PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بدون هيچ نرم افزاري فونت طراحي كنيد.

نگار
20-01-2005, 14:04
شما ميتوانيد در محيط ويندوزXP بدون هيچ نرم افزار ويژه اي با كمي سليقه به خرج دادن فونتهاي زيبايي را براي استفاده شخصي خود طراحي كنيد.برنامه مذكور را كه مانند بسياري از برنامه هاي ويندوز در آن مخفي شده است ميتوان از طريق منوي Start و از طريق پنجره Run اجرا نمود.
1.از منوي Start گزينه Run را بر گزينيد و سپس با تايپ كلمه Eudcedit برنامه را اجرا كنيد.
2.در پنجره ابتدايي دكمه ok را بزنيد.حال در محيط Edit به طراحي و ويرايش كاراكتر مورد نظرتان بپردازيد.
3.بعد از آنكه كار طراحي كاراكتر جديد به اتمام رسيد با انتخاب گزينه Save Character از منوي Edit آن را ذخيره كنيد.
4.خب اين برنامه تنها فونتهاي شما را طراحي ميكند اما جهت استفاده از اين فونتها شما بايد از منوي Start گزينه All Programs و سپس Accessories و سپس System Tools و در آخر Character Map را كليك كنيد.
5.پس از انتخاب گزينه All Font(Private Characters) از ليست فونتها هم كاراكترهايي را كه قبلا طرحي كرده ايد در جدول وسط صفحه نمايان ميشود.حال روي كاراكترهاي مورد نظرتان دو بار كليك كرده و پس از انتقال آنها به قسمت Character To Copy دكمه Copy را كليك كرده و سپس آنها را در محيط مورد نظرتان مانند Word بچسبانيد يا پيست كنيد.
شما با يكمي سليقه به خرج دادن ميتونيد بهترينها رو خلق كنيد.
پيروز باشيد و موفق
يادتون نره نظر بديد

MaSoOd
20-01-2005, 17:14
خیلی خوب بود ممنون

gbdor
06-02-2005, 22:22
من قبلا اين مقاله رو خونده بودم ولي دستورش رو فراموش كرده بودم ممنونم از تو

micropersian
28-08-2006, 22:59
ممنون نگار جان مطلب جالبي بود من در عجبم اين ترفند هاي جديد هر روز از كجا ميان