PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید بهترین lcd با حداکثر بودجه ۱.۵ میلیون تومان

amsjavan
22-04-2009, 20:23
سلام دوستان
من می خوام یه LCD Full HD با سایز ۳۷ اینچ بخرم. اگه با این قیمت ۴۰ اینچ خوب هم باشه که چه بهتر. بیشتر هم از تلویزیون و فیلم های DVD استفاده می کنم. ماهواره هم ندارم و می خوام با همین آنتن های معمولی تلویزیون رو بگیره.
تو این فروم و چند جا دیگه کلی تحقیق کردم فهمیدم که مدل های زیر LCD های خوبی هستند:
Sony w400 و Sumsing A650 که متاسفانه ۳۷ اینچ ندارند قیمتشون هم فکر کنم بیشتر از ۱.۵ باشه
37LG60
Sumsung A550 که از چند نفر شنیدم برای تصاویر SD مثل تلویزیون٬ خوب نیست (اگر درست می گم لطفا تایید کنید تا مطمپن بشم)
Sony s400 که این هم متاسفانه Full HD نداره.( شاید بتونم با HD Ready کنار بیام! )
Sony v400 این مدل با این که ۳۷ نداره اما ۴۰ اینچش فکر کنم با بودجه من جور در بیاد با توجه به فناوری BRAVIA در پخش تصاویر SD هم خوب عمل می کنه و Full HD هم هست

با این اوصاف فکر کنم بهترین گزینه برای من v400 باشه. حالا پیشنهاد شما چیه؟ ممنون میشم اگه قیمت های این مدل هایی که گفتم و نظراتتون در رابطه با این مدل ها رو هم بنویسید

*Alucard*
22-04-2009, 20:40
دوست عزیز به نظر من با 1.5 میلیون برو یه پلاسما تی وی 42 اینچی بخر گول درخشش غیر واقعی (Over Bright ) ال سی دی تی وی هارو نخور به جاش از رنگهای واقعی و سرعت پاسخ دهی مناسب پلاسما لذت ببر چون رنگهایی که ال سی ها نشون میدن کارتونی به نظر میرسه به خصوص وقتی میاریشون خونه و باهاشون سگنالهای معمولی مثل برنامه های تلویزیون خودمون یا دی وی دی معمولی نگاه میکنی اونوقت میفهمی زمین تا آسمون با اون چیزی که پشت ویترین مغازه دیدی فرق میکنن تازه همون درخشندگی رنگهارو زیر نور معمولی اتاق از پلاسما هم میتونی بگیری بر عکس ال سی دی ها میزان شدت روشناییشونم پایدار تره اون مشکلات burn in و ... هم که میگفتن پلاسماها داشتن در مدلهای جدید دیگه وجود نداره تنها مشکل پلاسماها الان مصرف برقشون هست که اونم چیز زیاد مهمی نیست.عوضش بیشتر از ال سی دی واست عمر میکنه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amsjavan
23-04-2009, 09:44
دوست عزیز به نظر من با 1.5 میلیون برو یه پلاسما تی وی 42 اینچی بخر گول درخشش غیر واقعی (Over Bright ) ال سی دی تی وی هارو نخور به جاش از رنگهای واقعی و سرعت پاسخ دهی مناسب پلاسما لذت ببر چون رنگهایی که ال سی ها نشون میدن کارتونی به نظر میرسه به خصوص وقتی میاریشون خونه و باهاشون سگنالهای معمولی مثل برنامه های تلویزیون خودمون یا دی وی دی معمولی نگاه میکنی اونوقت میفهمی زمین تا آسمون با اون چیزی که پشت ویترین مغازه دیدی فرق میکنن تازه همون درخشندگی رنگهارو زیر نور معمولی اتاق از پلاسما هم میتونی بگیری بر عکس ال سی دی ها میزان شدت روشناییشونم پایدار تره اون مشکلات burn in و ... هم که میگفتن پلاسماها داشتن در مدلهای جدید دیگه وجود نداره تنها مشکل پلاسماها الان مصرف برقشون هست که اونم چیز زیاد مهمی نیست.عوضش بیشتر از ال سی دی واست عمر میکنه.

در مورد پلاسما اطلاعات زیادی ندارم. بهترین پلاسما Full HD با این قیمت چیه؟ از نظر امکانات جانبی پلاسما چه برتری هایی داره؟

amsjavan
23-04-2009, 11:04
توی یه فروشگاه اینترنتی قیمت Sumsung 40A650 رو زده بود ۱٫۷۰۰ زنگ زدم بپرسم چرا ارزون شده گفتند که گارانتی سام سرویس نیست یه گارانتی دیگه است جهان تجارت کیش! این هم لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنظر شما چیه؟ این کارشون قانونیه؟ اینو بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟

amsjavan
23-04-2009, 11:47
در مورد پلاسما یه تحقیقی کردم اما تو سایت های ایرانی چیزی پیدا نکردم توی چند تا سایت خارجی دیدم که از
th-42pz85u خیلی تعریف می کردن.‌ آیا این مدل تو ایران اومده؟ قیمتش هم ۱۰۰۰ دلار بود.
مدل های tc-p42s1 و tc-37lz85 چطور؟

mehjam
23-04-2009, 12:59
توی یه فروشگاه اینترنتی قیمت sumsung 40a650 رو زده بود ۱٫۷۰۰ زنگ زدم بپرسم چرا ارزون شده گفتند که گارانتی سام سرویس نیست یه گارانتی دیگه است جهان تجارت کیش! این هم لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنظر شما چیه؟ این کارشون قانونیه؟ اینو بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟
مشكل قانوني كه نداره.
ولي به نظر من يا كلا بدون گارانتي بگير يا از سام سرويس. چون گارانتي شركتهاي بزرگ مثل سام سرويس مشكل داره چه رسد به جهان ت.......

*Alucard*
23-04-2009, 16:29
در مورد پلاسما اطلاعات زیادی ندارم. بهترین پلاسما Full HD با این قیمت چیه؟ از نظر امکانات جانبی پلاسما چه برتری هایی داره؟

دوست عزیز میتونید برید تو این تاپیک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
از نظر امکانات جانبی پلاسماها فرقی با بقیه پنلها ندارن پلاسماهای الان کارت حافظه دارن که میتونن فیلم و عکس رو از روی مموری کارت نمایش بدن و معمولا هم 3 -4 تا پورت HDMI دارن.
پلاسماهای جدید پاناسونیک ظاهرا به اینترنت وصل میشن به نوعی تلویزیون اینترنتی هم هستن و محتویات سایت youtube رو هم نمایش میدن بعضی از مدلهاشون Freesat هستن یعنی تیونر داخلی ماهواره دارن و احتیاجی نیست که ریسیور داشته باشد و VieraCast هم دارن که شما میتونید با کنترل از راه دور پنل هر دستگاهی رو که از راه پورت HDMI به پنل وصل شده باشه کنترل کنید.و سری G پنلهاشونم 600Hz هست که تو حرکات سریع خوب عمل میکنن و موشن بلور رو از بین میبرن.THX mode هم داره که هر لحظه به طور اتوماتیک پنل رو با توجه به محتوایی که داره نمایش میده روی بهترین حالت کالیبره میکنه.

amsjavan
23-04-2009, 18:33
دوست عزیز میتونید برید تو این تاپیک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز نظر امکانات جانبی پلاسماها فرقی با بقیه پنلها ندارن پلاسماهای الان کارت حافظه دارن که میتونن فیلم و عکس رو از روی مموری کارت نمایش بدن و معمولا هم 3 -4 تا پورت HDMI دارن.
پلاسماهای جدید پاناسونیک ظاهرا به اینترنت وصل میشن به نوعی تلویزیون اینترنتی هم هستن و محتویات سایت youtube رو هم نمایش میدن بعضی از مدلهاشون Freesat هستن یعنی تیونر داخلی ماهواره دارن و احتیاجی نیست که ریسیور داشته باشد و VieraCast هم دارن که شما میتونید با کنترل از راه دور پنل هر دستگاهی رو که از راه پورت HDMI به پنل وصل شده باشه کنترل کنید.و سری G پنلهاشونم 600Hz هست که تو حرکات سریع خوب عمل میکنن و موشن بلور رو از بین میبرن.THX mode هم داره که هر لحظه به طور اتوماتیک پنل رو با توجه به محتوایی که داره نمایش میده روی بهترین حالت کالیبره میکنه.
خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون. اما من هنوز جواب سوالمو نگرفتم! من از شما خواستم بهترین مدل زیر ۱.۵ میلیون تومن رو معرفی کنید که Full HD هم باشه. مصرف من هم همون طور که گفتم بیشتر تلویزیون ایران و فیلم های DVD هست. ممنون می شم اگه بیشتر کمکم کنید

*Alucard*
24-04-2009, 01:01
سلام پیشنهاد من به شما این پنل هست که تو این لینکی که میدم مشخصاتشو نوشته:

یا این لینک:

amsjavan
24-04-2009, 12:03
سلام پیشنهاد من به شما این پنل هست که تو این لینکی که میدم مشخصاتشو نوشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا این لینک:

خیلی ممنون. حالا اینا قیمتشون چنده؟ تو نشون دادن تصاویر sd به پای lcd های سونی که از فناوری bravia استفاده می کنند می رسه؟

nima_989
24-04-2009, 13:24
سلام به همه
توي نور روز پلاسماها تو اتاق مشكل ندارند؟
يه تاپيك زدم در مورد خريد ال سي دي اگه ميشه اونجا يه راهنمايي بفرماييد

*Alucard*
24-04-2009, 14:55
خیلی ممنون. حالا اینا قیمتشون چنده؟ تو نشون دادن تصاویر sd به پای lcd های سونی که از فناوری bravia استفاده می کنند می رسه؟

قیمتاشون تو بازار ایران دقیقا نمیدونم چند هست ولی پاناسونیک مدل 42 اینچی از سری G رو 1299 دلار آمریکا اعلام کرده فکر نمیکنم تو ایران بالای 1500 باشه.
بله این پنلها از ویدئو پروسسور های پیشرفته استفاده میکنن که تو نمایش سیگنالهای SD هم فوق العاده خوب عمل میکنن به خصوص که پلاسما پنلها ذاتا در پخش تصاویر SD بهتر هستن به خاطر نوع تکنولوژیشون هست.

سلام به همه
توي نور روز پلاسماها تو اتاق مشكل ندارند؟
يه تاپيك زدم در مورد خريد ال سي دي اگه ميشه اونجا يه راهنمايي بفرماييد
پلاسما پنلها بالای 92ft.lambert میزان شدت روشنائیشون هست که از شدت روشنایی خیلی از پنلهای ال سی دی بالاتره فقط بستگی به برند سازندش داره نکته مهم بعدی هم این هست که بیشتر پلاسما تی وی ها روی خالت Eco Mode تنظیم میشن تا مصرف برق کمتری داشته باشن حالت Eco به طور خودکار شدت روشنایی تصویر رو کم میکنه بنا بر این اگر شما کنترل تلوییزون رو بگیرید و حالت Eco رو خاموش کنید و کنتراست رو 100% قرار بدید اونوقت مطمئن باشید زیر نور مستقیم آفتابم میتونید پلاسما نگاه کنید.

