PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیر کردن مودم و فایل از طریق مودم وایرلس (TP-Link TD-W8901G)

tititoti2001
11-05-2009, 12:54
سلام.
من یک مودم وایرلس TP-Link مدل TD-W8901G دارم که با کابل شبکه به دسکتاپم وصله و لپ تاپم رو هم با وایرلس کانکت کردم.
قبلآ که مودم 8811 داشتم یادمه که دو تا سیستم یعنی لپ تاپ و دسکتاپم هر کدوم جداگانه به مودم وصل بود. یکی با USB و دیگری با کابل شبکه و در این حالت با هم شیر هم بودن یعنی می شد فایل انتقال داد بینشون.
حالا می خواستم ببینم دوستان کسی می دونه چطور می شه از طریق این مودم جدیدم دو تا کامپوتر رو شیر کرد.
فکر می کنم همون قابلیت روتر باشه که مودم من هم داره...
می خوام پرینتر رو که به دسکتاپ وصله با لپ تاپ شیر کنم
ممنون می شم راهنمایی کنید

hadiceberg
11-05-2009, 22:49
سلام.
من یک مودم وایرلس TP-Link مدل TD-W8901G دارم که با کابل شبکه به دسکتاپم وصله و لپ تاپم رو هم با وایرلس کانکت کردم.
قبلآ که مودم 8811 داشتم یادمه که دو تا سیستم یعنی لپ تاپ و دسکتاپم هر کدوم جداگانه به مودم وصل بود. یکی با USB و دیگری با کابل شبکه و در این حالت با هم شیر هم بودن یعنی می شد فایل انتقال داد بینشون.
حالا می خواستم ببینم دوستان کسی می دونه چطور می شه از طریق این مودم جدیدم دو تا کامپوتر رو شیر کرد.
فکر می کنم همون قابلیت روتر باشه که مودم من هم داره...
می خوام پرینتر رو که به دسکتاپ وصله با لپ تاپ شیر کنم
ممنون می شم راهنمایی کنید

در دسکتاپ روی اسم پرینتر یا فولدری که می‌خواهی به اشتراک بذاری راست کلیک کن و Sharing (and security) رو بزن.
یک اسم براش تعیین کن و ok رو بزن.

در لپ‌تاپ برو به My network places و از لیست سمت چپ روی View workgrop computers کلیک کن. اسم کامپیوترهای شبکه محلی (در اینجا دسکتاپ و لپ‌تاپت) لیست می‌شه. آیکون کامپیوتر مورد نظر (دستکتاپ) رو باز کن. فولدرها و پرینترهای به اشتراک گذاشته شده رو می‌بینی.
برای اینکه بتونی از پرینتر استفاده کنی روی اسمش راست کلیک کن و روی گزینهٔ (یادم نیست درست) Open یا Install کلیک کن.

ضمنا فکر می‌کنم اگر یوزرهای کامپیوترهای مبدا و مقصد، رمز نداشته باشن، چیزایی که گفتم درست کار نکنه.

tititoti2001
12-05-2009, 00:38
خیلی ممنون دوست خوبم...من این کارها رو انجام دادم ولی در لپ تاپ و یا دسکتاپ در قسمت نتورک پلیس لیست سیستم ها نمی آد...یعنی نمیشناسن هم دیگر رو... البته ورک گروپ هم یکی هستش ولی نمی دونم توسط مودم چطور تنظیمات رو انجام بدم...
در هر حال ممنونم

mohammad_1372
18-03-2010, 15:07
سلام چگونه لپ تاپ رو به اینترنت وصل کنم؟؟؟؟
مودم من هم همین مودل TD-8901G هست و به کامپیوتر خانگیم وصله حالا لپتاپ رو چطوری وصل کنم؟
هر دو سیستم عامل هم VIsta هست

radfard1017
18-03-2010, 20:28
من هم همین مشکل رو دارم .یعنی می خوام لپ تاپ و Pc رو که از مودم وایرلس دار TP Link استفاده می کنند با هم شبکه کنم .

fsh_num7
24-03-2010, 16:33
منم همین مشکل دوسمونو دارم

mrme
24-03-2010, 23:56
سلام چگونه لپ تاپ رو به اینترنت وصل کنم؟؟؟؟
مودم من هم همین مودل TD-8901G هست و به کامپیوتر خانگیم وصله حالا لپتاپ رو چطوری وصل کنم؟
هر دو سیستم عامل هم VIsta هست

اقا محمد زمانی که لپ تاپ ویندوزش میاد بالا اگه در محدوده ی 10 متری اون مودم وایرلس ی باشه اتوماتیک ازت درخواست اتصال میده (روی صفحه دسکتاپ)...:5:
اگه این مورد واسه ی شما پیش نیومد میتونی بری گوشه ی پایین صفحه سمت راست و روی یک کامپیوتر کوچیک که روش یک کره کشیده کلیک کنی (البته کره کوچیک زمانی که به اینترنت وصل باشی)یه هر حال واضح هست...
بعد از اون باید یه REFRESH بزنی تا واست مودم رو SEARCH کنه...باید توجه به اسمی داشته باشی که زمان نصب مودم خودت انتخاب کردی و همین طور اگه رمزی گذاشته باشی ازت درخواست میکنه البته فقط برای اولین بار...

خیلی راحته ...اگه مشکلی بود با این شماره تماس بگیرید تا به صورت زنده توضیح بدم!!!!!:8:
09379668557 مهدی
:10::10:

mrme
25-03-2010, 00:07
منم همین مشکل دوسمونو دارم
به توضیحاتی که برای آقا محمد دادم توجه کن...:8:

:10:

ehsanbikas
01-12-2011, 17:03
با متصل کردن مودم با کابل کراس به یکی از سیستم ها اون سیستم با بقیه پینگ میخوره (یه سیستم رو با وایرلس وصل کردم و یکی رو با کابل ) :5:

هنوز نمیدونم اگه سیستم های دیگه با وایرلس وصل بشن بین خودشون پینگ میخورن یا نه ..:41:

نکته مهم : چک کنید فایروال ویندوز حتما خاموش باشد و دیفالت گیت وی هم همسان باشد:21:

در ضمن : وقتی هر دو سیستم رو با وایر لس به مودم متصل کردم پینگ نخورد --( به همین خاطر گفتم نمیدونم که بین سیستم های وایرلسی پینگ خواهد خورد یا نه )--:31:

گفتم شاید به درد کسی بخوره و شاید کسی چیزی به ذهنش برسه که همه سیستم ها به هم پینگ بخورن !!!:11:

(پیشنهاد : اگه کسی بیشتر از 2 تا سیستم داره فایر وال خود مودم رو خاموش کنه تست کنه .... شاید جواب داد ):27:

nec90
22-01-2012, 16:40
با سلام به دوستان
آیا مودم tplink td-w8901g غیر از شیر کردن اینترنت قابلیت شیر کردن فایل رو هم داره و اگر داره چظور می تونم یک سیستم pc و یک laptop رو که ویندوز هر دو 7 هست رو با هم شبکه کنم؟
از طریق وایرلس مودم اینترنت رو تونستم بین این دو سیستم شیر کنم ولی فایل رو نه, لطفا راهنمایی کنید ,مرسی:20:

behrooz.shie
22-01-2012, 22:17
با سلام به دوستان
آیا مودم tplink td-w8901g غیر از شیر کردن اینترنت قابلیت شیر کردن فایل رو هم داره و اگر داره چظور می تونم یک سیستم pc و یک laptop رو که ویندوز هر دو 7 هست رو با هم شبکه کنم؟
از طریق وایرلس مودم اینترنت رو تونستم بین این دو سیستم شیر کنم ولی فایل رو نه, لطفا راهنمایی کنید ,مرسی:20:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]