PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلیه بحث ها, پرسش ها و آموزش های مجازی سازی, مخصوصا ماشین (= دستگاه) مجازی

nw_nk
15-04-2009, 19:12
در علم کامپیوتر مجازی سازی (Virtualization) یک واژه گسترده بوده که به انتزاع منابع کامپیوتری اشاره می کند. نظیر:

Platform virtualization

مجازی سازی سطح یا پایه, که یک سیستم عامل رو از منابع و پایگاه زیرین جدا می کند.

Resource virtualization

مجازی سازی منابع, که یک منبع سیستمی خاص مثلا ابزار ذخیره سازی مثل هارد, رم, منابع شبکه ای و ... را مجازی سازی می کند.

Computer clusters

مجازی سازی گروه های کامپیوتر, که در آن ترکیب چند کامپیوتر یک کامپیوتر تواناتر را تشکیل می دهد.

Application virtualization

مجازی سازی برنامه, که به میزبانی برنامه های انفرادی بر روی سخت افزار یا نرمافزار بیگانه گفته می شود.

Desktop virtualization

مجازی سازی صفحه کار, که احتمالا باهاش آشنا هستید و دستکاری از راه دور صفحه کار یک کامپیوتر رو ممکن می کنه.

و خیلی موارد دیگر.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فعلا قصد دارم وارد یکی از شاخه های مجازی سازی بنام Virtual Machine یا دستگاه مجازی بشم. در علم کامپیوتر, یک دستگاه مجازی, پیاده سازی نرم افزاری از یک دستگاه (کامپیوتر) بوده که برنامه ها رو مانند دستگاه واقعی اجرا می کند.

در این موضوع هم میریم سراغ بخش System virtual machines که به ماشین مجازی هایی گفته میشه که یک سطح کامل سیستم رو شبیه سازی می کنند و میشه باهاشون یک سیستم عامل کامل رو اجرا کرد.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

نرمافزارهای رایج و مطرح در این زمینه

VMware Workstation
Microsoft Virtual PC
Parallels Workstation
Sun VirtualBox

VMware Server
Microsoft Virtual Server

می باشند.

که دو مورد آخر برای شبیه سازی سرور بکار می روند.

Workstation از VMware

آدرس توضیحات در Wikipedia
آدرس سازنده برنامه
آدرس رسمی خود برنامه
آدرس صفحه دانلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Virtual PC از Microsoft Corporation

آدرس سازنده برنامه
آدرس رسمی خود برنامه
آدرس صفحه دانلود

Parallels Workstation از Parallels, Inc

آدرس سازنده برنامه
آدرس رسمی خود برنامه
آدرس صفحه دانلود

VirtualBox از Sun Microsystems

آدرس سازنده برنامه
آدرس رسمی خود برنامه
آدرس صفحه دانلود

در عکس زیر لینوکس Ubuntu 8.04.1 رو مشاهده می کنید که توسط VMware Workstation 6.5.0 در ویندوز Vista لود شده:

در پست بعد با نرمافزار Microsoft Virtual PC آشنا خواهیم شد و نحوه ایجاد دستگاه مجازی و اجرای اون و نصب سیستم عامل روش رو یاد میگیریم.

عکس های استفاده شده در این پست:
|

nw_nk
15-04-2009, 19:47
برای آشنایی با ایجاد و استفاده ماشین مجازی نرمافزار Microsoft Virtual PC رو مرور خواهیم کرد. این نرمافزار ساده است و امکانات قابل قبولی داره.

می تونید آخرین نسخه این نرمافزار رو در آدرس زیر دانلود کنید:

دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی این نرمافزار قرار داده شده که هر کدام بالای 31 مگ می باشند.

من بر اساس Microsoft Virtual PC 2007 SP1 v6.0.192.0 32bit که الان روی سیستمم نصبه می نویسم.

اگر از نسخه دیگری هم استفاده می کنید آنچنان فرقی نمیکنه.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// نصب

پس از دانلود Setup برنامه از آدرسی که گذاشتم, آنرا اجرا کنید.

مراحل نصب هیچگونه تنظیمات خاصی ندارد. تنها در مرحله Ready To Install اگر خواستید با زدن دکمه Change محل نصب برنامه را تغییر بدید و سپس Install رو بزنید.

برنامه سریع نصب می شود و Finish کنید.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ایجاد ماشین مجازی

برنامه را اجرا کنید. اگر هنگام اجرا هیچگونه ماشین مجازی ثبت نشده باشد, مثل وقتی که تازه برنامه رو نصب کردید, Wizard ای بنام New Virtual Machine باز می شود تا به شما در ساخت ماشین مجازی کمک کند.

Next را بزنید. سه Option پیش روی شما خواهد بود.

Create a new برای ایجاد ماشین مجازی جدید بکار می رود.

Use default برای ایجاد ماشین مجازی جدید با تنظیمات پیش فرض بکار می رود.

و Add an که برای ثبت ماشین مجازی موجود روی هارد شما در برنامه بکار می ره.

گزینه اول رو انتخاب کنید.

برای ماشین مجازی نامی در نظر بگیرید و آدرسی برای ذخیره فایلش بهش بدید.

در مرحله بعد (Operating System) می تونید سیستم عاملی رو که قصد تستش رو دارید انتخاب کنید تا خود برنامه تنظیمات مناسب اون رو شامل مقدار حافظه و صدا و ... برای ماشین مجازی در نظر بگیره. به عنوان نمونه من روی Windows XP قرار میدم.

نکته: این حالات هماهنگی زیادی با هم دارن. یعنی دلیل نمیشه اگر XP انتخاب کردید, نشه روی اون ماشین مجازی Vista, Windows Server یا حتی Linux نصب کرد.

در مرحله بعد از شما پرسیده میشه که می خواهید از همون مقدار پیشنهادی رم برای XP استفاده کنید یا خودتون مقدار رم رو تعیین کنید. برای نمونه من گزینه Adjusting رو انتخاب می کنم و مقدار رو 512 قرار میدم.

نکته: دقت کنید این مقدار رم باید موجود باشه. مثلا اگر رم سیستمتون 1 گیگ هست و ویندوزتون XP حدودا 800 مگ از رم آزاد خواهد بود که میشه برای ماشین مجازی در نظر گرفت. البته حساب رم اضافی لازم برای اجرای برنامه در ویندوز خودتون رو بکنید و هیج وقت تمام فضای موجود رو به ماشین مجازی ندید. انتخاب مقدار رم برای ماشین مجازی بسته به شرایط داره و اگر دوستان خواستن می تونن مشورت کنند. می تونید حتی 128 مگ بزارید و درون ماشین مجازی یک XP نصب کنید. مشخصه که در این حالت ماشین مجازی سنگین عمل خواهد کرد.

نکته: اکثر تنظیمات ماشین مجازی بعد از ایجادش هم قابل تغییره و میشه بسته به شرایط اون لحظه تغییرشون داد.

در مرحله بعد دو انتخاب برای هارد دیسک مجازی خواهید داشت که باید به ماشین مجازی نسبت داده بشه.

گزینه An existing برای انتخاب یک هارد مجازی موجود بکار میره.

و گزینه A new برای ایجاد یک هارد مجازی جدید.

گزینه دوم رو انتخاب کنید.

آدرسی برای فایل حاوی فضای هارد مجازی در نظر بگیرید و همچین مقداری براش تعیین کنید.

برای نمونه من 40000 مگ دادم.

نکته: لازم نیست که همون لحظه که شما هارد مجازی رو می سازید این فضا موجود باشه تا فایلش ایجاد بشه. این برنامه, هارد دیسک مجازی رو داینامیک و با قابلیت توسعه میسازه. یعنی تا وقتی لازم نشه فضا نمیگیره و کم کم بزرگ میشه. مثلا یک هارد مجازی 60 گیگ که هیچ اطلاعاتی روش نیست یک فایل 10 کیلوبایتی روی هارد واقعی شما خواهد بود. اما در ماشین مجازی یک هارد 60 گیگ دیده میشه. اگر روی این هارد یک Windows XP نصب کنید فایلش بزرگ میشه و دقیقا حجم اطلاعاتی که درونشه. در این مورد میشه 1 گیگ و خورده ای.

حال ایجاد ماشین مجازی تموم شده و Finish کنید.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// تنظیمات و محیط

اگر الان کادر اصلی برنامه یعنی Virtual PC Console رو چک کنید, ماشین مجازی که ساختید در لیست ثبت شده. Not running نشون میده ماشین مجازی الان خاموشه.

در این کادر

- در منوی File گزینه های

New Virtual Machine Wizard برای راه اندازی همون Wizard ساخت ماشین مجازی.

Virtual Disk Wizard برای راه اندازی Wizard ساخت هارد دیسک مجازی.

Option برای تنظیمات خود برنامه Virtual PC.

و Exit هم برای خروج از برنامه.

- در منوی Action گزینه های

Start برای راه اندازی ماشین مجازی انتخاب شده در لیست.

Pause برای توقف موقت ماشین مجازی.

Reset برای راه اندازی دوباره ماشین مجازی. دقیقا مثل Reset کردن سیستم واقعیتون.

Remove برای حذف ماشین مجازی انتخاب شده در لیست.

Setting برای مشاهده و دستکاری تنظیمات ماشین مجازی انتخاب شده در لیست.

و Properties نمایش مشخصات.

- منوی Help هم که حاوی توضیحات برنامه هست.

- در سمت راست کادر

دکمه New برای ایجاد ماشین مجازی جدید و اضافه کردن اون به لیست

Settings برای تغییر تنظیمات ماشین مجازی انتخاب شده در لیست.

Remove برای حذف ماشین مجازی انتخاب شده.

و Start برای راه اندازی اون. مثل روشن کردن PC ایتون.

- Settings یک ماشین مجازی

در File Name نام فایل حاوی ماشین مجازی رو می بینید.

در Memory مقدار رم ماشین مجازی رو که قبلا تنظیم کردید می تونید تغییر بدید.

در Hard Disk 1 , 2 & 3 هارد دیسک های مجازی ماشین مجازی رو تعیین می کنید.

فعال بودن Undo Disk باعث میشه در هر بار بستن ماشین مجازی تغییراتی که دادید بشه نادیده گرفت.

تذکر: همه این بحث ها مربوط به ماشین مجازی میشه. بدون فعال بودن گزینه فوق هم ماشین مجازی و تغییراتی که میدید در سیستم خود شما تاثیر نخواهد داشت.

CD/DVD Drive برای اتصال درایو واقعی به ماشین مجازی.

Floppy Disk هم به همین ترتیب.

COM1, COM2 و LPT1 برای تنظیم پورت های ماشین مجازی.

Networking برای تنظیم یک یا چند آداپتور شبکه برای ماشین مجازی.

Sound که همون فعال بودن صدای ماشین مجازیه.

Hardware Virtualization برای کامپیوترهایی به کار میره که مجازی سازی سخت افزاری دارن.

Mouse هم که باید فعال بشه تا شما هم در ویندوز خودتون و هم در ماشین مجازی بتونید با Pointer کار کنید.

Shared Folders این قابلیتو به ماشین مجازی میده تا به اطلاعات درون فلدرهای Share شده در سیستم واقعی دسترسی پیدا کنه. البته برای این قابلیت باید جزئی خاص نصب باشه.

در Display هم تنظیمات نمایش مثلا اینکه هنگام روشن شدن ماشین مجازی تصویر Full Screen بشه یا نه, انجام میشه.

در Close هم می تونید تعیین کنید که هنگام بستن ماشین مجازی پیغامی نمایش داده بشه و از شما بپرسه که چیکار می خواهید انجام بدید. Save state یا ذخیره حالت اون لحظه, shut down یا بستن ویندوز و Turn off یا همون خاموش کردن ماشین مجازی.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// اجرای ماشین مجازی

خوب رسیدیم به راه اندازی

ماشین مجازی باید در لیست انتخاب شده باشه. دکمه Start رو بزنید تا روشن بشه.

پنجره ای باز خواهد شد و شما شاهد راه اندازی یک ماشین مجازی خواهید بود.

شبیه روشن شدن سیستم خودتون.

در هنگام روشن بودن ماشین مجازی

در این کادر, منوی Action حاوی گزینه های

Full-Screen Mode برای تمام صفحه کردن ماشین مجازی در حال اجرا.

Ctrl+Alt+Del برای شبیه سازی زدن سه کلید Ctrl, Alt و Del با هم البته در ماشین مجازی. مثلا هنگام راه اندازی ویندوزهای Server لازمه این سه کلید رو بزنید تا وارد ویندوز بشید. اگر خودتون Ctrl+Alt+Del رو بگیرید احتمالا سیستم عامل واقعی کنترل رو میگیره و درون ماشین مجازی عمل نمیکنه. به همین خاطر این گزینه گذاشته شده.

Pause برای توقف موقت ماشین مجازی در همون لحظه. بعد از توقف میشه Resume که برای ادامه است.

Reset هم که برای راه اندازی مجدد ماشین مجازی.

Close هم برای بستن ماشین مجازی و یا همون خاموش کردنش.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// برخی قابلیت ها یا کارهای جالب

در هنگام اجرا بودن ماشین مجازی

در منوی CD و Floppy می تونید به ماشین یک CD یا Floppy واقعی بدید و یا حتی Image.

مثلا برای تست (سالم بودن, Bootable بودن و ...) یک Image با فرمت ISO کافیه با گزینه Capture ISO Image فایل مورد نظر رو انتخاب کنید. (گزینه Release هم فایل ISO رو رها میکنه و یا مجازا دیسک در میاد).

