PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نازك ترين lcd دنيا با ضخامت 9.9 ميلي متر و پنل 6.2 مگاپكسلي !

omid750
29-04-2009, 12:49
سوني موفق به ساخت نازكترين LCD دنيا با ضخامت 9.9 ميلي متر و سايز 40 اينچ شد.

در اين تلويزيون از فناوري LED استفاده شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات فني

# Featuring Edge LED technology, the ZX1 is only 9.9mm thick (at slimmest point) and delivers ultra-enhanced light intensity and colour range for superior picture quality
# No more cables into your TV - enjoy simple wire-free connectivity between your TV and devices such as Blu-ray Disc™ players, as well picking up your broadcast services, with BRAVIA 1080 Wireless (up to 1080i transfer from the supplied Media Receiver
# View fast-moving images, such as sports or action movies, with life-like smoothness and sharper detail thanks to Motionflow 100Hz and our latest image blur reduction technology
# Experience incredibly clear and defined pictures with BRAVIA ENGINE 2 and Advanced Contrast Enhancer
# Watch TV, movies and games in High Definition detail thanks to the 6.2 mega pixel resolution
# See life-like colours the way nature intended them to be viewed with Live Colour Creation
# No more confusing menu screens thanks to our easy-to-navigate XrossMediaBar™ to browse all your TV functions
# It's easy to use your TV screen to view your digital photographs with USB Photo Viewer - simply connect your digital camera using the USB input on the media box
# Enjoy your personal photos in superb High Definition quality with PhotoTV HD
# When you are not watching TV, turn it into a digital picture frame with Picture Frame Mode. Fill the black hole in your living room by using your TV to display your own pictures or the 6 pre-installed images
# If you enjoy watching films then this is the TV for you - view movies exactly how the director intended with 24p True Cinema (monitor input only)
# Control your entire home cinema set-up with just one click on the TV remote and access the menus on compatible peripheral devices such as Handycam® camcorders thanks to BRAVIA Sync
# Four HDMI™ inputs (three on Media Receiver, one on side of TV, all with CEC) make it simple to connect to High Definition sources such as Blu-ray Disc™ and PLAYSTATION®3 (supports up to 1080i wireless transfer to the TV)
# Featuring an RF Remote which allows you control your TV and connected devices without having to point the remote directly at the TV
# Experience the effect of digital surround sound from only two front speakers with our advanced S-Force Front Surround technology (speakers are an optional accessories either for wall mounting or in a table-stop stand)
# Alter the volume of voices without changing background volume with Voice Zoom
# Watch digital TV with the integrated standard definition digital terrestrial tuner (MPEG-2, also receives analogue)
# Watch cable TV with the integrated digital cable tuner (subject to country and with supported operators only)

*Alucard*
29-04-2009, 13:12
سلام دوست عزیز لطفا لینک منبع رو هم بدین چون مشخصات دستگاه رو اشتباه نوشتید.
رزولوشن ZX1 1920x1080 هست که میشه 2 مگاپیکسل شما 6.2 مگاپیکسل رو از کجا درآوردی؟
ابعادشم تو سایت Cnet زده ضخامتش 1.1 اینچ هست که میشه 28 میلیمیتر نه 9.9 میلیمیتر.

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منبع:

در ضمن این پنل فقط مونیتور هست یعنی تیونر نداره پس واژه تلویزیون واسش غلطه.

سایت Cnet این پنل رو Review کرده و امتیاز 6.5 بهش داده نوشته:

As the first large-screen edge-lit LED-based LCD, Sony's KLV-40ZX1M looks stunning turned off, but it falls short when powered up.
فقط تا زمانی که خاموشه زیباس.

omid750
29-04-2009, 21:57
رزولوشن ZX1 1920x1080 هست که میشه 2 مگاپیکسل شما 6.2 مگاپیکسل رو از کجا درآوردی؟
ابعادشم تو سایت Cnet زده ضخامتش 1.1 اینچ هست که میشه 28 میلیمیتر نه 9.9 میلیمیتر.

منبع:

منبع:

خوبه حالا من توضیحات انگلیسیشو براتون گذاشتم....

در نازکترین قسمت که در خود تصویر هم می تونید ببیند(قسمت بالای دستگاه) که در واقع خود پنل هستش ضخامت به 9.9 میلی متر میرسه و این پنل نازک ترین ال سی دی دنیاست که خیلی از سایتها از جمله Engadget هم در مورش نوشتن.....

ثانیا این یک ماینتور نیست...سیستم ریسیور اون جدا از دستگاه هستش و شبیه یه دستگاه پلیر هستش و از مزیتهاش اینه که می تونه بصورت بی سیم با دستگاه ههای پخش ، مثل بلوری ارتباط برقرار کنه.....یعنی سیستم Bravia Wireless داره.

در ضمن این ال سی دی به عنوان بهترین تلویزیون سال 2008 از نظر مجله معتبر What Hi-Fi انتخاب شده.

شما هم بهتره کمی تحقیق کنی بعد جواب بدی....

اینجا رو ببین تا در مورد ضخامت و رسیورش همه چی دستت بیاد...

سایت سونی انگلستان رو هم ببین....

*Alucard*
29-04-2009, 23:11

در نازکترین قسمت که در خود تصویر هم می تونید ببیند(قسمت بالای دستگاه) که در واقع خود پنل هستش ضخامت به 9.9 میلی متر میرسه و این پنل نازک ترین ال سی دی دنیاست که خیلی از سایتها از جمله Engadget هم در مورش نوشتن.....

ثانیا این یک ماینتور نیست...سیستم ریسیور اون جدا از دستگاه هستش و شبیه یه دستگاه پلیر هستش و از مزیتهاش اینه که می تونه بصورت بی سیم با دستگاه ههای پخش ، مثل بلوری ارتباط برقرار کنه.....یعنی سیستم Bravia Wireless داره.

در ضمن این ال سی دی به عنوان بهترین تلویزیون سال 2008 از نظر مجله معتبر What Hi-Fi انتخاب شده.

خوب راجب ضخامتش که اشتباه کرده بودی که الان شد اون یه تیکه بالاش حالا بگذریم...
راجب رزولوشنش که گفته بودی پنل 6.2 مگاپیکسلی!!!! که اصلا دیگه جواب نداری بدی که اونم اشتباهه دوم بود که حالا اونم بگذریم...
حالا سومین اشتباهم تو پست جدیدت کردی!!! مجله whathifi کجا این پنل رو بهترین ال سی دی سال انتخاب کرده؟؟؟

این لینک بهترینهای سایت WhatHiFi تو سال 2008:

حالا خوبه الان سال 2009 تو عصر اینترنت و فن آوری هستیم .

واااااااااااااای خدایا عجب سوتی دادن تو سایت سونی این لینک رو نگاه کنید::18::16:

نوشته 1920x1080(6.2 mega pixels

به اون قسمتی که با رنگ قرمز مارک کردم دقت کنید:

به نظرم سونی بهتر بود میداد سایتشو کسایی بسازن که جدول ضرب بلد بودن.:39:
امید جان شما که اینقدر هوای سونی رو داری یه ایمیل به سونی بزن بنویس :
سونی عزیز 1920x1080 مساوی هست با 2,073,000 که میشه دو مگاپیکسل نه 6.2 مگاپیکسل.

amsjavan
29-04-2009, 23:48

شما دیگه دارین با تعصب بیجاتون این بخش سایت رو به هم میریزید و کاربران رو گمراه می کنید. تو این سایت همه می دونن که جناب Alucard در هیچ موردی بدون تحقیق صحبت نمی کنند شما بهتر خودتون رو اصلاح کنید و رفتارتون رو تغییر بدید!

omid750
02-05-2009, 08:35
خوب راجب ضخامتش که اشتباه کرده بودی که الان شد اون یه تیکه بالاش حالا بگذریم...

شما مثل اينكه اصلا پستهاي منو متوجه نميشيد

اشتباه اولت :پنل دستگاه فقط 9.9 ميلي متر ضخامت داره ، فكر كنم شما ميري پايه اشو اندازه ميگيري !

اشتبا دوم شما : اين دستگاه تلويزيونه و رسيور بي سيم داره ولي شما گفت مانيتوره..

در مورد 6.2 مگاپيكسل من دقيق اطلاع ندارن ولي تو چندتا سايت ديگه هم كه ديدم همشون همين رقم رو اعلام كرده بودن

real man
03-05-2009, 05:58
در مورد 6.2 مگاپيكسل من دقيق اطلاع ندارن ولي تو چندتا سايت ديگه هم كه ديدم همشون همين رقم رو اعلام كرده بودن[/quote]

اين يه ضرب ساده س !

نياز به اطلاعات دقيق نداره !

بهتره هر زمان اطلاعات پايه (ضرب و تفريق ...) تقويت كرديد پست بزنيد :31:

m654
03-05-2009, 07:37
بحثِ چیه ؛ (1920x1080=2.073600 MP) ؟

قبول کن یه سری اطلاعات پایه ای باید باشه ـ ویکیپدیا.

omid750
04-05-2009, 08:00

منبع:

منبع:

اينم نظر Gizmodo در مورد اين تلويزيون

The 9.9mm screen picture quality is really amazing, crisp, and ultra-light.

تصاوير اين تلويزويون بسيار شگفت انگيز و شفاف هست.
====
he design, while it's not OLED thin, is the best I've seen on any TV so far, sleek, simple, and absolutely lickable
طراحي تلويزيون بسيار ساده و زيباست.
====
they managed to get to this thickness thanks to a new LED lighting technology that is not behind the actual LCD, but on the four corners.
فناوري LED بكار رفته در اين تلويزيون كاملا متفاوت با ال سي دي هاي ديگه است...به جاي اينكه LED ها در پشت ال سي دي باشن ، اونها در چهر گوشه ال سي دي قرار گرفتن و به همين خاطر شرايط ساخت نازكترين ال سي دي دنيا فراهم شده.

اين ال سي دي واقعا شاهكار زيبايي و فناوري در برواياي سوني هستش.

*Alucard*
04-05-2009, 14:20
امتیاز Cnet:
به احتمال زیاد این یکی از بدترین تلویزیونهایی هست که سونی تا به حال ساخته چون از سایت Cnet در قسمت تستهای مربوط به کیفیت تصویر 5 گرفته!!!

امتیاز Trusted Reviews:
از سیات TR هم امتیاز 8 گرفته که با نسبت امتیازایی که این سایت میده جالب نیست اونم واسه یه پنلی با این قیمت عجیب!

omid750
04-05-2009, 15:09
نمي دونم در مورد سايت AlaTest چيزي مي دونيد يانه....

اين سايت تمام نقد و بررسي هايي كه در مورد يك جنس ميشه رو بر ميداره و يك ميانگين از امتيازاتش رو در سايت قرار ميده.

من توي خريدهام هميشه از اين سايت استفاده مي كنم ....خيلي عالي تمام مزايا و معايب محصولات رو ميشه توش ديد .

اين تلويزيون درجه " عالي " رو از سايت گرفته.

همونطور كه گفتم اين تلويزويون يكي از شاهكارهاي براوياي سوني هستش .

Terry Bogard
04-05-2009, 15:52
نه بابا مثل اينکه شما جدي جدي مشکل داري !!
آخه اين همه سايت که تلويزيون Review ميکنن کجا اين Gizmodo کجا؟ شما تا به حال يه Review ديدي از اين سايت Gizmodo?
آخه دوست عزيز شما مگه مامور تبليغات بازار يابي سوني هستي که اينقدر خودتو ضايع ميکني؟
حداقل شما که خودتو ضايع ميکني واسه يه چيزي ضايع کن که ارزش داشته باشه.

توی alatest متوسط امتیاز 7 تا سایت حرفه ای به این السیدی 7.3 بوده متوسط امتیازای مردم که 7 نفر بودن 9.3 بوده که احتمالا یکیشم خودت بودی که رفتی 10 دادی یکم سواد به خرج بده
:41:

*Alucard*
04-05-2009, 16:14
نمي دونم در مورد سايت AlaTest چيزي مي دونيد يانه....

اين سايت تمام نقد و بررسي هايي كه در مورد يك جنس ميشه رو بر ميداره و يك ميانگين از امتيازاتش رو در سايت قرار ميده.

من توي خريدهام هميشه از اين سايت استفاده مي كنم ....خيلي عالي تمام مزايا و معايب محصولات رو ميشه توش ديد .

اين تلويزيون درجه " عالي " رو از سايت گرفته.

همونطور كه گفتم اين تلويزويون يكي از شاهكارهاي براوياي سوني هستش .

دوست عزیز شما مثل اینکه این تاپیکو با مهد کودک اشتباه گرفتی شما با این رفتارت داری به سطح شعور افرادی که در این انجمن هستن توهین میکنی
اولا که Alatest یه سایتی هست که میانگین امتیاز سایتها و مردم رو میزنه
دوم اینکه توی قسمت امتیازهای حرفه ای که مال سایتهای معتبر هست این پنل امتیاز 73 از 100 گرفته.(همون قسمت که با قرمز مارک کردم)
سوم توی اون قسمت که مردم میرن امتیاز میدن یا به امتیاز کسه دیگه رای میدن بهش دادن 93 از 100 که اصلا مورد ملاک نیست چون هر کسی هر جور بخواد امتیاز میده مثل شما که الان مطمئنا هنوز این پنل رو ندیده رفتی بهش 100 دادی !!!(همون قسمت که با رنگ آبی مارک کردم)
من فکر میکنم شما با این سطح معلومات یا با این رفتاری که از خودتون نشون میدین بهتره برین توی یه تاپیک که مقتضای سن و رفتارتون هست فعالیت کنید.

mehjam
06-05-2009, 10:29
دوست عزیز شما مثل اینکه این تاپیکو با مهد کودک اشتباه گرفتی شما با این رفتارت داری به سطح شعور افرادی که در این انجمن هستن توهین میکنی

جناب Alucad مثل اينكه شما سوني را با Vestel و Hayer و ... اشتباه گرفتيد.
فكر نميكنم سوني شركتي باشه كه بتونيد به اين راحتي در موردش بد بگيد. بدون شك جزء 3 محصول برتر حوزه TV حتما يكي از خروجي هاي سوني به چشم ميخوره. به عنوان مثال يه نگاه به كاركرد تلويزيونهاي سامسونگ بندازيد، حتما ديديد كه هيچ دكمه اي براي تصوير در تصوير بر روي ريموت كنترل وجود ندارد و براي استفاده از اين امكان بايد وارد منوي دستگاه شويد!!. به نظر شما شركتي مثل سوني همچين كاري انجام مي دهد؟.
كمي واقع بين باشيم. انقدر ها هم در مورد تكنولو‍ژي هاي جديد خوشبين نباشيم. حتما يادتون هست كه در مورد LED چه غوغايي به پا بود، فقط كافيه از نزديك ببينيد تا پي ببريد هياهوي بسيار براي هيچ بود يا نه؟ تفاوت كنتراست 80000 تايي، 200000 تايي فقط همين ميشه؟
همه ميدونند كه پلاسما تصاوير نسبتا بهتري از ال سي دي داره و قيمت ارزونتر. پس چرا تا حالا ال سي دي منقرض نشده؟!
يادمه در جمع بندي نمايشگاه CES خوندم كه پلاسما نميمرد تا وقتي پاناسونيك زنده است، اين يعني اينكه انتظار مرگ پلاسما بين كارشناسان وجود دارد.

*Alucard*
06-05-2009, 14:06
سلام دوست عزیز
نکته اول
من بدون شک سونی رو به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین و قابل اعتماد ترین برندهای بازار میدونم و وقتی یک چیزیرو میخوام بخرم همین که روش نوشته شده باشه سونی برای من حجت هست که با یه محصول برجسته طرف هستم ولی این دلیل نمیشه که هر چیزیرو که سونی میسازه بگم بهترینه یا این دیگه آخرشه بدون اینکه به واقعیت توجه کنم چون به این میگن فن بوی بازی.
علاقه مندی به یک برند و عشق کور کورانه داشتن به یه مارک یه قضیه هست و عنوان کردن واقعیت یه قضیه دیگه ظاهرا این دوست خوبمون به علت علاقه زیاد در مورد محصولات سونی Hype هستن و مشکل این هست که این محصولی (نه همه محصولات سونی) که تو این تاپیک داریم راجبش بحث میکنیم شایسته به کار بدن کلماتی مثل خارق العاده و بی نظیر و شاهکار نیست و با اطلاعات غلط و نا معتبر هم یه محصول بزرگ نمیشه همین و همین.
شما هم لطف کنید همه پستهارو کامل بخونید تا ببینید بحث اصلا سر چی هست
نکته دوم
اینکه نسل پلاسماها داره منقرض میشه یا سود آور بودنش و سود آور نبودنش نه واسه من مهمه نه واسه کسایی که توی این تاپیک میان چون نه از سودش چیزی به ما میدن نه از ضررش اینجا یه عده میان اطلاعات بگیرن که چی بهتره و چی بدتره و حقشونم هست که اطلاعات صحیح بگیرن تا چیز خوب بخرن نه اینکه از چیزی که من یا شما خشمون میاد بخرن.
از نظر این دوستمون آقای امید همه باید فقط سونی بخرن چون ایشون از این مارک خوشش میاد

real man
06-05-2009, 14:23
بحث اول:
وقتي اشتباهي وجود داره بايد گفته شه حالا ميخواد سوني باشه يا بقول شما Vestel و Hayer يا هر برند ديگه
از سوني توي سايتش اشتباهي ذكر شده كه كاملا واضحه

بحث دوم هم مقايسه كيفيت تصاوير در LCD و پلاسماست بدون توجه به زنده يا مرده بودن تكنولوژي هر كدوم كه كاملا سليقه‌اي ميشه فرضش كرد.

mehjam
06-05-2009, 16:33
سلام دوست عزیز
شما هم لطف کنید همه پستهارو کامل بخونید تا ببینید بحث اصلا سر چی هست

ممنون که کامل جواب دادید. من هم با 99% مطالب شما موافقم. نه تنها همه پستهای این تاپیک بلکه بقیه رو هم خوندم. چون نمیتونستم تو همش جواب بدم گفتم تو جدیدترینش پست بزنم.
ولی شما تو پستهای دیگه انقدر از Neo PDP تعریف کردید که آب دهن همه راه میافته. آیا واقعا اینطوریه؟ در پست قبلی ام گفتم که چقدر خیلی از مردم انتظار بیهوده برای LED کشیدند!
خیلی از این آمار ها رو کاغذه و چشم من و شما نمیتونه تمیز کنه از هم.

بحث اول:
وقتي اشتباهي وجود داره بايد گفته شه حالا ميخواد سوني باشه يا بقول شما Vestel و Hayer يا هر برند ديگه
از سوني توي سايتش اشتباهي ذكر شده كه كاملا واضحه

اما در مورد آمار غلط که در خصوص 6.2MP برای رزولیشن تصویر میگید، من از بیش از 2 سال قبل در سایت سونی اروپا دیدم (از سری X350 و ...). نمیدونم این عدد رو سونی اروپا و انگلستان از کجا میاره (دقیقا 3 برابر رزولیشن فول اچ دی است) اگه غلط بود تا حالا تکرار نمیکرد. الان حداقل 10 تا PDF از Spec محصولات دو سال اخیر سونی را دارم که همین عدد توش درج شده.

Stream
06-05-2009, 16:51
نمیدونم این عدد رو سونی اروپا و انگلستان از کجا میاره (دقیقا 3 برابر رزولیشن فول اچ دی است) اگه غلط بود تا حالا تکرار نمیکرد. الان حداقل 10 تا PDF از Spec محصولات دو سال اخیر سونی را دارم که همین عدد توش درج شده.هر پیکسل از سه Sub-pixel تشکیل شده و احتمالا دلیل سونی برای سه برابر کردن تعداد پیکسل ها همینه. (تا حدی درست هم هست، در حقیقت در هر پیکسل، سه پیکسل وجود داره برای فیـلتر کردن نور و بوجود آوردن سه رنگ RGB) البته این قضیه ارتباطی به سونی و پاناسونیک و هایر و صنام و ... نداره و همه LCD های Full HD دقیقا به همین شکل هستند. به هر حال SONY بار اولی نیست در Marketing اش از این صحبت ها می کنه..

