PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شد

Majid393
22-04-2009, 17:57
افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شد
خبرگزاري فارس: افشين قطبي امروز به صورت رسمي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، افشين قطبي كه توانست با تيم فوتبال پرسپوليس به قهرماني هفتمين دوره ليگ برتر دست يابد، امروز به طور رسمي به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شد.

وي كه در اوايل فصل جاري ليگ برتر نتوانست با اين تيم تهراني ادامه فعاليت دهد، از سمت خود استعفا و ايران را ترك كرد.

ناكامي تيم ملي در مراحل مقدماتي جام جهاني 2010 افريقاي جنوبي باعث شد علي دايي بركنار شود. محمد مايلي كهن كه سابقه حضور در اين تيم را هم در كارنامه داشت، جايگزين آقاي گل فوتبال جهان شد؛ اما فقط 15 روز در اين تيم ماندگار شد. مسائل جانبي در اين مدت باعث شد وي استعفا كند.

پس از بررسي‌هاي روزهاي اخير، از بين نامزدهاي هدايت تيم ملي، افشين قطبي با فدراسيون فوتبال به توافق رسيد تا اين سمت را از آن خود كند. محمود ياوري (سرمربي سابق تيم راه آهن تهران) و منصور ابراهيم زاده (سرمربي فعلي تيم ذوب آهن اصفهان)، ديگر گزينه هاي سرمربيگري اين تيم بودند.

* سوابق افشين قطبي، سرمربي جديد تيم ملي
افشين قطبي متولد 19 بهمن 1343 شمسي مطابق با 8 فوريه 1964 ميلادي در شيراز است.

او از سال 1360 تا سال 1370 در باشگاه هاي آليتاليا، آتوباهن، ولي ايگلز و فلايرز امريكا بازي كرده و بعد از آن سال تا سال 1376 در دانشگاه لس آنجلس بازيكن بوده و در همين زمان، صاحب مدرك مربيگري حرفه اي a شده است. او از دانشگاه لس آنجلس مدرك مهندسي الكترونيك را نيز دريافت كرده است.

افشين قطبي در تيم ملي زنان ايالات متحده امريكا، تيم ملي فوتبال كره جنوبي (دسامبر 2000- جولاي 2002 به عنوان مربي)، سوون سامسونگ بلووينگز (2002 - 2004 به عنوان مربي)، لس‌آنجلس گالكسي (2004 به عنوان مربي)، تيم ملي فوتبال كره جنوبي (2004 - 2007 به عنوان مربي) و پرسپوليس (2007 - 2008 به عنوان سرمربي) فعاليت كرده است. وي در دوران سرمربيگري گاس هيدينك، ديك ادووكات و پيم وربيك، در تيم كره جنوبي كمك مربي بوده است.

قطبي در سال 2007 براي هدايت تيم فوتبال پرسپوليس بازگشت. وي توانست در اولين سال حضورش در فوتبال ايران، اين تيم را به مقام قهرماني ليگ برتر برساند. در 30 مي 2008 ميلادي اعلام كرد كه براي فصل ديگر در ايران نخواهد ماند و از عقد قرارداد تازه براي هدايت تيم فوتبال پرسپوليس سرباز زد. وي در اين زمينه گفته بود: "پرسپوليس باشگاه من است و در قلبم جا دارد. اگر با اين تيم به توافق نرسم، با هيچ تيم ايراني ديگري مذاكره نخواهم نكرد. " اما قطبي در روز 13 تير 1387 اعلام كرد كه به مدت دو فصل سرمربي پرسپوليس خواهد بود. او در نوامبر 2008 ميلادي، از سرمربيگري در اين تيم استعفا و ايران را ترك كرد.
قطبي قرار است هدايت تيم ملي فوتبال ايران را در 3 ديدار با كره شمالي، امارات و كره جنوبي برعهده داشته باشد. تيم ملي 16 خرداد با كره شمالي ديدار مي كند، سپس 20 و 27 خرداد به ترتيب به مصاف امارات و كره جنوبي مي رود.

nw_nk
22-04-2009, 17:58
همین الان تاج در اخبار سراسری اعلام کرد قطبی سرمربی تیم ملی شد.

توضیحات بیشتر بزودی اعلام میگردد.

ویرایش: دوستان در تاپیک افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پیگیری کنید, این تاپیک هم ادغام میشه.

morix_001
22-04-2009, 17:59
من هم شنیدم ...
افشین امپراطور خوش آمدی !

eblis_boy1386
22-04-2009, 18:00
افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شد
خبرگزاري فارس: افشين قطبي امروز به صورت رسمي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران انتخاب شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، افشين قطبي كه توانست با تيم فوتبال پرسپوليس به قهرماني هفتمين دوره ليگ برتر دست يابد، امروز به طور رسمي به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شد.
وي كه در اوايل فصل جاري ليگ برتر نتوانست با اين تيم تهراني ادامه فعاليت دهد، از سمت خود استعفا و ايران را ترك كرد.
ناكامي تيم ملي در مراحل مقدماتي جام جهاني 2010 افريقاي جنوبي باعث شد علي دايي بركنار شود. محمد مايلي كهن كه سابقه حضور در اين تيم را هم در كارنامه داشت، جايگزين آقاي گل فوتبال جهان شد؛ اما فقط 15 روز در اين تيم ماندگار شد. مسائل جانبي در اين مدت باعث شد وي استعفا كند.
پس از بررسي‌هاي روزهاي اخير، از بين نامزدهاي هدايت تيم ملي، افشين قطبي با فدراسيون فوتبال به توافق رسيد تا اين سمت را از آن خود كند. محمود ياوري (سرمربي سابق تيم راه آهن تهران) و منصور ابراهيم زاده (سرمربي فعلي تيم ذوب آهن اصفهان)، ديگر گزينه هاي سرمربيگري اين تيم بودند.

* سوابق افشين قطبي، سرمربي جديد تيم ملي
افشين قطبي متولد 19 بهمن 1343 شمسي مطابق با 8 فوريه 1964 ميلادي در شيراز است.
او از سال 1360 تا سال 1370 در باشگاه هاي آليتاليا، آتوباهن، ولي ايگلز و فلايرز امريكا بازي كرده و بعد از آن سال تا سال 1376 در دانشگاه لس آنجلس بازيكن بوده و در همين زمان، صاحب مدرك مربيگري حرفه اي A شده است. او از دانشگاه لس آنجلس مدرك مهندسي الكترونيك را نيز دريافت كرده است.
افشين قطبي در تيم ملي زنان ايالات متحده امريكا، تيم ملي فوتبال كره جنوبي (دسامبر 2000- جولاي 2002 به عنوان مربي)، سوون سامسونگ بلووينگز (2002 - 2004 به عنوان مربي)، لس‌آنجلس گالكسي (2004 به عنوان مربي)، تيم ملي فوتبال كره جنوبي (2004 - 2007 به عنوان مربي) و پرسپوليس (2007 - 2008 به عنوان سرمربي) فعاليت كرده است. وي در دوران سرمربيگري گاس هيدينك، ديك ادووكات و پيم وربيك، در تيم كره جنوبي كمك مربي بوده است.
قطبي در سال 2007 براي هدايت تيم فوتبال پرسپوليس بازگشت. وي توانست در اولين سال حضورش در فوتبال ايران، اين تيم را به مقام قهرماني ليگ برتر برساند. در 30 مي 2008 ميلادي اعلام كرد كه براي فصل ديگر در ايران نخواهد ماند و از عقد قرارداد تازه براي هدايت تيم فوتبال پرسپوليس سرباز زد. وي در اين زمينه گفته بود: "پرسپوليس باشگاه من است و در قلبم جا دارد. اگر با اين تيم به توافق نرسم، با هيچ تيم ايراني ديگري مذاكره نخواهم نكرد. " اما قطبي در روز 13 تير 1387 اعلام كرد كه به مدت دو فصل سرمربي پرسپوليس خواهد بود. او در نوامبر 2008 ميلادي، از سرمربيگري در اين تيم استعفا و ايران را ترك كرد.
قطبي قرار است هدايت تيم ملي فوتبال ايران را در 3 ديدار با كره شمالي، امارات و كره جنوبي برعهده داشته باشد. تيم ملي 16 خرداد با كره شمالي ديدار مي كند، سپس 20 و 27 خرداد به ترتيب به مصاف امارات و كره جنوبي مي رود.
انتهاي پيام/

Grand
22-04-2009, 18:02
به امید موفقیت افشین امپراطور

lazy
22-04-2009, 18:05
بچه ها تبریک میگم بازگشت امپراتور رو به وطن

Majid393
22-04-2009, 18:10
در گفت ‌و گوي اختصاصي با فارس
قطبي: افريقاي جنوبي آماده ميزباني از فوتبال ايران باشد
خبرگزاري فارس: سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران گفت: كشور افريقاي جنوبي آماده ميزباني از ما باشد.

افشين قطبي پس از انتخاب شدن به عنوان سرمربي تيم ملي ايران در گفت ‌و گوي اختصاصي با خبرنگار خبرگزاري فارس عنوان كرد: تمام موارد در خصوص قراردادم و دستيارانم از سوي نايب رئيس فدراسيون فوتبال به اطلاع مردم ايران خواهد رسيد. من فقط اميدوارم بتوانم يك سرباز براي جمهوري اسلامي ايران باشم.

وي افزود: با تلاش و كمك تمام فوتبال دوستان؛ افريقاي جنوبي آماده ميزباني از فوتبال ايران باشد. اين آرزوي است كه من دارم و براي رسيدن به اين هدف تمام تلاشم را انجام خواهم داد.

قطبي تاكيد كرد كه به دليل مفاد قراردادش نمي تواند بيش از اين صحبت كند.

eblis_boy1386
22-04-2009, 18:10
تاپيك مشابه قبل از اين كه شما بزنيد وجود داشته عزيز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Majid393
22-04-2009, 18:11
سرمربي جديد فردا در تهران
تاج: قرارداد قطبي امضا شده است
خبرگزاري فارس: نايب رئيس فدراسيون فوتبال گفت: قرارداد افشين قطبي براي هدايت تيم ملي امروز توسط خود او امروز امضا شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، مهدي تاج در جمع خبرنگاران در محل فدراسيون با اعلام سرمربيگري افشين قطبي در تيم ملي اظهار داشت: انتخاب سرمربي تيم ملي براي فدراسيون در اولويت قرار داشت و امروز بعد از جلسه هيات رئيسه و كميته تيم هاي ملي به اين نتيجه رسيديم كه با توجه به فرصت كمي كه تا بازي با كره شمالي باقي مانده و يكشنبه هم ليگ به پايان مي‌رسد، بايد كار اجرايي تيم ملي آغاز و سرمربي انتخاب شود.

وي افزود: به همين دليل از بين گزينه هاي مطرح شده قبلي، افشين قطبي را براي 3 بازي به عنوان سرمربي انتخاب كرديم. كمك هاي او نيز يك مربي هلندي و يك دستيار ديگر خواهند بود تا بتوانيم با استفاده از امكانات موجود به جام جهاني صعود كنيم.

تاج با اعلام اينكه افشين قطبي فردا صبح وارد ايران مي‌شود، ادامه داد: از همه كساني كه براي تيم ملي زحمت كشيدند تشكر مي‌كنيم. از علي دايي كه به شدت به تيم ملي كمك كرد و برادر عزيزم محمد مايلي كهن كه محبت كرد.

وي در پاسخ به اين سوال كه اين تصميم خود فدراسيون فوتبال بود يا جلسه امروز مسئولان فدراسيون با مسئولان سازمان تربيت بدني در اين تصميم گذار بود، گفت: ما هميشه اعلام كرده ايم كه انتخاب سرمربيگري تيم ملي بر عهده تيم هاي كميته ملي است. به سازمان رفته و از آنها مشورت گرفتيم، اما در نهايت كميته تيم هاي ملي تصميم آخر را گرفت.

تاج درباره اينكه مايلي كهن استعفا كرد يا بركنار شد، عنوان كرد: نمي خواهم به اين سوال در حال حاضر جواب دهم. مي خواهيم به آينده فكر كنيم. مايلي كهن آدم دلسوزي است و بايد در فوتبال حفظ شود. ما در حال حاضر بايد شرايطي را ايجاد كنيم كه به تيم ملي روحيه بدهيم تا بتوانيم پيشرفته كنيم.

تاج با نشان دادن قرار داد امضاي شده افشين قطبي به خبرنگاران گفت، قرار داد امروز براي قطبي فكس شد و خود او اين قرار داد را امضا كرد.

نادر1368
22-04-2009, 18:11
فردا نزنن زیرش ما تو بزن زیرش استادیم ولی خوبه انتخاب خوبی بود!

eblis_boy1386
22-04-2009, 18:12
افشين قطبي نه دنبال حاشيه و نه جنجالي . فقط و فقط حرفه اي

aluminum
22-04-2009, 18:12
امید وارم این ناکامی ها با اومدن افشین امراطور حل بشه

Majid393
22-04-2009, 18:13

feri88
22-04-2009, 18:13
تبریک
امپراتور به حقش رسید

Majid393
22-04-2009, 18:14
قطبي فردا به تهران وارد مي‌شود
دو هلندي و يك ايراني مربيان تيم ملي فوتبال

پس از انتخاب "افشين قطبي " به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال،‌ وي فردابه تهران وارد مي‌شود.

