PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری بفهمیم صفحه led هست؟

Mahbod91
03-05-2009, 11:16
سلام
جدیدا تو بازار Inspiron 1545 پخش شده که میگن صفحش LED هست که یخورده عجیب به نظر میرسه
زنگ زدم بانک لپتاپ ایران (چون میخواستم از اونجا بگیرم) گفت چرت میگن همشون ، اصلا LED نداره این مدل
در صورتی که از اول آپشن LED داشت!

حالا فکر کنید من رفتم تو مغازه ، از کجا مطمئن شم که صفحه LED هست؟ فقط نگید خودت میفهمی خیلی با کیفیت تره و اینا چون من همینجوریش صفحه معمولیا رو هم نمیتونم از هم تشخیص بدم

رو جعبه باید نوشته باشه؟ ، رو خود صفحه چه نشونه هایی باید باشه؟ دیگه تو زمینه تاریک نباید بقل صفحه نور عمودی ببینیم؟

کلا توضیح بدید دیگه ، ممنون

scorpion818
03-05-2009, 12:38
مطمئن نیستم ولی فکر کنم اگه از داخل به کناره های lcd نگاه کنی باید یک یا چند تا لامپ led ببینی.

Stream
03-05-2009, 12:41
اگه lcd های زیادی دیده باشید می تونید از نوع تصویر تشخیص بدید وگرنه راهی وجود نداره.

Mahbod91
03-05-2009, 13:11
اگه lcd های زیادی دیده باشید می تونید از نوع تصویر تشخیص بدید وگرنه راهی وجود نداره.

واقعا خیلی ممنون! :دی

خواهش می کنم ، خیلی جدیه مساله ، میزارید به این راحتی کلاه سر دوستتون بره؟

Stream
03-05-2009, 13:35
واقعا خیلی ممنون! :دی

خواهش می کنم ، خیلی جدیه مساله ، میزارید به این راحتی کلاه سر دوستتون بره؟
بحث کلاه رفتن و نرفتن نیست. از روی ظاهر نمیشه متوجه شد LCD ها برای Backlight از CCFL استفاده شده یا LED.

ساده ترین راه اینه که یک تصویر کاملا سیاه رو Full Screen کنید و ببینید Backlight Bleeding (نور روشنی که صفحه های سیاه دیده میشه) در تصویر تقریبا یکنواخت هست یا نه. اگه یکنواخت بود می تونید با اطمینان نسبی بگید از LED استفاده شده.

Mahbod91
04-05-2009, 17:43
سلام.
یعنی تفاوت انقدر کمه؟ پس چرا مردم خودشونو واسه led می کشن؟

Pami
04-05-2009, 18:05
سلام.
یعنی تفاوت انقدر کمه؟ پس چرا مردم خودشونو واسه led می کشن؟

یک راهش اینه که ضخامت صفحه رو نگاه کنی ، اگه باریکتره پس led هست .
راه دیگه اینه که زمانی ال سی دی ها خاموش هستن ( پیکسل خاموش ) زیر نور مستقیم تیره تر هستن تا led ها .
راه دیگه هم اینه که یک تست مصرف باتری از دستگاه بگیرید مثلا با یک لپ تاپ 1525 که lcd هست تست کنید در 5 دقیقه رو حالت بدون کار ویندوز چند درصد باتری کم میکنه و با 1545 مقایسه کنید ... اونی که کمتره 100 درصد led هست .

البته کلی نوشتم و ممکنه راههای بهتری باشه برای تشخیص که دوستان حتما اضافه میکنند . حتما از خود سایت دل هماهنگ کنید یا اگه میتونید راهنمای لپ تاپ رو بگیرید و قسمت مشخصاتش رو بخونید حتما نوشته .

REGISTERED USER
05-05-2009, 00:21
اول از همه این مطلب خوب را بخوانید :

The difference between LED and LCD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما اغلب به راحتی از ضخامت قسمت lid میتوان فهمید که در حدود 1/3 کمتر است از LCD ها.

راه دیگر برای دل ها استفاده از سرویس تگ و مشخصه سیستم هایش است :

1. in the systems final build stage, you call and get its service tag number from a Dell CSR. They access DOMS (Dell Order Management System) to get that.
2. Go to dell.com/support/warranty information/warranty status
3. Input your service tag when asked
go to original configuration

It will detail your screen there and say LED (Light Emitting Diode) if it is. It will also detail a .3MP camera. These specs are the scanned specs of the system as it is put togeth

برای مثال :

1 GR549 LIQUID CRYSTAL DISPLAY, 13.3, Wide Extended Graphics Array, VIDEO ELEC. STDS. ASSOC., TLF, CHI MEI OPTOELECTRONICS
1 GX074 BRACKET, SUPPORT, METAL, 13.3, LIQUID CRYSTAL DISPLAY, M1330
1 GX081 ASSEMBLY, CABLE, COAXIAL, LIQUID CRYSTAL DISPLAY, LIGHT EMITTING DIODE, M1330
1 N6704 ASSEMBLY, CAMERA, 0.3M, INTEGRATED, MANUFACTURED IN CHINA, M1330
1 RW485 BEZEL, LIQUID CRYSTAL DISPLAY, PLASTIC, 0.3M, CAMERA, M1330
1 TP599 MODULE, COVER, LIQUID CRYSTAL DISPLAY, RED, .3M, LIGHT EMITTING DIODE, M1330

این هم تفاوت در عکس هایشان برای دل M1330 :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]