PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربورد Nf4 Ultra,و Hard Sata

reza_f
08-02-2006, 01:42
سلام دوستان . براي خريد سيستم با توجه به راهنمائي دوستان و بحث هاي مطرح شده در تاپيك هاي مختلف به نتايج خوبي رسيدم . ولي براي تهيه دو قطعه نتوانستم تصميم قطعي بگيرم.در اينجا با تشكر و سپاس از همه دوستان تقاضا دارم در مورد اين دو قطعه مرا راهنمائي كنيد.
در مورد مادر بورد به اين نتيجه رسيدم با سوكت939 و چيپ nf4 ultra يكي از سه مدل زير را بگيرم .ولي كدام در عمل
بهتر است را نمي دانم.
DFI LANPARTY NF4 ULTRA _D
ABIT FATAL1TY AN8
EPOX EP _9NPA3 ULTRA
در مورد هارد دو مدل
250G SATA +BUFFER 16MB
200G SATA2 +BUFFER 8MB
سيستم مورد نظرم رو براي كا رهاي معمولي گرافيكي و بازي مي خوام . در ضمن اگر اخرين قيمت مادر بورد ها رو بگوئيد ممنون مي شوم.

ALIAK28
08-02-2006, 02:11
سلام
اول از همه بگم که من خودم اینها رو که می نویسم با مشورت دوستان در بخش سخت افزار و گرامیان همین سایت فهمیدم.
ثانیا" اگر می خواهی برای بازی مادر برد بگیری و قیمت برات مهم نیست Sli بگیر. مخصوصا اگر Dfi می گیری! گر چه می گن یک خصوصتی معمولیش هم داره که خیلی شبیه Sliمی شه ولی خوب فقط 20تومن گرونتره
ثالثا هارد Sata2خوب بهتره دیگه!
رابعا بین مادر بردها من در کل به همون Dfi رسیدم. می گن باگ داره Bios اون . ولی فکر کنم اگر زیاد بهش ور نریم مشکلی پیش نیاد. در ثانی خود دوستان سخت افزاری که خیلی هاشون همین رو دارند.
و در نهایت قیمت : قیمت : نوع معمولی حدود 142000
نوع Sli حدود 160-168 ( البته شاید الان یه کم فرق کرده باشد)

mahdy2021
08-02-2006, 08:38
چون خودت اطلاعاتت كامله كه نياز به توضيح نداره
در عالي بودن دي اف آي شكي نيست DFI LANPARTY NF4 ULTRA _D

در مورد هارد هم حالا كه dvd ها اومده و حجم زيادي بين هارد و dvd جابجا ميشه پس هر چقدر بيشتر بهتر ولي فكر كنم سرعت مقدمتره چون اختلاف 50gig بيشتر نيست فقط SATA2

در مورد قيمت هم من يكبار گفتم كه طي 1 يا 2 ماه حداكثر يه قطعه 2 يا 3 هزار تومن جا بجا مي شود (غير از موارد استثنا)

reza_f
08-02-2006, 12:12
با سلام و تشكر خدمت ALIAK28 ,mahdy2021
در مورد مادربورد sli به نظر مي رسد در صورتي خريد ان منطقي خواهد بود كه نصب دو كارت گرافيك همزمان بوده وكاربرد دو كارت
با هم در همان مقطع موردنياز باشد.در صورتيكه كارت دوم را بخواهيم با تاخير تهيه كنيم .دو حالت وجود دارد. اولا شايد هنكام
تهيه كارت دوم در بازار به سختي گير بيايد يا از رده خارج شده باشد. ثانيا شايد براي نرم افزار و بازيهاي جديد تر تكنولوژي عوض
شود. مثلا ديگر direct x9 جاي خود را به نسخه جديدتر بدهد. بنابراين من به اين نتيجه رسيدم كه خر يدن كارت هاي گرافيك
جديد وپر قدرت تر مقرون به صرفه تر از موازي كردن دو كارت ضعيف تر است.
در مورد دومدل هاردي كه نوشتم با اينكه قيمت تقريبا يكسان كه دارند سوالم در مورد سرعت وعملكرد بهتر بود. مي خواستم
بدانم buffer بالاتر نقش مهمتري دارد يا اينكه sata2 اصلا با sata1 قابل مقايسه نيست.ممنون مي شوم اگر سايتي را معرفي
كنيد كه اين دو مدل رو با هم مقايسه كرده باشه.

HamidFULL
08-02-2006, 12:48
رضا عزيز DFI LANPARTY NF4 ULTRA _D برای بهترين کارايی و طراحی سخته شده و شما در آينده ميتونيد سيستم رو باهاش OverClock کنيد و از خريد سيستم جديد تر خوداری کنيد

ABIT FATAL1TY هم حرف نداره و کيفيت سخت پايين تر از DFI داره ولی در بقيه موارد شبيه DFI هست

EPOX EP _9NPA3 ULTRA هم برد خوبی هست نه برای Overclocking خفن برای عمر درازی که داره و بدون مشکل و ...

