PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امکانات جدید آیفون: معرفی iPhone OS 3.0

merikh_merikh
23-04-2009, 16:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقایقی قبل بالاخره برنامه معرفی سیستم عامل OS 3.0 -نسل بعدی سیستم عامل موبایل شرکت اپل- به اتمام رسید. در سیستم عامل جدید، اپل بیش از 100 قابلیت تازه را برای مصرف کنندگان گنجانده است که مهم ترین آنها در این مراسم معرفی شدند.

ابتدا قابلیت های اصلی که مورد استفاده توسعه دهندگان و برنامه نویسان خواهد بود معرفی شدند که شامل هزار API جدید است. یکی از قابیلت های جالبی که مطمئنا با استقبال خوب توسعه دهندگان روبرو خواهد شد، این است که شما می توانید هنگامی که درون یک بازی و یا برنامه هستید، به طور مستقیم از همانجا آن را خریداری نمایید و یا اشتراکتان را تمدید نمایید.

در ادامه مطلب می توانید با امکانات جدید سیستم عامل نسخه 3.0 آیفون آشنا شوید.

یکی از امکانات اصلی که مورد استفاده توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت و یگ گام به جلو برای مصرف کنندگان خواهد بود؛ سرویس Push Notification این سیستم عامل است. برای استفاده از برنامه های مبتنی بر وب و یا چک کردن ایمیل، شما نیاز دارید که با اتصال به اینترنت وارد سایت مورد نظر شوید و کار خود را انجام دهید. اما با قابلیت Push، شما موبایلی در اختیار دارید که دائما به شبکه متصل است و هر برنامه ای که برای کار نیاز به اتصال به سرور خود داشته باشد، این کار را از طریق سرویس Push انجام می دهد. این یعنی تبدیل شما به یک فرد دائما آنلاین در مسنجر، بازی، ایمیل و هر جای دیگر در اینترنت! مهمترین امکان سرویس Push این است که هنگامی پیام و یا ایمیل جدیدی داشته باشید، حتی اگر برنامه آن را هم بسته باشید ، باز موبایلتان با صدا و یا ویبره به شما اطلاع می دهد.

امکان بعدی که سیستم عامل OS 3.0 در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد، امکان ارتباط مستقیم دو موبایل از طریق شبکه WiFi و بلوتوث است که جهش بزرگی برای تولید کنندگان بازی ها و بازیکن ها است. با این امکان شما می توانید هنگام بازی به جستجو بپردازید و تمامی افرادی را که در اطراف شما وارد بازی شده اند پیدا کنید و به بازی با آنها بپردازید. جالب اینکه این امکان از طریق بلوتوث هم در اختیار شما قرار می گیرد.

در نسخه جدید صفحه خانگی تغییر کرده است. می توانید از همانجا خیلی سریع کار جستجو را انجام دهید و در میان تمام اطلاعات و نرم افزارهایتان بگردید.

خبر خوب دیگر اپل پشتیبانی از MMS در سیستم عامل جدید آیفون است. خبری که فکر می کنم بیشتر از همه کاربران ایرانی آیفون را خوشحال کند. چرا که این یکی از معدود امکانات آیفون خواهد بود که در ایران قابلیت استفاده را دارد.

در نسخه جدید نرم افزار ها می توانند برای دستگاه های جانبی ساخته شوند. برای مثال آیفون شما می تواند تبدیل به کنترل از راه دور یک دستگاه ساخت شرکت دیگر شود.

امکان استفاده از کی برد در حالت عمودی به تمام نرم افزارهای اصلی آیفون از جمله بخش ارسال SMS اضافه شده است و می توانید از این به بعد سریع تر پیامک بفرستید.

از این به بعد می توانید آیفون 3.0 را به یک جفت هدست استریو بلوتوث وصل کنید و از موسیقی لذت ببرید. برای Shuffle کردن موسیقی هم آیفون را تکان دهید. ضبط صدا هم از طریق نرم افزارهای واسط امکان پذیر شده است.

پخش موسیقی هنگام کار با نرم افزارها، یکی دیگر از امکانات جالب و جدید آیفون است. می توانید وسط بازی سری به آرشیو موسیقی تان بزنید و هنگام بازی با آیفون به موسیقی هم گوش کنید.

اما سر انجام آیفون به Copy و Paste مجهز شد. به گفته این شرکت پیاده سازی این امکان روی آیفون کار سختی بوده اما سرانجام اپل از زیر بار خجالت کپی و پیست در آمد. می توانید هر متنی را کپی یا Cut و Paste کنید. این کار شامل عکس ها هم می شود. با امکان جدید می توان به راحتی چندین عکس را انتخاب کرد و آنها را با ایمیل فرستاد. نکته بامزه در مورد امکان جدید، عملکرد Undo است. اگر از Cut کردن منصرف شدید، باید آیفون را تکان دهید تا Undo شود.

اپل اعلام کرد که نسخه سوم این سیستم عامل در وضعیت بتا از همین امشب در اختیار توسعه دهندگان قرار می گیرد و از تابستان برای کاربران آیفون 3G به صورت رایگان در دسترس خواهد بود. تاکیید شده که آپگرید روی آیفون های اصلی امکان پذیر خواهد بود. کاربران iPod Touch هم برای ارتقا باید 10 دلار پرداخت کنند.

خبر بد برای دارندگان آیفون نسل اول این است که بعضی امکانات جدید به خاطر کمبود های سخت افزاری روی این گوشی کار نخواهد کرد. امکاناتی مانند MMS و A2DP

اپل همچنین اعلام کرد که 15 کشور جدید را به لیست کشورهای فروشگاه اپل اضافه کرده و تعداد آنها را به 77 کشور رسانده است.