توی این لینکم اطلاعات خوبی هست:

amsjavan
24-04-2009, 15:28
اگه واقعا اینجوری که شما می گید و با این قیمت باشه که همین فردا می رم می خرمش. با این اوصاف فکر کنم تنها مشکلش مصرف برق زیادشه! توی مشخصاتش نوشته بود ۵۰۰ وات مصرف داره! جالب اینجاست که حتی طول عمرش از lcd بیشتره! نوشته بود ۱۰۰ هزار ساعت معادل ۳۰ سال عمر می کنه!!
حالا شما مطمئن هستید که تو ایران وارد شده؟ کلا پلاسماهای پاناسونیک رو چه شرکتی تو ایران وارد می کنه و گارانتیش چیه؟

*Alucard*
24-04-2009, 16:46
دوست عزیز منابع معتبر زیادی این پنل رو ریویو کردن که توی همشون بلا استثنا از این پنل تعریف کردن , من چندتا از نقل و قولاشونو اینجا میزارم.

Cnet:

With excellent picture quality marred by only a couple of flaws, the Panasonic TC-PG10 series sits at the head of the class of 2009.
منبع:

AVForums:

Fantastic contrast and black level performance
Extensive connectivity options (Digital Terrestrial, Digital Satellite, Analogue Terrestrial, HDMI...)
Excellent greyscale accuracy once calibrated
Imperfect, but still very good colour performance
Sublime detail thanks to 1:1 1080p input
24p input is handled correctly, judder-free
Portrays Digital TV broadcasts in an unusually favourable light!
Video gaming is incredibly responsive
Incredible value for money

منبع:

Trusted Reviews:

the P46G10 is nonetheless a hugely accomplished and, under the circumstances, great value Freesat TV that really brings Panasonic's new range to life.

منبع:

HDguru:

The Panasonic TCP50G10 will meet the needs of anyone seeking very high HDTV performance along with a compact attractive design.

منبع:

ولی گذشته از همه اینها شما خودت تحقیق کن و با بررسی خودت انتخاب کن چون در نهایت رضایت شما از خریدت شرط اصلی هست.

نمایندگی پاناسونیک تو ایران رو دوتا شرکت بر عهده دارن یکیشون کوفرد هست و اون یکی بانیان الکتریک جفتشون هم خوب هستن.

amsjavan
25-04-2009, 13:11
امروز رفته بودم پایتخت از فروشگاه پاناسونیک پرسیدم سری G رو دارین گفت نه هنوز وارد ایران نشده! با این وضع چی کار کنم؟ من الان تقریبا به این نتیجه رسیدم که پلاسما بهتر از ال سی دیه. امروز رفته بودم LCD های سونی رو ببینم. مدل ۳۷ اینچ s400 رو گذاشته بود توش داشت شبکه خبر رو پخش می کرد از کیفیتش خیلی خوشم نیومد فکر کنم پلاسما خیلی بهتر باشه البته هنوز پلاسما رو از نزدبک ندیدم. با این اوصاف چه مدلی از پلاسما رو پیشنهاد می کنید؟

real man
25-04-2009, 15:20
همون panasonic سري g رو اگه بشه پيدا كرد عاليه.

دوستمون alucard كه ميگه هست توي ايران ولي من هم سايت رو چك كردم هم تماس تلفني گرفتم با بانيان و كوفرد هيچكدوم تاييد نكردند.

بايد منتظر باشي جناب alucard اطلاع بدن .

ehs_soltany
25-04-2009, 15:31
فکر کنم 42pg10 تو ایران نباشه
یه جا خوندم فقط سیستم تلویزیون آنالوگ ntsc رو پشتیبانی میکنه که با کشور ما سازگاری نداره(pal)
ًضمنا مصرف برقش هم 170 وات هست که عالیه

پلاسما میمونه 42py800 پاناسونیک با قیمت 2.5 و پایونیر

*Alucard*
25-04-2009, 15:45
دوست عزیز سری G برای بازار آسیا اومده و تیونر پال هم داره چون مدل اروپائیشم ریلیز شده که اونجا هم تیونر پال داره ولی من نمیدونم چرا وارد بازار ایران نشده!! چون تو بازار دوبی هست یکی از دوستای من که تو سر بندر توی تخلیه بار گیری کشتی کار میکنه خریده.
اینم لینک مدل آسیائیش هست:

ممکنه احتمال اینکه به بازار ایرن وارد نشده این باشه که نمایندگیها منتظرن تا جنسای قبلیشونو بفروشن به خصوص که پاناسونیک قیمت سری G رو هم نسبت به py به شدت دراپ کرده به نظر من خریدن مدل py اونم با این قیمتی که تو ایران میدن اشتباهه من سری py رو 1850 تا 1870 برای مدل 42 اینچیش قیمت دارم.

amsjavan
25-04-2009, 16:37
فکر کنم 42pg10 تو ایران نباشه
یه جا خوندم فقط سیستم تلویزیون آنالوگ ntsc رو پشتیبانی میکنه که با کشور ما سازگاری نداره(pal)
ًضمنا مصرف برقش هم 170 وات هست که عالیه

پلاسما میمونه 42py800 پاناسونیک با قیمت 2.5 و پایونیر
آره سیستمش ntsc هست. اینجا نوشته:

یعنی هیچ جوری نمیشه از طریق آنتن های معمولی شبکه های داخلی رو گرفت؟
مصرف برقش هم ۴۹۰ وات هست!

پلاسمای 42py800 هم قیمتش ۱.۹ میلیونه که باز هم با بودجه من جور در نمیاد! پس با این وضع فکر کنم باید از پاناسونیک صرف نظر کنم. حالا لطفا یکی از دوستان بگه پایونیر Full HD زیر ۱.۵ میلیون تومن چی داره؟ امیدوارم مجبور نشم از Full HD بگذرم:41:

*Alucard*
25-04-2009, 17:11
آره سیستمش ntsc هست. اینجا نوشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یعنی هیچ جوری نمیشه از طریق آنتن های معمولی شبکه های داخلی رو گرفت؟
مصرف برقش هم ۴۹۰ وات هست!

