PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر سنجی : بهترین برند تولید کننده حال حاضر لپ تاپ در دنیا از نظر شما

!Bikhaneman!
29-04-2009, 08:31
سلام به همه اساتید

با وجود تنوع برند های تولید کننده لپ تاپ که تعدادشون خیلی زیاد شده و متاسفانه افت کیفیت خیلی از برندهای معروف (مثل خیلی از مدل های Dell) به نظر شما بهترین مارک نوت بوک از نظر کیفیت و خدمات در حال حاضر چیه ؟

طبق تحقیقات خودم و نظر دوستان مختلف که از مار کهای مختلف استفاده می کنن رتبه بندی به این صورته..البته این رتبه بندی برای برندهای عرف هست :

1-Asus
2-Sony
3-Toshiba
4-HP
5-Dell
6-..

الیته این بحث هم زیاد پیش اومده که هر برندی تو یه زمینه تبحر داره مثلا سونی تو LCD و مثلا ایسوس تو گرافیک و کیفیت و ... اما چیزی که مهمه کیفیت و رضایت مشتری هست.

مثلا مولفه هایی که برای کسانی که با لپ تاپ کار کردن و براشون مهمه اینا می تونه باشه :

-طول عمر باتری

-کیفیت بالای قطعات و Horse Work بودن (خرکاری!) مثلا با شرایطی که من دارم حتی اگه بهترین لپ تاپ هم زیر دستم باشه اما نتونه روزی بیش از 8 ساعت کار کنه بدردم نمیخوره و این به تنهایی یه مولفه مهم برای اکثر کاربراست

-کارایی متناسب با آنچه که قراره باشه ! یعنی وقتی گرافیکش 512 میشه باید به همون اندازه جواب بده نه اینکه فقط اسم 512 رو یدک بکشه که همه از جمله فروشندگان عزیز متوجه منظور من میشن. بارها شده یه لپ تاپ به اسم 6مگ کش به مشتری فروخته شده اما وقتی با برنامه های حرفه ای ازشون تست گرفته شد 4 مگ کش بودن !!! یا مثلا مموری 4 گیگ داشتن اما سیستم فقط می تونست از 3 گیگش استفاده کنه !!!

ITSO
29-04-2009, 09:16
از اونجا که من بهش رسیدم لب تاپ dell خیلی عالیه. به قول بعضیها dell مرگ نداره. من خودم هم از این لب تاپ استفاده می کنم ازش راضیم.

C.over.B
29-04-2009, 10:55
chera apple to list nist?

scorpion818
29-04-2009, 11:37
همون طوری که گفتید بارها این بحث پیش اومده ولی در نهایت یا به نتیجه نرسیده یا مشخص شده هر برندی توی یه زمینه بهتره. این که می گید مهم رضایت مشتریه درسته ولی هر کسی بر مبنای بر طرف شدن نیازهای خودش از خرید یک لپ تاپ رضایت خودش رو نشون می ده. مثلاً اگر من دنبال زیبایی و کلاس هستم اشتباه می کنم اگر غیر از Vaio سراغ برند دیگه ای برم و اگر دنبال گرافیک مناسب هستم اشتباه می کنم اگه سراغ Vaio برم!!! (عجب جمله حکیمانه ای گفتم!:20:) ولی مسئله جایی پیش میاد که من چند تا نیاز همراه با هم دارم مثلاً هم دنبال قیمت پایین هستم، هم مولتی مدیای مناسب و هم وزن پایین. حالا اگر بتونم بر اساس این نیازهام و نیازهای پنهان که شاید الان برام مهم نباشن (مثل خدمات پس از فروش و گارانتی و ...) یه لپ تاپ از هر برندی بخرم که نیازهای من رو بر طرف کنه من از اون لپ تاپ و شاید کلاً از اون برند خوشم میاد و مثلاً می گم HP خوبه ولی در صورتی که بر اساس نیازهام انتخاب درستی نداشته باشم بر عکس این قضیه اتفاق می افته.

lordsaber
29-04-2009, 11:56
همونطور که بارها بحث شده هر برندی تو یک زمینه خوب کار می کنه . نمیشه گفت این از همه بهتره یا اون بدتره.
الان برندهایی هستند که جزو بهترینها هستند ولی توی ایران ناشناسند مثل zepto.

!Bikhaneman!
29-04-2009, 14:05
chera apple to list nist?

الان برندهایی هستند که جزو بهترینها هستند ولی توی ایران ناشناسند مثل zepto.

