PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هارد

mehdi_ghp
16-04-2009, 21:06
سلام دوستان .
من یه هارد 320 هیتاچی دارم .که تقریبا تا چند وقت دیگه full میشه.حالا یه سوال؟
اگه من یه 320 هیتاچی دیگه بخرم و با قبلی raid 0 کنم تا سرعت بره بالا و یه هارد 500 بخرم برای مابقی فایلها
آیا میشه سه هارد داشت .دوتا raid ویکی معمولی غیر raid؟
دوستان گزینه بهتری برای نوع هارد .تعداد هارد .مارک هارد و پیکر بندی اونا ندارن؟ سرعت هم بره بالابد نیست ممنون

Stream
16-04-2009, 21:17
سلام

فکر خوبیه. من هم تقریبا از همچین Configuration ای استفاده می کنم. دو هارد بصورت RAID0 و دو هارد دیگه برای آرشیو. البته باید دقت کنید مادربردتون از RAID0 پشتیبانی کنه و کیستون هم برای سه هارد جا داشته باشه.

mehdi_ghp
17-04-2009, 09:38
سلام

فکر خوبیه. من هم تقریبا از همچین Configuration ای استفاده می کنم. دو هارد بصورت RAID0 و دو هارد دیگه برای آرشیو. البته باید دقت کنید مادربردتون از RAID0 پشتیبانی کنه و کیستون هم برای سه هارد جا داشته باشه.

مین برد abit ip 35 pro کیس green silent storm.هیچ کدوم مشکلی ندارن.
سوال اینه که وقتی تو بایوس دو هاردو raid 0 میکنیم با هارد سوم به شکل معمولی مشکلی نداره ؟
و دوتا 320 میشه 640 فکنم اگه سه تا ویندوز هم بخوام نصب کنم بازم فضای خیلی زیادیه ؟اصلا چند درصد ممکنه یکی از دو هارد raid شده مشکل پیدا کنه و اطلاعات از دست بره ؟ میخوام اطلاعات کم ارزش تر رو تو اونا بزارم.
سوال بعدی اینکه هارد 320 هیتاچی بعد از 1سال یه کم صدا میده مخصوصا موقع بالا اومدن ویندوز که زیاد درگیره!
به نظر شما طبیعیه؟با یکی دیگه مثل خودش raid کنم مشکلی نداره؟

keresaspa
17-04-2009, 09:55
اصولاً که به مشکلی بر نمیخوره

بستگی به کارت داره تو که 320 پر کردی حتماً می تونی 600 رو هم پر کنی D:

احتمالش همونقدری که تو هارد تنها رو روی سیستم داشته باشی در کل خیلی کمه

کلا صدا دادن هاردها تا یه حدی طبیعیه برای کم شدن صدای هاردت بهتره همیشه هاردت رو دیفرگ کنی برای این کار Diskeeper رو پیشنهاد می کنم که به صورت نامرئی دیفرگ می کنه یعنی زمانی که از هاردت کمتر کار می کشی شروع به دیفرگ خودکار میکنه
برای رید0 حتماً با یکی مثل خودش رید کن

Stream
17-04-2009, 13:43
مین برد abit ip 35 pro کیس green silent storm.هیچ کدوم مشکلی ندارن.
سوال اینه که وقتی تو بایوس دو هاردو raid 0 میکنیم با هارد سوم به شکل معمولی مشکلی نداره ؟
و دوتا 320 میشه 640 فکنم اگه سه تا ویندوز هم بخوام نصب کنم بازم فضای خیلی زیادیه ؟اصلا چند درصد ممکنه یکی از دو هارد raid شده مشکل پیدا کنه و اطلاعات از دست بره ؟ میخوام اطلاعات کم ارزش تر رو تو اونا بزارم.
سوال بعدی اینکه هارد 320 هیتاچی بعد از 1سال یه کم صدا میده مخصوصا موقع بالا اومدن ویندوز که زیاد درگیره!
به نظر شما طبیعیه؟با یکی دیگه مثل خودش raid کنم مشکلی نداره؟
هیچ مشکلی وجود نداره.

همونطور که دوستمون هم گفتند احتمال خرابی یکی از هاردها در RAID0 همونقدره که ممکنه از دو هارد معمولی که در سیستمتون دارید یکیش خراب بشه. Raid کنید مشکلی نیست.

mehdi_ghp
17-04-2009, 16:23
ممنون .
پس بهتره برای raid یه 320 هیتاچی دیگه بخرم .مارک دیگه ای بهتر نیست؟یا مثل هم باشن بهتره .500g چی بهتره؟
میشه یه کار دیگه کرد دوتا 250G برای raid خرید به اضافه همین 320 فعلی .250G چه مارکی برای raid خوبه؟البته 320هیتاچی 16m بافره.

Stream
17-04-2009, 16:28
ممنون .
پس بهتره برای raid یه 320 هیتاچی دیگه بخرم .مارک دیگه ای بهتر نیست؟یا مثل هم باشن بهتره .500g چی بهتره؟
میشه یه کار دیگه کرد دوتا 250G برای raid خرید به اضافه همین 320 فعلی .250G چه مارکی برای raid خوبه؟البته 320هیتاچی 16m بافره.
بهترین حالت برای RAID0 اینه که هاردها دقیقا مثل هم باشند.
فعلا بهترین هاردهای 500 گیگابایت بازار Seagate Barracuda 7200.12 و Maxtor DiamondMax 23 هستند.

می تونید دو هارد 250 گیگابایت هم خریداری کنید. البته هاردهای 250 گیگابایتی تفاوت قیمت زیادی با 320 گیگابایتی ها ندارند. برای RAID0 سعی کنید از هاردی استفاده کنید که یک پلاتر داشته باشه.

mehdi_ghp
17-04-2009, 21:45
بهترین حالت برای raid0 اینه که هاردها دقیقا مثل هم باشند.
فعلا بهترین هاردهای 500 گیگابایت بازار seagate barracuda 7200.12 و maxtor diamondmax 23 هستند.

می تونید دو هارد 250 گیگابایت هم خریداری کنید. البته هاردهای 250 گیگابایتی تفاوت قیمت زیادی با 320 گیگابایتی ها ندارند. برای raid0 سعی کنید از هاردی استفاده کنید که یک پلاتر داشته باشه.

ممنون
هارد 250 چی خوبه ؟منظور از یک پلاتر چیه؟یعنی یه مارک باشن تا سایز حافظه شون یکی باشه؟