پلاسمای 42py800 هم قیمتش ۱.۹ میلیونه که باز هم با بودجه من جور در نمیاد! پس با این وضع فکر کنم باید از پاناسونیک صرف نظر کنم. حالا لطفا یکی از دوستان بگه پایونیر Full HD زیر ۱.۵ میلیون تومن چی داره؟ امیدوارم مجبور نشم از Full HD بگذرم:41:
دوست عزیز اون لینکی که شما دادی ماله مدل TC-P42G10 هست که اون کد TC اولش ماله آمریکا هست مدل آسیائیش TH-P42G10 هست که همون مدله ولی برای آسیا و خاورمیانه ساخته شده اولش TH داره مدل اروپائیشم اولش با TX شروع میشه.

real man
25-04-2009, 17:13
پايونير رو كه ديگه قيدشو بزن

تو قيمت و شايد هم كيفيت يه سر و گردن از پاناسونيك بالاتره

real man
25-04-2009, 17:35
جناب Alucard ممكنه از اين دوستتون كه تو سربندر كار ميكنه شماره منبعي كه از اون خريد كرده رو بديد تا ما هم از بلاتكليفي در بيايم

ممنون

*Alucard*
25-04-2009, 18:26
جناب alucard ممكنه از اين دوستتون كه تو سربندر كار ميكنه شماره منبعي كه از اون خريد كرده رو بديد تا ما هم از بلاتكليفي در بيايم

ممنون

من شمارشو برات تو پیغام خصوصی میزارم.

ehs_soltany
25-04-2009, 21:01
حالا اگه باشه قیمتش چند میشه(اصولا بدون گارانتی)

ضمنا متوسط مصرف در زمان روشن 173 وات هست و برچسب مصرف انرژی مناسب داره. اون 490 وات چیز دیگه هست. احتمالا پیک lمصرفش هست.گویا اینا هم تو راهه
P42G11
P42C10
P42X10
P42S10

پایونیرها قیمت سرسام آوری دارند ولی من تو مشخصاتشون چیز خاصی ندیدم. کنتراستاش که خیل پایینتره
کسی میدونه دلیلش چیه
ضمنا گویا پایونیر قراره ساخت تلویزیون رو تعطیل کنه

M659
25-04-2009, 21:25
امروز رفته بودم پایتخت از فروشگاه پاناسونیک پرسیدم سری G رو دارین گفت نه هنوز وارد ایران نشده! با این وضع چی کار کنم؟ من الان تقریبا به این نتیجه رسیدم که پلاسما بهتر از ال سی دیه. امروز رفته بودم LCD های سونی رو ببینم. مدل ۳۷ اینچ s400 رو گذاشته بود توش داشت شبکه خبر رو پخش می کرد از کیفیتش خیلی خوشم نیومد فکر کنم پلاسما خیلی بهتر باشه البته هنوز پلاسما رو از نزدبک ندیدم. با این اوصاف چه مدلی از پلاسما رو پیشنهاد می کنید؟

دوست عزیز
شما اول باید بدونید که فقط وقتی از تلویزیونتون تصویر HD می گیرید که محتوای HD پخش می کنید. تا اونجایی که من اطلاع دارم شبکه ی خبر کانال HD نداره. و وقتی پنل های LCD در رزولوشنی غیر از رزولوشن اصلی خودشون (Native Resolution ) کار کنند کیفیت تصویرتون خوب که نمیشه بسیار هم بدتر و افتضاح تر میشه.
من واقعا از مردمی که میرن 2-3 میلیون پول HDTV میدن و بعدش باهاش همین کانال های خودمون رو تماشا می کنن تعجب می کنم:13:
در حال حاضر فقط می تونید BLuray ها HD-DVD ها (که دارن جمع میشن) و بقیه فایل های تصویری رو که بخواهید با کیفیت 720P/1080P ببینید.(که برای اون هم به یک سینمای خانگی مجهز یک HTPC با خروجی HDMI احتیاج پیدا می کنید)

Stream
25-04-2009, 21:30
دوست عزیز
شما اول باید بدونید که فقط وقتی از تلویزیونتون تصویر HD می گیرید که محتوای HD پخش می کنید. تا اونجایی که من اطلاع دارم شبکه ی خبر کانال HD نداره. و وقتی پنل های LCD در رزولوشنی غیر از رزولوشن اصلی خودشون (Native Resolution ) کار کنند کیفیت تصویرتون خوب که نمیشه بسیار هم بدتر و افتضاح تر میشه.
من واقعا از مردمی که میرن 2-3 میلیون پول HDTV میدن و بعدش باهاش همین کانال های خودمون رو تماشا می کنن تعجب می کنم:13:

وقتی تصویر غیر HD روی تلویزیون HD پخش میشه رزولوشن تلویزیون پایین نمی ره که تلویزیون در یک رزولوشن غیر از Native Resolution اش کار کنه، معمولا تصاویر رو Upscale می کنند تا به رزولوشن تلویزیون برسه و مشکل Native Resolution حل بشه.

ehs_soltany
25-04-2009, 21:31
قرار بود جشنواره پاناسونیک تا آخر فروردین باشه
در این صورت قیمتاش خیلی بیشتر شده

