PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالي در مورد Share کردن فایل در شبکه ؟؟؟؟

dost1
05-02-2006, 21:47
سلام دوستان عزیز امیدوارم که حالتان خوب باشه
من یه مشکل در شیر کردن فایل دارم قشنگ بخونید چون یکم پیچیده است و اگه ممکنه جواب بدید
من در یک کافی نت هستم 10 تا کامپیوتر داره
طبقه پایین یک عکاسی است که دو تا کامپیوتر داره
یکی از کامپیوتر هایی عکاسی 2 تا لن کارت داره و یک خط کابل اینترنت از ما گرفته یعنی اونم جزو شبکه کافی نت میباشه
حالا چون دوتا لن کارت داره میخواهیم که کامپیوتر اولی که در عکاسی است و دارای دو کارت شبکه میباشه را با کامپیوتر دومی که یک کارت شبکه داره وصل کنیم که این کار را کردیم
حالا
میخواهم که فایلهای کامپیوتر شماره یک و شماره دو عکاسی با هم شیر باشن طوری که کامپیوتر های کافی نت فایلهای شیر شده آنها را نبیند و از طرف دیگر هم کامپیوتر شماره یک که دو کارت شبکه داره و به اینترنت وصل میخواهم که با کامپیوتر های کافی نت ارتباط داشته باشه
من شیر کردم ولی متاسفانه فایلهای عکاسی هم در کافی نت دیده میشه چی کار کنم
ببینید آی پی کافی نت به این صورت است منظورم شبکه داخلی
192.168.0.1 الی 192.168.0.12 و کامپیوتر اولی عکاسی هم که دو لن کارت داره اینطوری است 192.168.0.20
و اون کارت شبکه ای که با کامپیوتر دومی ارتباط داره آی پی اش به این صورت است 100.100.100.1
خواستم رنجش تغییر کنه
خوب نمیدونم تونستم درست توضیح بدم یا نه ولی خواهش میکنم با دقت بخونید متوجه میشید و مشکل منو حل کنید
ممنون خداحافظ تان

M E H D I
06-02-2006, 00:08
سلام

خوب شما بهتر بود كه مشكلتون رو توي انجمن كامپيوتر مطرح ميكردين. حالا من چيزي كه به ذهنم ميرسه فقط اينه كه شما WorkGroup ها رو تغيير بدين. مثلا كامپيوترهاي كافي نت روي گروه MSHOME باشن و كامپيوترهاي عكاسي هم روي WORKGROUP. در اين صورت به احتمال قوي بشه يه كاريش كرد.

dost1
06-02-2006, 01:06
مرسی عزیز امتحان میکنم

safety
07-02-2006, 14:29
با توجه به اينكه هر كامپيوتر شناسه خاص خودش را دارد. در موقع به اشتراك گذاشتن در قسمت share permissions در قسمت بالا everyone را حذف و سپس با add و بعد در advance فقط كامپيوتري را كه مي خواهي اضافه كني.از find now براي رسيدن به كامپيوتر مورد نظر استفاده كن.

dost1
08-02-2006, 13:35
عزیزان مرسی مشکلم حل شد با راهکاری که دوست عزیز مرگ موش گفت ممنون