354 )
کد پیگیری ،نام و نام خانوادگی ، کد خودرو انتخابی ، نوع قرارداد
. بعنوان مثال برای تویوتا کمری " 1025 - آقای حسینی - CM113 - نوع اول "

مرحله هشتم پس ازاعلام شروع واردات در سال 1388 از طرف وزارت بازرگانی از جانباز محترم دعوت بعمل می آید جهت عقد نهایی قرارداد به محل شرکت مراجعه نماید. ( در حال حاضر هنوز واردات در سال 88شروع نگردیده است )

قابل توجه جانبازان عزیز

لطفا جهت واردات خودرو به موارد زیر توجه فرمایید:

1- ثبت نام اینترنتی به منزله عقد قرارداد نمی باشد و فقط جهت آماده سازی امور اداری جهت عقد قرار داد می باشد.

2- طبق آیین نامه اجرایی بنیاد امور ایثارگران، اسامی جانبازان عزیز از طریق مناطق مربوطه به امور ایثارگران مرکز ارسال
و امور ایثارگران مرکز به وزارت بازرگانی و گمرک ارسال خواهد کرد.

3- پس از رسیدن اسامی جانبازان به وزارت بازرگانی واعلام شروع واردات در سال 1388 از طرف وزارت بازرگانی ، امکان عقد قرارداد و استفاده از معافیت ها امکان پذیر می باشد.

4 - پس از عقد قرارداد کلیه امور مربوط به وزارت بازرگانی ، خرید خودرو ، حمل خودرو ، ترخیص ، و شماره گذاری برعهده شرکت میباشد.

لیست قیمت خودروها رو میتونید از اینجا ببینین :
اگه این قیمت ها رو دیدین بعد سکته کردین یا هنگ کردین من هیچ مسئولیتی ندارم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه وقت کردین توی همین سایت قیمت واقعی (فروش عام) خودروها رو ببینید
تشکر یادتون نره

ar.behnam
13-05-2009, 09:50
باباااااااااااا مخم هنگ کرد
چه قیمتایییییییییییییییییییی ییییی:o

farzan.B
13-05-2009, 13:12
من الان هنگم.....

اصلا کدوم جانبازی پول داره ؟؟ بیچاره ها پوله دوا درمون ندارن !

ar.behnam
13-05-2009, 16:18
من چند تا جانباز رو بیشتر نمیشناسم
اما از بین اون چند تا همشون مایه دارن
نداشته باشن هم به هر دری باشه میکوبن تا این تخفیف از دستشون نپره !
به راحتی میتونه 25 میلیون بخوره

rambo_1386
13-05-2009, 18:30
سلام دوستان میخوام بدونم هیوندا و تویوتا ماشینهای دیگه ای بجز کمری و آزرا تو این محدوده قیمت دارن یا نه(البته خودرویی که تا به حال وارد نشده و قیمتش هم از اون دوتا 1 دلار هم بیشتر نباشه) اگه هست لطف کنید معرفی کنید تا با استفاده از جانبازی22% بابام واردش کنم!!!!

sinasignal
13-05-2009, 21:22
قضیه چیه ؟ چطوری وارد میکنن؟
خودشون باید واسطه پیدا کنن تا براشون وارد کنه یا اینکه سازمان خودش وارد میکنه :13:

sinasignal
13-05-2009, 21:32
سلام دوستان میخوام بدونم هیوندا و تویوتا ماشینهای دیگه ای بجز کمری و آزرا تو این محدوده قیمت دارن یا نه(البته خودرویی که تا به حال وارد نشده و قیمتش هم از اون دوتا 1 دلار هم بیشتر نباشه) اگه هست لطف کنید معرفی کنید تا با استفاده از جانبازی22% بابام واردش کنم!!!!

خب از لیست قیمت ها خودت می تونی این کار رو بکنی

rambo_1386
13-05-2009, 23:07
خب از لیست قیمت ها خودت می تونی این کار رو بکنی

دوست عزیز خودم این لیست و دیدم سوال من یه چیز دیگست اگه به این بیانیه دقت کنی نوشته هر خودرویی که جانبازا بخوان میتونن وارد کنن فقط باید سال سخت کمتر از 2008 نباشه و نمایندگیش تو ایران باشه حالا من نمیدونم قیمت جهانی آزرا چنده مثلا فرض کنیم 10000$ من میگم چندتا خودرو مثل بنز ، بی ام و ، تویوتا و هیوندای معرفی کنید که تا به حال وارد ایران نشدن و قیمتشون کمتر از قیمت جهانی آزرا باشه :10:

saeedtahami
13-05-2009, 23:23
قضیه چیه ؟ چطوری وارد میکنن؟
خودشون باید واسطه پیدا کنن تا براشون وارد کنه یا اینکه سازمان خودش وارد میکنه :13:

نه نیازی نیست خودشون مستقیم درگیر کارها بشن
فقط کافیه لب تر کنن خود این شرکت پیشگامان تمامی کارها رو براشون انجام میده
توی متن که نوشته بود :
- پس از عقد قرارداد کلیه امور مربوط به وزارت بازرگانی ، خرید خودرو ، حمل خودرو ، ترخیص ، و شماره گذاری برعهده شرکت میباشد.
اونا فقط پولش رو میگیرند

saeedtahami
13-05-2009, 23:58
این خبر رو الان دیدم گفتم خالی از لطف نیست اگه براتون بزارم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایثار به نقل از حیات، محسن انصاری امروز در مراسم افتتاح بیمارستان روانپزشکی نیایش سعادت آباد با اعلام این خبر افزود: جانبازان نیازی به ارایه معرفی نامه برای دریافت پلاک ویژه خودرو جانبازان نداشته و تنها با ارایه کارت جانبازی می توانند از تسهیلات ویژه برخوردار شوند.
وی همچنین با اشاره به حق جانبازان در سطوح مختلف از کارافتادگی برای دریافت خودروی ویژه جانبازان، گفت: در امر واردات خودرو ویژه جانبازان، هیچگونه سوء استفاده ای تاکنون نشده و ما امیدواریم با این تسهیلات که دولت پیش بینی کرده است، جانبازان از کارافتاده نیازمند به خودرو ویژه، از این مزایا بهره مند شوند.
انصاری با اشاره به اینکه واردات خودرو ویژه جانبازان هنوز آغاز نشده است، گفت: دستورالعمل واردات خودرو ویژه جانبازان صادر شده و در سال 88 جانبازان می توانند از این خودروها استفاده کنند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران با خودروسازان داخلی گفت: روز گذشته رایزنی هایی با خودروسازان داخلی برای ساخت خودرو ویژه جانبازان انجام شد تا جانبازان کشورمان بتوانند با مشارکت بخش های داخلی از این امتیازبهره مند شوند.

2299
14-05-2009, 00:44
............................
حذف شود

saeedtahami
14-05-2009, 09:26
............................
حذف شود

عزیز چی حذف بشه ؟:9:

2299
14-05-2009, 11:52
عزیز چی حذف بشه ؟:9:

اول یک چیزی نوشتم پشیمون شدم پست خودم منظورم بود:31:

alan wake
14-05-2009, 20:20
سلام

هنوز کسی این راه رو امتحان نکرده؟؟؟(منظورم یکی از مثلآ جانبازان )

Lamanta
15-05-2009, 00:22
جانبازان 70 درصد (2پا یا 2 دست قطع از مچ و قطع نخاع) تا سقف 40 میلیون تومان

این با کجاش می خواد فراری Enzo ی وارداتیش رو برونه !

saeedtahami
15-05-2009, 13:12
این با کجاش می خواد فراری Enzo ی وارداتیش رو برونه !

فکر کردین اگه یه جانباز خودرویی رو وارد کنه (مثل یه بنز یا بی ام و و ...)خودش سوار میشه نه دیگه
میده پسرش یا دخترش بعد اونا میان جلوی ما پزشو میدن:3:
ما هم اگه دلمون همچین ماشینایی بخواد باید با دوبرابر قیمت بخریمش جیکمون هم در نیاد:19:
آخه این رسمشه:37:

tehran11
15-05-2009, 18:48
baba ina bara khodeshon dokon vaz kardan bechare janbaze ke 69%az badanesho fadaye keshvaresh karde bmw330i ro mekhad chekar beren moshkelate in azizaro hal koned cheghadar ghate nokhaye va shemeyaye daran az faghr va nabode emkanate darmane na to takhte bemarestan to khonehashon zajr mekeshand ta beheshte beshan.afsssssssssssssssssssos

saeedtahami
16-05-2009, 12:19
baba ina bara khodeshon dokon vaz kardan bechare janbaze ke 69%az badanesho fadaye keshvaresh karde bmw330i ro mekhad chekar beren moshkelate in azizaro hal koned cheghadar ghate nokhaye va shemeyaye daran az faghr va nabode emkanate darmane na to takhte bemarestan to khonehashon zajr mekeshand ta beheshte beshan.afsssssssssssssssssssos