اگر این Image یک ویندوز یا لینوکس Bootable باشه. می تونید نصبش کنید و حتی استفاده کنید. بدون اینکه احتیاج به رایت اون روی دیسک باشه.

بعد از اینکه با Capture فایل ISO رو بهش دادید, ماشین مجازی رو Restart کنید تا با دیسک مورد نظر بوت بشه.

بقیه مراحل رو که جتما بلدید؟ نصب ویندور. (:

دقت کنید که تمامی این کارها درون دو فایل حاوی ماشن مجازی و هارد مجازی که ساختید انجام میشه و هیچ تغییری در سیستم عامل خودتون نخواهید دید.

مثلا هنگام نصب XP شما دیسک مجازی رو پارتیشن بندی می کنید و فرمت. حتی هنگام نصب Linux در ماشین مجازی, پارتیشن های لازم با فرمت EX3 و ... درون هارد دیسک مجازی ایجاد میشن و هارد شما هیچ تغییری نمیکنه. فقط شاهد بزرگتر شدن یک فایل روی هاردتون که مربوط به هارد دیسک مجازی هست خواهید بود.

وقتی کارتون هم با هارد مجازی تموم میشه می تونید فایل مربوطه بهش روی هاردتون رو براحتی پاک کنید.

دقت کنید که هارد دیسک مجازی کاملا واقعی عمل میکنه. یعنی اگر شما ویندوز رو نصب کردید و بعدش ماشین مجازی رو خاموش. وقتی دوباره اون ماشین مجازی رو روشن کنید ویندوزی که نصب کردید بالا خواهد اومد.

یک مورد دیگه

بعد از اینکه یک سیستم عامل مثلا ویندوز XP درون ماشین مجازی (روی هارد مجازی) نصب کردیم.

چطوره روش ویروس اجرا کنیم؟

می تونید شاهد داغون شدن و تغییرات ویندوز درون ماشین مجازی باشید.

بعد هم ماشین مجازی رو می بندید و انگار نه انگار. (:

بحث ماشین مجازی (Virtual Machine) گسترده تر از این موارده و من اینجا فقط خواستم شمارو باهاش آشنا کنم, تا حداقل خیلی از کارهای غیر حرفه ای رو باهاش انجام بدید. مثل تست و نصب یک Image حاوی سیستم عامل که برای یکی از دوستان در گروه اجتماعی دانلود آفلاین دیروز سوال شده بود. اصلا ماشین مجازی خودش یه سرگرمی هست.

از طرفی Microsoft Virtual PC که من معرفی کردم نسبتا ساده است و اگر نرمافزاری مثل VMware Workstation رو نصب کنید, متوجه امکانات بسیار زیاد و فوق العاده جذابش خواهید شد. بهتون پیشنهاد می کنم نرمافزار VMware Workstation رو هم حتما امتحان کنید. کار کردن باهاش بسیار لذت بخشه و منو ها و امکاناتش گویاست. فقط چون نرمافزار کوچکی نیست و تعدادی سرویس داره ممکنه ویندوزتون کمی کند یا سنگین بشه.

در پایان

اگر سوالی در این زمینه داشتید یا اینکه علاقه مند به بحث در این باره هستید مطرح کنید.

خود من که روزانه سیستم عامل های زیادی رو مثل

Kubuntu 8.10
Ubuntu 9
Knoppix 6.0.1
Windows XP Professional SP3 - March 2009
Ubuntu 8.10
Linux Mint 6
Mandriva Linux One 2009
Microsoft Windows Vista ULTIMATE SP2
Super Ubuntu
openSUSE
Linux Sharif
Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition R2 SP2
Microsoft Windows Server 2008
Windows XP Media Center Edition 2005 SP3 - July 2008
و ...

توسط ماشین مجازی تست می کنم.

موفق باشید.

عکس های استفاده شده در این پست:
|

mahsoft
16-04-2009, 03:00
سلام دوست جانم
ویرایش میزنم

این یکی رو از قلم افتاد
Parallels Workstation

nw_nk
16-04-2009, 05:07
سلام دوست جانم
ویرایش میزنم

این یکی رو از قلم افتاد
parallels workstation

سلام. عنوان و لینکهاش اضافه شد. ممنون.

farshad_4017
22-04-2009, 16:15
نحوه استفاده از پوشه های Shared تو این ویرتوال ماشین چجوریاست ؟
من پوشه رو انتخاب می کنم ! اصلا کجا میره ! چجور یمشه ازش استفاده کرد !

nw_nk
26-05-2009, 15:42
نحوه استفاده از پوشه های Shared تو این ویرتوال ماشین چجوریاست ؟
من پوشه رو انتخاب می کنم ! اصلا کجا میره ! چجور یمشه ازش استفاده کرد !

سلام.

Microsoft Virtual PC که نیاز به نصب یک جز اضافی برای شبکه داره. خواستم در Sun xVM VirtualBox v2.2.2 فلدر Share رو بهتون بگم که روش کلیک می کنم برنامه قفل میکنه و بسته میشه. موند VMware Workstation که چون سنگینه و نیاز داشتم فعلا ویندوزم سرحال باشه وقت نکردم نصبش کنم.

تا جایی که یادمه برای انتقال اطلاعات بین ویندوز خودتون و سیستم عامل مجازی بهتون Share رو پیشنهاد کردم. راه های ساده دیگری هم هست.

مثلا برنامه WinMount رو نصب کنید. میتونه به عنوان درایو مجازی فرمت های مختلفی از جمله RAR و هاردهای مجازی ایجاد شده توسط نرمافزاری مثل Virtual PC رو Mount یا لود کنه.

کافیه در این برنامه Mount رو بزنید و فایل مربوط به هارد ماشین مجازی که پسوندش vhd هست رو بهش بدید. درایوهاش و فضاش به انتهای درایوهای خودتون در My Computer اضافه میشه و می تونید فایل ها و فلدرهای درونش رو Explore کنید و عملیات کپی, انتقال و ... هم انجام بدید.

یا اینکه اصلا فایل مورد نظر رو با برنامه ای مثل UltraISO بصورت Image با فرمت ISO ذخیره کنید و در Virtual PC مثل همون ایمج ویندوز Capture کنید. وقتی سیستم عامل مجازی بالا بیاد اون اطلاعات هم درون درایو خواهند بود و قابل استفاده اند.

موفق باشید.

without_all
09-06-2009, 12:42
سلام
مي اين نرم افزارو نصب ميكنم CD لينوكس رو هم ميزارم CD مياد بالا اما عكس زير رو نيگا كنيد لينوكس اينطوري مياد بالا اين چه شه ؟

nw_nk
09-06-2009, 21:09
سلام.

کدومو؟ Virtual PC رو استفاده می کنید؟

تازگی Virtual PC بعضی از سیستم عامل هارو درست اجرا نمیکنه. شاید باید منتظر نسخه جدید با قابلیت های بیشتر باشیم. شما Sun xVM VirtualBox v2.2.4 رو نصب کنید و هنگام ایجاد ماشین هم سازگاری رو لینوکس انتخاب کنید و بعد Parsix رو بهش بدید.

without_all
10-06-2009, 20:41
آفا دستت درد نكنه ولي من اصلا هرچي سرچ كردم لينك دان Sun xVM VirtualBox v2.2.4 نيافتم همشون از يك لينك استفاده كردن كه اونم Forbidden ميده اگه شما يه لطفي بكني بزاري ممنون ميشم
درر ضمن منم دقيقا همين ورژن كه شما گقتين (Microsoft Virtual PC 2007 SP1 v6.0.192.0)رو نصب كردم

nw_nk
11-06-2009, 00:20
آفا دستت درد نكنه ولي من اصلا هرچي سرچ كردم لينك دان Sun xVM VirtualBox v2.2.4 نيافتم همشون از يك لينك استفاده كردن كه اونم Forbidden ميده اگه شما يه لطفي بكني بزاري ممنون ميشم
درر ضمن منم دقيقا همين ورژن كه شما گقتين (Microsoft Virtual PC 2007 SP1 v6.0.192.0)رو نصب كردم

مثل اینکه بخاطر تحریم هست. من با VP-N امتحان کردم اجازه دانلود داد.

اینم لینک آخرین ورژن از سایت اصلی:

اگر VP-N ندارید و اجازه نداد, از لینک های دیگر مثل این دانلود کنید:

ali20146
16-07-2009, 08:15
دوستان بحث جالبیست لطفا ادامه بدین
دستتون درد نکنه
اگه میشه لطفا طریقه شبکه کردن ماشین مجازی را با خود سیستم توضیح بدین در نرم افزار Virtual PC

penguinsjr
05-08-2009, 00:58
دوستان چرا این تاپیک خوابیده؟
میشه بگید چطور میشه همون os که تو ماشین مجازی نصبه از اینترنت سیستم هاست استفاده کنه؟

hasti-k
21-08-2009, 00:03
سلام. دقیق لطفا توصیح بدین چطوری با سیستم اصلی شبکه کنیم؟؟؟؟؟؟ هرکاری می کنم نمیشهههههههههههههههه

peditx
04-10-2009, 03:08
من می خوام مک نسب کنم چی هیجکدوم نمی تونن که!!!!

khalerize
27-12-2010, 10:41
سلام
من الان virtualbox 3.0.4 رو روي يك درايو خالي E كه حدود40 گيگا هست نصب كردم(در ويندوزxp)- حافظه رم سيستمم 1 گيگا هست- الان ميخوام ويندوز7 روي اون پياده كنم اما نميشه-
موقعي كه براش boot harddisk تعيين ميكنم بهش 5 گيگا اختصاص ميدم( بهم گفتن اين فضا رو از درايوي كه توش نرم افزار رو نصب كردم ميگيره اما وقتي next ميزنم خطاي زير رو ميده و از مسيرش مشخصه كه اون مقدار فضا رو از c ميگيره نه ازe- فضاي خالي c من 2 گيگا هست)لطفا براي نصب صحيح راهنمايي كنين؟ منتظرم- الان لازم دارم

juve-reza
06-01-2011, 23:23
برای نصب این برنامه ها احتیاج به crack یا key-gen هست یا نه؟
توی سایت مایکروسافت نوشته برنامه xp mode حجمش 500mb هستش ولی شما گفتی 31mb

ehsanonline1
15-04-2011, 01:22
با سلام ،
یه نرم افزار آموزشی دارم که بانک اطلاعاتیش با ویژوال بیسیک نوشته شده که فقط روی ویندوز ۹۸ و ME نصب میشه
روی ویندوزهای اکس پی و بالاتر هم نصب نمیشه ،یه سری خطا میده ،میخواستم بدونم چجوری میتونم این برنامه رو روی اکس پی یا مثلا سون نصب کنم ،یا حد اقل با یه برنامه شبیه ساز ۹۸ رو بقیه ویندوز ها اجراش کنم و درست کار کنه ،
در ضمن با اون گزینه های تغییر قابلیت برای ویندوز های مختلف که در اکس پی و بالاتر هست اجرا نمیشه .
از همه کسانی که جواب میدن متشکرم .

sadra18
01-06-2011, 19:12
سلام. اول از آموزش خوبتون تشکر می کنم . بعد اینکه من با اجرای ایمیج ها و سی دی های بوتیبل در نرم افزار vmware مشکل دارم یعنی اینکه هیچ گزینه ای برای اجرای سی دی و ایمیج در اختیار من نمی ذاره و مستقیم ویندوزو لود می کنه. تنظیمات خاصی داره ؟

azadeh2007
09-06-2011, 06:50
با سلام...
ببخشید یه سوال داشنم و اون اینه که آیا بعد از نصب ویندوز در visual PC باید درایور های اون ویندوز را هم نصب کنیم ...؟؟؟
لطفا مستند و مطمئن جواب بدید.
با تشکر...

adel28
30-07-2011, 18:51
ورژن VMware Workstation 7.1.4 Build 385536 این نرم افزار را روی ویندوز 7 نصب کردم.
ولی مشکلی که باهاش دارم این هست که مثلا وقتی میخوام ویندوز xp را بصورت مجازی روش نصب کنم هارد دیسک رو شناسایی نمی کنه و میگه هیچ دیسک درایوی وجود ندارد.
برای نصب OS های دیگه هم همین مشکل رو دارم.

دوستان
راهی برای برطرف کردن این مشکل می شناسند؟

MrGee
30-07-2011, 19:11
شما فایل مجازی هارد دیسک رو ساختی؟

تو قسمت مربوط به هارد تنظیماتش نگاه کردی؟

adel28
30-07-2011, 19:14
شما فایل مجازی هارد دیسک رو ساختی؟

تو قسمت مربوط به هارد تنظیماتش نگاه کردی؟

طبق ویزارد جلو میرم و تو قسمت هارد مثلا 8 گیگ فضا بهش اختصاص دادم.
منظورتون دقیقا کجاست؟

adel28
03-08-2011, 23:55
برای اینکه روی سیستم مجازی دسترسی به اینترنت داشته باشم چکار باید انجام بدهم؟ (خود سیستم اینترنت دارد)

D o l f i n
15-08-2011, 17:59
وقت دوستان بخیر
دوست من یه لپ تاپ سونی داره که ویندوز سون 64 بیت روش نصبه طرف چون فروشگاه داره از قدیم یه برنامه حسابدری داشته که رو ویندوز 98 کار میکنه حالا سوال من اینه میشه با این نرم افزارها مثل :Microsoft Virtual pc یه ویندوز 98 رو سون نصب کرد که بشه این نرم افزار حسابداری رو روش نصب کرد؟
در ضمن این نرم افزار ها احتیاج به ریست کردن واسه سوئیچ بین ویندوزها نداره درسته؟
ممنون

MrGee
15-08-2011, 22:20
طبق جست و جويي كه من كردم مي شه همچين كاري كرد

بله امكان نصب اون برنامه هست و براي سوئچ بين ويندوزها نيازي ريستارت نيست

m_hoseyny
01-01-2012, 14:19
سلام استادان من vmware 8 رو ریختم ولی هیچ ماشینی رو باز نمی کنه مثلا وقتی ماشین قبلی یا یه ماشین جدید دزست می کنید برنامه بدون هیچ کاری همین جوری صفحه باز می مونه . چی کار کنم؟؟؟؟؟

hamed987
19-04-2012, 10:19
سلام دوستان
نخواستم تاپیک جدید بزنم
من یه کارت کپچر قدیمی دارم که درایور ویندوز 7 اون رو پیدا نکردم
VMware رو نصب کردم تا با استفاده از ویندوز اکس پی شبیه سازی شده از کارت کپچر استفاده کنم. اما این ویندوز مجازی کارت را اصلا شناسایی نمیکند.
راه حلی هست؟ :41:

geysar
24-09-2012, 22:02
با سلام
من یه ویندوز مجازی در VMwareنصب کردم حالا میخوام از سیستم میزبان اینترنت بدم به سیستم مهمان
یعنی در حالی که سیستم اصلیم به نت دسترسی داره سیستم مهمان هم به نت دسترسی داشته باشه
اگه تنظیماتش وچگونگیش را بگید ممنون میشم

jafarian
24-09-2012, 23:14
شما مودم خودت با کابل usb به سیستم اتصال بدین بعدش یک پیغام مبنی بر اینکه برنامه wmware با اینترنت ارتباط برقرارکرده به شما نمایش میده روی دکمه اکی کلیک کنید فقط کافیه مودم از طریق کابل usb به سیستم وصل کنید:20:

How to connect wireless network adapter to VMWare workstation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
25-09-2012, 14:16
روش دوم هم به این صورته که به قسمت network connections سیستم برین منظورم ویندوز خودتونه طبق شکل بعدطبق شماره 1 روی گزینه مورد نظر راست کلیک گزینه properties انتخاب کنید بعد داخل پنجره ای که باز میشه طبق شماره 2 به سربرگ مورد نظر برین طبق شماره 3 چکمارک گزینه مورد نظر بزنید طبق شماره 4 گزینه مورد نظر انتخاب کنید بعدشم روی اکی کلیک کنید طبق شماره 6 داخل کادری که باز میشه گزینه yes انتخاب کنید

بعد طبق شکل پایین وارد سیستم عامل مجازی بشین وقتی که اجرا شد طبق شماره 7 روی گزینه مورد نظر دبل کلیک کنید بعدم طبق شماره 8 گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شماره 9 هم گزینه مورد نظر فعال بعدشم اکی کنید

geysar
30-09-2012, 08:55
تمامی مرا حل را بدقت انجام دادم ولی سیستم مهمان اینترنت نداره !
ایا در سیستم مهمان تنظیماتی وجود نداره ؟ویا خودکار اینترنت میگیره

50289468
12-10-2012, 13:19
سلام دوستان می خواستم بدونم می شه یک فایل رو از هارد ماشین واقعی به هارد ماشین مجازی که با استفاده از vwware workstation ساخته شده انتقال داد اگه می شه چطوری؟

dvb595959
15-12-2012, 17:18
سلام ...
درباره VMware Workstation دوتا سوال داشتم ..نمیدونم اینجا جای این سوال هست یا نه به هر حال جای بهتر از اینجا برای مطرح کردنش پیدا نکردم!!!!!
1. میشه VMware Workstation رو روی ویندوز xp اجرا کرد و بعدش اقدام به نصب وینوز 7 روی ماشین مجازی نمود؟
2. اگه نخوام بعد از تعویض ویندوز دوباره مجبور بشم برای نصب ویندوز در ماشین مجازی اقدام کنم ایا راهی هست ؟منظورم اینکه که میشه بکاپ ویندوز مجازی رو برداشت؟تا بعد ازش استفاده کنم اگه اره لطفا بگید چگونه؟ و راه برگردوندنش رو هم بگید.
3. مشکلات خودمون رو درباره این برنامه کجا باید مطرح کنیم؟همه اموزشها در مورد نحوه نصب و شبکه کردن این برنامه است و توی هیچ سایتی در مورد گزینه های دگر این برنامه توضیحاتی داده نشده...ایا کسی هست که در مورد این برنامه اطلاعات دقیق داشته باشه تا سوالات خودمون رو بپرسیم؟فکر کنم باید یک تاپیک جدید فقط برای این برنامه باید گذاشته بشه!!!!!!!!!!!!!!!!

dvb595959
16-12-2012, 13:03
سلام دوستان می خواستم بدونم می شه یک فایل رو از هارد ماشین واقعی به هارد ماشین مجازی که با استفاده از vwware workstation ساخته شده انتقال داد اگه می شه چطوری؟
سلام دوست عزیز بله امکانش هست و میشه ... شما میتونید هر دو ویندوز اصلی و مجازی رو شبکه کنی و این کار رو انجام بدی
طریقه شبکه کردن رو هم باید از سایت دریافت کنی که زیاد اموزش دادن.

GhesseyeAmir
29-12-2012, 05:06
سلام.
موقع نصب VMware Workstation اندازه رم رو مشخص میکنی.مثلا وقتی تعیین میکنی یک گیگ رم برای ماشین مجازی باشه آیا وقتی ماشین مجازی خاموشه و استفاده نمیکنی اون یک گیگ کم میشه یا وقتی ماشین مجازی روشنه کم میشه؟

HusseinR
28-01-2013, 23:08
با سلام
آخرین نسخه VMware WorkStation یعنی 9.0.1 رو دانلود کردم و رو ویندوز 8 (32 بیتی) بدون مشکل نصب میشه. اما رو ویندوز 7 ولی 64 بیتی اصلا شروع به نصب نمیکنه و ویندوز پیام میده که نصب متوقف شده و میگه آنلاین مشکل رو چک کن یا ببندمش!
میشه لطفا بگید مشکل از چیه؟ برای هر دو ویندوز 32 و 64 بیت که فایل نصب تفاوتی نمیکنه.
سپاس

dvb595959
29-01-2013, 10:09
سلام.... این اتفاق هم دقیقا برای من افتاده....منم ورزن 9 برنامه رو دارم و برای نصب ویندوز 7 و 8 نسخه 64 بیتی مشکل دارم ولی نسخه 32 بیتی این ویندوزها به راحتی نصب میشه.

nw_nk
19-02-2013, 17:45
سلام

سلام ...
درباره VMware Workstation دوتا سوال داشتم ..نمیدونم اینجا جای این سوال هست یا نه به هر حال جای بهتر از اینجا برای مطرح کردنش پیدا نکردم!!!!!
1. میشه VMware Workstation رو روی ویندوز xp اجرا کرد و بعدش اقدام به نصب وینوز 7 روی ماشین مجازی نمود؟
2. اگه نخوام بعد از تعویض ویندوز دوباره مجبور بشم برای نصب ویندوز در ماشین مجازی اقدام کنم ایا راهی هست ؟منظورم اینکه که میشه بکاپ ویندوز مجازی رو برداشت؟تا بعد ازش استفاده کنم اگه اره لطفا بگید چگونه؟ و راه برگردوندنش رو هم بگید.
3. مشکلات خودمون رو درباره این برنامه کجا باید مطرح کنیم؟همه اموزشها در مورد نحوه نصب و شبکه کردن این برنامه است و توی هیچ سایتی در مورد گزینه های دگر این برنامه توضیحاتی داده نشده...ایا کسی هست که در مورد این برنامه اطلاعات دقیق داشته باشه تا سوالات خودمون رو بپرسیم؟فکر کنم باید یک تاپیک جدید فقط برای این برنامه باید گذاشته بشه!!!!!!!!!!!!!!!!

1- باید بشه
2- VMware Workstation رو نصب ندارم
در VirtualBox کافیه فایل Virtual Machine و Virtual Hard Disk رو نگه دارید و بعدا Add و Choose کنید
Import و Export هم هست

سلام.
موقع نصب VMware Workstation اندازه رم رو مشخص میکنی.مثلا وقتی تعیین میکنی یک گیگ رم برای ماشین مجازی باشه آیا وقتی ماشین مجازی خاموشه و استفاده نمیکنی اون یک گیگ کم میشه یا وقتی ماشین مجازی روشنه کم میشه؟

معلومه نه
منابع جز هارد که اونم فضای ذخیره سازی هست فقط وقتی روشنه کم میشه

Captain
24-07-2013, 21:43
منم یه پیغام خطا هنگام نصب ویندوز در این ماشین مجازی دارم، همین که میخواد بره برا نصب این پیغام رو میده

مشکل از چیه؟
---------------------------
این مشکل برمیگرده به تنظیمات Bios لپ تاپ
شما باید به تنظیمات بوت بایوس رفته و در قسمت System Configuration تیک گزینه Enable VT-x رو بزنین
البته من در مدل HP این رو امتحان کردم، در مورد لپ تاپ های دیگه اطلاعاتی ندارم

dvb595959
17-08-2013, 17:51
سلام
1..من یک فلش بوت دارم که میخام از طریق ماشین مجازی امتحانش کنم....آیا از طریق VMware Workstation میشه فلش بوت رو اجرا کرد؟اگه آره چجوری؟
2.. میشه کاری کرد که یک usb فقط توی ویندوز مجازی شناسایی بشه و توی ویندوز اصلی شناسایی نشه؟

Captain
24-08-2013, 09:56
سلام
1..من یک فلش بوت دارم که میخام از طریق ماشین مجازی امتحانش کنم....آیا از طریق VMware Workstation میشه فلش بوت رو اجرا کرد؟اگه آره چجوری؟
2.. میشه کاری کرد که یک usb فقط توی ویندوز مجازی شناسایی بشه و توی ویندوز اصلی شناسایی نشه؟

سلام
1. بله میشه - مراحلش رو باید برم تا کاملا توضیح بدم
2. شما همین که وارد سیستم مجازی میشین ویندوز مجازی رو بصورت Full Screen اجرا میکنین، فلش و یا هر وسیله ی الکترونیکیه دیگری که وصل کنین تو همون ویندوز مجازی اجرا و اقدام به نصب میکنه

dvb595959
24-08-2013, 09:58
من لینوکس بکتراک نصب کردم ولی بصورت تمام صفحه یا همون فول اسکرین در نمیاد چیکار کنم؟

dvb595959
24-08-2013, 10:01
سلام

2. شما همین که وارد سیستم مجازی میشین ویندوز مجازی رو بصورت Full Screen اجرا میکنین، فلش و یا هر وسیله ی الکترونیکیه دیگری که وصل کنین تو همون ویندوز مجازی اجرا و اقدام به نصب میکنه
یعنی اگه اینکار رو بکنم دیگه توی ویندوز اصلی فلش رو نمیشناسه و فقط توی ویندوز مجازی میشناسه فلش رو؟فقط باید Full Screen بکنم همین؟

Captain
24-08-2013, 10:05
من لینوکس بکتراک نصب کردم ولی بصورت تمام صفحه یا همون فول اسکرین در نمیاد چیکار کنم؟

به ترتیب زیر
Start - Settings - System Settings - Size & Orientation
حالا سایز مورد نظرتون رو انتخاب کنید

dvb595959
24-08-2013, 10:06
من چرا ویندوزهای 64 بیتی رو نمیتونم توی vmware نصب کنم؟نسخه جدید (9) هم استفاده میکنم.

Captain
24-08-2013, 10:07
به ترتیب زیر

تا اونجایی که من تست کردم بله، شما وقتی داخل ویندوز مجازی هستین، یعنی اینکه داخل ویندوز مجازی درحال فعالیت هستین نه ویندوز اصلی! لوازم جانبیه شما تو همون ویندوز شناسایی و استفاده میشن

dvb595959
24-08-2013, 10:09
به ترتیب زیر
متوجه نشدم ...ممکنه با یدونه عکس بگین استارت کجا رو میکین؟

Captain
24-08-2013, 10:11
من چرا ویندوزهای 64 بیتی رو نمیتونم توی vmware نصب کنم؟نسخه جدید (9) هم استفاده میکنم.

ویندوزهای 64 بیتی بطور کامل و بدون عیب نصب میشن
شما فقط هنگام نصب هر سیستم عاملی، نسخه ی پلتفورمتون رو باید انتخاب کنید تا طبق همون روال پیش بره
طبق عکس زیر

dvb595959
24-08-2013, 10:13
تا اونجایی که من تست کردم بله، شما وقتی داخل ویندوز مجازی هستین، یعنی اینکه داخل ویندوز مجازی درحال فعالیت هستین نه ویندوز اصلی! لوازم جانبیه شما تو همون ویندوز شناسایی و استفاده میشن
ولی من گاهی دیدم که هم توی ویندوز مجازی و هم توی ویندوز اصلی فلش فعال بوده؟ولی خودم متوجه نشدم چیکار کردم که گاهی توی ویندوز اصلی فعال میشه و گاهی فعال نمیشه...اگه ممکنه کمی در موردش توضیح بدین.

Captain
24-08-2013, 10:15
متوجه نشدم ...ممکنه با یدونه عکس بگین استارت کجا رو میکین؟

ببخشین منظورم Application Launcher Menu بود :دی

dvb595959
24-08-2013, 10:15
ویندوزهای 64 بیتی بطور کامل و بدون عیب نصب میشن
شما فقط هنگام نصب هر سیستم عاملی، نسخه ی پلتفورمتون رو باید انتخاب کنید تا طبق همون روال پیش بره
طبق عکس زیر

اتفاقا منم اینجا رو رعایت میکنم و دقیقا 64 رو انتخاب میکنم ولی بازم نصب نمیشه؟

Captain
24-08-2013, 10:17
ولی من گاهی دیدم که هم توی ویندوز مجازی و هم توی ویندوز اصلی فلش فعال بوده؟ولی خودم متوجه نشدم چیکار کردم که گاهی توی ویندوز اصلی فعال میشه و گاهی فعال نمیشه...اگه ممکنه کمی در موردش توضیح بدین.

برای شناساندن فلش در محیط سیستم عامل مجازی

dvb595959
24-08-2013, 10:20
ببخشین منظورم Application Launcher Menu بود :دی

من توی این مسیری که گفتی اصلا گزینه
Settings ندارم...من بکتراک 5 دارم ...ممکنه با مال شما فرق داشته باشه؟

Captain
24-08-2013, 10:20
اتفاقا منم اینجا رو رعایت میکنم و دقیقا 64 رو انتخاب میکنم ولی بازم نصب نمیشه؟

چه پیغام خطایی میده؟
رو چه سیستم عاملی اینطوری میشه؟ منظورم هنگام نصب سیستم عامل مجازی هستش

dvb595959
24-08-2013, 10:23
چه پیغام خطایی میده؟
رو چه سیستم عاملی اینطوری میشه؟ منظورم هنگام نصب سیستم عامل مجازی هستش
الان یادم نیست چه پیامی میداد...آخه خیلی وقت پیش انجامش دادم... ویندوز اصلی خودم 7 و 64 بیت هستش...

Captain
24-08-2013, 10:25
من توی این مسیری که گفتی اصلا گزینه
Settings ندارم...من بکتراک 5 دارم ...ممکنه با مال شما فرق داشته باشه؟

میشه یه اسکرین شات بزارین؟
باید باشه
همون بک ترکت هستش، مال منم ورژن 5 ریلیز 3 هستش

dvb595959
24-08-2013, 10:26
برای شناساندن فلش در محیط سیستم عامل مجازی

چرا من این گزینه ها رو ندارم توی ماشین؟

Captain
24-08-2013, 10:27
الان یادم نیست چه پیامی میداد...آخه خیلی وقت پیش انجامش دادم... ویندوز اصلی خودم 7 و 64 بیت هستش...

پس شما دوباره یه امتحانی بکنید بعد
نه منظورم سیستم عامل مجازی بود، چه سیستم عاملی میخوایین نصب کنین که نصب نمیشد؟

dvb595959
24-08-2013, 10:29
میشه یه اسکرین شات بزارین؟
باید باشه
همون بک ترکت هستش، مال منم ورژن 5 ریلیز 3 هستش
ابزار sniping tool توی ماشین جواب نمیده ؟ چجوری شات بگیرم؟

dvb595959
24-08-2013, 10:30
پس شما دوباره یه امتحانی بکنید بعد
نه منظورم سیستم عامل مجازی بود، چه سیستم عاملی میخوایین نصب کنین که نصب نمیشد؟
ویندوز 8 نسخه 64 بیت.... اگه اشتباه نکرده باشم برای ویندوز 7 64 بیت هم مشکل داشتم....حالا دوباره بعدا تست میکنم و جوابش رو میزارم.

Captain
24-08-2013, 10:30
چرا من این گزینه ها رو ندارم توی ماشین؟

گزینه های اولی و سومی مال درایورهای لپ تاپ هستند و دومی فلش
موقع اتصال فلش اگه اتوماتیک بشناسه اون گزینه ی Disconnect نشون داده میشه، اگه تو سیستم اصلی بشناسه، طبق عکس گزینه ی Connect براتون نشون داده میشه

Captain
24-08-2013, 10:32
ابزار sniping tool توی ماشین جواب نمیده ؟ چجوری شات بگیرم؟

امتحان نکردم! با دکمه های Ctrl+Alt از محیط مجازی بیرون بیایین و از محیط اصلی به کلی شات تهیه کنین

dvb595959
24-08-2013, 10:37
امتحان نکردم! با دکمه های Ctrl+Alt از محیط مجازی بیرون بیایین و از محیط اصلی به کلی شات تهیه کنین
اینم از عکس بکتراک...

Captain
24-08-2013, 10:41
اینم از عکس بکتراک...

نسخه ی پلتفورم شما KDE هستش یا GNOME ؟؟

dvb595959
24-08-2013, 10:44
نسخه ی پلتفورم شما KDE هستش یا GNOME ؟؟
اگه اشتباه نکنم GNOME بود...بله GNOME هستش.

dvb595959
24-08-2013, 10:46
یک سوال دیگه...برای نصب ویندوز 8 حتما باید از طریق iso اقدام کرد؟نمیشه از روی سیدی نصبش کنم؟

Captain
24-08-2013, 10:47
Step by Step How To Change Screen Resolution in Backtrack 5

1. Open your terminal (CTRL + ALT + T)

2. Choose your favorite text editor (I prefer to use pico) and then open /usr/share/xresprobe/xorg.conf

3. in the picture above, there’s line says Modes "1024×768" , just change the 1024×768 to your desired screen resolution.

You should remember that if you change the value, you should change all of the entire Mode value to your desired screen resolution.

When you finish, press CTRL+O (to save) and then CTRL+X (to exit pico).

4. The next step is you need to log out by clicking the human logo at top right of your screen

5. To get into your X just type startx from your shell.

6. Your screen now should be change to the new resolution.

Hope this helps you

Captain
24-08-2013, 10:48
یک سوال دیگه...برای نصب ویندوز 8 حتما باید از طریق iso اقدام کرد؟نمیشه از روی سیدی نصبش کنم؟

هیچ فرقی نداره
هم از طریق ISO و هم از طریق CD/DVD نصب میشه

dvb595959
24-08-2013, 10:52
هیچ فرقی نداره
هم از طریق ISO و هم از طریق CD/DVD نصب میشه
شما خودتون از طریق ایزو نصب کردین یا سیدی؟آخه من از طریق سیدی نتونستم و آموزشهایی هم که دیدم همه از طریق ایزو نصب کردن...الان شما چه ویندوزهایی روی ماشین نصب کردین؟

dvb595959
24-08-2013, 10:55
میتونی از طریق TeamViewer این مساله فول اسکرین بکتراک را برام حل کنید؟

Captain
24-08-2013, 11:00
شما خودتون از طریق ایزو نصب کردین یا سیدی؟آخه من از طریق سیدی نتونستم و آموزشهایی هم که دیدم همه از طریق ایزو نصب کردن...الان شما چه ویندوزهایی روی ماشین نصب کردین؟

من از طریق ISO نصب کردم چون قادر به رایت DVD در اون زمان نبودم!
دوتا Windows 8 - x64
یدونه Linux Back Track 5 R3

میتونی از طریق TeamViewer این مساله فول اسکرین بکتراک را برام حل کنید؟

متاسفانه برنامه ی TeamViewer رو نصب نکردم!

dvb595959
24-08-2013, 11:03
من از طریق ISO نصب کردم چون قادر به رایت DVD در اون زمان نبودم!
دوتا Windows 8 - x64
یدونه Linux Back Track 5 R3

متاسفانه برنامه ی TeamViewer رو نصب نکردم!
حالا بعدا از طریق سیدی ببین میتونی نصب کنی یا نه و نتیجه رو اعلام کن...
برنامه TeamViewer حجم زیادی نداره... اگه نداری دانلود کن و نیازی هم به نصب نیست و فقط run کن...

Captain
24-08-2013, 11:07
حالا بعدا از طریق سیدی ببین میتونی نصب کنی یا نه و نتیجه رو اعلام کن...
برنامه TeamViewer حجم زیادی نداره... اگه نداری دانلود کن و نیازی هم به نصب نیست و فقط run کن...

البته از طریق درایو مجازی که توسط برنامه ی Ultra ISO ساخته بودم هم نصب کردم که همون دقیقا نصب از روی DVD میشه و هیچ فرقی نداره
آموزش تغییر ساز صفحه نمایش در Back Track 5 GNOME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dvb595959
24-08-2013, 11:10
البته از طریق درایو مجازی که توسط برنامه ی Ultra ISO ساخته بودم هم نصب کردم که همون دقیقا نصب از روی DVD میشه و هیچ فرقی نداره
آموزش تغییر ساز صفحه نمایش در Back Track 5 GNOME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته به نظر نمیاد که فرقی داشته باشه...ولی خب حالا یکبار هم از روی سیدی تست کن...

dvb595959
24-08-2013, 16:24
چطوری مقدار فضایی را که به عنوان هارد برای ماشین مجازی گذاشتم کم یا زیاد کنم؟راهی داره؟

Captain
24-08-2013, 17:17
چطوری مقدار فضایی را که به عنوان هارد برای ماشین مجازی گذاشتم کم یا زیاد کنم؟راهی داره؟

dvb595959
24-08-2013, 22:27

ظاهرا میشه زیاد کرد ولی کم نمیشه بکنی...درست میگم؟

Captain
24-08-2013, 22:55
ظاهرا میشه زیاد کرد ولی کم نمیشه بکنی...درست میگم؟

درمورد کم کردنش فک نکنم نشه، چون اختیار دست شماس و میتونین هرکاری بکنین، فقط دقت کنین که با کم کردن آسیبی به پارتیشن درایو مجازی نرسه
چون با کمتر کردن حجم درایو، امکانش هست ویندوز مجازیتون رو از دست بدین(این یه فرضیه هستش و تست نشده)

Sent from my Xperia P using Tapatalk 2

dvb595959
24-08-2013, 23:18
درمورد کم کردنش فک نکنم نشه، چون اختیار دست شماس و میتونین هرکاری بکنین، فقط دقت کنین که با کم کردن آسیبی به پارتیشن درایو مجازی نرسه
چون با کمتر کردن حجم درایو، امکانش هست ویندوز مجازیتون رو از دست بدین(این یه فرضیه هستش و تست نشده)

فکر نکنم بشه کم کرد چون وقتی مقدار کمتر ی از وضعیت موجودش میخوام بزارم گزینه expand غیر فعال میشه...مثلا وقتی بجای 60 میخوام بزارم 59 یا 50 یا 40 یا هر چی کمتر نمیشه و غیر فعال میشه ولی وقتی 61 یا بیشتر در نظر میگیرم فعال میشه.

dvb595959
26-08-2013, 16:44
موقع نصب ابونتو این ارور رو داد ... این یعنی چی؟
مشکل نصب ویندوزهای 64 بیتی هم حل شد...با تشکر ویژه از جناب I king I

Captain
26-08-2013, 17:02
موقع نصب ابونتو این ارور رو داد ... این یعنی چی؟
مشکل نصب ویندوزهای 64 بیتی هم حل شد...با تشکر ویژه I KinG I

مشکل از CD/DVD هستش
میگه لنز را تمیز کنید
CD/DVD را تمیز کنید
سیستم عامل اوبونتو را با سرعت کم رایت کنید

با تشکر

dvb595959
26-08-2013, 19:10
مشکل از CD/DVD هستش
میگه لنز را تمیز کنید
CD/DVD را تمیز کنید
سیستم عامل اوبونتو را با سرعت کم رایت کنید

با تشکر

از فایل ایزو که توی هارد دارم میخاستم نصب کنم که این پیغام رو داد .روی سیدی نبود.

Captain
26-08-2013, 19:35
از فایل ایزو که توی هارد دارم میخاستم نصب کنم که این پیغام رو داد .روی سیدی نبود.

احتمالا مشکل از فایل هستش
چون مفهمو پیغام اینه که قسمتی از فایل ها رو هنگام نصب نمیتونه کپی بگیره!
اگه امکانش هست فایل ISO رو در درایو مجازی اجرا و از اون طریق اقدام به نصب کنید.

--------------

داداش نام کاربریه من I KinG I هستش هــا نه I knig I ! :n04: :دی :n24:

dvb595959
26-08-2013, 20:17
احتمالا مشکل از فایل هستش
چون مفهمو پیغام اینه که قسمتی از فایل ها رو هنگام نصب نمیتونه کپی بگیره!
اگه امکانش هست فایل ISO رو در درایو مجازی اجرا و از اون طریق اقدام به نصب کنید.

