PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کپچر با فرمت dvd

HOMAYOON.F
15-04-2009, 00:16
سلام دوستان.
من یه فیلم روی نوار vhs دارم که میخوام اونو روی dvd بزنم، اما وقتی با فرمت dvd کپچر میگیرم حجمش خیلی زیاد میشه، به طوری که روی یه dvd رایت نمیشه.
حالا میخواستم بپرسم چه طور این همه فیلم dvd هست اونم با کیفیت بالا که فقط روی یه dvd رایت شده اما فیلم من موقع کپچر این همه حجمش بالا میره؟!
راستی من این فیلمو با برنامه ی dv-vcc از سی دی کارت کپچر اسنازی کپچر میگیرم، برنامه های ulead video studio و پریمیر 6.5 رو هم دارم.
حالا اگه میشه یه راهی به من نشون بدید که فیلم 2 یا 3 ساعته ی vhs رو با کیفیت بالا و حجم یه دونه dvd کپچر بگیرم و رایت کنم.
با تشکر...:10:

HOMAYOON.F
16-04-2009, 00:35
پس بچه های اینجا کجان؟!!
الان 24 ساعته که من یه سوال پرسیدم 27 نفر اومدن دیدن یه دونه جواب هم ندادن، لطفا یه جوابی بدید...:10:

nitro
16-04-2009, 01:05
خوب فرمتی که شما برای کپچر استفاده می کنید فرمت غیر فشرده یا uncompressed هستش که دو راه دارید, یا اینکه فایل رو با نرم افزار های مربوطه فشرده کنید یا اینکه مستقیما با برنامه هایی فرمت غیر رو روی DVD ببرید

من حدس میزنم برای رایت DVD از نرو استفاده می کنید و توی قسمت Burnin Rom به بخش Video DVD میرید
اما پیشنهاد میکنم از Nero Vision 5 که به همراه Nero 9 نصب میشه استفاده کنید (به خاطر راحتی و در دسترس بودن)
توی Nero Vision شما فایل غیر فشرده که عموما حجم بالایی دارند (13 گیگا بایت به ازای هر ساعت) رو می تونید اضافه کنید و DVD خودتون رو خیلی راحت بسازید

اگه مشکلی بود من در خدمتم

HOMAYOON.F
16-04-2009, 13:57
خیلی ممنونم nitro جان، حالا یه راهی نیست که زمان کپچر، ما با فرمت DVD فشرده شده فیلممون رو وارد کامپیوتر کنیم.
چون اگه بیبایم با اون همه حجم کپچر بگیریم و بعد تغییر فرمت بدیم که جور نمیشه، همش دردسر و کار اضافیه.
میگم این Nero Vision زمان تبدیل فایل کیفیت فیلم رو پایین نمیاره؟
اگه یه برنامه باشه که کپچر DVD فشرده بگیره خیلی عالی میشه، هست؟( با ulead video studio و پریمیر 6.5 میشه؟)
بازم مرسی...:10:

keresaspa
17-04-2009, 10:13
با Ulead خیلی راحت می تونید به صورت دی وی دی استاندارد کپچر کنید و حتماً تنظیمات کپچر رو پایین بذارید چون سورستون VHS هستن کیفیتی در حد VCD داره پس از تنظیمات High دی وی دی استفاده نکنید

HOMAYOON.F
17-04-2009, 10:26
مرسی keresaspa جان، اما سورس VHS من کیفیتش خوبه، یه خورده از DV پایینتره، و از VCD خیلی بهتره!:27:
بازم تشکر میکنم.:10:

masoudtr
17-04-2009, 12:41
پولید بهترین راه حل ممکن است

HOMAYOON.F
17-04-2009, 13:22
اونوقت واسه رایتش از نرو استفاده کنم، یا خود برنامه ی ویدئو استودیو بهتره؟
میخوام کیفیتش خوب باشه و برنامه ی رایت هم تغییری یا تبدیلی روش انجام نده؟

masoudtr
17-04-2009, 15:01
برای رایت هم از یولید استفاده کن

HOMAYOON.F
17-04-2009, 18:20
دستت درد نکنه مسعود جان، از کمک شما و بقیه ی دوستان هم ممنونم.
لطف کردین.

nitro
18-04-2009, 02:17
کیفیت VHS از VCD خیلی بالاتر اما به DV نمی رسه (از نظر کیفیت نه سایز)
نرم افزار Ulead خیلی سادست و به راحتی هم میشه باهاش رایت کرد
اما این نکته رو هم توجه کن که با Nero هم میشه Capture و سپس مستقیما روی DVD رایت کرد (مشروط بر اینکه کارت شما خروجی DV به سیستم بده یعنی اینکه خودش رو بعنوان یه DV Camcorder به سیستم بشناسونه)

HOMAYOON.F
18-04-2009, 14:51
من واسه اینکار، فیلم vhs رو بوسیله ی یه دستگاه ویدئو به کارت کپچر میدم و با یه نرم افزار کپچر فرمت مورد نظرم رو میگیرم، حالا هر فرمتی باشه تو تنظیمات خود نرم افزار هست.
کیفیت فیلم vhs هم به قدر کافی بالا هست، آخه از تایم لاین پریمیر به ویدئو میدم.:27:
آیا راه بهتری هم هست؟

okt
28-04-2009, 15:33
خدا را شكر مشكلتون حل شد يه راه ديگه هم البته بود اونهم كپچر و رايت با نرم افزار nero vision هست البته بشرتي كه كارت كپچر شما رو بشناسه