PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايی جهت خريد پلاسما: پاناسونیک PV80 یا PY800 یا LG PG606 یا ؟

mj_khayat
10-05-2009, 14:07
با سلام

قصد خرید یک تلویزیون 40 برای سالن حدود 40 متری به فاطله 3 تا 5 متر با تلویزیون و زاویه دید زیاد دارم

از مطالب بیان شده به این نتایح رسیده ام که : ( اگر درست باشند )

- پلاسما برای نور کم منزل, زاویه دید بیشتر, جا نماندن تصویر, خیرگی و خستگی کمتر چشم و کنتراست و رنگ سیاه عمیقتر از LCD بهتر است.

- از نظر مصرف برق و ایجاد گرما و احیانا طول عمر کمتر حدود 100 تا 150 وات بیشتر مصرف دارد (350 مقابل 200)

- از نظر سایز هم برای فاصله 3 تا 5 متر بزرگتر از 40 اینچ تصاویر عادی تلویزیون ایران ناخوشایند خواهند بود

- در جمهوری هم دیده ام که تلویزیون های FULL HD تصاویر عادی DVD تا 720p را بدتر از HD Ready نشان میدهند و یا پخش رنگ دارند یا بلور هستند و جزئیات صورت ها از بین رفته که فکر کنم بخاطر ضعف در UpScale کردن تصویر به رزولوشن 1080p تلویزیون است

در مقاله ای هم خواندم که در یک تست تلویزیونهای کنار هم , اکثر افراد عادی و متخصص تصویر تلویزیونی را بهتر تشخیص دادند که HD Ready بوده است و در بهترین حالت هم Full HD برای سایزهای 40 فاصله 3 تا 5 متر قابل تشخیص نیست

در نتیجه بین 2 مدل مردد هستم : ( بودجه برای پایونیر هم ندارم)

1- LG PG606 که بنظر کره ای هست با کنتراست 1:30000 که فکر نکنم واقعی باشه, در یک review نوشته بود در رنگ سیاه ضعف داره, در بعضی مغازه هم بی رنگ تر و بیحالتر از LCD است

اما امتیازات زیادی گرفته و فکر کن USB برای DIVx میخورد و فرکانس بالا و منوهای THXجدید و ...

قیمت هم 1300000

2- پاناسونیک pv8 با کنتراست 1:10000 و pv80 با کنتراست 1:15000 واقعی با قیمت های 1200000 و 1300000 که فکر کنم پنل هاشون ژاپنه

یک دیگه هم پاناسونیک py800 که Full HD و قیمت 2000000 که هم گرونه و هم هنوز شک دارم FULL HD تصویر بهتری میده یا تصویر بدتری ( نسبت به سیگنال تلویزیون و فیلمهای DVD ) ؟

لطفا اگر از نظر فنی و کیفیت ساخت و سایر مسائل میتوانید راهنمایی کنید خوشحال میشوم

فرصت خرید من طی ماه آینده است و اگر پیشنهاد دیگری یا محصول جدیدتری در راه نیز می شناسید خوشحال میشوم

قبلا از همگی سپاسگزارم.

*Alucard*
10-05-2009, 19:32
اگر پول واسه پاناسونیک PY800 داری که بهترین گزینه الان بین این مدلهایی که شما نام بردی PY800 هست ضمن اینکه PY800 توی آمریکا و اروپا با کد مدل PZ800 عرضه میشده که یکی از بهترین HDTVـهای سال 2008 از نظر خیلی از سایتها بوده.
ولی اگر برای خرید عجله نداری صبر کن تا پلاسماهای سری G و یا X پاناسونیک بیاد که بهشون میگن NeoPDP.

mj_khayat
14-05-2009, 11:24
با تشکر

به توصیه شما مشخصات pY800 را نسبت به Pv80 مرور کردم :

مزایا :

- Full HD ( که البته ممکن است در پخش تصاویر HD Ready یک عیب باشد )
- کنتراست واقعی 30000 ( که در یک جا 20000 گفته شده ) نسبت به 15000 pv80
- رنگ بندی x.v Color
- ایجاد فریم هوشمند Intelligent Frame Creation
- 24p Real Cinema علاوه بر 24p PlayBack
- 5120 سطح گرادیان در مقابل 4096 ( 25 درصد بیشتر )
- سیستم صدا BBE VIVA HD3D Sound

معایب :
- مصرف برق 475 وات در مقابل 330 وات
- قیمت به 2 میلیون در مقابل 1.3

هر دو هم پنل G11 progressive هستند که البته از کشور ساخت و کیفیت آنها بی اطلاعم

موارد ابهام مانده :

- آیا Full HD برای پخش تصاویر معمول خوب است یا بد ؟
در جمهوری به وضوح بر روی تلویزیون های سامسونگ کنار هم کیفیت بد Full HD محسوس است و بنظر در UpScale تصاویر عادی به 1080p حالت بلور و صاف شدن تصویر و محو جزئیات و رنگ پریدگی و حتی درهم رفتن رنگها مشاهده میشود
برای مثال : محو جزئیات صورتها در فیلم نارنیا در تلویزیونهای سامسونگ و تغییر رنگ زمین چمن در مسابقات فوتبال

حالا نمیدونم آیا پاناسونیک و حتی DVD Player ها هم همین مشکل را در UpScale تصاویرعادی به 1080p دارند؟

- آیا با بودجه 2 میلیون پلاسمای پایونیر با کیفیت مشابه یا بهتر نمیشود تهیه کرد ؟ (Full HD بودن مهم نیست فقط قابلیت پخش آنرا داشته باشد )

- از مشخصات سری های G و X که توصیه نمودید بی اطلاع هستم حداقل مطمئنم مصرف پایین تری دارند ,
آیا حدسی از زمان و قیمت ورود آنها دارید ؟

همچنین با پلاسمای پاناسونیک چه DVD Player در حد خانگی معمول (200 - 300 هزار ) توصیه می کنید ؟

با تشکر فراوان از اطلاعات مفیدتان

*Alucard*
15-05-2009, 02:19
FullHD بودن این پنل یکی از مزایای اون به حساب میاد به خصوص که شما خیالتون از آینده هم راحته و بعدا احتیاج به خرید مجدد پیدا نمیکنید.و این که یه پنل FullHD ّباشه یا HD Ready ربطی به پخش تصاویر تلویزیون معمولی نداره این قضیه بیشتر مربوط به Video Processor میشه که ظاهرا در مدل PY800 مشکل غیر معمولی در این مورد وجود نداره.

اگر شما یه دی وی دی پلیر داشته باشه که اون هم بتونه تصاویر رو به 1080p Upscale کنه اونوقت نتیجه بهتر میشه.
پلاسما پنلهایی از پایونیر که هم قیمت این پنل هستن همشون از سایتهای معتبر امتیازات کمتری از این پنل گرفتن پس تو این رنج قیمت این بهترین انتخاب بین پلاسماها هست.

در مورد سری G و X و S هم میتونید از این آدرس اطلاع بدست بیارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدضمن اینکه پلاسماهای سری G در حال حاضر از نظر کیفیت تصویر دومین پنلهای انتخابی توی لیست Cnet هستن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یه چیزی که من توی خیلی سایتا راجب پلاسماهای سری G از پاناسونیک خوندم این هست که درخشش تصویرشون فوق العاده بالا هست یعنی دقیقا همون دلیلی که مردم رو در فروشگاهها برای خریدن ال سی دی ها اغوا میکنه همه اینها در کنار زاویه دید بدون مشکل و ایجاد سطوح مشکی دقیق و عدم وجود مشکل زمان پاسخ گویی که ال سی دی ها دارن.

Ami R 940
15-05-2009, 10:14
همونطور که مهدی خان گفت بهتر صر کنی واس پلاسماهای جدید پاناسونیک .احتمالا اونا وارد ایران بشن بد جوری تو سر py800 می خوره .و با قیمت کمتری بهترین تصویر رو داری.

py800 رنگ بندی خوبی داره تصویر هم رونه

تنها ضعفش کدری رنگ سفیده متاسفانه . درخشش تصویر هم نداره نسب به ال سی دی های هم رده .

یکی دو روز پیش تست کردمش کنتراس هم رو 100 بود همچنین روشنایی رو آخر اما مشکل پا بر جا بود نسبت به سونی های سری w v و lcd اسکارلت ال جی . که هم رده قیمت هستن .

این مشکلات در پلاسماهای جدید با قیمت فوق العاده پایین حل شده و منطقی می رسه ارزش صبر کردن رو داره.من متاسفانه نتونستم صبر کنم و الان خیلی پشیمونم ! شما این اشتباه رو نکن و تا حداکٍثر دو ماه نهایتا صبر کن حتما اایرانه .

متاسفانه توی رنج قیمت پایین تا 2 میلیون در حال حاظر ال سی دی هم پلاسما ضعف های زیادی دارن در مدل های موجود. با کمی صبر می تونی تلویزیونی داشته باشی که دیگه هیچ ضعفی نداشته باشه با قیمت مدل های موجود حا ل حاظر .

ehs_soltany
15-05-2009, 12:20
اگه صبر کنی شاید بهتر باشه
ولی با قیمتی که PY800 و PY850 داره الان بهترین HDTV ها هستند تو بازار ایرانه چون LCD هایی که از لحاظ مشخصات هم ردشون هستند حداقل دو برابر اینا قیمت دارند.

mj_khayat
16-05-2009, 06:56
از همگی دوستان متشکرم, صبر میکنم تا در 2 ماه آینده شاهد سری G باشم
(راستش شاید بهتر باشه پولم دلار خریدم تا یک وقت دلار گرون نشده 2 طرفه ضرر کنم (چشمک ) )

البته هنوز روی موضوع UpScale کمی مشکل دارم و احتمال مشکل را برای DVD Player ها هم میدم , امیدوارم نگرانی ام بیجا باشه ...

مرسی.

mj_khayat
24-05-2009, 08:20
با سلام مجدد

در بررسی مشخصات سری G در خصوص مصرف به یک ابهام رسیدم , در آدرس ( برای 46 اینچ ) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضیحات زیر دیده میشود :

Power consumption: As with other Panasonic plasmas we've tested, the TC-P46G10 has an extremely dim default picture mode, which in this case maxes out at just 13ftl (for reference, we typically calibrate to 40 for a dim room). That's the main reason it scores relatively well in the Juice Box.
After calibration to equalize light output at 40ftl, the story changes quite a bit. On one hand, the TC-P46G10 (281 watts) is still more-efficient than the only other 1080p 46-inch plasma we've tested, Panasonic's TH-46PZ85U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (329 watts). On the other hand, it fails to compete with like-size 2008 LCD models, such as the Sharp LC-46D85U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (123 watts), the Samsung LN46A550 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (101 watts), and the Sony KDL-46Z4100 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (124 watts), each of which uses less than half as much power to produce the same amount of light.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] boxPanasonic TC-P46G10Picture settingsDefaultCalibratedPower SavePicture on (watts)168.78281.18N/APicture on (watts/sq. in)0.190.31N/AStandby (watts)0.150.15N/ACost per year$36.61$60.92N/AScore (considering size)GoodScore (overall)Good

و در صفحه مشخصات :
Power

<LI class=first>Power Device Power supply - Internal <LI class=even>Power AC 120 V
Power Consumption Stand by / Sleep 0.2 Watt <LI class=even>Power Consumption Operational 490 Watt ( برای 42 و 46 و 589 Watt برای 50 اینچ )
Compliant Standards EPA Energy Star , UL6500/C-UL
Battery None
Sustainability

<LI class=first>CNET Labs: Power Consumption Operational 168.78 Watt <LI class=even>CNET Labs: Power Consumption Calibrated 281.18 Watt
CNET Labs: Power Consumption Stand by / Sleep 0.15 Watt <LI class=even>CNET Labs: Estimated Annual Energy Cost 36.61 US Dollars
Greenpeace policy rating (Mar 2009) 4.3
در نتیجه من نفهمیدم مصرف این تلویزیون 490 وات است یا 280 وات یا 168 وات ؟؟؟ و بنظر بیش از 2 برابر سایر LCDها مصرف داره !!!

و یک ابهام دیگه اینه که دقیقا قسمت Power برای تلویزیون 42 و 46 یکسان تکرار شده (480 وات) که عجیبه !!! و فقط برای 50 اینچ 589 Watt ذکر شده.

آیا دوستان می توانند مطلب را برام باز کنند و مشخص کنند که مصرف واقعی این تلویزیونها چقدره ؟

همینطور برام عجیب بود که Py800 هم 480 وات در مقابل pv80 با 330 وات هست درحالیکه فکر میکردم باید کمتر یا مساوی باشه !!! یعنی چون full HD اینقدر بیشتر شده ؟

قبلا سپاسگزارم.

*Alucard*
24-05-2009, 17:29
این 490 وات قدرت پاور دستگاه هست که برای مصرف پیک دستگاه در نظر گرفته شده واسه زمانی که یه صفحه کاملا سفید رو در کنتراست 100% و برایتنس 100% بخوای ببینی.
مصرف یه پنل رو به طور متوسط میسنجن نه زمانی که در حالت پیک باشه.

mj_khayat
25-05-2009, 16:35
مرسی, خیلی مفید بود و از نگرانی در اومدم,

پس اینجور فهمیدم که بصورت کارخانه ای تنظیمات نور دستگاه ضعیفه و 168 وات متوسط مصرف داره و برای تصویر خوب کالیبره شده تا 280 وات که البته دقیقا معیار 40 فوت را نفهمیدم .

جدیدا هم که پاناسونیک حدود 100 تا 150 روی pv80 تخفیف گذاشته , امیدوارم فقط سری G زودتر و با قیمت مناسب بیایند یک وقت سیاستهای واردات و نرخ ارز بدتر نشه

مرسی از اطلاع رسانی تان.

*Alucard*
26-05-2009, 00:51
توی تنظیمات حالت نرمال پنل برای یه اتاق کم نور تنظیم شده ممکنه دلیلش همین باشه.
اون 40ft هم مقدار روشنایی هست که با واحد فوت لمبرت ft.Lambert اندازه گیری میشه.حداکثر شدت روشنایی سری G هم 92 ft.lambert هست.