اول این که اگه میشه فارسی بنویسید (ویرایشش کنید)
بعد من با نظر شما کاملا موافقم
به جای اینکه همین پولایی که دارن رو ازشون بگیرن بیان, این همه مخارج بیمارستان و درمان اونا رو پرداخت کنن
ولی باز یه مسئله هستش
همه جانبازها که بالای 50 نیستن
من یکی از اقوام خودم توی جبهه فقط یه ترکش خورده بعد اونو در اوردن و فقط یه اثرات کمی هنوز داره ولی بهش 15 درصد جانبازی دادن الان هم میخواد ماشینش رو بفروشه (سمند) بعد بیاد یکی از همین ماشین رو بگیره

devil_ff2008
16-05-2009, 16:00
سلام
از بین این ماشینا نسبت به قیمتشون کدوم بهتره ؟

تویوتا کرولا 2009 195,000,000

یاریس صندوق دار 2009 159,000,000 و 161,000,000 و 181,000,000

کیا - سراتو 2009 173,000,000

سوناتا 2009 201,000,000

avecina.ir
16-05-2009, 16:27
سلام
از بین این ماشینا نسبت به قیمتشون کدوم بهتره ؟

تویوتا کرولا 2009 195,000,000

یاریس صندوق دار 2009 159,000,000 و 161,000,000 و 181,000,000

کیا - سراتو 2009 173,000,000

سوناتا 2009 201,000,000
شک نکن تویوتا.... توی دوام و کیفیت ساخت حرف اول را میزنه اونم توی ایران که هزینه ی تعمیرات و لوازم یدکی وارداتیها سر به فلک میزنه......

2299
16-05-2009, 19:40
فکر کردین اگه یه جانباز خودرویی رو وارد کنه (مثل یه بنز یا بی ام و و ...)خودش سوار میشه نه دیگه
میده پسرش یا دخترش بعد اونا میان جلوی ما پزشو میدن:3:
ما هم اگه دلمون همچین ماشینایی بخواد باید با دوبرابر قیمت بخریمش جیکمون هم در نیاد:19:
آخه این رسمشه:37:

خوب حالا شما اینو میگی من چی بگم که بابام جانباز هست ولی همون پولو نداریم چی :41::13::31::19:

devil_ff2008
17-05-2009, 19:56
زرشک
ما که تا اومدیم انتخاب کنیم ظرفتش پر شد !

alan wake
17-05-2009, 20:24
زرشک

ببخشید دوست عزیز میشه منظورتون رو واضح تر بگید.

ممنون

rambo_1386
17-05-2009, 21:21
زرشک
منم وقتی رفتم واسه ثبت نام دیدم نوشته ظرفیت زیر 50% پرشده .......سوخت:31: حالا کسی سایت دیگه ای نمیشناسه البته بجز kiasat که تابلو کلاه بردارن تمام مشخصاتش اشتباه اوپیروس نوشته 3300 سی سی 7نفره! کارنز هم زده 3300 سی سی :18: یه نگاهی به سایت بکنید خندتون میگیره اینا چرا ملت ..... خر فرض میکنن

حالا کسی میدونه واسه وارد کردن خودرو باید چیکار کنیم به بقیه هم بگه تا همه استفاده کنن یا اگه سایت دیگه ای مثل piico میشناسید معرفی کنید

2299
17-05-2009, 21:39
شما برین بنیاد جانبازان راخ=هنمایی میکنن:46::46:

Elena_sa
17-05-2009, 21:57
به نظر من که اینا یک سری محدودیت هایی هم دارن.
مثلا در فروش ماشین. یعنی بگن ماشین رو باید مثلا همونقد که ارزون تر وارد کردی بفروشی و یا اینکه تا چند سال اجازه فروشش رو نداشته باشی.همچین چیزی میشه؟
من عموم جانباره میخواد بره یکی بگیره.

devil_ff2008
18-05-2009, 19:25
ببخشید دوست عزیز میشه منظورتون رو واضح تر بگید.

ممنون
منظورم سایت piico بود که دیگه از جانبازان زیر 70% ثبت نام نمیکنه

devil_ff2008
18-05-2009, 19:26
همچین چیزی میشه؟
تا 5 سال اجازه فروش ندارن

ReZa DN
18-05-2009, 23:26
توجه: بنا به مصوبه دولت در تاریخ 20/02/1388 معافیت گمرکی برای جانبازان زیر 70% لغو گردید لذا فقط از جانبازان بالای 70% ثبت نام بعمل می آید.

