PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترين برنامه هاي ضد جاسوسي Anti Spyware

* SadeGh *
08-02-2006, 23:36
چند سال پیش، در زمانی که وب بی آزار بود، می توانستید بی هیچ دغدغه ای از یک پایگاه وب به پایگاه وب دیگر بروید. اما امروزه برنامه های جاسوسی Spyware تهدیدی جدی برای حریم خصوصی و داده ها ی شما هستند وتقریبآ جلوگیری از ورود آنها به کامپیوتر نا ممکن شده است. این تهدید ها باعث شده است که تعداد بی شماری برنامه ضد جاسوسی برای شناسایی و خذف همهٔ گونه های جاسوسی به بازار عرضه شود، اما انتخاب یک برنامه کار آمد می تواند دشوار باشد. به هر حال اگریک برنامه نا کارآمد را انتخاب کنید، کامپیوتر شما خیلی زود انبار برنامه های جاسوسی خواهد شد. برای کمک به شما در انتخاب درست، 12 برنامه خوب ضد جاسوسی را معرفی می کنم.

.................................................. .................................................. ..............................

Ad-Aware SE Personal

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برنامه پرطرفدار و رایگان Ad-Aware به تکامل خود ادامه می دهد و امروزه به یک برنامه سریع و کارآمد تبدیل شده است. طرز کار آن ساده است.در آزمایش صورت گرفته پس از 3 دقیقه توانست 57 مورد از برنامه های جاسوسی را شناسایی کند. یک عیب نگارش Ad-Aware SE Personal آن است که حفاظت در زمان کار با کامپیوتر (Real-time) فراهم نمی سازد. امکانات بررسی دوره ای خودکار نیز ندارد. نگارش SE Plus این عیوب را بر طرف کرده است.

.................................................. .................................................. ..............................

Spy Catcher

برنامه ای موثر و مناسب برای تازه کاران و پیشرفته هاست. می توانید یک سطح حفاظتی، مثلآ Medium را برای جلوگیری از ورود برنامه های جاسوسی انتخاب کنید. این برنامه در عرض 4 دقیقه توانست 54 تهدید جاسوسی را در آزمایش صورت گرفته شناسایی کند.

Pest Patrol Anti-Spyware

کاربران قدیمی برنامه های رایگان Ad-Ware وSpybot کمتر میل به استفاده از برنامه های ضد جاسوسی دیگر دارند، به ویژه اگرکامپیوترشان با استفاده از برنامه های فوق پاک به نظر برسد. اما امتحان برنامه ای مانند Pest Patrol برای دیدن تاثیرعملی آن، فکر بدی نیست. این برنامه در آزمایش انجام شده توانست پس از3 دقیقه 104 برنامه جاسوسی را یافته و به طور موفق همه آنها را پاک کرد. از آن بهتر، اگر روی هر یک از نتایج کلیک کنید برنامه مستقمآ شما را به
پایگاه وب دائرة المعارف برنامه های جاسوسی eTrust می برد که توضیحات کاملی درباره آن مورد دراختیارشما می گذرد. تنها عیب برنامه آن است که در زمینه خوب عمل نمی کند و نتوانست جلوی نصب چند برنامه جاسوسی در آزمایشها را بگیرد.

Counter Spy

یکی از محاسن برنامه آن است که کامپیوتر شما را از لحاظ امنیتی بررسی می کند و برای اشکالات آن راه حلهایی توصیه می کند. در آزمایشهای فقط توانست 22 برنامه جاسوسی را بیابد در نتیجه، در بین بقیه برنامه های کمترین رتبه را گرفت.

Spyware Doctor

زیباترین برنامه ضد جاسوسی بازار نیست، اما می تواند کار خود را به سرعت و به طور موثر انجام دهد. در آزمایشهای توانست 63 تهدید را پیدا کند.

Spy Sweeper

به عنوان یکی از بهترین برنامه های ضد جاسوسی بازار مطرح است. در زمینه خوب کار می کند. در آزمایشهای توانست 111 تهدید جاسوسی را در 6 دقیقه بیابد. هر چند در پیدا کردن تهدیدها کمی آهسته عمل می کند، اما فهرست نتیجه حاوی اطلاعات مفصلی است.

ZoneAlarm Anti-Spyware

اگر نمی خواهید به طور همزمان خود را درگیر چند برنامه امنیتی کنید، برنامه ZoneAlarm می تواند در دو بخش امنیتی به شما کمک کند. برنامه حاوی بخش دیواره آتش (Firewall) قدرتمند نرم افزاری و بخش حفاظت ضد جاسوسی است. در آزمایشهای توانست 47 تهدید را به سرعت ( در عرض 40 ثانیه ) بیابد.