به گزارش ايسنا،‌ پس از كناره‌گيري محمد مايلي كهن و نشست مسوولان فدراسيون فوتبال، امروز "افشين قطبي" به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران انتخاب شد.

دو مربي هلندي و يك مربي ايراني دستياران قطبي در تيم ملي فوتبال هستند.

قطبي قراردادش را با فدراسيون فوتبال امضا كرده است.

piroooz
22-04-2009, 18:14
اگه سرکار نباشیم بالاخره حق به حقدار رسید
امپراطور مبارک:11:

alex110
22-04-2009, 18:16
از انتخاب مايلي كهن ناراحت شدم ولي از اخراجش از عصبانيت داغون شدم لعنت به اين فوتبال فقط خواستن مايلي كهن رو داغون كنن
در ضمن اميدوارم قطبي موفق باشه گر چه بعيد مي دونم بتونه بازيكنان رو جمع كنه تيم ملي يكي مثل مايلي مي خواد

resident_evil
22-04-2009, 18:18
ميتونه جمع كنه !!! به نظر من بازيكن هاي خارج از ايرانمون كه ازش حرف شنوي خواهند داشت !!!
مهدوي كيا , هاشميان و ...

ferdfe
22-04-2009, 18:20
اگر از همون اول (به جاي دايي)‌ انتخاب شده بود
الان تيم ملي به اين شكل نبود
ولي بازم جا داره تبريك بگم
بالاخره امپراطور بهترين گزينه داخلي بود كه حقم بهش رسيد :40::40:

Majid393
22-04-2009, 18:20
تاپيك مشابه قبل از اين كه شما بزنيد وجود داشته عزيز

این تاپیک زودتر از اون یکی زده شده

piroooz
22-04-2009, 18:22
از قدیم گفتن حق به حق دار می رسه (در ضمن یکم دیر رسیدی تاپیک زده شده)
دیدید که رسید

Majid393
22-04-2009, 18:23
حاج باقر در گفت و گو با فارس:
قطبي سرمربي تيم ملي ايران در جام جهاني خواهد بود
خبرگزاري فارس: مدير برنامه‌هاي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت:‌ در صورت صعود به جام جهاني افشين قطبي سرمربي تيم ملي خواهد بود.

مهدي حاج باقر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت: ساعت 11 و 30 دقيقه امروز به ديدار علي كفاشيان و مهدي تاج رفتم و توافقات اوليه را انجام دادم.

وي افزود: قرارداد افشين قطبي براي او فكس شد و وي نيز به خاطر حس وطن‌پرستي شرايط را قبول كرد تا در خدمت تيم ملي ايران باشد.

حاج باقر ادامه داد: قطبي در مرحله اول براي 3 بازي در خدمت تيم ملي است. در صورتي كه كار ما به پلي آف كشيده شود او باز هم درخدمت تيم ملي خواهد بود اما نكته اصلي اين است كه در صورت صعود به جام جهاني قطبي قطعا سرمربي تيم ملي ايران خواهد ماند.

وي در خصوص حضور قطبي در ايران عنوان كرد: منتظر آماده شدن بليت او در طريق فدراسيون فوتبال هستيم اما قطبي قطعا فردا وارد ايران خواهد شد.

حاج باقر در خصوص دستياران سرمربي تيم ملي گفت:‌ دو دستيار خارجي به احتمال فراوان كمي با تاخير وارد ايران خواهد شد. بنابر درخواست قطبي مشخصات آنها در اولين كنفرانس مطبوعاتي به اطلاع عموم خواهد رسيد.

ali_ranger22
22-04-2009, 18:25
امیدوارم بزارن کارشو بکنه نه اینکه بخوان خرابش کنن
به امید موفقیت تیم ملی و امپراتور

ferdfe
22-04-2009, 18:26
از انتخاب مايلي كهن ناراحت شدم ولي از اخراجش از عصبانيت داغون شدم لعنت به اين فوتبال فقط خواستن مايلي كهن رو داغون كنن
در ضمن اميدوارم قطبي موفق باشه گر چه بعيد مي دونم بتونه بازيكنان رو جمع كنه تيم ملي يكي مثل مايلي مي خواد

من نمي دونم چرا ما ايراني ها اينجوري هستيم !!!!!!!!!
تا وقتي كه مايلي كهن بود همه گفتن به درد نمي خوره نمي تونه بايست افشين انتخاب مي شد
حالا كه افشين شده بازم :13:

ولي بازم مي گم در اين شرايط بسيار سخت فقط قطبي :40::40:

S0R3N4
22-04-2009, 18:28
من يه استقلالي هستم!ولي اندازه ي همه ي پرسپوليسي ها افشين رو دوست داشتم وقتي در پرسپوليس بود~~~
نمي دونيد امروز شنيدم چقدر خوشحال شدم!لياقت و سوادش رو داشت!!چيزي كه خيلي ها نداشتن....

به اميد موفقيت افشين عزيز

ferdfe
22-04-2009, 18:32
من يه استقلالي هستم!ولي اندازه ي همه ي پرسپوليسي ها افشين رو دوست داشتم وقتي در پرسپوليس بود~~~
نمي دونيد امروز شنيدم چقدر خوشحال شدم!لياقت و سوادش رو داشت!!چيزي كه خيلي ها نداشتن....

به اميد موفقيت افشين عزيز

بله دقيقا

الان ديگه قرمز و ابي وجود نداره

فقط همه بايد با يكدلي بزارن كارشو بكنه تا تيم ملي موفق بشه :10:

gmuosavi
22-04-2009, 18:40
از اول هم نظرمن با قطبي بود

حالا قلب شير مياد ! :31:

امير موسر
22-04-2009, 18:42
منم استقلالیم ولی از اول هم گفته بودم بهترین گزینست فعلا !

Haj_Amoo
22-04-2009, 18:48
مايلي كهن تازه استعفاش رو تكذيب كرده اونوقت ... .

MohandesMCD
22-04-2009, 18:50
من پرسپولیسیم ولی قطبی خودش رو خراب کرد.میتونست همیشه امپراتور بمونه اما حالا که اومد تو تیم ملی یه سقوط بد منتظرش هست
همیشه همین بود.مربی های تیم ملی با یه وضع ضایع از کار کنار گذاشته شدن.قطبی هم استثنا نیست.بزرگترین اشتباهه زندگیش رو مرتکب شد

ferdfe
22-04-2009, 18:50
مايلي كهن تازه استعفاش رو تكذيب كرده اونوقت ... .

اين مايلي از اون پدر سوخته هاست
وقتي مربيش كردن
ديد نمي تونه هيچ .... بخوره كاري كرد يا اخراجش كنن يا خود بره
كه به هدفش هم رسيد
حالا دراه بازار تيزي مي كنه :2:

بی باک بی بال
22-04-2009, 18:53
از این فدراسیون غیراز این بر نمی اید احتمالا 2 یا 3 میلیادر

Haj_Amoo
نادر فریادشیران مربی همراه محمد مایلی‏کهن و نزدیک ترین شخص به سرمربی تیم ملی، به نقل از وی، هرگونه استعفا یا کناره‏گیری از تیم ملی را رسماً تکذیب کرد تا پروژه‏ای که به نظر می رسید توسط عده‏ای با هدف حذف بی سر و صدای وی از سیستم در نظر گرفته شده بود، با شکست روبرو شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک، در حالی که انتشار بیانیه شماره دو سرمربی تیم ملی که با ادبیاتی خاص همراه بود اما در هیچ کجای آن صحبتی از استعفاء یا کناره‏گیری نبود، به زعم اهالی فدراسیون فوتبال استعفاء تلقی شد و علی کفاشیان در اقدامی شتاب‏زده این استعفاء را پذیرفت و خبر از مذکره با گزینه‏هایی برای جانشینی مایلی‏کهن داد، نادر فریادشیران مربی تیم سایپا و همراه و نزدیک‏ ترین شخص به سرمربی تیم ملی خبر استعفاء را قویاً تکذیب کرد.

فریادشیران در گفت و گو با تابناک در خصوص خبر درج شده تحت عنوان استعفاء در رسانه‏ها که از صبح امروز منتشر شده و به سرعت از سوی رسانه‏ها پوشش داده شد، اظهار داشت: امیدوارم آقای کفاشیان زیر برگه استعفاءنامه نوشته باشند، موافقت شد، چرا که از ایشان می‏خواهم استعفانامه آقای مایلی‏کهن را در اختیار رسانه‏ها قرار دهند و مشخص نماید، وی چه زمانی استعفاء داده است.

وی افزود: بنده برای آنکه دوستان را تشویق به انتشار آنچه مورد موافقت رئیس فدراسیون فوتبال قرار گرفته، به شخصی که این استعفانامه را در معرض دید عموم قرار دهد و متن اصلی آن را منتشر سازد، به شخصه جایزه‏ای ده میلیون تومانی پرداخت می‏کنم. آقایانی که از سرمربیگری مایلی‏کهن رضایت نداشتند و در پی حذفش به هر طریق ممکن برای نشاندن گزینه خود روی نیمکت تیم ملی بودند، چنین برداشتی را القاء کرده‏اند و این بیانیه به هیچ عنوان به مفهوم استعفاء نیست.

مربی تیم سایپا تصریح نمود: اصولاً هیچ استعفایی توسط آقای مایلی‏کهن صورت نپذیرفته و آقا مایلی‏کهن همچون بیانیه اول خود، این بار نیز بیانیه‏ای صادر کرده و ضمن شماستت خود، غیرمستقیم بر مواضع‏شان تاکید کرده است و دئر هیچ کجا از این بیانیه کلامی در خصوص استعفا وجود ندارد و حتی ایشان خبر استعفا را در گفت و گو با هیچ رسانه‏ای تایید نکرده‏ است.
وی ادامه داد: به نظر می‏رسد برنامه‏هایی در پس پرده بوده که به محض انتشار این بیانیه، عده‏ای بی‏جهت آن را به حساب استعفاء گذاشته‏اند و برخی دلالان که با آمدن مایلی کهن به تیم ملی منافعشان به کلی قطع می‏شد، این مسئله را به استعفاء پیوند دادند و از یک بیانیه ساده به نفع خود سوء استفاده کنند که متاسفانه برخی مسئولین فدراسیون فوتبال نیز روی این موج قرار گرفتند و حالا شاید با این حرکت توانند بروند مربی مد نظر خودشان را بیاورند و فوتبال را کاملا پاک نگه دارند.

فریادشیران اظهارات منتسب به نایب رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه مهدی تاج با مایلی‏کهن صحبت کرده و این استعفا توافقی صورت پذیرفته گفت: هیچ مکالمه‏ای با این مضمون میان مدیران فدراسیون فوتبال و مایلی‏کهن انجام نشده و چنین گفت و گویی را نیز تکذیب می‏کنم. چطور ممکن است، شخصی که استعفایی نداده، بر قبول آن توسط مسئولان بالادستی تاکید کند؟

وی خاطرنشان کرد: این مسائل از ریشه کذب بوده و صرفاً در راستای سیاست حذفی که برای مایلی‏کهن توسط برخی چهره ذینفع در تغییر سرمربی فعلی تیم ملی پی ریزی شده، می‏تواند جای داشته باشد و اینکه در چنین مقطعی چنین جریاناتی راه‏اندازی شود، مشخص می‏سازد که مسببین آن، چه میزان به فکر آرامش تیم ملی و کاهش حواشی با هدف موفقیت تیم ملی ایران در موقعیت پیچیده و دشواری که برای صعود به جام‏جهانی شکل گرفته، هستند.

بر اساس آنچه نادر فریادشیران بیان کرد، در این سناریو بیشتر از هر گروهی می‏بایست کودتای دلالان را برای زمین زدن سرمربی تیم ملی موثر دانست که برخی مسئولان از سرناآگاهی و یا تعامداً با این جریان همراهی کرده‏اند.

====

gmuosavi
من پرسپولیسیم ولی قطبی خودش رو خراب کرد.میتونست همیشه امپراتور بمونه اما حالا که اومد تو تیم ملی یه سقوط بد منتظرش هست
همیشه همین بود.مربی های تیم ملی با یه وضع ضایع از کار کنار گذاشته شدن.قطبی هم استثنا نیست.بزرگترین اشتباهه زندگیش رو مرتکب شد

قطبي بايد يك سال پيش سر مربي تيم ملي ميشد

ferdfe
22-04-2009, 18:57
نادر فریادشیران مربی همراه محمد مایلی‏کهن و نزدیک ترین شخص به سرمربی تیم ملی، به نقل از وی، هرگونه استعفا یا کناره‏گیری از تیم ملی را رسماً تکذیب کرد تا پروژه‏ای که به نظر می رسید توسط عده‏ای با هدف حذف بی سر و صدای وی از سیستم در نظر گرفته شده بود، با شکست روبرو شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک، در حالی که انتشار بیانیه شماره دو سرمربی تیم ملی که با ادبیاتی خاص همراه بود اما در هیچ کجای آن صحبتی از استعفاء یا کناره‏گیری نبود، به زعم اهالی فدراسیون فوتبال استعفاء تلقی شد و علی کفاشیان در اقدامی شتاب‏زده این استعفاء را پذیرفت و خبر از مذکره با گزینه‏هایی برای جانشینی مایلی‏کهن داد، نادر فریادشیران مربی تیم سایپا و همراه و نزدیک‏ ترین شخص به سرمربی تیم ملی خبر استعفاء را قویاً تکذیب کرد.

