PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Lcd یا پلاسما مسئله این است !

omid750
27-04-2009, 14:15
اگر جدیدا تجربه گشتن در بازار دیجیتال جهت خرید یک تلویزیون جدید را داشته باشید(البته از نوع مایه داری آن را میگویم وگرنه مارا که با این حرفا کاری نیست!) حتما با این دو اصطلاح برخورد کرده اید : LCD و پلاسما . دو محصولی که در ظاهر بسیار به یکدیگر شبیه هستند هر دو دارای یک صفحه تخت با ابعاد نسبتا بزرگ می باشند ولی این ظاهر ماجراست خب اگر به این موضوع برخورده اید و گفته های بازاری فروشنده نیز قانع تان نکرده است به ادامه مطلب توجه کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
LCD

شباهت LCD و پلاسما پس از عبور از ظاهر مشابه شان در همین جا پایان می پذیرد چرا که این دو از دو نوع تکنولوژی متفاوت برای نمایش تصویر استفاده می کنند که البته این دو تکنولوژی نیز هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

1- LCD :و یا Liquied Crystal Display (بعبارت ساده تر صفحه نمایش با تکنولوژی کریستال مایع) به این صورت عمل میکند که ذرات ریز کریستال مایع در میان دو صفحه شیشه ای تخت بصورت اصطلاحا ساندویچ شده قرار میگیرند که با تغییر اندازه جریان الکتریکی وارده به کریستالها تصویر نهائی شکل می گیرد.

LCD

2- پلاسما : تکنولوژی شکل گیری تصویر در این نوع نمایشگرها نسبت دوری با اتفاقی که در لامپ های فلوروسنت رخ می دهد، دارد. بدین نحو که صفحه نمایش از چندین سلول تشکیل شده است که در هر سلول دو صفحه مجزا شیشه ای وجود دارد که این دو صفحه توسط یک شکاف از یکدیگر جدا شده اند ،در درون این شکاف ترکیب گاز نئون - زنون (Neon-Xenon) قرار میگیرد که در حین ساخت دستگاه این گاز به فرم مایع (Plasma) در می آید ، و هنگامی که تلویزیون مورد استفاده قرار میگیرد این گاز باردار شده و تولید فسفر قرمز ، آبی و بالاخره سبز را می نماید که این نیز در نهایت موجب شکل گیری تصویر میگردد. که به هر واحد این فسفرهای رنگی در اینجا پیکسل گفته میشود.

Plasma

خب اینها اتفاقاتی هستند که در پس زمینه اتفاق می افتند ولی برای مقایسه بین این دو، مهم کیفیت تصویر نهائی به نمایش درآمده است و نه آنچه پشت تصویر رخ میدهد که باز هم در این زمینه هر تکنولوژی مزایا و معایب خود را دارد که به آن می بپردازیم:

الف) مزایای پلاسما ها بر LCD ها:
شاید بزرگترین عامل برتری پلاسما ها علاوه بر فاکتور قیمت توانائی آنها در به نمایش درآوردن کامل رنگ مشکی است چیزیکه بزرگترین عامل ضعف LCD ها می باشد تا جائیکه تقریبا هیچ LCD پیشرفته ای نیز قادر به نمایش کامل رنگ مشکی نیست و در هر حال مقداری نور از پس زمینه به بیرون تراوش میکند.
دومین عامل برتری پلاسما ها زاویه دید نسبتا بالای آنها نسبت به رقیبان LCD خود است که در اینجا با فاصله گرفتن از یک پنل LCD کیفیت تصویر به نمایش در آمده کم کم رو به افول میرود در حالیکه این موضوع در مورد پلاسما ها تقریبا ثابت است که این مورد نیز مشابه بقیه موارد این قسمت با پیشرفت سریع LCD ها رو به بهبودی است.
سومین مورد تفوق پلاسما ها در توانائی نمایش با کیفیت رنگ هاست جائیکه بازهم همان تراوش نور از پس زمینه LCD ها بر کیفیت رنگ های به نمایش درآمده تاثیر دارد . ممکن است این نکته را نیز شنیده باشید که LCD ها در توانائی دنبال کردن تصاویر سریع (مثلا در یک فیلم حادثه ای با فریم های سریع ) کند عمل میکند و سایه تصویر قبلی بروی تصویر فعلی تاثیر گذار است که این نکته مربوط به پنل های نسبتا قدیمی LCD میباشد که با کاهش زمان پاسخگوئی LCD ها این نکته نیز مرتفع شده است.

Plasma

و اما می رسیم به بزرگترین عامل برتری پلاسما ها بر پسرعمو های LCD شان و آن هم مطمئنا چیزی نیست مگر قیمت ! پلاسما ها مخصوصا در سایزهای بالا قیمت بسیار پائین تری را نسبت به LCD ها ارائه میکنند مثلا یک پلاسمای 42 اینچی در حدود 30 درصد بزرگتر از یک LCD با اندازه 37 اینچ است در حالیکه هردو قیمتی تقریبا مساوی دارند (چیزی نزدیک 2 میلیون تومان) . البته مطمئن باشید که در سال های آینده این نسبت به علت سرمایه گذاری وسیع در صنعت LCD به نفع LCD تغییر جهت خواهد داد ولی در آن موقع هم باز این نسبت در مورد ابعاد بالاتر (مثلا پلاسمای "52 در مقابل LCD "42) برقرار خواهد بود.

ب) مزایای LCD ها بر پلاسماها :
اگر از LCD ها ناامید شده اید باید بگویم که این پایان ماجرا نیست . LCD ها قادر به نمایش پیکسل های بیشتری نسبت به پلاسماهای هم سایز خود می باشند ، علاوه بر آن مصرف برق LCD ها نسبت به رقیبان پلاسمای خود در حدود 30 درصد کمتر میباشد و از اینها گذشته وزن آنها نیز بسیار کمتر از پلاسماهاست که این موضوع حمل ونقل و نصب دیواری آنها را آسانتر می کند.
طول عمر LCD ها نیز بالاتر از رقیبان پلاسمای خود است (که این نسبت در مورد پنل های قدیمی پلاسما بیشتر مشهود بود که عمری در حدود 20000 ساعت داشتند یعنی چیزی در حدود تماشای روزی 8 ساعت برای تقریبا 7 سال جائیکه LCD ها طول عمر 60000 ساعت را دارا می باشند) که با تولید پلاسماهای پیشرفته این نسبت بطرز مشهودی بهبود یافته است و به رقمی نزدیک به همان 60000 ساعت نزدیک شده است.(لازم به یادآوری است که طول عمر یک پنل زمانی ست که روشنائی صفحه به نصف مقدار اولیه نزول میکند).
نکته نهائی در مورد ضعف های پلاسما در قبال LCD پدیده ایست به نام جا افتاده گی تصویر(Burn-in) که در طی آن اگر تصویری بمدت طولانی بروی صفحه ثابت بماند سایه این تصویر تا مدتها بروی صفحه نمایش باقی می ماند که به لطف پیشرفت فناوری و ویژگی های پلاسماهای جدید مثل استفاده از Screen Saver این موضوع به حداقل رسیده است.
یک نکته مهم دیگر نیز در اینجا باقی میماند و آن هم پشتیبانی دستگاه از فرمت HD است که تصاویر با کیفیت را ارائه میکند . برای اینکه از این مورد مطمئن شوید حتما دستگاه شما (پلاسما یا LCD) میبایست حداقل از رزولوشن 720در 1280 پشتیبانی کند که این البته شرط لازم است و نه کافی.
خب پس از اینکه با این دو نوع تکنولوژی آشنا شدیم حالا نوبت به انتخاب میرسد در این رده اگر دلتان به حال جیب مبارک سوخته باشد و در عین حال خواهان یک تکنولوژی برتر هستید مطمئنا پلاسما انتخاب بهتری ست .ولی اگر قیمت در درجه اهمیت پائینی برای شما قرار دارد و کیفیت بالای تصویر ، حمل آسان ، مصرف پائین انرژی و از همه مهمتر خلاص شدن از تکنولوژی دردسر ساز "لامپ تصویر" برایتان مهم است بدون شک به LCD فکر کنید.

===========
نظر شخصي خودم

با تمام تكنولوژي هايي كه پاناسونيك و پايونير دارن براي پلاسما تعريف مي كنن ، هنوز مشكلات پلاسما از جمله مصرف برق وحشتناك ، مشكل سوختن پيكسلها باقي مونده.......

فكر نمي كنم اصلا معقول باشه كه يه تلويزيون 40 اينچ پلاسما بخريم و حدودا 500 وات بسوزونه. در صورتي كه LCD
تقريبا 200

تكنولوژي جديد LCD كه نور پس زمينه LED هستش مصرف برقش فوق العاده پايينه . مثلا يه تلويزيون 70 اينچ LED مصرف برقش با يه LCD سايز 40 اينچ برابري مي كنه..

پس كلا پلاسما از نظر مصرف انرژي تعطيله حتي با وجود تكنولوژي هاي جديد.

من مطمنم كه عمر پلاسما ها هم با تمام تبليغاتي كه براشون ميشه همچنان از ال سي دي پايين تره ، چون به خاطر مصرف بالاي برق ، استهلاك بيشتري دارن.

مواردي مثل سرعت پلاسما هم ديگه تو ال سي ديهاي جديد كاملا حل شده ....كم پيش مياد كه ال سي دي بخرين كه از مارك معتبر باشه و سرعتش پايين باشه.

در ضمن توي پخش تصاوير HD ذاتا پلاسما خوب عمل نمي كنه و بيشتر بدرد SD مي خوره.

خلاصه به قول سوني ، تكنولوژي پلاسما كاملا از رده خارج حساب ميشه.

*Alucard*
27-04-2009, 16:49
دوست عزیز شما مثل اینکه ظاهرا به برند سونی علاقه و تعلق خاطر زیادی دارین و سعی در تبلیغ اون چیزی که علاقه شما هست بدون توجه به واقعیات موجود میکنید من این رو فقط اینجا از این بابت عرض میکنم که اطلاعات اشتباه شما ممکنه دوستان بازدید کننده رو به اشتباه بنداره .

پس لطفا از روی مستندات موجود صحبت کنید!!!

این جدول مصرف برق آخرین مدل LCD پنل 55 اینچی سونی هست که اتفاقا LED بک لایت هم هست:

لینک منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم جدول مصرف برق آخرین مدل پلاسمای پاناسونیک 46 اینچی:

لینک منبع:

اینم جدول مصرف برق پلاسمای 58 اینچی پاناسونیک:

لینک منبع:

کلا مصرف برق پلاسماها بیشتر از ال سی دی هست ولی نه تا اون حد که شما اغراق میکنی البته به برند سازنده هم ربط داره در مورد طول عمر پنل هم الان همه سازنده های پلاسما پنلهاشونو 100,000 ساعت گارانتی کردن.

real man
27-04-2009, 18:48
ممنون آقا مهدي.

مستند صحبت كردن باعث جلوگيري از غرض ورزي ميشه

omid750
28-04-2009, 08:21
البته فكر كنم شما هم علاقه عجيبي به برند پاناسونيك داريد كه اينهمه از يه تكنولوژي مرده طرفداري مي كنيد.

پاناسونيك با فناوري NeoPDP رو آورده و ادعا مي كنه كه مصرف برق رو كلي كاهش داده.

تلويزيون پاناسونيك TX-P50G10 با همين فناوري و سايز 50 اينج داره 435 وات ميسوزونه

حالا سوني با سايز 2 اينچ بيتشتر يعني سايز 52 اينچ داره 251 وات مي سوزونه . حالا شما حساب كن چقدر اختلافه ...
تازه سوني 2 اينچ هم بيشتره.

تازه اين چيزايي كه از پاناسونيك گفتم مربوط به جديدترين تكنولوژي پلاسماست.....اين پلاسماهاي پاناسونيك كه الان تو بازاره در حد تيم ملي برق مي سوزونه .........

پلاسما يك تكنولوژي مرده حساب ميشه.شركت هاي سامسونگ و ال جي و غيره سرمايه گذاري خيلي كمي روش انجما دادن......سوني كه اصلا خط توليد پلاسما رو بسته .......فقط يه شركت داره روش سرمايه گذاري ميكنه اونم پاناسونيكه ، چون همه شركتها فهميدن كه سرمايه گذاري كردن روي اين تكنولوژي با وجود LCD و OLED بي فايده است.

amsjavan
28-04-2009, 08:50
البته فكر كنم شما هم علاقه عجيبي به برند پاناسونيك داريد كه اينهمه از يه تكنولوژي مرده طرفداري مي كنيد.

پاناسونيك با فناوري NeoPDP رو آورده و ادعا مي كنه كه مصرف برق رو كلي كاهش داده.

تلويزيون پاناسونيك TX-P50G10 با همين فناوري و سايز 50 اينج داره 435 وات ميسوزونه

حالا سوني با سايز 2 اينچ بيتشتر يعني سايز 52 اينچ داره 251 وات مي سوزونه . حالا شما حساب كن چقدر اختلافه ...
تازه سوني 2 اينچ هم بيشتره.