یه چیز جالب این که قیمت سری جدید پاناسونیک خیلی کمتر از قبلیاشه
دلیلش چیه؟

amsjavan
25-04-2009, 21:39
من شمارشو برات تو پیغام خصوصی میزارم.
قضیه این شماره چیه؟ اگه کسی رو دارین که این پلاسما رو می فروشه لطفا به من هم اعلام کنید

amsjavan
25-04-2009, 21:47
دوست عزیز
در حال حاضر فقط می تونید BLuray ها HD-DVD ها (که دارن جمع میشن) و بقیه فایل های تصویری رو که بخواهید با کیفیت 720P/1080P ببینید.(که برای اون هم به یک سینمای خانگی مجهز یک HTPC با خروجی HDMI احتیاج پیدا می کنید)
اکثرا افرادی که TV های Full HD می گیرن آینده نگرن هستند چون همه می دونن در آینده اکثر فیلم ها با فرمت HD خواهند بود. الان شبکه های ماهواره ای که با فرمت HD در حال پخش هستند رو به افزایشه. علاوه بر این الان این دوربین های Full HD داره کم کم جاشو توی بازار باز می کنه. برای بازی های کامپیوتری هم مثل بازی های play station 3 که دیگه همه می دونن بهترین خروجی رو روی تلویزیون های Full HD نشون می ده!

در مورد تصاویر پخش شده با کیفیت پایین بر روی تلویزیون های HD هم مسئله مهم اینه که این تصاویر چه جوری Scale یا بزرگنمایی بشن. در واقع تکنولوژی به کار رفته برای این کار خیلی مهمه. تکنولوژی BRAVIA سونی هم دقیقا این کار رو به شکل خیلی خوبی انجام میده! سامسونگ هم یک تکنولوژی مخصوص خودش رو برای این کار داره.

*Alucard*
25-04-2009, 23:06
حالا اگه باشه قیمتش چند میشه(اصولا بدون گارانتی)

ضمنا متوسط مصرف در زمان روشن 173 وات هست و برچسب مصرف انرژی مناسب داره. اون 490 وات چیز دیگه هست. احتمالا پیک lمصرفش هست.گویا اینا هم تو راهه
P42G11
P42C10
P42X10
P42S10

پایونیرها قیمت سرسام آوری دارند ولی من تو مشخصاتشون چیز خاصی ندیدم. کنتراستاش که خیل پایینتره
کسی میدونه دلیلش چیه
ضمنا گویا پایونیر قراره ساخت تلویزیون رو تعطیل کنه

هر کمپانی روش خاصی رو برای محاسبه کنتراست داره یا به عبارتی از فرمول خاصی استفاده میکنه مثل وات PMPO و وات RMS که قبلا برای ضبط صوت ها اعلام میشد بیشتر پنلهای الان کنتراست داینامیک رو اعلام میکنن که ارزشی هم نداره ولی پایونیر بهترین عملکرد و تو نمایش رنگهای مشکی و سطوح خاکستری و صحت و درستی رنگ داره داره که مشکی فوق العاده عمیق و واقعی با حفظ جزئیات تولید میکنه و بر عکس بعضی از برندها نیست که همینجوری هر رنگی دوست دارن واسه خودشون پخش میکنن.واسه همینه که الان بهترین HDTV جهان هست.پنلهای پانا هم خیلی به پایونیر نزدیک هستن ولی هنوز به خوبی پایونیر نشدن.

الان توی این عکس شما تفاوت زنده بودن و واقعی بودن مشکی رو بین این دوتا پنل مقایسه کن ببین پایونیر چقدر مشکی نزدیک به واقعیتی داره با اینکه حدود یک سال و چند ماه از سری B6000 سامسونگ که جدیدترین تکنولوژیهای ال سی دی استفاده میکنه قدیمی تر هست جدای از مشکی به رنگ صورت هم توجه کن.بنده خدا رنگ پوستش به جای رنگ پوست انسان رنگ هویج شده! مشکیشم که به آبی میزنه , خلاصه یه شبه از واقعیت نشون میده

پایونیر ساخت HDTV رو تعطیل کرده و تکنولوژی Kuro رو که باعث شده بود کیفیت پنلهاش عالی بشن به پاناسونیک فروخت و پاناسونیک هم اونو با تکنولوژی NeoPDP که باعث مصرف برق و ضخامت کمتر شده ادغام کرده و قراره پنلهایی که از تابستون 2009 یعنی دو ماه دیگه به بازار میده ترکیب این دو تکنولوژی باشه که احتمالا تو سری V یا Z این کمپانی هست که مدلهای High End به حساب میان.

قرار بود جشنواره پاناسونیک تا آخر فروردین باشه
در این صورت قیمتاش خیلی بیشتر شده

یه چیز جالب این که قیمت سری جدید پاناسونیک خیلی کمتر از قبلیاشه
دلیلش چیه؟

دلیلش به گفته خود پاناسونیک خط تولید پلاسمای شماره پنج این کمپانی هست که به تازگی هم آنلاین شده و قیمت تولید رو فوق العاده کم کرده.

real man
26-04-2009, 10:48
من با اون شماره كه جناب Alucard داد تماس گرفتم هنوز نتيجه‌اي حاصل نشده.

هر زمان ok شد خبر ميدم.

M659
27-04-2009, 14:38
وقتی تصویر غیر HD روی تلویزیون HD پخش میشه رزولوشن تلویزیون پایین نمی ره که تلویزیون در یک رزولوشن غیر از Native Resolution اش کار کنه، معمولا تصاویر رو Upscale می کنند تا به رزولوشن تلویزیون برسه و مشکل Native Resolution حل بشه.

درسته آرمان ولی در هر صورت من به وفور دیدم که مشکل Pixelate شدن با محتوای غیر HD هست توی این تلویزیون ها. به نظرم فعلا توجیه با اندازه های LCD هاست و از روی پخش غیر HD نمی شه روشون بحث کرد.(پستی که من نقل قول کردم مقایسه ای کرده بود از روی پخش کانال خبر)

omid750
27-04-2009, 15:35
.

الان توی این عکس شما تفاوت زنده بودن و واقعی بودن مشکی رو بین این دوتا پنل مقایسه کن ببین پایونیر چقدر مشکی نزدیک به واقعیتی داره با اینکه حدود یک سال و چند ماه از سری B6000 سامسونگ که جدیدترین تکنولوژیهای ال سی دی استفاده میکنه قدیمی تر هست جدای از مشکی به رنگ صورت هم توجه کن.بنده خدا رنگ پوستش به جای رنگ پوست انسان رنگ هویج شده! مشکیشم که به آبی میزنه , خلاصه یه شبه از واقعیت نشون میده

.

سوني هم تنكنولوژي ACE داره كه تصويرش دقيقا مثل همين پاييونير هستش و مشكي واقعي رو با تمام جزييات نشون ميده.

سوني حتي تكنولوژي تصاوير سينمايي Theater Mode داره كه با همكاري سوني پيچرز آمريكا خلق شده . وقتي روشنش مي كنيد فيلمها رو حتي بهتر از پاييونير نشون مييده و فيلمها رو دقيقا مثل پرده سينما با تمام جزييات در تاريكي ها نشون ميده....

*Alucard*
27-04-2009, 16:19
سوني هم تنكنولوژي ACE داره كه تصويرش دقيقا مثل همين پاييونير هستش و مشكي واقعي رو با تمام جزييات نشون ميده.

سوني حتي تكنولوژي تصاوير سينمايي Theater Mode داره كه با همكاري سوني پيچرز آمريكا خلق شده . وقتي روشنش مي كنيد فيلمها رو حتي بهتر از پاييونير نشون مييده و فيلمها رو دقيقا مثل پرده سينما با تمام جزييات در تاريكي ها نشون ميده....

سلام دوست عزیز متاسفانه با وجود اینکه سونی یک برند عالی و مورد احترام هست واقعیت با کاتولوگ تبلیغات سونی فرق داره و امتیاز performance بهترین پنلی که سونی ساخته (سری XBR8 که تو ایران X450A هست) از سایت Cnet امتیاز 8 هست در برابر امتیاز 10 پایونیر.

لینک:

موفق باشید.

omid750
28-04-2009, 08:51
سلام دوست عزیز متاسفانه با وجود اینکه سونی یک برند عالی و مورد احترام هست واقعیت با کاتولوگ تبلیغات سونی فرق داره و امتیاز performance بهترین پنلی که سونی ساخته (سری XBR8 که تو ایران X450A هست) از سایت Cnet امتیاز 8 هست در برابر امتیاز 10 پایونیر.

لینک:

موفق باشید.

دوست عزيز من كاتالوگ سوني رو ندارم...

من خودم بروايا دارم .....چيزهايي كه ميگم مثل ACE و حالت Theater Modeرو خودم الان دارم با چشمم مي بينم.....

سايت Cnet اگه امتيازي رو كم و زياد ميده به خاطر مسايل زيادي هستش مثلا قيمت ....اين دليل بر بد بودن اون تلويزيون نيست...

پيشنهاد مي كنم در مورد ACE و حالت Theater Mode سوني بيشتر تحقيق كني ...اونوقت مي فهمي كه سوني قبل از پاناسونيك و پاييونير به اون تصويري كه شما گذاشتي رسيده.

mehjam
28-04-2009, 09:08
سلام دوست عزیز متاسفانه با وجود اینکه سونی یک برند عالی و مورد احترام هست واقعیت با کاتولوگ تبلیغات سونی فرق داره.
اتفاقا من اعتقاد دارم سونی همیشه در کاتاوگهاش واقعیت را میگه و از اغراقی که بقیه برندها میکنند خبری نیست.
کی دیدید سونی میلی ثانیه و کنتراست را در کاتالوگهاش وارد کنه؟

omid750
28-04-2009, 09:21
اتفاقا من اعتقاد دارم سونی همیشه در کاتاوگهاش واقعیت را میگه و از اغراقی که بقیه برندها میکنند خبری نیست.
کی دیدید سونی میلی ثانیه و کنتراست را در کاتالوگهاش وارد کنه؟

دقيقا درسته...

سوني شايد تنها برندي هستش كه هيچ وقت غلو و خالي بندي در مورد امكاناتش نمي كنه...:40:

اين دوستمون كلا با برند سوني مشكل داره....:31:

*Alucard*
28-04-2009, 12:30
دوست عزيز من كاتالوگ سوني رو ندارم...

من خودم بروايا دارم .....چيزهايي كه ميگم مثل ACE و حالت Theater Modeرو خودم الان دارم با چشمم مي بينم.....

سايت Cnet اگه امتيازي رو كم و زياد ميده به خاطر مسايل زيادي هستش مثلا قيمت ....اين دليل بر بد بودن اون تلويزيون نيست...

پيشنهاد مي كنم در مورد ACE و حالت Theater Mode سوني بيشتر تحقيق كني ...اونوقت مي فهمي كه سوني قبل از پاناسونيك و پاييونير به اون تصويري كه شما گذاشتي رسيده.

دوست عزیز با کمال احترام:
اولا که سایت Cnet اصلا تو امتیازهاش چیزی رو به اسم قیمت لحاظ نمیکنه که امتیاز بده معلومه که شما یدونه از Review های Cnet رو هم نخوندید.

امتیاز پایونیر Kuro:

امتیاز سونی XBR:

دوما شما هر وقت دوتا پنل رو که جفتشون از یه Source داشتن ویدئو پخش میکردن بقل هم دیدی بیا نظر بده بگو کدوم بهتره نه همینجوری رو هوا.
سوما نظر کسایی که توی یه سایت معتبر با دستگاههای دقیق کیفیت یه پنل رو میسنجن از نظر شما و چیزی که شما دیدی به نظر من خیلی معتبر تر هست.
موفق باشید.

بی باک بی بال
28-04-2009, 15:40
یه ال سیدی ارزون قیمت برای توی مغاز می خواهم چی پیشنهاد می کنید

tohid_abi
29-04-2009, 20:26
دوستان عزیز بدون اغراق میگم هیچی سونی نمیشه مخصوصا سری d البته بعد از سری x
یکبار یک فروشنده ای حرف خوبی بهم زد گفت برای خرید ال سی دی به هیچ کس اعتماد نکن جز چشمات
با این براویا مدلش را بالا گفتم کل فامیل ال سی دیهاشون را عوض کردن یک سال داره از خریدم میگذره انگار دیروز از فروشگاه گرفتیش
بزنم به تخته

mehdimdi
29-04-2009, 21:55
بنظر من بهترین انتخاب با حدود 1500 ال جی اسکارلت مدل 606 هستش البته اگه سینمای خانگیشو کم کنی .

بی باک بی بال
02-05-2009, 07:09
دوستان عزیز بدون اغراق میگم هیچی سونی نمیشه مخصوصا سری d البته بعد از سری x
یکبار یک فروشنده ای حرف خوبی بهم زد گفت برای خرید ال سی دی به هیچ کس اعتماد نکن جز چشمات
با این براویا مدلش را بالا گفتم کل فامیل ال سی دیهاشون را عوض کردن یک سال داره از خریدم میگذره انگار دیروز از فروشگاه گرفتیش
بزنم به تخته

قیمتش شون چند است

omid750
02-05-2009, 11:03
قیمتش شون چند است

سري X كه گرونه ، تو مايه هاي بودجه اي كه شما گذاشتي نيست.

براي بودجه 1.5 كه شما گفتي ، فكر كنم توي سوني فقط 40 اينچ سري S بتوني بخري.

با 200 يا 300 تومن بالاتر سري V مي توني بخري.

اسكارلت ال جي هم خوبه ...ولي از لحاظ ماندگاري مطمنا به پاي ماركهايي مثل توشيبا و سوني نميرسه.

سامسونگ هم تو اين قيمت مدلهاي خوبي داره.

به هرحال تو اين رنج قيمت ال سي دي ها از نظر امكانات و فناوري خيلي با هم فرق ندارن اگر هم فرقي ميبيني بيشتر توي اعداد كاتالوگ هاست نه تو واقعيت.

من خودم 37 سري S سوني دارم كه خيلي خوبه و همه جوره ازش راضيم ...البته من بيشتر فيلم نگاه مي كنم...اگه قرار باشه بازي هاي پلي استيشن 3 توش انجام بدم كه سرعت زياد داشته باشن حتما يه جاهايي كم مياره.

ولي به عنوان يه ال سي دي براي پخش دي وي دي ، فيلم ، عكس و ....واقعا عاليه.

صفحه اش مثل توشيبا محكمه...سنسور نوريش خيلي تو كاهش خستگي چشم تاثير ميزاره...رنگ مشكي عميقي داره....كنتراست و رنگش بسيار خوبه.....
24p رو خيلي خوب پشتيباني ميكنه.....رنگ بدنش Piano Black Finish هستش كه يه مشكلي فوقا العاده براق و زيباست....

توشيبا و شارپ هم تو اين قيمت مدلهاي بسيار خوبي دارن....

خودت برو بازار و ببين از تصاوير كدومشون بيشتر خوشت مياد...تو امكانات خيلي با هم فرق ندارن.

خلاصه يكم سليقه شخصي هم دخيل ميشه..مثلا خيلي ها از طراحي اسكارلت ال جي خوششون نمياد.

Terry Bogard
03-05-2009, 03:18
من يه السيدي سوني خريدم w450 خيليم دوسش دارم ولي جدا از تعصب موقع فوتبال ديدن و يا تو فيلماي اکشن يه دفعه همه چي محو ميشه و یه جوری میشه فقط به درد چيزاي يواشو آروم ميخوره فيلم ديدنم باهاش زياد لذت بخش نيست به خصوص فيلماي sd باور کنين من الان وقتي ميخوام يه فيلم ببينم ميرم روي تلويزيون لامپ تصويري پاناسونیکمون که قبلا داشتیم ميبينم کلا پاناسونيک تو تلويزيون يه چيز ديگس وقتي رفتم السيدي بخرم تو جمهوری السیدی چهل اینچی پاناسونیک نبود همه میگفتن اصلا چهل اینچی نداره ولی پلاسما داشت اونموقه اگه میدونستم السیدی اینطوریه نمیخریدم یه مشکلاییم داره موقع بازی سایه ها یه دفه یه جوری میشه میره و میاد!!! رنگاشم یه جوری میشه که بردمش گارانتی گفتن طبیعی هست ولی الان گوش شیطون کر دیگه اونجوری نشده سه راهی برقشو عوض کردم نمیدونم مشکل از اون بود یا نه.

amsjavan
08-05-2009, 19:17
دوستان کسی خبر نداره بالاخره این مدل های جدید پلاسمای panasonic تو ایران اومده یا نه؟ من حداکثر تا یه هفته دیگه می تونم صبر کنم ( دستور رسیده که هر چی زودتر تلویزیون باید عوض بشه! ) در غیر اینصورت مجبور خواهم شد که مدل قبلی پاناسونیک و یا یک LCD بخرم:41:
برای خرید این مدل راه دیگه به غیر از نمایندگی های رسمی نیست؟ کسی رو سراغ دارید که شخصا این مدل رو وارد کنه؟

amsjavan
08-05-2009, 19:51
فکر کنم این سری G پاناسونیک هنوز تو هیچ کشور آسیایی وارد نشده باشه! امروز رفتم سایت نمایندگی رسمی پاناسونیک تو مالزی رو دیدم فقط سری X بود!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتمام کشور های آسیایی دیگه هم که تو خود سایت پاناسونیک اسمشون بود رو دیدم هیچ کدوم مدل های جدید رو نداشتند به غیر از استرلیا. البته در مورد استرلیا یه چیز عجیب دیدم! توی سایت رسمی پاناسونیک نوشته که سری G نوع TH فقط ۴۲ اینچ داره در صورتی که تو این سایت استرلیایی سایز های بالاتر هم داشت! نکته دوم هم در مورد قیمتش هست که مدل Th-P42G10 زده بود $2,499! البته من نمیدونم دلار استرلیا با امریکا چقدر تفاوت داره؟

*Alucard*
08-05-2009, 20:38
هر دلار استرالیا 745 تومن هست البته استرالیا جزو کشورهایی هست که tax یا مالیاتشون خیلی زیاد هست ولی با حساب دلار 745 تومن به پول ما میشه 1862500 تومن.
سری G مدل بالاتر از 42 اینچ تو آسیا نداره.الان تو دوبی سری G هست ولی مدل اروپائیشه که البته چون تیونر پال داره مشکلی نداره فقط گارانتی رسمی پاناسونیک خاورمیانه نداره.

amsjavan
09-05-2009, 10:43
هر دلار استرالیا 745 تومن هست البته استرالیا جزو کشورهایی هست که tax یا مالیاتشون خیلی زیاد هست ولی با حساب دلار 745 تومن به پول ما میشه 1862500 تومن.
سری G مدل بالاتر از 42 اینچ تو آسیا نداره.الان تو دوبی سری G هست ولی مدل اروپائیشه که البته چون تیونر پال داره مشکلی نداره فقط گارانتی رسمی پاناسونیک خاورمیانه نداره.
الان استرلیا جزو کشور های آسیایی محسوب میشه پس چطور اونجا سایز های بالاتر داره؟ یعنی مدل اروپایی تیونر PAL داره و تو ایران هم کار می کنه؟ دوبی قیمتش چقدره؟ کسی رو می شناسید که بتونه از دوبی این مدل رو سفارشی وارد کنه؟ پاناسونیک تاریخی برای عرضه مدل های جدیدش تو آسیا نداده؟

*Alucard*
10-05-2009, 19:43
سلام دوست عزیز
استرالیا توی جغرافیا جزو اقیانوسیه حساب میشه که یه قاره جداس حالا از این حرفا که بگذریم هر کمپانی توی هر کشوری یه سری مارکت خاص داره و با توجه به اون مارکتها محصولات خودش رو عرضه میکنه من نمیدونم پاناسونیک برنامه خاصی برای معرفی مدلهای بالاتر از 42 اینچ سری G واسه آسیا داره یا نه ولی احتمالا اگر مدل بالاتر از 42 اینچ بخوای بخری باید یا مدل X بخری یا V .
مدل اروپایی تیونر پال داره و چون برقشون هم 240 ولت هست مشکلی با سیستم برق و یا تلویزیون ایران ندارن البته مدلهای آمریکای شمالی هم هست ولی باید ترانس تبدیل استفاده کنی و تیونر خارجی پال بخری که صرف نداره.

پیغام خصوصی بزن.

sepehr_s
11-05-2009, 23:05
سلام :
امکانش هست یکی شماره نمایندگی LCD toshiba رو به من بده ؟

outpost
12-05-2009, 10:51
من يه السيدي سوني خريدم w450 خيليم دوسش دارم ولي جدا از تعصب موقع فوتبال ديدن و يا تو فيلماي اکشن يه دفعه همه چي محو ميشه و یه جوری میشه فقط به درد چيزاي يواشو آروم ميخوره فيلم ديدنم باهاش زياد لذت بخش نيست

به منوي دستگه برويد و ويژگي CinemaDrive را در حالت اتوماتيك قرار بديد.
اين فناوري تصاوير بسيار نرم و ملايمي رو در تلويزيون هاي سوني براي شما به ارمغان مياره.
نكته مهم اينه كه اين فناوري در مورد سيگنالهاي ضعيف مثل تلويزيون ايران خاموش ميشه ولي اگر فيلمهاي اكش رو از دي وي دي ببينيد ، اين فناوري روشن شده و تصاوير بسيار نرم و بدون هيچ افتي پخش ميشوند.

amsjavan
12-05-2009, 11:47
با تشکز از راهنمایی های همه دوستان به خصوص جناب Alucard عزیز. فکر کنم با این شرایط مجبور بشوم مدل PV80 سایز 42 را بخرم. کسی می تونه تفاوت های این مدل رو با مدل G10 سایز 42 به طور کامل توضیح بده؟ می خوام به یکی ( رئیس خانواده ) نشون بدم تا شاید راضی بشوند و بتونیم بیشتر صبر کنیم! کلا خودم هم می خوام بدونم واقعا اینقدر ارزش صبر کردن داره یا نه در حالی که حتی امکان داره با ورودش به ایران قیمتش از ۱.۵ بزنه بالاتر و باز مشکل پیش بیاد!

abtin25
13-07-2009, 17:38
جناب alucard ممكنه از اين دوستتون كه تو سربندر كار ميكنه شماره منبعي كه از اون p42g10 خريد كرده رو بديد
متاسفانه من امکان زدن پیام خصوصی را ندارم

bamby
29-07-2009, 22:27
با سلا خدمت دوستان عزیز
می خواستم راهنماییم کنید در خصوص خرید lcd تا مبلغ 1300000 من بین دو تا گزینه موندم مدل 32b650 که سری 6 و 37b750 که سری 5 البته شفافیت تصویر اولی 100000 ولی دومی 600000 می خواستم راهنماییم کنید ممنون می شم

mos007
15-12-2009, 08:17
نظز دوستان در مورد 32v550چه ؟خوبه يا نه؟