همونطور که تو پست اول گفتم، این نظر سنجی برای نوت بوکهای عرف بازار هست که فروش بالایی دان. apple و IBM جزو برندهای خاص هستن که به هر حال نظر مثبت جمعی (به خاطر عدم تناسب قیمت با امکانات) ندارن. هرچند هیچ کس منکر کیفیت و کلاس بالای اونا نیست.

همون طوری که گفتید بارها این بحث پیش اومده ولی در نهایت یا به نتیجه نرسیده یا مشخص شده هر برندی توی یه زمینه بهتره. این که می گید مهم رضایت مشتریه درسته ولی هر کسی بر مبنای بر طرف شدن نیازهای خودش از خرید یک لپ تاپ رضایت خودش رو نشون می ده. مثلاً اگر من دنبال زیبایی و کلاس هستم اشتباه می کنم اگر غیر از Vaio سراغ برند دیگه ای برم و اگر دنبال گرافیک مناسب هستم اشتباه می کنم اگه سراغ Vaio برم!!! (عجب جمله حکیمانه ای گفتم!:20:) ولی مسئله جایی پیش میاد که من چند تا نیاز همراه با هم دارم مثلاً هم دنبال قیمت پایین هستم، هم مولتی مدیای مناسب و هم وزن پایین. حالا اگر بتونم بر اساس این نیازهام و نیازهای پنهان که شاید الان برام مهم نباشن (مثل خدمات پس از فروش و گارانتی و ...) یه لپ تاپ از هر برندی بخرم که نیازهای من رو بر طرف کنه من از اون لپ تاپ و شاید کلاً از اون برند خوشم میاد و مثلاً می گم HP خوبه ولی در صورتی که بر اساس نیازهام انتخاب درستی نداشته باشم بر عکس این قضیه اتفاق می افته.

کاملا درسته اما بازم میشه یه مواردی رو به عنوان مولفه های اصلی در نظر گرفت و به یه لپ تاپ نمره داد. مثلا جمله لپ تاپ های Dell در حال حاضر به خاطر رقابتی شدن و فروش بالا، با افت کیفیت مواجه شده اند یک قانون نیست و همونطور که می دونیم بعضی مدلهای این برند واقعا خوبن اما اکثریت قریب به یقین فروشندگان موافقن ! همینکه یکی دوتا از گارانتی های معروف، این برند رو کم کم دارن از لیست موجودیشون حذف میکنن موید همین قضیه هست.
مثلا مولفه هایی که برای کسانی که با لپ تاپ کار کردن اینا می تونه باشه :

-طول عمر باتری

-کیفیت بالای قطعات و Horse Work بودن (خرکاری!) مثلا با شرایطی که من دارم حتی اگه بهترین لپ تاپ هم زیر دستم باشه اما نتونه روزی بیش از 8 ساعت کار کنه بدردم نمیخوره و این به تنهایی یه مولفه مهم برای اکثر کاربراست

-کارایی متناسب با آنچه که قراره باشه ! یعنی وقتی گرافیکش 512 میشه باید به همون اندازه جواب بده نه اینکه فقط اسم 512 رو یدک بکشه که همه از جمله فروشندگان عزیز متوجه منظور من میشن.

بارها شده یه لپ تاپ به اسم 6مگ کش به مشتری فروخته شده اما وقتی با برنامه های حرفه ای ازشون تست گرفته شد 4 مگ کش بودن !!! یا مثلا مموری 4 گیگ داشتن اما سیستم فقط می تونست از 3 گیگش استفاده کنه !!! مطمئنا خیلی از دوستان در جریان نیستن اما به خاطر اینکه یکی از بستگان خودم فروشنده هست این قضایا حساسیت ایجاد کرده !