McAfee Anti Spyware

در آزمایشهای انجام شده در عرض 11 دقیقه توانست 29 تهدید جاسوسی را بیابد. از همین روی، نام سازنده فریب تان ندهد.

Spybot Search & Destroy

از مدتها پیش به عنوان یک برنامه ضد جاسوسی مورد اعتماد و رایگان مطرح بوده است. یک برنامه سریع و کار آمد است. در آزمایشها توانست در عرض 2 دقیقه 74 تهدید جاسوسی را بیابد ولی وقتی در زمینه در حال اجرا بود نتوانست جلوی نصب بعضی از برنامه های جاسوسی را بگیرد.

Zero Spyware

اگر جدیدآ وارد دنیای حذف و جلوگیری از برنامه های جاسوسی شده اید، برنامه Zero Spyware نقطه خوبی برای شروع است.حفره های امنیتی کامپیوتررا می یابد و به شما اطلاع میدهد. در زمینه خوب کار می کند.درآزمایشها توانست 22 تهدید را بیابد.

Microsoft Windows Anti Spyware

برنامه ای رایگان و با امکانات خوب است. درآزمایشها پس از حدود 3 دقیقه توانست 34 تهدید جاسوسی را بیابید. در حفاظت زمینه خوب عمل نمی کند.

Trend Micro Anti-Spyware

Trend Micro سازنده برنامه ضد ویروس مشهور PC-cillin است و حالا محصول جدید ضد جاسوسی به بازار داده است. این برنامه در عرض 3 دقیقه توانست 47 تهدید جاسوسی را بیاید.

josef
10-02-2006, 20:15
منظورت از ازمايشات چيست؟
يعني روي كامپيوترهاي معمولي اينقدر تهديد دريافت كرده ؟

mohammadali_n
10-02-2006, 20:29
بامشاد جان Ad-Aware SE Personal فكر نكنم رايگان باشه
به گفته خوده سايتش USD 26.95

ولي در مجموع دستت درد نكنه

justmp3
10-02-2006, 21:38
بامشاد جان Ad-Aware SE Personal فكر نكنم رايگان باشه
به گفته خوده سايتش USD 26.95

ولي در مجموع دستت درد نكنه
دوست عزیز اون نسخه Plus هست ولی نسخه ای که بامشاده عزیز معرفی کردن رایگان هست (نسخه Personal) برای دانلود هم به این سایت برو:

موفق باشید

* SadeGh *
11-02-2006, 12:56
منظورت از ازمايشات چيست؟
يعني روي كامپيوترهاي معمولي اينقدر تهديد دريافت كرده ؟

سلام دوست عزيز
بايد خدمتتون عرض كنم منظور از آزمايشات اينكه ...
يك سري از اين جور برنامه ها را بر روي يك سيستم مي ريزند و با اسپايور ها مختلف آن سيستم را اسكن مي كنند تا ببينند كدام يك بهتر عمل مي كند. چه تعداد برنامه مخرب را در چند دقيقه مي توانند پيدا كنند و از همه مهمتر فعاليتشان در زمينه چطور مي باشد.

بله اگر سيستم را به حال خود رها كنيد و بر روي آن هيچ برنامه امنيتي نصب نكنيد سيستمتان به زودي تبديل به كلكسيون انواع برنامه هاي مخرب مي شود.

نمونه بارزش همين ديروز دنبال يه كرك مي گشتم تا دلت بخواد اين انتي ويروسه پيغام پيدا كردن ويروس داد.

موفق و موئد باشيد.

* SadeGh *
11-02-2006, 13:10
سلام

برنامه های دیواره آتش و ضدویروس وقتی کارآمد عمل می کنند که فقط یکی از هر کدام از آنها بر روی کامپیوتر شما در حال اجرا باشد.اما برنامه های ضد جاسوسی معمولا با یکدیگر تداخل پیدا نمی کنند ،در نتیجه می توانید چند برنامه ضد جاسوسی را بدون مسئله به اجرا در آورید. بعضی از برنامه های ضد جاسوسی می توانند تهدیدهایی را شکار کنند که بقیه نمی توانند، اما حتی هما نها که تعداد کمی از تهدیدها را می یابند می توانند تهدیدهایی را پیدا کنند که بقیه نمی توانند آنها را بیابند. از همین روی، بهترین کار آن است که چند برنامه ضد جاسوسی را به اجرا در آورید.موقع انتخاب برنامه، به پیش نیازهای سیستمی توجه کنید. تعداد کمی از این برنامه ها می توانند با ویندوز میلنیم و 98 و ما قبل آن کار کنند.همچنین توجه داشته باشید که بعضی از برنامه ها می توانند برنامه جاسوسی را شنا سایی کنند اما نمی توانند همیشه آن را حذف کنند. این هم یک دلیل دیگر برای داشتن چند برنامه ضد جاسوسی است.

موفق و موئد باشيد

* SadeGh *
11-02-2006, 13:24
بسیاری از برنامه ها به جز آنهایی که در این بالا معرفی شد مدعی هستند که می توانند برنامه های جاسوسی را کشف و خنثی کنند، ممکن است بعضی از آنها بتوانند، اما بسیاری از آنها امکانات فریبنده ای را به شما نشان می دهند تا فکر کنید که بسیار بهتر از سایر برنامه های ضد جاسوسی می توانند کار کنند. از آن بدتر، بعضی از این برنامه ها در عمل خودشان برنامه جاسوسی، تبلیغاتی، گروگان گیری مرورگر و مانند آن را بر روی کامپیوتر شما نصب می کنند.
پایگاه وب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چنین برنامه هایی را می یابد و بیش از200عدد از آنها را در فهرست خود دارد. بسیاری از این نوع برنامه ها نامهایی شبیه به نامهای برنامه های معتبر دارند. بعضی از آنها درعمل یک برنامه با نامهای مختلف هستند. پیش از استفاده از یک برنامه ضد جاسوسی نا شناخته، نام آن را در فهرست پایگاه وب فوق جستجو کنید و اگر در آن فهرست بود از آن استفاده نکنید.

موفق و موئد باشيد

Adel.p30
11-02-2006, 15:34
اقا بامشاد نگاه کن از کجا میدونی که این سایت معتبره
از کجا میدونی که این سایت برای بد نام کردن بقیه ی انتی اسپایورها
تشکیل نشده
قربانت
Adel.p30

josef
11-02-2006, 20:16
سلام دوست عزيز
بايد خدمتتون عرض كنم منظور از آزمايشات اينكه ...
يك سري از اين جور برنامه ها را بر روي يك سيستم مي ريزند و با اسپايور ها مختلف آن سيستم را اسكن مي كنند تا ببينند كدام يك بهتر عمل مي كند. چه تعداد برنامه مخرب را در چند دقيقه مي توانند پيدا كنند و از همه مهمتر فعاليتشان در زمينه چطور مي باشد.

بله اگر سيستم را به حال خود رها كنيد و بر روي آن هيچ برنامه امنيتي نصب نكنيد سيستمتان به زودي تبديل به كلكسيون انواع برنامه هاي مخرب مي شود.

نمونه بارزش همين ديروز دنبال يه كرك مي گشتم تا دلت بخواد اين انتي ويروسه پيغام پيدا كردن ويروس داد.

موفق و موئد باشيد.
از اطلاعات بسيار مفيدت كمال تشكر را دارم
براي من كه خيلي مفيدن :) :) :) :rolleye:

josef
11-02-2006, 20:23
سلام

برنامه های دیواره آتش و ضدویروس وقتی کارآمد عمل می کنند که فقط یکی از هر کدام از آنها بر روی کامپیوتر شما در حال اجرا باشد.اما برنامه های ضد جاسوسی معمولا با یکدیگر تداخل پیدا نمی کنند ،در نتیجه می توانید چند برنامه ضد جاسوسی را بدون مسئله به اجرا در آورید. بعضی از برنامه های ضد جاسوسی می توانند تهدیدهایی را شکار کنند که بقیه نمی توانند، اما حتی هما نها که تعداد کمی از تهدیدها را می یابند می توانند تهدیدهایی را پیدا کنند که بقیه نمی توانند آنها را بیابند. از همین روی، بهترین کار آن است که چند برنامه ضد جاسوسی را به اجرا در آورید.موقع انتخاب برنامه، به پیش نیازهای سیستمی توجه کنید. تعداد کمی از این برنامه ها می توانند با ویندوز میلنیم و 98 و ما قبل آن کار کنند.همچنین توجه داشته باشید که بعضی از برنامه ها می توانند برنامه جاسوسی را شنا سایی کنند اما نمی توانند همیشه آن را حذف کنند. این هم یک دلیل دیگر برای داشتن چند برنامه ضد جاسوسی است.

موفق و موئد باشيد
بامشاد, من يه راهنمايي مي خواستم
من يه ضد ويروس مكافي دارم و ديواره اتش اگنيتوم
با توجه به مطالب بالايي بهم بگو چيكار كنم؟

justmp3
11-02-2006, 20:40
مشکلی نیست که انتی ویروس و فایرواله شما از 2 شرکت متفاوت باشند...

فقط نباید همزمان 2 فایروال یا 2 انتی ویروس را نصب کنید...

موفق باشید

* SadeGh *
11-02-2006, 21:04

دوست عزيز
منظور از اين مطلب اين بود كه شما هيچگاه دو انتي ويروس و دو فاير وال را با هم بر روي يك سيستم نصب نكن چون درست كار نمي كنند براي خوده بنده باعث شده اصلا سيستم بالا نياد.

شما هم انتي ويروس داري و هم ديواره اتش مشكلي نيست چون از هر كدام يكي را بر روي سيستم داري ولي بايد هميشه آنها را به روز نگه داري.

در ضمن شما الان يك انتي اسپايور كم داري به اين نكته توجه داشته باش كه مي تواني چند برنامه انتي اسپايور بر روي سيستم داشته باشه كه در مطلب بالا ذكر شده است.

موفق و موئد باشيد

Adel.p30
11-02-2006, 21:10
با مشاد جون سلام
شما گفتی که دو انتی ویروس باهم خوب کار نمیکنه
ولی نظر من چیزه دیگه ی
من همیشه گفتم حالا هم میگم
میشه دو انتی ویروس با هم نصب کرد فقط یکم سرعت سیستم پایین میاد
برای بعضی ها لازم نیست که چیزی دست بزنیدد
ولی برای بعضی ها باید مانیتورینگه یکیش رو غیرفعال کنی
قربانتان
Adel.p30

* SadeGh *
11-02-2006, 21:17
با مشاد جون سلام
شما گفتی که دو انتی ویروس باهم خوب کار نمیکنه
ولی نظر من چیزه دیگه ی
من همیشه گفتم حالا هم میگم
میشه دو انتی ویروس با هم نصب کرد فقط یکم سرعت سیستم پایین میاد
برای بعضی ها لازم نیست که چیزی دست بزنیدد
ولی برای بعضی ها باید مانیتورینگه یکیش رو غیرفعال کنی
قربانتان
Adel.p30

سلام عزيز
مي شه بفرماييد چه انتي ويروسهايي را با هم نصب كرديد؟
موفق و موئد باشيد

josef
11-02-2006, 21:21
دوست عزيز
منظور از اين مطلب اين بود كه شما هيچگاه دو انتي ويروس و دو فاير وال را با هم بر روي يك سيستم نصب نكن چون درست كار نمي كنند براي خوده بنده باعث شده اصلا سيستم بالا نياد.

شما هم انتي ويروس داري و هم ديواره اتش مشكلي نيست چون از هر كدام يكي را بر روي سيستم داري ولي بايد هميشه آنها را به روز نگه داري.

در ضمن شما الان يك انتي اسپايور كم داري به اين نكته توجه داشته باش كه مي تواني چند برنامه انتي اسپايور بر روي سيستم داشته باشه كه در مطلب بالا ذكر شده است.

موفق و موئد باشيد

الان گرفتم . مرسي

josef
11-02-2006, 21:22
مشکلی نیست که انتی ویروس و فایرواله شما از 2 شرکت متفاوت باشند...

فقط نباید همزمان 2 فایروال یا 2 انتی ویروس را نصب کنید...

موفق باشید
متوجه شدم.دستت درد نكنه .

* SadeGh *
11-02-2006, 21:49
خواهش مي شه دوست عزيز josef
موفق و موئد باشيد

WaWA
23-02-2006, 14:01
با تشكر.
منCounter Spy 1.5 با كرك رو ميخوام كسي ميتونه كمك كنه.؟
از اطلاعات هم مچكرم

* SadeGh *
23-02-2006, 22:02
با تشكر.
منCounter Spy 1.5 با كرك رو ميخوام كسي ميتونه كمك كنه.؟
از اطلاعات هم مچكرم

سلام
شما در تالار درخواست نرم افزار.در خواست بدهيد ولي قبلش يه سرچ بكن شايد پيدا شد بعد در خواست بده.
موفق و موئد باشيد

Adel.p30
27-02-2006, 15:04
صادق جون سلام از اینکه در جواب دادن به سوالتون تا خیر داشتم معزرت میخوام
همانطور که گفتم میشه دو انتی ویروس مورد علاقه ی خود را نصب کنید
حالا انتی ویروس ها هر چی میخوان باشن
برای بعضی از انتی ویروس ها موردی نداره و میشه بدون هیچ تنظیماتی دو انتی ویروس را نصب کرد
مثلا برای kaspersky با Anti vir
هیچ تنظیمی احتیاج ندارید
ولی برای بعضی ها باید مانیتورینگ یکیش رو غیر فعال کنید
مثلا برای Kaspersky با Nod 32
ولی من خودم امتحان نکردم و در مورد درستی این مثال باید امتحان کنم ولی حدس میزنم که باید مانیتورینگ یکیش رو غیر فعال کنید
قربانتان Adel.p30

* SadeGh *
27-02-2006, 22:58
سلام
Adel.p30 جان خيلي ممنون
موفق و موئد باشيد