PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوربین هایی که با کیفیت hd رکورد می کنند به کیفیت دوربینهای فیلمبرداری hd می رسه؟

babak1000
28-04-2009, 05:44
سلام ،آیا کیفیت فیلمبرداری دوربینهای عکاسی که با کیفیت hd رکورد می کنند به کیفیت دوربین های فیلمبرداری که با کیفیت hd رکورد می کنند می رسه و روی یک رم 8 گیگابایتی با این کیفیت چند ساعت میتوان رکورد کرد؟

ebi66_boukan
28-04-2009, 17:32
سلام ،آیا کیفیت فیلمبرداری دوربینهای عکاسی که با کیفیت hd رکورد می کنند به کیفیت دوربین های فیلمبرداری که با کیفیت hd رکورد می کنند می رسه و روی یک رم 8 گیگابایتی با این کیفیت چند ساعت میتوان رکورد کرد؟

ببینید دوست عزیز بالاخره هر چیزی را بهر کاری ساخته اند و دوربین های عکاسی را برای گرفتن عکس ساخته اند نه فیلمبرداری.ولی خوب این دوربین ها کل امکانات دوربین های مخصوص فیلمبرداری hd را ارائه نمیدهند ولی تا حد زیادی میتونه شما را قانع کنه.من خودم یه دوربین عکاسی hd دارم که مخصوصا برای عکاسی اونو گرفتم ولی کیفیت فیلمبرداریش خیلی خوبه و آدمو وادار میکنه که بعضی اوقات فیلم هم بگیره.در حالی که مطمئنم اگه فیلمبرداریش معمولی بود هیچ وقت سراغش نمیرفتم.در کل من از این نوع فیلمبرداری خیلی راضیم هر چند که کل امکانات مربوط به دوربین های مخصوص این نوع فیلمبرداری رو نداره.اینم در نظر بگیرید که قیمت دوربین های فیلمبرداری مخصوص hd بالاست.
ضمنا روی رم 8 گیگ حدود 110 دقیقه میشه فیلم با کیفیت HD گرفت.

prowler88
29-04-2009, 17:14
ضمنا روی رم 8 گیگ حدود 110 دقیقه میشه فیلم با کیفیت hd گرفت.
110 دقیقه!؟ مگه میشه؟

ebi66_boukan
01-05-2009, 00:13
110 دقیقه!؟ مگه میشه؟

شدن که میشه.این رو خود دفترچه دوربین نوشته.

Your Friend
17-05-2009, 14:48
به نظر من ارزششو دارن و تو مواقع ضروري مي توني فيلم با كيفيت داشته باشي...

*Alucard*
18-05-2009, 12:18
سلام دوستان
بعضی از دوربینها یه تایم محدود برای فیلم برداری HD دارن بعضیا هم فقط یه مقدار مشخصی از حافظه دوربین رو برای ضبط ویدئو در نظر میگیرن.
مثلا سونی Cyber-shot T500 حداکثر تا 10 دقیقه فیلم برداری میکنه و پاناسونیک Lumix DMC-TZ7 حداکثر تا 15 دقیقه بدون وقفه یعنی بعدش باید دوباره ضبط کنی... البته فیلم HD با کیفیت پائینتر بیشتر فیلمبرداری میکنن و موقع فیلم برداری یه سری امکانات هم دیگه در دسترس نیست مثل Zoom , ... البته بسته به برند دوربین داره مثلا FZ28 موقع فیلم برداری Zoom میکنه.

fery joon
04-03-2010, 19:54
سلام دوستان
بعضی از دوربینها یه تایم محدود برای فیلم برداری HD دارن بعضیا هم فقط یه مقدار مشخصی از حافظه دوربین رو برای ضبط ویدئو در نظر میگیرن.
مثلا سونی Cyber-shot T500 حداکثر تا 10 دقیقه فیلم برداری میکنه و پاناسونیک Lumix DMC-TZ7 حداکثر تا 15 دقیقه بدون وقفه یعنی بعدش باید دوباره ضبط کنی... البته فیلم HD با کیفیت پائینتر بیشتر فیلمبرداری میکنن و موقع فیلم برداری یه سری امکانات هم دیگه در دسترس نیست مثل Zoom , ... البته بسته به برند دوربین داره مثلا FZ28 موقع فیلم برداری Zoom میکنه.

رفيق مطمئني تي 500 فقط 10 دقيقه فيلم ميگيره؟ :18: من يه تي 500 گرفتم.فيلمبرداريش خيلي خوبه.عكسش هم خوبه
يعني هر چقدر هم رم بالايي داشته باشي بازم فقط 10 دقيقه فيلم ميگيره؟ من هنوز بالاتر از 10 دقيقه باهاش فيلم نگرفتم ولي فكر نميكنم اينجور باشه كه ميگي
كلا نظرت در مورد تي 500 چيه؟ :11:

seymour
05-03-2010, 19:44
رفيق مطمئني تي 500 فقط 10 دقيقه فيلم ميگيره؟ :18: من يه تي 500 گرفتم.فيلمبرداريش خيلي خوبه.عكسش هم خوبه
يعني هر چقدر هم رم بالايي داشته باشي بازم فقط 10 دقيقه فيلم ميگيره؟ من هنوز بالاتر از 10 دقيقه باهاش فيلم نگرفتم ولي فكر نميكنم اينجور باشه كه ميگي
كلا نظرت در مورد تي 500 چيه؟ :11:
نه دقیقاً .. منظور از این محدودیت در T500 ، نه به معنای کلاً 10 دقیقه، بلکه به این معناست که پیوسته و در یه take (یه بار ضبط مداوم) شما میتونی نهایتش 10 دقیقه ضبط کنی... طبیعتاً اگه ضبط رو متوقف کنی ، دوباره میتونی ضبط کنی و از این نظر محدودیتی نیست ..

با اون حساب، مشکل خاصی پیش نمیاد .. یه برداشت 10 دقیقه ای خیلی طولانیه و شاید توی سینما هم سالی 1-2 تا فیلم (از بین هزار تا فیلم!) پیدا بشه که یه take ده دقیقه ای بگیره! ..

از سایت سونی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):

The camera can continuously record a video clip up to 10 minutes in length

//

خب اول اینکه دوربین شاید قدری قدیمی جلوه کنه حتی (مال تابستون سال قبله - یعنی 1.5 سال پیش) ... ضمن اینکه با توجه به قیمت، کیفیت عکس و باتری اش قابل قبول نیست... طراحی مناسب داره در عوض و فیلمبرداری خوب (HD استریو)