تازه اين چيزايي كه از پاناسونيك گفتم مربوط به جديدترين تكنولوژي پلاسماست.....اين پلاسماهاي پاناسونيك كه الان تو بازاره در حد تيم ملي برق مي سوزونه .........

پلاسما يك تكنولوژي مرده حساب ميشه.شركت هاي سامسونگ و ال جي و غيره سرمايه گذاري خيلي كمي روش انجما دادن......سوني كه اصلا خط توليد پلاسما رو بسته .......فقط يه شركت داره روش سرمايه گذاري ميكنه اونم پاناسونيكه ، چون همه شركتها فهميدن كه سرمايه گذاري كردن روي اين تكنولوژي با وجود LCD و OLED بي فايده است.

شما مشکلت فقط برقه؟ اون مصرف برقی هم که می گی ۴۹۰ واته برای حداکثر استفادشه اما در حالت عادی حتی می تونه کمتر از ۲۰۰ وات هم مصرف کنه! پلاسما یک تکنولوژی سوخته نیست و نخواهد بود این که می بینی شرکت های دیگه کمتر تو پلاسما سرمایه گذاری می کنند به خاطر اینه که توانایی شو ندارند. یعنی تا وقتی که شرکت های بزرگی مثل پاناسونیک و Pioneer وجود دارند بقیه دیگه حرفی برای گفتن ندارند! البته اخیرا Pioneer دیگه پلاسما تولید نمی کنه و این موضوع هم هیچ ربطی به این تکنولوژی سوخته بودن نداره. در ضمن شما قیمت رو هم مقایسه کن. در سایز های بالا قیمت پلاسما خیلی کمتر از قیمت LCD با همون امکاناته! در ضمن یک تکنولوژی سوخته هیچ وقت جایزه برنده نمیشه!
در مورد مدل TX-P50G10 که جدیدترین مدل پاناسونیکه شما برو یه جستجو بکن ببین چه چیزهایی در موردش گفتن! من تا حالا هیچ comment رو ندیدم که از این مدل تعریف نکرده باشه! به امکاناتش هم یه نگاه بنداز بعد با LCD مقایسه کن.

omid750
28-04-2009, 09:34
شما مشکلت فقط برقه؟ اون مصرف برقی هم که می گی ۴۹۰ واته برای حداکثر استفادشه اما در حالت عادی حتی می تونه کمتر از ۲۰۰ وات هم مصرف کنه! پلاسما یک تکنولوژی سوخته نیست و نخواهد بود این که می بینی شرکت های دیگه کمتر تو پلاسما سرمایه گذاری می کنند به خاطر اینه که توانایی شو ندارند. یعنی تا وقتی که شرکت های بزرگی مثل پاناسونیک و Pioneer وجود دارند بقیه دیگه حرفی برای گفتن ندارند! البته اخیرا Pioneer دیگه پلاسما تولید نمی کنه و این موضوع هم هیچ ربطی به این تکنولوژی سوخته بودن نداره. در ضمن شما قیمت رو هم مقایسه کن. در سایز های بالا قیمت پلاسما خیلی کمتر از قیمت LCD با همون امکاناته! در ضمن یک تکنولوژی سوخته هیچ وقت جایزه برنده نمیشه!
در مورد مدل TX-P50G10 که جدیدترین مدل پاناسونیکه شما برو یه جستجو بکن ببین چه چیزهایی در موردش گفتن! من تا حالا هیچ comment رو ندیدم که از این مدل تعریف نکرده باشه! به امکاناتش هم یه نگاه بنداز بعد با LCD مقایسه کن.

شما هم برو ببين چه چيزهايي در مورد LCD-LED Backlight هاي سوني گفتن ....
.سري Z سوني تونست به عنوان بهترين ال سي دي سال از طرف مجله What Hi-Fi انتخاب بشه......

Sony Bravia ZX1 world's thinnest LCD

عجيبه كه شما ميگي شركتهاي ديگه تكنولوژي پلاسما ندارن !!!!

مثلا خود سوني تكنولوژي شو چون نداشت خط توليدشو قطع كرد.....عجب!!!؟؟؟

يا اينكه سامسونگ كه بزرگترين توليد كننده پنل در دنياست حالا نمي تونه پلاسما بزنه .....باز هم عجب !!!

پايونير هم كه فهميده قضيه چيه ...اونم ديگه مي خواد بي خيال پلاسما بشه...

مونده فقط يه شركت اونم پاناسونيك كه توي نسل بعدي UFHD ميفهمه كه سرمايه گذاري روي پلاسما چقدر اشتباه بوده......

شما خودت يه سر برو جمهوري و كيفيت ال سي دي رو با پلاسما مقايسه كن ، اونوقت متوجه ميشي كه چقدر تصاوير پلاسما تو HD پايين تر از ال سي دي هستش....

چون اصولا پلاسما براي sd و دنياي گذشته است نه براي HD و دنياي آينده.

real man
28-04-2009, 09:39
من سوالم اينه كه tv قراره چه كاري انجام بده ؟!

غير از اينه كه شما ميخواهيد تصاوير با بهترين كيفيت رو ببينيد ؟
يا اينكه قراره ويترين تكنولوژي تو خونه شما باشه ؟!

فارغ از اينكه پلاسما با برندهاي پانا يا پايونير تحسين نمايشگاههاي معتبر رو برانگيخته واقعا تصويري كه علي‌الخصوص پايونير با همين تكنولوژي به اصطلاح مرده ارائه مي‌كنه خيلي واقعي‌تر از ٩٩% lcd هاي م.جود در بازاره.

هالا ما بياييم يه تصوير جيغ رو نگاه كنيم و به اين دل خوش كنيم كه تكنولوژي اون نمرده !

omid750
28-04-2009, 10:43
من سوالم اينه كه tv قراره چه كاري انجام بده ؟!

غير از اينه كه شما ميخواهيد تصاوير با بهترين كيفيت رو ببينيد ؟
يا اينكه قراره ويترين تكنولوژي تو خونه شما باشه ؟!

فارغ از اينكه پلاسما با برندهاي پانا يا پايونير تحسين نمايشگاههاي معتبر رو برانگيخته واقعا تصويري كه علي‌الخصوص پايونير با همين تكنولوژي به اصطلاح مرده ارائه مي‌كنه خيلي واقعي‌تر از ٩٩% lcd هاي م.جود در بازاره.

هالا ما بياييم يه تصوير جيغ رو نگاه كنيم و به اين دل خوش كنيم كه تكنولوژي اون نمرده !

ما مي خوايم بهترين كيفيت تصوير رو ببينم ...ولي تا بحال توي اينهمه پلاسمايي كه خودمون به چشم ديديم هيچ حرفي براي گفتن در مقابل ال سي دي نداشتن.......يه سر به جمهوري بزن خودت دستت مياد....