Hard Only 200G SATA2 +BUFFER 8MB

ALIAK28
08-02-2006, 14:37
با سلام و تشكر خدمت ALIAK28 ,mahdy2021
در مورد مادربورد sli به نظر مي رسد در صورتي خريد ان منطقي خواهد بود كه نصب دو كارت گرافيك همزمان بوده وكاربرد دو كارت
با هم در همان مقطع موردنياز باشد.در صورتيكه كارت دوم را بخواهيم با تاخير تهيه كنيم .دو حالت وجود دارد. اولا شايد هنكام
تهيه كارت دوم در بازار به سختي گير بيايد يا از رده خارج شده باشد. ثانيا شايد براي نرم افزار و بازيهاي جديد تر تكنولوژي عوض
شود. مثلا ديگر direct x9 جاي خود را به نسخه جديدتر بدهد. بنابراين من به اين نتيجه رسيدم كه خر يدن كارت هاي گرافيك
جديد وپر قدرت تر مقرون به صرفه تر از موازي كردن دو كارت ضعيف تر است.
در مورد دومدل هاردي كه نوشتم با اينكه قيمت تقريبا يكسان كه دارند سوالم در مورد سرعت وعملكرد بهتر بود. مي خواستم
بدانم buffer بالاتر نقش مهمتري دارد يا اينكه sata2 اصلا با sata1 قابل مقايسه نيست.ممنون مي شوم اگر سايتي را معرفي
كنيد كه اين دو مدل رو با هم مقايسه كرده باشه.

رضا عزيز DFI LANPARTY NF4 ULTRA _D برای بهترين کارايی و طراحی سخته شده و شما در آينده ميتونيد سيستم رو باهاش OverClock کنيد و از خريد سيستم جديد تر خوداری کنيد

ABIT FATAL1TY هم حرف نداره و کيفيت سخت پايين تر از DFI داره ولی در بقيه موارد شبيه DFI هست

EPOX EP _9NPA3 ULTRA هم برد خوبی هست نه برای Overclocking خفن برای عمر درازی که داره و بدون مشکل و ...

Hard Only 200G SATA2 +BUFFER 8MB
وقتی دوتا استاد اینجاهستند ما دیگه چه کاره ایم.! فقط حرفشون رو خوب گوش کن! پشیمون نمی شی.

mahdy2021
08-02-2006, 14:49
كنيد كه اين دو مدل رو با هم مقايسه كرده باشه.First, what SATA2 products have you two encountered? I'm looking hard for SATA2 enclosures for new versions of external SATA RAID solutions i've been working on for over a year now, for use with Final Cut Editing on the G5.

Second, to answer your questions, SATA2 allows for twice the throughput of SATA(3GB/sec). I'm sure it doesn't actually perform at that rate, but to know, you'd have to have several drives in a RAID connected via a single SATA2 connection. Otherwise, you're drives are your speed bottleneck, whether you've got them connected via SATA1 or SATA2. (I expect RAID solutions exactly like I described to come out this year, most likely using SATA2 cables to run to external stacks of drives, just like the XSERVE).

SATA2's real value is as a cheap connectivity solution that will hopefully make the more expensive options (FibreChannel, SCSI, even FW800) obsolete.

نقش بافر در همين انجمن توضيح داده شده و مطمئن باشيد كه تاثيرش كم نيست.
اين بالا هم در دوبخش مزاياي ساتا2 توضيح داده شده.
ورژن و نوع جديدي از RAID است كه در واقع يكي كردن 2 يا چند هارد است و يكسري مطالب ديگر

reza_f
09-02-2006, 01:17
با سلام خدمت دوستان .اقا حميد ميشه لطف كنيد. بگوئيد سيستم زير چند تمام ميشه.

Case Green
DVDRom Pioneer
FDD Teac
Ram 1GB(2x512) Dual crusial
Hard 200 maxtor Sata2
Graphic Geforce 6600GT
CPU Athlon 64 3200+ 939
DFI LANPARTY NF4 ULTRA _D mother board

HamidFULL
10-02-2006, 23:34
با سلام خدمت دوستان .اقا حميد ميشه لطف كنيد. بگوئيد سيستم زير چند تمام ميشه.

Case Green
DVDRom Pioneer
FDD Teac
Ram 1GB(2x512) Dual crusial
Hard 200 maxtor Sata2
Graphic Geforce 6600GT
CPU Athlon 64 3200+ 939
DFI LANPARTY NF4 ULTRA _D mother board

770.000 Tomas