--------------

داداش نام کاربریه من I KinG I هستش هــا نه I knig I ! :n04: :دی :n24:
شرمنده اشتباه تایپ کردیم... رفتم و ویرایش کردم.. دوباره چک کن ببین باز اشتباه نکرده باشم جناب I king I

فکر نکنم ایراد از فایل ایزو باشه ...حالا بازم سعی میکنم فرمایش شما رو هم انجام بدم ولی الان حس درایو مجازی نیست...:n26:

dvb595959
28-08-2013, 16:12
سلام دوستان عزیز
یک ویدئو براتون گذاشتم لطفا بهش نگاه کنید... بعدش به این سوال جواب بدین
چرا درحالی که من پوشه را فقط خواندنی کردم بازم توی ویندوز مجازی فایلهای موجود در پوشه اجرا میشن؟و حتی کومودو هم در این حالت فعال میشه و به کرکها گیر میده در ویندوز مجازی...
رمز فایل 234 است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain
28-08-2013, 16:24
سلام دوستان عزیز
یک ویدئو براتون گذاشتم لطفا بهش نگاه کنید... بعدش به این سوال جواب بدین
چرا درحالی که من پوشه را فقط خواندنی کردم بازم توی ویندوز مجازی فایلهای موجود در پوشه اجرا میشن؟و حتی کومودو هم در این حالت فعال میشه و به کرکها گیر میده در ویندوز مجازی...
رمز فایل 234 است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قبل نگا کردن به ویدئو پاسخ بدم تا دانلود شه
شما هر پوشه ای که در ویندوز مجازی به اشتراک بزارین، (اشتراک گذاریه پوشه های ویندوز اصلی در ویندوز مجازی) چون آنتی ویروس اون رو به عنوان یه درایو در همون سیستم عامل میدونه شروع میکنه به اسکن و گیردادن!!
خب این طبیعی هستش
شما حتی اگه فقط خواندنی هم بدین باز گیر میده ولی نمیتونه پاک کنه چون دسترسی بهش نداره
ویدئو دانلود شد
نگاه کنم بیام دقیقا جواب بدم

dvb595959
28-08-2013, 16:42
ولی با وجود اینکه فقط خواندنی بود وقتی که از طریق ویندوز مجازی رفتم به سمت کیجن دیدم که کومودو فایل رو شناخت و پیام داد که چیکارش کنم... منم گفتم که پاکش کن و دیدم که قرنطینه کردش...وقتی میتونه قرنطینه بکنه پس دیگه منظور شما اینجا چیه که من متوجه نمیشم؟منظور از پاک کردن مگه چیه اینجا؟

Captain
28-08-2013, 16:44
ولی با وجود اینکه فقط خواندنی بود وقتی که از طریق ویندوز مجازی رفتم به سمت کیجن دیدم که کومودو فایل رو شناخت و پیام داد که چیکارش کنم... منم گفتم که پاکش کن و دیدم که قرنطینه کردش...وقتی میتونه قرنطینه بکنه پس دیگه منظور شما اینجا چیه که من متوجه نمیشم؟منظور از پاک کردن مگه چیه اینجا؟

مطمئنین پاکش کرده؟ یه سری به ویندوز اصلیتون بزنین ببینین فایل از سیستم اصلیتون حذف شده؟
راستی یه سوال! شما منظورتون اینه که آنتی ویروسی که تو سیستم اصلی هستش چرا به درایوی که به اشتراک گزاری کردیم در ویندوز مجازی گیر میده یا برعکس؟

dvb595959
28-08-2013, 16:49
بله کومودو توی ویندوز اصلی نصبه .... توی ویندوز مجازی اصلا من کومودو نصب نکردم....بله چرا به درایوی که اشتراک گذاری کردم گیر میده؟ فکر کنم توی ویدئو مشخص بود.و همینطور الان چک کردم و دیدم که توی ویندوز اصلی هم حذف میکنه کرک را و بعدش با ریستر برگردوندمش...اگه لازمه تا یک ویدئو دیگه هم تهیه کنم که کومودو چجوری گیر میده؟

Captain
28-08-2013, 16:53
بله کومودو توی ویندوز اصلی نصبه .... توی ویندوز مجازی اصلا من کومودو نصب نکردم....بله چرا به درایوی که اشتراک گذاری کردم گیر میده؟ فکر کنم توی ویدئو مشخص بود.و همینطور الان چک کردم و دیدم که توی ویندوز اصلی هم حذف میکنه کرک را و بعدش با ریستر برگردوندمش...اگه لازمه تا یک ویدئو دیگه هم تهیه کنم که کومودو چجوری گیر میده؟

اگه منظورتون اینه که چرا سیستم اصلی گیر میده، خب چون ویندوز مجازی و یا هربرنامه ی دیگری میخواد از سیستم شما و هارد شما و اطلاعات شما استفاده کنه، پس بایدم گیر بده و هشدار بده
در مورد فقط خواندنی کردن در VMWare یعنی ویندوز مجازی نتونه فایل/پوشه شمارو ویرایش، حذف، ایجاد و.... و حتی آنتی ویروس موجود در سیستم مجازی نتونه فایلهای مخرب رو پاک کنه، پیدا میکنه ولی قادر به پاکسازی نیستش

Captain
28-08-2013, 16:56
چرا به درایوی که اشتراک گذاری کردم گیر میده؟

چون اون درایو توسط برنامه ای استفاده میشه
چون وقتی هارد شروع به خواندن و نوشتن اطلاعات میکنه، سیستم Real Time تمام آنتی ویروس ها همون مکانهایی که از هارد استفاده میشه رو چک میکنن
این طبیعی هستش، انگار شما در سیستم اصلی تو همون درایو هستین
نه مشکلی هستش نه ایرادی
حتی خود من که سیستم مجازی دارم و رو سیستم اصلیم کسپر نصبه، با به اشتراک گذاریه درایو موردنظر در سیستم مجازی، همین که داخلش میشم کسپر شروع میکنه به اسکن کردن
انگار شما میگین من که لباس پوشیدم پس نباید هیچ حسی نسبت به سردی و گرمی و ضربات داشته باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پوست شما دقیقا کار آنتی ویروس اصلی رو انجام میده :n06:

dvb595959
28-08-2013, 16:57
خب اگه دقت کنید توی ویدئو مشخص بود که با وجود اینکه من توی ویندوز مجازی بودم و پوشه اشتراکی را هم بصورت فقط خواندنی کرده بودم(تیک زده بود)بازم فایلهای موجود در آن پوشه قابل نصب بودن و این یعنی هر کار دیگه هم میشه کرد.دوباره ویدئو رو ببین.

Captain
28-08-2013, 17:00
خب اگه دقت کنید توی ویدئو مشخص بود که با وجود اینکه من توی ویندوز مجازی بودم و پوشه اشتراکی را هم بصورت فقط خواندنی کرده بودم(تیک زده بود)بازم فایلهای موجود در آن پوشه قابل نصب بودن و این یعنی هر کار دیگه هم میشه کرد.دوباره ویدئو رو ببین.

هرکاری نمیشه، شما اگه تونستین تو همون درایو پوشه ایجاد کنین و یا فایلی رو حذف کنین اونوقت مشکل میشه مشکل اساسی
تست کنید

dvb595959
28-08-2013, 17:03
مرسی دوست گلم...ممنون از این همه وقت که گذاشتین...:n16:
فقط یک سوال دیگه...
اگه من توی ویندوز مجازی ام کاسپر نصب کنم و درایو رو هم بصورت فقط خواندنی در بیارم(منظور یکی از درایوهای ویندوز اصلیه) در اینصورت اگه با کاسپر اسکن کنم ویروسی رو شناسایی میکنه؟ میتونه ویروس رو پاک کنه (با توجه به اینکه فقط خواندنی کردیم)... اگه آره پس به نظر شما اینجا فقط خواندنی بودن بی معنی و بیهوده نمیشه؟

Captain
28-08-2013, 17:11
مرسی دوست گلم...ممنون از این همه وقت که گذاشتین...
:n16:
فقط یک سوال دیگه...
اگه من توی ویندوز مجازی ام کاسپر نصب کنم و درایو رو هم بصورت فقط خواندنی در بیارم(منظور یکی از درایوهای ویندوز اصلیه) در اینصورت اگه با کاسپر اسکن کنم ویروسی رو شناسایی میکنه؟ میتونه ویروس رو پاک کنه (با توجه به اینکه فقط خواندنی کردیم)... اگه آره پس به نظر شما اینجا فقط خواندنی بودن بی معنی و بیهوده نمیشه؟

خواهش میکنم :n11:

اصلا نمیتونه پاک کنه
اینم یه عکس از درایوی که Share کردم و فقط خواندنی هستش و قصد Shift+Delete کردن فایل رو دارم که این پیغام رو میده
پس در نتیجه اجازه ایجاد و حذف ندارم ولی میتونم محتوات رو دیده و کپی و استفاده کنم

dvb595959
28-08-2013, 17:18
هرکاری نمیشه، شما اگه تونستین تو همون درایو پوشه ایجاد کنین و یا فایلی رو حذف کنین اونوقت مشکل میشه مشکل اساسی
تست کنید

درسته نتونسم اسم پوشه رو عوض کنم ...ولی این چه جور فقط خواندنی بود دیگه :n02:
فایل قابل اجرا و نصب باشه و فقط نتونیم پوشه اضافه یا حذف کنیم؟من تصورم این بود که وقتی فقط خواندنی باشه حتی فایلها نباید اجرا بشن...

Captain
28-08-2013, 17:21
درسته نتونسم اسم پوشه رو عوض کنم ...ولی این چه جور فقط خواندنی بود دیگه
:n02:
فایل قابل اجرا و نصب باشه و فقط نتونیم پوشه اضافه یا حذف کنیم؟من تصورم این بود که وقتی فقط خواندنی باشه حتی فایلها نباید اجرا بشن...

اتفاقا در بعضی فایل ها که فایلهای Temp تولید میکنن و.... موقع ادامه ی نصب پیغام خطا میدن که دسترسی محدوده، دقیق یادم نیست چه فایلهایی هستن ولی یادمه که به چنین مشکلی برخوردم که فایل رو رو سیستم مجازی کپی کردم و نصب کردم و بدون مشکل نصب شد

dvb595959
28-08-2013, 17:24
خواهش میکنم :n11:

اصلا نمیتونه پاک کنه
اینم یه عکس از درایوی که Share کردم و فقط خواندنی هستش و قصد Shift+Delete کردن فایل رو دارم که این پیغام رو میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پس در نتیجه اجازه ایجاد و حذف ندارم ولی میتونم محتوات رو دیده و کپی و استفاده کنم

درسته ...اجازه حذف و ایجاد نمیده...ظاهرا من بد فهمیده بودم...من فکر میکردم فقط خواندنی یعنی اینکه فایل حتی قابل اجرا و نصب هم نباشه که ظاهرا اینطوری نیست.تششششششششششکر

dvb595959
28-08-2013, 17:29
اتفاقا در بعضی فایل ها که فایلهای Temp تولید میکنن و.... موقع ادامه ی نصب پیغام خطا میدن که دسترسی محدوده، دقیق یادم نیست چه فایلهایی هستن ولی یادمه که به چنین مشکلی برخوردم که فایل رو رو سیستم مجازی کپی کردم و نصب کردم و بدون مشکل نصب شد

درسته باز ... اگه برنامه پرتابل باشه نصب نمیشه چون میخواد توی همون پوشه یک سری پوشه و فایل اضافه کنه که بخاطر همون خاصیت فقط خواندنی بودن نمیتونه اینکارو بکنه و اجرا نمیشه... ولی اگه برنامه پرتابل نباشه چون توی درایو دیگه پوشه اضافه میکنه مشکلی پیش نمیاد.

dvb595959
28-08-2013, 17:47
من توی ماشین مجازی ویندوز سرور 2012 نصبیدم ولی ویندوز اکتیو نیست...حالا اگه اکتیو نشه توی این ماشین مجازی که اشکالی نداره؟ بعدا که موردی پیش نمیاد؟

Captain
28-08-2013, 17:47
درسته باز ... اگه برنامه پرتابل باشه نصب نمیشه چون میخواد توی همون پوشه یک سری پوشه و فایل اضافه کنه که بخاطر همون خاصیت فقط خواندنی بودن نمیتونه اینکارو بکنه و اجرا نمیشه... ولی اگه برنامه پرتابل نباشه چون توی درایو دیگه پوشه اضافه میکنه مشکلی پیش نمیاد.

کاملا درسته، بعضی از برنامه های پرتابل فایلهای اضافی بعد اجرا کردن درست میکنن که تو اینجور درایوها قابل اجرا نیست، حتی اگرم اجرا بشن قابل استفاده نیستن
پس نتیجه میگیریم که اگه آنتی ویروسی رو سیستم مجازیمون نصب باشه و به درایو فقط خواندنی که از سیستم اصلی به سیستم مجازی به اشتراک گذاشتیم دسترسی پیدا کنه و فایل های مخرب رو پیدا کنه و پیغام بده، فایل پاک نمیشه و فقط آنتی ویروس بهتون هشدار میده چون سطح دسترسی محدود هستش

Captain
28-08-2013, 18:04
من توی ماشین مجازی ویندوز سرور 2012 نصبیدم ولی ویندوز اکتیو نیست...حالا اگه اکتیو نشه توی این ماشین مجازی که اشکالی نداره؟ بعدا که موردی پیش نمیاد؟

مشکلی پیش نمیاد، فقط بهتون پیغام های آزار دهنده میده، درست مثل فعال نکردن ویندوز 7

rezaa2000
28-08-2013, 18:21
پیغام هنگام نصب ویندوز

dvb595959
29-08-2013, 11:28
پیغام هنگام نصب ویندوز
:n13: متوجه نشدم...بیشتر توضیح بدین...

dvb595959
29-08-2013, 11:32
آیا امکانش هست که وقتی توی ویندوز اصلی از اینترنت استفاده میکنم بطور همزمان توی وی ام ور هم از اینترنت استفاده کنم البته با یک اکانت دیگه ؟جوری که همزمان اینترنت توی هر دو ویندوز فعال باشه؟

Captain
29-08-2013, 13:21
بله امکانش هست ولی با همون اینترنتی که شما استفاده میکنین ویندوز مجازیتون نیز از همون اینترنت استفاده میکنه
یعنی شما وقتی در ویندوز اصلی به اینترنت وصل میشین، در ویندوز مجازی بطور اوتوماتیک اینترنت شما فعال میشه، به این حالت میگن NAT Connection
با یک اکانت و کانکشن دیگه نمیشه! چرا؟ چون شما به اینترنت متصل هستین و دیگه نمیشه که در همین حالت دوباره به اینترنت وصل شین

dvb595959
29-08-2013, 16:06
بله امکانش هست ولی با همون اینترنتی که شما استفاده میکنین ویندوز مجازیتون نیز از همون اینترنت استفاده میکنه
یعنی شما وقتی در ویندوز اصلی به اینترنت وصل میشین، در ویندوز مجازی بطور اوتوماتیک اینترنت شما فعال میشه، به این حالت میگن NAT Connection
با یک اکانت و کانکشن دیگه نمیشه! چرا؟ چون شما به اینترنت متصل هستین و دیگه نمیشه که در همین حالت دوباره به اینترنت وصل شین
خب اگه بجای حالت nat حالت بریدج رو انتخاب کنم چی؟ بازم نمیشه؟ چون در این حالت دیگه ویندوز مجازی که به اینترنت وصل نیست و فقط ویندوز اصلی به اینترنت وصله.

Captain
29-08-2013, 16:11
حالت بریدج زمانی مورد استفاده قرار میگیره که شما با سیستم اصلی به اینترنت وصل نباشین، چون دقیقا کار اتصال ویندوز اصلیه شمارو انجام میده
تو تنظیمات VMWare گزینه ای هست که نیازی به این کارا نیست!
با فعالسازی و غیرفعالسازی گزینه ی مورد نظر، شما انگار کابل رو از پشت سیستمتون قطع و وصل میکنین، دقیقا کار همون کانکشن بریدج در ویندوز اصلی

dvb595959
29-08-2013, 16:18
حالت بریدج زمانی مورد استفاده قرار میگیره که شما با سیستم اصلی به اینترنت وصل نباشین، چون دقیقا کار اتصال ویندوز اصلیه شمارو انجام میده
تو تنظیمات VMWare گزینه ای هست که نیازی به این کارا نیست!
با فعالسازی و غیرفعالسازی گزینه ی مورد نظر، شما انگار کابل رو از پشت سیستمتون قطع و وصل میکنین، دقیقا کار همون کانکشن بریدج در ویندوز اصلی
شرمنده عزیز ولی باید بگم متوجه نشدم...من توی ویندوز اصلی ام کانکشن ساختم و از طریق کانکشن اقدام به کانکت شدن میکنم...الان این گزینه ای که گفتی کجاست؟ به کار من میاد اینجا؟ میشه یکم با جزییات توضیح بدین؟

Captain
29-08-2013, 16:21
دوستانی که قصد تست، اسکن و اجرای ویروس رو در ماشین مجازی دارند، با خیال راحت میتونن کار خودشون رو پیش بگیرن
چون سیستم مجازیه شما مجزا از هر سیستم عاملی هستش و اجرا کردن ویروس و یا هر فایل مخربی در سیستم مجازی، به ویندوز اصلیه شما آسیبی نمیرسونه

dvb595959
29-08-2013, 16:28
دوستانی که قصد تست، اسکن و اجرای ویروس رو در ماشین مجازی دارند، با خیال راحت میتونن کار خودشون رو پیش بگیرن
چون سیستم مجازیه شما مجزا از هر سیستم عاملی هستش و اجرا کردن ویروس و یا هر فایل مخربی در سیستم مجازی، به ویندوز اصلیه شما آسیبی نمیرسونه

اگه پوشه ای یا درایوی رو بین دو ویندوز به اشتراک گذاشته باشیم چی؟

Captain
29-08-2013, 16:41
اگه پوشه ای یا درایوی رو بین دو ویندوز به اشتراک گذاشته باشیم چی؟

برمیگردیم به بحثهای اوّلمون درمورد محدودسازی درایو که فقط باید خواندنی باشه :n06:

Captain
29-08-2013, 16:44
شرمنده عزیز ولی باید بگم متوجه نشدم...من توی ویندوز اصلی ام کانکشن ساختم و از طریق کانکشن اقدام به کانکت شدن میکنم...الان این گزینه ای که گفتی کجاست؟ به کار من میاد اینجا؟ میشه یکم با جزییات توضیح بدین؟

شما دقیقا عین همون کانکشنی که در ویندوز اصلیتون رو دارین در ویندوز مجازی میسازین
بعد از ویندوز اصلی دیسکانکت میشین و با ویندوز مجازی به نت وصل میشین

Intenet Connected

----------------------------

Internet Disconnected

ویرایش: مفصل توضیح داده بودم ولی نمیدونم چی شد فایرفاکسم کرش کرد و همشون پرید :19:

Bobby Sands
21-09-2013, 15:29
دوستان اگر امکان داره یک مجازی ساز سبک و راحت که روی ویندوز سون 64 بیتی نصب بشه معرفی کنید.
من یک برنامه دارم که روی ویندروز سون 64 بیتی نصب میشه اما قفل سخت افزاریش رو نمیشناسه و نمیشه باهاش کار کرده . میخوام با مجازی ساز سون 32 بیتی نصب کنم و برنامه رو توی اون ویندوز مجازیه نصب کنم.

Captain
22-09-2013, 16:50
دوستان اگر امکان داره یک مجازی ساز سبک و راحت که روی ویندوز سون 64 بیتی نصب بشه معرفی کنید.
من یک برنامه دارم که روی ویندروز سون 64 بیتی نصب میشه اما قفل سخت افزاریش رو نمیشناسه و نمیشه باهاش کار کرده . میخوام با مجازی ساز سون 32 بیتی نصب کنم و برنامه رو توی اون ویندوز مجازیه نصب کنم.

شما با برنامه ی کم حجم و سبک البته با محدودیتهایی میتونین مثل VirtualBox استفاده کنین ولی بهترین برنامه برا مجازی سازی VMWare هستش که بهترینه و بیشترین و یا میشه گفت بهترین امکانات رو در اختیار شما قرار میده
هردو برنامه های مجازی قابلیت نصب بر روی انواع سیستم عامل های ارائه شده را دارند

Bobby Sands
22-09-2013, 18:48
شما با برنامه ی کم حجم و سبک البته با محدودیتهایی میتونین مثل VirtualBox استفاده کنین ولی بهترین برنامه برا مجازی سازی VMWare هستش که بهترینه و بیشترین و یا میشه گفت بهترین امکانات رو در اختیار شما قرار میده
هردو برنامه های مجازی قابلیت نصب بر روی انواع سیستم عامل های ارائه شده را دارند

virtualbox روی ویندوز سون 64 بیتی نصب میشه؟
تو سایتش نوشته فقط x86 داره.

Captain
22-09-2013, 21:49
virtualbox روی ویندوز سون 64 بیتی نصب میشه؟
تو سایتش نوشته فقط x86 داره.

برای دونوع معماری نصب میشه
هم 32 بیت و هم 64 بیت
پیشنهاد میکنم VMWare نصب کنین، چون بسیار امکاناتش و راحتی باهاش و سازگاری با حداکثر برنامه هارو داره
مثلا اگه شما VirtualBox رو نصب کنید و بخوایین بسته ی امنیتی Emsisoft Internet Security رو نصب کنید، فایروال ( Online Armor ) نصب نمیشه چون با VirtualBox ناسازگاری دارند ولی VMWare اصلا چنین چیزی نداره
اینم عکس از محیط دانلود سایت تا کاملا معاوم شه که برا هر دو نوع معماری وجود داره و بدرستی کار میکنه

موفق باشین

Sent from my LT22i using Tapatalk 2

shahin666
01-10-2013, 18:09
سلام
من یه سوال داشتم در مورد تعامل بین ویندوز و ماشین
من یه کامند یا دستوری رو تو ویندوز کپی میکنم حالا چه جوری میشه همون دستور رو تو ماشین پیست کرد؟!!!
یا کلا چه جوری میشه تو ماشین مثلا به درایوهای ویندوز دسترسی داشته باشیم

Captain
01-10-2013, 19:14
سلام
من یه سوال داشتم در مورد تعامل بین ویندوز و ماشین
من یه کامند یا دستوری رو تو ویندوز کپی میکنم حالا چه جوری میشه همون دستور رو تو ماشین پیست کرد؟!!!
یا کلا چه جوری میشه تو ماشین مثلا به درایوهای ویندوز دسترسی داشته باشیم

خیلی ساده و راحت
تو ویندوز اصلی یا مجازی عمل Copy و Paste کاملا کار میکنه، یعنی Copy یه متن در یکی از ویندوزها و Paste کردن همان متن در دیگری
طریقه ی اشتراک گذاری درایو مورد نظر در VMWare بصورت زیر است

فقط یادتون نره هنگام انتخاب درایو مورد نظر، تیک Read Only حتما زده بشه تا ناخواسته محتوای درایو مورد نظر دستکاری و یا حذف و اضافه نشه

shahin666
03-10-2013, 19:50
برای دیدن هارد مجازی یعنی هارد ماشین تو ویندوز اصلی تو یه سایت گفته شده که باید به این روش عمل کرد

ولی این قسمت برای من غیر فعال هست چرا انوقت ؟!!!!!

Captain
03-10-2013, 20:32
متوجه نشدم؟!!
شما میخوایین درایو ویندوز اصلیه شما در ویندوز مجازی دیده بشه یا درایو ویندوز مجازی در ویندوز اصلی؟!!
اگه اون قسمت فعال نیست شاید بخاطر فعال/روشن بودن ویندوز مجازی هستش
کمی وقت میخوام برا تستش! چون درحال حاظر کمی سرم مشغوله :n16:
اون تنظیماتی که من در پست قبلی گذاشته بودم برا اشتراک گزاریه درایو مورد نظر شما در برنامه ی مجازی بود :n06:

shahin666
03-10-2013, 21:17
متوجه نشدم؟!!
شما میخوایین درایو ویندوز اصلیه شما در ویندوز مجازی دیده بشه یا درایو ویندوز مجازی در ویندوز اصلی؟!!
اگه اون قسمت فعال نیست شاید بخاطر فعال/روشن بودن ویندوز مجازی هستش
کمی وقت میخوام برا تستش! چون درحال حاظر کمی سرم مشغوله :n16:
اون تنظیماتی که من در پست قبلی گذاشته بودم برا اشتراک گزاریه درایو مورد نظر شما در برنامه ی مجازی بود :n06:

درایو ویندوز مجازی در ویندوز اصلی منظورم بود
ممنون دوست عزیز غیرفعال بودنش همون بابت روشن بودن ماشین بود:n16:
فقط درایو ویندوز مجازی اضافه میشه به درایو های ویندوز اصلیم ولی ماشین روشن نمیشه
موقعه روشن شدن پیغام خطا زیر رو میده

وقتی هم درایوش رو غیر فعال میکنم دوباره درست میشه و ماشین روشن میشه

Captain
13-10-2013, 16:42
ابتدا فایل زیر را دانلود کنید.

دانلـــود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سپس VMWare Workstation را اجرا کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

ایجاد یک ماشین مجازی

========================
Next

========================
Next

========================
فایلی رو که دانلود کردین رو بعد از استخراج، فایل plpbt.bin رو به برنامه معرفی کنید. (عکس زیر)

========================
سیستم عاملی رو که قراره با اون بوت کنید(سیستم عاملی که داخل فلش هستش رو منظورمه!) انتخاب کنید و همچنین معماریه آن را نیز انتخاب کنید.(32 بیت یا 64 بیت بودنش را)

========================
Next

========================
انتخاب پراسس برای پردازش

========================
انتخاب اندازه رم برای مصرف

========================
انتخاب شبکه

========================
Next

========================
Next

========================
ایجاد دیسک برا اجرای ماشین

========================
Next

========================
Next

========================
Finish

========================
اجرا کردن ماشین

========================
محیط برنامه اجرایی برای بوت کردن از طریق فلش بوت

========================
بعد اجرا کردن، مراحل زیر رو طبق عکس ادمه بدین و فلش خودتون رو به سیستم مجازی معرفی کنید تا بتونه عملیات بوت ادامه پیدا کنه

باتشکر I KinG I ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

matr!x_2008
24-10-2013, 20:17
سلام. ویندوز ایکس پی رو با شبیه ساز vmware راه اندازی کردم. اما اینترنتش وصل نیست. چطوری تو ماشین اینترنت رو فعال کنم؟

Captain
24-10-2013, 20:19
سلام. ویندوز ایکس پی رو با شبیه ساز vmware راه اندازی کردم. اما اینترنتش وصل نیست. چطوری تو ماشین اینترنت رو فعال کنم؟

پست مربوطه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Y@var
14-11-2013, 05:47
سلام دوستان

ویندوز7 32bit رو از طریق ویندوز 8.1 pro 64bit و نرم افزار vmware v10 نصب کردم

فقط مشکلم اینه که بیشتر از 32مگ گرافیکم رو نمیتونم استفاده کنم / وقتی 3d accelator رو فعال میکنم دیگه ویندوز اجرا نمیشه / به صورت دستی هم که فایل .vms رو ویرایش کردم بازم فایده نداشت

میخوام گرافیک رو حداقل 64 کنم که aero فعال بشه:n06:

ممنون پیشاپیش:n16:

تصویر اخطار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم logfile برنامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Y@var
14-11-2013, 16:17
دوستان کسی با این مشکل آشنایی نداشت؟

هر چی آموزش پیدا کردم در مورد لینوکس بود.

راستی از لحاظ گرافیک هم مشکلی ندارم و 1 گیگه

ممنون

Y@var
16-11-2013, 22:15
سلام

خودم راه حل رو یافتم

دلیلش این بود که نوتبوکم دوتا گرافیک داره و موقع اجرای vmware به گرافیکی که بالاتر بود switch نمیشد که حالا دستی سوییچش کردم

خیلی ممنون که همراهم بودین:n02::n16:

GHAGHALEELEE
29-11-2013, 02:15
درود
بچه ها از برنامه های مجازی (ویندوزXP و لینوکس) که توسط VMWARE درست کردم میتونم بکاپ بگیرم برای یک وقتی که اگر ویندوز اصلیم رو عوض کردم؟ اگه اره چه جوری با کپی پیست My document؟:n16:

FerineFast
29-11-2013, 02:57
بله با کپی کردن فقط پوشه مربوط به همون ماشین مجازی می تونید بعدها ازش استفاده کنید.

dvb595959
01-12-2013, 11:20
از دوستان کسی تا حالا سیستم عامل اندروید رو روی vmware نصب کرده؟ اموزشی دارید؟

Captain
01-12-2013, 12:39
از دوستان کسی تا حالا سیستم عامل اندروید رو روی vmware نصب کرده؟ اموزشی دارید؟

سلام
سیستم عامل اندروید بر روی VMWare نصب نمیشه
با استفاده از برنامه YouWave for Android 4.1.2 میتوتید سیستم عامل اندروید رو بر روی سیستم خود مجاری سازی کنید
4.1.2 برای هر نگارش سیستم عامل اندروید فرق میکنه
مثلا شاید باشه 4.0.4 که اندروید نسخه ی 4.0.4 رو اجرا میکنه

dvb595959
01-12-2013, 16:29
4.1.2 برای هر نگارش سیستم عامل اندروید فرق میکنه
مثلا شاید باشه 4.0.4 که اندروید نسخه ی 4.0.4 رو اجرا میکنه
:n13: شرمنده مسعود جان. اینجاش رو هنگ کردم.درک نکردم جمله رو.

Captain
01-12-2013, 17:08
:n13: شرمنده مسعود جان. اینجاش رو هنگ کردم.درک نکردم جمله رو.

ببخشید کمی پیچیده گفتم انگار :n02:

میدونید که اندروید بعد از ارائه هر نسخه، یک نام و عددی براش انتخاب میکنه
مثلا 4.1.2 معروف هست به لوبیا ژله ای Jelly Bean
4.0.4 بستنی حسیری Ice creme Sandwich
4.4 KitKat
و همینطور ادامه پیدا میکنه
حالا شما با دانلود اون برنامه، اگر ورژن برنامه از این اعداد بود، یعنی شما تجربه ی استفاده از اون نسخه از اندروید رو دارین
دقیقا مثل پست قبلی که من 4.1.2 رو بر روی سیستمم شبیه سازی کرده بودم و استفاده میکردم
امیدوارم تونسته باشم راهنمایی کنم
اگه کلیشه ای بود ببخشید :دی

hamidreza2010
13-03-2014, 21:25
سلام دوستان
من میخوام روی VMware Workstation 7.1.4 ویندوز نصب کنم ولی نمیشه ، چندین باز پاک کردم و دوباره نصب کردم بازم نشد ( هم ایکس پی و هم 7 )
این پیام رو میده :

برای مشاهده سایز اصلی عکس کلیک کنید

قسمت مربوط به رم رو 4 گیگ هم گذاشتم ولی بازم میگه کمه
ویندوز فعلیم 8.1 - 64 بیتی هست
کسی میدونه چجوری درستش کنم؟
ممنون

Captain
13-03-2014, 21:52
سلام دوستان
من میخوام روی VMware Workstation 7.1.4 ویندوز نصب کنم ولی نمیشه ، چندین باز پاک کردم و دوباره نصب کردم بازم نشد ( هم ایکس پی و هم 7 )
این پیام رو میده :
ممنون
سلام حمیدرضا جان
خوبی؟
دادا تو نسخه جدید یعنی 10 رو نصب کن
همه مشکلاتت حل میشه
نسخه های قدیمی ناسازگاری با ویندوزهای جدید و مجازی سازی ویندوزها داره
شما نسخه جدید رو نصب کن، مشکلی بود همینجا مطرح کن رسیدگی میشه
یاحق

hamidreza2010
13-03-2014, 23:06
سلام حمیدرضا جان
خوبی؟
دادا تو نسخه جدید یعنی 10 رو نصب کن
همه مشکلاتت حل میشه
نسخه های قدیمی ناسازگاری با ویندوزهای جدید و مجازی سازی ویندوزها داره
شما نسخه جدید رو نصب کن، مشکلی بود همینجا مطرح کن رسیدگی میشه
یاحق

سلام مسعود جان
ممنون نفس
من رفتم از سافت 98 دانلود کنم دیدم توی نظراتش برای ورژن 10 هم یکی همین مشکل رو داره:

اتفاقا ویندوز اونم 8.1 - 64 بیتی بود
حالا من دانلود مکینم ان شالله که مشکل نداشته باشه

دستت طلا عزیزم

dvb595959
13-03-2014, 23:26
سلام دوستان
این پیام رو میده :

ممنون
درود
در کل رم شما چقدره؟

Captain
13-03-2014, 23:33
سلام مسعود جان
ممنون نفس
من رفتم از سافت 98 دانلود کنم دیدم توی نظراتش برای ورژن 10 هم یکی همین مشکل رو داره:
اتفاقا ویندوز اونم 8.1 - 64 بیتی بود
حالا من دانلود مکینم ان شالله که مشکل نداشته باشه
دستت طلا عزیزم
باز گفتی نفس؟ :n24::n22: (:دی)
حمیدرضا، تو نسخه قبلی رو بطور کلی از سیستمت پاک کن، یعنی حتی یه فایل با نام VMWare تو هاردت موجود نباشه، سیستمت رو با ابزار پاکسازی CCleaner پاکسازی کن، حتی ریجستری رو هم پاکسازی کن.
بعد سیستم رو ریستارت کن و نسخه جدید رو نصب کن، با تنظیماتش کاریت نباشه، با حالت پیشفرض ببین اجرا میشه یا نه! انشاالله مشکل حل میشه، نشد بگو رسیدگی کنیم.
راستی RAM سیستمت چقدره؟

hamidreza2010
14-03-2014, 04:00
درود
در کل رم شما چقدره؟

سلام
8 گیگ

باز گفتی نفس؟ :n24::n22: (:دی)
حمیدرضا، تو نسخه قبلی رو بطور کلی از سیستمت پاک کن، یعنی حتی یه فایل با نام VMWare تو هاردت موجود نباشه، سیستمت رو با ابزار پاکسازی CCleaner پاکسازی کن، حتی ریجستری رو هم پاکسازی کن.
بعد سیستم رو ریستارت کن و نسخه جدید رو نصب کن، با تنظیماتش کاریت نباشه، با حالت پیشفرض ببین اجرا میشه یا نه! انشاالله مشکل حل میشه، نشد بگو رسیدگی کنیم.
راستی RAM سیستمت چقدره؟

خخخخخخخخخخ
آخر نگفتی مشکلت با نفس گفتن من چیه؟ :n02:

رمم 8 گیگ هست.هر چند مشکلم با virtual box حل شد ولی حتما اینو دانلود و تست میکنم + اینکه فیدبک میدم
ممنون

pa13
27-03-2014, 10:57
باسلام. دوستان من میخوام رو ویندوز 8.1 که vmware رو نصب کردم اکسپی نصب کنم دو تا سوال دارم
1چدا بعد نصب اکسپی نمیتونم به اینترنت وصل شم و چرا فلشم رو نمیشناسه .؟ فقط دو دیوایس منیجر دی وی دی رام رو شناخته!
2آیا ماشینگمجازی باعث آسیب به پاور سیستم میشود؟ وباتوجه به اینکه رمم 1 گیگ هست چه مقدار رم واسه xp بزارم؟

Captain
27-03-2014, 12:37
باسلام. دوستان من میخوام رو ویندوز 8.1 که vmware رو نصب کردم اکسپی نصب کنم دو تا سوال دارم
1چراا بعد نصب اکسپی نمیتونم به اینترنت وصل شم و چرا فلشم رو نمیشناسه .؟ فقط دو دیوایس منیجر دی وی دی رام رو شناخته!
2آیا ماشین مجازی باعث آسیب به پاور سیستم میشود؟ وباتوجه به اینکه رمم 1 گیگ هست چه مقدار رم واسه xp بزارم؟

سلام
1. سیستم اصلی یا سیستم مجازی نمیتونه به نت وصل شه؟ برای شناساندن فلش به سیستم مجازی در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کرده ایم
2. خیر. 512 بنظرم کافیه!

pa13
27-03-2014, 19:42
سلام
1. سیستم اصلی یا سیستم مجازی نمیتونه به نت وصل شه؟ برای شناساندن فلش به سیستم مجازی در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کرده ایم
2. خیر. 512 بنظرم کافیه!
1.نه اصلا انگار که درایور کارت شبکه رو نصب نکرده باشم! اصلا وصل نمیشه! و آیا میتونم رم 218 مگ رو به Xp بدم؟

Captain
27-03-2014, 21:51
1.نه اصلا انگار که درایور کارت شبکه رو نصب نکرده باشم! اصلا وصل نمیشه! و آیا میتونم رم 218 مگ رو به Xp بدم؟
میشه یه Screen Shot تهیه کنید تا دقیق تر متوجه بشم؟
تو عکسی که قرار دادم، گزینه ای که رنگ شده کمترین رم اختصاصی رو برای سیستم مجازی خودکار مشخص میکنه، شما اونو انتخاب کنید شاید سیستم مجازی راه اندازی بشه ولی خب با رم حداقل و کمی سنگین!!

faghatoo
04-04-2014, 22:25
1چدا بعد نصب اکسپی نمیتونم به اینترنت وصل شم و چرا فلشم رو نمیشناسه .؟ فقط دو دیوایس منیجر دی وی دی رام رو شناخته!
2آیا ماشینگمجازی باعث آسیب به پاور سیستم میشود؟ وباتوجه به اینکه رمم 1 گیگ هست چه مقدار رم واسه xp بزارم؟

سلام
من نرم افزار oracle vm نصب کردم ولی درایو یو اس پی رو شناسایی نمیکنه چیکار کنم

urumchi
05-04-2014, 13:47
سلام
من نرم افزار oracle vm نصب کردم ولی درایو یو اس پی رو شناسایی نمیکنه چیکار کنم

شما oracle vm رو باز کنید
در منو بالای برنامه رو Machine و سپس رو Settings کلیک کنید
بعد از پنل بازشده رو USB کلیک کرده و تیک گزینه Enable USB Controller رو بزنید

urumchi
05-04-2014, 13:49
از دوستان کسی راه حلی برای امکان کپی و پیست مستقیم فایلها مابین ویندوزمجازی و ویندوز اصلی در virtual box داره؟

adel28
20-05-2014, 14:23
من روی Vmware ویندوز سرور 2012 را نصب کردم و بعد از نصب تعدادی سرویس در آن افعال کردم. سپس از روی این ویندوز Clone گرفتم.
حالا می خوام ویندوز سرور 2012 دوم رو بعنوان بکاپ با فعال کرن سرویس های دیگر روی شبکه بیارم.
ولی هنگام Promote کردن اکتیو دایرکتوری با مشکل برخوردم.
تا اونجایی که جستجو کردم، مشکل مربوط به SID هست.
چطور باید این مشکل رو برطرف کنیم؟

sky1sky
28-06-2014, 09:10
سلام- روی ویندوز سون ، Vm ware نصب کردم چون می خوام ویندوز xp نصب کنم و بعد بازی در ان
چن بازی هست کهه فقط در XP اجرا می شوند-- رم سیستم 4 گیگ هست ویندوز 7 و 64 بیتی
ا- چه قدر رم اختصای بدم به XP????
2-چه قد فضای گیگ اختصاص بدم به XP????
3-ایا با نصب این سه تا یعنی vm ware , XP , game سرعت ویندوز اصلی (سون) میاد پایین?? به درایور های اصلی سیستم ام اسیب نمی زنه ???
مرسی

saeidperak1
28-07-2014, 02:22
از دوستان کسی راه حلی برای امکان کپی و پیست مستقیم فایلها مابین ویندوزمجازی و ویندوز اصلی در virtual box داره؟

درود
من با ویرچوال ماشین تست کردم البته ابزار خود ویرچوال رو نصب کنید مشکلتون حل میشه

