PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درباره بالابر شیشه پراید

mm00
30-04-2009, 12:50
دوستان شیشه پراید من بقله راننده انگار قطعی داره هر چند بار دیگه نمیره الانم به کلی دیگه شیشه بالا پایین نمیره
مشکل از کجاس و کجا میتونه درست کنه؟ باطری سازی؟

farzan.B
04-05-2009, 15:50
قطع شده یا تنبل ؟؟

اگر تنبل شده و سخت بالا میره که در مورده همه ی شیشه بالابر ها صدق می کنه ..
لوازم یدکی ها وسیله ای به نامه ( رله ی تقویت شیشه بالابر ) دارن .. خرداری کن و به یه باطری ساز تحویل بدید تا نصبب کنه !!
مثله روزه اولش میشه !!

Quf
01-06-2009, 13:37
سلام دوست عزیز اگه شیشه با کمک دست بالا میره موتور شیشه بالا برضعیف یا سیم های که اون ها رو میکشه بالا مشکل داره

tantak
07-04-2014, 11:21
بالابر شیشه شما نیاز به تقویت کننده شیشه بالابر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داره که هم تقویت میشه و هم سرعتش بالاتر می ره

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-04-2014, 16:48
سلام . این تقویت کننده چیه ؟ به نظر میاد سوء تفاهم شده .

tantak
10-04-2014, 12:23
دستگاه تقویت شیشه بالا بر پژو هست دیگه :n24:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-04-2014, 05:57
دستگاه تقویت شیشه بالا بر پژو هست دیگه :n24:سلام .
اگر منظورتون نصب رله هست , رله کارش تقویت نیست . رله فقط به دو منظور نصب میشه : 1- حفاظت از دکمها و کلیدها از گرم شدن و جرقه موقع قطع و وصل مدار .
یعنی دکمه با یک آمپر بسیار ضعیف آهنربای توی رله رو فعال میکنه و دهنه ی دو تا پلاتین رو به هم میچسبونه و در نتیجه برق با آمپر بالا میره برای مصرف کننده بدون اینکه از کلید رد بشه اون برقِ با آمپر بالا .
2- برای به وجود آوردنِ امکانِ قطع و وصلِ الکترونیکی با الکتریکی یا مکانیکیِ مدار بدون دخالت انسان . مثل خاموش کردن کولر با ترموستات الکتریکی توی اتاق . مثل قطع برق کلاچ کمپرسور کولر توسط کامپیوتر ماشین ( ecu ) . اگه برای دکمه ی شیشه بالابر رله بذارین دوام کلید شیشه بالابر زیاد میشه و از طرف دیگه چون برق موتور شیشه بالابر مستقیماً از طریق باتری - رله - فیوز تامین میشه برق افت نمیکنه و موتور شیشه بالابر بهتر کار میکنه به شرطی که سبمهای مدار باتری - رله - فیوز - موتور به اندازه ی کافی ضخیم باشه .
رله دو مدار جدا از هم داره :
1- باتری - دکمه - آهنربای تویِ رله .
2- باتری - پلاتین توی رله - فیوز - مصرف کننده .
تا مدار اول فعال نشه مدار دوم فعال نمیشه .
دعوا نداریم که :20:

tantak
12-04-2014, 12:31
داداش بنده در اینجا پرچم تسلیم را بالا می اورم :n08:.. البته قصد من جسارت نبود از اون آیکون و کمی تلطیف فضا بود... از اطلاعات فنی خوبتون هم ممنون :n16:

majidli
12-04-2017, 20:53
سلام دوستان
شیشه سمت شاگرد دیگه بالا پایین نمیشه
کلید بالابر هم عوض کردم ازون نبود
علتش چیه؟
کلا اگه سمت شاگرد خراب باشه سمت راننده هم از کار میفته؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-04-2017, 19:57
سلام دوستان
شیشه سمت شاگرد دیگه بالا پایین نمیشه
کلید بالابر هم عوض کردم ازون نبودعلتش چیه؟
کلا اگه سمت شاگرد خراب باشه سمت راننده هم از کار میفته؟سلام

