PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید با پیش پرداخت 14 میلیون و کلا 25 تا 27 میلیون

vahid_civil
09-05-2009, 18:06
سلام

پدر من میخواد مگان 1600 رو ثبت نام کنه . شرایطش اینه که باید 14 میلیون پیش بده و هر دو ماه هم 900 تومن که در مجموع میشه 27 میلیون تقریبا. ( 2 میلیون بیشتر از قیمت خرید نقدی)

حالا سوال من اینه که ماشین دیگه ای نیست با این قیمت پیش ؟
یعنی با 14 15 میلیون پیش پرداخت یک اتوموبیل دیگه پیشنهاد بدین.
و آیا مگان 1600 کلا ماشین خوبی هست و با این قیمت می ارزه ؟
چون ما خودمون زانتیا داریم و اونم همین قیمته تقریبا ! پس مگان چرا اینقدر گرونه ؟

ماشین های اتوماتیک مثل جنتو و آوانته و سایر اتوموبیل هایی تو این رنج قیمت چجوری هستن ؟

ممنون

vahid_civil
10-05-2009, 17:44
خیلی ممنونم !

MoHaMaD ZaNd
10-05-2009, 18:38
اگه خودرو خانوادگي ميخواييد من كه همون مگان رو پيشنهاد ميدم !!!
واقعا خودروي ايمني هست !!!

vroom
10-05-2009, 19:36
سلام

پدر من میخواد مگان 1600 رو ثبت نام کنه . شرایطش اینه که باید 14 میلیون پیش بده و هر دو ماه هم 900 تومن که در مجموع میشه 27 میلیون تقریبا. ( 2 میلیون بیشتر از قیمت خرید نقدی)

چون ما خودمون زانتیا داریم و اونم همین قیمته تقریبا ! پس مگان چرا اینقدر گرونه ؟

ماشین های اتوماتیک مثل جنتو و آوانته و سایر اتوموبیل هایی تو این رنج قیمت چجوری هستن ؟

ممنون

سلام
من چند روز پیش شرایط فروش اوانته را دیدم 1 همچین شرایطی داشت که 15 میلیون پیش بدی یکی دو ماه بعد حدودا 4 میلیون و موقع تحویل که 1 ماه بعد بود 5 میلیون که میشد 25.5 میلیون در کل(دنده دستی)
البته اینها دقیق نیست دوباره میرم میبینم میام دقیقشا براتون میگم

D r i v e r
10-05-2009, 23:05
سلام

ممنون

من جای شما بودم عجله نمیکردم تا ببینم قضیه این مگان 6 دنده که میخوان تولید کنن چی هست
زانتیا که 1.5 ستاره ایمنی تست تصادف از جلو رو داره ولی مگان 5 ستاره
شرایط آوانته هم به نظرم خوب میومد یکم تحقیق کن درموردش

saegheh67
12-05-2009, 18:25
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این از فروش فوری مگان 1600 که با پول شما دقیق همخوانی داره

corey
12-05-2009, 20:56
آیا مگان 1600 کلا ماشین خوبی هست و با این قیمت می ارزه ؟

تو اینکه مگان ماشین خوب و عالی هست شک نکن سواری خوب و امکانات ایمنی عالی و...
کلا توی این رده قیمتی مگان و مزدا3 خودروهای برتر هستند و به نظرم شرایط مزدا3 هم پیدا کنی فکر نکنم بد باشه

ضمنا زانتیا از جنتو و آوانته بهتره !!!!!!!

D r i v e r
12-05-2009, 22:27
تو اینکه مگان ماشین خوب و عالی هست شک نکن سواری خوب و امکانات ایمنی عالی و...
کلا توی این رده قیمتی مگان و مزدا3 خودروهای برتر هستند و به نظرم شرایط مزدا3 هم پیدا کنی فکر نکنم بد باشه

ضمنا زانتیا از جنتو و آوانته بهتره !!!!!!!

سعید چطور دلت میاد بگی زانتیا از آوانته بهتره؟؟؟؟
قدرت بیشتر
گشتاور بیشتر
شتاب بیشتر
کم بودن
طراحی به روز ترایمنی بیشتر
ماشین های کره ای و هیوندا هم به نرمی و اصطحلاک کم مشهورن!!!!!
مصرف سوخت کمتر

vroom
13-05-2009, 10:58
سلام
به نطر من مگان 1600 با قیمت 27 ملیون واقعا نمیارزه
27 ملیون بدی و شیشه های عقب ماشین دستی باشه!!:18:

به نظر من برید سراغ کیا سراتو دنده دستی
پیش پرداخت 128،000،000 ریال و 24 قسط 7،275،000 ریالی میشه حدود 30 ملیون
امکانات خوبی هم داره و کاملا هم وارداتی هست البته اگه قیافش را دوست داشته باشید و تنها عیبش اینه که کارت سوخت نداره!

اینم سایت اطلس خودرو برای اصلاعات فروش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farzan.B
13-05-2009, 13:04
مگان......

corey
13-05-2009, 15:26
سعید چطور دلت میاد بگی زانتیا از آوانته بهتره؟؟؟؟
قدرت بیشتر
گشتاور بیشتر
شتاب بیشتر
کم بودن
طراحی به روز ترایمنی بیشتر
ماشین های کره ای و هیوندا هم به نرمی و اصطحلاک کم مشهورن!!!!!
مصرف سوخت کمتر

امیر این 3 که گفتی تفاوت خیلی جزئی هستش و زیاد به چشم نمیاد و اصولا برای کسی که ماشین راحت و بی دردسر میگرده یه خورده شتاب و قدرت بیشتر زیاد مهم نیست

امیر کجا طراحی آوانته به روزه نمای خارجیش خیلی سادست و به نظرم با زانتیا توی یک سطح قرار میگیره و داخلش هم که مثل کامیون میمونه و خیلی زشته

ضمنا کمک فنرهای زانتیا یادترفت که برای شهری مثل تهران فوق العادست
کلا به نظرم عوض کردن زانتیا با آوانته زیاد جالب نیست و به نظرم زانتیا حداقل باید با مگان یا مزدا3 عوض بشه

vroom
13-05-2009, 17:07
امیر این 3 که گفتی تفاوت خیلی جزئی هستش و زیاد به چشم نمیاد و اصولا برای کسی که ماشین راحت و بی دردسر میگرده یه خورده شتاب و قدرت بیشتر زیاد مهم نیست

امیر کجا طراحی آوانته به روزه نمای خارجیش خیلی سادست و به نظرم با زانتیا توی یک سطح قرار میگیره و داخلش هم که مثل کامیون میمونه و خیلی زشته

ضمنا کمک فنرهای زانتیا یادترفت که برای شهری مثل تهران فوق العادست
کلا به نظرم عوض کردن زانتیا با آوانته زیاد جالب نیست و به نظرم زانتیا حداقل باید با مگان یا مزدا3 عوض بشه

دوست عزیز نمیدونم چرا شما اصلا توجه نمیکنید که مگان مورد بررسی مگان 1600 است نه 2000!!
کجای تفاوت مگان 1600 با اوانته خیلی جزییه؟؟ حتی تو این 3 مورد مگان 2000 هم از اوانته کم میاره!!
و طراحی اوانته مال سال 2001 است که 2004 فیس لیفت شده و موتورشم بهبود یافته!! و اصلا به زانتیا کاری نداره!!
ضمنا ظاهر اتومبیل یک امر سلیقه ای هستش و به نظر من اوانته خیلی هم زیباست و داخلش هم اصلا زشت نیست فقط ساده است

اینجام شما از مگان 1600 در کنار مزدا3 نام میبرید
اخه بین مزدا 3 و مگان 1600 چه ارتباطی وجود داره نمیدونم؟؟قدرت؟ امکانات؟ظاهر؟قیمت؟

در کل خرید مگان فقط در اوایل فروشش در ایران کار خوبی بود که هم قیمتش مناسب بود و هم امکاناتش دزدیده نشده بود

در اخر به نظر من اوانته یا کیا سراتو گزینه های خیلی مناسب تری هستند

corey
13-05-2009, 19:57
دوست عزیز نمیدونم چرا شما اصلا توجه نمیکنید که مگان مورد بررسی مگان 1600 است نه 2000!!
کجای تفاوت مگان 1600 با اوانته خیلی جزییه؟؟ حتی تو این 3 مورد مگان 2000 هم از اوانته کم میاره!!
و طراحی اوانته مال سال 2001 است که 2004 فیس لیفت شده و موتورشم بهبود یافته!! و اصلا به زانتیا کاری نداره!!
ضمنا ظاهر اتومبیل یک امر سلیقه ای هستش و به نظر من اوانته خیلی هم زیباست و داخلش هم اصلا زشت نیست فقط ساده است

آآوانته یگک ماشینی هستش که ارزش در مقابل رقم پرداختی اصلا نداره بازار دست دوم بسیار بدی و از نظر تکنولژی هم اصلا نمیشه با مگان مقایسش کرد شما که حرف من قبول نداری میتونی به مجلات استناد کنی که در آزمایش گروهی بین زانیا و آوانته و کرولا و مزدا 323 خودرویی که اول شد زانتیا بود و آوانته هم آخر شد ضمنا این تست هم مجله ماشین معتبرترین مجله اتومبیل ایران انجام داد
هر چند که خودم زیاد به این آزمایشات اعتقاد ندارم
ولی در کل من زانتیا برتر از آوانته و مگان ( حتی1600 ) هم خیلی برتر از زانتیا و آوانته میدونم دلایلشم اگه خواستین براتون میگم

D r i v e r
13-05-2009, 20:43
سعید چه تعصبی داری تو روی زانتیا!!!!!!
از همه مهمتر ایمنی تصادف هست که زانتیا 1.5 ستاره و آوانته 4 ستاره گرفته
آوانته در سال 2000 شروع به ساخت شده و سال 2004 هم یه دستی به سر و روش کشیدن (فیس لیفت)
ولی زانتیا فکر کنم 94 تولید شده
هردو air و abs دارن اینم میدونم که آوانته ebd هم داره
چند تا عکس از آوانته میذارم
خودشون که زانتیا دارن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طراحی جلوش به نظرم خیلی قشنگه

گفته میشه که فضای سرنشینان عقب آوانته بهتر از زانتیا هست
کم اصطحلاک هم که هست
توی خیابون هم که زیاد نیست
به نظرم طراحی قشنگی هم داره
من هیچ وقت طرف زانتیا نمیرم

vahid_civil
13-05-2009, 20:50
ما زانتیا رو نمی خواهیم بفروشیم. در کنارش می خواستیم با این شرایط مگان یا یه چیز دیگه بگیریم واسه شرکت.
ممنون از دوستان

corey
13-05-2009, 21:40
سعید چه تعصبی داری تو روی زانتیا!!!!!!

امیر جون بحث تعصب نیست یه لال دیگه دارم که بعدا برات میگم:دی

vroom
13-05-2009, 21:58
دوباره سلام
خب اول از همه برای اینکه بحث مفید تر بشه زانتیا و مگان 2000 را بگزاریم کنار چون سوال دوستمون به این دوتا ارتباط نداره!

آآوانته یگک ماشینی هستش که ارزش در مقابل رقم پرداختی اصلا نداره بازار دست دوم بسیار بدی
ارزش رقم پرداختی چه ربطی به بازار دست دوم خوب یا بد داره؟؟
اوانته با یکی از بهترین موتور های 2000 در ایران که مصرف سوخت خیلی معقولی هم داره فقط میتونه با موتور های مزدا 3 و کیا سراتو مقایسه بشه و چند گزینه محدود دیگه(به غیر از مگان و رانتیا!)
این ماشین را با قیمت 25.5 ملیون تحویل فوری میشه خرید(دنده دستی)
به نظر من تو این رنج قیمت بیشترین ارزش خرید را داره و تو این رنج قیمت هیچ ماشینی باهاش قابل مقایسه نیست!!

و از نظر تکنولژی هم اصلا نمیشه با مگان مقایسش کرد شما که حرف من قبول نداری میتونی به مجلات استناد کنی که در آزمایش گروهی بین زانیا و آوانته و کرولا و مزدا 323 خودرویی که اول شد زانتیا بود و آوانته هم آخر شد ضمنا این تست هم مجله ماشین معتبرترین مجله اتومبیل ایران انجام داد
هر چند که خودم زیاد به این آزمایشات اعتقاد ندارم

مجله ماشین که اصلا هیچی . تمام بررسی هاش جهت دار هست ضمن اینکه خودتون هم بهش اعتقاد ندارید پس دیگه چه گفتنی داره!
تازه کرمان موتور یکی ار بهترین مونتاژ کننده های خودرو تو ایرانه نمونه هاش دوو سیلو -فولکس گل و همین اوانته و ورنا
اگه لطف کنید و این تکنولوژی های پیشرفته ی مگان 1600 را بگید ممنون میشم

ولی در کل من زانتیا برتر از آوانته و مگان ( حتی1600 ) هم خیلی برتر از زانتیا و آوانته میدونم دلایلشم اگه خواستین براتون میگم
زانتیا تنها نکته ی مثبتش نسبت به اوانته سیستم تعلیقشه و دیگر هیچ اگه چیز دیگه ای هم هست برامون توضیح بدین.
اینی که مگان 1600 بهتر از زانتیا هست را قبول دارم:31:
ولی دلایل برتری مگان 1600 را بر اوانته را لطف کنین بگین

در اخر هم چندتا از امکانات مگان 1600 را که باعث میشه ارزش خرید خیلی خوبی داشته باشه (البته از نظر شما)را برامون بگین و ایا بازار دست دوم مگان 1600 خیلی خوبه؟!!

راستی لطف کنید به پستم پاسخ کامل و بدون تعصب بدین چون برای خودمم این بحث خیلی مهمه.
مرسی ار همگی:10:

corey
13-05-2009, 22:36
ارزش رقم پرداختی چه ربطی به بازار دست دوم خوب یا بد داره؟؟
اوانته با یکی از بهترین موتور های 2000 در ایران که مصرف سوخت خیلی معقولی هم داره فقط میتونه با موتور های مزدا 3 و کیا سراتو مقایسه بشه و چند گزینه محدود دیگه(به غیر از مگان و رانتیا!)
این ماشین را با قیمت 25.5 ملیون تحویل فوری میشه خرید(دنده دستی)
به نظر من تو این رنج قیمت بیشترین ارزش خرید را داره و تو این رنج قیمت هیچ ماشینی باهاش قابل مقایسه نیست!!

رزش در قبال رقم پرداختی به خیلی چیزا از جمله ارزش برند که سیتروئن خیل از هیوندای برتره لوازم یدکی بیشتر تعمیرات راحت تر و بازار دست دوم بهتر و..و مربوط میشه که تو این زمینه زانتیا از آوانته بهتره
ضمنا تکنولژی ساخت موتور آوانته زیاد هم جدید نیست و مثل زانتیا مربوط به قرن گذشتست

این مشخصات موتور زانتیا 135 اسب بخار قدرت 176 نیوتن گشتاور
آوانته 182 اسب بخار قدرت 182 نیوتن گشتاور

مجله ماشین که اصلا هیچی . تمام بررسی هاش جهت دار هست ضمن اینکه خودتون هم بهش اعتقاد ندارید پس دیگه چه گفتنی داره!
تازه کرمان موتور یکی ار بهترین مونتاژ کننده های خودرو تو ایرانه نمونه هاش دوو سیلو -فولکس گل و همین اوانته و ورنا
اگه لطف کنید و این تکنولوژی های پیشرفته ی مگان 1600 را بگید ممنون میشم

خب مجله ماشین معتبرترین مجله ایران هست و تو مقایسه های داخلیش دلایل منطقی میاره حالا هر کس بسته به اون امکانات و برتی هایی که از ماشین انتظار داره اتومبیل برتر انتخاب میکنه
من با رده بندی و امتیاز دادن مجله ماشین مشکل دارم نه با آزمایش هاش

زانتیا تنها نکته ی مثبتش نسبت به اوانته سیستم تعلیقشه و دیگر هیچ اگه چیز دیگه ای هم هست برامون توضیح بدین.
اینی که مگان 1600 بهتر از زانتیا هست را قبول دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
ولی دلایل برتری مگان 1600 را بر اوانته را لطف کنین بگین

در اخر هم چندتا از امکانات مگان 1600 را که باعث میشه ارزش خرید خیلی خوبی داشته باشه (البته از نظر شما)را برامون بگین و ایا بازار دست دوم مگان 1600 خیلی خوبه؟!!

راستی لطف کنید به پستم پاسخ کامل و بدون تعصب بدین چون برای خودمم این بحث خیلی مهمه.
مرسی ار همگی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

بزار اول دلایل برتری زانتیا نسبت به آوانته بگم
کیفیت سواری بهتر
طراحی داخلی بهتر
فضای داخلی بهتر ( به غیر از قسمت سر برای سرنشینای عقب)
عایق بندی بهتر و کم صداتر بودن ماشین
ترمزهای بهتر
خدمات پس از فروش بهتر
بازار فروش بهتر و...

corey
13-05-2009, 22:41
مگان 1600
طراحی به روز تر داخلی و خارجی
امکانات ایمنی بهتر
استفاده از تکنولژی جدید تو ساخت ماشین که تو قسمت عایق بندی کاملا مشخصه
لذت رانندگی بهتر و همین طور کیفیت سواری عالی
و البته اختلافات جزئی که به تکنولژی ساختشون برمیگرده که به نظر مگان کاملا برتره

البته تو جمله آخرم کاملا مشخصه که گفتم به نظرم
امیدوارم که نظرم قانع کننده باشه

D r i v e r
13-05-2009, 22:56
!!

رزش در قبال رقم پرداختی به خیلی چیزا از جمله ارزش برند که سیتروئن خیل از هیوندای برتره لوازم یدکی بیشتر تعمیرات راحت تر و بازار دست دوم بهتر و..و مربوط میشه که تو این زمینه زانتیا از آوانته بهتره
ضمنا تکنولژی ساخت موتور آوانته زیاد هم جدید نیست و مثل زانتیا مربوط به قرن گذشتست

135 اسب بخار!!!!
182!!!!!!!

سعید آوانته 138 اسب بخار تا 140 اسب بخار قدرت داره
زانتیا هم 127 اسب بخار تا 130 اسب بخار قدرت داره!!!!

vroom
13-05-2009, 23:34

بله ارزش رقم پرداختی یه مقدار هم به برند بستگی داره
اما برند هایی مثل سیتروین و رنو اصلا برند های بزرگی نیستن مثلا در حد پژو شاید بشه اونها را با فیات در ایتالیا مقایسه کرد!!
درباره تعمیرات فکر نمیکنم اوانته مشکلی داشته باشه!
اما به نظر منم زانتیا بازار دست دوم بهتری نسبت به اوانته داره
درسته زانتیا خودش و موتورش مال قرن گذشته هستن ولی همونطور که گفتم اوانته در سال 2001 تولید شده و 2004 هم فیس لیفت شده و موتور هم بهبود پیدا کرده!
فکر کنم 1 اشتباه تایپی کردین اوانته 138 اسب بخاره نه 182

خب مجله ماشین معتبرترین مجله ایران هست و تو مقایسه های داخلیش دلایل منطقی میاره حالا هر کس بسته به اون امکانات و برتی هایی که از ماشین انتظار داره اتومبیل برتر انتخاب میکنه
من با رده بندی و امتیاز دادن مجله ماشین مشکل دارم نه با آزمایش هاش

خوب اینی که معتبر ترین مجله تو ایرانه الزاما به این معنی نیست که صحبت هاش کاملا درست باشه
خب شما هم که با رده بندی مجله ماشن مشکل دارین چرا اینکه اوانته تو اون مقایسه بین 4 تا ماشین اخر شده را تایید کردین!!

!!
بزار اول دلایل برتری زانتیا نسبت به آوانته بگم
کیفیت سواری بهتر
طراحی داخلی بهتر
فضای داخلی بهتر ( به غیر از قسمت سر برای سرنشینای عقب)
عایق بندی بهتر و کم صداتر بودن ماشین
ترمزهای بهتر
خدمات پس از فروش بهتر
بازار فروش بهتر و...

من خودم نه با اوانته رانندگی کردم و نه با زانتیا
کیفیت سواری بهتر را متوجه نمیشم یکمی توضیح بدین
واقعا طراحیش بهتر از اوانته هست؟!
فضای داخلی هم فکر نکنم اوانته مشکلی داشته باشه
درباره عایق بندی و کم صدایی اوانته همین را بگم که تعدادی از افرادی که اوانته دارن میگفتن که وقتی ماشین روشنه ما دوباره استارت میزنیم چون اصلا صدای موتور وارد اتاق نمیشه که ما بهمیم ماشین روشنه!
خدمات پس از فروش که در ایران اصلا معنی نداره چه برای زانتیا و چه اوانته!
بازار فروش هم قبلا گفتم

vroom
13-05-2009, 23:39
مگان 1600
طراحی به روز تر داخلی و خارجی
امکانات ایمنی بهتر
استفاده از تکنولژی جدید تو ساخت ماشین که تو قسمت عایق بندی کاملا مشخصه
لذت رانندگی بهتر و همین طور کیفیت سواری عالی
و البته اختلافات جزئی که به تکنولژی ساختشون برمیگرده که به نظر مگان کاملا برتره

البته تو جمله آخرم کاملا مشخصه که گفتم به نظرم
امیدوارم که نظرم قانع کننده باشه

طراحی داخلی مگان را از نزدیک ندیدم و طراحی خارجی هم که سلیقه ای هست
مگان 5 ستاره و اوانته 4 ستاره . شاید ایمنیش از زانتیا که 1.5 ستاره داره خیلی بهتر باشه!
قبول
نمیتونم نظر بدم با هیچ کدوم رانندگی نکردم!!
اختلافات جزیی را هم نگفتید.

vroom
14-05-2009, 10:34
سلام
اینم شرایط فروش اوانته رفتم دیدم.

masoudtr
14-05-2009, 13:14
وحید بابا پولدار دست ما را هم بگیر
اوانته بگیر بهتر است

corey
14-05-2009, 16:13
اما برند هایی مثل سیتروین و رنو اصلا برند های بزرگی نیستن مثلا در حد پژو شاید بشه اونها را با فیات در ایتالیا مقایسه کرد!!

اتفاقا سیتروئن دقیقا در حد پژو هستش و در اصل با پژو یک گروه مشترک به نام psa هستن و تو اتومبیل هاشون از پلت فرم های مشترک استفاده میکنن

فکر کنم 1 اشتباه تایپی کردین اوانته 138 اسب بخاره نه 182

این مقدار گشتاور هست نه قدرت و اشتباه کردم

من خودم نه با اوانته رانندگی کردم و نه با زانتیا
کیفیت سواری بهتر را متوجه نمیشم یکمی توضیح بدین
واقعا طراحیش بهتر از اوانته هست؟!
فضای داخلی هم فکر نکنم اوانته مشکلی داشته باشه
درباره عایق بندی و کم صدایی اوانته همین را بگم که تعدادی از افرادی که اوانته دارن میگفتن که وقتی ماشین روشنه ما دوباره استارت میزنیم چون اصلا صدای موتور وارد اتاق نمیشه که ما بهمیم ماشین روشنه!
خدمات پس از فروش که در ایران اصلا معنی نداره چه برای زانتیا و چه اوانته!
بازار فروش هم قبلا گفتم

کیفیت سواری به مسائلی مثل موتور و گیربکس هماهنگ شاسی خوب راحتی ماشین و ... برمیگرده که تو این زمینه زانتیا واقعا خوبه مخصوصا با کمک فنرهای عالی که داره
طراحی هم هر چند سلیقه ای هست ولی من آوانته و زانتیا توی یک سطح میبینم ولی تو طراحی داخلی بدون شک زانتیا برتره و طراحی داخلی آوانته اصلا در حد قیمتش نیست

عایق بندی هم کلا اتومبیل های کره ای تو دورهای بالا صر و صدای زیادی هر چند که تو دور موتور پایین خوبن نمونش ریو که تودورهای بالا پر سر و صداست

vroom
14-05-2009, 19:21
سلام

اتفاقا سیتروئن دقیقا در حد پژو هستش و در اصل با پژو یک گروه مشترک به نام psa هستن و تو اتومبیل هاشون از پلت فرم های مشترک استفاده میکنن
من بازم میگم سیتروین در حد پژو نیست نمونش همین کیا و هیوندای که از پلت فرم های مشترک استفاده میکنن و حتی موتور های مشترک
ولی این دو برند در یک حد نیستن!

کیفیت سواری به مسائلی مثل موتور و گیربکس هماهنگ شاسی خوب راحتی ماشین و ... برمیگرده که تو این زمینه زانتیا واقعا خوبه مخصوصا با کمک فنرهای عالی که داره

اینی که کیفیت سواری زانتیا بهتر از اوانته هست را قبول ندارم چون اوانته هم موتور و گیربوکس هماهنگی داره و ماشین راحتی هم هست
اما اینکه زانتیا کمک فنر های خوبی داره را منم قبول دارم

طراحی هم هر چند سلیقه ای هست ولی من آوانته و زانتیا توی یک سطح میبینم ولی تو طراحی داخلی بدون شک زانتیا برتره و طراحی داخلی آوانته اصلا در حد قیمتش نیست

خب این طبیعی هست که هر چیزی 1 سری محاسن و معایب داره
اوانته هم در کنار محاسبش یه عیب یعنی طراحی ساده داره و به نظر من با این قیمت واقعا ارزش خرید داره!
من خودم ظاهر اوانته را خیلی دوست دارم و از زانتیا هم بدم نمیاد ولی خوشم هم نمیاد!
اما اصلا با ظاهر مگان نمیتونم کنار بیام!

عایق بندی هم کلا اتومبیل های کره ای تو دورهای بالا صر و صدای زیادی هر چند که تو دور موتور پایین خوبن نمونش ریو که تودورهای بالا پر سر و صداست

بی انصاف نباشد دوست من اوانته را با ریو مقیسه نکنید

در اخر هم به نظر من این دوستمون برن مشخصات و شرایط فروش اوانته و مگان و سراتو را ببین هر کدوم که براشون مناسب تر بود و بیشتر دوست داشتن را بخرن و ایشالا چرخش براشون بچرخه

vahid_civil
16-05-2009, 21:31
میگم برتری های سراتو اتومات یا دستیش نسبت به مگان چیه ؟
به جز موتورش
ممنون

corey
16-05-2009, 21:52
سواری راحت تر و نرم تر
امکانات رفاهی بیشتر
احتمالا کم خرج تر بودن و البته کمتر بودن نسبت به مگان

vahid_civil
16-05-2009, 22:06
سواری راحت تر و نرم تر
امکانات رفاهی بیشتر
احتمالا کم خرج تر بودن و البته کمتر بودن نسبت به مگان

تعمیرگاه مجاز و خدمات پس از فروشش چطوره ؟

===
خودمونیم ولی خداییش ماشین تو ایران گرونه ها !

corey
17-05-2009, 09:56
بدم گرونه مثلا همین آوانته قیمت جهانیش 12 هزار یورو هست

تعمیرگاه مجاز و خدمات پس از فروشش چطوره ؟

پشتیبانی کیا خوبه و فکر نکنم بابت قطعه مشکلی داشته باشی

Iman Bala
18-05-2009, 22:45
جسارتا میخواستم بدونم مگان 1600اتوما ت هست یا دستی ؟
اگه اتومات باشه که من رفتم بخرم.
مرسی

corey
19-05-2009, 12:29
نخیر اتومات فقط 2000هست که اونا هم مونتاایران نیستن و از ترکیه وارد شدن

Iman Bala
19-05-2009, 15:21
نخیر اتومات فقط 2000هست که اونا هم مونتاایران نیستن و از تروارد شدن

با تشکر در ادامه باید بگم که من زنگ زدم به یه نمایندگی
گفت که تک رنگه و فقط نقره ی میدن.
ولی هر چی هست مگانه.:20:

ali racer
22-05-2009, 01:01
این بحث مگان 1600 ادامه داره ؟

همسایه ما خریده

بابا این که خیلی ضایع است 25 تومن ماشین شیشه های عقبش دستی باشه !!

ماشالا برو هم نیست در یه چیزیه بین 405 و 206 تیپ 5 !

گیرباکس و موتورشم که با لوگان یکیه !

به نظرم گرونه

فقط تنها چیز جالبش سیستم کارتی و البته ایمنی اش هست

باید مگان 1600
16 تا 18 تومن قیمت داشت واقعا با این امکانات گرونه

راستی سیستم فنربندی اش هم خوبه اینو یادم رفت !

corey
22-05-2009, 10:53
باید مگان 1600
16 تا 18 تومن قیمت داشت واقعا با این امکانات گرونه

قیمت ماشین که تو ایران واقعا غیر منطقی هست
لیفان 17 ملیون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پراید نزدیک 8 تومن!!!!!!!!!!!!
و...

واقعا م قیمت ماشین صفر هم کارکرده تو ایران وحشتناکه

ali racer
22-05-2009, 12:19
قیمت ماشین که تو ایران واقعا غیر منطقی هست
لیفان 17 ملیون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پراید نزدیک 8 تومن!!!!!!!!!!!!
و...

واقعا م قیمت ماشین صفر هم کارکرده تو ایران وحشتناکه

لیفان اون مسخره چینی 17 تومن ؟؟؟؟؟؟:18:

راستی امروز مجله ماشین خرید از شانس وحید تو این شماره مقایسه کرده بود زانتیا و مگان 1600 رو

خلاصه اش
تو توان موتور کم میاره
امکاناتش کمتره

راستی واسه اون دوستمون که مگان 1600 اتو می خواست

بزودی هم بصورت اتو میزنن 1600 رو هم با آپشن های بیشتر (بروحالشو ببر واسه ما هم بوق یادت نره !:31:)

D r i v e r
22-05-2009, 15:21
لیفان اون مسخره چینی 17 تومن ؟؟؟؟؟؟:18:

راستی امروز مجله ماشین خرید از شانس وحید تو این شماره مقایسه کرده بود زانتیا و مگان 1600 رو

خلاصه اش
تو توان موتور کم میاره
امکاناتش کمتره

راستی واسه اون دوستمون که مگان 1600 اتو می خواست

بزودی هم بصورت اتو میزنن 1600 رو هم با آپشن های بیشتر (بروحالشو ببر واسه ما هم بوق یادت نره !:31:)

ولی نمیدونم چطور ایمنی زانتیا رو با مگان مقایسه کرده بود آخه!!!!
به جفتشون یه امتیاز داده بود!
فکر کنم نویسنده زانتیا داره و خیلی تعصبش رو میکشه!!!
کسی هست از نظر امکانات یه مقایسه کوچیک انجام بده؟؟

corey
22-05-2009, 15:29
امیر برای همین میگم که دیگه مجله ماشین آشغاله
حلا این که خوب بود سمندش واق مسخره بود تابلو بود طرف یا خود سمند داره یا از ایران خودرو ساپورت شده!!!!!!!!!!