فریادشیران در گفت و گو با تابناک در خصوص خبر درج شده تحت عنوان استعفاء در رسانه‏ها که از صبح امروز منتشر شده و به سرعت از سوی رسانه‏ها پوشش داده شد، اظهار داشت: امیدوارم آقای کفاشیان زیر برگه استعفاءنامه نوشته باشند، موافقت شد، چرا که از ایشان می‏خواهم استعفانامه آقای مایلی‏کهن را در اختیار رسانه‏ها قرار دهند و مشخص نماید، وی چه زمانی استعفاء داده است.

وی افزود: بنده برای آنکه دوستان را تشویق به انتشار آنچه مورد موافقت رئیس فدراسیون فوتبال قرار گرفته، به شخصی که این استعفانامه را در معرض دید عموم قرار دهد و متن اصلی آن را منتشر سازد، به شخصه جایزه‏ای ده میلیون تومانی پرداخت می‏کنم. آقایانی که از سرمربیگری مایلی‏کهن رضایت نداشتند و در پی حذفش به هر طریق ممکن برای نشاندن گزینه خود روی نیمکت تیم ملی بودند، چنین برداشتی را القاء کرده‏اند و این بیانیه به هیچ عنوان به مفهوم استعفاء نیست.

مربی تیم سایپا تصریح نمود: اصولاً هیچ استعفایی توسط آقای مایلی‏کهن صورت نپذیرفته و آقا مایلی‏کهن همچون بیانیه اول خود، این بار نیز بیانیه‏ای صادر کرده و ضمن شماستت خود، غیرمستقیم بر مواضع‏شان تاکید کرده است و دئر هیچ کجا از این بیانیه کلامی در خصوص استعفا وجود ندارد و حتی ایشان خبر استعفا را در گفت و گو با هیچ رسانه‏ای تایید نکرده‏ است.
وی ادامه داد: به نظر می‏رسد برنامه‏هایی در پس پرده بوده که به محض انتشار این بیانیه، عده‏ای بی‏جهت آن را به حساب استعفاء گذاشته‏اند و برخی دلالان که با آمدن مایلی کهن به تیم ملی منافعشان به کلی قطع می‏شد، این مسئله را به استعفاء پیوند دادند و از یک بیانیه ساده به نفع خود سوء استفاده کنند که متاسفانه برخی مسئولین فدراسیون فوتبال نیز روی این موج قرار گرفتند و حالا شاید با این حرکت توانند بروند مربی مد نظر خودشان را بیاورند و فوتبال را کاملا پاک نگه دارند.

فریادشیران اظهارات منتسب به نایب رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه مهدی تاج با مایلی‏کهن صحبت کرده و این استعفا توافقی صورت پذیرفته گفت: هیچ مکالمه‏ای با این مضمون میان مدیران فدراسیون فوتبال و مایلی‏کهن انجام نشده و چنین گفت و گویی را نیز تکذیب می‏کنم. چطور ممکن است، شخصی که استعفایی نداده، بر قبول آن توسط مسئولان بالادستی تاکید کند؟

وی خاطرنشان کرد: این مسائل از ریشه کذب بوده و صرفاً در راستای سیاست حذفی که برای مایلی‏کهن توسط برخی چهره ذینفع در تغییر سرمربی فعلی تیم ملی پی ریزی شده، می‏تواند جای داشته باشد و اینکه در چنین مقطعی چنین جریاناتی راه‏اندازی شود، مشخص می‏سازد که مسببین آن، چه میزان به فکر آرامش تیم ملی و کاهش حواشی با هدف موفقیت تیم ملی ایران در موقعیت پیچیده و دشواری که برای صعود به جام‏جهانی شکل گرفته، هستند.

بر اساس آنچه نادر فریادشیران بیان کرد، در این سناریو بیشتر از هر گروهی می‏بایست کودتای دلالان را برای زمین زدن سرمربی تیم ملی موثر دانست که برخی مسئولان از سرناآگاهی و یا تعامداً با این جریان همراهی کرده‏اند.

====

اين بشر چقدر پدر سوخته دست هر چي خو..... رو از پشت بسته :13:

اصلا استعفا ندادي اخراجش شدي عزيز :27:

S0R3N4
22-04-2009, 18:59
آخه اينقدر دست بازي توي فوتبال ما خصوصا تيم ملي هست كه مورينيو هم بياد امكان موفيتش خيلي خيلي پايينه!!به قول دوستمون خدا كنه ببذارن كارشو بكنه نه اين كه بخوان باز دوباره خرابش كنن!!از ما ايراني ها هم خاطره خوشي نداره فكر كنم!خوب پدرشو در آورد تو دومين سال حضورش تو پرپوليس!خوش حالم كه اومده ولي گاهي به عقلش شك ميكنم!!!خدايي بايد از ايراني جماعت ترسيد!!!تو 1 دقيقه يكي ميشه اسطوره و تو 30 ثانيه ميتونن شخصيت يارو رو به گند بكشن!!!اميدوارم كه اينطور نشه!

بی باک بی بال
22-04-2009, 19:01
حالا که شده با ید حمایتش کنیم ولی ازش متنفرم

نادر1368
22-04-2009, 19:01
از این فدراسیون غیراز این بر نمی اید احتمالا 2 یا 3 میلیادر
خوب نصف حقوق کفاشیان و دارو دسته اش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

بردیا
22-04-2009, 19:05
قطبی با قبول کردن این سمت ریسک بزرگی کرد
امیدوارم ریسکش جواب بده چون توی ایران چوب لای چرخ بزار زیاد هستن

M A X I M U M
22-04-2009, 19:17
امپراطور آسيا برگشت اما من فكر مي كنم با برگشتن امپراطور علي كريمي هم برگرده

نادر1368
22-04-2009, 19:23
ایران سرمربی تیم ملی رقیب سرسختتری از رقیبای فوتبالی داره کل مربیان در زمان قلعه نوعی هیچکس در مقابل دایی!خیلی حساسه!بیاد ببینیم مخالفا کین قراره با کدوم رقیبا روبرو شه!

mohsen.rajabi
22-04-2009, 19:28
حالا که اومد - امیدوارم خوب نتیجه بگیره و تیم بره جام جهانی

Facon_Archi
22-04-2009, 19:32
تبــــــــــریک آقا... تبــــــریک:11::8:

ferdfe
22-04-2009, 19:33
حالا که اومد - امیدوارم خوب نتیجه بگیره و تیم بره جام جهانی

انشالله

هر چند كه ايران شانس كمي داره !

ولي دعا تمام ملت پشت سر تيم ملي و امپراطور :40:

m2stech
22-04-2009, 19:34
سایپا چه جوری قبول کرده که سرمربی تیم ملی از تیمشون نباشه ؟ :31:

sAeEd_kHaAn
22-04-2009, 19:44
خیلی خوشحال شدم امروز این خبرو تو سایت خبرگزاری مهر دیدم
امیدوارم بتونیم با قطبی بریم جام جهانی اون موقع گند های علی دایی بیشتر معلوم میشه و فرق قطبی و اون دایی ... معلوم میشه

emad64
22-04-2009, 19:51
منم خوشحالم که افشین قطبی سرمربی تیم ملی شده. منم یه استقلالیم ولی افشین قطبی رو به عنوان یه مربیه خوب قبول دارم.. افشین قطبی همون موقع که پرسپولیس رو قهرمان کرد، دیگه نباید برمیگشت ایران.. اگه بر نمیگشت، همون موقع ها سرمربی تیم ملی میشد.. حالا هم که برگشته تو بد موقعیتی اومده تیم رو تحویل گرفته.. امیدوارم موفق باشه.. الآن دیگه میشه دعا کرد که تیم به جام جهانی بره :31:
واسش آرزوی موفقیت میکنم..

ali_ranger22
22-04-2009, 20:13
راستی یه چی بگم ربطی نداره به این چیزا ! امپراتور درسته نه امپراطور ! یعنی جفتش درسته ولی اولی درست تره ! :دي

eblis_boy1386
22-04-2009, 20:23
يك خواهش دارم از شما و همه استقلالي ها و .. از اين مربي حمايت كنيم .. تا 10سال

ferdfe
22-04-2009, 20:29
يك خواهش دارم از شما و همه استقلالي ها و .. از اين مربي حمايت كنيم .. تا 10سال

10 سال پيش كش فقط يه چند ماهي دست روي دلاشون بزارن كافيه :27:

Retired User
22-04-2009, 20:34
امیدوارم بذارن کارشو انجام بده

hoomaan
22-04-2009, 20:49
حالا که شده با ید حمایتش کنیم ولی ازش متنفرم

میشه بگی چرا ؟
اگه جواب درست حسابی نداری اصلا جواب نده .

Haj_Amoo
22-04-2009, 20:49
امیدوارم بذارن کارشو انجام بده
چي كار مي خواد بكنه مگه؟؟

hoomaan
22-04-2009, 20:53
دم همه بچه های استقللی گرم که از قطبی حمایت کردن .

Retired User
22-04-2009, 20:59
چي كار مي خواد بكنه مگه؟؟
صبر کن تا بعد بفهمی
حداقل به پلی آف که میریم

Majid393
22-04-2009, 21:00
به نظرم بهترین انتخاب بود . ایشالا تیم ملی موفق بشه که همینطور هم خواهد بود ...... :46:

راستی یه چی بگم ربطی نداره به این چیزا ! امپراتور درسته نه امپراطور ! یعنی جفتش درسته ولی اولی درست تره ! :دي

قضیه ی اینم فکر کنم مثه تهران-طهران ، توفان-طوفان باشه ..... :دي

Majid393
22-04-2009, 21:03
كفاشيان: قطبي توانايي هدايت تيم ايران به جام جهاني را دارد

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: افشين قطبي از توانايي لازم براي هدايت تيم ملي فوتبال ايران به جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬افريقاي جنوبي برخوردار است .

علي كفاشيان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشي ايرنا، خاطر نشان ساخت: پس از بررسي‌هاي فراوان به اين نتيجه رسيديم كه افشين قطبي بهترين گزينه براي هدايت تيم ملي است.

وي افزود: تمام تلاش خود را خواهيم كرد تا با تهيه بليت فردا قطبي وارد ايران شود و رسما او را به عنوان سرمربي تيم ملي معرفي كنيم.

رييس فدراسيون فوتبال گفت: مربيان ديگري نيز مد نظر بودند ولي در نهايت به اين نتيجه رسيديم كه قطبي بهترين گزينه است.

وي افزود: از تمام مربياني كه در اين مدت با آنها مذاكره كرده‌ايم تشكر مي كنم.

كفاشيان در خصوص احتمال همكاري مرتضي محصص با قطبي در تيم ملي تصريح كرد:
قطبي مي‌تواند با هر مربي كه دوست دارد در تيم ملي همكاري كند و او در انتخاب دستياران خود آزادانه تصميم‌گيري خواهد كرد.

رييس فدراسيون فوتبال در خصوص مبلغ قرارداد قطبي با تيم ملي گفت: مبلغ توافقي است و اگرقطبي بخواهد مي‌تواند آن را اعلام كند.

وي افزود: مبلغ قرارداد دستياران قطبي از قرارداد خود او پرداخت خواهد شد و به عهده فدراسيون نيست.

كفاشيان با اشاره به عدم مذاكره با گروه فني براي انتخاب سرمربي تيم ملي اظهار كرد: اين بار به دليل فرصت كمي كه داشتيم با هيچ كس مشورت نكرديم و مستقيما سرمربي تيم ملي را در كميته تيم‌هاي ملي انتخاب كرديم.

Haj_Amoo
22-04-2009, 21:06
آقا جان ! پرسپوليس به قطبي مديون است نه قطبي به پرسپوليس!!! خواهشا كسي قطبي رو به نفع هيچ تيمي مصادره نكنه!!!
با تشكر!!

ارمغان جنون
22-04-2009, 21:06
تبریک میگم
حالا میشه به تیم ملی امیدوار بود
همون اول هم به جای دایی باید قطبی انتخاب میشد اونوقت تو این منگنه برای صعود قرار نگرفته بودیم

wildhunter
22-04-2009, 21:22
منم خیلی خوشحال شدم. حالا میشه برای تیم ملی امیدوار بود.فکرنم بتونیم کره جونوبی رو هم شکست بدیم.با علی دایی و مایلی کهن که فکر نکنم چهارم هم میشدیم

B3HZ@D
22-04-2009, 22:13
تبریک میگم....ولی یک کم دیره...
فقط خدا کنه بتونیم صعود کنیم

Ezmir
22-04-2009, 22:18
ایول !
خداییش خیلی خوشحالم.
قطبی چند سال آنالیزوره کره بوده و در کنار گاس هیدینگ تجربه زیادی کسب کرده.
حتما موفق میشه.
حالا با تمامه وجودم از تیم ملیم طرفداری می کنم.
به امید اینکه بدون پلی آف به جام جهانی بریم.
افشین امپراطور .

cao-cao
22-04-2009, 22:20
من خیلی ناراحتم
کاش نمیومد
تو این وضعیت اصلا دوست ندارم از محبوبیت این بزرگمرد تاریخ فوتبال ایران حتی 1% هم کم بشه ولی صمیمانه واسه موفقیتش از ته دل دعا میکنم
به امید روزی که تو تیم ملیمون از فوتبال علی اصغری خبری نباشه و یه فوتبال مدرن رو ببینیم اون موقع اگه ببازیم یه بازنده یر بلندیم
نه سیستم بزن زیرش

Masoud King
22-04-2009, 22:52
هه هه هه!
اینم بالاخره به آرزوش رسید! : دی

masoudtr
22-04-2009, 23:20
کاپلو هم بیاد تو این مدت کم کار زیادی نمیتونه بکنه
اقلا یکی را اوردن که شخصیت داره و توهین نمیکنه

YOUCOM
22-04-2009, 23:25
روزنامه همشهری خطاب به مایلی کلنگ::::>>> آقای احمق----مزدور به ملت و میهن----حیف نون----بدبخت----بیشعور----...

iman_s
22-04-2009, 23:25
بنده خدا به آرزوش رسید تا ناکام نشه.
تاکتیک تیم ملی هم معلوم شد.ع.ا خودتون میدونید چیه

masoudtr
22-04-2009, 23:26
هه هه هه!
اینم بالاخره به آرزوش رسید! : دی
حاجی از شما بعیده این حرف
حداقل از دایی و مایلی کودن که بهتره

momkhbpsp
22-04-2009, 23:41
امیدوارم افشین قطبی تو کارش موفق باشه چه تیم ملی صعود کنه چه نکنه

امیدوارم افرادی که کینه ای نسبت به این شخص دارن حداقل این چند ماه ضربه ای به اون نزنن

امیدوارم سرنوشت امپراطور همانند سرنوشت ویرا (مربی که ایران را به جام جهانی98 برد) نشود

امیدوارم تیم ملی به جام جهانی صعود تا امپراطور سربلند از این امتحان بیرون بیاد

امیدوارم افرادی را دعوت کنی که لایق بازی کردن در تیم ملی باشند

امیدوارم...

افشین اگر صعود هم نکنیم هواداران واقعی تو همچنان دوستداران و هوادارانت باقی می مانند

اگر تا به حال به ورزشگاه می آمدم و بدون انگیزه تیم ملی را تشویق میکردم اما حال میدانم که انگیزها و شور و اشتیاق برای تشویق تیم و تو برایم به وجود آمد

cdcenter
22-04-2009, 23:58
زنده باد افشین امپراطور ... به امید موفقیت تیم ملی با درایت افشین خان قطبی ...

halflife g
23-04-2009, 00:10
از اومدنش هم خوشحالم و هم ناراحت ناراحتیم هم به خاطر اینه که تو این مدت کم چطور میخواد تیم رو جمع و جور کنه؟؟؟

korokodil_avareh
23-04-2009, 00:20
بهترین انتخاب بود
امیدوارم ایران به جام جهانی راه پیدا کنه چرا که اگر به جام جهانی رفت حتما در اونجا مقام خوبی کسب میکنه چون از قطبی هیچ چیز بعید نیست

B3HZ@D
23-04-2009, 00:53
بنده خدا به آرزوش رسید تا ناکام نشه.
تاکتیک تیم ملی هم معلوم شد.ع.ا خودتون میدونید چیه

از بعضی از مربی ها بهتره که فقط ادعا دارن ولی هیچی حالیشون نیست
و توی مسابقات اسیایی امسال خیلی چیزها رو ثابت کردن

Masoud King
23-04-2009, 02:31
حاجی از شما بعیده این حرف
حداقل از دایی و مایلی کودن که بهتره
اونکه صد البته!
قصد مزاح داشتیم!
باید از اول همین کار رو می کردن!
ولی من یکم نگران هستم! از این انتصاب بو های خوبی نمیاد!
شایدم دلیلش این همه عوض کردن مربی باشه که من این احساس رو دارم!
ولی به نظر می رسه که از سر اجبار آوردنش!

morix_001
23-04-2009, 05:16
اجبار ؟؟؟؟
تو یه مربی به من معرفی کن که سابقه قهرمانی یه تیم اونم با 6- امتیاز داشته باشه ؟
یه مربی به من بگو که 4 سال تو تیم ملی کره مربی باشه ؟
یه مربی بگو که دستیار مربی های بزرگ مثل گاس هیدینگ ( که الان چلسی رو متحول کرده باشه ) ؟
یکی رو بگو که گفته فقط به خاطر عشق به وطن مجانی این 3 بازی رو سرمربی گری می کنم ؟
یکی رو بگو که مدرک a مربی گری از دانشگاه های آمریکا رو داشته باشه ؟
و ...

ehsankalak
23-04-2009, 05:33
الکي بهش نميگن امپراتور !! ( برعکس بعضيا که القاب الکي به خودشون دادن!! ) درکل تو اين وضعيت بهترين انتخاب بود !! البته قطبي هم موقعي که سرمربي پرسپوليس بود چندتا اشتباه کرد ولي اين يکي فرق ميکنه تيم مليه!! بدبختي فوتبال ما اينه که هنوز بازيکناش ( به غير از چندتاشون ) مثل مربياش سنتي هستن !! حالا تصور کن افشين قطبي با لپ تاپ و نرم افزار آناليزوري که خودش نوشته داره براي بازيکنا از تاکتيک بازي صحبت ميکنه حالا بيشتر حضرات اولا نميفهمن که چي داره ميگه ثانيا حواسشون پي زير ابروشونو مدل لباس و ... براي پارتي فلان موقعه !! ( قطبي - جلالي - ذوالفقارنسب جز معدود مربياي تحصيل کرده و باشخصيت اين مملکت هستن و مشکلشون اينه که کسي حرفشونو نميفهمه! )

amir_a
23-04-2009, 08:35
خوشحالم کسی سرمربی تیم شد که شکل ابروی بازیکنا
 براش ملاک انتخاب بازیکن نیست:46:

namakdoon
23-04-2009, 08:46
شنیدم محصص رو برای کمک مربی انتخاب کرده !! بهترین انتخاب ها پشت بهترین انتخابها !! با یه مربی بدن ساز هلندی

ایشالا موفق باشه

khashi87
23-04-2009, 08:52
پیوستنه افشین قطبی رو به تیم ملی تبریک میگم به نظر من بهترین سر مربی تیم ملی تا الان بوده.

bleu2u4u
23-04-2009, 10:40
فقط حیف که اینجا تیم ملیه و نمیتونه بازیکن و ... بیاره
ولی خب یه دو تا مربی مثل مارکو بیاره تا ده سال نونش تو روغنه

mashhadkhafan
23-04-2009, 11:24
سلام
منم اين افتخار رو به قطبي تيريك مي گم چون واقعا" خيلي آدم با كلاس و با شخصيتيه
شخصيتش منو كشته
آفريقاي جنوبي ما اومديم
باي

Haj_Amoo
23-04-2009, 12:11
پیوستنه افشین قطبی رو به تیم ملی تبریک میگم به نظر من بهترین سر مربی تیم ملی تا الان بوده.

سرمربي نشده، بهترين شد؟!!!

بردیا
23-04-2009, 12:30
فقط حیف که اینجا تیم ملیه و نمیتونه بازیکن و ... بیاره
ولی خب یه دو تا مربی مثل مارکو بیاره تا ده سال نونش تو روغنه

رینالدو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

Masoud_kp
23-04-2009, 13:01
نوش داروی پس از مرگ سهراب!
ولی همون خدایی که حق رو به حقدار رسوند مطمئنا کمک میکنه و به جام جهانی میریم!حیف که خیلی دیره

bleu2u4u
23-04-2009, 13:38
این بردیا هم منتظره من بگم ق اون بگه رینالدو : دی
ولی خب حالا که سرمربی شده منم خداییش حمایت میکنم
حتا شاید استادیوم هم برم

r4pbr4p
23-04-2009, 15:58
هی...

دل خوش سیری چند!

رفتین ورزشگاه سلام ما رو هم برسونین به ملت شریف و مردم نواز آفریقا

بردیا
23-04-2009, 16:03
این بردیا هم منتظره من بگم ق اون بگه رینالدو : دی
ولی خب حالا که سرمربی شده منم خداییش حمایت میکنم
حتا شاید استادیوم هم برم

:دی
فقط یه بازی بیشتر توی آزادی نداریم از شانس بد.
میگم بریم 2تا کره تشویق تیم ملی.:دی

بياييد بدون شمشير به جنگ برويم / قطبی ; راي ما ايراني‌هاي احساساتي !

کانون هواداران پرسپولیس : دو روز پيش از انتخاب محمد مايلي‌كهن به‌عنوان سرمربي تيم‌ملي علي كفاشيان كه تحت فشار كميته فني براي انتخاب محمود ياوري قرار داشت، از يكي از دوستان خبرنگارش پرسيد: «به‌نظر شما از ميان گزينه‌هاي كميته فني كدام‌يك پشتيباني مردم و ذهنيت مثبتي در ميان افكار عمومي دارد؟» همان خبرنگار از كفاشيان پرسيد كه منظورتان را واضح‌تر بگوييد. كفاشيان سرش را خاراند و گفت: «يعني اينكه وقتي تيم‌ملي بازي دارد، مردم براي ديدن بازي تيم‌ملي حتي در صورتي كه حساس هم نباشد، به ورزشگاه بيايند و از صميم قلب حامي تيم‌ملي‌شان باشد.» خبرنگار در حالي كه خنده‌اي زيركانه روي لبانش بود، به كفاشيان گفت: «منظورتان اين است حتي اگر تيم‌ملي نتوانست به جام‌جهاني برود، ذهنيت مردم منفي نشود؟» كفاشيان با خنده‌هايش گفت: «منظورم را خوب گرفتي اما پس از باخت عربستان همه نااميد شدند و بايد كسي سرمربي تيم‌ملي شود كه علاوه بر كمك به تيم‌ملي بتواند انرژي مثبتي به همه بدهد.»
خبرنگار در حالي كه يكي از منتقدان قطبي در دوره دوم سرمربيگري‌‌اش در پرسپوليس به‌شمار مي‌رفت، به كفاشيان گفت: «شك نكنيد افشين قطبي!» رئيس فدراسيون فوتبال در حالي كه به خبرنگار دقت مي‌كرد، گفت:‌ «من آن طوري كه از ماجراهاي افشين قطبي در سال دومي كه سرمربي پرسپوليس بود، استنباط كردم، مديران اين باشگاه از او حمايت نكردند كه كار به آنجا كشيد...»
افشين قطبي در اولين تماسش با علي كفاشيان اعلام كرد كه حاضر است مثل يك سرباز در سه بازي آينده تيم‌ملي را سكان‌‌داري كند و هيچ پولي هم دريافت نكند. درست مثل محمد مايلي‌كهن که هرگز نمي‌تواند يك اپسيلون از محبوبيت افشين قطبي را داشته باشد. آنهايي كه به ورزشگاه مي‌روند، بهتر مي‌دانند افشين قطبي حتي در داربي‌ها هم از سوي هواداران استقلال مورد هتاكي قرار نگرفت. او محبوبيتش وراي رنگ‌هاست. علي كفاشيان در جلسات انتخاب سرمربي و درست در همان روزهايي كه كميته فني افشين قطبي را به‌عنوان كانديداي سوخته اعلام كرد، مقابل اعضاي هيات‌رئيسه ايستاد و از آن انرژي مثبت و حمايت مردمي صحبت كرد. حتي مهدي تاج كه غيرقابل‌ نفوذترين عضو هيات‌رئيسه فدراسيون به‌شمار مي‌رود، بر خلاف میل باطنی راضي شده بود تا افشين قطبي سرمربي تيم‌ملي باشد. اما ائتلاف شهرستاني‌ها در هيات‌رئيسه روي محمد مايلي‌كهن باعث شد تا او به‌عنوان سرمربي انتخاب شود.
علي كفاشيان پايبندي‌اش به اساسنامه را نشان داد و انتخاب سرمربي تيم‌ملي را به راي‌هاي اعضاي هيات‌رئيسه فدراسيون واگذار كرد؛ با اينكه مي‌دانست او يك بازنده خواهد بود اما زماني كه محمد مايلي‌كهن آن بيانيه‌هاي عجيب و غريب را منتشر كرد، آنقدر فضاي نااميدي و ياس بر فوتبال ايران حاكم شد كه نماينده‌هاي ايران در ليگ قهرمانان آسيا، يك به يك قرباني شدند. شايد بگوييد ليگ قهرمانان آسيا چه ربطي به انتخاب سرمربي تيم‌ملي يا رفتار او دارد؟ اما مي‌دانيد ما ايراني‌ها احساساتي هستيم. آنقدر كه حد و مرز ندارد. همانقدر احساساتي كه گاهي اوقات نمي‌دانيم چه مي‌خواهيم! همانقدر احساساتي بازي مي كنيم كه مثل هشتم آذر 76 در اوج نااميدي به جام‌جهاني مي‌رويم. همانقدر احساساتي كه از باخت‌هاي ايران در مقدماتي جام‌جهاني 2002 به خيابان‌ها بريزيم و به سر و كله هم ب‌زنيم. همانقدر احساساتي كه با شكست‌هاي تيم‌‌هاي باشگاهي و ملي‌مان سکته كنيم و از دنيا برويم. مثل همان هوادار استقلال كه پس از شكست در مقابل الاتحاد از ناراحتی قلبش ایستاد و مرد.
درست روزي كه ايران در ورزشگاه آزادي به عربستان باخت، همه انتظار داشتند در بيرون از ورزشگاه شاهد اعتراضاتي باشيم. اما انگار هواداران تيم‌ملي براي آن شكست تلخ، خودشان را آماده كرده بودند. از انرژي مثبت هيچ خبري نبود حتي كسي گريه هم نمي‌كرد. اما اكنون رئيس فدراسيون فوتبال پس از يكسال مدارا با كساني كه دور و برش بودند، تصميم گرفت تنهايي به جنگي نابرابر برود. او اكنون با انتخاب افشين قطبي، سردار لشكري كم‌تعداد شده است. ممكن است افشين قطبي در تيم‌ملي موفق نباشد اما مگر او به غير از اين سه بازي آن هم با اين وضعيت جدول فرصت ديگري دارد؟ او اگر حتي تيم‌ملي را هم به پلي‌آف ببرد، يك برنده به تمام معناست. حتي ممكن است در صورت عدم موفقيت تيم‌ملي آنهايي كه براي بركناري رئيس خوش‌اخلاق و خوش‌خنده فدراسيون فوتبال توطئه مي‌كنند و از حالا كوس جنگ را با تشكيلمجمع اضطراري فدراسيون فوتبال به‌صدا در آورده‌اند، علي كفاشيان را از مسند رياست پايين بكشند اما او قهرمان است به‌خاطر اين انتخاب. انتخابي كه همه از آن راضي هستند حتي اگر تيم‌ملي به جام‌جهاني نرود. همه از اين انتخاب راضي هستند چون افشين قطبي با همه مربياني كه تا حال ديده بوديم، فرق دارد. همه از اين انتخاب راضي‌ هستند چون به ياد دارند افشين قطبي در هنگام پيروزي تيمش اشك شوق مي‌ريخت و در هنگام شكست چشمانش ابر بهاري مي‌شد. حالا بايد همه به‌خاطر ايران از او حمايت كنيم. او نه‌فقط به‌خاطر شناخت دو كره، بلكه به‌عنوان مربي‌اي كه مقبوليت عمومي دارد، انتخاب شده است و به دليل همان احساساتي بودن‌مان است كه افشين قطبي به كارمان مي‌آيد. باور كنيد او مي‌تواند انرژي مثبت از كنار تارتان قرمز و از اعماق وجودش به بازيكناني كه با او همدل باشند، به راحتي آب خوردن انتقال دهد. ما اگر احساساتي نبوديم، كارمان به اينجا نمي‌كشيد. پس بگذاريد با يك مربي احساساتي اما با خصوصياتي خاص اين سه مسابقه را پشت‌سر بگذاريم. افشين قطبي، ژنرال لشكر اندك علي كفاشيان به كمك نياز دارد. بياييد به اين لشكر بپيونديم. گرچه شمشيري نداريم.

pedramch
23-04-2009, 16:11
به نظرم قطبی اشتباه کرد که سرمربی شد!
چون به احتمال زیاد خرابش میکنن:دی
ولی خوشحالم که حق به حقدار رسید/

EASPORTS-FIFA
23-04-2009, 16:35
به نظر من 2 تا امکان وجود داره:
1-یا مثل سال 87 تیم خودش رو به اوج برسونه.
2-یا مثل امسال به تیم گند بزنه.من یه پرسپولیسی ام و همه ی بدبختیای پرسپلیس رو از چشم این افشین میبینم

cdcenter
23-04-2009, 16:46
به نظر من 2 تا امکان وجود داره:
1-یا مثل سال 87 تیم خودش رو به اوج برسونه.
2-یا مثل امسال به تیم گند بزنه.من یه پرسپولیسی ام و همه ی بدبختیای پرسپلیس رو از چشم این افشین میبینم

بدبختیهای پرسپولیس و دیگر تیم ها به خاطر مشکلات مدیریتیست و اینکه هر کسی از راه میرسه واسه این تیم ها تصمیم میگیره .
مافیای فوتبال عامل بدبختی پرسپولیس و استقلال هست . نه قطبی و امثالش ...

Grand
23-04-2009, 17:15
رئیس فدراسیون فوتبال خبر داد:
مرتضی محصص در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران

علی کفاشیان از تمایل سرمربی تیم ملی برای به كارگیری محصص در کادر فنی تیم ملی ایران خبر داد.

به گزارش شبکه خبر، علی كفاشیان با اعلام این مطلب گفت: قطبی بلافاصله پس از اینكه به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال انتخاب شد ، از تمایل خود برای همكاری با مرتضی محصص مدرس بین المللی فوتبال كشورمان برای حضور در این تیم خبر داد و به احتمال فراوان محصص دستیار ایرانی قطبی در تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود.

bleu2u4u
23-04-2009, 19:04
:دی
فقط یه بازی بیشتر توی آزادی نداریم از شانس بد.
میگم بریم 2تا کره تشویق تیم ملی.:دی

چرا بریم دو کره مگه باز با امارات چشه؟

بردیا
23-04-2009, 19:06
چرا بریم دو کره مگه باز با امارات چشه؟

یعنی حالا که کل ملت توی جوهستنن،بازیهای توی خارج رو هم بریم استادیوم:دی(نه که خیلی پولداریم!)

ارمغان جنون
23-04-2009, 20:23
من نرفتن به جام جهانی با تو را ترجیح میدم به صعود بدست امثال حاج مایلی کهن چون :
_ در بین گزینه های مد نظر تو شایسته ترین بودی و این فرصت حق تو بود .هر چند یکسال و نیم دیرتر به حقت رسیدی .
_چون انتخاب تو بر اساس مسائل فنی و دانشت از علم فوتبال بود و نه لابیگری با خدا یا بندگان خدا!
_چون میدانم با بودن تو انتخاب بازیکنان تیم کشورم بر اساس شایستگی های فنی خواهد بود و نه زیر ابروی برداشته یا ریش نتراشیده!
_چون میدانم با وجود تو بازیکنان تیم کشورم با قلب شیر به میدان خواهند رفت و نه با روح و روان فرسوده و خراب!
_چون میدانم وقتی روی نیمکت تیم کشورم نشسته ای بجای اینکه فکر و ذهنت فقط درگیر خواندن ورد و دعا باشه درگیر مسائل فنی و تاکتیکی و فوتبالی خواهد بود!
_ چون میدانم در صورت شکست با تو پای تقدیر و قضا و قدر به میان کشیده نخواهد شد.
_چون خسته شدم از این همه دو روئی و ریا برای رسیدن به پست و مقام!
_ چون اعصابم خراب شده از این جو وحشتناک و پر از فحاشی و توهین و تهمت فوتبال ایران !
_چون در صورت حذف شدن مجاب میشوم رفتن به جام جهانی حق ما نبوده و نه بدلیل انتصاب و انتخابهای سیاسی و اعتقادی!
_چون صعود به جام جهانی با امثال مایلی کهن باعث قوت گرفتن سیطره افکار و اعمال و گفتمان پر از ریا و دوروئی و فحاشی میشد.

و در آخر از همه صادقانه بگم چون دوست دارم تو نماینده کشورم و مردمش باشی نه مایلی کهن ها.
منبع:

resident_evil
23-04-2009, 20:27
ايول خيلي قشنگ بود ...

B3HZ@D
23-04-2009, 20:53
ممنون
صحبت های خیلی قشنگی بود

نادر1368
23-04-2009, 20:53
من نرفتن به جام جهانی با تو را ترجیح میدم به صعود بدست امثال حاج مایلی کهن چون :
_ در بین گزینه های مد نظر تو شایسته ترین بودی و این فرصت حق تو بود .هر چند یکسال و نیم دیرتر به حقت رسیدی .
_چون انتخاب تو بر اساس مسائل فنی و دانشت از علم فوتبال بود و نه لابیگری با خدا یا بندگان خدا!
_چون میدانم با بودن تو انتخاب بازیکنان تیم کشورم بر اساس شایستگی های فنی خواهد بود و نه زیر ابروی برداشته یا ریش نتراشیده!
_چون میدانم با وجود تو بازیکنان تیم کشورم با قلب شیر به میدان خواهند رفت و نه با روح و روان فرسوده و خراب!
_چون میدانم وقتی روی نیمکت تیم کشورم نشسته ای بجای اینکه فکر و ذهنت فقط درگیر خواندن ورد و دعا باشه درگیر مسائل فنی و تاکتیکی و فوتبالی خواهد بود!
_ چون میدانم در صورت شکست با تو پای تقدیر و قضا و قدر به میان کشیده نخواهد شد.
_چون خسته شدم از این همه دو روئی و ریا برای رسیدن به پست و مقام!
_ چون اعصابم خراب شده از این جو وحشتناک و پر از فحاشی و توهین و تهمت فوتبال ایران !
_چون در صورت حذف شدن مجاب میشوم رفتن به جام جهانی حق ما نبوده و نه بدلیل انتصاب و انتخابهای سیاسی و اعتقادی!
_چون صعود به جام جهانی با امثال مایلی کهن باعث قوت گرفتن سیطره افکار و اعمال و گفتمان پر از ریا و دوروئی و فحاشی میشد.

و در آخر از همه صادقانه بگم چون دوست دارم تو نماینده کشورم و مردمش باشی نه مایلی کهن ها.

:37:لبیک یا افشین قطبی.
اولین نفری که بدون لابی مربی تیم ملی شد تنها گزینه ها همین مایلی و قطبی بودن که مایلی نشون داد که نمیتونه خودشو نگهداره ببینیم چطور میشه بعد بازی با کره شمالی تقریبا همه چیز مشخص میشه که ایا قطبی میتواند!

D o l f i n
23-04-2009, 21:46
خیلی خوشحالم که همه خوشحالن ولی اگه به احساساتتون غلبه کنید و یکم کمتر خرج کنید بهتره صبر کنیم و ببینیم نتیجه چی میشه قطبی مربی عالی هستش ولی دلیل نمیشه این همه برزگش کنید یه شانس خیلی بزرگ آورده افشین خان اونم اینکه اگه بریم جام جهانی میشه اسطوره و محبوبیتش صد چندان میشه اگه نریم ایشون از هر اتهامی مبرا میشن چون تیم فقط واسه 3 بازی دست بوده و از این حرفها پس صبر کنیم و این همه شلوغ بازی الکی در نیاریم

ehsankalak
23-04-2009, 22:03
مرتضی محصص در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران
ايول ! اين يعني نگاه تازه و آکادميک به فوتبال ! افشين قطبي اگه بزارن کار کنه ميتونه بناي يه فوتبال علمي و حرفه اي بزاره ! اميدوارم موفق بشه !

bleu2u4u
23-04-2009, 22:11
اولین نفری که بدون لابی مربی تیم ملی شد تنها گزینه ها همین مایلی

بدون شرح !!!!

Retired User
23-04-2009, 23:31
اگه یکی مثه جلالی یا ابراهیم زاده هم به کادر اضافه بشه خیلی عالیه
اگر که مجلس بذاره باید حشمت مهاجرانی هم سرپرست یشه

B3HZ@D
23-04-2009, 23:34
حشمت مهاجرانی که خودش ضد قطبیه...
راستی قطبی هم امروز به ایران اومد

Masoud_kp
24-04-2009, 00:00
اگه یکی مثه جلالی یا ابراهیم زاده هم به کادر اضافه بشه خیلی عالیه
موافق نیستم مدونی چرا چون خود اینا میخوان یه حرف بزنن به نظرم محصص فوق العاده است اولا چون تیمی نداره و نمیاد از بازیکنای خودش بزاره ثانیا چندین ساله تو فوتبال مملکته و کل بازیکنای ایرانی رو به طور کامل میشناسه! به نظرم قطبی به علت وقفه ای که تو لیگ داشت میخواد محصص رو بزاره

دوستان شنیدم که یعنی کفاشیان گفت که قطبی هیچ پولی نگرفته و فقط پول دستیاراش رو گرفته

Grand
24-04-2009, 00:35
فردا صبح افشین قطبی میهمان برنامه ورزش و مردم هست.

bleu2u4u
24-04-2009, 04:52
حالا این محصص رو خودش انتخاب کرده یا براش انتخاب کردن
به نظر من با انتخاب محصص دوز تئوریه تیم میره بالا ولی عملی ...

momkhbpsp
24-04-2009, 08:44
تهران - "افشين قطبي" سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران گفت: با حمايت هفتاد ميليوني مردم ايران به آساني به جام جهاني آفريقاي جنوبي صعود خواهيم کرد.