تعویض قطعه از روی حدس گمان یعنی پول دور ریختن
پنجره های چپ و راست مدارهاشون جداست
آیا صدایی چیزی شنیده میشه از داخل درب ؟
اگر بله پس برق میرسه به موتور شیشه بالابر اما به دلیلی جام کرده . باید روکش در باز بشه و بررسی بشه
در تاپیک صرفه جوئی نوشته ام که حداقل دو سه سال یک بار باید باز بشه قطعات متحرک گردگیری و گریسمالی بشه
اگر اصلا صدا نمیده باز هم باید روکش برداشته بشه و با ولتمتر ببینین از کلید برق میره براش یا نه و اگر برق نداره و توی کلید برق هست و کلید هم سالمه پس سیمی که از کلید برق میبره برای موتور قطعی داره
صرفه جوئی چند میلیونی در هزینه های خودرو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed.bp
20-08-2017, 11:39
احتمال پمپ بالابر شیشه خراب هستش و سوخته باید بدین عوضش کنن

siava5h
20-08-2017, 13:42
انتظار داشتم این تقویت کننده یک بوبین باشه. اما ظاهرا اینطور نیست.

این تقویت کننده ها رله هستن

عارضم خدمتتن که این درست نیست که برای هر سیستم الکتریکی منقطعی ما رله نصب کنیم.
به عنوان مثال، هیچ وقت دو عدد رله رو پشت هم نصب نمیکنن.
و یا پشت کلید برق اتاق رله نصب نمیکن. برای چراغ دنده عقب رله نصب نمیکنن و یا چراغ سقف و چراغ صندوق رله نداره. وخیلی جاهای دیگه مثل شیشه بالابر.

کلید شیشه بالابر یک جور سوئیچ و یا رله دستی هست. و گران قیمت بودن این قطعه به خاطر میزان تحملش در جریانیه که قراره ازش عبور کنه. وگرنه خیلی راحت میتونستن از یک ابزار کوچک و ارزان قیمت استفاده کن و در سر راهش یک رله بزارن و همون کارایی رو ازش ببرن. و این یعنی پیجیده کردن مدار و اتلاف انرژی

رله ها عموما در مدارهای سنگین و آمپر بالا با قطع و وصل زیاد و یا لحظه ای بسته میشه.

شیشه بالابر هم یک ابزار آمپر بالا و با قطع و وصل لحظه ای هست. اما به منظور اینکه از رله استفاده نشه، به جای رله از یک کلید برق قوی استفاده شده. شستی های کنترل شیشه درواقع یک رله دستی هستن.
پلاتینهای این شستی به اندازه پلاتینهای رله مقاوم هستن. و نیازی به نصب رله اضافه نیست.

شیشه بالابری که با نصب رله درست میشه، اگر شما شستی رو باز کنین و با یک کنتاک شور پلاتینهارو کاملا تمیز کنین، مشکل شیشه بالابر حل میشه.

مشکل شیشه بالابری که به این روش حل نمیشه با نصب رله هم حل نمیشه. و لازمه موتور شیشه بالابر عوض بشه و یا ریل شیشه درست بشه.

پس، به حای اینکه رله بخرید، کلید شیشه بالابر رو باز کنید و پلاتینهای اون رو کاملا تمیز کنید. و در صورت آسیب دیدگی کلید، آنرا عوض کنید و اکر مشکل حل نشد به دنبال جواب مشکل در جای دیگری باشید.
سیم برق ورودی و یا موتور و یا ریل شیشه

amirromeo
30-08-2018, 19:55
سلام داداشا گلم.آقا پراید من شیشه سمت شاگرد خیلی خوب بالا میره ولی پایین اومدنش کفر آدمو در میاره.بعضی وختا خوب مباد پاین بعضی وختا نمیاد باید با مشت بکوبی ب در تا ب کار بیفتع.مشکل چبه؟؟

f_nn
27-10-2018, 08:21
سلام دوستان گلم
شیشه ها قدرت بالا رفتن سریع نداشتن 2 عدد تقویت کننده خریدم بستم خیلی خوب شد ولی یه مشکلی که هست قبل از بستن دزد گیرم پاور ویندوز داشت ولی الان دیگه پاور عمل نمیکنه راهی داره اونم بشه فعال کرد ممنون

mohamad skystar
27-10-2018, 21:42
سلام دوستان گلم
شیشه ها قدرت بالا رفتن سریع نداشتن 2 عدد تقویت کننده خریدم بستم خیلی خوب شد ولی یه مشکلی که هست قبل از بستن دزد گیرم پاور ویندوز داشت ولی الان دیگه پاور عمل نمیکنه راهی داره اونم بشه فعال کرد ممنون

باید به نصاب دزدگیر مراجعه کنید تا مدارش رو مجدد راه اندازی کنه

albod
07-11-2018, 02:42
سلام دوستان گلم

سلام ، دوست عزیز ، نمی دونم بیرون بستی یا خودت بستی ، اما پاور ویندوز مثبت هست ، این رله ها هم مثبت هستن ، پس دو تا رله مثبت نمیتونه با هم در یه مدار همزمان قرار بگیره و کار کنه ، و اگه جفتش با هم باشه زمانی که پاور داره کار میکنه یه ذره شیشه بالا میاد و سریع قطع میشه.

به همین خاطر اگرم بدین بیرون اکثرا میگن نمیشه اما راه داره اونم اینکه سیم تحریک پاور رو از پشت رله بگیرید .(توضیح میدم)

شما باید قبل از خرید رله ها فکر می کردید ، اگر پاور نداشتید که رله مثبت عالیس ، وقتی پاور دارید باید میرفتید شیشه اتومبیل فروش ها و درخواست رله منفی میکردید ، درسته یکم گرونتر از رله مثبته و فقط بعضی از شیشه اتومبیل ها فروش ها دارن و یکم باید بگردید چون هنوز جا نیفتاده اما پاورتون سر جاشه بدون دخالت در سیم کشی و رلتون هم راحت بدون دردسر برای تغییر سیم کشی پاور و کار نکردن نصب می کردید.

در کل شما چند تا کار میتونید بکنید.

1-خیلی راحت دو تا رله منفی بگیرید و یکی این در و یکی در دیگه نصب کنید.(به همین راحتی)

2-همونطور که می دونید پاور ویندوز سیم هاش میاد سمت در راننده و خب در راننده چون سیم هاش هم به بالابر سمت راننده هم به بالابر سمت شاگرد وصله همونجا سیم کشی میشه ، همونطور که گفتم اگه میخواین پاور ویندوزتون با رله مثبت کار کنه دو تا راه دارید.

(پاور ویندوز برای پراید 2 تا تحریک داره یکی سمت راننده که دو تا سیم میشه ، یکی سمت شاگرد که دو تا سیم دیگه میشه در کل هر تحریک 2 تا سیم داره)

تحریک پاور ویندوز سمت راننده رو سیم هاشو قطع کنید و وصل کنید پشت رله مثبتون ، (این از این) میمونه سمت شاگرد یا سمت شاگرد رو بیخیال رله مثبت بشید و رله منفی بزنید ، یعنی در شاگرد رله منفی باشه در راننده رله مثبت ، اما اگه نه دو تا رله خریدید و قصد ندارید دو تا رله یکیشو هم عوض کنید پس باید دو تا سیم تحریک پاور ویندوز سمت شاگرد رو سیم کشی کنید از سمت راننده به سمت شاگرد و اون دو تا سیم رو باز پشت رله مثبت سمت شاگرد وصل کنید.

به همین خاطر که سیم کشی طولانی میشه خیلی ها میگن نه نمیشه پاور ویندوز با رله مثبت باشه در صورتی که میشه .

*پس بهترین کار اینه که دو تا رله منفی بگیرید.
*یا رله سمت راننده مثبت و رله سمت شاگرد رو منفی بگیرید.
*یا اینکه اگه جفت رله ها مثبت هست باید علاوه بر تغییر سیم کشی یه سیم کشی تقریبا طولانی از سمت راننده به شاگرد هم انجام بدید.

حالا باز اگه دوستان متوجه نشدن یا سوالی داشتن بگن تونستم بیشتر توضیح میدم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-11-2018, 09:33
سلام دوستان گلم
شیشه ها قدرت بالا رفتن سریع نداشتن 2 عدد تقویت کننده خریدم بستم خیلی خوب شد
ولی یه مشکلی که هست قبل از بستن دزد گیرم پاور ویندوز داشت ولی الان دیگه پاور عمل نمیکنه
راهی داره اونم بشه فعال کرد
ممنون
سلام
به احتمال زیاد رله ها روی خطِ اشتباه نصب شده
باید سیم مثبتی که میرفته برای موتور شیشه بالابر رو قطع کنید و وصلش کنین به پایه ای از رله که به آهنربای الکتریکی داخل رله وصله
.
یک سیم مثبت هم مستقیماً از باتری بیارید و وصل کنین به پایه ای از رله که به پلاتینِ داخل رله وصله
از پایه ی پلاتینِ دوم رله هم وصل کنین به مثبت موتور
سیم منفی آهنربای توی رله رو هم به بدنه ی ماشین وصل کنین . کار تمومه
اینطوری مدار پاور ویندوز مختل نمیشه چون رله نصب شده روی آخر مدار (بعد از مدار پاور ویندوز یعنی درست قبل از موتور )

.

.
.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

عکسهای بیشتر

.===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

badboy33-33
05-12-2018, 00:30
سلام

یه چیز عجیب اتفاق افتاده برای من اونم اینه که
شیشه بالابر سمت راست با کلید همونور کار میکنه ولی با کلید سمت راننده نه
شاید بگین خب کلید سمت راننده مشکل داره ولی نه باز کردم و داخلش رو کامل تمیز کردم حتی جای پلاتینا رو عوض کردم ولی نشد
یه تست دیگه هم انجام دادم ببینم برق میرسه یا نه :حال باز کردن نداشتم"

وقی با کلید شاگرد داشتم شیشه رو پایین میدادم یبار با سمت راننده تست کردم اگه کلید رو به سمت بالا بیارم شیشه بالابر وای مایسته؟ "چون 2 تا کلید برعکس هم برق میدادن بالابر متوقف میشد" (موقع بالا بردن هم تست کردم که اوکی بود اونم ینی بالابر متوقف میشد)

خب تا اینجا مشکل نه از کلیده نه از موتور بالابر "البته بگم موتور بالابر بخاطر کهنگی نوار دور شیشه سخت کار میکنه که باید سریع عوض کنم نوارو ولی فک نکنم مشکل از اون باشه

موندم چیکار کنم الان
یچیز دیگه، ماشین رو تازه در سمت راننده رو تعویض کردیم و صافکار محترم بجای اینکه بگه من نمیتونم این سیم ها رو در بیارم از در همه رو برید و دوباره بعد از نصب در جدیدی خودش وصل کرد :|:|:|، خبر ندارم سیمای بالابرم اینطوری کرده یا نه "در رو که باز کرده بودم سیمای قفل در، اون چراغ خطر روی در همه پاره شده و دوباره وصل شده بود "که حتی سیمای قفل هم برعکس وصل کرده بود که دزدگیر رو کاملا بهم ریخته بود" ولی نکاه نکردم بقیه هم اینطوره یا نه

البته فردا اگه وقت شد در سمت شاگردو باز میکنم و و تست میکنم ببینم ولتاز کافی میرسه یا نه

اگه راه حلی دارید بی زحمت بگید

خیلی رو مخه این موضوع

mohamad skystar
05-12-2018, 13:37
سلام

یه چیز عجیب اتفاق افتاده برای من اونم اینه که
شیشه بالابر سمت راست با کلید همونور کار میکنه ولی با کلید سمت راننده نه
شاید بگین خب کلید سمت راننده مشکل داره ولی نه باز کردم و داخلش رو کامل تمیز کردم حتی جای پلاتینا رو عوض کردم ولی نشد
یه تست دیگه هم انجام دادم ببینم برق میرسه یا نه :حال باز کردن نداشتم"

وقی با کلید شاگرد داشتم شیشه رو پایین میدادم یبار با سمت راننده تست کردم اگه کلید رو به سمت بالا بیارم شیشه بالابر وای مایسته؟ "چون 2 تا کلید برعکس هم برق میدادن بالابر متوقف میشد" (موقع بالا بردن هم تست کردم که اوکی بود اونم ینی بالابر متوقف میشد)

خب تا اینجا مشکل نه از کلیده نه از موتور بالابر "البته بگم موتور بالابر بخاطر کهنگی نوار دور شیشه سخت کار میکنه که باید سریع عوض کنم نوارو ولی فک نکنم مشکل از اون باشه

موندم چیکار کنم الان
یچیز دیگه، ماشین رو تازه در سمت راننده رو تعویض کردیم و صافکار محترم بجای اینکه بگه من نمیتونم این سیم ها رو در بیارم از در همه رو برید و دوباره بعد از نصب در جدیدی خودش وصل کرد :|:|:|، خبر ندارم سیمای بالابرم اینطوری کرده یا نه "در رو که باز کرده بودم سیمای قفل در، اون چراغ خطر روی در همه پاره شده و دوباره وصل شده بود "که حتی سیمای قفل هم برعکس وصل کرده بود که دزدگیر رو کاملا بهم ریخته بود" ولی نکاه نکردم بقیه هم اینطوره یا نه

البته فردا اگه وقت شد در سمت شاگردو باز میکنم و و تست میکنم ببینم ولتاز کافی میرسه یا نه

اگه راه حلی دارید بی زحمت بگید

خیلی رو مخه این موضوع

سلام
اول از همه باید صافکار رو سرزنش کرد که چرا سیم های بریده
مگر اینا شغلشون این نیست؟ کار عجیبی بوده
شما باید بری باتری سازی و این سیم های بریده شده بررسی بشن
و بعد تست کنید
اگر نشد کلید سمت راننده رو با یک عدد کلید نو تست کنید نتیجه رو ببینید

badboy33-33
05-12-2018, 16:20
سلام
اول از همه باید صافکار رو سرزنش کرد که چرا سیم های بریده
مگر اینا شغلشون این نیست؟ کار عجیبی بوده
شما باید بری باتری سازی و این سیم های بریده شده بررسی بشن
و بعد تست کنید
اگر نشد کلید سمت راننده رو با یک عدد کلید نو تست کنید نتیجه رو ببینید
سرزنش که چی بگم، والله طرف اشناست و خانواده میگن هیچی نگیم :|
اره باید سیم ها تست بشن، امروز باز میکنم اگه وقت بشه

ممنون

payamkhodad
20-04-2019, 12:19
دوستان شیشه پراید من بقله راننده انگار قطعی داره هر چند بار دیگه نمیره الانم به کلی دیگه شیشه بالا پایین نمیره
مشکل از کجاس و کجا میتونه درست کنه؟ باطری سازی؟
منم این مشکل رو داشتم یه مدل بالابر انداختم که تو خودش پاور ویندوز هم داشت . کلا مشکلم حل شد:n20:

ali.1575
18-09-2019, 00:02
سلام
ماشین من هم پژو ۴۰۵ هست قبلا پاور ویندوز نصب کرده بودم . چند وقته شیشه بالا بر سمت شاگرد ضعیف شده که براش تقویت شیشه خریدم ولی بعد از نصب پاور روی این شیشه کار نمیکند میشه لطف کنید منظور از این پایه های رله رو بیشتر توصیح بدین
مثلا رله ۲ تا پایه بوبین داره مثبت یا منفی
و۳ تا پایه دیگر هم وسطی مشترک و یکی nc و یکی no هست
من متوجه پایه ها که توضیح دادین نشدم
روی این پایه ها توضیح بدین ممنون میشم

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-09-2019, 05:29
سلام ماشین من هم پژو ۴۰۵ هست قبلا پاور ویندوز نصب کرده بودم . چند وقته شیشه بالا بر سمت شاگرد ضعیف شده که براش تقویت شیشه خریدم ولی بعد از نصب پاور روی این شیشه کار نمیکند میشه لطف کنید منظور از این پایه های رله رو بیشتر توصیح بدینمثلا رله ۲ تا پایه بوبین داره مثبت یا منفیو۳ تا پایه دیگر هم وسطی مشترک و یکی nc و یکی no هست من متوجه پایه ها که توضیح دادین نشدمروی این پایه ها توضیح بدین ممنون میشم

سلام
خیلی اگ مردم نمیدونند که سیستم شیشه بالابر و شیارهایی که شیشه داخلش بالا پایین میشه باید حداقل دو سال یک باگ باز بشه و تمیز بشه از گرد و خاک و گریسکاری بشه
بعد از چند سال , به علت همین گرد و خاک و خشک شدنش , شیشه به سختی حرکت میکنه و مردم فکر میکنندموتورش ضعیف شده یا برقش ضعیف شده !
.
هر بار هم که ماشین شسته میشه باید با حوله ی مرطوب داخل شیاری که شیشه داخلش حرکت مبکنه رو از خاک و شن پاک کنین
با لُنگ و پارچه معمولی نمیشه چون پُرز نداره و خوب تمیز نمیکنه
لاستیک باران گیر و خاک گیرِ لبه ی بیرونیِ شیشه هم همینطور

.
.
P
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم پول توشه هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
چند نمونه :
===================================
میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
توصیه های مهم امنیتی
قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
.
.

albod
07-10-2019, 15:58
سلام ، دوست عزیز ، نمی دونم بیرون بستی یا خودت بستی ، اما پاور ویندوز مثبت هست ، این رله ها هم مثبت هستن ، پس دو تا رله مثبت نمیتونه با هم در یه مدار همزمان قرار بگیره و کار کنه ، و اگه جفتش با هم باشه زمانی که پاور داره کار میکنه یه ذره شیشه بالا میاد و سریع قطع میشه.

به همین خاطر اگرم بدین بیرون اکثرا میگن نمیشه اما راه داره اونم اینکه سیم تحریک پاور رو از پشت رله بگیرید .(توضیح میدم)

شما باید قبل از خرید رله ها فکر می کردید ، اگر پاور نداشتید که رله مثبت عالیس ، وقتی پاور دارید باید میرفتید شیشه اتومبیل فروش ها و درخواست رله منفی میکردید ، درسته یکم گرونتر از رله مثبته و فقط بعضی از شیشه اتومبیل ها فروش ها دارن و یکم باید بگردید چون هنوز جا نیفتاده اما پاورتون سر جاشه بدون دخالت در سیم کشی و رلتون هم راحت بدون دردسر برای تغییر سیم کشی پاور و کار نکردن نصب می کردید.

در کل شما چند تا کار میتونید بکنید.

1-خیلی راحت دو تا رله منفی بگیرید و یکی این در و یکی در دیگه نصب کنید.(به همین راحتی)

2-همونطور که می دونید پاور ویندوز سیم هاش میاد سمت در راننده و خب در راننده چون سیم هاش هم به بالابر سمت راننده هم به بالابر سمت شاگرد وصله همونجا سیم کشی میشه ، همونطور که گفتم اگه میخواین پاور ویندوزتون با رله مثبت کار کنه دو تا راه دارید.

(پاور ویندوز برای پراید 2 تا تحریک داره یکی سمت راننده که دو تا سیم میشه ، یکی سمت شاگرد که دو تا سیم دیگه میشه در کل هر تحریک 2 تا سیم داره)

تحریک پاور ویندوز سمت راننده رو سیم هاشو قطع کنید و وصل کنید پشت رله مثبتون ، (این از این) میمونه سمت شاگرد یا سمت شاگرد رو بیخیال رله مثبت بشید و رله منفی بزنید ، یعنی در شاگرد رله منفی باشه در راننده رله مثبت ، اما اگه نه دو تا رله خریدید و قصد ندارید دو تا رله یکیشو هم عوض کنید پس باید دو تا سیم تحریک پاور ویندوز سمت شاگرد رو سیم کشی کنید از سمت راننده به سمت شاگرد و اون دو تا سیم رو باز پشت رله مثبت سمت شاگرد وصل کنید.

به همین خاطر که سیم کشی طولانی میشه خیلی ها میگن نه نمیشه پاور ویندوز با رله مثبت باشه در صورتی که میشه .

*پس بهترین کار اینه که دو تا رله منفی بگیرید.
*یا رله سمت راننده مثبت و رله سمت شاگرد رو منفی بگیرید.
*یا اینکه اگه جفت رله ها مثبت هست باید علاوه بر تغییر سیم کشی یه سیم کشی تقریبا طولانی از سمت راننده به شاگرد هم انجام بدید.