PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کجاست؟ پاور یا مادر برد؟

hajikhan
08-05-2009, 13:27
سلام
دیشب چند بار سیستم ریستارت شد و زمانی که میخواد بالا بیاد حدود یک دقیقه مکث میکرد و مونیتور در حالت استند بای بود
امروز ناگهان مونیتور استند بای شد و دیگه با ریستارت و ... هم سیستم بالا نیومد بعد از چند دقیقه برق هارد دوم و دی وی دی رایتر ها و فلاپی رو که دروردم سیستم بالا اومده فعلا و داره کار میکنه
حالا سوال
اشکال از پاور هست یا مادر برد ؟ ضمنا پاور 630 وات گرین هست که 480 واقعی هست
ایا با این تفاسیر اگر ایراد از پاور باشه ممکنه به مادر برد یا هارد و اطلاعاتم صدمه بزنه یا نه ؟
ممنون میشم اساتید کمک کنند
با تشکر

hajikhan
08-05-2009, 16:31
کسی نمیتونه کمک کنه؟

shalineh
08-05-2009, 16:45
مونیتور در حالت استند بای بود
کارت گرافیک رو چک کن. همین مشکل رو من یکی دو ماه قبل داشتم. پاور رو هم عوض کردم اما مانیتورم از استند بای خارج نمیشد. البته بماند که بعدا سیستمم کلا از کار افتاد و یه سیستم جدید خریدم.

CinemaTik
08-05-2009, 17:08
سلام

منم این مشکل رو داشتم . مثلا داشتم با سیستم کار میکردم یکدفعه Restart میشد ! یا این اواخر کلا خاموش میشد و دیگه روشن نمیشد که من هم باید سیم ها رو قطع و وصل می کردم تا دوباره روشن بشه . من که با عوض کردم پاور کارم راه افتاد اگرچه من هم او سیستم رو بعد از چند وقت کلا عوض کردم ...
من با این علم اندک خودم فکر می کنم که پاورتون خراب شده و مشکل داره و یا واسه‌ی سیستم شما کمه ... البته احتمال خراب شدن مادربورد هم هست ...

موفق باشی :46:

hajikhan
08-05-2009, 17:29
کارت گرافیک رو چک کن. همین مشکل رو من یکی دو ماه قبل داشتم. پاور رو هم عوض کردم اما مانیتورم از استند بای خارج نمیشد. البته بماند که بعدا سیستمم کلا از کار افتاد و یه سیستم جدید خریدم.
ممنون گرافیکم انبورده
الان دوباره برق همه قطعات رو وصل کردم فعلا داره کار میکنه
کسی از دوستان نمیدونه چجوری باید پاور رو تست کرد؟ نرم افزاری چیزی نیست؟
ممنون

zeus7610
10-05-2009, 14:19
توی خود ست آپ سیستم ولتاژها رو بررسی کن. یه راه تست پاور اینه که سیستمت که چند ساعتی روشنه رو خاموش کنی و بعد از 10-15 ثانیه دوباره روشن کنی. اگه روشن شد که هیچ ولی اگه نشد یعنی خازنهای پاور ضعیفه. در کل پاور قطعه ای نیست که بشه باهاش شوخی کرد. می تونی با چند کپی پیاپی و کارکرد چند موتور با هم از سالمی پاورت اطمینان حاصل کنید.

Behrouz_se60
12-05-2009, 19:23
این مدل قدیمی است مهندس عمرانی تو فروم سخت افزار گفتن که یک سری 480 قدیمی داریم از رده خارج چون مشکل داشته.

amirkanaani
10-11-2013, 02:08

اون زمان با تعویض کارت گرافیک مشکلتون حل شد ؟؟؟؟ تصویر گرفتین ؟؟