در ضمن قرار نيست ما تصاوير واقعي رو ببينم....اگه قرار بود تصاوير واقعي رو ببينم همون فناوري crt براي شما كافي بود.!!!

مردم همه دوست دارن تصاوير رو زيباتر و شفاف تر از واقعيت ببينن نه يه سري تصاوير مرده ! اصلا فلسفه اينهمه تكنولوژي كه توي دوربين هاي فيلمبرداري و عكسبرداي و نمايشگرها اينه كه تصاوير رو شفاف تر و زيباتر نشون بدن......

شما اگه تصاوير مرده پلاسما رو خيلي دوست داري يه crt بزار تو خونت ....هيچ كدوم از مشكلات ال سي دي و پلاسما رو هم نداره ...:31:

*Alucard*
28-04-2009, 11:35
سلام
دوستان ظاهرا بحث با امید جان بی فایده هست ایشون اگر آیه هم نازل بشه زیر بار حرف حقیقت نمیرن فقط در یک صورت ممکن بود ایشون قبول کنن که پلاسما بهتره اونم اگر سونی پلاسما میساخت.
موفق باشید.
فقط اینو اضافه کنم:
من هیچ علاقه ای به هیچ برندی ندارم عزیزم چون معتقدم علاقه به یه برند خاص در نهایت باعث حدر دادن پول آدم برای یه محصول بد میشه الانم تو خونه یه ال سی دی سونی دارم منتها متاسفانه یه بار موقع تمیز کردنش چون پایه میزی که ال سی دی روش بود چرخ داشت به لبه فرش گیر کرد و ال سی دی از روش افتاد زمین مشکل پیدا کرد و من اتفاقی یه پلاسما خریدم و خشبختانه یا متاسفانه دیدم که کیفیتش فوق العاده هست به خصوص برای فیلم دیدن و بازیهای کامپیوتری بر خلاف LCD که همه رنگهارو اغراق آمیز و غیر واقعی نشون میده که فقط به درد دموهایی میخوره که پشت ویترین مغازه ها پخش میکنن و عکسهای ثابت و نماهای کم تحرک پلاسماها همون کیفیت رو در فیلمهای FullHD که من از اینترنت دانلود کردم داره به علاوه زاویه دید مناسب و بدون موشن بلورهایی که ال سی دی ها تو نماهای سریع و بازیها ایجاد میکنن.
شما هم اگر از تصویر براق خوشت میاد وقتی رفتی جمهوری کنترل تلویزیون رو از فروشنده مغازه بگیر و Eco mode پلاسمارو که بیشتر پلاسماها دارن خاموش کن و کنتراست تصویر رو هم روی 100 بزار بعد ببین پلاسما چطوری هست.

Ami R 940
28-04-2009, 12:05
یکی از آشَنای ما یه پلاسما سامسونگ خریده به قیمت 1.700 42 اینچ با یه میز اشانتیون . مدلش حضور ذهن ندارم . الان یه هفته ای میشه خریده و اون روز زنگ زدم بش گفتم چطوره تی وی مبارکاس و این حرفا به شدت ناراضی بود می گفت مثل بخاری داغ میکنه و گرما شدیدی میده و از طرفی هم سفید رو بسیار کدر نشون می ده و کیفیتش با ال سی دی باجناقش که سامسونگ هست اونم مدل فکر کنم مدل a 550 هست اگه اشتباه نکنم . از زمین تا آسمون فرق میکنه خلاصه گفت گول ارزونیش رو خوردم و خریدم . الانم به فکر فروختنش هست.

به هر حال تجربه ثابت کرده هیچ ارزونی بی دلیل نیست .

الانم فکر کنم تنها شرکتی پلاسما میزنه به طور حرفه ای پاناسونیکه پایونر هم بود که دیگه نیست ظاهرا . وبرند های دیگه مثل سامسونگ و ال جی و.. نهیتا 3 4 مدل دان پلاسما و تولیدی در این زمینه نمی کنن و درت ولید ال سی دی و ال ای دی جدیدا تمرکز دارند .

تا انجا هم که اطلاع دارم و در سایت های اینترنتی خوندم پایونر هم می خواد پلاسما رو دیگه تولید نکنه می مونه فقط پاناسونیک .

*Alucard*
28-04-2009, 12:46
یکی از آشَنای ما یه پلاسما سامسونگ خریده به قیمت 1.700 42 اینچ با یه میز اشانتیون . مدلش حضور ذهن ندارم . الان یه هفته ای میشه خریده و اون روز زنگ زدم بش گفتم چطوره تی وی مبارکاس و این حرفا به شدت ناراضی بود می گفت مثل بخاری داغ میکنه و گرما شدیدی میده و از طرفی هم سفید رو بسیار کدر نشون می ده و کیفیتش با ال سی دی باجناقش که سامسونگ هست اونم مدل فکر کنم مدل a 550 هست اگه اشتباه نکنم . از زمین تا آسمون فرق میکنه خلاصه گفت گول ارزونیش رو خوردم و خریدم . الانم به فکر فروختنش هست.

به هر حال تجربه ثابت کرده هیچ ارزونی بی دلیل نیست .

الانم فکر کنم تنها شرکتی پلاسما میزنه به طور حرفه ای پاناسونیکه پایونر هم بود که دیگه نیست ظاهرا . وبرند های دیگه مثل سامسونگ و ال جی و.. نهیتا 3 4 مدل دان پلاسما و تولیدی در این زمینه نمی کنن و درت ولید ال سی دی و ال ای دی جدیدا تمرکز دارند .

تا انجا هم که اطلاع دارم و در سایت های اینترنتی خوندم پایونر هم می خواد پلاسما رو دیگه تولید نکنه می مونه فقط پاناسونیک .

دوست عزیز برند با برند فرق میکنه الان صنامم lcd تولید میکنه ببینی فکر میکنی خاموشه این که یه برندی روی یه تکنولوژی خوب کار نمیکنه دلیل نمیشه که کل اون تکنولوژی مشکل داره پلاسماهای سامسونگ به جز یه مدلش بقیشون تو هفتا آسمون یه ستاره هم ندارن.

amsjavan
28-04-2009, 12:53
شما هم برو ببين چه چيزهايي در مورد lcd-led backlight هاي سوني گفتن ....
.سري z سوني تونست به عنوان بهترين ال سي دي سال از طرف مجله what hi-fi انتخاب بشه......

sony bravia zx1 world's thinnest lcd

عجيبه كه شما ميگي شركتهاي ديگه تكنولوژي پلاسما ندارن !!!!

