PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ايجاد خطوط افقي بر روي مانيتور

Mirage
08-02-2006, 00:27
يك دونه مادربورد با گرافيك 950 اينتل (چيپست 945) ديدم كه روي مانيتور خطوط افقي ميانداخت وقتي كه فركانس رو روي 85 مي برديم بهتر مي شد ولي اين مشگل رفع نمي شد
كسي ميدونه راه رفع اين مشگل چيه

كبريت
08-02-2006, 00:35
ميشه اسم مانيتور هم بگي؟
.
يكي از دوستاي من مانيتور سامسونگ داره كه همين مشكل رو داره و من فكر ميكنم از مانيتور باشه
.
ايا اوني هم كه شما ميگين مانيتورش سامسونگه؟

Mirage
08-02-2006, 00:39
روي چند تا مانيتور امتحان كرديم كه يكيش همين جادوي سبز سامسونگ بود

كبريت
08-02-2006, 00:58
يعني شما مطمژن هستيد كه بخاطر مانيتور نيست؟
.
بعضي ها هم ميگن بخاطر اسپيكر هست كه من اين. قب.ل ندارم
من تا حالا فكر ميكردم بخاطر مانيتور ه

Mirage
08-02-2006, 00:59
مانيتور من 710b Lg توي Osd چند تا گزينه بيشتر داره
H Moire
V Moire
شايد اين گزينه ها براي رفع اين مشگله
توضيح توي دفترچه مانيتور : براي كاهش تموج تصوير كه در اثر تداخل خط اسكن افقي با نقاط صفحه به وجود مي آيد ، به كار مي رود
مال اين گزينه ها نيست

Mirage
08-02-2006, 01:03
اون جايي كه تست مي كرديم 2 تا مانيتور بود با خود كيس كه يكي از مانيتور ها هميشه خاموش بود
تازه با يك مانيتور ديگه يه جاي ديگه هم تست كرديم
شايد اين كارت گرافيك خيلي پيشرفته هست وروي مانيتور هاي Crt جواب نمي دن

كبريت
08-02-2006, 01:20
اگه از مانيتور نيست از چي ميتونه باشه؟
خودت حدس ميزني از چي باشه؟

كبريت
08-02-2006, 01:28
اينطوري كه ميگين پس از مانيتور نيست
به نظر سما از چي ميتونه باشه؟

amd>intel
08-02-2006, 04:20
درايور مونيتور رو نصب كن و درايور كارت گرافيك رو اپديت كن.

كبريت
08-02-2006, 04:33
درايور مانيتور چيه؟
همون سي دي مانيتور رو ميگي؟

Mirage
08-02-2006, 11:04
فكر كنم فيميدم مشگل از كجاست داشتم دفتر مانيتور خودم رو مي خوندم توش نوشته

امواجي بر روي صفحه مشاهده مي شود
آيا امواجي را بر روي صفحه مشاهده مي كنيد ؟ اين اشگال ممكن است مربوط به يك فركانس خاص يا كارت ويدئويي باشد. براي برطرف كردن آن روشنايي صفحه رابيشتر كرده و با استفاده از گزينه Moire فهرست Osd آن را بر طرف كنيد.

حالا خرابي كار اينجاست كه ممكنه مانيتور طرف Osdش گزينه Moire رو نداشته باشه

kkain-blood
08-02-2006, 14:32
من بابازيstarship troopersهم مشكل دارم بازي راحت اجرا ميشه demoهاش پخش ميشه ولي وقتي وارد بازي ميشه رنگها طوري با هم قاطي ميشن كه هيچي نميشه ديد مثل اينكه افتادم رو دنده بدشانسي!!!

مثل اينكه من مشكل سخت افزاري پدا كردم توknight of templeهم رنگا قاطي ميشن توarea51 i هم همينطور ولي باneed for speed most wantedمشكلي ندارم كسي ميدونه كامپيوتر من چش شده؟

كبريت
08-02-2006, 14:51
فكر كنم فيميدم مشگل از كجاست داشتم دفتر مانيتور خودم رو مي خوندم توش نوشته

امواجي بر روي صفحه مشاهده مي شود
آيا امواجي را بر روي صفحه مشاهده مي كنيد ؟ اين اشگال ممكن است مربوط به يك فركانس خاص يا كارت ويدئويي باشد. براي برطرف كردن آن روشنايي صفحه رابيشتر كرده و با استفاده از گزينه Moire فهرست Osd آن را بر طرف كنيد.

حالا خرابي كار اينجاست كه ممكنه مانيتور طرف Osdش گزينه Moire رو نداشته باشه

ميشه بگي تو دفترچه ي كدوم مانيتور نوشته بود؟ ال جي يا سامسونگ؟

Mirage
09-02-2006, 00:43
دفتر مانيتور LG مدل 710B )مانيتور لامپي صفحه گرد)
البته من ديدم مانيتور هاي ال جي 2 رقم OSD دارن. يك نمونه پنجرشون سفيده كه Moire ندارن يك نمونشون هم پنجره آبي با هاشيه سبز كه گزينه Moire رو دارن. فكر ميكنم هر 2 رقم OSD رو توي مانيتورهاي سامسونگ هم ديدم

Mirage
09-02-2006, 01:01
من بابازيstarship troopersهم مشكل دارم بازي راحت اجرا ميشه demoهاش پخش ميشه ولي وقتي وارد بازي ميشه رنگها طوري با هم قاطي ميشن كه هيچي نميشه ديد مثل اينكه افتادم رو دنده بدشانسي!!!

مثل اينكه من مشكل سخت افزاري پدا كردم توknight of templeهم رنگا قاطي ميشن توarea51 i هم همينطور ولي باneed for speed most wantedمشكلي ندارم كسي ميدونه كامپيوتر من چش شده؟
اولان كه جاي اين سوال اينجا نيست

احتمال داره كارتت داغ مي كنه يا اين بازي با اين كارت سازگار نيست. مثلا من بازي كال آف ديوتي رو روي يك كارت جيفرس 2 نسب كردم بازي خوب كار مي كرد ولي وقتي وارد مرحله 2 شد ديوار ها رنگارنگ شده بودن ويك سري خطوط تيره مانه از ديد مي شد بعد توي تنظيم بازي به جاي دايركت ايكس 9، دايركت ايكس 7 رو انتخاب كردم مشگلش رفع شد احتمال 90% كارتت قديميه بايد عوضش كني. به خاطر مشگل كارت گرافيك آدم با چه مشگلات عجيبي رو برو نميشه كه تازه اين خوبش بود.
توي يك بازي كه در مورد ويتنام بود آدم ها مثل مترسك حركت مي كردند و اگر كلاهشون روي زمين مي افتاد بايد به كلاهشون تير مي زديم تا بميرن اگر به سرشون تير ميزديم نمي مردن بعد روي يك كارت گرافيك خوب امتحان كرديم درست كار مي كرد

kkain-blood
09-02-2006, 12:30
اولان كه جاي اين سوال اينجا نيست

احتمال داره كارتت داغ مي كنه يا اين بازي با اين كارت سازگار نيست. مثلا من بازي كال آف ديوتي رو روي يك كارت جيفرس 2 نسب كردم بازي خوب كار مي كرد ولي وقتي وارد مرحله 2 شد ديوار ها رنگارنگ شده بودن ويك سري خطوط تيره مانه از ديد مي شد بعد توي تنظيم بازي به جاي دايركت ايكس 9، دايركت ايكس 7 رو انتخاب كردم مشگلش رفع شد احتمال 90% كارتت قديميه بايد عوضش كني. به خاطر مشگل كارت گرافيك آدم با چه مشگلات عجيبي رو برو نميشه كه تازه اين خوبش بود.
توي يك بازي كه در مورد ويتنام بود آدم ها مثل مترسك حركت مي كردند و اگر كلاهشون روي زمين مي افتاد بايد به كلاهشون تير مي زديم تا بميرن اگر به سرشون تير ميزديم نمي مردن بعد روي يك كارت گرافيك خوب امتحان كرديم درست كار مي كرد
من اين سوال رو اينجا پرسيدم چون فكر ميكنم از مانيتور باشه چون كارت من قديمي نيست
كارت منnvidia6200 هست!
مانيتور من هم LGF700P
نمیدونم شاید ربطی نداشته باشه ولی این مشکل از وقتی شروع شد که مودم رو اشتباها زدم به برق!!

Mirage
09-02-2006, 12:59
يك نفر ديگه كه كارت Xfx6200 خريده بود همين مشگل رو داشت. البته من زياد باهاش صحبت نكردم
از همون اول اين مشگل رو داره يا كمي كه بازي مي كني اين مشكل رو پيدا مي كنه

kkain-blood
10-02-2006, 01:54
يك نفر ديگه كه كارت Xfx6200 خريده بود همين مشگل رو داشت. البته من زياد باهاش صحبت نكردم
از همون اول اين مشگل رو داره يا كمي كه بازي مي كني اين مشكل رو پيدا مي كنه
يعني كاريش نميشه كرد؟

Mirage
10-02-2006, 16:00
يعني كاريش نميشه كرد؟
نمي دونم بايد ببينمش تا بفهمم چشه
بردت XFX يا نه چون خودمم مي خواستم XFX6200 بخرم اگر بردت XFX من نرم بخرم !!!
بعدش هم نگفتي از اول بازي مشكل داره يا كمي كه بازي مي كني مشكل پيدا مي كنه ؟؟؟

Mirage
10-02-2006, 16:10
داشتم توي سايت بازيكده نگاه مي كرده مثل اينكه خيلي ها با كارت XFX مشكل دارن مال تو هم XFX يا نه ؟؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kkain-blood
11-02-2006, 01:35
داشتم توي سايت بازيكده نگاه مي كرده مثل اينكه خيلي ها با كارت XFX مشكل دارن مال تو هم XFX يا نه ؟؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برد من xfxهستش هميشه هم همون شروع بازي يان مشكل پيش مياد!

Mirage
01-03-2006, 20:10
مشکل از کارت گرافیکت بود، طرف هم گفت چون زیاد به چشم نمیاد بی خیالش شدم.