*Alucard*
06-05-2009, 17:08
به هر حال SONY بار اولی نیست در Marketing اش از این صحبت ها می کنه..
آقا اول از همه خدا هر کی رو دوست داری واست نگه داره چون من میخواستم همین حرفو بزنم گفتم الان فکر میکنن من دارم راجب سونی بد میگم و ...

ولی شما تو پستهای دیگه انقدر از Neo PDP تعریف کردید که آب دهن همه راه میافته
دوست عزیز من از چیزی تعریف نکردم من هرچی نوشتم نقل و قول وبسایتهای معتبر بوده پنلهایی که از تکنولوژی NeoPDP درشون استفاده شده بود توی نمایشگاه CES 2009 جایزه بهترین تلویزیونهای نمایشگاه رو گرفنه و توی هر Review که من از این محصول توی یه سایتی که سرش به تنش میارزیده خوندم فقط تعریف و تمجید دیدم نمونش Cnet و AVforums و Highdefjunkies و HDguru و HDTVtest و ....
همین سایتها محصولات LED رو هم Review کردن و نقاط ضعفشون رو هم نوشتن و با نظر شما هم عقیده بودن که LED بک لایتها یه عقب گرد برای ال سی دی ها بودن.

اینم چندتا عکس از مقایسه یه پنل NeoPDP پاناسونیک 1500 دلاری سمت راست تصویر با LCD LED backlight سونی 5000 دلاری سمت چپ تصویر:

و اینها:

mehjam
06-05-2009, 18:52
هر پیکسل از سه Sub-pixel تشکیل شده و احتمالا دلیل سونی برای سه برابر کردن تعداد پیکسل ها همینه. (تا حدی درست هم هست، در حقیقت در هر پیکسل، سه پیکسل وجود داره برای فیـلتر کردن نور و بوجود آوردن سه رنگ RGB) البته این قضیه ارتباطی به سونی و پاناسونیک و هایر و صنام و ... نداره و همه LCD های Full HD دقیقا به همین شکل هستند. به هر حال SONY بار اولی نیست در Marketing اش از این صحبت ها می کنه..
دست شما درد نکنه. عجب مشکلی حل کردید.

Ami R 940
06-05-2009, 20:48
*Alucard* عزیز

پاناسونیک ها با پنل جدید فرمودی 1500 دلار ؟! عرضه شدن تی وی ها با این پنل در بازار یا فعلا تو بازار اجنبی هاس .

قیمت 42 47 اینچ این پنل چه قیمتی هست ؟

*Alucard*
06-05-2009, 21:32
سلام امیر جان
بله دوست عزیز حدود 1500 دلار البته مدل 42 اینچ این کمپانی 1299 دلار آمریکا قیمت داره اما این قیمت برای بازار آمریکای شمالی هست و هنوز به بازار ایران نیومده اینجا هم قیمتش به انصاف فروشنده های بازار بستگی داره.
منبع:

پلاسماهای فعلی پاناسونیک که تو بازار ایران هستن نسل قدیم پلاسماها هستن و به نظر من با توجه به اینکه نسل جدید پنلهای این کمپانی با قیمت کمتر و کیفیت بهتر به زودی عرضه میشه ارزش خریدن ندارن.

milky way
06-05-2009, 23:43
چیزی طول نمیکشه که پنل های OLED جای تکنولوژی های LCD رو بگیرن کلا می تونید LCD رو فراموش کنید، تنها مشکل این پنلها گرون بودنشونه فعلا ولی تا 1-2 سال دیگه کاملا جا باز می کنن ضخامت بسیار کم و کانتراست وحشتناک زیاد از مزایای بزرگ این پنل ها هست البته ذکر این نکته ضروریه که کلا تکنولوژِی OLED دنیای تصاویر رو با یک دگرگونی بسیار بزرگ روبرو میکنه، نکته جالب در مورد این پنل ها قابلیت انحنا و خم شدنشونه (البته نه تلویزیون).