PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین تنظیمات برای کانورت تصاویر ویدیویی

Cyberlife
18-04-2009, 10:57
سلام ، من یک کارت --- دارم و بعضی مواقع فیلم و شو تلویزیونی ضبط میکنم اما مشکلی که در این بین وجود داره حجم زیاد فایلهای ضبط شده است همانطور که میدونید فیلمها با فرمت mpeg 2 و با کیفیت dvd ضبط میشه ، حالا من میخوام با تبدیل این فیلمها اندازه و حجم اونها رو پایین بیارم ، میخواستم ببینم بهترین نرم افزار برای کانورت و بهترین تنظیمات برای داشتن تصویر صاف و بدون مربعی شدن تصویر و اندازه مناسب و ... چیه :46:

masoudtr
18-04-2009, 12:05
Canopus ProCoder Express بهترین برای این کار است

Cyberlife
18-04-2009, 18:35
Canopus ProCoder Express بهترین برای این کار است

خوب مرسی از توجه شما به این تاپیک ، این از نرم افزارش

حالا اگه یک فرمت با یک اندازه و Frame Rate مناسب برای ویدیو و صدا و دیگر تنظیمات لازم که میتوان در این برنامه

انجام داد که فایل خروجی هم کیفیت مناسبی داشته باشه و هم سایز اون نصف بشه معرفی کنید خیلی ممنون

میشم ، در ضمن اگه کسی برنامه دیگه ای بلده نام اون رو به همراه تنظیمات مناسب برای تبدیل فایلهای Mpeg 2

معرفی کنه.

kimg-2008
18-04-2009, 19:09
دوست من بهترین کانورتر برای تبدیل به امپیج2 و کانورتر jetAudio هست
خیلی هم کار باهاش آسونه قسمت کانورتر بالای نرم افزار روش کلیک کنی دو تا گزینه یکی برای تبدیل صوت و یکی برای تصویر میاد میزنی تصویری و فیلم رو اد می کنی
بعد

Cyberlife
18-04-2009, 20:54
دوست من بهترین کانورتر برای تبدیل به امپیج2 و کانورتر jetAudio هست
خیلی هم کار باهاش آسونه قسمت کانورتر بالای نرم افزار روش کلیک کنی دو تا گزینه یکی برای تبدیل صوت و یکی برای تصویر میاد میزنی تصویری و فیلم رو اد می کنی
بعد

ممنون از توجه شما ، JetAudio خوبه منتها اون چیزی که من میخوام برآورده نمیکنه مثلا کدکهای اون زیاد خوب نیست و بیشتر برای کارهای ابتدایی تبدیل تصویر خوبه ، من خودم از Video Convert Master استفاده میکنم و کاراییش بد نیست اما در بعضی تبدیلها زیاد خوب جواب نمیده .

okt
05-05-2009, 14:43
من اطلاعات شما رو نمي دونم چقدره ولي براي اونهايي كه نمي دونن جالبه
تصوير هاي mpeg در واقع كمپرس شده هستند و به علت فشردگي شون در زمانهاي متفاوت تصوير ، كيفيت متفاوت دارند مثلا تصاوير حركتي كيفيتشون خيلي مياد پايين ولي تصاوير ثابت كيفيتشون بالاتره
به عنوان مثال،فرض کنید که می خواهیم فریم شماره128راویرایش کنیم.در این حالت، سیستمی که برای
تدوین بکار میرود به جای اینکه فریم128را به طور مستقیم از روی دیسک فراخوانی کند،مجبور است
فریمهای 124،125،126،127رابخواند تا بتواند تصویر فریم 128 را به طور دقیق محاسبه نماید.
البته اين بدليله كه پيكسل ها در هر فريم ممكنه به فريم بعد يا قبل مشترك باشند
و به همين دليل تو حركت كيفيت مياد پايين در واقع براي بهتر شدن كيفيت ، تصاوير بايد ثابت باشند
حالا اگه بخواهيم تو برنامه كانورت رو مقايسه كنيم بايد به بيت ريت توجه كنيم و سپس از يك تصوير براي تست دو برنامه كانورت استفاده كرد

Cyberlife
19-05-2009, 12:11
من اطلاعات شما رو نمي دونم چقدره ولي براي اونهايي كه نمي دونن جالبه
تصوير هاي mpeg در واقع كمپرس شده هستند و به علت فشردگي شون در زمانهاي متفاوت تصوير ، كيفيت متفاوت دارند مثلا تصاوير حركتي كيفيتشون خيلي مياد پايين ولي تصاوير ثابت كيفيتشون بالاتره
به عنوان مثال،فرض کنید که می خواهیم فریم شماره128راویرایش کنیم.در این حالت، سیستمی که برای
تدوین بکار میرود به جای اینکه فریم128را به طور مستقیم از روی دیسک فراخوانی کند،مجبور است
فریمهای 124،125،126،127رابخواند تا بتواند تصویر فریم 128 را به طور دقیق محاسبه نماید.
البته اين بدليله كه پيكسل ها در هر فريم ممكنه به فريم بعد يا قبل مشترك باشند
و به همين دليل تو حركت كيفيت مياد پايين در واقع براي بهتر شدن كيفيت ، تصاوير بايد ثابت باشند
حالا اگه بخواهيم تو برنامه كانورت رو مقايسه كنيم بايد به بيت ريت توجه كنيم و سپس از يك تصوير براي تست دو برنامه كانورت استفاده كرد

ممنون دوست عزیز از اطلاعات مفیدی که قرار دادید ، اگه شما برنامه ای رو امتحان کردید که عملکرد بهتری نسبت به بقیه داره اسم اون رو به همراه تنظیمات بهینه برای اون قرار بدید ، در ضمن اون خط آخری رو که نوشتید بیشتر توضیح بدید من متوجه نشدم چی شد .

okt
19-05-2009, 18:52
بيت ريت حداقل و حداكثر بيتي است كه كانورتور براي هر ثانيه در نظر ميگيره و موقع حركت تصوير كم و يا زياد ميشه و در برنامه ها موقع كانورت بايد تنظيمش كرد تا با كيفيت خوب بتونيم از تصوير خروجي بگيريم مثلا براي دي وي دي معمولا حداكثر 8000 و ميانگين 6000 بيت بر ثانيه تنظيم مي كنن كه اگه تا 5000 هم پايين بياد تو تصاوير ثابت اتفاق خاصي نميفته :46:

4daneshjo
19-05-2009, 21:10
خوب من هم skystar 2.8 دارم وقتی ضبط میکنم حجم فایل ها زیاد میشه
من چندتا نرمافزار تست کزدم اخرش به این نتیجه رسیدم که شوها رو که باید تو پلیر نشون بده بهتره که با نرو کانورت کنم (هر چند کیفیت جالبی نداره ولی موقع رایت کردن دوباره خودش کانورت نمیکنه برای وی سی دی )
ولی اگه بخوام برنامه های مستند رو روی دی وی دی پلیر نگاه کنم اونها رو با mpeg4maker به divx تبدیل میکنم چون این نرم افزار دست ادم رو برای انتخاب تنظیم های مختلف باز میزاره
البته جدیدا با نرم افزار virtual dub mod که برای تبدیل dvd به xvid هست دارم کار میکنم ودنبال این هستم که بتون چیزی گیر بیارم که بتونه مثل این نرم افزار فایل های mpeg2 رو به xvid (یک برنامه داره که در دو مرحله این کار رو انجام میده )تبدیل کنم
اگر موفق شدم براتون قرار میدم

Cyberlife
20-05-2009, 16:35
4 دانشجو ، دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما . امروز یه برنامه به اسم Video Convert Master نصب کردم ، اساتید محترم نظرتون درباره این برنامه چیه ؟

4daneshjo
21-05-2009, 17:30
خوب شما به من بگو میخوای به صورت vcd رایت کنی یا divx
من الان دارم روی یک چندتا برنامه کار میکنم که در طی سه مرحله بهترین کیفیت رو با کمترین حجم میده (انشاالله)
که فقط میتونه divx کنه حالا اگه موفق بشم حتما اینجا قرار میدم فقط با سرعت سیستم بالا باشه

Cyberlife
21-05-2009, 19:04
نه من نمیخوام روی VCD ببینمش فقط میخوام روی DVD با کیفیت خوب و حجم پایین آرشیو کنم و به صورت Data DVD رایت کنم .

ali.sholug
22-05-2009, 23:31
سلام دوستان عزیز

من هم مثل شما برنامه هایی رو که ضبط ارشیو میکنم و برام حجم کم با کیفیت بالا مهم هست

جدیدا ازنرم افزار Divx convertor ver 7 استفاده میکنم تنظیمش رو هم میزارم روی DIVX PLUS HD کیفیت خیلی خوبی داره حجمشم خیلی کم میکنه واسه آرشیو و دیدن تو کامپیوتر خیلی خوبه تازه نرم افزار خیلی ساده هم هست تو 95 درصد موارد چهار خونه شدن و مات شدن خبری نیست و پسوند فایل خروجیت MKV میده تازه همون فایل ضبط شده رو مستقیم تبدیل میکنه ولی فایلت نباید ts باشه

نرمافزارشم از این لینک بردار

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

4daneshjo
23-05-2009, 08:52
نه من نمیخوام روی VCD ببینمش فقط میخوام روی DVD با کیفیت خوب و حجم پایین آرشیو کنم و به صورت Data DVD رایت کنم .

با نرم افزار auto gk فقط بر حسب زمان اون فایل ویدیویی براش یک حجم معین کن

اموزش AutoGK هم اینجاست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید