PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با سیستمم مشکل دارم

golabi_65
08-05-2009, 13:53
سلام . من با سیستمم مشکل دارم . نرم افزاری که استفاده میکنم (hfss) نیاز به پردازش زیاد داره گاهی حتی 24 ساعت
سیستم من اینه :
main : Gigabyte GA-M55S-S3 v2
cpu : amd athlon64 x2 4000+
ram : 2*1G patriot ddr2 800mhz
وقتی نرو افزارم کار می کنه فقط حدود 40% از رم مشغول میشه و Cpu هم هر هسته حدود 40 یا 50 % بعضی وقتها هم تا 60 یا 70 . و وقتی نرم افزار کار میکنه انگار pc مشغول نیست زیاد و کارای دیگه رو راحت میشه انجام داد بدون هیچ کند بودنی . از ویندوز xp استفاده میکنم . متاسفانه نرم افزارم نسخه 64 بیتی نداره
خلاصه اینکه میخوام بدونم چطوری میتونم سرعت تحلیل رو بالا ببرم.
ایا cpu کم میاره؟ یا سیستم درست از cpu استفاده نمیکنه؟ اورکلاک بکنم ؟ cpu عوض بکنم ؟ cash = 512 per core مشکل میتونه از کش پایین باشه . درسته؟ از amd چه سی پی یویی میتونم بگیرم که مشکلمو حل کنه رو همین مادر بورد.
میشه فهمید دقیقا مشکل از چیه ؟ من phenom میتونم بگیرم ؟ اینجا لیست cpu هایی که مادر بورد من ساپورت میکنه رو نوشته . کدوم بهتره؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اون توضیحات قرمز . منظورش چیه؟

zeus7610
09-05-2009, 16:25
اگه می خواین واقعا تغییری رو حس کنید باید مادربورد رو هم عوض کنید. ببینید دوست عزیز قطعات مختلفی توی سرعت تاثیر دارند. نرم افزارهای چک کردن پرفورمانس نشون می دن که ضعیفترین عضو سیستم شما کدومه. شما مارک هارد و گرافیک رو نگفتین. خیلی تاثیر داره. در ضمن CPU های جدید AMD واقعا معرکه اس. و اگه وضعتون خوبه که 730 اینتل شاهکاره.