PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نمایش مشخصات سیستم. خواهشا یکی کمک کنه

aryamas
07-05-2009, 11:56
من 3 روز پیش یک سیستمvaio fw390JOB با گارانتی الماس خریدم. روی جعبه سیستم هم نوشته fw390JOB . اما زیر لپ تاپ یه برچسب کوچیک هست که روش نوشته fw390JCB !!.

فرق این دو تا سیستم اینه که اولی cpu 2.53 با 6MB کش داره ولی دومی CPU2.4 با 3MB کش داره.قیمتشود هم حدود 250 تومن با هم فرق داره.
از توی My computer مشخصات سیستم رو دیدم سی پی یو رو زده بود T9500 2.53.
اما از توی Device Manager قسمتProcessor نوشته 2.4 p8400
به نظر شما مشکل از سیستمه و باید ببرم گارانتی یا مشکل از سیستم عامله که اطلاعات غلط نشون میده؟

خواهشا زودتر بگید

REGISTERED USER
07-05-2009, 13:31
اونی که در system properties نشون میده سرعت واقعی پروسسور یعنی 2.53 هست ولی اونی که توی device manager نشون میده سرعت کارکرد فعلی سی پی یو با توجه به حالت vaio balance یا گزینه های دیگر در power option هست... که میتونه متغیر باشه

بهتره مشخصات دقیق را با نرم افزار everest pro ورژن ultimate بگیرید تا از همه لحاظ خیالتان راحت بشه

در ضمن با زدن F2 هنگام بوت ، هم در تنظیمات بایوس می تونید سرعت واقعی و مشخصات بیس سیستم را مشاهده کنید

موفق باشید

en-com
07-05-2009, 21:20
من 3 روز پیش یک سیستمvaio fw390JOB با گارانتی الماس خریدم. روی جعبه سیستم هم نوشته fw390JOB . اما زیر لپ تاپ یه برچسب کوچیک هست که روش نوشته fw390JCB !!.

فرق این دو تا سیستم اینه که اولی cpu 2.53 با 6MB کش داره ولی دومی CPU2.4 با 3MB کش داره.قیمتشود هم حدود 250 تومن با هم فرق داره.
از توی My computer مشخصات سیستم رو دیدم سی پی یو رو زده بود T9500 2.53.
اما از توی Device Manager قسمتProcessor نوشته 2.4 T8400
به نظر شما مشکل از سیستمه و باید ببرم گارانتی یا مشکل از سیستم عامله که اطلاعات غلط نشون میده؟

خواهشا زودتر بگید

اگه هدفت خریدن fw390JOB هست باید بگم شما باید تشریف ببرین همون جایی که خریدید به فروشنده این مساله رو اطلاع بدید .اگر هم حرف بی خود زد لپ تاپ رو بکوب تو سرش:27:
البته با این تفاسیری که شما می گین به احتمال زیاد این کار رو از قصد کردن. مثلا دستکاری نرم افزاری!!که اگه باشه یه کلاه برداری اونم از نوع علنیه:13:از طرف شرکت گارانتی یا فروشنده.مگر اینکه کارخونه سازنده گاف داده باشه یا نفر سومی.به هر حال معلومه که از قصده.چون مدل های سی پی یو در دو جا دو مدل مختلف رو نشون میدن
به هر حال برای اطمینان بیشتر برو سایت esupport.sony.com سرویس تگ لپ تاپت رو وارد کن و مدل رو بررسی کن.

اونی که در system properties نشون میده سرعت واقعی پروسسور یعنی 2.53 هست ولی اونی که توی device manager نشون میده سرعت کارکرد فعلی سی پی یو با توجه به حالت vaio balance یا گزینه های دیگر در power option هست... که میتونه متغیر باشه

آقای ریجیستر از شما بعیده:27:به مدلهای سی پی یو دقت کنید:31:
T9500 2.53
2.4 T8400

mold_silver
07-05-2009, 22:19
en-com جان شما دیگه چرا ؟!!! ;):10:
لپ تاپ سونیه
باید برن سایت سونی نه دل ؟!!!

دوست عزیز برای اطمینان بیشتر از توی بایوس اطلاعات رو چک کن !

یا علی

REGISTERED USER
07-05-2009, 23:25
شرکت هیچ مشکلی نداره و en-com عزیز نیز اشتباه میکنه

من چند ساله این مورد رو توی لپ تاپ های سونی دیدم و همشون اینطور هستند ... دلیل همونی هست که گفتم

قبلا هم چند بار این موضوع مطرح شده بود و تکراریه ! بدبختی داریم ها ! میای دلیل فنی قضیه رو بگی ، اینطور بهت تیکه می اندازن !

آقا ببرید شرکت بکوبید توی سر یارو :دی

پیشنهاد میکنم این مطلب را بجای نظرات آزاد و غیر فنی خودتان بخونید :دی

VAIO FZ290 Processor speed different under Device Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aryamas
07-05-2009, 23:25
با برنامه cpu-z چک کردم درست بود.
سی پی و رو زده بود 2.53 با 6 مگ کش!!!!
از توی system information هم چک کردم دیدم اونم زده 2.53
از بابت سالم بودن سیستم خیالم راحت شده اما هنوز هم نمیدمنم چرا اینجوریه!!!
شماره سریال دستگاه رو ( اونی که روی همون برچسب اشتباه هست)با شماره روی جعبه هم چک کردم یکی نبود.
اما روی جعبه نوشتهFW390JOB ولی زیر دستگاهFW390JCB !!!

این اختلاف میتونه سوتی کارخانه تولید کنند باشه یا کلاه برداری فروشنده؟

aryamas
08-05-2009, 01:34
آقا هم با cpu-z و هم با everest چک کردم درست بود هر دو شون مقدار CPU رو 2.53 میدادند با 6 مگ کش
اما یه سوال دیگه!

شماره سریالی که روی اون برچسب هست با شماره سریال روی جعبه دستگاه نمیخونه.
به نظر شما مشکلی پیش میاد و زودتر برم سراغ گارانتی یا این اختلاف مشکلی نداره؟
یعنی ممکنه که جعبه سیستم مال خودش نباشه؟

REGISTERED USER
08-05-2009, 11:06
کلاه برداری ؟ از این چیزا بسیار زیاد پیش میاد ... که جعبه یک برچسب باشه و زیر لپ تاپ نیز برچسب دیگه ...

مهم پروداکت کد و سریال خود لپ تاپ هست ... به هرحال ببرید گارانتی و بکوبید توی سر طرف :دی

en-com
08-05-2009, 11:18
شرکت هیچ مشکلی نداره و en-com عزیز نیز اشتباه میکنه

من چند ساله این مورد رو توی لپ تاپ های سونی دیدم و همشون اینطور هستند ... دلیل همونی هست که گفتم

قبلا هم چند بار این موضوع مطرح شده بود و تکراریه ! بدبختی داریم ها ! میای دلیل فنی قضیه رو بگی ، اینطور بهت تیکه می اندازن !

آقا ببرید شرکت بکوبید توی سر یارو :دی

پیشنهاد میکنم این مطلب را بجای نظرات آزاد و غیر فنی خودتان بخونید :دی

VAIO FZ290 Processor speed different under Device Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ew.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D194700)

آخه خیلی چیزه مسخره اییه
T9500
P8400
این یه سوتیه فجیعه. سرعت 2.53 و 2.4 رو شاید بشه قبول کرد اما مگه میشه مدل سی پی یو هم عوض بشه!!!!!:18::18::18:
تو اون فرمی هم که شما دادین فقط سرعنو مطرح کرده!!!!شاید این قابل قبول باشه ولی نه مدل سی پی یو.
مثلا من که لپ تاپم سی پی یوش t7250 2.00GHZ هست اگه بیام ببینم که توی دیوایس منیجر زده t7250 1.83GHZ شاید قبول کنم اما ببینم شده t5600 1.83GHZ اصلا قبول نمی کنم . چون یه تناقضه بین اون مدل سی پی یو که من می خواستم و دارم!!!! که یا ویروسه یا دستکاری.
این آقای aryamas هم فکر کنم ویروس گرفته باشه

ولی باز شما بهتر می دونی. شاید شما درست می گی.

به دل نگیر آقای ریجیستر. بحثه دیگه یه جا ممکنه شما اشتباه کنی صد جا من:31:!!!!
:46:

en-com
08-05-2009, 11:34
en-com جان شما دیگه چرا ؟!!! ;):10:
لپ تاپ سونیه
باید برن سایت سونی نه دل ؟!!!

دوست عزیز برای اطمینان بیشتر از توی بایوس اطلاعات رو چک کن !

یا علی

فکر کنم خیـــــــــــــــلی گاف بدی بود:27::27:
en-com
08-05-2009, 11:50
آقا هم با cpu-z و هم با everest چک کردم درست بود هر دو شون مقدار CPU رو 2.53 میدادند با 6 مگ کش
اما یه سوال دیگه!

شماره سریالی که روی اون برچسب هست با شماره سریال روی جعبه دستگاه نمیخونه.
به نظر شما مشکلی پیش میاد و زودتر برم سراغ گارانتی یا این اختلاف مشکلی نداره؟
یعنی ممکنه که جعبه سیستم مال خودش نباشه؟

از ایران خریدی دیگه.
مشکل غیر عادی ای نیست
برو خوش باش

U F O
08-05-2009, 12:04
ببجشید درسته که من تازه ام ولی خیلی کم از کامپیوتر سر در می آرم. اگر در دو مدل لپتابی که فرمودید گرافیک ها فرق می کنند، میتوانید در run تایپ کنید:dxdiag و قتی صفحه ای ظاهر شد در تب دیسپلی به مدل گرافیکی نگاهی اندازید و از روی آن قضاوت کنید البته ممکن است خودتان از این راه با خبر بودید به هر حال فقط قست کمک داشتم.

aryamas
08-05-2009, 13:11
کلاه برداری ؟ از این چیزا بسیار زیاد پیش میاد ... که جعبه یک برچسب باشه و زیر لپ تاپ نیز برچسب دیگه ...

مهم پروداکت کد و سریال خود لپ تاپ هست ... به هرحال ببرید گارانتی و بکوبید توی سر طرف :دی

پروداکت کدی که روی برچسب روی لپ تاپ هست با پروداکت کد روی جعبه توی دو رقم آخر فرق داره
شماره سریال روی جعبه هم با شماره سریال روی برچسب یه فرق جزیی داره. مثلا اگه شماره سریال روی برچسب ******* باشه شماره روی جعبه *******-s01 هست. شماره سریالی هم که روی برگه گارانتی هست دقیقا مثل روی جعبه هست.
به گارانتی هم زنگ زدم گفتن مشکلی نیست!
اما باید فکر کنم که ببرم بکوبم تو سرش یا نه!!!!!

REGISTERED USER
08-05-2009, 23:54
من دلیل فنی اش را توضیح دادم ... باقی مشکلات و سوء تفاهم ها با شرکت گارانتی کننده پای خودتان

موفق باشید