PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کنید: پیش فروش تندر 90 اسپورت سفارشی ( سایانا)

I HAVE RETURNE
02-05-2009, 23:12
عزیزان این تاپیک رو زدم چون ممکن بود مد نظر خیلی از کاربرا باشه!

به تازگی ایران خودرو توی پیش فروش اردیبهشت ماه نوشته که (( تندر 90 e2 lp سفارشی سری اسپورت)) حالا من توش موندم که این همون تندریه که ایران خودرو رونماییش کرد یا نه؟
از طرفی این اتومبیل هم با پیش پرداخت 8200000 و دو چک 2600000 است! یعنی 13400000 !!!
واسه همین من شک کردم که اون مدل باشه!
البته اینم بگم که مدل e2 lp یعنی فول تندر هم میشد 11400! یعنی دو میلیون کمتر از سفارشی !

آیا در این مورد اطلاعی دارید و آیا با این اختلاف قیمت می ارزه بگیریم!

فقط سریع چون میخوایم بگیریم!

2299
02-05-2009, 23:45

به تازگی ایران خودرو توی پیش فروش اردیبهشت ماه نوشته که (( تندر 90 e2 lp سفارشی سری اسپورت)) حالا من توش موندم که این همون تندریه که ایران خودرو رونماییش کرد یا نه؟
از طرفی این اتومبیل هم با پیش پرداخت 8200000 و دو چک 2600000 است! یعنی 13400000 !!!
البته اینم بگم که مدل e2 lp یعنی فول تندر هم میشد 11400! یعنی دو میلیون کمتر از سفارشی !

درست یادم نیست ولی یک جایی خوندم این تندر با کیت داچیا هست نه از اینا که خودشون درست کردن البته مطمعن نیستم درست بود یا نه

2299
03-05-2009, 00:58
مشخصات فنی همراه با گزارش فنی تندر 90 همراه با بدنه اسپرت سفارشی .

تندر 90 ، خودرویی است مدرن و قدرتمند همراه با اتاقی جادار که برای خانواده ایرانی میتواند در گروه خودروهایی با قیمت متوسط بسیار مناسب باشد .

صندوق عقب 510 لیتری و همچنین داشبورد 8 لیتری و محفظه های نگه داری داخل درها در نوع خود قابل توجه میباشد .

این خودرو که در سه تیپ مختلف از نظر امکانات عرضه میشود ، به طور مشترک از موتور K4M به حجم 1600 سی سی به قدرت 105 اسب بخار که مجهز به پاشش چند نقطه ای سوخت است و همینطور گیربکس 5 دنده جلو سود میبرد . این قدرت در دور 5750 بدست می آید .

ضریب کمپرس 9.8 به یک این موتور سبب پیشنهاد مصرف بنزین سوپر شده تا بتوان بهترین کارایی را از خودرو دریافت کرد . گشتاور این موتور نیز 140 نیوتن متر است که در دور 3750 حاصل میشود .

مصرف سوخت این خودرو در سیکل ترکیبی 6.9 لیتر میباشد ، در جاده و شهر نیز به ترتیب 5.6 و 9 لیتر مصرف میکند .

شتاب صفر تا صد این خودرو در 10.2 ثانیه بدست می آید و حداکثر سرعت قابل دست یافتن با این خودرو نیز 175 کیلومتر در ساعت بنابر اظهار کارخانه سازنده می باشد .

سیستم پاشش چند نقطه ای ، سوخت لازم برای هر سیلندر را جداگانه تزریق میکند و همچنین کاهش مصرف سوخت نسبت به موتورهای مشابه را به ارمغان می آورد ، موتور 16 سوپاپ نیز شتاب بالا همراه با نرمی کارکرد را به همراه دارد .

ارگونومی خوب این خودرو و دسترسی راحت به ادوات کنترلی داخل کابین خودرو در هنگام تست نشان از طراحی خوب و توجه به راحتی سرنشینان توسط طراحان میباشد .

نمایشگر خودرو که تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را نمایش میدهد در جای خوبی قرار گرفته و نمای خوبی دارد .

شیشه بالابر های برقی ، رادیو و پخش سی دی و کنترل های تهویه هوا روی کنسول میانی قرار دارد .

ایربگ راننده بصورت استاندارد عرضه میشود و ایربگ سرنشین جلو همراه با ترمز ضد قفل ( ABS ) بسته به نوع کلاس خریداری شده عرضه میشود .