scorpion818
30-04-2009, 00:30
اگر فرض رو بر این بگیریم که حرف شما در مورد کنار گذاشتن Dell توسط برخی گارانتی های معروف درست باشه می تونه به خاطر این باشه که گارانتی های تخصصی Dell اینقدر خوب سرویس می دن که عملاً همه مشتریان رو به خودشون جذب کردن و برای اون گارانتی به قول شما معروف دیگه مشتری زیادی باقی نمی مونه و دیگه براش صرف نمی کنه Dell بفروشه و گارانتی کنه.
مواردی که برای مناسب بودن لپ تاپ ذکر کردید کاملاً شخصی هستند و همون طوری که گفتم اشخاص با نیازهای خودشون این موارد رو می سنجن مثلاً برای شما طول عمر باتری مهمه ولی برای یک نفر دیگه شاید اولویت دهم هم نباشه.
برای مورد آخری هم که گفتید باید خدمتتون عرض کنم که ویندوز Vista نسخه 32 بیت فقط تا 3 گیگا بایت رم ساپورت می کنه می تونید برای اطمینان به لینک های زیر یه نگاه بندازید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mokafating
30-04-2009, 01:34
laptop فقط sony
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pami
30-04-2009, 08:25
دوستان بارها و بارها گفتیم مقایسه کلی برند ها اشتباه هست و نمیشه بیایید بگید سونی بهتره یا دل !؟ هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن و باید تو شاخه و کاربرد خودشون مقایسه بشن ... در ضمن نظرسنجی خیلی ناقص بود و بسیاری از برند ها مطرح از قلم افتاده بودند .
اینطوری که نظرسنجی میشه اکثر افرادی که وارد میشن به لپ تاپ خودشون رای میدن و نمیشه قضاوت درستی کرد .
پس سعی کنین رو مدل مقایسه کنید نه برند ...
با تشکر

!Bikhaneman!
30-04-2009, 10:23
اگر فرض رو بر این بگیریم که حرف شما در مورد کنار گذاشتن Dell توسط برخی گارانتی های معروف درست باشه می تونه به خاطر این باشه که گارانتی های تخصصی Dell اینقدر خوب سرویس می دن که عملاً همه مشتریان رو به خودشون جذب کردن و برای اون گارانتی به قول شما معروف دیگه مشتری زیادی باقی نمی مونه و دیگه براش صرف نمی کنه Dell بفروشه و گارانتی کنه.
مواردی که برای مناسب بودن لپ تاپ ذکر کردید کاملاً شخصی هستند و همون طوری که گفتم اشخاص با نیازهای خودشون این موارد رو می سنجن مثلاً برای شما طول عمر باتری مهمه ولی برای یک نفر دیگه شاید اولویت دهم هم نباشه.
برای مورد آخری هم که گفتید باید خدمتتون عرض کنم که ویندوز Vista نسخه 32 بیت فقط تا 3 گیگا بایت رم ساپورت می کنه می تونید برای اطمینان به لینک های زیر یه نگاه بندازید.

شما فقط مورد RAM رو براش توجیه اوردید اما کش رو چطور توجیه میکنید ؟
در ضمن..خارج شدن از گارانتی بخاطر بالا رفتن تعداد مرجوعیها به دلایل مختلف از جمله ایرادات سخت افزاری بود دوست من. من پارسال که می خواستم لپ تاپ بگیرم رفتم سراغ تعمیرکارا! از اونجا خیلی راحت میشه فهمید کدوم برند بیشتر با کیفیت تره. در ضمن همه لپ تاپها گارانتی 1 ساله همون برند رو دارن

دلایلی که گفتم بعید می دونم شخصی باشه ..یعنی برای شما مهم نیست که کیفیت قطعات بالا باشه ؟ یا مثلا کانفیگ لپ تاپ شما Real باشه ؟

!Bikhaneman!
30-04-2009, 10:25
دوستان بارها و بارها گفتیم مقایسه کلی برند ها اشتباه هست و نمیشه بیایید بگید سونی بهتره یا دل !؟ هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن و باید تو شاخه و کاربرد خودشون مقایسه بشن ... در ضمن نظرسنجی خیلی ناقص بود و بسیاری از برند ها مطرح از قلم افتاده بودند .
اینطوری که نظرسنجی میشه اکثر افرادی که وارد میشن به لپ تاپ خودشون رای میدن و نمیشه قضاوت درستی کرد .
پس سعی کنین رو مدل مقایسه کنید نه برند ...
با تشکر

دوست عزیز ما هم نخواستیم برند ها رو به صورت کلی مقایسه کنیم..اگه متن پست اول رو با دقت بیشتری می خوندید متوجه می شدید که غرض رضایت کلی مشتریهاست.

scorpion818
30-04-2009, 11:08
شما فقط مورد RAM رو براش توجیه اوردید اما کش رو چطور توجیه میکنید ؟
در ضمن..خارج شدن از گارانتی بخاطر بالا رفتن تعداد مرجوعیها به دلایل مختلف از جمله ایرادات سخت افزاری بود دوست من. من پارسال که می خواستم لپ تاپ بگیرم رفتم سراغ تعمیرکارا! از اونجا خیلی راحت میشه فهمید کدوم برند بیشتر با کیفیت تره.