2299
19-05-2009, 00:05
توجه: بنا به مصوبه دولت در تاریخ 20/02/1388 معافیت گمرکی برای جانبازان زیر 70% لغو گردید لذا فقط از جانبازان بالای 70% ثبت نام بعمل می آید.

البته فعلا

devil_ff2008
19-05-2009, 08:44
البته فعلا
فعلا نداره دیگه دوست عزیز
چون با یکی از بند های قانون اساسی مغایرت داشته کلا لغو شده

2299
19-05-2009, 20:46
فعلا نداره دیگه دوست عزیز
چون با یکی از بند های قانون اساسی مغایرت داشته کلا لغو شده

به ما گفت فعلا حالا شما میگی چشم حالا چرا میزنی :31::10:

alan wake
21-05-2009, 20:08
سلام
دوستان تازگیا میگن با حذف جانبازان زیر 70% برای جانبازان 70% با شرایط خیلی ویژه ماشین میدن!

کسی چیزی در این رابطه میدونه؟؟

ashrafi116
23-05-2009, 08:09
یارم چو قدح به دست گیرد/بازار بتان شکست گیرد
هر کس که بدید چشم او گفت/کو محتسبی که مست گیرد
در بحر فتاده‌ام چو ماهی/تا یار مرا به شست گیرد
در پاش فتاده‌ام به زاری/آیا بود آن که دست گیرد
خرّم دل آن که همچو حافظ/جامی ز می الست گیرد

steps
23-05-2009, 09:06
تا ما میایم یه کاری کنیم یا لغو میشه با کنسل میشه
ما دریا بریم خوش کیشه

ashrafi116
23-05-2009, 09:36
یارم چو قدح به دست گیرد/بازار بتان شکست گیرد
هر کس که بدید چشم او گفت/کو محتسبی که مست گیرد
در بحر فتاده‌ام چو ماهی/تا یار مرا به شست گیرد
در پاش فتاده‌ام به زاری/آیا بود آن که دست گیرد
خرّم دل آن که همچو حافظ/جامی ز می الست گیرد

بی باک بی بال
23-05-2009, 10:01
عکسی از این ماشینها ندارید

alan wake
23-05-2009, 12:29
من مثلن هم جانبازم هم مثلن آزاده ام . تو این حرف ها رو باور نکن 18 ساله از اسارت اومدم 18 سال هم مستاجرم اینا دروغ میگن از اون دروغای دم انتخاباتی . آگه راست میگن بان به ما خونه بدن. با15000000ملیون اونم وام چه جور خونه ای میتونی بخری ؟چون مسئله ی مسکن هزینه ی بالایی داره و سوژه ی جدیدی هم نیست اینا اومدن دم انتخابات آرای خاموشو روشن کنن .شما فقط تیوتاکمری شنیدی اما کی داده و کی گرفته . بعد از انتخابات اگه رقیب رای بیاره که میگه ما نگفتیم اگه خودش رای بیاره میگه چشم اما سر فرصت اونم با هزار گیر دیگه . سرتو به درد نیارم من شاید حدود 8 ساعت در شبانه روز پای اینترنتم اما ثبت نام نکردم . معاویه میگفت اگه یه سر مو دست من ویه سرش دست مردم باشه در کشاکش پاره نمیشه . هر وقت کشیدن شل میکنم هر وقت شل کردن می کشم . اینا الآن دارن شل میکنن تا بعد از انتخابات بکشن . منم که میبینی این حرفارو میزنم به قول سعدی علیه الرحمه: هرکس دست از جان بشوید آنچه در دل دارد بگوید . دیگه برات نمیگم چند وقت پیش به یکی از همینا آمده بود مشهد تا مردم بیخبر برن تو دفتر ملیاردتومانیش دست بوسی گفتم اگر من این روزا رو میدونستم جبهه نمیرفتم این پولا از کجا واسه شما هست ولی واسه من که همسایه تون هستم نیست ؟ببخشید دوستان دلم پره این مثنوی هزار من کاغذ می خواد . خدانگهداتان

سلام

اخه دوست عزیز این معافیت گمرکی حرف چندان جدیدی هم نیست!

mohsen sedaqatkish
16-09-2014, 12:30
با درود
من هر كاري ميكنم نه فايل ثبت نام برام باز ميشه نه ليست قيمت خودروها لطفا راهنمايي نماييد.
با سپاس :n03: