PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کروماکی

parham144
15-04-2009, 00:15
با عرض سلام خدمت اعضای محترم انجمن میکس و مونتاژ,من قصد دارم با کمک شما عزیزان این تاپیک رو ایجاد کنم تا بوسیله اون دانشمونو در بحث جذاب کروماکی بالا ببریم,ممنون میشم اگر مطالب خودتونو در رابطه با این موضوع اینجا مطرح کنید.با تشکر.

ایرانی,سربلند و مستقل باشید.

nitro
16-04-2009, 01:25
دوست عزیز :
به این کار اصطلاحا keying گفته میشه (یا در لفظ عامه Chroma Key که البته یه نوع از Keying میشه)
نرم افزار های مختلف مونتاژ هر کدام به نوعی این قابلیت رو دارند
برای این کار باید از پرده رنگی استفاده کرد که معمولا از رنگ سبز یا آبی استفاده میشه (چون بقیه رنگ ها به نوعی مشتقات رنگ های Red و Magenta هستند که مشابه رنگ پوست هستند و مناسب این کار نیستند)
تجربه سال های اخیر هم نشون داده که کار با پرده سبز به مراتب راحت تره

اما نرم افزار ها:
نرم افزار های مختلف مونتاژ هر کدام به نوعی این قابلیت رو دارند
مثلا نرم افزار Adobe Ultra نرم افزار نسبتا جدیدی هست که بطور تخصصی میشه باهاش این کار رو کرد (شرکت ادوبی Keying پرده سبز رو از نسخه پرو 2 به این برنامه منتقل کرد) اما محیط این نرم افزار برای افراد مبتدی گیج کننده و در کل کار با اون خیلی راحت نیست

پیشنهاد:
بنده با توجه به تجربیاتم بهتون میگم بهترین راه برای این کار استفاده از نرم افزار Adobe After Effects و پلاگین KeyLight هستش.

سوالی بود در خدمتم

okt
28-04-2009, 15:53
البته تو ليكوئيد به نام هاي color key , chromakey , blue screen , green screen , و . . . البته اگه به شكل دقت كنيد شكل يك قفل رو هم مي بينيد