PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام بهتره caviar black یا caviar green ؟

gigi_alex
16-04-2009, 09:14
سلام به همگی
من می خواستم هارد بخرم. بهم پیشنهاد وسترن caviar black رو دادن ولی هنوز تو بازار ایران نیومده.
خواستم ببینم caviar green چطوره خوبه یا نه؟
2 هفته پیش هاردم که 500 مکستور بود سوخت. تو این مدت بدون کامپیوتر هستم خیلی مشکله. می خوام هر چه زودتر هارد بخرم . میشه کمکم کنید.
اینم یه بنچمارک از 5 مدل هارد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

iraniran2
16-04-2009, 15:26
مسلمه كه سري بلك بهتره. سري گرين خوبه ولي سرعتش پايينه . اگه خيلي عجله داره seagate 7200.12 بگير.

gigi_alex
16-04-2009, 21:22
شاید Hitachi بگیریم. تو تهران کجا دارن؟ میشه تو پیغام خصوصی شماره تلفن جایی که داره رو بدید.

Stream
16-04-2009, 23:42
هردوشون هاردهای خوبی هستند و استفاده اشون فرق می کنه.

هاردهای Caviar Black برای سیستم های High-End و درایو های سیستم عامل مناسب هستند، مصرف نسبتا بالایی دارند و درایو های ساکتی هم نیستند. سرعت اونها نسبت به Caviar Green ها هم بالاتره در اکثر Application ها.

Caviar Green ها مصرف پایینی دارند، خیلی کم صدا هستند، حرارت کمی تولید می کنند، دوستدار طبیعت هستند که شاید خیلی مهم نباشه! برای استفاده هایی مثل آرشیو اطلاعات مناسبند. سرعتشون نسبت به Caviar Black ها پایین تره ولی هاردهای کندی نیستند و سرعتشون حتی از سری های قبلی WD هم بیشتره (Caviar SE)

gigi_alex
17-04-2009, 15:48
هردوشون هاردهای خوبی هستند و استفاده اشون فرق می کنه.

هاردهای Caviar Black برای سیستم های High-End و درایو های سیستم عامل مناسب هستند، مصرف نسبتا بالایی دارند و درایو های ساکتی هم نیستند. سرعت اونها نسبت به Caviar Green ها هم بالاتره در اکثر Application ها.

Caviar Green ها مصرف پایینی دارند، خیلی کم صدا هستند، حرارت کمی تولید می کنند، دوستدار طبیعت هستند که شاید خیلی مهم نباشه! برای استفاده هایی مثل آرشیو اطلاعات مناسبند. سرعتشون نسبت به Caviar Black ها پایین تره ولی هاردهای کندی نیستند و سرعتشون حتی از سری های قبلی WD هم بیشتره (Caviar SE)

این هاردهای Caviar black و green تو بازار ایران اوومده یا نه چوون من زنگ زدم سازگار ارقام گفت Cavier black دیگه چیه تازه اوومده .
حالا نمیدونم حرف کیو باور کنم یکی میگه اوومده یکی میگه نیومده ؟
راهنمایی کنید.

gigi_alex
18-04-2009, 12:03
میخواستم هارد بخرم ولی نمیدونم کدوم مارک رو بخرم
زنگ زدم تهران گفت که Western digital caviar black و Hitachi اصلا موجود نیست
نظرم رفت طرف سامسونگ ولی شنیدم که هارد خوبی نیست (مدل SAMSUNG SpinPoint F1 HD753LJ - SAMSUNG SpinPoint F1 HD103UJ ) میخواستم ببینم نظر شما چیه آیا هارد خوبیه و مشکلی نداره
راهنمایی کنید.

Benygh
18-04-2009, 13:02
نظرم رفت طرف سامسونگ ولی شنیدم که هارد خوبی نیست (مدل samsung spinpoint f1 hd753lj - samsung spinpoint f1 hd103uj ) میخواستم ببینم نظر شما چیه آیا هارد خوبیه و مشکلی نداره
هارد خوبیه ! ولی کمیابه ! و گرون ...

T I M S A R
18-04-2009, 13:14
اگر میخوای هزینه کنی وسترن و هیتاچی خیلی بهترن.صبر کنی ضرر نکردی.در ضمن اگر استفاده معمولی داری که وسترن خیلی عالیه ولی اگر میخوای رندر کنی هیتاچی سرعت بالاتری داره.

Stream
18-04-2009, 13:29
میخواستم هارد بخرم ولی نمیدونم کدوم مارک رو بخرم
زنگ زدم تهران گفت که Western digital caviar black و Hitachi اصلا موجود نیست
نظرم رفت طرف سامسونگ ولی شنیدم که هارد خوبی نیست (مدل SAMSUNG SpinPoint F1 HD753LJ - SAMSUNG SpinPoint F1 HD103UJ ) میخواستم ببینم نظر شما چیه آیا هارد خوبیه و مشکلی نداره
راهنمایی کنید.
هارد بسیار خوبیه و اگه قیمت منطقی داشته باشه (بین 100 تا 120 هزار تومان) جزو بهترین گزینه ها به حساب میاد، حتی اگه بازار پر از هاردهای هیتاچی و WD Caviar Black باشه!

تاپیک هاتون با هم ادغام شدند، نیازی نیست برای هر سوال تاپیک جدید ارسال بشه. هر سوالی دارید توی همین تاپیک مطرح کنید.

iraniran2
18-04-2009, 17:58
امروز از سازگار ارقام پرسيدم. گفت تا 10 روز ديگه هارد caviar black وارد بازار ميشه. البته اگه خالي نبسته باشه.

gigi_alex
18-04-2009, 18:07
امروز از سازگار ارقام پرسيدم. گفت تا 10 روز ديگه هارد caviar black وارد بازار ميشه. البته اگه خالي نبسته باشه.

خدا کنه زود تر بیاد من الان حدوده 20 روزه که بدون کامپیوترم دارم میمیرم .

gigi_alex
19-04-2009, 08:29

من که بیخیال شدم. البته تا یک ماهه دیگه که فکر کنم بیاد تو بازار . اونوقت یکی میخرم. :8: