PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اختصاصي کردن فولدر يا فايل به اشتراک گذاشته شده در شبکه

nedajon
22-04-2009, 11:36
با سلام
چطور مي توان فولدر يا فايلي را در شبکه به اشتراک گذاشت و فقط همان فولدر را محدود کرد که مثلاً فقط شخص x و شخص y بتوانند از آن استفاده کنند و اعمال تغييرات کنند.
اما بقيه ي فولدرهاي به اشتراک گذاري شده را همه بتوانند مشاهده کنند.

ShayaneZekr
23-04-2009, 16:01
چطور مي توان فولدر يا فايلي را در شبکه به اشتراک گذاشت و فقط همان فولدر را محدود کرد که مثلاً فقط شخص x و شخص y بتوانند از آن استفاده کنند و اعمال تغييرات کنند.
اما بقيه ي فولدرهاي به اشتراک گذاري شده را همه بتوانند مشاهده کنند.

اين كار را اعطاي Permissions در شبكه مي‌گويند. قبل از پاسخ به اين سوال بايد ديد شبكه شما Domain هست يا Workgroup. كه خوب حتماً مطلع هستيد براي متوجه شدن اين موضوع نيز بايد بريد توي Control Panel و بعد كادر System و بعد هم سر برگ Cmputer Name و دست آخر هم زير Full Computer Name ببينيد كه چي نوشته Domain و يا خداي ناكرده Workgroup.

و اما نحوه Permissions دهي روي يك Object در دو حالت Domain و Workgroup.

در حالت Domain:
روي فولدري كه ميخواهيد آنرا در اختيار شخص بخصوصي بگذاريد راست كليك و گزينه Sharing and Security را كليك كنيد. در كادر باز شده گزينه Share this Folder را بزنيد و بعد دكمه Permissions را كليك كنيد. در پنجره باز شده گزينه everyone را حذف و دكمه Add را كليك كنيد. نام user آنهايي را كه ميخواهيد اين فولدر را ببينند را Add كنيد. (توجه كنيد كه Location روي Active Directory باشد). و بعد هم مشخص كنيد كه اين Object را Read Only در اختيارشان ميگذاريد يا Full Control دست آخر هم به سر برگ Security برويد و در آنجا هم نام يوزرهاي آن بزرگواران را Add بفرماييد و دسترسي هاي مورد نظرتان را نيز عنايت بفرماييد و بعد هم OK كنيد.

در حالت Workgroup:
در اين حالت ابتدا ميبايست در كامپيوتري كه ميخواهيد چيزي را در آن Share كنيد يك User جديد با رمز عبور تعريف كنيد و سپس وارد Folder Options و سربرگ View شده و تيك آخرين گزينه يعني Use simple file sharing را برداريد. بعد از آن روي همان فولدري كه ميخواهيد براي آن دو بزرگوار X و Y در اختيار بگذاريد، راست كليك وSharing and Security را كليك كنيد. در كادر باز شده گزينه Share this Folder را بزنيد و بعد دكمه Permissions را كليك كنيد. در پنجره باز شده گزينه everyone را حذف و دكمه Add را كليك كنيد حالا نام آن Userاي كه تازه ايجاد كرديد را Add كنيد و سپس سطح دسترسي اين فولدر را از جهت Read only بودن يا نبودن مشخص نماييد و در سربرگ Security نيز همين User را Add كرده و همين سطح دسترسي را برايش مشخص كنيد.

حالا در سيستم آن افرادي كه قرار است به اين فولدرها دسترسي داشته باشد وارد Control Panel شده و User Account را باز ميكنيم. وارد user آنها ميشويم. از بالا سمت چپ گزينه Mange my network password را كليك ميكنيم. در كادر باز شده در قسمت نام سرور نام آن سيستمي را كه آن فولدر درش Share هست را وارد ميكنيم. در قسمت user نيز مجداداً نام آن سيستم را به همراه يك \ و نام آن يوزري كه تازه در آن ساختيم وارد ميكنيم (مثلا: server\username) و در قسمت Password هم كه رمز عبور آن يوزر را وارد ميكنيم و بعد هم Ok.

حالا فقط همين افراد ميتوانند به آن منابع در آن سيستم دسترسي داشته باشند.

nedajon
03-05-2009, 11:41
اين كار را اعطاي Permissions در شبكه مي‌گويند. قبل از پاسخ به اين سوال بايد ديد شبكه شما Domain هست يا Workgroup. كه خوب حتماً مطلع هستيد براي متوجه شدن اين موضوع نيز بايد بريد توي Control Panel و
.....

حالا فقط همين افراد ميتوانند به آن منابع در آن سيستم دسترسي داشته باشند.

با تشکر از راهنمايي خوبتون
سيستم شبکه در اداره ما Workgroup است.
من اين کارها رو انجام دادم اما مشکلي که هست اينه که من مي خواهم فقط همون براي يک فولدر خاص اين محدوديت ايجاد بشود در حالي که با اين روش ، امکان دسترسي به کامپيوتر طرف مقابل ، براي ديگر کاربران بسته مي شود در حالي که من مي خواهم در کامپيوتر مورد نظر يک فولدر براي عموم کاربران و يک فولدر براي تعداد معدودي از کاربران باشد. در نتيجه فقط قسمتي که کاربر غيرمتفرقه بخواهد روي فولدري که محدوديت در آن ايجاد شده کليک کند ، از او Password بخواهد و يا ممانعت به عمل آورد نه وقتي که روي کامپيوتر آن در My network placesکليک مي کنيم.
ممنون مي شوم اگر راهنمائي ام کنيد.

hraeissi
03-05-2009, 19:21
در شبکه Workgroup این مشکلات وجود دارد .

