PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا اين يك اشكال فني در براويا هست؟

hamidR15
25-04-2009, 08:18
سلام خدمت دوستان
من حدود 1 ماه هست كه يك lcd سوني سري 40w400 گرفتم.تو بعضي از صحنه هاي تلويزيون ايران يه اختلالات رنگي بوجود مياد
مثلا تو فوتبالهاي خارجي زماني كه از چمن رو نشون ميده روي رنگ سبز بعضي از جاهاي زمين به رنگ قرمز در مياد!
يا تو برخي از فيلمهاي سينمائي كه تلويزيون پخش ميكنه،تو صحنه هاي تاريك پس زمينه هنرپيشه (گوشه هاي lcd) يه نوار به عرض 4 سانتيمتر از بالا به پائين به رنگ سبز كه قسمت بالاي lcd پررنگتر و به سمت پائين كه مياد محو ميشه!
به نظر شما اين نقص فني هست يا مربوط به سورس نمايش ميشه؟
تو سريال حضرت يوسف هم تو بعضي از صحنه ها كه داخل فضاي قصر فيلمبرداري شده ديوار پشت كاراكترها رنگش دائم تغيير ميكنه؟
دوستان لطف كنن اگر به اين مشكل برخورد كردن راهنمائي بفرمايند.
ممنون.

*Alucard*
25-04-2009, 10:50
سلام دوست عزیز خیلی سخت هست که بشه حدس زد مشکل از کجاس ممکنه مشکل از ویدئو پروسسور پنل باشه یا کلا ماژول پنل مشکل داشته باشه که بهتره با یه متخصص از نمایندگی تماس بگیری.
ولی ممکنه مشکل از اثر Geomagnetic هم باشه که طبیعی هست به خصوص اگر ستون خونتون فلزی باشه بهتره یه بار جای پنل رو عوض کنی ببینی از این مشکلات پیش میاد یا نه.

ehs_soltany
25-04-2009, 11:18
مشکل قاطی کردن رنگ تو صحنه های سریع برای LCD هایی که زمان پاسخگویی نامناسب دارند یا 100 هرتز نیستند وجود داره ولی نه در این حدی که شما گفتی

به نظر من با استفاده از DVD پلیر یا کامپیوتر یه فیلم مشابه 720 در 480 رو تماشا کن ببین این مشکل رو داره
مثلا میتونی صحنه گل بازیهای لیگ برتر رو با کیفیت تلویزیون از اینجا دانلود کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه مشکلی نبود احتمال داره آنتنت مشکل داشته باشه
یا شاید سیم آنتن از محیط پر از نویز رد میشه

hamidR15
25-04-2009, 15:26
ممنون،lcd نزديك ستون نيست ،سيم آنتن هم مستقيم از روي كار اومده ،فكر كنم بايد با نمايندگي يه تماس بگيرم.

hamidR15
26-04-2009, 08:07
سلام
با نمايندگي تماس گرفتم،طرف ميگه اگر تو همه كانالها اين مورد مشهوده ايراد از lcd هستش ولي اگر فقط تو چند برنامه هست ايراد از آنتن يا خود برنامه هستش.
طرف گفت از طريق رسيور كانالهارو دريافت كني بهتره.ولي من الان باآنتن مركزي همه كانالهارو بدون سايه و باكيفيت خيلي خوب در يافت ميكنم.راستش دل چركين شدم.
تو دريافت تصاوير كانالهاي ماهواره و بيشتر برنامه ها مشكلي نداره فقط تو بعضي ازز صحنه هاي فيلمها و سريالها اين مشكل رنگ رو داره.تو تنظيماتش هم قسمت كاهش نويز رو تو بالاترين حالت گذاشتم.
نميدونم؟!!:41:

mehdimdi
26-04-2009, 21:33
سلام
با نمايندگي تماس گرفتم،طرف ميگه اگر تو همه كانالها اين مورد مشهوده ايراد از lcd هستش ولي اگر فقط تو چند برنامه هست ايراد از آنتن يا خود برنامه هستش.
طرف گفت از طريق رسيور كانالهارو دريافت كني بهتره.ولي من الان باآنتن مركزي همه كانالهارو بدون سايه و باكيفيت خيلي خوب در يافت ميكنم.راستش دل چركين شدم.
تو دريافت تصاوير كانالهاي ماهواره و بيشتر برنامه ها مشكلي نداره فقط تو بعضي ازز صحنه هاي فيلمها و سريالها اين مشكل رنگ رو داره.تو تنظيماتش هم قسمت كاهش نويز رو تو بالاترين حالت گذاشتم.
نميدونم؟!!:41:
یه چیز ثابت شدس که سونی در تصاویر sd و مخصوصا تلویزیون خودمون افتضاحه .

omid750
27-04-2009, 07:20
یه چیز ثابت شدس که سونی در تصاویر sd و مخصوصا تلویزیون خودمون افتضاحه .

