PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا منو تو خرید یه دوربین فیلمبرداری HD کمک کنید. یه خورده عجله دارم.

darkburgundy
10-05-2009, 22:19
سلام به همه

یه بنده خدایی واسه من میخواد از انگلیس دوربین فیلمبرداری HD بیاره اما چون خودش هم وارد نیست به من گفته تا مدل انتخاب کنم. من یه چندتا مدل دیدم ولی اصولا بنده هم ناوارد تر از اون هستم و تا حالا با با هندی کم دیجیتال کار نکردم. من مدلهایی رو که انتخاب کردم با لینک مربوطه اینجا میزارم. لطف کنید بگید کدوم بهتره؟

Sony HDR-CX11E

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Sony HDR-TG3E

Cannon FS200

Cannon FS11 or FS100 این دوتا دقیقا عین هم هستند فقط فرقشون توی مموری هاشونه

اگه واستون باز کردن لینکها زحمته بگید تا تمام جزییات و مشخصات را همینجا بزارم.

اگه خودتون هم مدلی میشناسید که از اینها قطعا بهتره لطفا حتما به من بگید. فقط یه چندتا مطلب رو درمورد درخواست من بدونید. اولا من دنبال هندی کم هارد دار نمیگردم و فقط مموری دار میخوام البته اگه مموری هم بصورت اینترنال نداشته باشه مهم نیست. دوم اینکه کیفیت خیلی واسم مهمه. من یه ال سی دی 52 دارم که درنهایت این فیلمها رو میخوام اونتو نگاه کنم پس کیفیت بی نهایت مهمه.

ممنون

*Alucard*
11-05-2009, 01:16
اول از همه بهت تبریک میگم چون 1. انتخابای خوبی داشتی 2. من از کسایی که میخوان دوربین بخرن خوشم میاد:31:
من سه تا پیشنهاد واست دارم اولا که کاری ندارم کدوم دوربین مموریش چقدره و وزنش چقدره و روی کاغذ چقدر از اون یکی قویتره من فقط بر اساس کیفیت تصویر سه تا مدل رو بهت پیشنهاد میکنم:
به ترتیب قیمت از ارزونترین به گرونترین:

Sony Handycam HDR-XR520

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Panasonic HDC-HS300

Canon LEGRIA HF S10

هر سه تاشونم عالی هستن یعنی نمیتونی بگی کدوم از کدوم بهتره.

در آخر این متن رو از یه سایت برات اینجا نقل و قول میکنم:

The top models from Canon, Panasonic and Sony are all masterful products. Canon's LEGRIA HF S10 is currently too expensive, but the Panasonic HDC-HS300 and Sony HDR-X520 are similarly priced and much harder to distinguish. The Panasonic's full-sized accessory shoe, lens ring and greater manual control give it the edge for features, but the Sony just shades image quality in low light and includes masses more storage. If you're a serious hobbyist or semi-pro, the Panasonic should be your first choice. But if you just want to shoot great video and not fiddle with settings too much, Sony's HDR-XR520 is a valid contender.

منبع:

DariushGreat
11-05-2009, 13:17
سلام به همه

یه بنده خدایی واسه من میخواد از انگلیس دوربین فیلمبرداری HD بیاره اما چون خودش هم وارد نیست به من گفته تا مدل انتخاب کنم. من یه چندتا مدل دیدم ولی اصولا بنده هم ناوارد تر از اون هستم و تا حالا با با هندی کم دیجیتال کار نکردم. من مدلهایی رو که انتخاب کردم با لینک مربوطه اینجا میزارم. لطف کنید بگید کدوم بهتره؟

Sony HDR-CX11E

Sony HDR-TG3E

Cannon FS200

Cannon FS11 or FS100 این دوتا دقیقا عین هم هستند فقط فرقشون توی مموری هاشونه

اگه واستون باز کردن لینکها زحمته بگید تا تمام جزییات و مشخصات را همینجا بزارم.

اگه خودتون هم مدلی میشناسید که از اینها قطعا بهتره لطفا حتما به من بگید. فقط یه چندتا مطلب رو درمورد درخواست من بدونید. اولا من دنبال هندی کم هارد دار نمیگردم و فقط مموری دار میخوام البته اگه مموری هم بصورت اینترنال نداشته باشه مهم نیست. دوم اینکه کیفیت خیلی واسم مهمه. من یه ال سی دی 52 دارم که درنهایت این فیلمها رو میخوام اونتو نگاه کنم پس کیفیت بی نهایت مهمه.

ممنون

دوست من... من هم بهت تبریک می گم. سونی همیشه بیشتر چیزهاش شاهکار از آب در میاد! :10:

ازونجایی که من تنبلم و اینترنتم هم ذغالیه :27:، حوصله باز کردن لینک هایی رو که گذاشتی ندارم. اما چند نکته رو بهت یاد آور میشم که در بروشور سونی ویژه نوروز 87 دیده بودم (الان در دسترس نیست؛ وگرنه دقیق بهت می گفتم چه مدلی بگیر!):

1. دوربینت حداقل توانایی عکس برداری با کیفیت 6.1 مگاپیکسل رو داشته باشه
2. توانایی فیلم برداری به صورت Full HD ( یعنی در اندازه 1920x 1280) رو داشته باشه
3. ترجیحا هارد دیسک دار بگیر. چون فیلم با کیفیت بی اندازه بالایی ضبط می شه، باید فضای کافی در اختیار داشته باشی. (حداقل هارد دیسک 40 گیگابایت باشه)
4. توانایی ضبط صدا به شکل 5.1 کانال دالبی رو داشته باشه.
5. حداقل توانایی بزرگنمایی به صورت 10 برابر اپتیکال و 20 برابر دیجیتال رو داشته باشه.

پارسال، در نمایشگاه کالاهای کامپیوتری و صوتی و تصویری که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شده بود، شرکت سونی یه دوربین هندیکم تازه معرفی کرده بود که افزون بر این چیزایی که گفتم، توانایی عکس برداری با فرمان صوتی رو هم داشت :18::18::18::18:

برای نمونه: یارو به محض این که می گفت ** چیک **، دوربین عکس می انداخت

باز هم پرسشی بود، من و دیگر بر و بچز گل این تالار، در خدمتتیم :11::40:

Sacrament
11-05-2009, 13:59
با عرض سلام به همه بچه های خوبی که تو این سایت فعالیت میکنن من اولین پستمو تو این سایت میزنم داشتم اتفاقی از این انجمن دیدن میکردم دیدم شاید بتونم کمکی بکنم.
من مدت 10 سال هست که فیلمبرداری میکنم این چیزی که میگم تجربه شخصیم هست با دوربینهایی که تا به حال دستم اومده و یا خودم داشتم .
تجربه به من ثابت کرده که canon معمولا بهترین دوربینهارو میسازه چون هم تو محیطهای indoor خوب فیلمبرداری میکنه هم تو محیطهای out door سونی خوب هست ولی هیچ وقت کیفیت و دقت رنگش به canon و panasonic نمیرسه panasonic خیلی دوربینهای خوبی میسازه به خصوص این مدل های آخرش خیلی با کیفیت هستن مشکلش اینه که تو نور کم به خوبی canon و sony نیست ولی در عوض اگر نور کافی باشه خیلی شفاش و با جزئیات فیلم میگیره.
sony دوربینهای بی دردسری داره یعنی اینکه به درد آدمای آماتور خیلی میخوره ولی تو محیطهای بیرون خونه و جاهایی که سریع باید فیلم برداری بشه یه مقدار فلو میکنه یا تار میشه ولی واسه فیلم برداری تو خونه و واسه کسی که حوصله و اطلاعات کافی در مورد فیلم برداری نداره ایده آله.
دوربینهای canon و panasonic یه قابلیت جالب هم تو صدا برداری دارن که به نظر من تو panasonic یه مقدار بهتر کار شده اونم زوم صدا هست یعنی شما رو صورت هر کی فوکاس میکنی میکروفن دوربین هم به طور اتوماتیک رو صدای او شخص فوکاس میکنه که خیلی به درد بخور هست.
موفق باشید.

Grand
11-05-2009, 14:49
هرچی میگیرید، پاناسونیک نگیرید...

Terry Bogard
11-05-2009, 15:18
به نظر من اصلا سونی نخر چون پول الکی واسه تبلیغات بیخودی میدی یه مشت آدم کم اطلاع پلی استیشن بازم هستن که این قضیه بدجوری رو ضمیر ناخودآگاهشون تاثیر گذاشته من خودم تجربه داشتم.
الان المپیک رو 20 ساله دارن با دوربینای پاناسونیک فیلم برداری میکنن جام جهانی رو با دوربینای فیلیپس و پاناسونیک و کانن.

Grand
11-05-2009, 18:13
دوربین‏های هندی‎کم با دوربین حرفه‏ای قابل مقایسه نیستند.

من خودم پاناسونیک دارم و بر اساس تجربه خودم و مقایسه با سایر برند‏ها این نظر رو دادم. انتخاب با شماست...

darkburgundy
11-05-2009, 20:33
از همه عزیزانی که تو این تاپیک به من راهنمایی دادن کمال تشکر را دارم. نظرات شما بسیار مفید بود و اثر بسیار مثبتی در تصمیم گیری من داشت. بازهم ممنون.

Terry Bogard
12-05-2009, 00:54

من خودم پاناسونیک دارم و بر اساس تجربه خودم و مقایسه با سایر برند‏ها این نظر رو دادم. انتخاب با شماست...

اتفاقا منم خودم سونی دارم بر اساس تجربه میگم که دوربین 1 میلیونی سونی کیفیتش در حد دوربین 500 هزار تومنی برندهای دیگس اتفاقا قیمت اصلیشم همونه فقط پول تبلیغاتشو از ملت بدبخت میگیره به نظر من دوربینای سامسونگ بهتر از سونیه دیگه چی برسه به بقیه برندا.

*Alucard*
12-05-2009, 01:21
به نظر من حرف آقای terry bogrd و حرف آقای grand جفتشون غیر منطقی هست چون معلوم نیست کدوم مدل از این دوربینهایی که شما دوتا دوست عزیز منظورتون هست و ازش راضی نیستین رو با کدوم دوربین و از چه برندی مقایسه میکنید!!, طبیعی هست که هیچ وقت نمیشه یه دوربین 300 هزار تومنی از یه برند رو با یه دوربین 500 هزار تومنی از یه برند دیگه مقایسه کرد اونم راجب دوتا برند مثل سونی و پاناسونیک که قیمتهای تقریبا یکسانی برای مدلهای با امکانات یکسانشون در نظر میگیرن.
من با پست اون دوستمون جناب sacrament بیشتر موافقم.

outpost
12-05-2009, 10:32
الان المپیک رو 20 ساله دارن با دوربینای پاناسونیک فیلم برداری میکنن جام جهانی رو با دوربینای فیلیپس و پاناسونیک و کانن.

مسابقات المپيك هميشه با دوربينهاي XDCAM HD سوني فيلمبرداي ميشن.

Sony Provides XDCAM(R) HD Technology To NBC For 2008 Olympics ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sony will provide the latest version of XDCAM® HD technology to NBC during the network’s coverage of the 2008 Beijing Summer Games, from Aug. 8 to 24

كلا پخش مسابقات المپيك از طرف NBC انجام شده و هميشه اين شبكه از دوربين هاي سوني استفاده مي كرده.

سهم بسيار زيادي از بازار سيستمهاي حرفه اي دنيا و استودويوهاي معتبر دنيا در چنگ فناوري هاي سوني هستش.

outpost
12-05-2009, 10:38

از اين دوربين براي تصويربرداي المپيك استفاده ميشه.
دوربين سوني XDCAM HD مدل PDW-700

*Alucard*
12-05-2009, 13:15
سلام دوست عزیز شبکه NBC برای رپورتاژ بازیها از دوربین سونی استفاده میکنه و هر شبکه ای برای خبر گیری از هر دوربینی که مد نظر داشته باشه و با فرمتهای اون استودیو سازگار باشه خبر تهیه میکنه ولی Official Format المپیک از سال 1988 پاناسونیک هست یعنی کل مسابقات با فرمتهای پاناسونیک فیلم برداری میشه.

DariushGreat
12-05-2009, 13:45
به نظر من اصلا سونی نخر چون پول الکی واسه تبلیغات بیخودی میدی یه مشت آدم کم اطلاع پلی استیشن بازم هستن که این قضیه بدجوری رو ضمیر ناخودآگاهشون تاثیر گذاشته من خودم تجربه داشتم.

1. رعایت احترام شرطه. خواهشمندم از تمسخر همدیگه جدا خودداری کنیم!!! :13:
2. دوست گلمون گفته برند سونی می خواد. پس نظر دادن درباره برندهای دیگه کاملا نادرست هست.
3. هم المپیک و هم جام جهانی و هم جام ملت های آسیا رو با دوربینای سونی فیلم برداری می کنن؛ فقط در چند مورد در مسابقات جام ملت های اروپا از پاناسونیک و فیلیپس بهره گرفته شد.
4. سونی یکی از بنیان گذاران دوربین های دستی (HandyCam) هست. در اون زمان که دوربینا کاست D8 می خوردن، سونی انصافا کیفیتی بی همتا داشت...! دایی من پاناسونیک خرید و با دیدن دوربین سونی یکی از فامیلامون، بلافاصله فروخت. چون کیفیتش بی اندازه مزخرف بود. الان همون فامیلمون هنوز همون دوربین سونی رو داره. پارسال که از مراسم شب سه مادربزرگم فیلم گرفت و پس از پایان مراسم وصلش کرد به یه LCD 32 و پخشش کرد. انصافا کیفیتش باز هم سر بود. انگار که روی یه DVD ضبتش کرده باشی :18::5:. یه دونه نویز هم نداشت!!! اون هم توی اون نور کم...
5. اون دوربینایی که شما می فرمایی، بیش از 5 کیلو وزن دارن، 50 برابر زوم اپتیکال و 200 برابر زوم دیجیتال دارن، توانایی فیلم برداری با سرعت 1000 فریم بر ثانیه رو هم دارن! قیمتشون هم بالای 50 میلیون تومن هست :18:
6. جنس سونی حتی اگه ساخت چین هم باشه تکه! بیشتر لوازم صوتی و تصویری و کامپیوتری خونه ما سونی هست. با اون طرز رفتاری که من دارم، لوازممون هر مارک دیگه ای بود، ده ها بار سوخته بود و داغون شده بود. فقط یه بار تلویزیونمون ترانسش سوخت ( زدم ترکوندمش :31:) همین!

با عرض سلام به همه بچه های خوبی که تو این سایت فعالیت میکنن من اولین پستمو تو این سایت میزنم داشتم اتفاقی از این انجمن دیدن میکردم دیدم شاید بتونم کمکی بکنم.
من مدت 10 سال هست که فیلمبرداری میکنم این چیزی که میگم تجربه شخصیم هست با دوربینهایی که تا به حال دستم اومده و یا خودم داشتم .
تجربه به من ثابت کرده که canon معمولا بهترین دوربینهارو میسازه چون هم تو محیطهای indoor خوب فیلمبرداری میکنه هم تو محیطهای out door سونی خوب هست ولی هیچ وقت کیفیت و دقت رنگش به canon و panasonic نمیرسه panasonic خیلی دوربینهای خوبی میسازه به خصوص این مدل های آخرش خیلی با کیفیت هستن مشکلش اینه که تو نور کم به خوبی canon و sony نیست ولی در عوض اگر نور کافی باشه خیلی شفاش و با جزئیات فیلم میگیره.
sony دوربینهای بی دردسری داره یعنی اینکه به درد آدمای آماتور خیلی میخوره ولی تو محیطهای بیرون خونه و جاهایی که سریع باید فیلم برداری بشه یه مقدار فلو میکنه یا تار میشه ولی واسه فیلم برداری تو خونه و واسه کسی که حوصله و اطلاعات کافی در مورد فیلم برداری نداره ایده آله.
دوربینهای canon و panasonic یه قابلیت جالب هم تو صدا برداری دارن که به نظر من تو panasonic یه مقدار بهتر کار شده اونم زوم صدا هست یعنی شما رو صورت هر کی فوکاس میکنی میکروفن دوربین هم به طور اتوماتیک رو صدای او شخص فوکاس میکنه که خیلی به درد بخور هست.
موفق باشید.

حرفای دوست خوبمون کاملا تایید می شه! :27::10:
البته این نکته رو هم اضافه کنید که سونی تلاش کرده در مدل های تازه خودش مشکلاتی رو که گفته شده حل کنه.

اتفاقا منم خودم سونی دارم بر اساس تجربه میگم که دوربین 1 میلیونی سونی کیفیتش در حد دوربین 500 هزار تومنی برندهای دیگس اتفاقا قیمت اصلیشم همونه فقط پول تبلیغاتشو از ملت بدبخت میگیره به نظر من دوربینای سامسونگ بهتر از سونیه دیگه چی برسه به بقیه برندا.

رجوع شود به مورد شماره 4 که گفتم

به نظر من حرف آقای terry bogrd و حرف آقای grand جفتشون غیر منطقی هست چون معلوم نیست کدوم مدل از این دوربینهایی که شما دوتا دوست عزیز منظورتون هست و ازش راضی نیستین رو با کدوم دوربین و از چه برندی مقایسه میکنید!!, طبیعی هست که هیچ وقت نمیشه یه دوربین 300 هزار تومنی از یه برند رو با یه دوربین 500 هزار تومنی از یه برند دیگه مقایسه کرد اونم راجب دوتا برند مثل سونی و پاناسونیک که قیمتهای تقریبا یکسانی برای مدلهای با امکانات یکسانشون در نظر میگیرن.
من با پست اون دوستمون جناب sacrament بیشتر موافقم.

:5::5::5::5::5::5:

موافقم :40::11:

outpost
12-05-2009, 15:35
سلام دوست عزیز شبکه NBC برای رپورتاژ بازیها از دوربین سونی استفاده میکنه و هر شبکه ای برای خبر گیری از هر دوربینی که مد نظر داشته باشه و با فرمتهای اون استودیو سازگار باشه خبر تهیه میکنه ولی Official Format المپیک از سال 1988 پاناسونیک هست یعنی کل مسابقات با فرمتهای پاناسونیک فیلم برداری میشه.

دوست عزيز

تا اونجايي كه اطلاع دارم حق پخش برنامه هاي تلويزيوني المپيك براي NBC بوده و NBC هم از XDCAM HD هاي سوني استفاده مي كنه.
وقتي مسابقات المپيك پخش ميشد من به وضوح تو تصاوير تلويزيوني بارها اين دوربين هاي XDCAM رو در گوشه و كنار زمين ديدم.به خاطر اينكه مدياي اين دوربين ها ديسكي هستش ، طراحي ظاهريشون خيلي راحت تشخيص داده ميشه.

پاناسونيك پارتنر المپيك هست ولي پارتنر سيستمهاي تصوير برداري و حرفه اي نبوده.( حداقل براي سال 2008 نبوده) بيشتر نمايشگرهاي استاديوم ها رو تهيه ميكرده.

البته شايد من اشتباه مي كنم ولي توي لينك پايين مي تونيد ببيند.

تقريبا كمتر شبكه اي تو دنيا هست كه از پاناسونيك استفاده كنه.

فرمت BetaCam و DVCAM سوني بسيار محبوب هستند و جديدا هم XDCAM HD داره طرفداراي فوق العاده اي پيدا ميكنه.

outpost
12-05-2009, 15:43
4. سونی یکی از بنیان گذاران دوربین های دستی (HandyCam) هست. در اون زمان که دوربینا کاست D8 می خوردن، سونی انصافا کیفیتی بی همتا داشت...! دایی من پاناسونیک خرید و با دیدن دوربین سونی یکی از فامیلامون، بلافاصله فروخت. چون کیفیتش بی اندازه مزخرف بود. الان همون فامیلمون هنوز همون دوربین سونی رو داره. پارسال که از مراسم شب سه مادربزرگم فیلم گرفت و پس از پایان مراسم وصلش کرد به یه LCD 32 و پخشش کرد. انصافا کیفیتش باز هم سر بود. انگار که روی یه DVD ضبتش کرده باشی :18::5:. یه دونه نویز هم نداشت!!! اون هم توی اون نور کم...

تجربه شخصي منم همين بوده.

دوربين هاي قديمي سوني با نوار ديجيتال 8 ميلي متر و حسگر 1 مگاپيكسل ،خيلي بهتر از پاناسونيك DV و 2 مگاپيكسل با 3CCD بود.

واقعا برام عجيب بود كه چرا دوربين سوني اينقدر كيفيتش از پاناسونيك بالاتر بود.

دوربينهاي جديد سوني رو هم از نزديك ديدم .امكانات بسيار جالبي دارن. حتي GPS هم براي عكاسي و فيلمبرداي دارن !

m654
12-05-2009, 16:45
"... میخواد از انگلیس دوربین فیلمبرداری HD بیاره ..."

از چه طریق؛ از ای بِی یا جای دیگه؛ قیمت ها در انتخواب مؤثره(قبلا شاید نه ولی الآن ممکنه ارزون تر از اینجا باشه)؛ بگو این دوربین ها با چه قیمتی در دسترس هست و اگر کاربرد خونگیه همراه تجیزات تا دو تومن راه داره دیگه(؟)؛ اگر زیاد مراسم یا مسافرت هایی می بریش بگو چه طیف کاربری خواهد داشت؟(اگر مثلا از آسمون بخوای بگیری عوامل خاصی رو باید توجه داشته باشی) ؛ اگر یه رابط کاربری ساده می خوای سونی خوش دسی و یو آی خوبی داشته.

بستگی داره چطور پخشی مد نظرت باشه؛ فیلم برداری یه مقدار توفیر داره با عکاسی؛ صدی هشتاد فیلم های خانگی ارزش دور ریختنی بالایی دارن[ !)با اون حرکت های بی حساب دوربین و سوژه ها]؛ شاید بشه گفت تجیزات 20، توانایی های فردی و عوامل بیرونی 50 و ویرایش(اِدیشِن) سی درصد مؤثر خواهد بود.

اگر پخش هم قراره رو تلویزیون باشه احتمالاً اِی وی سی اِچ دی پخش میکنه (؛ و یا اِچ تیِتون، که گفتی باید کارتی باشه).
خودت می دونی که یه منبع ذخیره سازی مناسب(135GB per 10Hour 30Mbps؛ اگر انتخوابت کارت بود(؟) چند کارتی، مثلا سه تا 32 توصیه می شه) و یه پردازش گر بهتر برای آرشیو مثلا به صورت فشرده به اِکس264 نیاز داری. پخش هم شاید بهتر باشه یه دستگاه پخش جنب تی وی باشه مثلا یه پی اِس3 کنار هارد خارجی که اِی وی سی اِچ دی پخش می کنه.

Terry Bogard
12-05-2009, 18:38
حق پخش المپیک تو آمریکا با NBC بوده و توی اون لینکیم که خودت دادی البته اگه خودت حرف خودتو قبول داشته باشه !!! NBC میتونسته با بازیکنا مصاحبه اختصاصی داشته باشه و یا از وروردو خروجشون به ورزشگاه خبر تهیه کنه ولی کل مسابقات با دوربینای پاناسونیک فیلم برداری میشدن چون دوربینای سونی کیفیتشون برای پخش مسابقات به این مهمی کافی نیست.

فکر کنم اگه با خط بریلم نوشته بودن میرفتین میخوندین متوجه میشدین البته فکر کنم مشکل زبان دارین باید برین تقویتش کنین :27:

تجربه شخصي منم همين بوده.

دوربين هاي قديمي سوني با نوار ديجيتال 8 ميلي متر و حسگر 1 مگاپيكسل ،خيلي بهتر از پاناسونيك DV و 2 مگاپيكسل با 3CCD بود.

واقعا برام عجيب بود كه چرا دوربين سوني اينقدر كيفيتش از پاناسونيك بالاتر بود.

دوربينهاي جديد سوني رو هم از نزديك ديدم .امكانات بسيار جالبي دارن. حتي GPS هم براي عكاسي و فيلمبرداي دارن !

چه جالب چون تجربه شخصی من 180 درجه بر عکس بوده یه دوربین دیجیتالی سونی جدید از یه دوربین پاناسونیک mini VHS پونزده سال پیش کیفیتش به شدت پائین تر بود طوری که همه فامیلامون بعد از دیدن این مسئله رفتن دوربیناشونو فروختن پاناسونیک خریدن.

البته از قدیم گفتن خلایق هر چه لایق شماهم اگر به نظرتون نظر اشتباهتون درسته برید با همون نظر خودتون حال کنید.
الان 10 ساله پشت هم همه آکادمیهای فیلم برداری و تکنولوژی دارن پاناسونیک یا کنن رو به عنوان بهترین انتخاب میکنن

اگر چشمتون مشکل نداره اینم بخونید:
The the International Broadcast Center (IBC) was fitted out with the latest Panasonic equipment, supporting official filming as well as broadcasts to each broadcaster's home country. Panasonic's DVCPRO digital video format was deployed in all official filming. This daring innovation was one more laurel for Panasonic's engineers, who have brought leading-edge digital technology to every Olympic games since the 1992 Barcelona Olympic Games, when Panasonic introduced digital video to Olympic broadcasting.

The Beijing 2008 Olympic Games will be recorded and
broadcast entirely with HD systems, a first in the history of the Olympic Games.

Panasonic announced that it has reached an agreement with the Beijing Olympic Broadcasting Co., Ltd. (BOB) on the use of its DVCPRO P2 HD series with solid-state memory and newsgathering systems for broadcasting as the official video recording equipment for the Beijing 2008 Olympic Games.

Panasonic's DVCPRO P2 HD Series Adopted for Beijing 2008

اینم داشت یادم میرفت که تجهیزات حفاظتی المپیک رو هم فقط از پاناسونیک یعنی بهترین برند دنیا تو ساخت تجهیزات حفاظتی تهیه میکنن.

darkburgundy
12-05-2009, 21:47
دوستان عزیز سلام

من بالاخره تصمیمم رو گرفتم و درواقع همون Sony HDR-CX11E سفارش دادم. البته نظرات شما را هم دقیقا مورد بررسی قرار دادم ولی در نهایت با توجه به پولم تصمیم به خرید مدل فوق گرفتم. به هر حال یه سوال دیگه داشتم که خوشحال خواهم شد اگه لطفا جواب بدید. میخواستم بدونم باتری این نوع هندی کم ها را واسه دفعه اول چقدر باید واسه شارژ بزارم؟ راستش کمپانی ها معمولا یه چیزی میگن و متخصصین و افراد با تجربه چیزه دیگه. خوشحال میشم که نظر شما رو هم در این زمینه داشته باشم.

Grand
12-05-2009, 21:52

دقیقاً همین اتفاق برای من افتاد البته با مقایسه دوربین 750 تومنی پاناسونیک با یک دوربین 300 تومنی سامسونگ!

هندی‎کم‎های پانا در سرعت و دقت فکوس افتضاح هستند...

Terry Bogard
12-05-2009, 22:12
دقیقاً همین اتفاق برای من افتاد البته با مقایسه دوربین 750 تومنی پاناسونیک با یک دوربین 300 تومنی سامسونگ!

هندی‎کم‎های پانا در سرعت و دقت فکوس افتضاح هستند...

هندی کم!!!!!!!!:39:
با این حرفت مشخص شد که یه بارم تو عمرت یه دوربین پاناسونیک رو از نزدیک ندیدی دیگه چه برسه به اینکه بیای اینجا واسه ما مقایسه هم بکنی!!:41: واقعا عجب مملکتی داریم همه ماشالا میبندن اونوقت میگن چرا پیشرفت نمیکنیم!!

اتفاقا برو از 4 نفر که فیلمبرداری میکنن بپرس ببین اول فوکاس به چی میگن بعد بیا اینجا بگو فکوس.:31:
پاناسونیک دوربیناش تو قدرت فوکاس و سرعت عملکرد بی نظیرن به جز یکی دوتا مدلش که اونا هم خوبن فقط نسبت به بقیه کندتر عمل میکنن.
در مورد دقت و کیفیت رنگم پاناسونیک حرف اول رو میزنه بعد کنن بعد جی وی سی و سونی منم دیگه حال و حوصله ندارم **************

vchip
12-05-2009, 22:34
بیخیال بابا .. جنین چیزی امکان نداره . پاناسونیک جه در سرعت چه در زوم اپتیکال و حتی کیفیت فیلم برداری در محیط کم نور حرف اول رو میزنه . دوربینهای پاناسونیک جدیدا همه 3 تا ccd دارند که خودش در تفکیک رنگ کمک میکنه . دوربینهای پاناسونیک با لنز لایکا واقعا برتر از سونی با لنز کارل زایس هستند لنز سونی پیشکش ..

*Alucard*
12-05-2009, 23:07
دوستان عزیز سلام

من بالاخره تصمیمم رو گرفتم و درواقع همون Sony HDR-CX11E سفارش دادم. البته نظرات شما را هم دقیقا مورد بررسی قرار دادم ولی در نهایت با توجه به پولم تصمیم به خرید مدل فوق گرفتم. به هر حال یه سوال دیگه داشتم که خوشحال خواهم شد اگه لطفا جواب بدید. میخواستم بدونم باتری این نوع هندی کم ها را واسه دفعه اول چقدر باید واسه شارژ بزارم؟ راستش کمپانی ها معمولا یه چیزی میگن و متخصصین و افراد با تجربه چیزه دیگه. خوشحال میشم که نظر شما رو هم در این زمینه داشته باشم.
با اینکه وقتی یه سری پستارو تو این تاپیک خوندم دیگه دوست نداشتم تو این تاپیک پست بدم ولی دوست عزیز واقعا انتخاب خوبی کردی تبریک میگم به نظر من بهتره به همون چیزی که سازنده گفته عمل کنی C11E واقعا دوربین خوبی هست و از ارزش قیمتش کیفیت بهتری ارائه میده.

بقه دوستانم در مورد پاناسونیک و سونی و .... بهتره بحث رو ادامه ندن چون فقط ناراحتی واستون میمونه اونم واسه هیچ و پوچ یکی از این کمپانیا میاد یک قرون از سود سالیانشو با شماها تقسیم کنه؟
توی اینترنت الان هزاران هزار منبع معتبر هست اگر کسی بخواد از روی عقل تصمیم بگیره میره اونجاهارو میخونه متوجه میشه اگرم کسی به برند خاصی علاقه داشته باشه میره میخره این حرفام نتیجه ای جز کدورت نداره.

Sacrament
13-05-2009, 01:53
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یه سایت بهتون معرفی میکنم که همه دوربینهارو به بهترین نحو ممکن مورد بررسی قرار میده میتونه کمک خوبی باشه:

در مورد حرف بعضی از دوستان من فکر میکنم هیچ وقت راه به جایی نمیبره بهتره هرکس از روی واقعیت بدون تعصب صحبت کنه که متاسفانه بین ما ایرانیا هنوز این چیزا جا نیوفتاده.
من کوچیک همتونم هستم.

outpost
13-05-2009, 07:34
دوستان عزیز سلام

دوربين Sony HDR-CX11E بسيار انتخاب خوبي هستش. مي تونيد با كيفيت 10 مگاپيكسل باهاش عكسبرداري كنيد.

امتيازش تو آمازون هم 4.5 از 5 هستش كه نشون ميده خيلي ازش راضين.

يه مشخصه بسيار جالبش، Index كردن فيلم بر اساس چهره افرادي هستش كه ازشون فيلمبرداي كردي. يعني مثلا اگه يه جايي از پسرخاله ات فيلمبرداري كردي ، و حالا مي خواي اونو ببيني ، دوربين يه ليست از تمام چهره هايي كه در فيلم هست رو برات مياره.عكس پسرخاله ات رو انتخاب مي كني، از همون جا فيلم شروع به پخش مي كنه :31::27:

اينم مشخصات فني اين دوربين:

Full HD 1920x1080 video recording at high bit-rate (16Mbps) using AVCHD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) format
Up to 5 hours 55 mins HD recording on removable Memory Stick™ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (16GB, optional)
ClearVid CMOS Sensor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) with Exmor™ derived technology for superb picture quality
BIONZ high-speed image processor for enhanced image quality and responsive performance
Carl Zeiss Vario-Sonnar T* lens with 12x optical zoom / 150x digital zoom
Optical SteadyShot ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) for improved still image and video stability, especially in low light
x.v.Colour ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) mode for more true, more vivid colours with compatible TV
Face Detection automatically adjusts focus, exposure, colour balance and skin tone for clearer, more natural faces for both photo and videos
Smile Shutter automatically captures smiling faces for happy still portraits
D-Range Optimiser ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) adjusts exposure and contrast for evenly exposed backlit shots
Up to 10 megapixel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) still image recording and 7.6 effective megapixel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Dual Rec while recording video
2.7" Wide Clear Photo LCD plus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) touch screen
Quick browsing with smart search functions: Film Roll Index, Face Index, Highlight Index
5.1 surround sound recording with zoom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) mic for clearer dialogue and sound of foreground subjects
HDMI™ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])/component connector for enjoying HD video on HD ready TV
BRAVIA Sync ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) via HDMI™ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) connection for playback control via compatible BRAVIA™ TV remote
PhotoTV HD for optimised still photo display on compatible BRAVIA™ TV
STAMINA up to 6 hours (with optional battery, LCD backlight off)
One Touch Disc Burn and Easy PC back up via USB 2.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Hi-Speed connection (output only) with supplied Handycam® Station
Assignable Dial for manual focus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) and iris control
Easy to use Picture Motion Browser software with web upload assist function

ehs_soltany
13-05-2009, 11:49
نتیجه گیری کلی این که کانن، سونی و پاناسونیک در این زمینه حرف اول رو میزنند
من يه سرچ کوچيک کردم و به نظرم رسيد اغلب سايتها رو Canon توافق دارند

به نظر من بايد معيارها رو اسم برد
چون برندهاي مختلف مدلهاي مختلفي دارند که مشخصاتشون متفاوته
من چيزي از دوربين نميدونم ولي با توجه به پستاي شما چند تا معيار رو رديف ميکنم
لطفا کمک کنید اصلاح بشه

1- زوم اپتيکال
2- زوم ديجيتال
3- بیت ریت (رزولوشن و فريم ريت فيلمبرداري)
4- فرمت ذخيره سازي
5- حجم حافظه ذخيره سازي
6- نوع ذخيره سازي
7- سرعت انتقال به دستگاههاي ديگر
8- اندازه و کيفيت LCD
9- شارژ و مصرف انرژي
10- کيفيت و فرمت ضبط صدا
11- سرعت شاتر
12- ورودي ها و خروجيها
13- کيفيت و دقت رنگ و نور
14- نوع و تعداد سنسور: CCD - CMOS
15- حداقل نور لازم برای فیلمبرداری
16- تکنولوژیهای پردازش تصویر

اين پست هم به نظر کارشناسي تر از بقيه ميرسه

با عرض سلام به همه بچه هاي خوبي که تو اين سايت فعاليت ميکنن من اولين پستمو تو اين سايت ميزنم داشتم اتفاقي از اين انجمن ديدن ميکردم ديدم شايد بتونم کمکي بکنم.
من مدت 10 سال هست که فيلمبرداري ميکنم اين چيزي که ميگم تجربه شخصيم هست با دوربينهايي که تا به حال دستم اومده و يا خودم داشتم .
تجربه به من ثابت کرده که canon معمولا بهترين دوربينهارو ميسازه چون هم تو محيطهاي indoor خوب فيلمبرداري ميکنه هم تو محيطهاي out door سوني خوب هست ولي هيچ وقت کيفيت و دقت رنگش به canon و panasonic نميرسه panasonic خيلي دوربينهاي خوبي ميسازه به خصوص اين مدل هاي آخرش خيلي با کيفيت هستن مشکلش اينه که تو نور کم به خوبي canon و sony نيست ولي در عوض اگر نور کافي باشه خيلي شفاش و با جزئيات فيلم ميگيره.
sony دوربينهاي بي دردسري داره يعني اينکه به درد آدماي آماتور خيلي ميخوره ولي تو محيطهاي بيرون خونه و جاهايي که سريع بايد فيلم برداري بشه يه مقدار فلو ميکنه يا تار ميشه ولي واسه فيلم برداري تو خونه و واسه کسي که حوصله و اطلاعات کافي در مورد فيلم برداري نداره ايده آله.
دوربينهاي canon و panasonic يه قابليت جالب هم تو صدا برداري دارن که به نظر من تو panasonic يه مقدار بهتر کار شده اونم زوم صدا هست يعني شما رو صورت هر کي فوکاس ميکني ميکروفن دوربين هم به طور اتوماتيک رو صداي او شخص فوکاس ميکنه که خيلي به درد بخور هست.
موفق باشيد.

*Alucard*
13-05-2009, 13:19
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یه سایت بهتون معرفی میکنم که همه دوربینهارو به بهترین نحو ممکن مورد بررسی قرار میده میتونه کمک خوبی باشه:

در مورد حرف بعضی از دوستان من فکر میکنم هیچ وقت راه به جایی نمیبره بهتره هرکس از روی واقعیت بدون تعصب صحبت کنه که متاسفانه بین ما ایرانیا هنوز این چیزا جا نیوفتاده.
من کوچیک همتونم هستم.

لینک خیلی عالی بود ممنون به همه چیزایی که تو فیلم برداری مهمه توجه شده بود من کامنتای زیر نقدای این سایتم خوندم اکثرا آدم حسابی بودن و خیلی علمی بحث میکردن کاش یه تاپیکیم تو ایران پیدا میشد آدم میتونست اینقدر چیزای مفید از توش یاد بگیره.

Actros
13-05-2009, 13:42
دوستان کل کل نکنید . یه بحث سالم و به درد بخوره دیگه چرا به هم میپرین.

outpost
13-05-2009, 13:42
بهترين دوربين هاي سال از ديدگاه CamcoderInfo.com

Canon و Sony اكثر جايزه ها رو ربودن.

جالب اينه كه هيچ اسمي از پاناسونيك نيست !

بهترين دوربين هاي سال 2008

Canon HF11

Sony HDR-SR11

darkburgundy
13-05-2009, 13:54
از اعضای محترم خواهش میکنم که بحث رو ادامه ندید. من که به جوابم رسیدم و انتخابم رو هم کردم پس شما چرا با هم بحث میکنید.

فقط لطفا این سوال منو جواب بدید:

میخواستم بدونم باتری این نوع هندی کم ها را واسه دفعه اول چقدر باید واسه شارژ بزارم؟

*Alucard*
13-05-2009, 14:07
هر چقدر توی User Manual دستگاه نوشته فکر نمیکنم کسی بهتر از سازنده این قضیه رو بدونه.

ehs_soltany
13-05-2009, 18:13
یه سر به این سایت بزنید

بهترین دوربینای حرفه ای رو برای کارای مختلف(استودیو- فیلمسازی- ورزشی ...) لیست کرده
به نظر میرسه تو رده حرفه ای Grass Valley ، هیتاچی و پاناسونیک در صدر هستند

Grand
13-05-2009, 18:35
از اعضای محترم خواهش میکنم که بحث رو ادامه ندید. من که به جوابم رسیدم و انتخابم رو هم کردم پس شما چرا با هم بحث میکنید.

فقط لطفا این سوال منو جواب بدید:

میخواستم بدونم باتری این نوع هندی کم ها را واسه دفعه اول چقدر باید واسه شارژ بزارم؟

15 ساعت استاندارد هست.

ali.maz
13-05-2009, 19:43
سلام به دوستان به نظر من شما ابتدا باید به سایت های که لوازم دیجیتال رو مورد بررسی قرار میدن برید. به عنوان مثال سایت pcworld یا reviews.cnet.com سری بزنید خیلی کاربردی و مفیده.

Terry Bogard
14-05-2009, 00:56
انتخاب بهترین دوربین سال 2008 از نظر Technical Image Press Association یا TIPA اون آقایونی که ادعاتون میشه حتما باید اسم این به گوشتون خرده باشه البته بعید میدونم!!!
توضیخ درباره انجمن اروپایی مطبوعات فنی تصویربرداری یا TIPA:

TIPA (Technical Image Press Association) is an independent association of photo and imaging expert editors, representing 12 countries across Europe. The eminent TIPA Award is presented honouring the product for its superiority in quality, performance and value to distinguish the best in each classified category.

the editors of the 27 member photo and imaging magazines from 11 European countries met in Rome to discuss the association's projects and to analyze the photographic scene in Europe. They also voted for the best products launched by the industry in the previous 12 months.

Best Camcorder: Panasonic HDC-SD9

Panasonic HD Camcorder HDC-SD9 Receives
2008 TIPA (Technical Image Press Association) Award
for Best Camcorder in Europe

--------------------------------------------------

Review: Panasonic HDC-HS300 AVCHD Camcorder

Is Panasonic's new fully-featured AVCHD flagship its best HD camcorder yet? Quite possibly - but excellence comes at a price.

بقیه جایزه های پاناسونیک:

مجله های:
Camcorder Buyer

"The performance of the Panasonic HS300 was exactly as we had expected - which means superb"
Videofilmen
از آلمان
Video Media
وبسایتهای:
PCPRO

The Panasonic HDC-HS300 offers the best image quality we have yet seen in a consumer HD camcorder, and its enthusiast features are comprehensive.

SimplyDV

TrustedReviews.com

IGIZMO

HiFi Test

TONE

EUROPEAN IMAGING AND SOUND ASSOCIATION
EIZA

AudioVideoFoto BILD

دوربین ضد آب و ضد ضربه مخصوص فیلم برداری زیر آب!!!!

دوربین با زوم اپتیکال فوق العاده 70 برابر

و هزاران هزار جایزه دیگه اگه بخوام فقط اسم ببرم باید تا 100 تا صفحه دیگه بنویسم.

outpost
17-05-2009, 09:22
و هزاران هزار جایزه دیگه اگه بخوام فقط اسم ببرم باید تا 100 تا صفحه دیگه بنویسم.

اين جور جوايز فقط مختص پاناسونيك نيست.

يكم تو اينترنت بگردي مي بيني كه Sony و Canon هم هزاران جايزه رو دريافت كردن.

مثلا Canon جايزه بهترين دوربين HD سال رو از EISA گرفت.

Best HD Camcorder-Canon HV30

Sony هم جايزه بهترين دوربين HD فلش خور و كم حجم رو گرفت.

Best HD Flash Camcorder

Sony HDR-TG3

در ضمن اون دوربين ضد آب پاناسونيك فقط 2 متر تحمل آب رو داره كه فوق العاده كمه. يعني حتي تو استخر معمولي هم كم مياره و خراب ميشه.

nathan
18-05-2009, 14:44
من یه دوربین پاناسونیک vhs c داشتم وقتی فیلم برداری میکردیم یه تبدیل داشت مستقیم میرفت تو ویدئو vhs فیلم رو نشون میداد اما دوربینای سونی اون موقها اینطوری نبودن باید مرفتی تبدیل میکردی.
بعدا که خواستم دوربین بخرم میخواستم همون پاناسونیک بخرم چون خیلی عالی بود و خاطره خوب داشتیم ولی اینور اونور اینقدر سونی سونی کردن که رفتم سونی خریدم بعد از یه مدت با دوستام رفتیم شمال دوربینمو با دوربین دوستم که پاناسونیک بود مقایسه کردیم و با اینکه دوربین دوستم از مال من 100 تومن ارزونتر بود کیفیت خیلی بهتری داشت و عالی فیلمبرداری میکرد دوربین سونی منم بعد از 6 ماه خراب شد :41: الان تا حالا دوبار تعمیر رفته. این تجربه ای بود که من داشتم امیدوارم کسی فکر نکنه من دارم خلافش صحبت میکنم.

outpost
18-05-2009, 17:39
من یه دوربین پاناسونیک vhs c داشتم وقتی فیلم برداری میکردیم یه تبدیل داشت مستقیم میرفت تو ویدئو vhs فیلم رو نشون میداد اما دوربینای سونی اون موقها اینطوری نبودن باید مرفتی تبدیل میکردی.
.

همون موقع که پاناسونیک فرمت VHS-C رو میزد ، سونی فرمت 8 میلیمتری کار می کرد که از نظر تعداد خطوط تصوری ، کیفیت صدا و تصویر ، دوام و ماندگاری ، زمان ضبط و.....خیلی بلاتر از VHS-C بود.

و کلا فرمت 8 میلیمتری سونی از نظر فناوری خیلی بالاتر از VHS-C پاناسونیک بود.

این پست شما نشون میده که به هیچ وجه با دنیای فیلمبرداری آشنا نیستید و چون فیلم دوربینتون میرفه تو ویدیو ، فکر میکردید که خیلی بهتره از سونی هستش !

nathan
19-05-2009, 00:40
اتفاقا پاناسونیک سوای اینکه میرفت تو فیلم تبدیل کیفیتش بهترم بود چون فیلمای سونی موقع تبدیل خیلی افت میکرد دیگه حال به هم زن میشد.

Terry Bogard
19-05-2009, 12:24
در ضمن اون دوربين ضد آب پاناسونيك فقط 2 متر تحمل آب رو داره كه فوق العاده كمه. يعني حتي تو استخر معمولي هم كم مياره و خراب ميشه.

نه بابا!!! خودت تنهایی فکر کردی به این نتیجه رسیدی!!؟؟
البته بهتر از سونیه که تو هوای معمولیم خراب میشه نمونش:

دوربین سونی منم بعد از 6 ماه خراب شد الان تا حالا دوبار تعمیر رفته. این تجربه ای بود که من داشتم امیدوارم کسی فکر نکنه من دارم خلافش صحبت میکنم.

:39:

outpost
19-05-2009, 12:50
اتفاقا پاناسونیک سوای اینکه میرفت تو فیلم تبدیل کیفیتش بهترم بود چون فیلمای سونی موقع تبدیل خیلی افت میکرد دیگه حال به هم زن میشد.

شما فقط داريد متعصبانه به موضوع نگاه ميكنيد و فقط مي خواين متعصبانه از پاناسونيك طرفداري كنيد ، بدون اينكه حتي كوچكترين اطلاعاتي داشته باشيد.

تعداد خطوط تصويري سازنده نوار 8 ميليمتري خيلي بالا بود و تصاوير بسيار با كيفيتي داشت.

اما VHS تعداد خطوط تصاويري بسيار پايني داشت و گنجايش اون كيفيت رو نداشت . به خاطر همين شما فكر ميكرديد افت كيفيت داريد.

تبديل نوار 8 ميلي متري يه VHS دقيقا مثل اين بود كه شما بخواين DVD رو به VCD تبديل كنيد.

Terry Bogard
19-05-2009, 18:21
مثل اینکه شما عادت کردی به طور فن بوی روی حرفای غلط خودت پافشاری کنی همه هم از نظر شما هیچی نمیدونن شما خودتو عقل کل میدونی.وقتی میبینی حقیقت با اون چیزی که شما فن بویش هستی فرق میکنه به جای اینکه قبول کنی بدتر لج میکنی ظاهرا.

DariushGreat
19-05-2009, 21:58
مثل اینکه شما عادت کردی به طور فن بوی روی حرفای غلط خودت پافشاری کنی همه هم از نظر شما هیچی نمیدونن شما خودتو عقل کل میدونی.وقتی میبینی حقیقت با اون چیزی که شما فن بویش هستی فرق میکنه به جای اینکه قبول کنی بدتر لج میکنی ظاهرا.

این شما هستی که روی حرف غلط خودت پافشاری بی مورد می کنی و خودتو عقل کل می دونی.

badboys_87
19-05-2009, 23:15
یه سری به این سایت بزنید قسمت دوربین های دیجیتالی میتونه مفید باشه

این سایت هم محصولات دیجیتالی رو مقایسه میکنه با نمودار وامکانات دیگه

امید وارم انتخاب خوبی داشته باشید.

outpost
20-05-2009, 07:42

تعصبات شما داره نظم انجمن رو بهم ميريزه.

شما بدون داشتن هيچ اطلاعاتي در تمام پست بصورت متعصبانه از پاناسونيك حمايت مي كنيد و در همه پست ها ميگيد هرچي وسيله سوني داشتيد خراب شده !!!

من جواب پست شما رو بصورت كاملا منطقي دادم.
شما هم اگر جواب منطقي براي پست هاي من داريد ، جواب بديد وگرنه بحث رو بهم نريزيد تا بتونيم همه اينجا از همه ديگه چيزي ياد بگيريم.

Stream
20-05-2009, 11:42
به نظر می رسه بحث این تاپیک تمام شده باشه.

تاپیک قفل شد!