PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر شما چیه ؟ Asus یا Sony

!Bikhaneman!
28-04-2009, 18:43
سلام دوستان

قراره اگه خدا بخواد تو همین هفته یه لپ تاپ جدید بگیرم. لپ تاپ فعلی خودم Sony Vio NR385E هست که از همه لحاظ ازش راضیم بجز اینکه به هر حال گرافیک قوی و خروجی صدای حرفه ای نداره ! روزی 10-12 ساعت راحت کار میکنه. من اینو تیر ماه پارسال خریدم..

اما به هر حال لازم دیدم عوضش کنم و نیازمندیهای جدیدم ایناست :

1- کیفیت صفحه نمایش عالی
2- گرافیک بالا (برای ساپورت اکثر بازیها)
3- کیفیت باتری و قطعات بالا
4- خروجی صدای عالی (کیفیت و بلندی)

حالا اینا زیاد مهم نیست..مسئله اینه از Asus زیاد تعریف می شنوم. میگن برند اول بازاره و از این حرفا..

به نظر شما بین این دو تا فعلا از نظر کیفیت کدومشون بهتره ؟ هم کیفیت قطعات هم تکنولوژی هم امکانات

scorpion818
28-04-2009, 19:57
اولاً اینکه Asus برند اول بازاره اصلاً درست نیست. در ثانی توی بعضی از نیازهای شما Sony بهتره و توی بعضی دیگه Asus. مثلاً گرافیک های Asus بهترن و در مقابل کیفیت LCD های Sony خیلی عالیه. پیشنهادی که من به شما دارم از برند Dell هست که فکر می کنم توی ایران از جهت میزان فروش اول باشه. پیشنهاد من Dell Studio XPS 1640 هستش که تقریباً میشه گفت همه نیازهای شما رو برآورده می کنه. هم گرافیکش قویه و هم کیفیت LCD خیلی خوبه.

Dell Studio XPS 1640
CPU: Intel Core 2 Duo 2.53 T9400
LCD: 16.0" LED WXGA
RAM: 4GB DDR3
VGA: ATI Radeon 3670 512MB Dedicated
H.D.D: 500GB ++
Price: 1,750,000 Tomans

!Bikhaneman!
28-04-2009, 21:11
راستش دیگه اصلا سراغ Dell نمیرم !! تو این زمینه مطمئن شدم که Dell یکی از بی کیفیت ترین قطعات را داره بکار میبره !! همون زمان که داشتم سونی می گرفتم به این نتیجه رسیده بودم و در واقع اثبات شد. الیته نه برای همه مدلاش اما در کل Motherboard های بسیار ضعیفی داره

scorpion818
29-04-2009, 11:16
اگه لطف کنید دلایلتون رو شفاف تر بگید ما هم استفاده می کنیم. شاید ما هم دیگه این قدر Dell رو پیشنهاد ندادیم.

!Bikhaneman!
29-04-2009, 14:13
اگه لطف کنید دلایلتون رو شفاف تر بگید ما هم استفاده می کنیم. شاید ما هم دیگه این قدر dell رو پیشنهاد ندادیم.

متاسفانه حدود 1 ساله لپ تاپ های دل برای رقابت در بازار و افت قیمت، کیفیتشون هم افت کرده. البته این یه قانون نیست و همونطور که گفتم بعضی مدلاش خوبه اما ضعف مادربورد یکی از معایب اصلی این برند شده که اگه دقت کنید گارانتی های بزرگ فقط دارن مدلهای جدید و اونایی که موفق بودن رو گارانتی میکنن.

scorpion818
29-04-2009, 23:32
zigorat که به نظر من بهترین و بزرگترین شرکت گارانتی کننده Dell هست تقریباً تمام مدل ها رو داره و ارایه می کنه و حتی روی سری Latitude و Precision مدت گارانتیش 3 سال هستش.

rozbeh85
30-04-2009, 07:11
من تازگی یه دونه asus گرفتم
از همه چیزش راضی ام بجز یک چیز
اونم کیفیت پخش صداش هست، یه چیزی در حد فاجعه است، کلا سعی میکنم اصلا تو لپ تاپ آهنگ گوش ندم