ما خودمون سوني داريم...

دوستام هم سامسونگ دارن...

به جرات مي گم كه سوني تو پخش sd و همچنين تلويزيون ايران بهترينه...

hamidR15
27-04-2009, 07:56
سلام
ديشب يه امتحان كردم،داشت فوتبال پخش ميكرد و باز هم همانطور تو برخي از مناطق زمين روي رنگ سبز رنگ قرمز مايل به نارنجي دو دو ميزد.اومدم همان موقع چند دقيقه بازي رو روي فيلم ويدئو ضبط كردم.وقتي اونو پخش كردم ديدم رنگ طبيعي هستش؟!!به نظر خودم بايد از آنتن باشه.نظر شما چيه؟
امروز هم يه dvd اورجينال گرفتم تا خروجي ديجيتال رو هم چك كنم ببينم چه كيفيت جوريه.

omid750
27-04-2009, 08:15
سلام
ديشب يه امتحان كردم،داشت فوتبال پخش ميكرد و باز هم همانطور تو برخي از مناطق زمين روي رنگ سبز رنگ قرمز مايل به نارنجي دو دو ميزد.اومدم همان موقع چند دقيقه بازي رو روي فيلم ويدئو ضبط كردم.وقتي اونو پخش كردم ديدم رنگ طبيعي هستش؟!!به نظر خودم بايد از آنتن باشه.نظر شما چيه؟
امروز هم يه dvd اورجينال گرفتم تا خروجي ديجيتال رو هم چك كنم ببينم چه كيفيت جوريه.

1-سيگنال هوشمند تلويزيونتو روشن كن....شايد خاموشش كرده باشي....

2-ممكنه اشكال از آنتن يا تيونر تلويزيون باشه....اگه دستگاه ويديويي داري كه تيونر داشته باشه....فيش آنتن رو بزن به دستگه ويدويو و بعد ويديو رو وصل كن به تلويزيون.

اگه اشكال از پنل باشه ، باز هم بايد همونجوري بشه ولي اگه اشكال از تيونر باشه ، چون دستگاه ويديوت داره نقش گيرنده و تيونر رو بازي مي كنه ، نبايد مشكلي تو پخش باشه....

يه امتحاني بكن.....

hamidR15
27-04-2009, 15:39
ممنون اميد جان
1- روشن هستش،تا حالا خاموش نكردم
2-دقيقا همين كارو كردم،چون من از طريق ويدئو خيلي فيلم ضبط ميكنم تا بعدا ببينم.
:41:

omid750
28-04-2009, 10:33
ممنون اميد جان
1- روشن هستش،تا حالا خاموش نكردم
2-دقيقا همين كارو كردم،چون من از طريق ويدئو خيلي فيلم ضبط ميكنم تا بعدا ببينم.

ببين ما مي خوايم ببينيم اشكال از تيونر هستش يا پنل....

از ويديو فيلم ظبط نكن.....!!

فيش آنتن رو به ويديو بزن....

بعد از پشت ويديو خروجي صدا و تصويرشو وصل كن به تلويزيون.....و تلويزيون رو بزار تو حالت ورودي ويديو.....

حالا تصاوير تلويزيون رو كه ويديو داره ميگيره و ميده به تلويزيون رو نگاه كن ( باز هم ميگم چيز ي ضبط نكن و مستقيم ببين ).....ا
اگه تصاوير باز هم مشكل داشت يعني پنل مشكل داره ....ا
اگه تصوير مشكلي نداشت يعني تيونر تلويزيون اين مشكل رو داره....

hamidR15
28-04-2009, 14:18
ببين ما مي خوايم ببينيم اشكال از تيونر هستش يا پنل....

از ويديو فيلم ظبط نكن.....!!

فيش آنتن رو به ويديو بزن....

بعد از پشت ويديو خروجي صدا و تصويرشو وصل كن به تلويزيون.....و تلويزيون رو بزار تو حالت ورودي ويديو.....

حالا تصاوير تلويزيون رو كه ويديو داره ميگيره و ميده به تلويزيون رو نگاه كن ( باز هم ميگم چيز ي ضبط نكن و مستقيم ببين ).....ا
اگه تصاوير باز هم مشكل داشت يعني پنل مشكل داره ....ا
اگه تصوير مشكلي نداشت يعني تيونر تلويزيون اين مشكل رو داره....

