PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوری میتونم ظاهر برنامه ام رو به صورت اکس پی کنم

Max pane
08-02-2006, 13:31
سلام می خاستم بدونم چه جوری میتونم ظاهر برنامه ام رو به صورت اکس پی کنم اگر می شه لطف کنید راهنمای کنید . ممنون ;)

Payman_62
08-02-2006, 17:40
قبلا بيتا در اين مورد يه تاپيك زده بود و توضيح كامل داده بود. سرچ كن پيدا ميكني.

navid_mansour
08-02-2006, 18:03
Are ras mige

navid_mansour
08-02-2006, 18:06
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

*Batman*
08-02-2006, 18:11
سلام
من از Microsoft Visual Basic 2005 Express Edition استفاده ميكنم.از كنترلهاي XP استفاده ميكنه.
تازه قابليت پشتيباني از VB6 هم داره.
خلاصه اينكه خيلي توپه.البته يه فرقهايي با VB6 داره.

blackroos
08-02-2006, 21:14
سلام مکس پین جان
اینم یک توضیح کامل البته از روش بالا هم می تونی استفاده کنی حالا این روش رو هم یاد بگیر ضرر نداره

براي اين کار بايد از API ها استفاده کنيم . API برگرفته شده از سر واژه هاي Application Programing Interface (رابط برنامه نويسي کاربردي) است . API ها توابعي از پيش ساخته شده در سيستم عامل ويندوز هستند که مي توانيم از انها در برنامه نويسي در Visual Basic استفاده کنيم . اين توابع در چندين فايل Dll موجودند که از جمله اين فايلها متوان KERNEL32 , USER32 , GDI32 , WINMM و .... . ما براي استفاده از WinXP Themes بايد از تابع InitCommonControls که در کتابخانه ي که در و يندوز XP موجود است استفاده مي کنيم . براي فراخواني (Declare ) يک تابع از متد زير استفاده ميکنيم :

Private Declare Function <نام تابع> Lib " Dll نام کتابخانه " () As Long

پس براي فراخواني تابع InitCommonControls با توجه به متد بالا در قسمت General فرم در ويژوال بيسيک کد زير را مي نويسيم :

Private Declare Function InitCommonControls Lib "comctl32.dll" () As Long

اکنون براي form در رويداد Initialize کد زير را بنويسيد ( رويداد Initialize وقتي فراخواني مي شود که فرم ايجاد شود ) :

Private Sub Form_Initialize()
InitCommonControls
End Sub

تا اينجا کارمان با فرم تمام شد و اکنون مي توانيد چند CommandButton , CheckBox , OptionButton , . . . را به فرم اضافه کنيد . و پس از اتمام کار بر روي فرم آنرا Compile کرده و بصورت Exe مي سازيم .

يک New Text Document را در همان پوشه اي که فايل exe وجود دارد مي سازيم و کدهاي زير را در آن کپي مي کنيم و بعد آنراذخيره مي کنيم . حالا بايد نام و پسوند فايل را تغيير دهيم و مطابق الگوي مقابل عمل کنيم EXE.MANIFEST.نام فايل exe

براي اينکه نام و پسوند فايل را عوض کنيم نياز به اين داريم که نام و پسوند فايل را به طور کامل ببينيم براي اين کار وارد Control Panel شده و Folder Option را اجرا مي کنيم بعد به قسمت View شده و تيک Hide Extentions For Known File Type را بر مي داريم حالا همه فايلها را با نام و پسوند کامل مشاهده مي کنيم و ميتوانيم با استفاده از Rename (کليد F2) نام فايل را با توجه به متد بالا تغيير دهيم . مثلا اگر نام فايل exe بصورت ُSample.exe باشد نام فايل که با پسوند txt است را به Sample.exe.MANIFEST تغيير مي دهيم .

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

کد مربوط به فايل EXE.MANIFEST.نام فايل exe

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
<assembly xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v1" manifestVersion="1.0">
<assemblyIdentity type="win32" processorArchitecture="*" version="6.0.0.0" name="mash"/>
<description>Enter your Description Here</description>
<dependency>
<dependentAssembly>
<assemblyIdentity
type="win32"
name="Microsoft.Windows.Common-Controls" version="6.0.0.0"
language="*"
processorArchitecture="*"
publicKeyToken="6595b64144ccf1df"
/>
</dependentAssembly>
</dependency>
</assembly>

مخلصت BLACKROOS (رضا)

blackroos
08-02-2006, 21:15
حسن جان نمی تونم فایل ماشین حساب رو که گفته بودی تصحیح کنم دانلود کنم اگر می تونی رو به ایملم بفرست
blackroos2005@noavr.com

Max pane
09-02-2006, 13:47
حسن جان نمی تونم فایل ماشین حساب رو که گفته بودی تصحیح کنم دانلود کنم اگر می تونی رو به ایملم بفرست
blackroos2005@noavr.com

رضا جان ممنون از توضیحاتت ولی یک مشکلی که هست فایل ماشین حساب فرستاده نمیشه ولی سعی میکنم اونو برات بفرستم
قربانت حسن

پسرشجاع
09-02-2006, 15:16
آقا چرا وقتی من از فایل مانی فست استفاده میکنم ارور زیر رو میده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

navid_mansour
09-02-2006, 19:13
از روشی که من گفتم استفاده کردی؟؟؟؟ ماله من درست کار میکنه یه جایی رو اشتباه کردی حتما درست کپی کن .از ماله من,ببین چی میشه.درست نشد بگو حتما