مثلا خود سوني تكنولوژي شو چون نداشت خط توليدشو قطع كرد.....عجب!!!؟؟؟

يا اينكه سامسونگ كه بزرگترين توليد كننده پنل در دنياست حالا نمي تونه پلاسما بزنه .....باز هم عجب !!!

پايونير هم كه فهميده قضيه چيه ...اونم ديگه مي خواد بي خيال پلاسما بشه...

مونده فقط يه شركت اونم پاناسونيك كه توي نسل بعدي ufhd ميفهمه كه سرمايه گذاري روي پلاسما چقدر اشتباه بوده......

شما خودت يه سر برو جمهوري و كيفيت ال سي دي رو با پلاسما مقايسه كن ، اونوقت متوجه ميشي كه چقدر تصاوير پلاسما تو hd پايين تر از ال سي دي هستش....

چون اصولا پلاسما براي sd و دنياي گذشته است نه براي hd و دنياي آينده.

شما مثل اینکه با دقت پست بنده رو نخوندید! من کجا گفتم تکنولوژی پلاسما رو ندارند!؟ من گفتم توانایشو ندارند منظورم هم از توانایی یعنی توانایی رقابت با شرکت های بزرگی مثل پاناسونیک و پایونیر رو ندارند. پایونیر هم به دلایل نامعلومی که هنوز اعلام نشده پلاسما دیگه تولید نمی کنه! ربطی هم به بد بودن تکنولوژی پلاسما نداره! در ضمن من بیشتر صحبتم روی آخرین سری پلاسمای پاناسونیک که اون هم هنوز تو ایران نیومده که من خودم بتونم مقایسه کنم.
شما هم لطفا اینقدر خیال بافی نکنید که در آینده چه اتفاقی می افته نظر چند تا کارشناس رو تو سایت های معتبر بخونیدتا متوجه بشوید.

*Alucard*
28-04-2009, 13:07
پایونیر هم به دلایل نامعلومی که هنوز اعلام نشده پلاسما دیگه تولید نمی کنه

پایونیر دلیلشو گرون بودن این تکنولوژی اعلام کرده چون هزینه راه اندازی خط تولید پلاسما خیلی گرون هست و متریالی که تو ماژول پلاسما استفاده میشه بر عکس ال سی دی که پلاستیک هست صفحه های شیشه ای فوق العاده با کیفیت هست.

ehs_soltany
28-04-2009, 17:02
بین lcd مدرن و پلاسمای مدرن:
پلاسما

amsjavan
28-04-2009, 17:03
پایونیر دلیلشو گرون بودن این تکنولوژی اعلام کرده چون هزینه راه اندازی خط تولید پلاسما خیلی گرون هست و متریالی که تو ماژول پلاسما استفاده میشه بر عکس ال سی دی که پلاستیک هست صفحه های شیشه ای فوق العاده با کیفیت هست.
پس چطور اینقدر هزینه نهایی برای خرید ارزان تر از lcd تموم میشه؟ فکر نمی کنم فقط دلیلش این باشه چون عوضش مشتری های خودش رو داره و بالاخره سودشو می بره

ehs_soltany
28-04-2009, 17:12
کی میگه پلاسما برای sd است.
یه تلویزیون فول اچ دی چه پلاسما باشه چه ال سی دی تصویر sd رو یه جور نشون میده البته به شرطی که سایزشون مشابه باشه.
وقتی سایز بزرگ میشه کیفیت پایین تصاویر sd تو چشم میزنه.

چیزایی که تو کیفیت تصویر موثرند:
1- کیفیت و تعداد رنگ(در پلاسما بالاتره)
2- کنتراست(در پلاسما بالاتره)
3- زمان پاسخگویی
4- فرکانس تصویر سازی: 100 هرتز بودن(در پلاسما بالاتره)
5- موتور پردازش تصویر(بسته به مدل)
6- 10 بیتی یا 8 بیتی بودن پانل(بسته به مدل)
7- رزولوشن پانل(بسته به مدل)
8- میزان روشنایی پانل (در پلاسماهای مدرن بالاتره)

*Alucard*
28-04-2009, 21:03
پس چطور اینقدر هزینه نهایی برای خرید ارزان تر از lcd تموم میشه؟ فکر نمی کنم فقط دلیلش این باشه چون عوضش مشتری های خودش رو داره و بالاخره سودشو می بره
اتفاقا گرونتر تموم میشه فقط تو سایزای بالای 40 اینچ مقرون به صرفه تر هست.دلیلی که پاناسونیک پلاسما پنلاشو با کیفیت بالا و قیمت ارزون درست میکنه خط تولید تمام روباتیکش هست که پایونیر اون خط تولید رو در اختیار نداشت بعد با پانا قرار داد بست که ماژول پلاسماهاشو از پانا بخره ولی بعداز یه مدت دوباره یه قرار داد همکاری با هم بستن که پایونیر فن آوری Kuro رو به پاناسونیک فروخت چیزی هم از کم و کیف قرار دادشون منتشر نشده احتمالا پیشنهاد سخاوتمندانه ای از طرف پاناسونیک بهش شده که ممکنه بخشی از سود فروش پنلها باشه.

یه تلویزیون فول اچ دی چه پلاسما باشه چه ال سی دی تصویر sd رو یه جور نشون میده البته به شرطی که سایزشون مشابه باشه.

3- زمان پاسخگویی

احسنت , خلاصه و مفید.

Terry Bogard
28-04-2009, 23:09
من یه السیدی سونی w450 خریدم اصلا ازش راضی نیستم بدرد بازی اصلا نمیخوره همش تصویر تار میشه سایه های بازی به هم میخوره نمیدونم مشکل از السیدی منه یا کلا السیدی اینجوریه برنامه های تلویزیون ایران و ماهوارم زیاد جالب نیست نمیدونم چرا اینطوریه اگه کسی مثل من مشکل داره لطفا راهنمایی کنه.

real man
29-04-2009, 09:25
ما مي خوايم بهترين كيفيت تصوير رو ببينم ...ولي تا بحال توي اينهمه پلاسمايي كه خودمون به چشم ديديم هيچ حرفي براي گفتن در مقابل ال سي دي نداشتن.......يه سر به جمهوري بزن خودت دستت مياد....

در ضمن قرار نيست ما تصاوير واقعي رو ببينم....اگه قرار بود تصاوير واقعي رو ببينم همون فناوري crt براي شما كافي بود.!!!

مردم همه دوست دارن تصاوير رو زيباتر و شفاف تر از واقعيت ببينن نه يه سري تصاوير مرده ! اصلا فلسفه اينهمه تكنولوژي كه توي دوربين هاي فيلمبرداري و عكسبرداي و نمايشگرها اينه كه تصاوير رو شفاف تر و زيباتر نشون بدن......

شما اگه تصاوير مرده پلاسما رو خيلي دوست داري يه crt بزار تو خونت ....هيچ كدوم از مشكلات ال سي دي و پلاسما رو هم نداره ...:31:

مشكل شما اينه كه ٢ تا قضيه رو متوجه نميشي !

اول فرق تصاوير زيبا با تصاوير واقعي
دوم فرق ابعاد crt با پلاسما و lcd !

اولي سليقه‌اي هست ولي دومي خيلي خطرناكه :31:

vchip
29-04-2009, 10:30
اصلا کیفیت و نحوه نمایش رنگها در پلاسما با ال سی دی قابل مقایسه نیست . اگه اهل فیلم دیدن هستید اولین گزینه پلاسماست . مصرف انرژی هم هر چقدر بالا باشه اما می ارزه . چون واقعا روانی و نرمش تصاویر در پلاسما به همراه رنگهای واقعی ارزشش رو داره . پلاسماها تصاویر SD رو بهتر از lcd پخش میکنند و در تصاویر HD حتی در مدل های HD Ready با Full HD های موجود ال سی دی برابری میکنند FullHD های پلاسما که جای خود دارند .حتما برای مقایسه به این سایتها مراجعه کنید .
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید /

omid750
29-04-2009, 11:19

3- زمان پاسخگویی

پلاسما فقط براي پخش تصاوير SD هستش و هميشه تو پخش 1080P از ال سي دي عقب مي مونه....

اين قسمتي از متن سايت Cnet

If you're a true high-def junkie who's keen to see every pixel of a 1080p source reproduced as is, then LCDs are seemingly the way to go

يا اين قسمت

LCDs can give you better resolution

متن اصلي از سايت Cnet

من نمي دونم شما چه جوري ادعاي كيفيت پلاسما رو مي كنيين

من قبل از اينكه برم جمهوري و ال سي دي بخرم قصد خريد پلاسما داشتم.....

وقتي رفتم جمهوري كيفيت پلاسماهاي ال جي و سامسونگ و پاناسونيك رو با ال سي دي هاي همين ماركها مقايسه كردم........

پلاسما به هيچ وجه نمي تونه 1080P رو خوب پخش كنه.....

ال سي دي تو پخش تصاوير HD يك سرو گردن بالاتره و دقيقا ايم مساله رو Cnet تاييد كرده.

*Alucard*
29-04-2009, 13:35
پلاسما فقط براي پخش تصاوير SD هستش و هميشه تو پخش 1080P از ال سي دي عقب مي مونه....

وقتی هر دوشون 1080p به صورت native هستن یعنی جفتشون 1920x1080 عدد پیکسل دارن من نمیدونم این چه منطقیه که شما بر اساسش حرف میزنی!!!!و قتی جفتشون تعداد پیکسل یکسان دارن پس با نسبت یک به یک دارن سیگنال های 1080p رو پخش میکنن.
بله ال سی دی تو سایزهای پائین رزولوشن بهتری داره اونم زمانی که شما بخوای از 37 اینچ پائینتر بخری چون تولید پلاسما تو این سایز هزینه بر هست ولی بعضیا مثل هیتاچی پلاسمای 32 اینچی 1080p هم ساختن.
توی سایت Cnet هم هیچ جا ننوشته که تو کیفیت پخش HD ال سی دی بهتره تازه نوشته تو کیفیت تصویر هنوز پلاسما حرف اول و میزنه و بهترینه ولی تو سایزهای پائین ال سی دی ها رزولوشن بالاتر دارن همین.

اون لینکم مال سایت استرالیایی Cnet هست اینجا مقایسشون تو Cnet اصلی هست:

مشکل اصلی شما این هست که وقتی رفتی جمهوری نگاه کردی دیدی هر تلویزیونی که تصویرش براقتره گفتی ایول همون بهتره و به چیزای دیگه توجه نکردی هر چند شفافیت پلاسماها رو اگر کنترلشو میگرفتی و کنتراستشو صد میکردی در همون حد هست ولی خب متاسفانه شما به این چیزا توجه نداشتی!

*Alucard*
29-04-2009, 17:52
اصلا کیفیت و نحوه نمایش رنگها در پلاسما با ال سی دی قابل مقایسه نیست . اگه اهل فیلم دیدن هستید اولین گزینه پلاسماست . مصرف انرژی هم هر چقدر بالا باشه اما می ارزه . چون واقعا روانی و نرمش تصاویر در پلاسما به همراه رنگهای واقعی ارزشش رو داره . پلاسماها تصاویر SD رو بهتر از lcd پخش میکنند و در تصاویر HD حتی در مدل های HD Ready با Full HD های موجود ال سی دی برابری میکنند FullHD های پلاسما که جای خود دارند .حتما برای مقایسه به این سایتها مراجعه کنید .
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید /

سلام مرسی دوست عزیز اون سایت Avforums رو من زیاد میبینم مطالب خوبی داره ولی این HDTVtest.co.uk رو ندیده بودم خیلی خوب و دقیق و علمی پنلهارو تست کرده بودن و کارشون درست بود دستت درد نکنه.

omid750
29-04-2009, 22:09
مشکل اصلی شما این هست که وقتی رفتی جمهوری نگاه کردی دیدی هر تلویزیونی که تصویرش براقتره گفتی ایول همون بهتره و به چیزای دیگه توجه نکردی هر چند شفافیت پلاسماها رو اگر کنترلشو میگرفتی و کنتراستشو صد میکردی در همون حد هست ولی خب متاسفانه شما به این چیزا توجه نداشتی!

اینقدر از پلاسما تعریف کردید که باعث شدید دوباره برم جمهوری و با دقت بیشتری نگاه کنم.....

یه نمایندگی پایونیر زیر پل حافظ هستش ...رفتم و نمایشگرهای پایونیر رو هم دیدم....

یکی دوتا نمایندگی پاناسونیک هم هستش ...رفتم و با دقت تصاورشونو نگاه کردم....

نتیجه گیری....

تصاویر پایونیر بهتر از پاناسونیک بود...

قیمت پایونییر نجومی بود !

در تصاویر بعضی از پلاسماها یک لرزش خفیف میدیدم که نفهمدیم علتش چیه که فوق العاده بد بود...

کیفیت تصاویر پاناسونیک من رو و یاد crt های 30 سال پیش انداخت !

کیفیت تصاویر پلاسما به حدی پایین بود که اصلا دوست نداشتم دیگه نگاهشون کنم....