سلام
من هم همين كار رو كردم.
فيش آنتن رو به ويدئو زدم،بعد از خروجي ويدئو با كابل خود ويدئو به ورودي آنتن LCD زدم.هميشه هم بايد ويدئو تو استند باي باشه تا TV برفكي نشون نده.
تمام مشكلاتي كه گفتم به همين طريق بوده،پس به نظر شما پنل ايراد داره،درسته؟
ديروز 2 تا DVD يكي كارتون WINX كه اورجينال هست رو از طريق خروجي RCA نه Component (خروجي Audio و Video) و دي وي دي بعدي هم يه فيلم بود اجرا كردم.
تو كارتون تو بعضي از صحنه ها رو فوكوس پس زمينه دون دون هاي به هم چسبيده به ابعاد 5 در 10 سانت حدودا به چشم ميخوره!
تو بعضي از صحنه ها سايه اي از كاراكترها در كنارشون به طور خيلي تابلو به نمايش در مياد!يعني مثلا دختره ايستاده كنارش به فاصله 3 سانتي يه حاله اي از اون ديده ميشه.
موقعي كه Stop ميزدم و ميره روي منو DVD-Player يه نوار سبز رنگ با دانه هاي مشكي ريز ريز در داخل اون به پهناي 2-3 سانت سمت راست پانل از بالا به پائين ديده ميشه!

Terry Bogard
28-04-2009, 23:03
آقا منم سونی براویا دارم w450 همین مشکلو با السیدیم دارم یه بار بردم گارانتی هیچ فرقی نکرد الانم بعضی وقتا همینطوری یه دفه قاطی میکنه نمایندگی میگن طبیعی هستش!!!! اگه تونستی مشکلتو حل کنی به منم بگو من بعضی وقتا که با ps3 بازی میکن لبه سایه ها یه جوری میشه اتفاقای عجیب و غریب میوفته!!

hamidR15
29-04-2009, 11:26
امروز قراره بيان مشكل رو ببينن،نتيجه رو ميگم خدمتتون
شما w450 رو كي گرفتي؟و چند؟
چند اينچه؟

senator_saeed
30-04-2009, 17:19
lcd 40w400 شما دو تیونره هست ؟

mehjam
30-04-2009, 20:55
lcd 40w400 شما دو تیونره هست ؟
w400 یک تیونره است دوست عزیز.

hamidR15
02-05-2009, 11:53
سلام
روز 4 شنبه قرار بود 5 به بعد بيان كه تا ساعت 10 شب من منتظر بودم ،بعد طرف زنگ زد كه امشب ديگه نميرسم و فردا (پنج شنبه) 100درصد تا 12 ظهر ميام.باز هم خلاف وعده كردند و من هرچي تماس گرفتم ايشون گوشيشون رو جواب نميدادند!خلاصه خيلي كلافه شدم.گفتم شنبه ميرم شركتشون از شكايت ميكنم.
بالاخره ساعت 10:30 شب جمعه ديدم دونفر ديگه (خود اون آقا كه قرار بود بياد نه) اومدن و گفتن آقاي ... مارو فرستاده ..
خلاصه سرتون رو درد نيارم.بعد از كلي بحث كه ميگفت ايراد نيست متعقدش كردم كه اين اراد هستش،من يه فيلم با vcd نميتونم ببينم.اين رنگ سبز و سايه اي كه از بازيگر تو بعضي از صحنه ها مياد يا تو تصاوير تلويزيون ايران تو فيلمها و سريالها رنگ پوست صورت رو انگار روش سيمان ماليده اند.
امروز تماس گرفتم با خدمات فروشگاه شماره 5،قراره فردا يا نهايت پس فردا بيان يا قطعه رو تعويض كنن يا lcd رو كلا عوض كنن.
تا ببينم چي پيش مياد.

*Alucard*
02-05-2009, 15:12
دوست عزیز همونطور که بهت گفتم 90 درصد مشکل از Video Processor پنل هست اگر اون رو که یه چیپ یا IC هست تعویض کنن مشکلت حل میشه وظیفه این چیپ کنترل رنگ پیکسلها و Upscale کردن سیگنالهای ورودی به اندازه رزولوشن پنل هست.

Terry Bogard
03-05-2009, 03:21
ببین من یه کاری کردم نمیدونم از اون بود یا نه ولی دیگه اونجوری نشد سه راهیه برقو عوض کردم توام عوضش کن ببین درست میشه1!

hamidR15
03-05-2009, 08:02
ببین من یه کاری کردم نمیدونم از اون بود یا نه ولی دیگه اونجوری نشد سه راهیه برقو عوض کردم توام عوضش کن ببین درست میشه1!
براي شما هم دقيقا همين ايراد منون داشت؟
راستي براي اين lcd ها كه ولتاژ مصرفيشون 240-110 ولته،نياز به محافظ ولتاژ داره؟

hamidR15
06-05-2009, 23:25
سلام
خب بالاخره دیروز از ایران ظبط اومدن و دستگاه رو دیدند،و تشخیص دادند که نرم افزارش مشکل داره،خلاصه دستگاه رو بردن.
امروززنگ زدم گفتن بله نرم افزار درست نصب نشده بود که مجددا این کار انجام شده و مشکل LCD حل شده.احتمالا فردا بیارنش برامون.