صندلی های جلو به دلیل داشتن طراحی خوب و البته ارتفاع بالا سبب دید بسیار خوب به اطراف شده و کنترلی خوب و دیدی واضح را نسبت به اطراف به همراه میاورد .

سیستم تعلیق این خودرو در جلو از نوع مک فرسون با بازوهای مثلثی و در عقب نیز نیمه مستقل از نوع پیچشی با سطح مقطع H می باشد .

ابعاد این خودرو که در رده سدان های متوسط جای میگیرد در طول و عرض و ارتفاع به ترتیب برابر 4250 و 1975 و 1525 میلیمتر میباشد و فاصله دو محور جلو و عقب نیز برابر 2630 م م است .

در خودرو مورد آزمایش که از نوع سوپر لوکس انتخاب شده بود ، رینگ اسپرت 15 اینچی ، قفل مرکزی با کنترل از راه دور ، رادیو و پخش سی دی ، تزئینات داخل آلمینیومی و همچنین کنسول وسط آلمینیومی رنگ باعث زیبایی این خودرو شده بود .

شیشه برقی جلو و عقب ، جای نقشه برای صندلی جلو ، فرمان هیدرولیک ، گردش داخلی هوا ، 4 دریچه خروجی هوا با قابلیت گردش در داشبورد ، آینه بغل با تنظیم برقی و گرمکن دار ، مه شکن جلو و عقب ، بوق هشدار روشن ماندن چراغ های جلو ، نمایشگر اطلاعات سفر ، گرمکن شیشه عقب ، چراغ سوم ترمز و سیستم ضد سرقت الکترونیکی از سایر امکانات این خودرو بود .

دربخش فنی نیز این خودرو دارای ترمز ABS و همچنین EBD است ، لاستیک های مورد استفاده نیز با پهنای 185 و دیواره 65 با سایز رینگ 15 اینچی هندلینگ و ترمز خوبی را برای این خودرو به ارمغان آورده است ، ایربگ راننده و سرنشین همراه با کمربندهای قابل تنظیم هم ایمنی قابل قبولی را به همراه می آورد .

در بخش ظاهری این تندر 90 قطعات زیبایی اضافه شده بود که قرار است در آینده بصورت آپشن در دسترس خریداران قرار گیرد .
این قطعات شامل سپر جلوی اسپرت همراه با پرژکتورهایی متفاوت ، رکاب جانبی ، اسپویلرهای بالای شیشه عقب و لبه صندوق همراه با دیفیوزر عقب و سراگزز استیل می باشد که ظاهری اسپرت و زیبا به این خودرو می بخشد .

این خودرو در کشورمان با توجه به امکانات و قدرت و قیمت با رقبایی همانند خودروهای ریو ، 206 تیپ 5 ، هیوندای ورنا ، فولکس واگن گل و تازه واردی به نام 206 اس دی با موتور 1600 سی سی و همچنین خودرویی ارزان تر مانند پراید باید رقابت کند که یکی از پوئن های مثبتش نسبت به سایر رقبا قیمت پایین تر و فناوری به روزتر آن است .

صندوق بار بزرگ 510 لیتری ، فضای داخلی بزرگ به همراه صندلی هایی راحت حتی برای افرادی با قد 190 سانتی متر که در مسافرت های طولانی نیز راننده و سرنشینان را چندان آزار نمیدهد که این خود میتواند برگ برنده ای نسبت به بعضی خودروهای دیگر تولیدی این کلاس باشد .

یکی از نکات منفی این خودرو که به زیبایی آن نیز لطمه زده ، ارتفاع زیاد آن است که البته ریشه آن را در سایر خودروهای تولید ایران میتوان یافت .

دیگر نکته منفی در تندر ، کیفیت بکار رفته در ساخت کنسول میانی و نیز قطعات پلاستیکی آن است که با توجه به قیمت پایین آن حتی در کلاس سوپرلوکس میتوان قابل توجیه دانست .

در یک جمع بندی نهایی می توان گفت که این خودرو با توجه به قیمت و امکانات و قدرت موتور میتواند رقیبی خوب برای سایر خودروهای اشاره شده که در کشورمان تولید میشوند ، باشد .

گزارش و تنظیم : شاهین نوبری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و

و

و

و

و

و

منبع :carnp
زمان:۱۳۸۶/۰۷/۰۱:18:

MoHaMaD ZaNd
03-05-2009, 09:49
اگه اونقدر قيمتش باشه كه به نظر من ميصرفه !!!!!

I HAVE RETURNE
03-05-2009, 10:02
واقعا ممنون من که امروز میرم ثبت نام کنم!
عکساشم پیدا کردم!
آقا نوشتن موعد تحویل(( تیر 88)) هستش . واقعا اون موقع تحویل میدن؟

MoHaMaD ZaNd
03-05-2009, 10:12
والله ايرانخودرو چند وقته كه خوش قول شده . مثلا ما كه ثبت نام كرديم موعد تحويل ماشينمون 8 ارديبهشت بود ولي 7 فروردين بهمون زنگ زدن گفتن بياييد ماشينتونو ببريد !!!!

MOHAMMAD_SAT
03-05-2009, 11:23
عکساشم پیدا کردم!
سلام
دوست عزیز یه آدرسی چیزی ؟
از شرایط و ... بزار شاید ما هم خریدیم
ممنون

mehdi_360
03-05-2009, 12:25
اگه تونستی عکساش رو هم بزار ببینیم...
ممنون

2299
03-05-2009, 13:30
عکساشم پیدا کردم!

آقا من نمیدونم دقیق این باشه یا نها عکسها رو گزاشتم ولی واسه خودممم نمیاد حالا میرم لینکشون میکنم

I HAVE RETURNE
03-05-2009, 21:47
آره عکسها توی لینکی که دوستمون گذاشتن توی سومین پست هستش و خودشه!
فقط فکر کنم چراغ جلوش معمولی بود که به تازگی اونا هم زیبا شده!
واقعا خوشگله!

اما حیف....!!!
ما نتونستیم بخریم!
رفتیم نمایندگی فروش گفتن که اول 8200000 میدی بعد تیر ماه هم 1500000 میدی و دو تا چک 2600000 که یکی واسه مهر و یکی واسه دی هستش!!!
در میومد بدون هرگونه هزینه اضافی 14900000 که با بقیه هزینه ها هم نزدیک 16 تومن در میومد!!!
بابام گفت برو کشک بساب!!
الان حالم بدجوری گرفته شده و میخوام 405 بگیرم!
اما هنوز تو کفش موندم!
واقعا ارزش داره!

afflatus
04-05-2009, 00:04

دوست عزیز شما اشتباه متوجه شدید اگه یه بار دیگه اون اطلاعیه رو ببینید متوجه میشید که بجز قیمت های که گفتید باید در زمان ارسال دعوتنامه باید مابه التفاوت رو هم پرداحت کنید(اگه تندر e2 lp و مدل سایاناش این قیمت ها رو داشتن که 2 تا می خریدم!)

afflatus
04-05-2009, 00:07

دوست عزیز اشتباه متوجه شدید
بجز قیمت های که گفتید هنگام ارسال دعوتنامه باید مابه التفاوت رو هم پرداخت کنید
اگه قیمت ها که شما گفتید درست بود من 2 تا می خریدم!

»»‌ شرايط متنوع فروش ارديبهشت 88 ( ليزينگي ، وام بدون بهره ، يک و دو وديعه اي و جايگزيني ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

I HAVE RETURNE
04-05-2009, 11:08
عزیز من شما تمام پست ها رو نخوندی و جواب دادی!!

اگه پست آخر منو میدیدی متوجه میشدی که نوشتم در میاد 14900!
دوما این تندر سفارشی سری اسپورت با سایانا فرق میکنه!
مابه التفاوتش هم 1500000 بود!
( بابام بهانه در آورد نخره وگرنه چندان فرقی نمیکرد!)

reza75
07-05-2009, 06:40
سلام دقت کن که در قیمت اردیبهشت نوشته مابهتفاوت موقع ارسال دعوتنامه گرفته می شه از نمایندگی پرسیدم گفت تندر فول 13800 تموم می شه

rami_hemi
09-05-2009, 08:25
حالا این سایانا و اسپرت چه امکانمات اضافه ای دارن کسی میتونه دقیقا بگه و فرقشون رو هم بگه؟

khaiyam
09-05-2009, 16:47
برای E2 Full چقدر مابه التفاوت داره اون هم 1500000 هست