مشکل کش رو تا حالا بهش برنخوردم ولی یا مشکلی شبیه به ram هست یا اینکه فروشنده معتبر نبوده و قطعه رو عوض کرده.
یه تفکر منطقی خیلی راحت به این نتیجه می رسه که شما اگر مثلاً 100 تا لپ تاپ Dell بفروشی 10 تاش خراب در بیاد کاملاً با وضعیتی که 10 تا لپ تاپ Vaio بفروشی و فقط یکیش برگشت بخوره مساویه. Dell چون الان بیشترین میزان فروش رو توی ایران اون هم با فاصله قابل توجه با برندهای دیگه داره بدیهیه حتی اگر تعداد مرجوعی هاش بیشتر باشه.

در ضمن همه لپ تاپها گارانتی 1 ساله همون برند رو دارن
منظورتون رو از این حرف متوجه نشدم!

دلایلی که گفتم بعید می دونم شخصی باشه ..یعنی برای شما مهم نیست که کیفیت قطعات بالا باشه ؟ یا مثلا کانفیگ لپ تاپ شما Real باشه ؟
چرا کیفیت برای من مهمه ولی به اندازه پولی که می دم. قرار نیست وقتی یک میلیون پول دادم بهترین قطعات با بهترین کیفیت داشته باشم و این سیستم تا 10 سال دیگه هم همین طور Top باقی بمونه در ضمن بقیه دلایلتون تا حد زیادی شخصی بود.

!Bikhaneman!
30-04-2009, 15:35
[QUOTE=scorpion818;3736785]

QUOTE]

شما فرمودید چون گارانتی داره، دیگه شرکتهای خصوصی گارانتی کننده تمایلی برای گارانتی ندارن که عرض کردم همه لپ تاپ ها گارانتی دارن نه فقط محصولات دل و اگر قرار بود هر لپ تاپی که گارانتی کمپانی پشتش باشه گارانتی نشه دیگه هیچ لپ تاپی نباید گارانتی میشد.

scorpion818
30-04-2009, 17:28
[quote=scorpion818;3736785]

QUOTE]

شما فرمودید چون گارانتی داره، دیگه شرکتهای خصوصی گارانتی کننده تمایلی برای گارانتی ندارن که عرض کردم همه لپ تاپ ها گارانتی دارن نه فقط محصولات دل و اگر قرار بود هر لپ تاپی که گارانتی کمپانی پشتش باشه گارانتی نشه دیگه هیچ لپ تاپی نباید گارانتی میشد.
نه عزیزم من یه همچین حرفی نزدم یا شاید شما منظور من رو درست متوجه نشدید. من گفتم شرکت های گارانتی کننده Dell در ایران مثل زیگورات و دلیران که تخصصاً روی Dell کار می کنند آنقدر خوب عمل کرده اند و خوب سرویس داده اند که دیگه کسی سراغ گارنتی شرکت های دیگه نمی ره.

!Bikhaneman!
01-05-2009, 13:41
[quote=!Bikhaneman!;3737448]
نه عزیزم من یه همچین حرفی نزدم یا شاید شما منظور من رو درست متوجه نشدید. من گفتم شرکت های گارانتی کننده Dell در ایران مثل زیگورات و دلیران که تخصصاً روی Dell کار می کنند آنقدر خوب عمل کرده اند و خوب سرویس داده اند که دیگه کسی سراغ گارنتی شرکت های دیگه نمی ره.

آخه همین زیگوارت رو پارسال کلی تاپیک علیه اون دیدم که دوستان گله داشتن وقتی لپ تاپشون خراب میشد و میبردن زیگورات ، به دلایل واهی تقصیر رو به گردن مشتری مینداختن.. اگه سرچ کنید هنوز تاپیکشون باید باشه هرچند این موارد بازم دلیل نمیشه اما کلا این گارانتی رو خیلی شناخت ازش دارم و شدیدا کانفیگ ها رو دستکاری و بالا و پایین میکنن که از نظرحرفه ای قابل قبول نیست و فقط برای بالا بردن فروش اینکارو میکنن !!

Stream
01-05-2009, 14:03
در تاپیک نکات مثبت و منفی لپ تاپ ها از نگاه صاحبان خود | همه شرکت کنید | ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کاربرها نکات مثبت و منفی لپ تاپ هاشون رو میگن و نیاز به انتخاب همینطوری یک برند نیست.

قفل شد.