گرفته شده از سایت:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

armin_software
23-04-2009, 21:16
معرفی خوبی بود!
ولی سیستم عامل مک خیلی حرفه ای هست!

ELVIS PRESLEY
24-04-2009, 10:04
این خبر یکمی قدیمی نیست؟؟؟؟؟!!!!!!!
در حال حاظر نسخه ی سوم این فریمور یعنی 3 بتا ۳ موجوده و احتمالا هفته ی دیگه بتا ۴ معرفی میشه.
۴۹ روز دیگه هم نسخه ی اصلی ارایه میشه...

armin_software
24-04-2009, 22:12
این خبر یکمی قدیمی نیست؟؟؟؟؟!!!!!!!
در حال حاظر نسخه ی سوم این فریمور یعنی 3 بتا ۳ موجوده و احتمالا هفته ی دیگه بتا ۴ معرفی میشه.
۴۹ روز دیگه هم نسخه ی اصلی ارایه میشه...
حالا این دوستمون یک خبری گذاشتند!
همین که ما با خبر شدیم خوبه!
ولی قبلا هم یکی از دوستان گفته بودن!

merikh_merikh
25-04-2009, 07:24
معرفی خوبی بود!
ولی سیستم عامل مک خیلی حرفه ای هست!
به نظره من مک در سیستم عامل قبلیش ایراداتی داشت که ادمو از خریدنش پشیمون میکرد ولی در این نسخه بسیار حرفه ای عمل کرده و بسیار خوب میباشد........

armin_software
25-04-2009, 12:21
ولی به نظر من مک قبلی هم خیلی خوب بود!

ELVIS PRESLEY
25-04-2009, 13:32
من هفته ی پیش بتا سه رو تست کردم.
بخش اس او اسش واقعا کامل شده بود و همه ی کمبود اش بر طرف شذه بود. ام ام اس هو داشت.
سرچش خیلی خوب بود و خیلی سریع و دقیق عمل میکرد.
نکته ی مثبت دیگش حالت لند اسکیپ در تمامه برنامه ها بود که مخصوصا در بخشهای اس ام اس و ایمیل و نوت خیلی به سرعت و دقت تایپ اضافه میکنه.
ضبط صوت خیلی خوبی بهش اضافه شده بود.
گفتن به احتمال زیاد نسخه ی نهاییش دارایه قابلیت فیلم برداریش باشه
کپی پیستش خوب بود ولی به نظر من به راحتی برنامه ی کلیپی نبود.
کیبرد عربی +گ پ ژ چ داشت و دیگه نیازی به نصب برنامه برایه خوندن و نوشتن فارسی نداشت.
سرعتش نسبت به بتا ۲ کمتر شده بود.
تو بخش سافاری ریپ میزد و برایه اولین بار برنامه ی سیستمی خود گوشی هنگ کرد.
و چیز بد دیگه به خاطر اینکه جزو دولپرا نیستم گوشیم اکتیو نشد و انتن نداشت و وجبور به بازگشت شدم.
نکته ی بد دیگش سرعت سینکش بود که کمتر شده بود.
و یه سری ریزه کاری مفید هم بهش اضافه شده بود.

Sent from my "iPhone"

armin_software
26-04-2009, 12:57
آیفون هم مثل وین مو می تونه سیستم عامل های بعدیش رو گوشی ها اجرا بشه!
مثل کامپیوتر
ولی سیمبین اینطوری نیست!

و یه سری ریزه کاری مفید هم بهش اضافه شده بود.
در کل چطور بود؟

ELVIS PRESLEY
26-04-2009, 16:50
در کل من میگم بد بود ....:13::13::13:
به خاطر اینکه انتن نداشتم...:31::31::31::31:

ولی از حق نگذریم خیلی خوب شده بود و نیاز به نصب برنامه هایه کمتری برایه پوشاندن عیب هاش داره.

و یکسری ویزگی های مهم بهش اضافه شده که من نمیتونستم تست کنم.
مثلا سینک بعضی اطلاعات با بلوتوپ بین دو ایفون....
یا همین فیلمبرداری... که یکی از هکر ا میگفت باید یه تغییراتی تو فریمور اعمال کنی تا قابلیتش ایجاد بشه.

اما چیزی که خیلی کاربردیه نوع جدیدی برنامه نویسی هست که دست برنامه ها و بازی ها رو خیلی باز تر از قبل کرده و میتونن رو امکانات بیشتری مانور بدن.یکی از موارد امکان بازی کردن بلوتوپی هست., و خیلی چیزایه دیگه که تا ارایه نشه معلوم نمیشه.

armin_software
27-04-2009, 12:03
به خاطر اینکه انتن نداشتم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
متوجه نمیشم؟!
یعنی چی؟

ELVIS PRESLEY
27-04-2009, 12:08
ببین وقتی اپدیت یا ریستور میکنی برایه این که سیم کارتتو بشناسه و انتن بده و بتونی زنگ بزنی باید یه بار گوشی رو به ایتونز وصل کنی تا قفلشو برات باز کته.
حالا چون کار من قانونی نبود ایتونز برام قفلشو باز نکرد.و من نمیتونم تماس یا اسم اس بدم.

به این کار اکتیو کردن میگن.

ELVIS PRESLEY
29-04-2009, 12:16
بعد از تقریبا دو هفته فریمور بتا ۴ هم اومد.
برای اپ کردن به این فریمور باید از ایتونز ورژن ۸.۲ که امروز اپدیت شده استفاده کرد.
متاسفانه هنوز خبری از تغیراتش نیست . و هنوز خر مغزمو گاز نزده که دوباره ۴۰۰ مگ دانلود کنم برای تستش....