وي پنجشنبه شب هنگام ورود به ايران، در فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) افزود: از لطفي که مردم ايران به من دارند، سپاسگزارم و افتخار مي کنم در وطنم خدمت کنم.
قطبي در ميان استقبال هزاران تن از فوتبالدوستان که او را روي دستهاي خود بلند کرده بودند، تصريح کرد: حضور در ايران و سر مربي گري تيم ملي، افتخاري بزرگ براي من و هر کس ديگري است و خوشحالم که در تيم ملي ايران فعاليت مي کنم .
سرمربي تيم ملي گفت: زمان کمي براي آماده سازي تيم ملي در اختيار داريم اما انشاءالله با حمايت 70 ميليوني ملت ايران به جام جهاني صعود خواهيم کرد .
وي افزود: ايران منبع هواداران باتعصب و فوتباليستهاي بااستعداد است و من مطمئنم با اين پتانسيل، کاري بزرگ در فوتبال جهان انجام خواهيم داد.
قطبي خاطرنشان ساخت: مهم نيست مربي تيم ملي چه کسي است بلکه مهم موفقيت و صعود تيم ملي ايران به جام جهاني است .
قطبي، از علي دايي به عنوان "بزرگمرد فوتبال" و "محمد مايلي کهن" را "مرد بااخلاق فوتبال ايران" خواند و از آنان به خاطر زحماتشان در دوران سرمربي گري تيم ملي قدرداني کرد.
وي گفت: من از همه مي خواهم به فکر تيم ملي باشند و يک صدا به تشويق آن بپردازند .
قطبي در باره شناخت خود از تيم ملي گفت: به خوبي فوتبال ايران را مي شناسم. فهرستي از بازيکنان و کساني که مي توانند به تيم ملي کمک کنند را در اختيار دارم و مطمئن باشيد از هرکسي که بتواند به تيم ملي فوتبال ما کمک کند، سود خواهم برد .
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در باره زمان آغاز فعاليتش در اين تيم گفت : من از ديروز و زماني که از انتخاب خود به عنوان سرمربي تيم ملي باخبر شدم، کار خود را به عنوان يک مربي حرفه اي آغاز کرده ام .
وي در باره دستياران خود و زمان معرفي آنها اظهارداشت: چند دستيار خارجي در ذهن دارم که پس از بررسي نهايي، دو نفر از آنها را معرفي خواهم کرد و در کنار اين مربيان، از يک مربي ايراني با دانش نيز سود خواهم برد .
قطبي افزود: مطمئن باشيد با صعود به جام جهاني، دل همه مردم ايران را شاد خواهيم کرد و مردم آفريقاي جنوبي به عنوان ميزبان جام جهاني بايد منتظر شيران ايران باشند.
وي يادآور شد: با دو ساعت مذاکره، سرمربي گري تيم ملي ايران را پذيرفتم و مي‌خواهم در اين زمينه از محمد علي آبادي معاون رييس جمهوري و رييس سازمان تربيت بدني، علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال و مهدي تاج نايب رييس و سخنگوي فدراسيون تشکر کنم .
قطبي در باره بازيهاي ايران در مرحله مقدماتي جام جهاني گفت: هر بازي براي من حساسيت خود را دارد، بخصوص بازي با کره ايها که از حساسيت ويژه اي برخوردار است.
وي افزود: ما در گام اول در مقابل کره شمالي بايد پيروز ميدان باشيم تا بتوانيم گام بلندي را
براي صعود به جام جهاني برداريم .
سرمربي جديد تيم ملي فوتبال با قدرداني از مردمي که در فرودگاه به استقبال او آمده بودند، تصريح کرد: مردم ايران همواره به من محبت داشته اند. من از اين استقبال شوکه شدم و به آنها قول مي دهم که با صعود تيم ملي به جام جهاني، دل آنها را شاد کنم .

momkhbpsp
24-04-2009, 08:45
تهران - ورود "افشين قطبي" به ايران به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فوتبال با حاشيه هاي جالب و ديدني به ويژه استقبال گرم مردم از وي همراه بود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، قطبي ساعت 21 و 25 دقيقه پنجشنبه شب از مسير دوبي وارد فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) شد.
او هنگام پايين آمدن از پله هاي هواپيما با استقبال 50 تن از خبرنگاران روبرو شد که براي ثبت لحظه هاي بازگشت او پس از جدايي از تيم پرسپوليس و کناره گيري زودهنگام "محمد مايلي کهن"‌از سرمربي گري تيم ملي فوتبال در فرودگاه حاضر شده بودند.
قطبي هنگام ورود به سالن فرودگاه با استقبال پرشور هزاران تن از مردم و فوتبالدوستان ايراني روبرو شد که با شاخه هاي گل و لبخند از ساعتها پيش براي ورود او لحظه شماري مي کردند.
قطبي نيز با پرتاب گل به سوي هواداران، به ابراز محبت آنان پاسخ داد.
بلافاصله پس از اينکه قطبي از سالن خارج شد، فوتبالدوستان او را روي شانه هاي خود بلند کرده و با سر دادن شعار و صلوات، بدست گرفتن سکان هدايت تيم ملي را به او تبريک گفتند.
قطبي در ميان جمعيت پرشور استقبال کنندگان، به مردم ايران وعده داد که محبت آنان را با صعود تيم ملي فوتبال به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي جبران خواهد کرد.
او در اين زمينه از همه ايران دوستان و عاشقان فوتبال خواست به ياري تيم ملي بشتابند.
قطبي عصر چهارشنبه پس از استعفاي محمد مايلي کهن به عنوان سرمربي جديد تيم ملي انتخاب شد .
او براي سه بازي هدايت تيم ملي را به عهده گرفته است اما به گفته "علي کفاشيان" رييس فدراسيون فوتبال، در صورت صعود ايران به جام جهاني، اين قرارداد تمديد خواهد شد.
بازگشت قطبي به تهران پس از 154 روز از جدايي او از پرسپوليس رخ داد که آن را در فصل پيش به مقام قهرماني باشگاههاي ايران رسانده بود.

zahedy2006
24-04-2009, 11:56
تهران - "افشين قطبي" سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران گفت: با حمايت هفتاد ميليوني مردم ايران به آساني به جام جهاني آفريقاي جنوبي صعود خواهيم کرد.

جدا نوع برخوردش با مشکلات و تماشاچی ها کاملا متفاوت بود

حالا این محصص رو خودش انتخاب کرده یا براش انتخاب کردن
به نظر من با انتخاب محصص دوز تئوریه تیم میره بالا ولی عملی ...

دوز عملی تیم با آوردن لئو مسی کامل خواهد شد. از نصف بازیکنا که بخاری ندیدیم (شوخی)

حالا این فریدون زندی میاد یا نه؟؟

دوستان شنیدم که یعنی کفاشیان گفت که قطبی هیچ پولی نگرفته و فقط پول دستیاراش رو گرفته

اینجوری در صورت به جام نرفتن خب مردم کمتر اعتراض می کنند
با اینکه از دیدگاه دیگر با هر مربی ای تو این مدت کم با این تیم که عملا ضعیف کار می کنه احتمال صعود پایینه

s-b
24-04-2009, 17:59
در بین گزینه های داخلی بهترین و تنها گزینست

sAeEd_kHaAn
25-04-2009, 10:09
افشین امپراتور با اون شخصیت مثال زدنیش ایران رو میبره جام جهانی مطمئن باشید

mehdi_vsgh
25-04-2009, 18:57
قطبي: كريمي آماده باشد دعوت مي‌شود

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: در صورتيكه علي كريمي آماده باشد به تيم ملي دعوت مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس افشين قطبي در ادامه كنفرانس مطبوعاتي خود درباره مسائل مختلف صحبت كرد.

*كريمي آماده باشد؛ دعوت مي شود
من مطمئن هستم بازيكنان تيم ملي كره جنوبي با توجه به اينكه در برنامه‌ريزي دقيقي بسر مي‌برند وضعيت خوبي دارند. اما متاسفانه بازيكنان ايران خسته هستند و برخلاف تمام كشورها كه در حال استراحت هستند درحال برپايي مسابقات خود هستند. به همين دليل 5 تا 7 روز به بازيكنان استراحت خواهم داد تا با اين روش تيم ملي ايران را در مسابقات مقدماتي جام جهاني بانشاط‌تر ببينم.
علي كريمي يكي از بهترين بازيكنان حتي در سطح دنيا است و من علاقه خاصي به او دارم اما وظيفه دارم بازيكنان را در فرم خوب به تيم ملي دعوت كنم تا به ما كمك كنند. تيم ملي ايران متعلق به يك نفر نيست بلكه براي 70 ميليون است. من بازي‌هاي او را دنبال مي‌كنم. كريمي بازي‌هاي خوبي انجام داده و مطمئن هستم در روزهاي آينده بهتر خواهد شد.

*بازي با امارات را فراموش كرده ايم
من صحبت مي‌كنم و حرف‌هايم را هميشه بر زبان مي‌آورم چون يك مربي خوب بايد روانشناس لايقي باشد تا انرژي را در وقت كوتاه به فضاي بزرگ فوتبال ايران و يا هر كشوري بياورد. بايد در اين باره قضيه اي را تعريف كنم كه بسيار براي من مهم بود. وقتي فرانسه قبل از جام جهاني قصد داشت در ديدار دوستانه‌اي با كره به ميدان برود تمام كره‌اي ها سئوال مي‌كردند چرا فرانسه اينقدر قوي و تيمي باكلاس در اروپا است و ما نمي‌توانيم اينطور باشيم اما بعدا خودشان جواب سئوالشان را گرفتند.
كره شمالي و كره جنوبي تيم‌هاي خيلي خوبي هستند اما ما اينقدر درباره اين دو تيم صحبت كرديم كه 3 امتياز حياتي امارات را فراموش كرديم.
وي افزود: دليل اينكه امارات در راه رسيدن به جام جهاني نتيجه نگرفت استرس بود. آنها تيمي خوب و ليگي بسيار حرفه‌اي داشتند اما در راه جام جهاني نتيجه نگرفتند ولي مطمئن باشيد مقابل تيم ملي ايران بهترين بازي‌ خود را به نمايش خواهد گذاشت.
هميشه عادت دارم به زندگي مثبت نگاه كنم و در تاريكي شب‌؛ روشني را ببينم. در حال حاضر نيز در قبال تيم ملي ايران همين منظور را دارم چون در غير اين صورت هرگز اين كار را قبول نمي‌كردم. مطمئن باشيد هدف من حضور به جام جهاني است.
‌من گفتم 7 امتياز مي‌تواند سكوي پرتاب ما به جام جهاني باشد اما حالا مي‌گويم كه 6 امتياز هم براي ما بسيار خوب است.

*مي توانم به تيم ملي كمك كنم
نمي‌دانم چرا همه دوست دارند دوباره به عقب برگردند و آبي كه رفته را برگردانند. من در زماني كه در ايران بودم تجربه لازم را گرفته‌ام و مطمئن هستم كار آساني ندارم اما اين كار سخت را قبول كردم و مي‌توانم با تلاش كليه افراد به خواسته خود برسم.
مشكلات فني تيم ملي را مي‌دانم اما نبايد راجع به آن حرف زد چون خيلي‌ها هستند كه از اين كار سوء استفاده مي‌كنند. سعي مي‌كنم در تمرينات تيم ملي اين مشكلات را برطرف كنم.
من مي‌دانم كه اگر در حال حاضر حرفي را به زبان بياورم دو ثانيه ديگر اين مطلب در كره منتشر مي‌شود چون مطبوعات آنقدر به علم روز دنيا نزديك شدند كه كار براي ما سخت مي‌شود.
به فضاي بيرون تيم ملي ايران كاري ندارم و بيشتر به داخل خانواده تيم ملي در زمين فكر مي‌كنم. ما هرگز نبايد جبهه گير باشيم چون اگر ايران موفق نشود و همه همدل نشويم روزي خواهد رسيد كه همه حسرت بخوريم.
اگر به جام جهاني برويم سود آن به يك نفر نمي رسد بلكه ملت 70 ميليوني از اين كار لذت مي‌برند. در حال حاضر فقط خدا را شكر مي‌كنم كه مردم انرژي مثبت به من داده اند و من هم در اين كار تاثيرگذار بودم.
كار من مربيگري است؛ مثل يك دكتر كه بايد مريض خود را درمان كند من هم به دنبال درمان مشكل تيم ملي هستم.
سرعت فوتبال در جهان بالا رفته است يك فوتباليست بيشتر از قبل مي‌دود. روزهايي بود كه ما فقط پله و مارادونا را داشتيم اما در حال حاضر همه چيز تغيير كرده است.

*دست دشمنانم را مي بوسم
هرگز اجازه نمي دهم حاشيه‌ها تيم ملي را به هم بريزد. بزرگترين خواسته من تمركز بازيكنان است. براي موفقيت و رسيدن به جام جهاني دست تمام دشمنانم را مي‌بوسم و تا آخرين روز طبق عقيده‌ام به آنها احترام مي‌گذارم.
پوست من كلفت شده است و نقاط منفي و مثبت فوتبال ايران را بخوبي مي‌شناسم. من فردي هستم كه متعلق به خاك ايران هستم پس بايد خدمت كنم.
من انسان هستم و توان دارم كه كار كنم. فكر مي‌كنم به چيزي كه مطمئن هستم بتوانم درباره‌اش حرف بزنم و با توجه به اينكه اين پتانسيل را در تيم ملي مي‌بينم با اطمينان قول مي‌دهم. مربياني را مي‌شناسم كه مثل من كار نمي‌كنند اما من حرف‌هايي كه درباره تيمم در دل خود دارم هميشه بازگو مي‌كنم.

*توپ جمع كن ها هم خوشحال مي شوند
براي همه ايران بايد مهم باشد كه ما در بزرگترين افتخار فوتبال جهان شركت كنيم. در صورتي كه تيم ملي به جام جهاني صعود كند حتي توپ‌جمع‌كني كه در بازي‌هاي استقلال و پرسپوليس در كنار زمين مي‌ايستد سود مي‌برد. پس هيچكس از اين مورد ضرر نمي‌كند و من نيز خواهش مي‌كنم بجاي جبهه‌گيري بيشتر براي موفقيت دعا كنيد.

*در زندگي‌ام ريسك مي‌كنم
من به عشق مردم و با توجه به قلبم هميشه در زندگي ريسك مي‌كنم. درحال حاضر نيز با ريسك به تيم ملي پيوستم و بسيار خوشحال هستم. وقتي كه به آن طرف دنيا مي‌روم و يك ايراني من را در آغوش مي‌گيرد تا عشق و علاقه خود را به پرچم جمهوري اسلامي ايران ثابت كند برايم ارزش دارد.

*دي كارمو و ماركو بهترين دوستان من هستند
بارها گفته‌ام كه هرگز دوست ندارم به عقب برگردم اما شماها دوست داريد هميشه به عقب برگرديد. بهتر است به فكر امروز باشيد؛ اما ماركو و دي كارمو به عنوان بازيكن و دوست صميمي من هستند و مطمئن باشيد قلب آنها بعد از اينكه از ايران رفتند بسيار به درد آمد. شما مي‌توانيد كارنامه ماركو را ورق بزنيد و ببينيد كه او چگونه به ايران آمد. البته مربياني كه در حال حاضر قرار است به تيم ملي بيايند نيز مطمئن هستم از طرف تمام رسانه‌ها بعد از كنفرانس مطبوعاتي من بررسي خواهد شد. البته مطمئن باشيد آنها حرفه‌اي هستند و معتقدم مي‌توانند به من كمك كنند.

*وضعيت تيم‌هاي حريف را بررسي مي‌كنم
با توجه به مدت كوتاهي كه در خدمت تيم ملي ايران هستم و روزهاي سختي كه دارم با كامپيوتر و دي وي دي‌هاي مخصوص قدرت حريفانمان را كنترل و سعي مي‌كنم با ديدن بازي‌هاي بازيكنان اين تيم ها در ليگ هاي مختلف با شرايط آنها آشنا شوم.

*علي‌آبادي براي فوتبال ايران سوپرايز دارد
جلسه بسيار قشنگ و پر محتوايي با علي‌آبادي داشتم و يكسري خبرهايي در روزهاي آينده از طرف نايب رئيس فدراسيون فوتبال به شما اعلام مي شود كه سوپرايز مهندس علي‌آبادي خواهد بود. دوست داشتم اين مسئله را براي شما بازگو كنم اما در حيطه وظيفه من نيست اما با اين تصميم امكانات و كارهاي فدراسيون فوتبال بسيار پرسرعت‌تر برگزار خواهد شد.

*به روته مولر احتياج ندارم
با توجه به تغييراتي كه در تيم ملي شده است به دنبال اين هستم كه فضاي جديدي ايجاد كنم. به همين دليل معتقدم بايد تمام اعضاي كادر فني نيز جديد باشند تا بتوان با افكار حرفه‌اي‌تر به موفقيت برسيم. البته مي‌دانم كه روته مولر مربي بزرگي است و كارنامه درخشاني دارد ولي در شرايط حال حاضر بايد اين تصميم را گرفت. من به او نياز ندارم.

*به كمك كفاشيان بيشتر از همه نياز دارم
صحبت هاي من با رسانه‌ها فقط از طريق روابط عمومي خواهد بود اما نكته مهمي كه من بسيار به آن نياز دارم رابطه نزديك‌ با كفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال است تا در خانواده بزرگ فوتبال تصميمات حرفه‌اي بگيريم. ما در حال حاضر وقت نداريم با بهترين تيم‌هاي دنيا بازي كنيم و مهم‌ترين بازي تداركاتي ما با چين است اما در يك سال آينده و در صورت صعود به جام جهاني بايد به تيم‌هاي بزرگ بازي كنيم و دست به كارهاي بزرگ بزنيم.

*من مقصرم
در صورتي كه تيم ملي ايران به جام جهاني نرود مقصر اصلي شكست من هستم و اين را از الان مي‌گويم كه خيال همه راحت باشد.

sia-saketi
26-04-2009, 00:35
براش آرزوی موفقیت می کنم تا توی این فوتبال کثیف ایران به سلامتی تموم کنه دوره ی خودش رو... اگر ممکن بود آرزو می کردم همیشه سرمربی ایران بمونه... ولی مطمئناً از فردا (مثل همیشه) توی این کشور توی رسانه ها و مسئولین شروع می کنن در موردش بد گفتن و تخریب و... آخرش هم...
قطبی خیلی دشمن داره چون خیلی ها چشم دیدن یه انسان واقعی و خوب و موفق رو ندارن... همیشه توی فوتبال ایران مافیا هستن و خواهند بود... حتی خیلی از آقایون مسئول هم ممکنه از همین مافیا باشن!...
به هر حال توی مردم هم کسایی هستن که از یکی خوششون نیاد... این یه چیز طبیعی هست...

ارمغان جنون
27-04-2009, 02:17
مایلی کهن:پارتی قطبی اوباما بود
مثل اينكه محمد مايلي‌كهن نمي‌خواهد دست از حواشي و اتفاقاتي كي در فوتبال ايران مي‌افتد، بردارد. انگار او خودش تبديل به يكي از حاشيه‌سازترين و جنجالي‌ترين چهره‌هاي فوتبال ايران شده است.

حاجي در آخرين بازي ليگ‌برتر، باز هم چهره عصباني خود را نشان داد تا و با پرخاش نسبت به اين اتفاقات واكنش نشان داد . مايلي‌كهن ابتدا از زمين بازي اخراج شد، خودش دليل اين اخراج را در كنفرانس مطبوعاتي اينگونه بيان مي‌كند:«به داور اشاره كردم تا بيايد كنار زمين با او حرف بزنم به او گفتم اين آقا محيط مقدس فوتبال را با باغ‌وحش اشتباه گرفته است.

برخورد و لحنش در شان فوتبال ايران نيست. داور گوش نكرد و بحث‌ها و اعتراضات من ادامه دار شد تا داور هر دو ما هر دوي ما را اخراج كرد.» گويا فيروز كريمي در اين بازي يكي از بازيكنان تيمش را به نام يكي از حيوانات صدا كرد كه خشم حاجي‌مايلي‌كهن را برانگيخت.

حقتان است

جالب اينجاست بعد از اتمام بازي درحالي كه داور به همراه كمك‌داوران منتظر بود تا بازيكنان از زمين خارج شوند، سيدجلال حسيني به داوران حمله‌ور شد كه مايلي‌كهن در مقابل او ايستاد تا دست مدافع سايپايي‌ها به داور نرسيد.

اين درحالي است كه خود حاجي با لحن جالبي به آنها گفت:«لياقت شما همين كريمي است كه با شما همين طور برخورد كند.» كنفرانس مطبوعاتي مايلي‌كهن بعد از صحبت‌هاي فيروز كريمي جنجالي‌تر شد. او همان ابتدا به سرمربي صبايي‌ها حمله كرد و گفت:«كريمي دلقك است . شما تلويزيوني‌ها هم تبليغ او را مي‌كنيد و عكس و تصوير و صحبت‌هايش را پخش مي‌كنيد. من نام همه را افشا مي‌كنم چند نفر ديگر هم در فوتبال ايران هستند كه نام آنها را هم افشا خواهم كرد.»

فدراسيون رنگ عوض كرد

جالب اينجاست مايلي‌كهن در مورد فدراسيون و مهدي تاج هم حرف مي‌زند:«وقتي تاج با من صحبت مي‌كرد از شهيد باكري‌ها و شهيدان ديگر برايم مي‌گفت كه مرا بارها تحت‌تاثير قرار مي‌داد. من مطمئنم آقاي تاج براي افشين قطبي از تام‌كروز و بازيگران هاليوودي مثال مي‌زند. فدراسيون چرا اينقدر رنگ عوض كرده.»

اينها نماينده نيستند

صحبت‌هاي حاجي حتي به مجلس و كميسيون ورزش هم مي‌كشد:«در مجلس دوستان در مورد تيم‌ملي صحبت كرده‌اند و اعلام آمادگي كرده بودند تا از من حمايت كنند متاسفانه اين اتفاقات افتاد. من نمي‌دانم چطور آنها نام خود را نماينده مجلس اين مملكت مي‌گذارند من به مقدار نجف‌نژاد مي‌گويم«بي‌مقدار» نجف‌نژاد. او حرفش را 180درجه تغيير داد، با استقلال همان كاري را كرد كه همه ما مي‌دانيم. »

شما رفيق قطبي هستي

دمحمد مايلي‌كهن كه حسابي به هم ريخته است. او درپاسخ به اين پرسش كه شمايي كه نسبت به فحاشي هواداران استقلال آن واكنش را نشان داديد، چرا در مقابل فحاشي‌ هواداران سايپا كه توسط كانون هواداران اين باشگاه جمع شدند هيچ واكنشي نشان نمي‌دهيد.

او با لحن جالبي پاسخ داد از كجا معلوم شما به آن هواداران خط نداده باشيد. خبرنگاری گفت:«ما آدم‌هاي معمولي هستيم مثل شما نيستيم» حاجي پاسخ داد:« آره ، شما رفيق‌هاي قطبي هستين پارتي قطبي اوباما است و طرفدارانش تام‌كروز ، رفيق من احمدي‌نژاد است وهر روز هم ارادتم بيشتر مي‌شود دلتان بسوزد. قطبي از اين مملكت با آن وضع رفت، همه را لحن بد خطاب كرد، خارج از كشور عليه ما صحبت كرد اما با سلام و صلوات به ايران بازگشت و تيم‌ملي اين بزرگي را به دستش داد. براي مسئولان سازمان و فدراسيون متاسفم. آدم‌ها چه زود رنگشان را عوض مي‌كنند
منبع:

bleu2u4u
27-04-2009, 04:37
مایلی کهن:پارتی قطبی اوباما بود

ببین مردم برای از دست دادن یه پست خودشون رو به چه دیونه بازیهایی که نمیزنن

masoudtr
27-04-2009, 07:45
مایلی کهن حاضر تیم ملی را به خاک سیاه بکشون که چند ساعت بیشتر تو تیتر مطبوعات باشه
واقعا براش متاسفم

mehdi_vsgh
27-04-2009, 16:24
ببخشید ها ولی این مایلی کهن دیوانس...
هیچی نمیفهمه
حالیش نیست
قاطی کرده ناجورر

بردیا
27-04-2009, 16:55
میخواد ادای مورینیو رو دربیاره و خودش جنجال کنه تا تیمش زیر فشار نباشه

ارمغان جنون
27-04-2009, 17:00
مایلی کهن دیگه زده به سیم آخر...فکر کنم سرشو زیر آب کنن.

Masoud King
27-04-2009, 17:26
میخواد ادای مورینیو رو دربیاره و خودش جنجال کنه تا تیمش زیر فشار نباشه
عزیز چرا به خوزه توهین میکنی : دی
آره به نظر من زده به سیم آخر! خدایی در افتادن با فیروز کریمی کار خیلی نابخردانه ای هستش!

mehdi_vsgh
27-04-2009, 18:02
خیلی دلم میخواد جواب فیروز کریمی رو در مقابل حرفهای مایلی کلنگ بشنوم

نادر1368
27-04-2009, 18:38
بزارین ببینیم قطبی چکار میکنه اخه اه نرسیده گیر دادنها شروع شد!پارتی اوباما اخه مرد ناحسابی تازه ترکیده!اوباما قطبی رو از کجا میشناسه؟اه!بازی کره شمالی جنوبی در پیش است نازنینان در فکر بزنو بکوب!بی خیالین خدا بگم این روزنامه ها رو چکارشون نکنه!همه اش حاشیه میسازن به نظرم من افت فوتبال باعث و بانی اش روزنامه ها بودن(شوخی کردم داداش!)

بردیا
27-04-2009, 18:57

فیروز کریمی عاقل تر ازین حرفاست.جوابشو نمیده
اون دفعه هم که اون کمک داور بهش گفته بود حاجی فیروز،چیزی نگفته بود بهش

ferdfe
27-04-2009, 19:25
اين مايلي كهن ديگه دست هر چي ديوونه رو از پشت بسته :16:
تا حالا هر چي كه هور مهور گفته پرينت گرفتم و دسته جمعي با بر و بچ بهش مي خنديم :22::39:

bleu2u4u
27-04-2009, 21:36

توی مصاحبه مطبوعاتی با یه ارامش و جدیت خاصی گفت من یه حرفی زشتی به بازیکنم زدم اون اقا ناراحت شد و داور رو صدا کرد خودش هم یه حرف زشتی زد بعد داور هر دو مون رو اخراج کرد
همین

mehdi_vsgh
28-04-2009, 16:12
چرا قطبی محبوب است و مایلی کهن نیست؟

1- شاید محمد مایلی کهن دل خوش به چهار پنج نفر کارمند باشگاه سایپا بود که در انتهای سالن کنفرانس ورزشگاه انقلاب کرج ایستاده بودند و پس از پایان حرف هایش برای حاجی دست می زدند.سرمربی سایپا یکشنبه بعد از ظهر خود را به طوفانی ترین شکل ممکن به پایان برد و بعد از رفتار عجیب و غریب در کنار زمین که منجر به اخراجش از سوی داور مسابقه با صبا شد، در رودرویی با خبرنگاران هم آنها را غافلیگر کرد.

همان طور که مسوولان برگزار کننده بازی و ناظران آن از امنتاع مایلی کهن در خروج از زمین و تعطیلی چند دقیقه ای مسابقه انگشت به دهان شدند و البته نیمکت نشینان سایپا که به چشم خود دیدند مایلی کهن چگونه و با چه لحنی به امین منوچهری، که در دقیقه 30 از زمین اخراج شد، توپید!اما داستان اتاق کنفرانس یک سورپرایز کامل بود.لحظاتی که همه از سوی مایلی کهن در مظان اتهام قرار گرفتند و این همه شامل فیروز کریمی ، امیر قلعه نویی، افشین قطبی، فدراسیون، سازمان، خبرنگار و حتی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم می شد.

2- خبرنگارانی که با ذوق زدگی کامل مشغول نوشتن حرف های مایلی کهن در آخرین روز لیگ برتر بودند، بارها و بارها سری به تاسف تکان دادند و البته در دل خود «خدا را شکر» گفتند که مایلی کهن حداقل دیگر سرمربی تیم ملی ایران نیست.او علیرغم ظاهر مذهبی ، به هیج وجه ابایی از ریختن آبروی برادران دینی خود ندارد.

تهمت زدن به فیروز کریمی و نسبت دادن جرمی که ثابت شده در فوتبال ایران به این راحتی ها قابل اثبات نیست یا تلاش در جهت تخریب وجهه افشین قطبی با استفاده از ادبیات عجیب و منحصر به فرد، فقط و فقط از دست مایلی کهن بر می آید.همان گونه که انتشار بیانیه علیه امیر قلعه نویی با آن الفاظ دور از شآن ، در حافظه تاریخی فوتبال ایران مختص مایلی کهن است.چند روز پیش از برکناری مایلی کهن از سرمربی گری تیم ملی، از مجلس خبر رسیده بود که نمایندگان مردم از نوع گفتار و ادبیات مایلی کهن در جلسه مشترک با او، متعجب شده و به مایلی کهن اعتراض کرده اند.گفتاری که با پخش تصاویر ظبط شده از مصاحبه مطبوعاتی مایلی کهن در کرج، مشخص خواهد شد واقعا تا چه اندازه ناراحت کننده است و البته باعث سرگیجه!

3- افشین قطبی که حالا بر نیمکت تیم ملی ایران تکیه زده باعث رشک بسیاری از اهالی فوتبال و بویژه خود مایلی کهن است.اینکه قطبی چگونه و با چه سرعت خیره کننده ای توانست قلب ها را تسخیر کند و نه تنها در بین تماشاگران پرسپولیس بلکه حتی در جمع استقلالی ها طرفداران پر و پا قرصی پیدا کند، البته از فرمول پیچیده ای تبعیت نمی کند.قطبی به کسی حسادت نمی کند.ساده و بدون کلیشه حرف می زند.و برای رسیدن به هدف خود سعی در پایین کشیدن دیگران ندارد.به عبارت بهتر شاید ساده ترین توصیف از قطبی این باشد که رفتار و گفتارش کاملا عادی و دور از هر نوع پیچیدگی و ریا کاری است.نکته ای که برای بعضی ها غیر قابل درک است تا مجبور باشند پای اوباما و تام کروز را هم وسط بکشند.

ارمغان جنون
28-04-2009, 18:49
ترتيب حضور قطبي در برنامه‌هاي ورزشي تلويزيون اعلام شد
کانون هواداران پرسپولیس: كميته تيم هاي ملي امروز در مورد حضور افشين قطبي در برنامه هاي تلويزيوني اطلاعيه اي به شرح زير صادر كرد:
"رويكرد كميته تيم هاي ملي فدراسيون اين است كه سرمربي تيم ملي براي پاسخگويي به نظرات مردم و تشريح برنامه هاي خود در تيم ملي در اولين جلسه برنامه هاي تلويزيوني ورزش و مردم، ورزش از نگاه دو و 90 يكبار شركت كند. "
گفتني است ترتيب حضور قطبي به همان صورتي است كه در بالا اعلام شده است.

momkhbpsp
28-04-2009, 19:23
ترتيب حضور قطبي در برنامه‌هاي ورزشي تلويزيون اعلام شد
کانون هواداران پرسپولیس: كميته تيم هاي ملي امروز در مورد حضور افشين قطبي در برنامه هاي تلويزيوني اطلاعيه اي به شرح زير صادر كرد:
"رويكرد كميته تيم هاي ملي فدراسيون اين است كه سرمربي تيم ملي براي پاسخگويي به نظرات مردم و تشريح برنامه هاي خود در تيم ملي در اولين جلسه برنامه هاي تلويزيوني ورزش و مردم، ورزش از نگاه دو و 90 يكبار شركت كند. "
گفتني است ترتيب حضور قطبي به همان صورتي است كه در بالا اعلام شده است.

پس یعنی پنجشنبه 90 نمیاد ؟
دیشب عادل کلی گفت میارمش...

ارمغان جنون
28-04-2009, 23:58
افشین قطبی را بشناسیم:
افشین قطبی در پنجم بهمن ماه سال 1343 در شهر شیراز به دنیا آمد ، در سال 1356 به همراه پدر و زن پدرش در حالیکه 13 سال داشت به آمریکا رفت و در یک شهر کوچک در حوالی لس آنجلس ساکن شد.
فوتبال خودش را از سه سالگی در شیراز آغاز کرد و در آمریکا هم پس از یادگیری زبان انگلیسی به بازی فوتبال میپرداخت ، وی در مدرسه "جونیور هایس هود" که در آن درس میخواند به عضویت تیم فوتبال آن مدرسه در آمد و توسط شخصی که پدرش ایرانی و مادرش مصری بود و صاحب یک مدرسه فوتبال هم بود ، به عضویت مدرسه فوتبال در آمد و پس از مدتی به جای بازی در این تیم ، مربی این تیم شد و توانست تیم تحت هدایتش را به مقام اول در کالیفرنیا برساند.

وی هنگامی که به آمریکا رفت به همراه درس خواندن و آموزش فوتبال به کار روزنامه فروشی و باغبانی پرداخت تا بتواند خرج خود را در بیاورد.

وی در 17 سالگی به داشنگاه معروف " یو سی ال " رفت و در این دانشگاه مهم نیز به عضویت تیم فوتبال این دانشگاه در آمد و تنها ایرانی تیم فوتبال این دانشگاه بود . وی تحت نظر مربی آلمانی این دانشگاه " زیک ایشلید " الفبای حرفه ای فوتبال را فرا گرفت .

وی همزمان با دوران دانشجویی در یک مدرسه ورزش استخدام شد و مربی تیم فوتبال شاگردان 7 تا 14 ساله را بر عهده داشت.
وی در سال 1986 موفق شد در رشته مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه معتبر "یو سی ال" فارغ التحصیل شود. وی برای مدت سه سال سرمربی تیم زنان این دانشگاه را نیز بر عهده داشت.

وی در سن 24 سالگی یعنی در سال 1988 تصمیم میگیرد که مدسه فوتبالی را برای خودش تأسیس کند ، وی در این دو سالی که از فارغ التحصیلی اش در دانشگاه میگذشت موفق شده بود مدرک مربیگری A را از فدراسیون فوتبال آمریکا دریافت کند.

کم کم کار افشین قطبی رونق گرفت به طوری که در روز حداقل 120 شاگرد از سن 6 تا 19 ساله داشت و مجبور شد چند مربی فوتبال را برای مدرسه فوتبالش به خدمت بگیرد و به جز مربیگری در مدیریت مدرسه فوتبالش هم موفق ظاهر شد بطوری که در سال حدود 1000 نفر شاگرد داشت و محبوبیتش در لس آنجلس بیشتر میشد و همین امر باعث شد که قطبی مربیان بزرگی را برای مدرسه فوتبالش بیاورد از جمله " کودیانز " از باشگاه آژاکس امستردام هلند و همچنین "بورا میلوتینوویچ" مربی معروف و شناخته شده یوگسلاوی که سابقه پنج حضور در جام جهانی (با تیم های مکزیک در سال 1986 ، کاستاریکا در سال 1990 ، آمریکا سال 1994 ، نیجریه سال 1998 و چین سال 2002) را داشت.

مهمترین شاگر مدرسه افشین قطبی "جان اوبراین " بود که از 14 سالگی تا 16 سالگی در مدرسه قطبی به یادگیری فوتبال میپرداخت و در سن 16 سالگی به آژاکس رفت و در دو جام جهانی هم برای تیم ملی آمریکا بازی کرد.

افشین قطبی مدرسه فوتبالش را در سال 2002 تعطیل کرد ، چرا که دیگر در آمریکا نبود و نمیتوانست باشگاهش را اداره کند.

افشین قطبی در سال 1997 به عنوان مربی تیم ملی آمریکا در آمد وی با دعوت سرمربی تیم ملی آمریکا "استیو سمپسون" که مربی وی در دانشگاه بود به این تیم پیوست و در جام جهانی 1998 پس از شکست آمریکا از ایران ، به همراه سرمربی تیم آمریکا از این تیم استعفاء داد.

رفت و آمدهای افشین قطبی به اروپا به خصوص هلند ، باعث آشنایی او با مربیان طراز اول هلندی شد بطوریکه در سال 2001 هنگامی که گاس هیدینک سرمربی تیم ملی کره جنوبی شد این مربی معروف از قطبی دعوت نمود تا آنالیزور وی در تیم ملی کره شود که قطبی نیز از این پیشنهاد استقبال کرد . قطبی به همره گاس هیدینک موفق شدند بهترین نتیجه یک تیم ملی آسیایی را در تاریخ فوتبال جام جهانی به ثبت برسانند چرا که موفق شدند تیم کره جنوبی را در جام جهانی 2002 به مقام چهارمی جهان برسانند.
وی پس از جام جهانی 2002 تا سال 2004 به عنوان دستیار مربی تیم سامسونگ بلووینگز انتخاب شد .

وی در سال بعد مجدد دستیار "استیو سمپسون" در تیم فوتبال گالکسی لس آنجلس شد .

در سال 2006-2005 قطبی به عنوان دستیار "دیک ادوکات" و همچنین "پیم وربیک " در تیم ملی کره جنوبی انتخاب شد و در سال 2007 موفق شدند پس از شکست تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا به مقام سومی برسند.
قطبی در سه جام جهانی حضور داشته و از این لحاظ هیچ مربی ایرانی نتوانسته به چنین جایگاهی دست یابد.

مسئولان تیم پرسپولیس تهران برای آشنایی کامل با او از ۸ نفر از برترین مربیان و روسای فدراسیون ها به مشورت پرداختند که اسامی آنها به شرح ذیل است:

۱. گاس هیدینک(سرمربی سابق تیم ملی کره)

۲. بوره میلو تینوویچ(سرمربی سابق تیم ملی چین)

۳. پیم وربیک

۴. کو آدریانس( سر مربی پارما)

۵. استیو سمپسون

۶. دکتر چونگ(رئیس KFA و نایب رئیس فیفا)

۷. دکتر لی( رئیس کمیته فنی KFA )

۸. دیک آدوکات

منبع:

vahid_civil
03-05-2009, 15:26
نكاتي درباره دستيار هلندي قطبي

سايت گل – سوابق پيت بيوتر ، دستيار اول قطبي در تيم ملي ايران ، به زودي تبديل به ماجرايي تازه پيرامون تيم ملي خواهد شد. فطبي در برنامه نود بيوتر را مردي آگاه به فوتبال معرفي كرد كه در تيمهاي آژاكس ، پي اس وي و ملي هلند(1988)قهرمان جام ملتهاي اروپا سابقه بازي دارد.اما پيگيري درباره سوابق بيوتر در اين زمينه اطلاعاتي متفاوت به همراه دارد.

آخرين شغل اين مربي مديريت فني يوترخت در داچ ليگ بوده است.او به عنوان دوست نزديك وين فن هنگم چهره مشهور فوتبال هلند در اين پست به كار مشغول شد و بعد از اخراج فن هنگم اين كار را كنار گذاشت.اما دوران حضور او در يوترخت با جنجالهايي همراه بوده است . او كه اقدام به تاسيس شركتي به نام گرنداستند كرده بود ، به فروش بازيكنان تحت قرارداد خودش به يوترخت متهم شد كه كاري غيرعادي در فوتبال هلند محسوب مي شود چرا كه به نوعي سوء استفاده از موقعيت محسوب مي شود. البته بوتر در دفاع از خود به فروش اين شركت به حكيم سليمان مراكشي خبر داده است و اينكه در شركت منافعي ندارد.از بازيكنان مشهور تحت قرارداد اين شركت مي توان به درك كويت مهاجم هلندي ليورپول اشاره كرد.

نكته مهم ديگر در سوابق بيوتر حضور او در تيم اف . ث. آيندهوون است كه يك تيم آماتور محسوب مي شود، ضمن آنكه او مدتي با فدراسيون فوتبال هلند قرارداد داشته كه اين مسئله از دلايل همكاري قطبي با اوست .

البته طبيعتا كسي كه به عنوان دستيار سرمربي ايران براي سه بازي انتخاب مي شود قاعدتا مربي ارزانقيمتي است ام نكته بزرگنمايي بي جهت قطبي است كه متاسفانه از مورد قبلي ( دستيارش ماركو ) ،و مشكلات او عبرت نگرفته است. مربي هلندي ديگري كه به ايران مي آيد آبه كنوپ است كه در فصل 83-84 دروازه بان فاينورد بوده است.