PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوربین دیجیتال تا سقف 200 تومان

شاهزاده خانوم
13-04-2009, 21:28
سلام بچه ها

یک دوربین دیجیتال به من معرفی کنید تا سقف 200 تومان

ممنون

vahid_civil
13-04-2009, 21:38
Sony Cybershot DSC-W150

8.3 مگاپيكسل

دوربين ديجيتال سوني سايبرشات DSC-W150 از مدل‌هاي سري W سوني است که اندازه‌ و ابعاد جمع و جوري برابر با 24.0×58.0×93.7 ميلي‌متر دارد. وزن آن نيز 142 گرم است. از ويژگي‌هاي برتر اين دوربين مي‌توان به لنز زوم 5 برابر، مود Smile Shutter، حس‌گر 8.1 مگاپيکسل موثر، زوم ديجيتال 2 برابر، قابليت فيلم‌برداري و مانند آن اشاره کرد.

مشخصات كلي :
فشرده و كوچك (Compact) - حسگر 8.3 مگاپيكسل - صفحه نمايش 2.7 اينچ - لنز 30-150 ميليمتر (5 برابر) - بزرگنمايي اپتيكال 5برابر - بزرگنمايي ديجيتال 2برابر - محدوده ديافراگم F3.3 تا F8.0 - سرعت شاتر 6000/1 تا 1.4 ثانيه - حساسيت 3200 تا 100 - اتوماتيک و 10حالت از پيش تنظيم شده تنظيم تراز سفيدي - قابليت فيلمبرداري: Yes

gladiator.shiraz
14-04-2009, 14:19
به نظر من کنون خیلی بهتر از سونی هستش .. چون به نسبت امکانات قیمتش از سونی خیلی کمتره ....

armin_software
14-04-2009, 14:43
برو canon A1000 بگیر!
دوربینش 10 هست!
خواستی بگو مشخصات دقیقش رو هم بزارم!
قیمتش هست 180 190

cdcenter
15-04-2009, 12:19
پیشنهاد میکنم کانن a2000 بگیری . مونیتورشم 3 اینچ هست و زوم 6 . البته حدود 220 تومن هست با گارنتی .بقیه امکاناتشم مثل a1000 هست .

شاهزاده خانوم
15-04-2009, 20:12
برو canon a1000 بگیر!
دوربینش 10 هست!
خواستی بگو مشخصات دقیقش رو هم بزارم!
قیمتش هست 180 190

رفتم مشخصاتش رو نگاه کردم نسبت به پولش عالیه

ar.behnam
15-04-2009, 22:42
توجه داشته باشید که a1000 , a2000 از باطری قلمی استفاده میکنه که به نظر من حسن هست واسه ی شما چطوره؟
a2000 خیلی جالبه ولی 230 قیمتشه -w150 هم جالب است ...

reza1ta2
16-04-2009, 10:00
توجه داشته باشید که a1000 , a2000 از باطری قلمی استفاده میکنه که به نظر من حسن هست واسه ی شما چطوره؟

a2000 رو توصیه نمی کنم چون چینیه همون 1000 aبهتره قیمتش هم 170 شده

mohamad_beauty
16-04-2009, 10:42
سلام
شما باید مشخصات تقریبی دوربینی که میخواهید رو بگید تا بچه ها بتونن بهتر کمکتون کنن

شاهزاده خانوم
21-04-2009, 17:19

a1000 مال کجاست؟

شاهزاده خانوم
21-04-2009, 17:28
سلام
شما باید مشخصات تقریبی دوربینی که میخواهید رو بگید تا بچه ها بتونن بهتر کمکتون کنن

بتونه عکس بندازه :31:
راستش من هیچی از دوربین نمیدونم

Faratel1
21-04-2009, 17:33
سلام بچه ها

ممنون

canon a1000is
sony w130
sony w150
nikon l18
panasonic lz8
panasonic lz10

اگه به تنظیمات دستی و عکاسی نیمه حرفه ای علاقه دارید کنون
اگر فقط میخواید تو هر شرایطی بی دردسر عکس بگیرید سونی یا پاناسونیک - اما از لحاظ سایز و وزن سونی کوچکتر و سبکتر هست
اگر تصاویر شفافتر با کمی تنظیمات دستی میخواهید نیکون

اصلا هم گول این مگا پیکسل ها رو نخورید همه این دوربین ها یی که در یک رنج قیمت هستند تصاویر تقریبا یکسانی به شما میدهند

به این مورد خیلی دقت کنید - اگر در مسافرت باطری دوربین خراب بشه از هر مغازه ای میتونین باطری قلمی تهیه کنین ولی باطری های دیگه اینطور نیستند

a1000 مال کجاست؟

مالزی

Senator_F
21-04-2009, 18:16

ببینین شاهزاده خانوم!،شما باید اول به این مسئله فکر کنین که میخواین دوربینتون،راحت الاستفاده! باشه یا تنظیمات و امکانات زیاد داشته باشه،مثلا امکان تنظیم دستی،زوم زیاد،... دوست دارین دوربینتون چه شکلی باشه؟این خیلی مهمه.

canon a1000is

به این مورد خیلی دقت کنید - اگر در مسافرت باطری دوربین خراب بشه از هر مغازه ای میتونین باطری قلمی تهیه کنین ولی باطری های دیگه اینطور نیستند

هیچ هم اینطوری نیست.
دوست گلم،وقتی که باطری 2700 میلی آمپری،حداکثر میتونه 400 تا عکس بندازه،باطری 10mah معمولی یا 75mah آلکالاین چقدر میخواد براتون کار کنه؟یه بسته باطری 1500 تومنی فقط برای گرفتن 20 تا عکس.به نظر من اشتباهه.باطری لیتیومی رو میتونین یه جا 15 دقیقه بزنین به برق و همون 20 تا عکس رو بگیرین.

Faratel1
21-04-2009, 18:56
هیچ هم اینطوری نیست.
دوست گلم،وقتی که باطری 2700 میلی آمپری،حداکثر میتونه 400 تا عکس بندازه،باطری 10mah معمولی یا 75mah آلکالاین چقدر میخواد براتون کار کنه؟یه بسته باطری 1500 تومنی فقط برای گرفتن 20 تا عکس.به نظر من اشتباهه.باطری لیتیومی رو میتونین یه جا 15 دقیقه بزنین به برق و همون 20 تا عکس رو بگیرین.

اکثر مغازه های خواروبار فروشی - الکتریکی - صوتی و تصویری و... در کنار نوار ویدئو و سی دی خام انواع باطری های قلمی از معمولی گرفته تا آلکالاین و گاها شارژی رو دارن بنابر این مشکلی برای تهیه باطری قلمی وجود ندارد

ضمنا هر کدوم از باطری ها مزایا و معایبی دارند - باید همه اونها با هم در نظر گرفته بشن و این خودش لازمه یک بحث طولانی هست اما در کل میشه به چند نکته اشاره کرد

اول باطری های مخصوص دوربین ها که این روزها معمولا یا لیتیوم یون (Li-ion) هستند یا Li-Polymer
مزایای این باطری ها شارژ سریع - نگهداری شارژ بمدت طولانی و سازگاری بیشتر با دستگاه - چون توسط طراحان دستگاه انتخاب شده اند

معایب: در صورت خراب شدن در نقاط دور افتاده قابل دسترس نیستند - در صورت دشارژ باید صبر کنید تا شارژ شوند - در صورت نیاز به باطری یدکی برای استفاده در زمان بیشتر باید مبلغ زیادی برای خرید آنها (نوع اصلی) پرداخت شود -هزینه تعویض بسیار بیشتر از باطری های قلمی است

دوم باطری های قلمی - فکر کنم هر چیزی برای اولی گفتیم رو باید برعکسش رو برای اینها بگیم اما بسیاری از آنها در مورد زمان نگهداری شارژ و زمان شارژ با باطری های نوع اول رقابت میکنند

Faratel1
21-04-2009, 19:00
یه بسته باطری 1500 تومنی فقط برای گرفتن 20 تا عکس

فکر کنم منظورتون باطری های آلکالاین و تعداد 200 عکس باشه که اشتباه تایپ شده

unforgiven2009
21-04-2009, 19:06
canon a1000is
sony w130
sony w150
nikon l18
panasonic lz8
panasonic lz10

اگه به تنظیمات دستی و عکاسی نیمه حرفه ای علاقه دارید کنون
اگر فقط میخواید تو هر شرایطی بی دردسر عکس بگیرید سونی یا پاناسونیک - اما از لحاظ سایز و وزن سونی کوچکتر و سبکتر هست
اگر تصاویر شفافتر با کمی تنظیمات دستی میخواهید نیکون

اصلا هم گول این مگا پیکسل ها رو نخورید همه این دوربین ها یی که در یک رنج قیمت هستند تصاویر تقریبا یکسانی به شما میدهند

مالزی
این a1000 فکر نکنم تنظیمات دستی خاصی داشته باشد .این دوربینهایی که شما ذکر کردید همگی می شه گفت اتوماتیک هستن.

unforgiven2009
21-04-2009, 19:07
سلام بچه ها

ممنون
سلام
یک مورد رو هم در نظر بگیرید .دوربینهای این رده یک مشکله عمده ای دارن و اینکه در محیطه بسته مثلا محیط خونه و فضاهایی که نور کم است خوب عکس نمیگیرن. و اینم دلایله مختلفی داره و عمده ترینشون فلاش ضعیف و اتوماتیک بودن آنها است و بنظرم اگه بودجتونو یکم بیشتر کنید a720 کنن اگه گیر بیاد یا sx110 با قیمته 260 هزار تومان انتخابهای بهترین.A590 کنن هم با قیمیت حدودی 150 تومان گزینه خوبیه ولی یک مشکل عمده داره و اینکه در هنگام زوم مقدار عدد دیافراگمش افزایش میابه واین مورد می تونه اجازه نده شما در محیطهای بسته با نور کم در هنگامه زوم عکسهای خوبی بگیرید و مجبورید زوم نکنید. خلاصه اگه در محیطهای بسته عکس میگیرید بهتره سراغه دوربینهای اتوماتیک نرید. ولی در فضاهای باز عکسهای نسبتا خوبی میگیرند.

sx110

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A720

A590

این سه دوربین دارای تنضیمات دستی گستردهای هستن و میتونه در شرایطه مختلف چاره ساز باشه.

unforgiven2009
21-04-2009, 19:09
چه فرقی میکنه که کجایی باشه؟ هر دو برای یک کمپانی هستند.

unforgiven2009
21-04-2009, 19:24
یک توصیه دوستانه اگه قصد خرید دوربینی را دارید پیرامون دوربینها و حرفه عکاسی تحقیق و مطالعه کنید .حالا فرقی نمیکنه چه استفاده ای از دوربین می کنید.ولی با دید باز یک انتخاب صحیح انجام می دهید.خدا رو چه دیدید یک یک زمانی می بینید با باز شدن دیدگاهتون , علاقه بیشتری به دنیای عکاسی پیدا کردید و تصمیم گرفتید جدی تر به عکاسی بپردازید .این همین بلایی بود که سره خودم اومد:31: اولش قصد خریدیک دوربینه کامپکت , صرفا به خاطره جمو جور بودنش را داشتم ولی بیشتر تحقیق کردم و دیدگاهم تغییر کردو علاقه بیشتری به عکاسی پیدا کردم و یک دوربین سوپر زوم گرفتم و الان ذهنم رفته سمته دوربینهای حرفه ای.
پیشنهاد میکنم مقاله های سایت زیر را برای آشنایی با دنیای عکاسی مطالعه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بخش مقالات:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Faratel1
21-04-2009, 19:31
سلام
یک مورد رو هم در نظر بگیرید .دوربینهای این رده یک مشکلی دارن و آن اینکه در محیطه بسته مثلا محیط خونه و فضاهایی که نور کم است خوب عکس نمیگیرن. و اینم دلایله مختلفی داره و عمده ترینشون فلاش ضعیف و اتوماتیک بودن آنها است و بنظرم اگه بودجتونو یکم بیشتر کنید a720 کنن اگه گیر بیاد یا sx110 با قیمته 260 هزار تومان انتخابهای بهترین.a590 کنن هم با قیمیت حدودی 150 تومان گزینه خوبیه ولی یک مشکل عمده داره و اینکه در هنگام زوم مقدار عدد دیافراگمش افزایش میابه واین مورد می تونه اجازه نده شما در محیطهای بسته با نور کمدر هنگامه زوم عکسهای خوبی بگیرید و مجبورید زوم نکنید. خلاصه اگه در محیطهای بسته عکس میگیرید بهتره سراغه دوربینهای اتوماتیک نرید. ولی در فضاهای باز عکسهای نسبتا خوبی میگیرند.

آ1000 نسبت به آ590 تنظیمات دستی مستقیم کمتری داره ولی از طرق دیگه و تحت عناوین مختلف اونا رو - البته بجز فوکوس دستی - جبران کرده - همه چیز مثل سونی اتوماتیک نیست - دلیل این که من آ590 رو معرفی نکردم این بود که عکس های این دوربین در نور اطاق نویز زیادی بخصوص در ایزوهای بالای 200 داره که اصلا قابل چشم پوشی نیستند

دوست عزیز با عرض معذرت باید با شما مخالفت کنم چون تو سه روز گذشته من در نور اطاق یعنی باچند تا لامپ کم مصرف 60 وات لوستر هم با سونی 130 عکس گرفتم و هم با کنون آ1000 - هر دو با و بدون فلاش - با تنظیمات مختلف - تا ایزو 800 (تا اینجاهردو رو چک کردم - ایزوهای بالاتر رو تو این هفته چک میکنم و اگر دوستان مایل باشند در هر مرحله نتایج رو مینویسم) - هر دو عکسهای قابل قبولی برای یوزر معمولی ارائه دادند

unforgiven2009
21-04-2009, 20:05
آ1000 نسبت به آ590 تنظیمات دستی مستقیم کمتری داره ولی از طرق دیگه و تحت عناوین مختلف اونا رو - البته بجز فوکوس دستی - جبران کرده - همه چیز مثل سونی اتوماتیک نیست - دلیل این که من آ590 رو معرفی نکردم این بود که عکس های این دوربین در نور اطاق نویز زیادی بخصوص در ایزوهای بالای 200 داره که اصلا قابل چشم پوشی نیستند

دوست عزیز با عرض معذرت باید با شما مخالفت کنم چون تو سه روز گذشته من در نور اطاق یعنی باچند تا لامپ کم مصرف 60 وات لوستر هم با سونی 130 عکس گرفتم و هم با کنون آ1000 - هر دو با و بدون فلاش - با تنظیمات مختلف - تا ایزو 800 (تا اینجاهردو رو چک کردم - ایزوهای بالاتر رو تو این هفته چک میکنم و اگر دوستان مایل باشند در هر مرحله نتایج رو مینویسم) - هر دو عکسهای قابل قبولی برای یوزر معمولی ارائه دادند
دوست عزیز ایزوی 800 رو تو این دوربینهای این رده فراموش کنید. چون عاقبتشون shift +delet است. اونم با سنسور و قابلیتهای اتوماتیک این دوربینها.کلا مد اتوماتیک دوربینها خیلی در محیطه بسته خوب عمل نمیکنن. بنظره من دوربینی که تقدم شاتر بر دیافراگم داره و یا تقدم دیافراگم به شاتر و تنظیماته فوکوس دستی را داره و دارای مود Manual که بشه تمامه تنظیمات رو به صورته دستی انجام داد اونموقع بهش می شه گفت دوربینه غیره اتوماتیک.
من منظور شما رو از اینکه فرمودید تحته عنواین مختلف جبران کرده متوجه نشدم؟
a590 وربین ارزده های است با توجه به قیمت و قابلیتهاش .شما با هر دوربینی در این رده با ایزوی بالای 200 بخواهید عکس بگیرید مطمئنا عکسهای نویزی بدست می آوریدو تنها مشکله این دوربین نیست

unforgiven2009
21-04-2009, 20:17
اکثر مغازه های خواروبار فروشی - الکتریکی - صوتی و تصویری و... در کنار نوار ویدئو و سی دی خام انواع باطری های قلمی از معمولی گرفته تا آلکالاین و گاها شارژی رو دارن بنابر این مشکلی برای تهیه باطری قلمی وجود ندارد

ضمنا هر کدوم از باطری ها مزایا و معایبی دارند - باید همه اونها با هم در نظر گرفته بشن و این خودش لازمه یک بحث طولانی هست اما در کل میشه به چند نکته اشاره کرد

اول باطری های مخصوص دوربین ها که این روزها معمولا یا لیتیوم یون (li-ion) هستند یا li-polymer
مزایای این باطری ها شارژ سریع - نگهداری شارژ بمدت طولانی و سازگاری بیشتر با دستگاه - چون توسط طراحان دستگاه انتخاب شده اند

معایب: در صورت خراب شدن در نقاط دور افتاده قابل دسترس نیستند - در صورت دشارژ باید صبر کنید تا شارژ شوند - در صورت نیاز به باطری یدکی برای استفاده در زمان بیشتر باید مبلغ زیادی برای خرید آنها (نوع اصلی) پرداخت شود -هزینه تعویض بسیار بیشتر از باطری های قلمی است

دوم باطری های قلمی - فکر کنم هر چیزی برای اولی گفتیم رو باید برعکسش رو برای اینها بگیم اما بسیاری از آنها در مورد زمان نگهداری شارژ و زمان شارژ با باطری های نوع اول رقابت میکنند
شما چرا تاکیید دارید به خراب شدنه باطریها .باطریهای لیتیومی به این راحتیهاخراب بشو نیستن و احتمالش کمه.بهتره بگید در صورت تمام شدن.
کلا این مبحث بر میگرده به سلیقه فرد و نوع کاربری.

Faratel1
22-04-2009, 10:35
شما چرا تاکیید دارید به خراب شدنه باطریها .باطریهای لیتیومی به این راحتیهاخراب بشو نیستن و احتمالش کمه.بهتره بگید در صورت تمام شدن.
کلا این مبحث بر میگرده به سلیقه فرد و نوع کاربری.

میدونید که این باطریها (lLi-Polymer) در بهترین شرایط 2000 بار شارژ میشوند عمر باطری های Li-ion از این هم کمتره! پس برای کسی که زیاد عکس میگیره بین یک تا سه سال و نه بیشتر بیشتر عمر میکنند

با اون قسمت آخر هم کاملا موافقم و اصلا موارد مختلف رو بر مبنای صحت اینها یعنی سلیقه فردی و نوع کاربری نوشتم تا کاربر برمبنای سلیقه و نیازش انتخاب کنه