از اون طرف کیفیت تصاویر و مناظر توی سونی و سامسونگ اینقدر زیبا بود که دوست داشتم ساعت ها بشینم و نگاه کنم

حالا که دقیقتر شدم ، مطمن شدم که ال سی دی یک سر و گردن بالاتره و بیخود نیست که شرکتی مثل سونی چند سال پیش خط تولید پلاسما رو بست.....

اصلا شما بزارید حرفماو سر این که من یه فن بوی متعصبم..... به نظرم بهتره که بچه هایی که دسترسی به تهران و جمهوری دان ، برن تصاویر پاناسونیک رو با سونی و سامسونگ مقایسه کنن و بیان اینجا بگن....

*Alucard*
30-04-2009, 00:10
ای بابا شما مثل اینکه گیرنده هات مشکل داره!!
1. من میگم همون تصاویری رو که تو نمایندگی سامسونگ و سونی پخش میکنن روی پلاسما هم اگر پخش کنن همونطوریه پس وقتی از دوتا source جدا تصویر پخش میشه نمیشه قضاوت کرد توی نمایندگی پاناسونیک نمیتونن دموی پاناسونیک رو پخش کنن چون مشکل وزارت ارشاد داره چون سالن باله لندن رو نشون میده و چارملیدر های بسکتبال و فوتبال آمریکایی رو من دموشو دارم اگه خواستی واست میفرستم.
2.بهت گفتم کنترل تلویزیون رو بگیر و حالت تصویر رو روی حالت vivid بزار بعد کنتراست رو روی 100 و eco mode رو هم خاموش کن ماشالا همینطوری رگباری میای اینجا پست میدی بدون اینکه پست کسی رو بخونی.
3. شما اگه فکر میکنی همه دنیا خالی میبنده و این همه سایت از Cnet گرفته تا ... نفهمن که بهترین تلویزیون سال رو پلاسما انتخاب میکنن و فقط شما میفهمی برو هر چی دوست داری بخر ولی نیا با اطلاعات غلط بقیه رو به اشتباه بنداز.

این عکس رو هم خودم گرفتم بالایی ال سی دی سامسونگ و پائینی پلاسمای پاناسونیک هست جفتشون از یک Source هستن و جفتشون روی کنتراست 100%:

البته نمیشه به این سایت ها استناد کرد .

مدل 60 ال جی اسکارلت برنده جایزه تو نمایشگاه آلمان که هر سال بزرگزار میشه شد میون کلی الل سی دی در سال 2008 .
بعد این سایت امتیاز 3 از 5 بش داده . همینو با یه مدل سامسونگ که مقایسه کرده مدل 650 اون از 5 5 گرفته . در حالی که این مدل سامسونگ در اون نمایشگاه هم موجود بود. اسم نمایشگاش یادم نیست با کمی سرچ به دست میاد

ختم کلام انکه هر کسی ساز خودشو میزنه از این سایتا بهترین راه تشخیص خود آدمه .

سلام امیر جان شما درست میگید توی نمایشگاهها بعضی وقتا یه مدلی رو قبل از ریلیز کردن نمایش میدن که بعدا با اونی که تو بازار میدن فرق داره الان پاناسونیک سری G هم تو نمایشگاه CES 2009 برنده جایزه بهترین تلویزیون نمایشگاه شده ولی از Cnet امتیاز 8 گرفت.
در ضمن توی نمایشگاه یه دموی کالیبره شده مخصوص اون پنل رو روش نمایش میدن که هیچ وقت نقطه ضعفای پنل رو نمایش نمیده.

Ami R 940
30-04-2009, 00:19
همه دنیا خالی میبنده و این همه سایت از cnet گرفته تا ...

البته نمیشه به این سایت ها استناد کرد .

مدل 60 ال جی اسکارلت برنده جایزه تو نمایشگاه آلمان که هر سال بزرگزار میشه شد میون کلی الل سی دی در سال 2008 .
بعد این سایت امتیاز 3 از 5 بش داده . همینو با یه مدل سامسونگ که مقایسه کرده مدل 650 اون از 5 5 گرفته . در حالی که این مدل سامسونگ در اون نمایشگاه هم موجود بود. اسم نمایشگاش یادم نیست با کمی سرچ به دست میاد

ختم کلام انکه هر کسی ساز خودشو میزنه از این سایتا بهترین راه تشخیص خود آدمه .

Ami R 940
30-04-2009, 01:38
این عکس رو هم خودم گرفتم بالایی ال سی دی سامسونگ و پائینی پلاسمای پاناسونیک هست جفتشون از یک Source هستن و جفتشون روی کنتراست 100%:

اول تشکر می کنم بابت عکسا و یه سری جزییات مطرح شده از شما .

و در رابطه با این عکس چرا در ال سی دی و عکس بالایی نور محیط بازتاب داشته . در حالی که در پلاسما اینطور نبوده بحث برانگیزه

و با توجه به سرچی که مدت ها پیش در رابطه با ال سی دی و پلاسما داشتم سایت های بسیاری چه ایرانی چه خارجی ذکر داشته اند ال سی دی بازتاب نور محیط نداره بلعکس پلاسما

یه توضیح از سایت مادیران ال جی .

به‌دليل استفاده از فسفر در ساختار صفحه نمايش تلويزيون پلاسما، نورهاي محيطي و مزاحم مانند نور خورشيد و چراغ‌هاي روشنايي اتاق از روي صفحه نمايش اين تلويزيون‌ها منعكس شده و باعث ايجاد اختلال در ديد مي‌شود.

در تلويزيون LCD، تصوير از طريق عبور نور از فيلترهاي باريك تشكيل مي‌گردد. به همين دليل انعكاس منتفي شده و نور مزاحم محيط بركيفيت، وضوح تصوير و ديد شما تأثير منفي نخواهد داشت.

این در حالی هست که در عکس شما موضوع کاملا بلعکس شده
]

*Alucard*
30-04-2009, 02:04
سلام دوست عزیز اون عکس از محیط واقعی گرفته شده و چون سامسونگ بالاتر قرار داره و به نور پرژکترهای سقف نزدیکتر هست احتمالا اون بازتاب نور به خاطر این مسئله هست در ضمن توی پلاسماهای جدید(منظور یک ساله اخیر) از Anti Reflector جدید استفاده شده.توی این عکسها هم معلومه.

در بین ال سی دی ها هم سامسونگ از تلق محافظ براق استفاده میکنه که زیاد باز جذب نور جالبی نداره ولی سونی از آنتی رفلکتور مات استفاده میکنه که نتیجش خیلی خوب بوده.

ehs_soltany
30-04-2009, 10:32
من فکر میکنم این مساله نباید اینقدر پیچیده باشه و کش پیدا کنه

قبلا پلاسماها ایرادهایی داشتند(بازتاب نور، عمر کم، باقی موندن جای تصویر ثابت، روشنایی، مصرف برق، وزن زیاد) اما
پلاسماهای مدرن تقریبا هیچ ایرادی ندارند و در حال حاضر بهترین هستند

mehdimdi
30-04-2009, 12:57
اگه بحث تکنولوژی مدرن باشه شما باید ال سی دی های مدرن رو با پلاسماهای مدرن مقایسه کنید که بازم بنظر من ال سی دی تصاویر شارپ تر و زنده تری نشون میده . شما یه نگاهی به مشخصات ال سی دی های مدرن بکنید تا متوجه قدرت و کیفیتشون بشید .

*Alucard*
30-04-2009, 13:10
اگه بحث تکنولوژی مدرن باشه شما باید ال سی دی های مدرن رو با پلاسماهای مدرن مقایسه کنید که بازم بنظر من ال سی دی تصاویر شارپ تر و زنده تری نشون میده . شما یه نگاهی به مشخصات ال سی دی های مدرن بکنید تا متوجه قدرت و کیفیتشون بشید .
پلاسماهای مدرن رو مگه شما دیدین؟ هنوز وارد بازار ایران نشده.

من فکر میکنم این مساله نباید اینقدر پیچیده باشه و کش پیدا کنه

قبلا پلاسماها ایرادهایی داشتند(بازتاب نور، عمر کم، باقی موندن جای تصویر ثابت، روشنایی، مصرف برق، وزن زیاد) اما
پلاسماهای مدرن تقریبا هیچ ایرادی ندارند و در حال حاضر بهترین هستند

ضمن تائید حرفای شما اون موقع ها که پلاسماها بازتاب نور داشتن و عمر کم و ... ال سی دی های همون موقع به لعنت خدا هم نمیارزیدن کنتراست فوق العاده پائین , مشکل سوختن پی در پی بک لایت , زاویه دید افتضاح و ... الان حدود دو ساله که ال سی دی ها یکم پیشرفت کردن بعضی از دوستان فکر میکنن در این زمانی که ال سی دیها پیشرفت میکردن سازنده های پلاسما برگ چغندر درو میکردن.

مقایسه تصویری پلاسمای مدرن با ال سی دی مدرن:
پلاسمای Neo PDP پاناسونیک در برابر فیلیپس LED backlight همونطور که مشخصه یه سری چیزا اصلا در ال سی دی دیده نمیشه.

پلاسمای Neo PDP پاناسونیک با 600Hz ساب فیلد در برابر تلویزیون LCD 200Hz سونی توی یه نما با حرکت سریع موشن بلور روی ال سی دی کاملا مشخصه در حالی که تصویر در پلاسما صاف هست.

vchip
01-05-2009, 15:59
سلام مرسی دوست عزیز اون سایت avforums رو من زیاد میبینم مطالب خوبی داره ولی این hdtvtest.co.uk رو ندیده بودم خیلی خوب و دقیق و علمی پنلهارو تست کرده بودن و کارشون درست بود دستت درد نکنه.

خواهش میکنم .
شما هم بسیار خوب و دقیق این موضوع رو بررسی میکنید. ارایه مستندات در این بحثها به خوبی میتونه جلوی نظراتی رو که از روی تعصب مطرح مشند رو بگیره و اگاهیها رو زیاد کنه .
نکته مهم در بررسی این تلویزیونها اینه که همه باید در شرایطط یکسان نوری و سورس مقایسه بشند چیزی که در خیابان خمهوری امکان نداره .

omid750
02-05-2009, 08:39
كاهش فروش پلاسما به ميزان 22 درصد

vchip
02-05-2009, 09:09
كاهش فروش پلاسما به ميزان 22 درصد

آخرش به نکته مهمی اشاره کرده :
Industry experts expect to see plasma companies focus on technology improvements to score more sales in coming months. With the LCD market suffering losses of its own ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] first_loss.html) right now, it's far too soon to count plasma out.

Terry Bogard
03-05-2009, 03:03
اول از همه با تشکر از جناب alucard که وقت میزارن و همه چیز رو خوب توضیح میدن به اضافه عکسو ...
من یه السیدی سونی خریدم w450 خیلیم دوسش دارم ولی جدا از تعصب موقع فوتبال دیدن و یا تو فیلمای سریع یه دفعه همه چی محو میشه فقط به درد چیزای یواشو آروم میخوره فیلم دیدنم باهاش زیاد لذت بخش نیست به خصوص فیلمای sd باور کنین من الان وقتی میخوام یه فیلم ببینم میرم روی تلویزیون لامپ تصویری قدیمی خودمون میبینم که مارکشم پاناسونیکه کلا پاناسونیک تو تلویزیون یه چیز دیگس وقتی رفتم السیدی بخرم بابم گفت پاناسونیک بخر چون بهترین تلویزیونای دنیارو پاناسونیک میسازه!!!

mehdimdi
03-05-2009, 16:42
اول از همه با تشکر از جناب alucard که وقت میزارن و همه چیز رو خوب توضیح میدن به اضافه عکسو ...
من یه السیدی سونی خریدم w450 خیلیم دوسش دارم ولی جدا از تعصب موقع فوتبال دیدن و یا تو فیلمای سریع یه دفعه همه چی محو میشه فقط به درد چیزای یواشو آروم میخوره فیلم دیدنم باهاش زیاد لذت بخش نیست به خصوص فیلمای sd باور کنین من الان وقتی میخوام یه فیلم ببینم میرم روی تلویزیون لامپ تصویری قدیمی خودمون میبینم که مارکشم پاناسونیکه کلا پاناسونیک تو تلویزیون یه چیز دیگس وقتی رفتم السیدی بخرم بابم گفت پاناسونیک بخر چون بهترین تلویزیونای دنیارو پاناسونیک میسازه!!!

مشکل اصلی سونی در ال سی دی هاش (البته بجز یه مدل از سری x) همین زمان پاسخگوییشه که واقعا بد عمل میکنه . کلا سونی بدرد دیدن فیلم تلویزیون و ماهواره نمیخوره . سامسونگ و ال جی بهترن . البته پاناسونیک هم ال سی دی هاش زیاد جالب نیستند .

omid750
04-05-2009, 07:42
اين جدول براي فروش سه ماهه اول سال 2009 هستش كه از آمارهاي npd استفاده كرده.

همونطور كه ميبينيد فروش پلاسما بسيار ضعيف بوده و پاناسونيك بيشترين بازار رو از دست داده.

فروش پلاسماهاي پاناسونيك كاهش يافت

فروش پلاسماهاي سامسونگ و ال جي افزايش يافت.

به دنبال پايونير ،هيتاچي و vizio از بازار پلاسما كناره گيري كردند.