ShayaneZekr
03-05-2009, 21:07
سيستم شبکه در اداره ما Workgroup است.
من اين کارها رو انجام دادم اما مشکلي که هست اينه که من مي خواهم فقط همون براي يک فولدر خاص اين محدوديت ايجاد بشود در حالي که با اين روش ، امکان دسترسي به کامپيوتر طرف مقابل ، براي ديگر کاربران بسته مي شود در حالي که من مي خواهم در کامپيوتر مورد نظر يک فولدر براي عموم کاربران و يک فولدر براي تعداد معدودي از کاربران باشد. در نتيجه فقط قسمتي که کاربر غيرمتفرقه بخواهد روي فولدري که محدوديت در آن ايجاد شده کليک کند ، از او Password بخواهد و يا ممانعت به عمل آورد نه وقتي که روي کامپيوتر آن در My network placesکليک مي کنيم.

براي اعطاي دسترسي به ساير كاربران مي‌توانيد كاربر Guest را فعال كنيد و زين پس هرچيزي را كه ميخواهيد براي همگان Share كنيد در سربرگ Security به كاربر Guest نيز دسترسي آن را همانگونه كه در پست قبل توضيحش گذشت، بدهيد.

كاربر Guest را نيز اينگونه مي‌توانيد فعال كنيد:

روي My Computer راست كليك و سپس Manage و سپس گزينه Local Users and Groups و سپس User بعد از آن كاربر Guest را باز و تيك Account is Desabled را برداريد.

حال هر كس مي‌تواند به سيستم دسترسي داشته باشد و به فولدري كه جواز دسترسي به آن را دارد وارد شود.

mashhadkhafan
04-05-2009, 11:59
توي دومين چطوري بايد انجام بدم

ShayaneZekr
04-05-2009, 19:40
توي دومين چطوري بايد انجام بدم

چگونگي انجام اين كار در شبكه دامين هم در پست‌هاي پيشين آمد.

h00sein
27-06-2010, 13:32
با سلام
همين کارها رو کردم ولي باز نمي تونم از فولدري که به اشتراک گذاشته شده استفاده کنم

h00sein
27-06-2010, 13:33
مشکل ديگه اي که هست اينه که
چطور مي شه فولدرهاي يک کامپيوتر رو بقيه نتونن استفاده کنن ولي پرينترش رو بتونن همه استفاده کنن

hamed182001
27-06-2010, 23:59
دوستان لطف کنند نوع سیستم عاملی که استفاده میکنند را هم بگند تا بهتر بشه راهنماییشون کرد.

Shahtoor
14-12-2010, 12:54
دوستان سلام
من تو اداره مون به یه مشکل برخوردم و اون این هست که یه شبکه WORK GROUP داریم تو این شبکه یک سرور قرار داره که نمیخوام اطلاعات روی سرور رو بقیه یوزرها ببینن لازم به توضیح هست که این سرور فقط وظیفه نگهداری اطلاعات رو داره وهمه کامپیوتر های متصل به آن ادمین هستن درحقیقت روی کامپیوترها نرم افزار نصب شده که بک آپ اطلاعات تعدادی ازکامپیوتر ها روی این سرور ذخیره میشه من میخوام فقط همون تعداد محدود کامپیوترها به این اطلاعات دسترسی داشته باشن به بقیه کامپیوترهای درون شبکه
ممنون

ابوالفضل115
26-09-2013, 11:49
با سلام
برای سیستم عامل ویندوز هشت چه باید کرد:n16:

reza750s
02-07-2016, 14:12
حالا در سيستم آن افرادي كه قرار است به اين فولدرها دسترسي داشته باشد وارد Control Panel شده و User Account را باز ميكنيم. وارد user آنها ميشويم. از بالا سمت چپ گزينه Mange my network password را كليك ميكنيم. در كادر باز شده در قسمت نام سرور نام آن سيستمي را كه آن فولدر درش Share هست را وارد ميكنيم. در قسمت user نيز مجداداً نام آن سيستم را به همراه يك \ و نام آن يوزري كه تازه در آن ساختيم وارد ميكنيم (مثلا: server\username) و در قسمت Password هم كه رمز عبور آن يوزر را وارد ميكنيم و بعد هم Ok.

حالا فقط همين افراد ميتوانند به آن منابع در آن سيستم دسترسي داشته باشند.[/QUOTE]

داداش سلام
گزینه
Mange my network password اصلا در ویندوز 7 وجود نداره!!!!!!!داستان چیه؟ کمک کنید لطفا

- - - Updated - - -

حالا فقط همين افراد ميتوانند به آن منابع در آن سيستم دسترسي داشته باشند.[/QUOTE]

داداش سلام
گزینه
Mange my network password اصلا در ویندوز 7 وجود نداره!!!!!!!داستان چیه؟ کمک کنید لطفا