سلام- روی ویندوز سون ، Vm ware نصب کردم چون می خوام ویندوز xp نصب کنم و بعد بازی در ان
چن بازی هست کهه فقط در XP اجرا می شوند-- رم سیستم 4 گیگ هست ویندوز 7 و 64 بیتی
ا- چه قدر رم اختصای بدم به XP????
2-چه قد فضای گیگ اختصاص بدم به XP????
3-ایا با نصب این سه تا یعنی vm ware , XP , game سرعت ویندوز اصلی (سون) میاد پایین?? به درایور های اصلی سیستم ام اسیب نمی زنه ???
مرسی
درود
1-شما 1 رم اختصاص بدید به نظرم کافی باشه البته با خودتون و بسته به بازی هایی که میخواید اجرا کنید
2-بازم بسته به فضاهای بازی هاست ولی در حالت عادی 20 گیگ کافی ...
3-نه وقتی ویندوز مجازی درحال اجراست سرعتش میاد پایین وقتی برنامه بستس هیچ تاثیری نداره
نه هیچ اسیبی به هیچ درایوی وارد نمیشه خیالتون راحت

viva83
23-08-2014, 17:06
سلام من چطوری می تونم ویندوز مجازی رو حذف کنم؟

ali2424
26-09-2014, 23:07
سلام دوستان
من بنا به دلایلی باید ویندوز xp داشته باشم و با این نرم افزار مجازی کارم راه میافته اما مشکل از اونجا شروع شد که تصمیم گرفتم ورژن برنامه رو از 4.2 به 4.3.16 که در سایت سافت 98 بود ارتقا دادم و دیگه ویندوزxp بالا نیومد واین ارور توی عکس رو میده نرم افزار رو چند بار پاک کردم دوباره نصب کردم بازم مشکل برقراره جالبه با ورژن قبلی بدون مشکل کار میکنه کسی میدون مشکل چیه واقعا کلافم کرده با تشکر

sky1sky
27-09-2014, 01:30
یه مشورت : ایا صرف بازی نصب کردن ، ایا VM ware نصب کنیم روی ویندوز که داخلش فقط بازی نصب کنیم و یه وقت این بازی ها ریجسترری ویندوز رو تغییر ندن و مشکلات غر مترقبه به وجود نیارن ، کار عاقلانه هست؟ :n13: مرسی

Captain
27-09-2014, 09:17
یه مشورت : ایا صرف بازی نصب کردن ، ایا VM ware نصب کنیم روی ویندوز که داخلش فقط بازی نصب کنیم و یه وقت این بازی ها ریجسترری ویندوز رو تغییر ندن و مشکلات غر مترقبه به وجود نیارن ، کار عاقلانه هست؟ :n13: مرسی

سلام
پیشنهاد میکنم برای نصب بازی یک ویندوز جدید بر روی سیستم بریزید.
چون برنامه های مجازی سازی مقداری از قدرت سخت افزاری را هم به سیستم عامل اصلی و خود برنامه تقسیم میکنند.
شما در VMWare هرکاری با ویندوز بکنید، چه بازی چه ویروس و چه دستکاری های دیگه، فقط در ماشین مجازی انجام میشود و به سیستم عامل اصلی شما کاری ندارد.

Captain
07-10-2014, 01:57
سلام دوستان
حالا خودم به مشکلی برخوردم
من تازه ویندوز 8.1 64 بیت ریختم
Virtual Box نسخه ی جدید رو نصب کردم
وقتی میخوام ویندوز مجازی رو شروع کنم که نصب کنه، پیغام زیر ظاهر میشه
با VMWare هم تست کردم که صفحه ی اونم سیاه میمونه و سیستم کرش میکنه و صفحه آبی میاد.
در صورتی که خودم در همین سیستم و ویندوزهای قبلی ماشین مجازی رو راحت استفاده میکردم

فقط میتونم در Hyper-V خود ویندوز سیستم مجازی نصب کنم.

dvb595959
07-10-2014, 17:31
درود
مسعود جان از سیدی استفاده کردی برای نصب ویندوز مجازی ؟ اگه آره در این صورت اول ازش ایمیج بگیر و بعد برای نصب ویندوز از ایمج گرفته شده استفاده کن ( خودت دیگه میدونی باید چیکار کنی)
اگه اشتبه نکنم برای منم این مشکل وجود داشت ( برای ویندوز های 64 ) و فکر کنم برای حلش باید توی بایاس سیستم اصلی یه گزینه به اسم virtualization technologi هست که باید enable کنی. حالا این دو موردم چک کن شاید به نتیجه برسی.فدات

Captain
07-10-2014, 20:57
درود
مسعود جان از سیدی استفاده کردی برای نصب ویندوز مجازی ؟ اگه آره در این صورت اول ازش ایمیج بگیر و بعد برای نصب ویندوز از ایمج گرفته شده استفاده کن ( خودت دیگه میدونی باید چیکار کنی)
اگه اشتبه نکنم برای منم این مشکل وجود داشت ( برای ویندوز های 64 ) و فکر کنم برای حلش باید توی بایاس سیستم اصلی یه گزینه به اسم virtualization technologi هست که باید enable کنی. حالا این دو موردم چک کن شاید به نتیجه برسی.فدات

سلام ایمان جان
تمام راه هایی که گفتی رو تست کرده بودم
همه کار کردم ولی نمیشه که نمیشه
نمیدونم مشکل از ویندوزه یا چیزه دیگه
اگه مشکل از ویندوز باشه پس چرا تو سیستم خانگیم هم همین مشکل هستش؟
منتظرم ویندوز سری آپدیت اکتبر بیاد دانلود کنم و تست کنم.

GHAGHALEELEE
14-10-2014, 17:35
سلام
بچه ها روز بد بیاری من هست.من وقتی کوبونتو یا XP رو روی wmv نصب میکنم زمانی که میخواد اپدیت کنه چیزی دریافت نمیکنه برای همین نصب میشه ولی بالا نمیاد (منظورم کوبونتو و xp هست).ولی ویندوز 8.1 رو نصب کردم روی wmv نصب شد چون اپدیت نمیخواست.
نرم افزار ویچوال باکس رو هم امتحان کردم یه ارور مثل i king i میداد ، البته ارور اون مربوط به VBoxDD.dll بود.
حال میخواستم ببینم راهی داره ما تجیحا توی wmv این کوبونتو رو راه بندازیم.(همه رو از روی iso نصب میکردم)

GHAGHALEELEE
14-10-2014, 18:18
سلام
بچه ها روز بد بیاری من هست.من وقتی کوبونتو یا XP رو روی wmv نصب میکنم زمانی که میخواد اپدیت کنه چیزی دریافت نمیکنه برای همین نصب میشه ولی بالا نمیاد (منظورم کوبونتو و xp هست).ولی ویندوز 8.1 رو نصب کردم روی wmv نصب شد چون اپدیت نمیخواست.
نرم افزار ویچوال باکس رو هم امتحان کردم یه ارور مثل i king i میداد ، البته ارور اون مربوط به VBoxDD.dll بود.
حال میخواستم ببینم راهی داره ما تجیحا توی wmv این کوبونتو رو راه بندازیم.(همه رو از روی iso نصب میکردم)

Captain
14-10-2014, 18:36
سلام

نسخه ای که استفاده میکنید به روز هست؟
در هنگام نصب اتصال اینترنت شما برقرار است؟
در تنظیمات برنامه ی VMWare تیک آپدیت اتوماتیک برنامه رو بردارید.

GHAGHALEELEE
14-10-2014, 19:39
نسخه ای که استفاده میکنید به روز هست؟
در هنگام نصب اتصال اینترنت شما برقرار است؟
در تنظیمات برنامه ی VMWare تیک آپدیت اتوماتیک برنامه رو بردارید.

نسخه 10 رو دارم استفاده میکنم.
اره کانکت هستم
برداشتم ولی حالا تنها تفاوتش اینه که اون پنجره اپدیت نیست وگرنه باز سیستم بالا نمیاد

hamidreza_001
18-01-2015, 18:48
با عرض سلام

وقتی برنامه Oracle virtualbox رو نصب میکنم بعد از اینکه میخواد نصب بشه یه همچین error میده. به نظرتون چیکار کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sky1sky
21-04-2015, 20:29
سلام مشخصات سیستم ویندوز 7 رم 6 از هارد 500 گیگی حدود 300 گیگ خالی
بی زحمت بگید vmware بخوام نصب کنم موقع تخصیص رم و هارد چن بدم ؟
هدف از نصب کردن فقط نصب بلواستک (شبیه ساز اندروید) و اجرای یک سری Game هس ! قبلا روی ویندوز 7 نصب کرده بودم ویندوزم رو خراب کرد!

خود نرم افزار vmware که با برنامه های عادی ویندوز و اینا که تناقضی نداره نه ؟؟ مرسی پیشاپیش

dvb595959
22-04-2015, 06:49
سلام مشخصات سیستم ویندوز 7 رم 6 از هارد 500 گیگی حدود 300 گیگ خالی
بی زحمت بگید vmware بخوام نصب کنم موقع تخصیص رم و هارد چن بدم ؟
هدف از نصب کردن فقط نصب بلواستک (شبیه ساز اندروید) و اجرای یک سری Game هس ! قبلا روی ویندوز 7 نصب کرده بودم ویندوزم رو خراب کرد!

خود نرم افزار vmware که با برنامه های عادی ویندوز و اینا که تناقضی نداره نه ؟؟ مرسی پیشاپیش
درود
من موقع نصب رم 1 و هارد و 40 یا 60 در نظر گرفته بودم ولی موقع نصب بلو استک واقعا کم می آورد و خیلی رو اعصاب بود. به نظرم حداقل دیگه باید رم 2 در نظر بگیری .... حالا بقیه دوستان هم میان و نظر میدن.... رم کل من 4 بود البته و محدودیت داشتم.
نرم افزار vmware هم هیچ تناقضی با برنامه های دیگه ویندوز نداره.

مستانه
22-04-2015, 09:12
سلام،
من در VMware Workstation 9،ویندوز7 32 بیتی نصب کردم،و می خوام از این ویندوز Image بگیرم.اما موقع image گرفتن درایوی برای اینکه بخوام image رو توش ذخیره کنم نشون نمی ده!درحالیکه باید درایو c رو نشون بده.همچنین شبکه رو هم نمی بینم.در نتیجه نمی تونم Image بگیرم!

sky1sky
01-05-2015, 11:23
سلام
مشخصات سیستم ویندوز 7 رم 6 از هارد 500 گیگی حدود 300 گیگ خالی
vmware نصب کردم و هدفم هم نصب ویندوز xp هست هم نصب ویندوز 7
1-ایا به ازای هر ویندوز باید یک Create virtual machine ایجاد کرد؟
2-خب مثلا برای ویندوز 7 ، من رم 2 بدهم و هارد 40 و برای ویندوز اکس پی ، رم 2 و هارد 40 یعنی از این به بعد موقع اجرایwmware حدود 4 گیگ رم متعلق به این برنامه هس ؟؟؟ یا چون ویندوز 7 و xp هعمزمان در حال اجرا روی vmware نیستن ، با باز کردنن vmware فقط 2 گیگ رم متعلق به vm ware میشه ؟؟؟

پیشاپیش مرسی

Captain
01-05-2015, 12:42
سلام
مشخصات سیستم ویندوز 7 رم 6 از هارد 500 گیگی حدود 300 گیگ خالی
vmware نصب کردم و هدفم هم نصب ویندوز xp هست هم نصب ویندوز 7
1-ایا به ازای هر ویندوز باید یک Create virtual machine ایجاد کرد؟
2-خب مثلا برای ویندوز 7 ، من رم 2 بدهم و هارد 40 و برای ویندوز اکس پی ، رم 2 و هارد 40 یعنی از این به بعد موقع اجرایwmware حدود 4 گیگ رم متعلق به این برنامه هس ؟؟؟ یا چون ویندوز 7 و xp هعمزمان در حال اجرا روی vmware نیستن ، با باز کردنن vmware فقط 2 گیگ رم متعلق به vm ware میشه ؟؟؟

پیشاپیش مرسی

سلام دوست عزیز
برای هر سیستم عاملی هر چقدر منابعی که در اختیار قرار میدین، همون قدر استفاده میشه
یعنی شما وقتی یک ویندوز رو اجرا میکنید، رم 2 و 40 هارد استفاده میشه
مابقی برای سیستم اصلی شما اختصاص داده میشه

موفق باشید

arezoo936100
31-05-2015, 15:41
می‌شه اندروید روی وی ام نصب کرد؟ چه طوری؟
اگه ایمیج داره و نصبش راحت هست لطفا لینک دانلود بدید.

اگه نصبش سخت هست کلا فایل های مرتبط با مجازی سازی رو آپلود کنید عالی می‌شه.

arezoo936100
10-06-2015, 23:19
یک esxi که به راحتی روی VMware Workstation نصب بشه... ترجیه سی و دو بیتی.....
کلی از این esxi های مختلف دانلود کردم اما ارور کارت شبکه می ده....
؟؟؟؟

sky1sky
25-06-2015, 22:45
سلام من چندین ماه هست سیستمم مشکل زیادی با صفحات آبی داره که اینجا شرح دادم #2297 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از وقتی Vm ware رو حذف کردم انگاری که صفحه ابی ها رو مشاهده نکردم !! و خیلی به ندرت دیدم صفحه ابی بیاد! شاید یکی یا دوبار !! دییگه به جای صفحه ابی ، خطاهای ارور های windowsz explorer میاد که این پست شرح مشکل رو گذاشتم #7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشخصات سیستم هم اینه core i3
رم 6 گیگ
هارد درایو 500 گیگ که 300 گیگ فری هست
گرافیک هم آنبورد هست
یعنی vm ware واسه اجرا روی هم چین سیستمی کم میورده که این همه خطای صفحه ابی و هنگ های مکرر من داشتم ؟؟؟؟!! موقع نصب هم به vmware دو گیگ رم اختصاص داده بودم با 60 گیگ فضای هارد و ویندوز اکس پی نصب کرده بودم

لطفا نظرتون رو بگین
مرسی پیشاپیش

elyartab
31-12-2016, 22:26
من ویندوز مجازی اکس پی رو با vmware نصب کردم. یه برنامه داس رو اجرا میکنم ولی هر کاری کردم فول اسکرین نمیشه. property رو فول کردم ، ابعاد اسکرین رو از تنظیمات گرافیک بیشتر کردم بازم فول نمیشه
چیگار میتونم بکنم؟
مرسی